Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) tsar válasza Csaba_20_ (#2849) üzenetére


tsar
aktív tag

Azért kezdtem el méregetni mert géppel a következő probléma van:

-Teljesen feszültségmentesítés utáni indításkor, ha kb. félpercen belül kapcsolom el a gépet nem indul el rendesen ventik forognak, 5V, 12V rendben, de nem megy tovább csak resetelésre.
-Ha várok fél percet elindul bár kissé soká (kb. 6-8s) és ilyenkor egy kattanó hang hallatszik , mintha valamilyen relé húzna meg.
-Ha nincs teljesen feszültségmentesítve, szintén így indul.

A tápot még magában nem próbáltam ki, ez még hátravan. De ezek a jelenségek utalhatnak táphibára? :F

(#2852) tsar válasza Csaba_20_ (#2849) üzenetére


tsar
aktív tag

Dupláztam, bocsi.

(#2853) tommy-gear válasza Csaba_20_ (#2847) üzenetére


tommy-gear
tag

mondjuk ez nem meglepő az olvasottak alapján akárki felvetett itt valamilyen márkát az fos volt

(#2854) Kriza válasza Csaba_20_ (#2847) üzenetére


Kriza
őstag

:C Ejj, de lényegretörő velős válasz volt! :R :DD

tommy-gear: fost sokkal többen gyártanak, mint minőségi tápot - sajnos (olcsóbb, egyszerűbb...)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2855) Hequila válasza tsar (#2851) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem alaplap, vagy tényleg táp gond. De ha megvannak a feszek, inkább lap, vagy csak a táp nem adja ki a PG jelet. Egyszerűen kideríthető; próbáld meg másik táppal.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2856) Dr. Romano válasza tommy-gear (#2853) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Inkább őszintén beszéljenek itt az emberek mint hazudjanak.
Nézd az általad kérdezett tápra még jóindulattal sem lehet azt mondani, hogy jó. Ez az igazság.
Nem éri meg ilyen (Modecom, Deer, Codegen stb...) tápokat venni, mikor kb hasonló árban vannak mint egy 300-350W-os FSP.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2857) tommy-gear válasza Dr. Romano (#2856) üzenetére


tommy-gear
tag

és egy FSP mivel tud többet vagy mivel jobb mint egy codegen deer vagy egy modecom? :)

(#2858) tsar válasza Hequila (#2855) üzenetére


tsar
aktív tag

Kipróbálom másik táppal. Jobban örülnék, ha táppal lenne a gond és nem az alaplappal, bár az még garis, de elég nagy szükségem van mostanában a gépre.

(#2859) EQMontoya válasza tommy-gear (#2857) üzenetére


EQMontoya
veterán

mindenben. stabil feszültséget, tudja azt, ami rá van irva, nem ég le, nem égeti le a mögötte lévő hw-t.

Same rules apply!

(#2860) ngdr88 válasza Csaba_20_ (#2848) üzenetére


ngdr88
tag

Csökkentett módban is próbáltam indítani akkor a kék képernyőt sem láttam csak fekete alapon volt a bal felső sarokban egy villogó vonal, aztán már újraindult és videokari adatait kaptam. Normál módú indításkor kaptam a kékséget, és még a legutóbbi helyreállítását(vagy vmi ilyesmit) is, akkor sem történ változás, de azt most megnem mondom h akkor kék volt e vagy nem.

Mindenesetre egy tápcserét minél előbb megejtek, aztán ha újra jelentkezik a hiba, vagy zúg akkor majd tovább folytatom a hibakeresést. De a Codegent lecserélni függetlenül ettöl a hibátol asszem jó döntés :)

HA nem vok még süket akkor a tápbol jött a zúgás. Viszot most jut eszembe h mikor lejjebba videokari körül véletlenül meglöktem a lemezt az alaplap alatt akkor abbahagyta. TAlána gyári Inno3D hűtő szarakodik. Nemtom majd kiderül.

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#2861) Hequila válasza tommy-gear (#2857) üzenetére


Hequila
őstag

Igaz, régi teszt, de az "alapigazságai" ma is működnek.
Itt egy 350W-os FSP, amelyik 430W-tal terhelve is bőven határértékeken belüli feszültségeket produkál, és itt egy 400W-os noname*, amely már 330W-nál is elhasalt, és be is döglött.

*nyugodtan helyettesíthető Deer, Mercury, Vargáné és Tsa (JNC), Codegen, Comador, stb. nevekkel is.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2862) Csaba_20_ válasza ngdr88 (#2860) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Jól van, cserélj tápot és aztán jelentkezz, hogy mit tapasztaltál. ;)

(#2863) Csaba_20_ válasza tsar (#2851) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Alaplapi elemet cseréltél már? Egy próbát megér. Az indításban a döntő szerepet az alaplapi elektronika játsza.

(#2864) Csaba_20_ válasza tommy-gear (#2853) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tehetek arról, hogy a legtöbben az olcsó hulladékot nézitek ki a boltban. A magyar társadalom igen árérzékeny és minden ezek szerint jó érzéke van kiválasztani a fost is. Egyébként mi bajod a fossal? Abból még lehet sz@r.[Hofi] :DD

(#2865) tsar válasza Csaba_20_ (#2863) üzenetére


tsar
aktív tag

Megpróbálom ezt előbb, könnyebb mint a tápcsere.

(#2866) Shodan


Shodan
addikt

Ha bekapcsolásnál meg se mukkan a gép, akkor az biztosra vehető hogy táp hiba, vagy lehet alaplap is :F Tegnap vettem egy abit vh6-II és egy 700as cerkát, és a cdromot az istennek nem akarta felismerni, de a cd irót se, meg a ramokat is hol felismerte hol nem. Aztán a sok próbálkozás után, IDE kábeleket huzogattam, master slave jumperelgetés,után be se kapcsol, meg se mukkan. van valakinek ötlete hogy ez mitől lehet?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#2867) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Hétfőn egy áramszünetet követően nem indult a gépem. A lapban van egy tuner, normál állapotban világít, most nem, viszont a táp hátulján lévő bekapcsológomb ledje világít. Na most honnan tudhatom meg mi hal meg? Lap? Táp? Esetleg mindkettő? Sajnos nincs cseretápom és imerősöm sem akinek a gépét kockára tenném...
Van egy rossz alaplapom, de ahhoz nincs semmi sem, de a lap életképes, csak a memvezérlő rossz rajta. Evvel kipróbálhatnám a tápot? Gondoltam, hogy rádugnék a lapra egy ventit és akkor talán a táp megúszta.
Előre is köszönöm! :R

(#2868) Gascan


Gascan
tag

Megtudom valahogy szoftweresen nézni, hogy mennyi wattot tud leadni a tápom? Már tanácsolták, hogy vigyem el szervizbe, és ott valami teszter gépre rákapcsolják és úgy megnézik. Most én ezt itt bekapcsolt gép mellett valami sofware segitségével nemtudom megcsinálni???

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#2869) mazda626 válasza mazda626 (#2867) üzenetére


mazda626
addikt

Erre valaki? Fontos lenne, minél hamarabb akarok intézkedni.

(#2870) Oczu válasza mazda626 (#2867) üzenetére


Oczu
senior tag

ha a bekapcs gomb nyomására semmi életjelet nem ad a gép, akkor igen, tápprobléma lesz.
A tápok legnagyobb ellensége az pillanatnyi áramszünet, mert visszatéréskor kap egy bazi nagy löketet a táp, elvileg egyet kibír, de a következőre már kicsi az esélye.

Igen avval a lappal kipróbálhatod, ha a táp jó, akkora ventik megindulnak

(#2871) mazda626 válasza Oczu (#2870) üzenetére


mazda626
addikt

Értem köszi. Dilemmában vagyok, mert a táp ledje világít. :F És az nem gond, hogy a másik lphoz semmi sincs? Proci se, memó se, VGA se...

(#2872) tsar válasza tsar (#2865) üzenetére


tsar
aktív tag

Ma nekiestem a gépnek és úgy néz ki megvan a bűnös, a vinyó (szerencsére még garis).
Ez adja ki a kattanó hangot is. Kipróbáltam vinyó nélkül a gépet és hibátlanul indul.
Bár egy érdekes dolgot vettem észre, ha vinyó nem sata csatlakozón kapja az áramot, hanem a 4 tűs periféria csatlakozón akkor is rendben elindul a gép. :F

(#2873) Hequila válasza Gascan (#2868) üzenetére


Hequila
őstag

Röviden: nem.
És kétkedve fogadom azt, hogy ha Te beviszed a szervízbe, akkor meg fogják neked nézni (az én olvasatomban ezesetben szervíz = számtekbót). Egyszerűen azért, mert nincs hozzá eszkötük / szakértelmük.
Műterheléssel lehetne vizsgálni, de ehhez nem fűznék többet, nem vagyok kompetens a témában. Kérdezd meg valamelyik szakit, hogy pontosan hogyan is működik ez, de ha egy ilyen beszerzésén gondolkodsz, ki kell ábrándítsalak; valószínűleg többe kerülne, mint az egész géped.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2874) Hequila válasza Oczu (#2870) üzenetére


Hequila
őstag

A tápok legnagyobb ellensége az pillanatnyi áramszünet, mert visszatéréskor kap egy bazi nagy löketet a táp, elvileg egyet kibír, de a következőre már kicsi az esélye.

Erről tudnál nekünk linkelni egy leírást? Melyik táp specifikációiban van benne, hogy egy pillalatnyi áramszünetet bír ki? Vagy milyen szabvány tartalmazza ezt?
Több fórumban olvastam már a tanácsaidat, és az az érzésem néha, hogy megalapozott ismeretek nélkül osztogatsz építő szándékú tanácsokat. Persze lehet, hogy csak én nem értek hozzá eléggé...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2875) Hequila válasza mazda626 (#2871) üzenetére


Hequila
őstag

Megfogod a tápot, a PW-ON (általában zöld) vezetéket leföldeled (összekötöd valamelyik feketével), és ha elindul, akkor a táp életben maradt (ami még nem jelenti azt, hogy funkcionálisan sértetlen). Ha nem indul, akkor egyértelmű.
Egyébként magában az alaplapnak is el kell indulnia, de a táp működésének ellenőrzéséhez felesleges.

Oczu írta:
ha a bekapcs gomb nyomására semmi életjelet nem ad a gép, akkor igen, tápprobléma lesz.

Én is a tápra tippelnék így elsőre, de Oczu ajánlása nem ok - okozati összefüggés. Simán lehet alaplaphiba is. Én inkább azért tippelnék a tápra, mert a tuner sem kap feszültséget, ami ép tápnál elég ritka jelenség (az alaplap, ha hibás is, nem ilyen helyen szokott jellemzően meghibásodni).

És az, hogy a táp ledje világít, csak annyit jelent, hogy megkapja a táp a hálózati feszültséget. Semmiféle összeköttetésben nincs a szekunder körrel, de még a primerrel sem.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2876) Kriza válasza tommy-gear (#2857) üzenetére


Kriza
őstag

Műszakilag ég és föld.
Az olcsó tápok szokszor a működés/nemműködés határát súrolják, arról nem is szólva, hogy mindenfajta védelmet nélkülöznek, így lehet az is, hogy a táp már rég 15V-ot ad ki 12V helyett, és a tulaj csak azt veszi észre, hogy pár hét alatt a hatodik vinyója megy tönkre... Sorolhatnám a szélsőségesebb példákat.
De mielőtt felteszed a kérdést: IGEN, VOLT SZEMÉLYES TAPASZTALATOM: gépkinyíró "táp" Ez egy FSP táppal nem történt volna meg.

Ha elédtennék egy szétbelezett FSP tápot és egy Codegent, pontosan megmutatnám, hogy mivel több (fizikailag is), mint egy Codegen féle sz@rrakás. Ezen kívül persze ott az alkatrészek minősége is (azt Te is belátod, hogy pl. egy 8000HUF-os Acorp alaplap nincs egyszinten egy 25000HUF-os ASUS alaplappal, még akkor sem, ha látszólag ugyanazokat tudják, ugyanaz a chipset, stb.)

De ez a többi hardverelemre is igaz. Mivel tud többet egy 2GHz-n működő C2D (E4400) ,mint egy 2GHz-en működő P4 Willamette...

Nem azért írják azt ebben a topicban nálam sokkal-de-sokkal nagyobb szakik, hogy a minőségi táp a gép talán legfontosabb eleme, mert részesedést kapnak az eladott FSP (meg stb.) tápokból, hanem azért, mert jobban étenek hozzá.

mod: most látom csak a vigyorgó szmájlit, tehát gondolom ez inkább költői kérdés volt, amire nekem sikerült behergelnem magam. :R :R :R

mod2: egy céges gépből nemrég szedtem ki egy Deer 300W tápot, és meglepődtem rajta, hogy a bemeneti oldal szűrése egész tisztességes volt. Bár a kimeneti kondik már púposodtak meg repedeztek, szóval másik részen sikerült meghúzni a nadrágszíjat... :O

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2877) tommy-gear


tommy-gear
tag

osztán a zalmann tápok jók-e?? :)

(#2878) Kriza válasza tommy-gear (#2877) üzenetére


Kriza
őstag

Te szivatsz... ;]
Jók! PH! teszt

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2879) mazda626 válasza Hequila (#2875) üzenetére


mazda626
addikt

Értem! Köszönöm mindenkinek a segítségét! :R :R
Kipróbálta ma tápot a régi lappal, bizony azt sem keltette életre, így a táp tuti megy garanciázni. Venti mögött alaposan szemügyre vettem a belsőt, nem láttam semmilyen rendellenességet. Régi S754-es deszkámra rákötöttem a 20-as kábelt, 4-esbe a P3-as 4-s kábelt, háznak a power switchét, valamint egy ventit a lapra, de semmi nem történt. Alaplapot még majd megnézem valahogy, lehetséges, hogy megúszta.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek! :R

MOD: Áramlöket, vag ingadosáz mostmár mindegy, intézem az UPS-t is, valamint megnézetjük egy villamossági szakemberrel a szobámnak a rendszerét. Utóbbi m
1 évben 4 táp durrant el. Codegen -> Chieftek 410 -> Thermaltake Silent PurePower 480W -> FSP BS2. :( Codegen kivételével mindegyik elég megbízgató márka... Na de ez műr nagyon OFF. :)
Üdv.!

(#2880) Dr. Romano válasza tommy-gear (#2877) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ajánlott "irodalom" :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2881) Oczu válasza Hequila (#2875) üzenetére


Oczu
senior tag

Kedves Hquila!
Ez off, bocsánat de ha te itt kritizálsz, itt válaszolok
Hát bizonyára többen vagyunk így, hogy az elméleti tudásunk nem szökik az egekbe. Én azért merek beírni forumokba, mert elég sok gép megfordul a kezeim között, s általában a leírt problémákra az általam tapasztalt megoldások a jók. . Mint tudjuk, nem az a jó szaki, aki elméletben jeles, hanem aki meg is tud dolgokat javítani, s eddig nekem mind sikerült fölös alkatrészek cseréje nélkül a kuncsaftok legnagyobb megelégedésére Köszönöm az építő jellegű kritikát, amivel inkább romboltál (de gondolom, ez is volt a célod). A legtöbb embernek hiába irsz magas röptű dolgokat,- kösd össze, primer- sekunder-, többen laikusok, akik azért írnak ide, mert nem akarnak súlyos ezreket a szervizben hagyni.
Az általad leírt módszer félrevezető, s igen, ha elindul a táp, király, veszünk másik lapot, avval sem indul, csak táp baj, nem baj van egy új lapunk. Az okosságokról ennyit, köszönöm, hogy végigolvastál. Választ nem várok, részemről téma bezárva.

(#2882) Hequila válasza Oczu (#2881) üzenetére


Hequila
őstag

[OFF]Kedves Hquila!
Khm... Hequila

Köszönöm az építő jellegű kritikát, amivel inkább romboltál (de gondolom, ez is volt a célod).
Nem volt vele romboló célom, miért lett volna? Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmedet, hogy ha olyan részbe nyúlsz bele, amiben nem vagy elégséges szinten kompetens, akkor azt inkább hagyd ki, vagy nézz utána szakirodalomban.

A legtöbb embernek hiába irsz magas röptű dolgokat,- kösd össze, primer- sekunder-,
A kösd össze részben mi a magas röptű? A primer és a szekunder pedig álátanos iskolai fizikaórás tananyag. Amennyire tudok (értelmét látom), egyszerűsítek. De vannak helyzetek, amikor már alapvető ismeretek nélküli félnek nem lehet egyszerűbben elmagyarázni.

Az általad leírt módszer félrevezető, s igen, ha elindul a táp, király, veszünk másik lapot, avval sem indul, csak táp baj, nem baj van egy új lapunk.
Idézd már légyszíves azt a részt, ahol én azt állítottam, hogy ha elindul a táp, akkor az alaplap a hibás!

Választ nem várok, részemről téma bezárva.
Válasz nem várásod ellenére válaszoltam, de a téma részemről is lezárva, bár ha akarunk, rágódhatunk még rajta egy kicsit! :)[/OFF]

mod: valamiért nem működik az off...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2883) Csaba_20_ válasza Oczu (#2881) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A hasonló gondolkozású gyakorlati "szakemberek" miatt terjednek az urban legendek. Olyanok, mint

Oczu írta:
A tápok legnagyobb ellensége az pillanatnyi áramszünet, mert visszatéréskor kap egy bazi nagy löketet a táp, elvileg egyet kibír, de a következőre már kicsi az esélye.

Azonkívül, hogy megfoghatatlan meghatározás a "bazi nagy löket", több pontatlanság is fellelhető a mondatban.

1.) A bazi nagy löket nem törvényszerű.
2.) Honnan a búbánatból veszed, hogy "elvileg egyet kibír"? Mire alapozod ezt? Ha megfelelően nagy túlfeszültséget kap, nem bírja ki egyszer sem. De az se törvényszerű, hogy egyet is kibír.
3.) Abból levont következtetést, hogy egyet elvileg kibír, így mivel már az alapfelvetés is fantazmagória, a következtetésről több szót inkább nem ejtek.

Részemről inkább nem kérek a gyakorlati "szakemberek" "szakértelméből". Több kárt okoznak, mint azt gondolják. Egyébként pedig téves az a feltevésed is, hogy aki elméleti alapokkal rendelkezik, annak nem lehet megfelelő gyakorlati tapasztalat a hátamögött. Mely tapasztalat egyébként szinte kivétel nélkül az elméleti anyag helyességét erősíti meg. Az ő cselekedetei nem megérzéseken/berögződéseken alapszanak, hanem elméleti tudásanyagon.

(#2884) Oczu


Oczu
senior tag

Tisztelt Hequila és Csaba_20_!

Jól írtam? Bocs Hequila, amiért kimaradt az "e" betű!

Igazatok van, pontatlanul fogalmaztam, ígérem többet nem fog előfordulni Nagyságotok elött.
Egy idézet egy topic-ból:

Hát áramszünet után mindig feszingadozással jön vissza az áram. Ezért ajánlják lekapcsolni a főbiztosítékot erre az időre.

Akkor ez is baromság? Szerintem sem, én is így tanultam anno....

Erre gondoltam, az más kérdés, nem így fogalmaztam. Abban sem jól fogalmaztam, hogy a véleményemet csak gyakorlati alapokra helyezem, elég sok szakirodalmat olvasok. Most ismét tanultam Tőletek, mégpedig azt, hogy a fogalmazás nagyon fontos.A régebbi tipusú tápokban tudtommal van-volt egy védelem, ami egy túlfeszt kivédett (úgy gondolom, ezt valahol olvastam, s ha ha hazudták, én is hazudom)
De....ha már ott tartunk, ki hogy fogalmaz, milyen megoldásokat, véleményeket prezentál, bele tudnék kötni mindkettőtök írásaiba, attól független, hogy úgy vettem ki szavaitokból, hogy Ti ezt tanultátok?! Néha elképedek a megoldások, tanácsok olvasása közben, de kíbírom, hogy ne írjak be. Ezeknek a fórumoknak nem a másik véleményezése a lényeg, csodálkozom, hogy Őstag létetekre ilyenekbe bocsátkoztok! Ha gondotok van, privátban keressétek az illetőt, ne topicban alázzátok, mert Ti azt gondoljátok, a királyok Ti vagytok! Az én írásaimat tovább nem fogjátok olvasni, ámbár úgy láttam, jónéhány ötletem bejött mások számára.
A tapasztalat minden területen hatékonyabb, mint az elmélet (ok, van egy-két kivétel), ebbe viszont én kötök bele. Kérdezz meg bármelyik területért felelős emberkét, mit részesít elönyben: Elméletből tudom......vagy tapasztalatból tudom, hogy ez a megoldás.El lehet dönteni. természetesen minden tapasztalat az elmélet elmaradhatatlan része és fordítva, hiszen egymás nélkül nem működik a dolog.
A szakszervízekből az esetek többségében javított, hibátlan cucc kerül vissza a megrendelőhöz. Az más kérdés, milyen áron, milyen megoldásokkal? Pl. egy rossz driver miatt kicserélték egyik ismerösöm alaplapját (integrált videokarival), ugyanolyan állapotban és azt mondták neki, készen van, úgy kapta vissza. Ez csak egy rossz példa a sok közül, de könyörgöm, ők ezt az elméletet tanulták!!!! Sajnos sokan vannak így Magyarországon (természetesen vannak profik, maximális tiszteletem feléjük) úgyhogy én inkább ha lehet, én elkerülöm ezeket a helyeket.
Végezetül: Csaba_20_ írta:
Részemről inkább nem kérek a gyakorlati "szakemberek" "szakértelméből". Több kárt okoznak, mint azt gondolják.
én sem kérek az olyan szakemberekből, akik a szakmát tanulták és művelik, de egy rossz kábelcsatlakozás miatt kicserélik a fél gépet és ezt így is továbbítják a megrendelő felé....mert hogyan is hangzana az, hogy csak a tápcsatlakozó nem érintkezett rendesen, de kicseréltem a fél gépet miatta, amit tessék kifizetni:-)
A primer-szekunder áramkör valóban ált. iskola 7.osztály, de Hequila, szerinted akinek a virágokhoz van affinitása, hogyan fog erre emlékezni?
A többiekre és a topic címére való tekintettel a további hozzáfűznivalót, megjegyzést privátban legyetek szívesek közölni velem!

Egy közmondás, amit mindenki ismer: Aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja, aki tanítani se tudja, igazgatja :-))

Üdv!

(#2885) Hequila válasza Oczu (#2884) üzenetére


Hequila
őstag

[OFF]Úgy gondolom, részben a topikhoz tartozik, azért nem privátban küldöm:

Ezeknek a fórumoknak nem a másik véleményezése a lényeg, csodálkozom, hogy Őstag létetekre ilyenekbe bocsátkoztok! Ha gondotok van, privátban keressétek az illetőt, ne topicban alázzátok, mert Ti azt gondoljátok, a királyok Ti vagytok!
Sajnos, neked csak ennyi jött le az egészből. Azt próbáld meg megérteni, hogy ez egy szakmai fórum, nem urban legend gyár. Amit a PH! szakmai fórumaiba írsz, annak valóságtartalmáért egy bizonyos szinten felelős vagy.[/OFF]

mod: ha egy moderátor erre jár, rakja már át off-ba ezt, és az előző hozzászólásomat, mert nekem valamiért nem megy...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2886) Kriza


Kriza
őstag

Ejjj, ezaz, essetek egymásnak! :DD
Valahogy időről időre előjön ez, múltkor én is kaptam a másik tápos topicban. :B

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2887) didyman válasza Oczu (#2870) üzenetére


didyman
őstag

Ez elméletileg és gyakorlatilag sem alátámasztható kijelentés. Egy áramszünet megszűnése nem jelent törvényszerűen "löketet" a hálózatban, egy ilyen tranziens annyiféle lehet, amennyi visszakapcsolás adódik. Ezeket az eseményeket egy akármilyen táp is könnyedén lekezeli felépítéséből adódóan. A hegesztőgépek környezete például viszont soho kategóriájú tápegységeknek nem jelent megfelelő környezetet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2888) didyman válasza Kriza (#2876) üzenetére


didyman
őstag

Azért az FSP is tönkre tud menni és gépet is el tud vinni. Bolondbiztos PC-táp nem létezik. Ami hálózatra van kötve, az eleve nem nagyon lehet bolondbiztos, ha már van benne szilíciumoxid alkatrész, villám ellen meg semmi nem véd biztosan.

Az Acorp alaplapjai történetesen pont nem voltak olyan ócskák, mint a tápjaik :) .

A Deer sajnos ilyen. Pedig az első olyan márka, amit mernék ajánlani olcsók közül, mert legalább kiegyensúlyozott a minősége, nem hullámzik annyira. Korrektül be van építve, van benne védelem, csak már megint azok a nyamvadt kondik...

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2889) didyman válasza Oczu (#2884) üzenetére


didyman
őstag

Itt már ingadozásról van szó, ami nem egyenlő (csak sejtem :D ) a lökettel. Az ingadozás sem akkora próbatétel, ha a gép nem indul el azonnal a táp éledésével (state after power failure opció a BIOS-ban pl), ekkor a készenléti kör ingadozhat, ott a primer pufferkondi simán lenyeli ezt. Egyébként minden tisztességes vezérlő rendelkezik úgynevezett undervoltage lockout képességgel, ami pontosan az ingadozások elleni védelemre hivatott, valamint az aktív PFC eleve biztosít nagyfokú szóródást bemeneti feszültségre. ha meg egy hálózat a rákötött fogyasztók indításakor még ezt is alulhaladó belengést produkál, át kell nézetni hozzáértővel.

A gyakorlati tapasztalatok megértéséhez, abból a megfelelő konzekvencia levonásához pedig elméleti alap kell. Hálózati feszültséghez én azért nem nyúlok, mert azt tanultam, hogy káros az egészségre és nem azért, mert már néhányszor megmarkoltam a drót végét és furcsa érzésem támadt tőle, és főleg ebből nem azt vontam le, hogy a konnektorba dugott fém ráz, hanem még a történés előtt azt tanultam meg, hogy az emberi test a pártíz V-nál.nagyobb feszültséget már életveszélyes mértékű átfolyó áramerősséggel képes vezetni és a rázás élménye egyrészt figyelmeztet erre, másrészt a hálózati feszültségnél kisebb feszültségek is lehetnek veszélyesek, harmadrészt a rázás az izmokat görcsös állapotba képes állítani, kivonni az emberi irányítás alól. Hatalmas különbség van a két dolog között, amiből egyértelmű, hogy először végigseggeljük a Kandón a 4 (3) évet és aztán állunk neki tapasztalatot gyűjteni és azt olykor hangoztatni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2890) Kriza válasza didyman (#2888) üzenetére


Kriza
őstag

Igen-igen, kicsit rosszul fogalmaztam. Sajna nincs bolondbiztos, de egy Codegen mellett elhanyagolható a gápgyilkolás veszélye. :R

Acorp lapok jók voltak? :Y Réges-régen volt egy, és én azt hittem, hogy milyen sz@r. :DDD

Igen, meglepődtem, hogy ha nem látnám rajta a "Deer" feliratot meg nem lennének púposak a kondik, akkor nem mondanám meg róla, hogy egy vacakról van szó. Így viszont cserés lesz. Céges gép, így egyszerűbb az egészet lecserélni, mint új kondikat vadászni bele.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2891) Kriza válasza Kriza (#2890) üzenetére


Kriza
őstag

Úgy látszik korán van még... :W
Tehát:
Egy Codenenhez képest egy FSP-nél elhanyagolható a gépgyilkolás veszélye.
remélem most jó...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2892) Kriza válasza didyman (#2888) üzenetére


Kriza
őstag

bocsesz, hogy ennyit írok egymás után, de most jutott eszembe

Szerinted akkor érdemes kondit cserélni a Deer tápban? Jelenleg mindenképpen új tápot kell venni, mert a céges gépek nem állhatnak, de van 2 ilyen táp, ami tartaléknak jó lehet esetleg jó kondikkal. :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2893) udi


udi
őstag

Uraim help.Vettem egy uj hd2900xt karit és a gép furin üzemel.Megy fél órát majd kikapcsol.Majd amikor be akarom kapcsolni akkor minden venti elindul majd fél másodperc mulva megáll minden és magától ujra próbálkozik????
Na ez mi lehet???
Amugy 775-c2d procim van és csak 20tűs tápom a 24tűs lapba,lehet ez a gond????
Mert eddig 8800assal nem volt ilyen gondom
MI LEHET A BAJ?????
Amugy sirtec tápom van ami nem gagyi annyira sztem.Ráadásul wattmérő van rajta ami kamu sztem de az sem megy 300W fölé :O

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2894) Kriza válasza udi (#2893) üzenetére


Kriza
őstag

Milyen típusú és milyen idős az a táp? Mennyire melegszik fel, amikor kikapcsol?
Sirtec régebbi modelljeiben nem a legjobb minőségű kondenzátorok vannak, ráadásul a tápod lehet, hogy még nem 12V-ra van kihegyezve.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2895) Pyriel válasza udi (#2893) üzenetére


Pyriel
tag

Üdv!

Nekem Hozzád valamennyire hasonló problémám van, de csak akkor kapcsol ki a gépem egy szemvillanás alatt, ha játszok. Így netezés, vagy pl. MS Office alkalmazások alatt nem jön elő, ha egész nap be van kapcsolva a gép akkor sem, de ha elindítok valami játékot pár percen belül szinte menetrendszerűen. Van ötletetek mi lehet a gond?

A tápom egy egy éves Mercury 450W. Tisztában vagyok vele, hogy korántsem egy csúcs márka, viszont az utóbbi pár hétig ilyen gondom nem volt.

Előre is köszi bárkinek a választ!

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#2896) Hequila válasza Pyriel (#2895) üzenetére


Hequila
őstag

Fogadjunk, hogy 250W-os terhelésnél úgy füstölne el mind a 450W-ja, hogy öröm lenne nézni? :)
A leírtak alapján tipikus táp probléma, cseréld le minél hamarabb!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2897) Kriza válasza Pyriel (#2895) üzenetére


Kriza
őstag

Nos, a problémák elkezdődtek, ezért aztán addig cseréld a tápot, amíg tönkre nem tesz valamit.
"korántsem egy csúcs márka" inkább ipari hulladék

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2898) udi


udi
őstag

Huppsz megvan a ludas,a táp volt kevés az ati kártyámnak.....
Most egy majd 600W os gyenge COOLER MASTER REALPOWER-t kaptam kölcsön és suhan szépen minden....
Tehát hiába 550w chieftech ha már egy másfél éves akkor kevés hozzá :O

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2899) udi


udi
őstag

Sosem gondoltam volna hogy lesz ilyen bajom egy nem is olyan pici tápocskával.
Viszont a történethez hozzátartozik hogy csak 20pine a csatija és a p35-ös lapra c2d6400nak lehet az is kevéske,bár ezidáig egy hónapig bírta 8800gts és a c2d társaságában csak az ATI lett neki sok....
(LEHET AZ NV-KARIKÉR ÉL HAL CSAK ;] )...Már a tápok is válogatnak :DDD

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

(#2900) udi válasza Pyriel (#2895) üzenetére


udi
őstag

Én azt mondom hogy be se kapcsold huzzd ki gyorsan én usgyi venni egy másikat majd azzal üzemelni,mert ha mindent elvisz magával az többe lesz neked :R

Rossz alkatrészek garanciáztatásában,javításában,garanciális problémában tudok segíteni.Ezekben:vga-hdd-táp-ram-cpu-lap-monitor.Priviknél több hetes csuszásban vagyok,sorry.Ezért hivj bátran:06305902749

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.