Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) moha21 válasza flatley09 (#6994) üzenetére


moha21
addikt

"didyman veszélyes táp listája:

Nem ajánlott, veszélyes tápok, pár példa:

Mercury
Skyhawk
KME
Eagle
Trust
stb..."

Vegyél normális tápegységet! Segítség:Melyik tápegységet vegyem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7002) jaja1981 válasza Skyer (#7000) üzenetére


jaja1981
addikt

Az alaplap hátulján ki lehet mérni a megfelelő feszültség értékeket, de nagy szaktudást igényel.
A szovftveres nem is mérések, hanem inkább kijelzések valóban feltételesen kezelendőek.

flatley09:
Egy gagyi 420W helyett veszel egy másik gagyi 570W tápot, lehet ugyan azt a belsőt kapod.
A Te konfigod fogyasztása a 200W-ot nem éri el.
Én javaslok egy 400-as FSP-t, vagy Giga SuperB 460W tápot.
Ugyan az a belső, és megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#7003) Ponge


Ponge
csendes tag

Hy!

Az lenne a kérdésem, hogy a tápot (melyik ágon milyen feszültséget ad) szoftveresen le lehet e tesztelni? A SIW nevű program kiírja a feszültségértékeket, de van e valamilyen célszoftver erre?

(#7004) flatley09 válasza Ponge (#7003) üzenetére


flatley09
csendes tag

Értem....

Nem gondoltam volna, hogy ilyen létezik...már, hogy ilyen terméket engednek forgalmazni!
Valamint azt sem, hogy mindkét táp esetében fennálhat ugyan az a probléma....

Nem igazán értek a tápokhoz! Nekem egy low noise tápegységre lenne szükségem (ezért vettem ezt a dual fan-t)!

Legalább nem volt drága! A 12000-es bolti ár feléért beszereztem! De majd visszaküldöm!

Szóval egy halk táp kellene, olyan 10e körül áldoznék rá!

Ajánlat?

Kössz mindent!

(#7005) moha21 válasza flatley09 (#7004) üzenetére


moha21
addikt

FSP400-60GHN ezzel biztosan nem lesz problémád. :K

(#7003) Ponge: Szoftveres mérés nem mérés! Ez alól kivételt csak a mérnökök által használt professzionális szoftverek képeznek kivételt.( persze ezek célszoftverek célhardverekkel.)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7006) Ponge


Ponge
csendes tag

Hy!

Új kérdés:
Van egy APC Back-UPS ES 700-as szünetmentesem. Ezt bírja a Corsair táp? Úgy hallottam nem szeretik ezek az aktív PFC-s tápok a szünetmentest. (úgy tudom nem tiszta szinuszt, csak szinuszhoz hasonló formát ad le). Corsair VX450W-t, VX550W-t vagy TX650W-t szeretnék venni. Ismerősömnek volt ilyen UPS-PSU inkompatibilitás gondja.

(#7007) bsh válasza jaja1981 (#6991) üzenetére


bsh
őstag

na fasza...
vettem egy chieftec cft-650-14cs tápot, kiszedtem a régit, be az újat (anyázás a moduláris szar kábelek miatt), bekapcsoltam, és kigyulladtak a ledek, a dvd-k elkezdtek villogni, mint rendesen, vinyók felpörögtek, krepeletek, ventilátorok pörögtek, szóval minden rendben, csakhogy se kép se hang, azaz nem csipog, nincs bios, semmi. és kb. 10-20 másodperc után mintha megnyomnám a resetet, indul újra a folyamat, a végtelenségig. :S
aztán kiszedtem mindent és csak a minimálisan szükséges dolgokat hagytam meg: alaplap, memória, proci, vga, de úgy ugyanúgy nem indul el. csak annyi a különbség, hogy a proci ventije felpörög és le is áll utána. ugyanígy az alaplapról hajtott első venti is. a hátsó viszont nem, pedig az is alaplapról megy... érdekes.
aztán visszaraktam a régi tápot, az ugye eddig jó volt... és azzal is pontosan ugyanígy nem indult el a gép. pfff...
úgyhogy szerintem az új chieftec elküldött valamit (alaplap vagy proci) melegebb éghajlatra... :O

(#7008) wiggen123 válasza flatley09 (#7004) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Ha nem használod sokat, értsd napi 6+ óra, akkor tényleg nem lesz problémás az fsp, de különben jobban jársz egy olyannal, amire 3 év garit adnak. Én mivel sokat használom 2 év alatt, nem sokkal a gari lejárta után elkezdett kerregni a fsp bluestormomnak a ventije. Jól jött volna az a +1 év gari. Lehet találni 3 éves garival is 10k körül.

bsh: vidd be az egész géped oda, ahol a chifteket vetted. Ő saruk, ha elbaszott valamit. Leverheted rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#7009) bsh válasza wiggen123 (#7008) üzenetére


bsh
őstag

ez megtörtént... épp most szóltak, hogy kész a gép. azt állítják, nem jelentkezett a hiba :D pedig reggel mikor bevittem, az átvevő boltossal ki is próbáltuk, és meggyőződött a hibáról :D
aztán most meg kész lett hirtelen. kérdeztem, mi a hiba? semmi ("nem jelentkezett"), meg tápot teszterrel tesztelték, meg átszerelték, és ennyi. és most akkor jó a gép, vagy mi? őőőő, igen... hát az hogy lehet? "biztos valami kontakthiba volt" :O mikor 3x kicseréltem a tápot és 6x átdugdostam a kábeleket... pfff... valahogy nem hiszem ezt. vagy inkább ha kontakthiba, akkor az alaplapon, a csatlakozónál szar valami forrasztás, vagy valami szálszakadás vagy ilyesmi. azt inkább el tudom képzelni... hmmm...

(#7010) jaja1981 válasza bsh (#7009) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez érdekes.
Kíváncsi vagyok mit mondanak a szervizben.

(#7011) bsh válasza jaja1981 (#7010) üzenetére


bsh
őstag

ennyit mondtak személyesen is. beszéltem a szerelővel, aki foglalkozott vele. azt mondta, amit írtam. kiszedte a tápot, megnézték mindkettőt, jónak találták, összerakták, bekábelezték, mindent megmozgattak, ellenőrizték, és működött. hát fene se érti...
de tényleg működik most, az új táp van benne.
szerintem napfolttevékenység.

(#7012) finest


finest
őstag

Srácok, szeretnék tanácsot kérni. Adott egy Enermax Pro82 525W táp, ami egy pillanatra megpördíti a ventit, majd leáll. Próbáltam a zöld-fekete vezetékek összekötésével tesztelni, úgy hogy fogyasztónak egy ventit és egy vinyót rákötöttem, de akkor is így viselkedik. Lehet, h zárlatos?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7013) jaja1981 válasza finest (#7012) üzenetére


jaja1981
addikt

Keress valakit, aki ért a tápokhoz.
A tápokról mélyebben fórumon találsz.
Stol kolléga ilyen pl.

(#7014) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok ! A melóhelyemen a monitor vibrál , frekvencia állítás után hullámzik, érdemes lenne a tápot kicserélni ? Új ,de gyenge a táp, sőt az egész gép is. köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#7015) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Gyors eligazítás kéne, akár az is jól jöhet, hogy melyik fórumban érdeklődjek tovább. A baj az, hogy van, amikor a bekapcsolóval benyomnám a sz.gépet, de az alaplapi fázisjelző kétszer felvillan, azt kész, nem kapcsol be. Aztán megint. Aztán megint. Aztán elindul :F Ez mi a fenétől lehet? Más fura jelenség max annyi, hogy 3x vagy 4x előfordult, hogy bekapcsolás után a BIOS nem látta az SSD-t. tápfőkapcs le fel, azt jó. Az gond lehet, hogy van amikor lekapcsolom a főkapcsot éjszakára, és elfelejtem, majd úgy indítok rá. Persze nem indul, de a felkapcsolom utána gond nélkül megy, és nem az ezt követő indítások szoktak szarok lenni. :F :R :W

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7016) 14adam válasza gordonfreemN (#7015) üzenetére


14adam
addikt

Asus és Msi lapok betegsége ez.Anno az Asrock-omnál is ilyen.

(#7017) jaja1981 válasza gordonfreemN (#7015) üzenetére


jaja1981
addikt

Érdekes.
P4 korból ASUS lapom csinált ilyeneket és táp csere javított rajta.
Ha tudsz kérj kölcsön egy tápot és azzal próbáld ki.

(#7018) tajcsi


tajcsi
senior tag

Lenne egy kérdésem. Van egy tápegységem, egy HX520as. az a probléma, hogy az utóbbi időben sípol a táp. Ez az az ugy nevezett high pitching noise...an még rá néhány hónap garancia, de amikor elvittem a szervizbe, akkor azt mondtk, hogy lehet h nem tetszik neki a proci, vagy memoria, vagy videókártya, és h ezért nem nézik meg...

azon gondolkodom, hogy mit lehetne megketyerészni a tápon és fájdalommentesen átküldeni a másvilágra ugy, hogy az a szervízben ne vegyék észre...nem szivesen teszem ezt fe ki vagyok idegelve, hogy ilyen arcátlanok a boltban...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7019) 14adam válasza tajcsi (#7018) üzenetére


14adam
addikt

Eszembe jutott valami,Corsair-es topcikba el is felejtettem írni.Talán még Stol írta,hogyha a kábel végén csinálsz egy zárlatot akkor leég az egész kábel ;]

(#7020) marcipunk


marcipunk
tag

Sziasztok!

Fagy a gépem. Azt produkálja, hogy tetszőleges pillanatban "ledermed", nem újraindul, csak megáll, nem mozdul, kép lemerevedik.
Cpu-Z-nél néztem, a proci feszültsége állandóan ingadozik.

Utalhat ez táp hibára? esetleg valami tipikus problémára?

Köszi!

röff!

(#7021) jaja1981 válasza marcipunk (#7020) üzenetére


jaja1981
addikt

Milyen tápod van.
Nem biztos, hogy táphiba.
Sok alaplap auto beállításnál állítja a proci feszültségét is.

(#7022) marcipunk válasza jaja1981 (#7021) üzenetére


marcipunk
tag

sirtec hi-power 430w a tápom típusa
a proci tuningolva van. több fesz is van neki adva biosból, de ha alapra(auto-ra) veszek mindent biosban, akkor is ez van :(

[ Szerkesztve ]

röff!

(#7023) jaja1981 válasza marcipunk (#7022) üzenetére


jaja1981
addikt

Az gáz.
Ha Te adsz feszt a procinak, az nem ugrálhat.
Tudsz kölcsön kérni másik tápot?
Vagy táp, vagy lap.

(#7024) marcipunk válasza jaja1981 (#7023) üzenetére


marcipunk
tag

az lesz, majd vmit intézek. köszi a segítséged! :R

röff!

(#7025) 14adam válasza marcipunk (#7020) üzenetére


14adam
addikt

Ennyire dropolna a lap :F Feszültség nem ugrál fel-le?nézd cpu-z-be vagy valahol máshol

[ Szerkesztve ]

(#7026) marcipunk válasza 14adam (#7025) üzenetére


marcipunk
tag

pont az, hogy néztem, és fixre állított feszültséggel is ugrál emlékeim szerint :(

röff!

(#7027) 14adam válasza marcipunk (#7026) üzenetére


14adam
addikt

De vannak olyan lapok amiknél ha fixre álítod a feszt,akkor is ingadozik a feszültség.Nálam is ez van a Giga lapnál,mindig több feszt adok jóval neki,mert hajlamos leálni amikor a másik lapba normálisan ment azonos feszültségen.

[ Szerkesztve ]

(#7028) marcipunk válasza 14adam (#7027) üzenetére


marcipunk
tag

akkor mennyit adjak max egy e5200-nek? 3,45 v mehet neki?

röff!

(#7029) 14adam válasza marcipunk (#7028) üzenetére


14adam
addikt

Hát én ehez nem értek :) csak akkor tudom meg,mekkora feszt adjak neki,hogyha már kitanultam a procim,meg memóimat.Másnak nem tudom megmondani,hogy mit mire álítson.[link]

[ Szerkesztve ]

(#7030) marcipunk válasza 14adam (#7029) üzenetére


marcipunk
tag

mindegy, ki fogom próbálni másik táppal. köszi neked is! :R

röff!

(#7031) jaja1981 válasza marcipunk (#7030) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát 3,45-öt biztos ne.
Egy olyan max 1,4V, de az is sok.
1,2 elég kell, hogy legyen.

Fix fesz értéknél nem ugrálhat, csak legfeljebb terhelésre droppol a lap valamennyit, vagyis kicsit eshet az érték.
HA nem terheled nem ugrálhat.

[ Szerkesztve ]

(#7032) fero02


fero02
veterán

Hi!

Adott egy 360W-os Zalman táp, amin előjött a szériahiba kondi betegség. Kondi cserélve az ajánlott kiváló minőségű Epcos kondira.

Az én tápom esetében a kondi éppen nem pukkant el, de a mellette található PFC tekercse teljesen elszíneződött, melegedett és és égett szagot produkált.

A kondi cseréje után a hiba kijavítottnak tűnt, egészen a hétvégéig. Ekkor ugyanis elővetem a tápot és azt vettem észre, h a tekercs továbbra is szaglik és fűt. Ma kivettem és tökéletes látható rajta, h a szigetelés a menetek között meg/leégett. Gondolom a melegedés a menet zárlat miatt történt.

Kérdésem az lenne, h a csere darab esetén mire kell figyeljek? Fontos az egyforma menetszám és vezeték átmérő? Vannak itthon gagyi tápokból bontogatott tekercseim, de ehhez hasonlót tévedésből sem találtam.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Üdv!

(#7033) marcipunk válasza jaja1981 (#7031) üzenetére


marcipunk
tag

3.4-et adtam neki biosban, everest 1.38-at ír ki, 3gh-en fagy...
néztem másik táppal, azzal is ugrál a fesz.

nem lehet, hogy a proci szar? (az lenne még most a legolcsóbb bukta :O )

röff!

(#7034) marcipunk


marcipunk
tag

besz*rok, a memtest is hibákat dobál. biosban minden auton.
az esemény napló meg tele Kernel-power 41 hibákkal... mi a franc lehet??? :W

röff!

(#7035) tajcsi válasza 14adam (#7019) üzenetére


tajcsi
senior tag

es azt letudjak ellenorzni, hogy szandekos volt e?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7036) didyman válasza fero02 (#7032) üzenetére


didyman
őstag

Igen, az sérült. Lehet, hogy csak menetzárlatos, de az is lehet, hogy a vasmag is repedt, törött. Mivel a tekercsről semmit sem tudni, célszerű az eredeti magot újratekerni, és nem bontott másfélével próbálkozni. Szedd le óvatosan a meneteket, és alaposan vizsgáld át a magot, ha repedt, málik, akkor kuka. Tekerd újra, rakd vissza, ha melegszik, akkor nézek neked egyet alkatrészbányából

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7037) fero02 válasza didyman (#7036) üzenetére


fero02
veterán

Köszönöm válaszod! :R

Gondolom akkor nincs értelme az újratekerésnek, ha a dróton talátható bevonat szemmel láthatóan hiányos, kicsit körömmel megpiszkálva pedig pattogzik lefele róla. Mert nálam sajnos ez a helyzet. :U

(#7038) didyman válasza fero02 (#7037) üzenetére


didyman
őstag

De, csak keríts hozzá zománcozott draútot :) . Trafóról, másik tekercsről le lehet gyűjteni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#7039) fero02 válasza didyman (#7038) üzenetére


fero02
veterán

Ok. :R

Ha nem találok megfelelő átmérőjűt és/vagy elég hosszúságút, akkor zaklathatlak Téged? :B :U :DDD

(#7040) fero02 válasza didyman (#7038) üzenetére


fero02
veterán

Nos, 0.7 mm.es a drót (zománc nélkül persze), 97 menet van a magon, aminek a D: 27mm, d:14,5 mm.

Nincs ilyen vékony drótom. :(

(#7041) tajcsi válasza tajcsi (#7035) üzenetére


tajcsi
senior tag

Szoval???

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#7042) jaja1981 válasza tajcsi (#7041) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem tudok Neked olyat javasolni, amitől kimúlik a táp, de rendeltetés szerű használatot sejtet.

(#7043) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Ma vettem egy chieftec 650W modular tápot, rendesen müxik, de először nem tudtam hova tenni egy halk de annál idegesítőbb zúgó hangot, levettem a ház oldalát és hallgatóztam, de a sok venti eleinte megkavart, aztán addig dugdostam a fejem ide-oda míg megállapítottam, hogy ezt hülye hangot a táp adja. Bekapcsoláskor még nem, de kb 15 percre rá elkezdi, mégpedig úgy hogy van egy alap zúgása, de ha megnyitok valamit, akkor szinte mintha együtt dolgozna procival, erősebb és kicsitt szaggatottabb lesz a zúgása, majd vissza halkul, vagy teljesen elhalkul. A legjobban akkor hallani, a ház mögött a tápot hallgatózóm, de ettől független is hallani.

A hang kb olyan, mint egy autónál a benzintank közelében lévő, elektromos zúgás, csak magasabb, aki hallott már ilyet, az tudja milyen. Hozzáteszem ez nem venti hangféle zúgás, hanem elektronikai.

Szerintetek ez normális egy vadiúj tápnál?

[ Szerkesztve ]

(#7044) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na már a fülemben csen ez a hülye hang, ha a gép kivan kapcsolva akkor is, francba :((

Szóval ezt a sípoló hangot felvettem egy diktafonnal, közel raktam hátul házon a táphoz, mivel a ventik hangját is lehet hallani, illetve azok eléggé elnyomják ezt a hangot, erősítsétek fel a hangerőt, akkor már elég jól hallani, amikor egy kis időre csönd lesz, akkor épp leállítom a gépet, akkor lehet igazán hallani, ahogy a proci is dolgozik leállítás közben, ekkor a hang is megváltozik, szóval így veselkedik, ha megnyítok bármilyen programot.

Nem hinném, hogy ez normális lenne, itt a link, nem kell letölteni, bele lehet hallgatni, szóval csak hangosan! :)

sipolás

(#7045) jaja1981 válasza ΞΔGLΞ (#7044) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez normális.
Gariban próbáld cseréltetni a tápot.
Baja nem igazán lehet, csak idegesítő.
A hangja meg terheléstől függően változik.

(#7046) fivik


fivik
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy új alaplapot (Asrock M3A785GMH/128M). A tápom (Chieftec 450W GPS-450AA-101A) az előző alaplapomban (ASUS A8N-E s939) forgott, de az újban nem. Holott a beszerelés eéőtti napon ellenőriztem a működését. A kérdésem az lenne, hogy vajon pont most hibásodott meg, vagy az alaplap szabályozza? Esetleg ennél a típusnál mennyire bonyolult a ventillátor csere?

Köszönöm a válaszokat.

(#7047) moha21 válasza fivik (#7046) üzenetére


moha21
addikt

Próbáld ki külön a tápot! Rakj rám egy CD-Rom-ot vagy egy rossz hdd-t, ha van, és az alábbi kép szerint a zöldet kösd össze a feketével.:

Ha megy nagy valószínűséggel a lap a hibás, de azért azt is érdemes egy másik táppal kibróbálni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7048) fivik válasza moha21 (#7047) üzenetére


fivik
csendes tag

Minden megy rendesen a gépen, Windows felment, hdd, dvd író megy, a ház és a cpu ventillátorja megy. Remélem nem a lap a hibás. Akkor legyen inkább a táp.

(#7049) moha21 válasza fivik (#7048) üzenetére


moha21
addikt

A táp ventilátora nem forog vagy akkor mi a baj?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7050) Andrissimo


Andrissimo
csendes tag

Sziasztok!
Volna nekem egy corsair 750tx tápocskám.Nos ha hozzányúlok a biosban a proci,vagy ramok beállitásához,kifagy a gépem.Ram 4x1gb kingstone hyperx 1066,proci dulal core e8400.Már mindent kicseréltem a vasban,értsd vga 4 drbot kiprobaltam,hdd 2x alaplap 2 tipus tesztelve,a helyzet ugyan az.Támogatja az alaplapom az 1066 ddr2 memoriákat,de nem tudom ráállitani mert ujraindul.Nem maradt semmi más ami hibázna csak táp.Szereztem kölcson mérőműszert amit rá kell dugni a tápra és kijelzi az értékeket,A műszer szerint semmi nem jo,de a gép megy ha nem nyúlok a biosba.Na most vagy a műszer is gázos volt vagy valoban semmi nbem jo a tápon,viszont akkor miért működik gond jól bios piszkálás nélkül..
Olvastam valahol,hogy a kopndenzátorok igy is ugy is elöregednek benne.Na most elektrotechnikus révén kicserélnlém öket ha valaki támogatná az elképzelésemet,és látná velem eggyütt a sikert is..
És minden más ötletet is támogatok!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.