Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Hequila válasza Gergő_ (#2600) üzenetére


Hequila
őstag

Ha az alaplapi csatlakozón lévő zöld vezetéket (PS-ON) leföldeled (összeketöd valamelyik feketével), akkor elindul a táp. Azonabn lehetséges, hogy terheletlenül nem fogja azokat a feszültségeket hozni, mint terhelten. Ha ''valós'' feszültségeket akarsz mérni, akkor terhelned kell (pl. rákötsz egy gépet).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2602) Hequila válasza Kriza (#2586) üzenetére


Hequila
őstag

Nono kollega, nézze meg jobban!

A kiegészítő tápcsati visz egy 12V-ot, egy 5V-ot, egy 3,3V-ot, és egy földet (0V-ot).
Egyébként érdekességképp rámértem egy 24 pines alaplapra, és galvanikusan rendre össze vannak kötve a kiegészítő, és az alap tápcsatik csatlakozói.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2603) Kriza válasza Hequila (#2602) üzenetére


Kriza
őstag

OK, igaz, de a lényeg akkor is a 12V. Főleg egy új lapon. :DDD

Minden táp bekapcsol a zöld-fekete vezeték összekötésére? Mert próbáltam az enyémet és meg sem mukkant. :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2604) Gergő_ válasza Hequila (#2601) üzenetére


Gergő_
őstag

Gépre kötni nem merem meg ott csavarhúzóval betudom kapcsolni
Azért nem merem gépre kötni mert állítólag a táp tette működésképtelenné az új alaplapomat:(
Egyébként a tápot előtte soha nem próbáltam sehol a fóliából szedtem ki a dobozt,nem gondoltam volna hogy ez történik:(
Csak gondoltam létezik vmi megoldás h magában bekapcsolhassam(meg róla kell bizonyosodnom,hogy tényleg rossz)

[Szerkesztve]

(#2605) Ebit válasza venember83 (#2594) üzenetére


Ebit
addikt

Valakinek egy bizonyos márkájú tápja meghibásodik, szerintem elég nehéz meggyőzni, hogy pont azt a tipust válassza.ismét :(


krizsa

időszerú volt az előzó tápod lecserélése /3 év/

(#2606) Kriza válasza Ebit (#2605) üzenetére


Kriza
őstag

Kriza, nem ''krizsa'' ! ;)

Beleraktam munkahelyi gépembe és itt persze megy. :(
Sokkal boldogabb lettem volna, ha itt is ki-be kapcsolgat.
Most megy a munkahelyi gépemből a táp az otthoniba. Ez még egy remény.
Lehet az alaplap hibája? Végül is elromolhatott az is pár nap alatt. :O :W

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2607) Ebit válasza Kriza (#2606) üzenetére


Ebit
addikt

Kriza, nem ''krizsa'' !
Bocsi, elirtam.

Lehet az alaplap hibája is, de okossabbak leszünk, ha hazavitted, és kipróbáltad a tápot otthon.

(#2608) Gorneck válasza Kriza (#2606) üzenetére


Gorneck
titán

Kriza és egyben szól másnak is...ez most picit független a tápoktól...

Áramtalanított 965ös és P35ös dupla vagy több starttal indulnak. Ilyenkor egyes beállítások törlődnek is, de az is lehet simán mennek. Nem lehet mit tenni ellene.
Szal ezek a startok nem táphibára vezethetők vissza. Szal másik konfigba nem fogja csinálni...sőőőt lehet másik p35be meg simán jó lesz...

Sikerült beválasztanod...a két hw vmi oknál fogva nem kedveli egymást...

Gorneck#1239

(#2609) Kriza válasza Gorneck (#2608) üzenetére


Kriza
őstag

:R
Ezt a régebbi tápomnál is észrevettem, de ott 1-szer csinálta fixen és kész.

Most viszont áramtalanítás nélkül is csinálja, ha ki van kapcsolva a gép (standby) és bekapcsolom. Ráadásul nem 1-szer, hanem van, hogy 6-szor, naponta többször. Ezt ne magyarázza meg senki, hogy normális, mert a vinyók tuti beledöglenek egy idő után.

Elég rossz azt nézni, hogy ki-be kapcsolgat a gép. Van, amikor 1 POWER-ON lenyomás elég, és párszor ki-be kapcsol, aztán elindul, de van, amikor egy POWER-ON lenyomás csak arra elég, hogy ki-be kapcsolgat, aztán leáll. Ilyenkor újra POWER-ON és szurkolni, hogy most jó legyen, pár ki-be után el is induljon.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2610) Gorneck válasza Kriza (#2609) üzenetére


Gorneck
titán

Bios buhera és áramtalanítás esetén ez a megszokott és ez a természetes...várom az estét mit tudsz okozni.
Barátomnál is ez volt csak egy P5K-val...ő jó szokása szerint kikapcsolta az elosztót...elmondtam neki mizu leszokott róla...

A Te eseted azé extra, mert még nem láttam ilyen gondot...pedig több topikon keresztül követtem a dolgokat és semmi.

Gorneck#1239

(#2611) Kriza


Kriza
őstag

2590 és 2576 folytatásaként

Na, kiszereltem a kérdéses tápot, bevittem munkahelyemre, ott jó.

Kiszedtem az ottani Chieftec tápot (Deltás, passzív PFC-s, 350W-os) beleraktam a saját gépembe és tökéletesen megy (4-szer lepróbáltam, a Seasoniccal már biztos hogy vagy 20-szor kapcsolt volna ki-be) és jó. Próbálgatom még egy ideig, de úgy látszik igencsak befürödtem a Seasoniccal. :O

Tudom, hogy lámaság ilyent írni, de úgy tűnik, hogy nem kompatibilis az alaplapommal. :F Csak ez az egy magyarázat van (bár ilyent még én sem hallottam), az okait már nem is kutatom, X-akta lesz számomra.

Valószinüleg van egy szinte zsír új Seasonic S12-II 430W tápom eladó, minden tartozékkal, Hammonnál érvényesíthető garanciával 16k. Ha valakinek kell, pü.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2612) Gorneck válasza Kriza (#2611) üzenetére


Gorneck
titán

Nem a lappal...ezt értsd már meg...

Vmi oknál fogva a táp hagyja a lapot áramtalanítódni...de szép magyar szó ;] :D...amire a chipset reagál...ennyi a story lényege...sztem egyik hw se xar vagy hibás...csak a kettő együtt nem az igazi...

Gorneck#1239

(#2613) Kriza válasza Gorneck (#2612) üzenetére


Kriza
őstag

Honnan veszed, hogy nem értettem meg?

A gép megy csíftek táppal (sőt, tápokkal, mert ugye már kettő is bizonyított, egy Sirtec meg egy Delta beles), de ezzel a fos (most már sajnos ez a szó jut eszembe) Seasoniccal meg nem. Nekem ebből józan paraszti ésszel az jön le, hogy a táp a rossz.

Nézhetjük más szemszögből is: másik gápben megy tökéletesen a táp.

De ez engem nem vigasztal, mert csak 1 gépem van (jó, kettőm de a másik egy 600-as cerka, kevesebbet ér, mint ez a táp) amibe a táp kellene. Így a tápra vagyok mérges. Nem fogok a táp kedvéért alaplapot meg ki tudja még mit cserélni.

Írtam a Seasonic supportnak egy e-mailt, remélem megértik az englisemet és válaszolnak is. Hátha nem ismeretlen nekik a probléma.

Azért kösz a segítségedet. :R

Ha valakinek kell a táp, viheti 16k-ért jó vétel, valószinüleg ha nem olyan a konfig, mint az enyém nem lesz gond.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2614) Csaba_20_ válasza Kriza (#2613) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Amennyiben válaszolnak a Seasonic részéről, érdekelne mit reagáltak. Megírod nekünk? Egyébként szerintem valaki(k) nem tartotta/ták be a szabványi előírásokat, ezért fordulhatott elő ilyen probléma. Kár, hogy most nincs se időm, se lehetőségem, mert az ilyen problémák érdekelnének. :R

(#2615) Kriza válasza Csaba_20_ (#2614) üzenetére


Kriza
őstag

:R Természetesen!
Sajna a táp nem szédszethető a garanciamatrica miatt.
S12-II tesztet ezt találtam, elég alapos. [link] Nem a megszokott belső az biztos, inkább hasonlít az új FSP Epsilonokra, mint az S12-re. De a teszt alapján ennek a tápnak pengének kellene lennie.
:R

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2616) NRG


NRG
tag

Sziasztok!

Kis help kellene. Zalman 460B táp stand by-ban serceg. Okozhat ez valami bajt? Hibának számít-e? mik a veszélyei? Bekapcsoláskor elmúlik és minden feszt rendesen lead.
Előre is köszi!

(#2617) Szten Márs válasza NRG (#2616) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

AZ összes Zalman ZMxxxB-APS tulaj aki nyilatkozott a tápjáról megemlítette, hogy serceg stand-byban, szóval normálisnak tűnik, de ezt csak nagyon offban, mint háttérstatisztikaközlést mondom. mert nálam sokkal kompetensebb emberek járnak errefelé :)

(#2618) Kriza válasza NRG (#2616) üzenetére


Kriza
őstag

Más is panaszkodott már miatta: [link]
Nem hiszem hogy veszélyes.
Idézet stol nagymestertől: ''A sípolás, 90%-ban, valamely induktiv alkatrész impergnálásának kilazulása okozza''
Sajnos nem tudsz vele mit csinálni, csak kikapcsolni.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2619) Csaba_20_ válasza NRG (#2616) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az említett hiba lehet a már említett készenléti kör sajátossága, valamint a RoHS-ből adódó meghibásodás is. Az előbbi gyakorisága miatt utóbbira nem szokás gyanakodni. Főleg akkor nem, ha semmiféle rendellenességet nem tapasztalsz. Aggódni valószínűleg nem kell miatta.

(#2620) Kriza


Kriza
őstag

2576, 2590 és 2611-hez még egy kis adalék: [link]

Nem csak nekem és nem csak ezzel a táppal csinálja a ki-be kapcsolást. Úgy tűnik, hogy a két gépben egy közös: az alaplap gyártója (Gigabyte)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2621) Szipi


Szipi
aktív tag

Üdv. mindenkinek

A hozzáértőbbek tanácsára lenne szükségem, a probléma a következő van 1 Coolink AP550X tápom amit 1 éve javított meg Stol :R (újrakondizás és az Aktív PFC ki lett iktatva), nem is volt vele baj egészen mostanáig.

Úgy kezdődőtt az egész, hogy előszőr a szünetmentes kezdett el zizegni amint bekapcsoltam, gondoltam lemerítem az aksit úgyis esedékes volt már hátha abbahadja nem is zizegett utána(ez volt tegnap).
Ma amikor bekapcsolom a szünetmentest ugyanúgy zizeg, nem foglalkoztam vele bekapcsoltam a gépet. Ekkor jött a meglepetés a táp elkezdett zizegni ugyanúgy mint amikor még haldoklott, gyorsan kikapcsoltam a gépet és kiiktattam a szünetmentest.
Megpróbáltam bekapcsolni a gépet táp bekapcs semmi(már kezdtem örülni) monitor bekapcs és hangosan elkezdett a monitor zizegni mint még soha! :Y megijedtem áramtalanítottam mindent. Elosztó kihúz, fali dugóba gépet be táp bekapcs minden ok, monitor falidugóba be, bekapcs minden ok :F gép bekapcs és a táp megint halkan zizeg. Most megint minden az elosztóba van bedugva és megy minden rendesen de a táp szintén halkan zizeg(szünetmentes kiiktatva).

1. A szünetmentes okozhatta ezt? és vajon mitől kezdett el zizegni?
2. Cseréljek tápot?, parázok mert megint zizeg :O

(#2622) Csaba_20_ válasza Szipi (#2621) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha olcsóbb szünetmentesed van, akkor mindegy, hogy benne van-e a rendszerben, amíg megvan a 230V-os hálózat. Mert addig a bemenete közvetlenül a kimenetére van kapcsolva. A zizegés okát pedig fel kell deríteni.

(#2623) Szipi válasza Csaba_20_ (#2622) üzenetére


Szipi
aktív tag

APC UPS CS650 a szünetmentes típusa.
Kipróbáltam ha nincs rá kötve semmi akkor is csinálja, viszont müxik rendesen.

Szerinted cseréljek tápot mert most ez aggaszt a legjobban.
Egyszer már lett javítva, inkább veszek egy BlueStorm II 400W-ot ha cserélni kell.

(#2624) Gorneck válasza Kriza (#2620) üzenetére


Gorneck
titán

Kár, hogy a többi lapot nem kerested meg...lehet még sorolni a gyártókat...és szépen kivastagítani...miért nem teszed meg?

Német fórumokat is átnyálazva és nyomonkövetve senkinek nem volt hasonló hibája. Pedig ott aztán nem spórolnak a táppal...

Feltettem ott is a kérdést...válasz még nincs...

Szünetmentest nem tudsz csaklizni a cégtől? Milyen rev-es a lapod? Mé nem azt gariztatod?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#2625) Kriza válasza Gorneck (#2624) üzenetére


Kriza
őstag

:R Nem akartam megbántani az érzéseidet, látom nagyon szíveden viseled a Gigát. De ha meg a Seasonicot anyázom, akkor is jön valaki, aki elmondja, hogy az milyen jó és nem azzal van a gond. Együtt meg mégsem olyan jó a kettő. Külön-külön meg igen. Ezzel van a gondom, meg tele a tököm. :( Azt meg remélem nem gondolod, hogy villamosmérnöki diplomával képtelen vagyok beszerelni egy tápegységet egy számítógépbe.

Arra azért kiváncsi vagyok, hogy a németek mit írnak.
Írtam én is a Seasonic supportnak, onnan még nem jött válasz.
Lehet Gigánál is kellene próbálkoznom? Mennyi esélyt adsz neki, hogy válaszra méltatnak? Egyébként rev 1.0, de ezt már írtam a lap topicjában is. Lap garival mit érnék, kapnék egy ugyanilyent? A szünetmentest meg nem tudom, miért írtad. :F

és mégegyszer: sem a Gigát sem Téged nem akartam bántani, de megértheted, hogy kib****** mérges vagyok. :R

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2626) Gorneck válasza Kriza (#2625) üzenetére


Gorneck
titán

Azzal nincs semmi baj...csak elég egyedi a problémád...próbálok segíteni...németekm még nem írtak semmit...de sztem nem is fognak...

Levelet a supportnak feleslegesen küldesz...visszaírnak gyorsan, de blablabla szöveget...

Kb, de lehet újabb rev-et...

Nincs MSN-ed? Vegyél fel...:D Címem adataimnál...

Gorneck#1239

(#2627) Kriza válasza Gorneck (#2626) üzenetére


Kriza
őstag

MSN-em nincs, de lehet rakok. Akkor fog menni a táp...? :DDD :))
Azért gondoltam a levélre, mert anno a Kingstonnak egy vacak párezer forintos pendrive miatt írtam és válaszoltak becsülettel minden levelemre (össz 3 levél) órákon belül, és nem marketingszöveget, hanem olyan dolgokat, amik ugyen nem segítettek, de magamtól nem biztos, hogy mindet próbáltam volna. Szóval le a kalapot a Kingston előtt. :C
Seasonicnál kicsit lassúbbak, ha egyáltalán jön válasz. :(
Jelen állás szerint eladó a tápom - más gépben megy gond nélkül - az árán veszek egy jókis deltás csífteket, csífben még nem csalódtam (kopp-kopp-kopp).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2628) Gorneck válasza Kriza (#2627) üzenetére


Gorneck
titán

Tedd csak fel...sok hülyét lehet felvenni...:D

Gorneck#1239

(#2629) Ebit válasza Gorneck (#2628) üzenetére


Ebit
addikt

Sajna ehhez nem szúkséges MSN. :(

(#2630) H.O.D. válasza Kriza (#2618) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nekem a 450-es Coolink tápom sípol készenlétben, együtt lehet élni vele (amíg el nem csattan)... :DDD

Where do you want to go today?

(#2631) Ebit válasza H.O.D. (#2630) üzenetére


Ebit
addikt

Próbáld megforditani a hálózati dugót/ 180 fokkal/.

(#2632) Gorneck válasza Ebit (#2629) üzenetére


Gorneck
titán

Nem de a privátba küldött linkek szövegének lefordításához van... ;)

Gorneck#1239

(#2633) H.O.D. válasza Ebit (#2631) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Hú, ezen elgondolkodtam, hogy a V alakban elhelyezkedő 3 pöcköt hogy fordítom el... Aztán rájöttem, hogy biztos a másik végére gondolsz :DDD

Where do you want to go today?

(#2634) Ebit válasza H.O.D. (#2633) üzenetére


Ebit
addikt

Remélem nem gondolkoztál rajta túl sokáig. :B

Problémáddal mi a helyzet?

(#2635) BaLee


BaLee
addikt

Lenne egy ''táp''-os kérdésem, kíváncsi vagyok mi a véleményetek.
Mikor kinőttem a régi tápomat (400W-os noname szerű, már nem bírta el a gépet) cseréltem és vettem egy 420W-os Thermaltake tápot. Utánaolvasgattam, nem nagyon szidták ezt a tipust csak miután megvettem utána láttam pár fórumon, hogy nem ajánlják mert árához képest nem nagyon éri meg. Mind1 sosem volt vele problémám csak ennyi volt az előtörténet. :)

Most azonban gépet frissítettem és a régi videókari 6600GT helyett vettem egy 1950XT-t ami köztudottan elég nagy étvágyú és most már többször csinálta a gép, hogy erőforrás igényes játékok közben egyszer csak kikapcsol. Először gondoltam lehet túlmelegedik valami de miután megtudtam, hogy a 90°C az ATI kártyánál üzemi hőfok így ez is kiesett, proci 65 fok körül max, alaplap 45-50.
Pont ma mutatott haverom egy oldalt amin kb. ki lehet számolni mennyit fogyaszt valójában a gépem és az oldalon beírt adatok alapján 405W jött ki ráadásul a videókártya valami régebbi fajta volt az 1950XT annál tuti többet eszik. Nem tudom ez reális-e?

A konfig: AMD X2 4200+, ATI Radeon 1950XT, 4db DDR 400 memória, DVD író, 3 SATA vinyó + 1 ATA vinyó, 1db 12cm-es házhűtő venti meg egy hangkártya plusz 2-3 USB kütyü.

Lehetséges, hogy emiatt van az, hogy a nagy játék hevében egyszer csak kilövi magát a gép mert a táp nem bírja? Vagy esetleg bármi más ötlet mi produkálhat ilyen hibajelenséget?

(#2636) Kriza válasza BaLee (#2635) üzenetére


Kriza
őstag

Itt legalább minden 50. hozzászólás arról szól, hogy az ilyen fogyasztásszámolós programok nem valók semmire. Szerinted... :U

Mennyi áramot bír leadni a tápod 12V-on?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2637) zolee0307 válasza BaLee (#2635) üzenetére


zolee0307
őstag

Az ilyen fogyasztásmérő progikban ne bízzál, mert egyáltalán nem reálisak amit a fogyasztásra írnak. Az én konfigomra 500-600 W-ot írt, holott a ''mennyit fogyaszt a gépem'' topicban azt a mondták, hogy olyan 300W körül van a fogyasztása terhelve. Nekem is thermaltake tápom volt TR2 W0093 500W-os, ugyanolyan árban vettem fsp bleustorm II 500W-at, ami - így utólag az a megállapításom - jobb, mert még az 500W-os TT táp nekem leadott a 12 V-os ágon, olyan 350W körül kb., a fsp 430W körül ad le.
Nekem is rakoncátlankodott a gép (kékhalál, memóriahibák, kilépegetések játékból), kiváncsi vok, hogy az új táppal mit fog csinálni, bár lehet, hogy nem a tápommal volt gond.

Szerintem a fent említett topicban kérdezz rá a fogyasztásra, de szvsz a tápod lehet, hogy már nem tudja leadni a konfignak szükséges feszültséget. Vagy próbáld ki egy minőségibb 400 W-os (fsp, chieftech, stb) táppal is, hogy mit csinál.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2638) edgR


edgR
őstag

hi
adott egy 2honapos chifi gps550aba tipusu tap. egy hete olyan zajokat hallok, amik elotte nem jelentkeztek.
gyanakodtam az alaplapra is, de vegul kiderult, hogy a tapbol jon a hang.
sajnos nem tudom mas szoval leirni, 'zizeg'. nem ciripel, nem zug. valahol a ketto kozott. pontosan olyan, mint mikor viszonylag nagy mennyisegu aram halad at viszonylag kis tekercsen :D
ez a hang normalis? mert ha 2-3eves lenne a cucc akkor ok, kezdjen el kisebb hangokat adni. de igy :F van erre vmilyen megoldas? sajnos masik tappal nemtom megnezni a rendszert, ahhoz vissza kellene vinnem ezt garanciaztatni. mar ha ezert beveszik ezert egyaltalan.. :F
fogalmam sincs mi legyen, az tuti, hogy ez a hang elotte nem jelentkezett. es az is, hogy nem szeretnem, ha ez miatt menne gallyra a rendszer..
eroforrasigenyes programoknal hangosabb a zaj. tehat idle-ben is hallhato vmennyire, de ha pl winrar-t, jatekokat futtatok, akkor felerosodik.
koszonok minden segito hozzaszolast elore is, udv,

(#2639) Kriza válasza edgR (#2638) üzenetére


Kriza
őstag

Nekem a 420-as csíf 3 évig zizegett és nem volt baja.
valószinüleg valamelyik tekercs.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2640) Ebit válasza BaLee (#2635) üzenetére


Ebit
addikt

Próbáld meg a vga + tápcsatiját, egy önálló 12 v-s ágra rákötni, állitsál mindent alaphelyzetbe, a felesleges fogyasztókat kösd le, dvd stb, és ha ez sem segit másiktáppal is nézd meg.

(#2641) BaLee


BaLee
addikt

Rendben kösz a tippeket próbálkozok pár dologgal.

(#2642) Kriza válasza Csaba_20_ (#2614) üzenetére


Kriza
őstag

:R
Eddig nem jött válasz a Seasonictól, én meg eladtam a tápot. Szerintem nem fognak válaszolni. :(( Remélem, az új tulajnak jól fog működni. Ha valami miatt mégsem, akkor még írok ebbe a topicba.

Az utódja egy moduláris Chieftec CFT lett (teljesítményt nem merem ideírni, mert nagyon sok, de csak ilyen volt a boltban). Ez eddig jónak tűnik.
:R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2643) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali Mindenki!

Az FSP 350PNF modellben van valami automatikus ventillátor szabályzás, ami nagyobb fordulatra kapcsolja a ventit ha magasabb a hő?

Ez azért kérdezem, mert hosszú használat után a táp felöl szabálytalan időközönként furcsa zúgás hallatszik olyan 10-20 másodpercre, majd eltűnik és egy idő után ismét előjön. :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2644) M4R1NE


M4R1NE
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. A gépemet villámcsapás érte, aminek következtében tönkrement az alaplap. Kicseréltem, és minden frankón ment úgy 3-4 napig, aztán egyszer csak a gépem kikapcsolt magától. Bekapcsoltam újra, felpörgött minden, de nem bootolt be. Lehúztam a dvd-írót a tápról (420W Chieftec, sose volt vele baj), erre már bootolt, de fél perc után megint kikapcsolt. Próbálkoztam még, párszor bootolt, párszor nem, néha abnormális dolgokat csinált (leálláskor tövábbpörgött a winyó és a hátsó házventi, midnen más leállt). Ezért gondoltam, haldoklik a táp. Tegnap szétszedtem teljesen a gépet, visszaraktam a tápot és most megint tökéletes! Nyomtam rajta Futuremark teszteket, játszottam, mindent csináltam, és mégse lett semmi baja, tökéletese volt-értékeket produkált, stabil volt. Most ilyenkor mivan, rossz a táp, vagy nem? :F

Konfig: MSI k9N-ultra, x2 4200+, 2x512 geil utlra 800mhz, radeon x1950pro, sb audigy, WD 320 gb sata2, dvd-író, és az említett 420W Chieftec.

(#2645) Kriza válasza M4R1NE (#2644) üzenetére


Kriza
őstag

Szerintem mindenképpen ajánlatos lenne lecserélni egy olyan tápot, amit - az elmondásod alapján - villámcsapás ért, főleg ha tönkretette az alaplapot. Nekem ez így lenne logikus, elvégre nem tudhatod, hogy melyik alkatrészt milyen kár ért a tápban.

Egyébként más is sérülhetett a gépedben, nem csak az alaplap, ez is okozhatja a hibát.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2646) Dufresne


Dufresne
addikt

Na szóval akkor úgytűnik sajnos elérkezett az idő, hogy énis ide beírjak egy kis post-ot.

A tünet a következő: A gép nem kapcsol be egyből, ha megnyomom a bekapcs gombot, pedig ventillátorok felpörögnek egy pillanatra, az usb cuccok is felélednek, mint pl a nyomtató, de a gép nem kapcsol be. Ha nyomogatom a gombot, akkor van hogy egyszercsak bekapcsol, vagy a táp főkapcsolóját párszor ki-be kapcsolom és utána már el szokott indulni a gép :F Utána már nincs hirtelen leállás, vagy semmi látszólagos hiba, akár napikig is megy utána a gép.
Kérdésem, hogy ez tápra, vagy inkább alaplapra utal a hozzáértők szerint?

A táp amúgy egy Coolink CP-4512P típusú készülék. Olvastam, hogy a kondikat leszámítva ez nem egy rossz táp, amiket viszont pár ezresért érdemes lehet benne lecserélni és utána már tényleg nincs vele gond.
Szóval utalhat ez esetleg a táp kondijainak hibájára, hogy hosszabb üzemen kívül töltött idő után hirtelen nemtudnak megfelelő töltést felvenni, vagy mi a szösz? :F

(#2647) XtNz


XtNz
tag

Hi!
Az a problémám h amióta megvettem a Q6600 procimat néha randomra újraindul/leáll a gép de a prime95 meg az OCCT órákig hibátlanul fut rajta, ezek alap órajelen és tuningolva is ugyanígy történnek
én személyszerint a tápra gyanakszom (még elsőszériás BS), de felmerült bennem h a lapnak is lehet hozzá valami köze
szerintetek?

+set fs_game defrag

(#2648) M4R1NE válasza Kriza (#2645) üzenetére


M4R1NE
tag

Szóval az is lehet hogy csak egy bizonyos alkatrész ment tönkre a tápban, és random módra hol megy, hol nem? :F Az nem lenne túl jó.

(#2649) Kriza válasza M4R1NE (#2648) üzenetére


Kriza
őstag

A villám okozta feszültségimpulzustól olyan komponensek sérülhettek, amik működése ez után már nem olyan üzembiztos, mint előtte. Én a helyedben kipróbálnám egy másik tápegységgel hajtva a gépet egy ideig. Így pár nap alatt biztos lehet, hogy ha a táp a rossz.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2650) Hequila válasza Dr. Romano (#2643) üzenetére


Hequila
őstag

Nem tudom milyen zúgásra gondolsz, de ha nagy frekvenciát, akkor talán valamelyik tekercs impregnálása lazult meg, vagy a PH! teszt szerint minőségi (szerintem rattyó) venti csapágyazása kezd kiszáradni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.