Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) Lompos48 válasza fero02 (#15999) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kis lakkot vagy méhviaszt neki és 99%-ban nem lesz gondod vele.

(#16002) didyman válasza fero02 (#15998) üzenetére


didyman
őstag

Bemeneti szűrés tagja. Nem kritikus alkatrész, vagyis átkötéssel pótolható, némileg magasabb zajszennyezésért cserébe, vagy másik tápból hasonlóval pótolható. Ne próbáld javítani szerintem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#16003) 04ahgy válasza Lompos48 (#16001) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyetértek veled és didyman-nal. A bemeneten van, a 230V~ áramkörében sorosan van, így nem magas a két végpontja közt a feszültségesés, hűdenagy áramok sem folynak. A lakkozás véleményem szerint is elegendő, száradást követően több rétegben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16004) Dave946


Dave946
tag

Szép jó estét kívánok!

Lenne egy igen csak komoly problémám!
Gépem leáll játék alatt, de akár böngészés alatt is.
Túlzott melegedést nem észlelek sem processzornál, sem videókártyánál, sem alaplapnál.(programmal mértem everest, hwinfo64, real temp, core temp stb)
Minden hőmérséklet teljesen normális.
Intel burn teszt 8 órás sikeres tesztelés.
Viszont van olyan hogy 5-6 óra terhelés után sem áll le a gép magától.
Tehát tesztek ellentmondanak a leállásnak....
Itt jön elő amire én gyanakodom ez pedig a tápegység.

Van egy Corsair CX 600w-os tápegységem és elég nagy feszültséget ad le 12voltos ágon konkrétan 13v-14,2v között.
Illetve 5v ágon 5,88v
Biosban is néztem ott is ezt írta, illetve több programmal vizsgáltam és hasonló adatokat kaptam
Illetve valamikor ez az adat normális teljesen, ami azt jelenti hogy:

12 volt ágon 12,04 volt
5 volt ágon 5,088 volt.
Nem értem miért csinálja ezt, elméletileg el kérni bírnia a gépemben lévő alkatrészeket..

Gépem adatai:
Intel core quad q9400 3,2 ghz-en járatva
6gb kingston 1066 mhz-en járatott ram
gtx 560 ti gigabyte oc
2 db winyó( 500gb+375gb)
Dvd-író olvasó
Asus p5q se lap

Mégis mi lehet a probléma?
köszönöm segítséget előre!
további szép estét!
üdvözlettel
Dávid

[ Szerkesztve ]

SOD

(#16005) 04ahgy válasza Dave946 (#16004) üzenetére


04ahgy
nagyúr

1: szoftverrel nem mérünk. Sem BIOS-szal. Multiméterrel igen.
2: az ATX csatiban (24 pin) lesz megpörkölődött érintkező, eltaláltam?

Ott a kontakthiba, melegszik, akkor kapcsol le a gép.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16006) Dave946 válasza 04ahgy (#16005) üzenetére


Dave946
tag

Értem:)
És ha ott a hiba mit lehet tenni?:)

SOD

(#16007) 04ahgy válasza Dave946 (#16006) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az égett részt megkapirgálod, a szétnyílt lemezeket meg visszahajlítod. Így jól fog kontaktust adni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16008) Dave946 válasza 04ahgy (#16007) üzenetére


Dave946
tag

Megnézem és írok hogy mit sikerült összehozni:)
Esetleg ha nem az a hiba, valami más ötlet?

SOD

(#16009) didyman válasza 04ahgy (#16003) üzenetére


didyman
őstag

Nem biztos, lehet mindkét vezető tekerve rajta, meg kell nézni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#16010) fero02 válasza didyman (#16009) üzenetére


fero02
veterán

Nem, ezen csak a "Nulla" van tekerve. A dupla tekercses eztuán van néhány kondi kíséretében még a greatz előtt.

(#16011) 04ahgy válasza didyman (#16009) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, ebben igazad van, lehetett volna dupla. A rutin, csak nem írtam le... A legtöbbször a szimmetrikus fojtónál nem elég a zománcszigetelés, lemezzel elválasztva, kétoldalra van tekerve. Vagy egyik sárga, másik piros zománcot kap.

(#16008) Dave946: előbb nézd meg, mi a hiba, utána, (ha nem az a hiba) lesz más ötlet.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16012) TommyGun válasza Glaz-dozfhut (#15997) üzenetére


TommyGun
őstag

Nekem is alsótápos a házikom de én pont emiatt a tápot felfelé forggatva szereltem be, tehát a veni az alaplap felé néz és a ház belsejéből szívja a levegőt ami pár fokkal biztos melegebb mintha a házon kívülről jőnne de így nem lesz tele 1 év alatt se ennyi szösszel...és még így is alig melegszik a rendszerem a tápveni alig pörög.

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#16013) zoli1957


zoli1957
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Remélem valaki tud segíteni. :-)

Van egy tápom meg egy Asus alaplapom. A táp kiszerelve a zöld (be-kikapcsoló)
kivezetés földel, 0-val összekapcsolva bekapcsol. Az alaplappal összekötve nem.
Az a kérdésem, hogy a táp bekapcsoló (zöld) kivezetésén csak 2 V körüli fesz van, és hogy ez jó-e,
vagy kevés?

Remélem tudtok segíteni, a gép nem az enyém, és mielőtt hozzám került új telepítésre, működött rendesen.

Köszi!

Üdv:
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#16014) zoli1957


zoli1957
csendes tag

Az alaplap egy régebbi, 20-as táp csatival, a zöld stand-by led világít, a tápon is, ha összekötöm a (zöld) indító feszt a 0-val, minden fesz megva.

(#16015) moonguru válasza zoli1957 (#16014) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Esetleg megmérhetnéd a + 5 VSB értékét a 20 tűs csatlakozó 9 lába (általában egy lila vezeték).

Persze egy próba táp segítségével is kiderül az igazság. :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16016) zoli1957 válasza moonguru (#16015) üzenetére


zoli1957
csendes tag

A tápon a feszültségek mind jók, egyetlen, hogy a zöld (be-ki kapcsoló) vezetéken csak kb. 2V van (kikapcsolva).
A táp be is indul ezzel a 2 V-al, de az alaplap be-kapcsolójával nem, habár a stan-by zöld LED világít.

Köszi a választ..

Arra gondolok, talán az alaplap a hibás...

Örülnék még egy kis segítségnek.

[ Szerkesztve ]

(#16017) zoli1957


zoli1957
csendes tag

Köszi.. a tápot kipróbáltam másik gépben, és működik.
Az alaplappal van gond. A kapcsolót megnyomva nem kapcsol be a táp.

Ha valakinek van ötlete, mit kellene ilyenkor tennem,
szívesen fogadom. De lehet, hogy annyi az alaplapnak.

(#16018) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!
Van egy FSP 350-60THA-P tápom amit a minap vettem meg.
Behelyezés előtt észrevettem hogy a 24pines csatiból hiányzik?egy csatlakozó,tehát nincs benne de nincs kicsúszva sem.Létezik ilyen hogy ne legyen benne??

Samsung Galaxy S10+

(#16019) moonguru válasza pcgamer01 (#16018) üzenetére


moonguru
őstag

Igen, normális a hiánya mivel a -5 Volt az új szabvány szerint már nem szűkséges!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16020) pcgamer01 válasza moonguru (#16019) üzenetére


pcgamer01
senior tag

értem köszönöm a gyors választ :R

Samsung Galaxy S10+

(#16021) tornas válasza zoli1957 (#16016) üzenetére


tornas
őstag

Vagy a bekapcsológomb is ludas lehet...

Én úgy próbálnám ki, hogy ahová be van dugva a bekapcsológomb azt onnan lehúznám és az ottani két érintkezőt egy csavarhúzóval óvatosan rövidrezárom egy pillanatra. Ha elindul a gép akkor valszeg a nyomógombod hibás.

Mondjuk én a csavarhúzó helyett PC-ből bontott 2 erű vezetéket (pl. a bekapcsológombét) használok aminek a két végét szoktam összeérinteni egy pillanatra miután rádugtam az alaplapra. Így biztonságosabb...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16022) TommyGun válasza tornas (#16021) üzenetére


TommyGun
őstag

Szerintem egyszerűbb ha a reset gombot rakja rá ilyenkor a lapra, feltéve hogy van reset gomb, elvileg mindkettő sima mikrokapcsoló, és elég valószerűtlen hogy mindkét kapcsoló rossz legyen. De a legegyszerűbb nyilván a csavarhúzós dolog.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#16023) tornas válasza TommyGun (#16022) üzenetére


tornas
őstag

A reset gombos megoldás is teljesen jó, mert mind a kettő egy mezei mikrokapcsoló (pillanatkapcsoló).

HP-s brand PC háznál találkoztam azzal, hogy ott nincs reset gomb. Az alaplapon is csak a forrasztási helye volt ott. :F

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#16024) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Vettem a napokban egy alaplapot + cput (asus p5q-pro,q6600)
A többi alkatrész maradt a régi.
Az előző lap cpu-val nem volt ilyen gondom.
Most viszont gondol egyet a gép és kikapcsol.Semmi hiba üzenet csak le áll és újra indul.
Ami még érdekes,hogy játéknál ha a menüben vagyok még nincs semmi baj,de amint betölti a játékot egyből le áll a gép,nem csak rendszerbe dob vissza,hanem le áll teljesen.Arra gondolnék,hogy terhelés alá kerül és ezért áll le a gép..A tápom egy chieftech 550w.A gépből "nyöszörgést,ciripelést hallok" illetve a füllhalgatón is ezek a hangok jönnek.Az előző lapnál cpu.nál soha nem volt ilyen problémám,mondjuk az egy gyengép lap volt és csak egy E7300cpu.Nyilván lehetne arra gondolni,hogy a táp a szar mert,az "új" lap cpu többet fogyaszt és azt már nem bírja a táp.Viszont everest terhelés teszt alatt semmi gond nincs,nem fagy nem áll le a gép.A vga cpu stb hőfokok jók(programok szerint).A vga,ram,hdd,hibát kizárnám,mert az eddig is jó volt,a cpu hibát azért zárnám ki mert terhelés teszt alatt nem mutatkozott semmi hiba.Nem nagyon tudok mire gondolni mint arra,hogy vagy az alaplap a rossz.Vagy pedig a táp nem bírja már el ezt a lap+cpu kombót.(bár elvileg simán vinnie kellene neki-550w chieftec)
Szerintetek mi lehet a probléma?
Válaszokat ötleteket előre is köszönöm! :R

(#16025) Hunyus


Hunyus
senior tag

Közben szétszedtem a tápot,és 2db 6.3v 3300uf kondi szétment benn.Valószínű ez lehet a probléma oka.

(#16026) 04ahgy válasza Hunyus (#16025) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyrészt. És nem koptattad volna feleslegesen a billentyűzeted, ha típust is írsz (jónéhány, tök különböző 550W-os Chieftec táp van), no meg a VGA sem mindegy.

A kondikat amúgy cseréld.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16027) Hunyus válasza 04ahgy (#16026) üzenetére


Hunyus
senior tag

GPS-550AB A
A vga meg xfx 285gtx

Ilyenkor amúgy érdemes a többi kondit is cserélni,vagy azt amelyik púpos?

(#16028) 04ahgy válasza Hunyus (#16027) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A többit is érdemes.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#16029) sultiii


sultiii
tag

hi,

Van egy FSP EPSILON 800-as tápom, cicergő hangot ad gép nem kapcsol be mit lehetne vele tenni? :)
Eldobni nem szeretném.

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#16030) Hunyus válasza sultiii (#16029) üzenetére


Hunyus
senior tag

Nekem is hasonló problémám volt.Többször le állt a gép,és amikor ment akkor "cicergő" hangot adott.Ma szétszedtem a tápot,és 2db kondit ki kellett cserélni benn.Azóta jó,most is arról írok.Én annyit tudok javasolni,hogy nézd meg a tápot,nincs e benn púpos kondi.

(#16031) sultiii válasza Hunyus (#16030) üzenetére


sultiii
tag

Nem púpos egyik kondi se, táp ugyan ez?

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#16032) Hunyus válasza sultiii (#16031) üzenetére


Hunyus
senior tag

Nem,nem az én tápom egy 550w chieftec.De amúgy bővebben is leírhatnád,hogy mi a jelenség.Vagy volt e valami előzmény.Mert ez,hogy nem kapcsol be ez sok mindentől lehet.

(#16033) sultiii válasza Hunyus (#16032) üzenetére


sultiii
tag

nem volt semmi előzménye, kábeleket megnéztem azzal nem hiszem, hogy gond lenne, égést szakadást nem találtam. Elszíneződést nem vettem észre a többi alkatrészen...
"okosabb ember így ránézésre azt mondta lehet az ic halt meg" ezt hogy lehet ellenőrizni?

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#16034) Algol válasza sultiii (#16029) üzenetére


Algol
senior tag

Nem feltétlenül a tápegység hibája ha a gép nem kapcsol be.
Amit ellenőrizhetsz:

A hálózati kábel bedugva, a tápegység áram alatt, de a gép nincs bekapcsolva (úgysem indul el). Ilyenkor egy multiméterrel mérd meg a tápegység 24 érintkezős főcsatlakozón a lila vezeték és egy fekete vezeték között a feszültséget. Ha a mért érték nincs az 5 volt +/- 5%-os tartományban, akkor a készenléti tápegység hibás, a tápegység javítandó. Ha nagyon alacsony, nullához közeli értéket mérnél, akkor valamelyik USB csatlakozó zárlatára is gondolhatsz, főleg akkor, ha az alább leírt esetben viszont beindulna a tápegység.

Húzd ki a tápegység összes kábelét a számítógépből. A 24 érintkezős főcsatlakozón zárd össze a zöld vezetéket egy feketével, figyeld meg beindul-e ilyenkor a táp.

Üdv: Algol

(#16035) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Mire gyanakodhatok es mit erdemes eloszor megneznem, ha a kovetkezo jelenseggel talalkoztam?

Beuzemeltem a masodik monitort, egesz nap hasznaltam, tokeletesen mukodott, majd este leallitottam a gepet. Egy kis ido mulva, szeretnem a gepet ujra bekapcsolni, de semmi ....., szo szerint.

Hallom, ahogy kattan a masina, indulnanak a ventik, de egy pillanat es le is all minden. Ezt tobbszor eljatszottam a fokapcsoloval, mig egyszer csak elindult. Igen, de ebben sem volt koszonet, mivel a moncsik meg azonnal kileptek power safe mode -ba.

Ezutan csak ugy tudtam kikapcsolni, hogy power gomb hosszan megnyomva es azota a fokapcsoloval nem is tudtam elindulni.

Feltetelezem, valami hardware-es gond lehet, mert nemhogy a BIOS-ig, vagy epp a win7-ig, de meg csak a bekapcsolason sem jutok tul!

Tap problema lehet? Netan alaplap?

Nem tavgyogyitast kerek, termeszetesen, hanem otletet, ha erre lehet mit mondani. Termeszetesen szetszedem a gepet es belenezek. Igazan azt szeretnem tudni, hogy talalkoztatok-e mar hasonloval es elso korben mire gyanakodtok?

Koszonom, udv:
A

(#16036) Algol válasza anytime (#16035) üzenetére


Algol
senior tag

"Beuzemeltem a masodik monitort"
"a moncsik meg azonnal kileptek power safe mode -ba", mert nem kaptak videojelet.

Mindkét dolog arra utal, hogy valami nincs rendben a videokártya körül. Kap-e elég áramot, rendben van-e a PCIe csatlakozója? A második monitor csatlakoztatásakor nem mozdult-e ki a foglalatából a videokártya?

Először ezeket vizsgáld meg!

Üdv: Algol

(#16037) anytime válasza Algol (#16036) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Mukodik a gep , mikozben a kovetkezoket tapasztaltam.

Aramtalanitottam, majd kivettem a dVGA-t es elobb az egyik, majd a masik monitort is rakototttem az alaplapra. Kozben a BIOS-ban kertem egy Load Defaul-t beallitast, mivel itt anno elallitottam a CPU Core Voltage ertekeket.

Ezutan az alaplaprol tokeletsen ment a ket monitor, igaz a DP portot hanyagoltam.

Visszatettem a VGA-t, rakotottem a ket monitort, de ujra hasznaltam a DP-t. Megint elszallt. Itt kezdett gyanussa valni a dolog es csak a DVI-I es DVI-D portokat hasznaltam es igy minden rendben.

Az erdekesseg annyi, hogy a Load Default BIOS utan, a datum elszallt es a halokartyam is, amit ujra kellett driver-ezni, de most mar minden OK!

Ja, meg egy talany, miutan frissiteseket kerestem a Windows-hoz (merthogy eredeti!), rogton talalt is a DP porthoz egy illesztest!!! Lehet, hogy ennek hianya hulyitette meg a rendszert???

Miutan futott a ket monitor, feltoltam a HDMI-re a TV-t es a harom kijelzovel is OK.
ugy tunik, hogy hardware-s problema nincs, legalabbis most ugy tunik. Letezhet, hogy egy ilyen kalamajkat okozhatott a masodik display?

Udv:
A

(#16038) harusakura1


harusakura1
tag

Hello!

Két hete vettem egy Chieftec 500-80-PB tápot. Tökéletesen működik azt leszámítva, hogy ciripelő/sistergő hangot ad ki.

Config:
AMD FX-6300
Asus M5A78L-M/USB3 alaplap
Seagate 1TB SATA3 32MB ST1000DM003 merevlemez
Kingstone 1600 MB 4GB RAM
+ az említett táp

Jelenleg integrált videókártyával megy, talán az lehet a baj? Előre is köszi a segítséget.
PS: Nem akarok 2 hetet várni a szervizre azért érdeklődök itt.

Megdobállak vadkörtével!

(#16039) Hunyus válasza harusakura1 (#16038) üzenetére


Hunyus
senior tag

Szia!

A vga hiány miatt semmiképp nem csinál ilyet.
Ha hangod ad ki a táp,akkor sajnos valamelyik kondi oda van a tápba akár több is.Nekem is volt ilyen problémám szintén chieftec táp,2kondit ki kellett benn cserélni.

(#16040) Algol válasza harusakura1 (#16038) üzenetére


Algol
senior tag

A tápok ciripeléséről

Nem hiba.

Üdv: Algol

(#16041) Algol válasza Hunyus (#16039) üzenetére


Algol
senior tag

Két hete vette, szerintem új tápegységről van szó.

Üdv: Algol

(#16042) harusakura1 válasza Algol (#16040) üzenetére


harusakura1
tag

Ettől független szervizben tudnak valamit csinálni vele? Mert engem speciel eléggé zavar... :\

Megdobállak vadkörtével!

(#16043) Algol válasza harusakura1 (#16042) üzenetére


Algol
senior tag

Ha elolvastad a linkelt cikket, akkor világos kell, hogy legyen a ciripelésért nem önmagában a táp a felelős, hanem az a tápegység, az alaplap és a videokártya "együttműködéséből" keletkezik. Ha a szervizben rákötnek egy műterhelést a tápegységre, akkor az nem fog ciceregni és ha hozza a ráírt paramétereket, akkor nem fogják hibásnak minősíteni. Egyébként is, ha kicserélnék egy ugyanolyan típusú másik példányra, az is lehet, hogy ugyanígy ciripelne.

Amit megpróbálhatsz a probléma megszüntetésére:

- a BIOS Setupban a processzor energiatakarékossági beállításának megváltoztatása, kikapcsolása
- a videokártyánál a vsync bekapcsolása.

Üdv: Algol

(#16044) Hunyus válasza Algol (#16041) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát attól függ mennyire "ciripel és serceg".Én mikor bedugtam a fülest és nem szólt semmi(zene,film stb) akkor én még a fülesen is eléggé hallottam a zajokat.Miután kicseréltem a tápba a 2kondit,ezek a hangok eltüntek.Egy kis sípolás még mindig van.

(#16045) harusakura1 válasza Algol (#16043) üzenetére


harusakura1
tag

Még új a táp, mint ahogy mondtad. Majd megpróbálom ezeket, ha hazaértem. Belenyúlkálni meg nem akarok mert az összerakás folyamatának egy része is csak videóval ment :D. Köszönöm a segítséget. Remélem nem fog ennyire zajongani, mert az őrületbe fog kergetni >.<

Megdobállak vadkörtével!

(#16046) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!

Véleményetek szerint mi okozhatja azt, hogy éjszaka a gép bekapcsol magától? Lecseréltem a tápot, és a házat, az adatlapomon lévőre.
Amikor hazahoztam a házat és a tápot, akkor este csak a tápot raktam be a régi helyére a régi házba. Amikor leállítottam, kis idő múlva újraindult. Azt hittem először, hogy csak az újra indításra nyomtam a leállítás helyett.
Másnap beköltöztem az új házba. A gép egy főkapcsolós elosztóból kapja az áramot, amit leszoktam kapcsolni.
A múltkor feltűnt, hogy reggel működik a gép. Gondoltam a gyerek úgy hagyta, mert melóztam akkor éjszaka. De a fiam tagadott. :DDD
Most éjszaka direkt nem kapcsoltam ki a főkapcsolót az elosztón, és reggel bekapcsolt állapotban volt a gép.
Szünetmentes tápom nincs. A költözés során nem állítottam a gépen semmit sem.
Valami tippetek van? Lehet a tápom vacakol? :U Vadi új a táp és a ház is. Pontosabban 1 hetes.

Nem azonnal kapcsol be. Néztem, volt úgy hogy eltelt x idő, és semmi. Neten egy hasonló jelenségre valaki a táp készenléti ágának hibájára tippelt.
Néztem kikapcsolt állapotban "piszkáltam" a bekapcsoló gombot, de nem reagált semmit, csak normálisan benyomva indul.
Op. rendszer: Win7 ultimate 64
Feladat ütemezőben ez van, de ettőla gép nem kapcsol be szerintem. Meg mint írtam korábban is ezzel a beállítással futott a cucc.

A feszültség értékeket hogy ítélitek meg rendben vannak? Volt olyan hogy a 12 V-os ág min. értéke valahol 11.4V -on volt.

Köszi a választ előre is! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16047) Algol válasza embe (#16046) üzenetére


Algol
senior tag

Először a BIOS Setupban a Wake Up beállításokat nézd meg!

Üdv: Algol

(#16048) embe válasza Algol (#16047) üzenetére


embe
nagyúr

Azt hol találom?
Köszi!

A leírásában ez van:

"Wake Up Event Setup

Press <Enter> to enter the sub-menu.
Wake Up Event By

Setting to [BIOS] activates the following fields, and use the following fields to set the
wake up events. Setting to [OS], the wake up events will be defined by OS.

Resume By RTC Alarm
The field is used to enable or disable the feature of booting up the system on a
scheduled time/date.
Date/ HH:MM:SS
If Resume By RTC Alarm is set to [Enabled], the system will automatically resume
(boot up) on a specific date/hour/minute/second specified in these fields (using the
<+> and <-> to select the date & time settings).

Resume By PCI-E Device
When set to [Enabled], the feature allows your system to be awakened from the
power saving modes through any event on PCIe device.

Resume From S3 by USB Device
The item allows the activity of the USB device to wake up the system from S3 (Suspend
to RAM) sleep state.

Resume From S3/S4/S5 by PS/2 Mouse/ Keyboard
These items determine whether the system will be awakened from what power saving
modes when input signal of the PS/2 mouse/ keyboard is detected.



[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16049) embe válasza embe (#16048) üzenetére


embe
nagyúr

Ez a "Resume By RTC Alarm" enable állásban volt, ezt átkapcsoltam disable állásra.
Majd holnap reggel meglátom az eredményt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16050) odipapa válasza embe (#16049) üzenetére


odipapa
senior tag

Valahol be lehet állítani, távoli elérsen (hálózaton) keresztül el lehessen indítani a gépet. Azt tiltsd le, ha ha még nem tetted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.