Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21501) MMIX válasza ViZion (#21500) üzenetére


MMIX
addikt

(#21502) ViZion válasza MMIX (#21501) üzenetére


ViZion
félisten

bakker... eszembe nem jutott itt keresni :B
:R köszönöm!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21503) ViZion válasza ViZion (#21502) üzenetére


ViZion
félisten

Tápot szétkaptam, a venti belső fele nagyon koszos volt, kitakarítottam mindent. A rezonancia csökkent, csak nagyon alacsony sebességen van egy kicsi. Nyertem időt, veszek egy tartalék ventit és majd vmikor cserélem. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21504) ricshard444


ricshard444
veterán

Tegnap felmerült egy érdekes jelenség és a régi berögződések szerint a tápra gondoltam első körben, de valami mégsem kerek:

Adott a gépem:

5900X + 5700 XT + B550 + 2x SSD / 1x HDD + EVGA hangkártya + 6 ventilátor

Ezekhez társul egy Corsair TX750M táp és egy játék alatt random lekapcsolt 10 perc után a gép. Ami azért érdekes, mert minden alapon van és egy durván meghúzott RTX 3080 Ti sem volt probléma ennek a tápnak.

A hőfokok rendben voltak, mégis hirtelen leállt a gép, a monitorozó programok szerint a felvett teljesitménye a CPU + GPU -nak a legdurvábban terhelő játékok alatt sem éri el a 350 W -t.

Mire nézzek rá véleményetek szerint, hogy kiderüljön mi történt?

Vannak dolgok...

(#21505) ViZion válasza ricshard444 (#21504) üzenetére


ViZion
félisten

Windows logok, megnéz, gondolom semmi infó...
Heaven benchmark, ha leáll, akkor az.
Intel burn test, sok rammal, mert nekem az a gyanúsabb.
Esetleg Linux live alól Memtest pár órát.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21506) rcow


rcow
újonc

sziasztok!
cicergős témára lettem irányítva én is. 1-2 hónapja észrevettem, hogy 6/2 játék futtatásakor leginkább eresztő lufira emlékeztető hangot ad ki a gép. gen11 i7 procim van, GTX 1660Ti kártya, 16GB memcsi. játék alatt jelen van, játék bezáráskor/ki-klikkeléskor nincs. semmi különöset nem terhel a játék, ennél terhelősebb játékoknál nem szokta csinálni (egyelőre....)
mi szokott ilyen hangot kiadni gépen belül? kitisztítottam tegnap alaposan, még mindig csinálja. proci terhelés jó eredményt adott.

(#21507) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Halihó. Van valakinek ötlete hogy idehaza honnan lehetne moduláris tápokhoz kábeleket szerezni, ami biztos hogy jó is, nem szeretném ha leégne a gpu :) Gondolom nem csak a gyártótól lehet. Az se lenne baj ha nem kerülne sokba. :)

(#21508) PROTRON válasza Diniboy (#21507) üzenetére


PROTRON
addikt

Van hardverapron egy kollega aki egyedileg csinálja, ha megadod neki melyik táp, milyen jellegű kábele kell. Olyan hosszra amire kéred /megfizeted és van 90 fokos csatija is.
Nem biztos hogy olcsó, de nem is feltétlen drága 1-1 külföldi árhoz képest, pl nekem olcsóbb volt az EVGA P2 1000 tápegységemhez tőle beszerezni a 12+4 pin-es kábelt a 3090 TI VGA-hoz, mint amazonon/eboy-on vadászni szállítással, mert a gyártó nem árusítja európában...

Ő már kitanulta hogy melyik tápnál milyen a pin kiosztás, hogy ne okozzon galibát.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21509) Diniboy válasza PROTRON (#21508) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Köszi. Nekem is eszembe jutott ez a lehetőség, néztem én is aprón. Csak gondoltam rákérdezek, hátha van valakinek valami jól bevált helye. Talán 2 hirdetés is van akiik costum kábelekkel foglalkoznak, majd érdeklődök :)

(#21510) Takax12


Takax12
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy Cooler Master V750 80Gold tápot és a 8 pines csatik közül egyikben sincs élet. Van egy tápfesz mérőm, és az alaplapi csati, a sata, és az ide csatikban van megfelelő feszültség, viszont ha bármenyik ágat rákapcsolom a műszerre a 8 pinesből leáll a táp. Gari már rég nincs rá, számlám nincs róla, szóval nem tudom a vásárlás helyére visszavinni....Elég jó cuccnak tűnik, szóval nem dobnám ki, ha valahogy javítható. Mit lehet a megoldás? Tud valaki ajánlani valami szakit, aki tápokra speciilalizálódott? Ötlet?
Köszi.

(#21511) didyman


didyman
őstag

Egy kis retró: A hires-hirhedt Sirtec ATX-410-212 táp.
A saját műhelyes gépem tápja, valamikor 8 éve túrtam elő valami selejtezésből, szokásos néhány kondi és zéner hiba, javítva, ventilátor kenve. Ment eddig, az utóbbi időkben megint nem nagyon akart elindulni, úgyhogy ideje volt ismét javítani. Multkor azt raktam bele, ami a polcon volt, így a szokásos primer oldali kis elkó egy nem túl márkás darab lett, hát eddig bírta. Abban a sarokban olyan meleg van, hogy a kék harisnya kifakult egészen. A kapacitásvesztett elkó szivárgása és ESR-e is óriási lett (12 %, illetve 42 ohm).
Van ennek a tápnak még egy örök baja, a 110 V-os üzemhez van benne egy érdekes áramköri részlet talán a diódák áramcsúcsainak simításához, két zéner, azok ellenállásai és két elkó képében, a melegre amúgy is némileg érzékeny varisztorok mellett.
Ez mindegyikben rommá melegszik, megég a panel, a barna ragasztó higroszkóp lesz, párát szív és végül valami átüt. Mivel sosem lesz átkapcsolva, a kapcsolóval együtt ezt a részt ki is iktattam. Még pár elkót ellenőriztem, a kicsiket a primer kapcsolók bázisa körül cseréltem (a többi helyen a Yageo teljesen jól helyt állt), kapott ismét a ventilátor kenést, aztán megy tovább-immár japán elkókkal.
A retró érzést a Superred 12 centis légkeverője teszi teljessé, ami meglepő módon tök csendesen teszi dolgát, jó a csapágya, alacsony a szélzaja. Viszonylag. :D

A vezérlés SG6105 (egy 494 és egy supervisor egy tokban), nem túl jó hatásfokú, de egyszerű, bevált, működik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21512) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Szép napot mindenkinek.

Nem biztos hogy táp baj,de azért meg kérdezném, aztán megyek tovább.

A jelenség a következő. Elindítok egy játékot, és hátul, inkább a videó kártyánál hallok egy fura sercegő,kerregő hangot, ugye ilyenkor nem vészes az energia igény. Aztán jön a főmenü ( független melyik játék) halkabb lesz ez a sercegés.
Na mondom hogy kiszűrjek mindent, múlt héten indítottam egy mem testet , ott semmi ilyen hangot nem hallottam, tehát gondoltam nem táp mert akkor itt is élő jöhet hiszen max terhelésen a CPU is eszik 76wattot.
Tegnap azért rá nyomtam egy furmarkot VGA 140 wattot eszik maxon és az a helyzet, hogy ott sem jött elő a hang.... :F
Akkor most nem vágom, hogy mi van, amikor eszik a két komponens ( VGA, CPU) összesen 50-70 wattot teszem azt játék be töltése alatt,vagy még kevesebbet akkor előjön a sercegés,de ha külön vannak terhelve semmi. Konkrétan a Doom Eternal fő menüjénél olyan 50watt összesen a fogyasztás és lehet hallani a fura hangot.

Valaki találkozott már ilyennel?
Előre is köszönöm a válaszokat :R
A táp egy be quiet! Pure power 11, 550 watt gold moduláris tápegység.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#21513) Rowon válasza didyman (#21511) üzenetére


Rowon
veterán

Ebben passzív PFC van még?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21514) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) 2 napja eltávozott a tápegységem a vadászmezőre. Be Quiet pure 400W kb 5 éves (ventilátor se volt zajos) egyszercsak egyiknapról a másikra rendesen használtam a számítógépet ahogy szoktam és mentem a másik szobába filmezni. Visszamentem és a számítógépemnek a ledjei se működtek csak a tápkapcsoló ki bekapcd ébresztette fel és utána valami kellemetlen szag kezdett jönni. Tehát a gép alkatrészei működnek de a tápot kiszedtem és szétszedtem és egy nagy fekete kondenzátor vagy trafon olyan olvadás szerű képződés volt. Ílyen jelenséggel elhalhat egyik napról a másikra ? Jó 5 éves táp de általában előbb találkozok elkezdödő ventilátor zugással.

(#21515) bijesz válasza Csabi1984 (#21514) üzenetére


bijesz
aktív tag

Valószínűleg elszállt a pufferkondi.
4-6 ezer Ft az alkatrész de jó eséllyel megoldja a problémát a csere.

[ Szerkesztve ]

(#21516) Rowon válasza bijesz (#21515) üzenetére


Rowon
veterán

Ezekben a kis tápokban általában 1 darab pufferkondi van, ami pár száz forint. Szerintem a munkadíjra gondoltál, ami 4-6k.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21517) Csabi1984 válasza bijesz (#21515) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :) Új tápegységet vettem. Sajnos a bizalmam meginog az "operálás" gondolatától kivéve ha garancia időben adja meg magát.

(#21518) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Hozzám került egy táp EVGA SuperNOVA NEX650G ,aminken van egy olyan hiba jelensége hogy elindul felpörög de utána leáll.
Szét szedtem látszólag épek a kondik nincs égés stb..(viszont belül jó vastagon állt benne a por)
Akitől kaptam annyit mondott este ment a gép,reggel már nem tudta bekapcsolni.
A kérdés érdemes-e javítani,vagy kuka?
Ha igen,van itt valaki aki foglalkozik táp javítással?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#21519) didyman válasza Rowon (#21513) üzenetére


didyman
őstag

Igen, még a régi iskola. :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21520) Cartmen1990


Cartmen1990
újonc

Sziasztok
ott kezdeném vettem egy tápot itt az oldalon egy felhasználótól.
linkelek három videót ahol a probléma hallatszik de nagyon
[link]
[link]
[link]
szerintetek mi lehet a gond, ezt a hangot csak nagy teljesítmény alatt produkálja,pl 90w fölé ér a feszültség..
kártya egy 6900xt (egy két játéknál is kb 300w a fogyasztás az szerintem nem jó)
a proci egy 5900x
annyit hozzá szeretnék fűzni nem a ventilátor csinálja ezt a hangot
ami nekem van táp az meg ez lenne
az kérem szépen visít mint valami turbina ha ugyan ezt a fogyasztást eléri
kérlek ha valaki tud segíteni az javasoljon valami megoldást

(#21521) SkyproHD


SkyproHD
újonc

Sziasztok!
A napokban vettem egy tápegységet, amely elvileg sosem volt használva. A táp: Cooler Master 600W RS-600-ACAB-M4.
A következő konfighoz építettem be:
I5-11400f, RTX3060Ti 1 ventis 1 8 pines csatit igényel, 2x8Gb 3200Mhz Kingston HyperX Fury, 256 gb m2 ssd, procihűtő aigo ice 200pro.
A problémám az vele, ha terhelést kap (valószínűleg a kártya), akár játékot indítok, akár egy heavent, a gép újra indul. Processzort stresszeltettem akkor nem történt semmi, a videókártyát, ssd-t, ramot át raktam a másik gépembe, ott hibátlanul működtek. Utoljára a tápot cseréltem ki a másik gépemből, és azzal is tökéletesen működött, ami szintén egy cooler master, csak 500w. A 600w tápon egyébként 1 pcie csati van. Lehetséges hogy egy "szálon" nagyon leterheli a tápot, és azt nem bírja? Az 500w tápon 2db 8 pines pcie található. Szeretném ki kérni a véleményeteket, hogy mi lehet a probléma.
Előre is köszönöm!

(#21522) VIPowER válasza SkyproHD (#21521) üzenetére


VIPowER
senior tag

Cserélj tápegységet.

(#21523) tusi_


tusi_
addikt

Halli
Par napja vettem eszre, hogy kikapcsolaskor kattan egyet a tapom.
Eddig nem tunt fel, mert a fejhallgatom is pattan egyet kikapcsolaskor - sound blaster gx 6 vagy mi kulso hangartyam van - de most 3x is ki -be kapcsoltam a gepet es kattan egyet.
Ez normalis? Vmi rele?
Tap egy corsair rm850x, 5800x3d 7900xt, asus x470 prime pro lap.

Köszi.

eat, sleep, play, replay

(#21524) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Röpke kérdés: asztali gépünk a múlt héten se kép se hang se venti kilehelte lelkét. Ma szétszedtem, a tápot kicserélve megy szépen. Ez egyértelmű táphalál? Kábeleket kihúzogattam+visszadugtam, szintén semmi a régi táppal.

Illetve még egy kísérlet: egy itthon lévő tartalék alaplapot az új táp szépen indít, a régi meg se röccenti. Szétszedtem a tápot is (super flower leadex 1200): ránézésre semmi baja: se egy égésfolt, se egy kidurrant kondi. Mi baja lehet? Nagyon masszív jószág szép rendezett belsővel, vajon lehet ezeket javítank?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21525) Rowon válasza t72killer (#21524) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

A táp egyébként félpasszív módban ment alsótápos házban?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21526) t72killer válasza Rowon (#21525) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21527) Rowon válasza t72killer (#21526) üzenetére


Rowon
veterán

Lefelé volt fordítva a venti?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21528) t72killer válasza Rowon (#21527) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, de sose moccant (emiatt full tiszta is a venti és a táp belseje!) A gépet (i7 4770k + GTX 1050Ti) az utóbbi 6-7 évben alapfeladatokra használtuk 100W alatti fogyikkal. Effektíve inkább full passzívan ment.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21529) Rowon válasza t72killer (#21528) üzenetére


Rowon
veterán

Őszintén kíváncsi lennék, hogy mi baja lehet, mert ugyanez a tápom van.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21530) t72killer válasza Rowon (#21529) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha lesz rá időm (egy következő életben...) újra szétszedem és utánaolvasok miket érdemes méregetni. + kiemelem az alaplapját, van-e esetleg a hátlapján bármi égésnyom.

Érdekesség, hogy a a kondikból megy áram a pc felé, mert a z87 lapom led-je kigyullad ha bekapcsolom rajta a tápot. A multiméterbe vettem elemet, a kimeneti feszkókat talán végig tudom a 7végén méregetni :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21531) t72killer válasza t72killer (#21530) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A belső szvsz gyönyörű 😎:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21532) Rowon válasza t72killer (#21531) üzenetére


Rowon
veterán

Lehet érdemes lenne elvinni egy szervízbe. Úgy megvan pakolva ez a táp, mint állat, valamire még jó lehet. Persze, ha javítható a baja.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21533) PROTRON válasza t72killer (#21531) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért fura hogy elszállt, mert azt olvastam hogy jó márka...de a PC-t nem vitte magával, ami szintén jó érv.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21534) t72killer válasza PROTRON (#21533) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

10 éves vót, a zistenek se élnek örökké :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21535) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 247V konnektorfeszkó vajon túl sok egy tápnak :Y ? Kéznél volt egy multiméter, úgy néz ki egy második, tartaléktápon is kifingott, méregettem az atx csati feszkóit és gondoltam mérjük má'meg a konnektort...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21536) t72killer válasza t72killer (#21535) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó, egy modern tápnál is rendesen élnie kell az ATX csati feszkóinak minden pin-en, ha "be van kapcsolva" (shortolva van a 16-17. pozi?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21537) Rowon válasza t72killer (#21535) üzenetére


Rowon
veterán

Normális. Főleg, ha a szomszédnál van napelem, mint nálam. :(((

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21538) t72killer válasza Rowon (#21537) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közvetlen szomszédnál nincs, de skócia széllel megy, és az elmúlt napokban brutál vihar volt. Amilyen precíz népek "építik" ezt az országot, simán el tudom képzelni, h kinyomják a lakosságra a túlfeszkót :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21539) Rowon válasza t72killer (#21538) üzenetére


Rowon
veterán

Végülis, ha jól gondolom, akkor, amit a szomszédom visszatermel a hálózatra az is az... én meg itt rágom a körmöm, hogy kibírja-e a táp, vagy sem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21540) t72killer válasza Rowon (#21539) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kéne vmi fluxuskondenzátor, ami a 240 felettit összegyűjti és egy impulzusban közvetlen a kedves szomszéd mikrójába transzportálja a kéretlen enetgiát :DDD . Vagy minimum vmi eszköz, ami a váltakozó sz.rból stabil 230V-ot csinál...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21541) Rowon válasza t72killer (#21540) üzenetére


Rowon
veterán

Jah, írok mindjárt a Démásznak, hogy jó lenne, ha a ház elé kiraknának egy új trafót, mert nem bírom ezt a "feszültséget"! :DDD

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21542) PROTRON válasza t72killer (#21540) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor a te totyikod amit keresel a Marty - Doki műszaki forum....najó valójában a szünetmentes tápegységek totyik, amiben szépen megadod a PC-d paramétereit, amire kapsz ajánlást, mivel a legtöbb szünetmentes tápegységben van AVR, azaz a kimeneti oldalon automata voltage regulator(automata feszültség szabályozó), aminek pont az a célja, hogy a bemeneti oldalon a megadott 230V-hoz képesti nagymértékű eltérés esetén a kimeneti oldalt "beszabályozza" a PC-d számára a 230V + / - 5%-on belüli tartományba.

Azért kell drágábbat venni, mert nem mindegyik olcsó típusnál megy folyamatosan az AVR, van ami csak nagyon kiugró esetben dolgozik.

Angliai upsz párdon, skóciai fizetésekből szerintem nem drága 100k hufot kifizetni hogy a jövőbeni tápjaidat megvédd.
De az ilyen olcsóbb ( a 100k huf ma már olcsónak számít) berendezésekben a beépített akkuk egy komolyabb, mondjuk 750W teljesítményű PC-t csak 2-10 percig tudnak ellátni árammal ha épp gamelés alatt jön az áramszünet, mert kicsik az akkuk.

BTW a 247V-nak nem kéne egyhamar szétszednie ezeket a tápokat, mert 258V-ig elkéne viselniük, de nem tudom hogy mekkora időtartamról beszélgetünk sem a tápegység, sem a Te hálózatod szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21543) MMIX válasza t72killer (#21531) üzenetére


MMIX
addikt

Kondenzátorokat nézd meg jobban, szerintem cserések. Barna elszíneződésesek.
Fotóról nem látni jól.
Felügyelő IC és a biztosíték.
Ez egy drága táp, megérheti megjavítani de nem távvezérléssel.
Újkorában

[ Szerkesztve ]

(#21544) t72killer válasza PROTRON (#21542) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy gép 7/24 be van dugva és csak alszik, amikor nem használjuk = a táp elvileg aktív, még ha csak 1-3W is a terhelés. Így azért gyűlik az időtáv.

Szünetmentesekre nem is gondoltam. Ár: na pont ez a jó ebben az országban: teljesen okés használtat kapsz mondjuk 60-80 fontért - ahogy nézem a célnak EZ pl megfelel.:R

#21543: rá fogok nézni alaposabban, napfénynél :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21545) PROTRON válasza t72killer (#21544) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért javasoltam hogy abban a totyikban kérdezz be, mert azért el lehet veszni a jelölésekben, pláne a típus jelölésekben, meg ugye abból indulunk ki hogy a ráírt VA értékhez képest van amelyik csak 80%-ot, de van amelyik csak 60%-ot jelent watt-ban, szal nem mind1 hogy mekkora VGA és proci terhelésed van. Azért sem, mert a szünetmentesben van OCP, tehát ha épp csak 1-1 pillanatra ugrik ki a terhelés, lehet lekapcsol biztonsági okból.
Épp ezért kell ráhagyni teljesítmény tartalékot.

A 7/24 feszültség alatti állapot 1 dolog, de kérdés hogy a belső működés szempontjából terhelés nélkül mi az aminek tényleg probléma hogy fesz alatti állapotban ingadozó feszt kap.

Amúgy létezik 2 pólusú leválasztás lehetősége is.
Egyik egyszerű megoldás hogy megnézed a tápegységben lévő kapcsoló melyik vezetéket szakítja a másikat meg a kapcsolós elosztóval szakítod, tehát mind a két kapcsolót mindig kikapcsolod. Így tényleg csak a tápegységben a kapcsoló előtt lévő védelmi bogyók maradnak fesz alatt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21546) nincskanál


nincskanál
tag

Sziasztok!
Egy szándékosan nem reprodukálható, de rendszeresen előjövő probléma miatt kérek segítséget, hátha van ötletetek. Még az előző konfigomnál jött elő, hogy teljesen random időpontokban, de olyankor egymás után pár 8-10 mp-es időközönként elsötétedett a monitorom 2-3 másodpercre, majd visszajött a kép. Semmi figyelmeztetés, hibaüzenet. Aztán 3-4-5 elsötétedés után abbahagyta. Ez eleinte játéknál jött elő, de aztán most már bármikor.(pl. most, míg írok, 2x) Van, hogy 2 hétig se jön elő, van, hogy naponta többször.
Először display port kábelt cseréltem, mert egy fórumban azt írták, az okozhat ilyet.
Aztán videokarit GTX1060 ->Intel Arc770. Hiba maradt.
Aztán
alaplap Asus Prime X370 Pro-> Prime X670 Pro
proci Ryzen 5 1600x -> Ryzen 5 7600x
memória is új, most 64Gb G-skill Trident 64GB
És még egy változás: Betettem még egy monitort. A hiba most is előjön. Már a monitort is meggyanúsítottam, de mióta kettő van, és most az újabbik monitoron jelentkezik a hiba, a másikon meg sose, azt inkább kizárnám.
Dell S2721 DGFA
Dell U2715H
A videokártya nem reklamál, hogy az egyik 60Hz-es, a másik meg freesynces.
A rendszerben van még egy nvme ssd és két hdd.
Azért ide írok, mert most a házon kívül már csak a táp van meg a régi gépből, így ő maradt, mint lehetséges gyanúsított. Egy Thermaltake Smart SE530, ( https://fr.thermaltake.com/smart-se-530w.html )ami a gyártó szerint az 530W-ot le is tudja adni, olyankor 630W-ot venne fel elvileg. Én úgy számoltam, elég a rendszernek, de lehet, hogy mégsem.
Már megrendeltem az új tápot, Seasonic Focus GX-850 ATX 3.0 ( https://seasonic.com/atx3-focus-gx )
Ja, még egy hiba: tegnap a villogós monitor a szokásos villogás után lekapcsolt és rá se bírtam venni visszakapcsolásra, csak áramtalanítás után. Viszont azóta megy rendesen.

És akkor a végére a kérdés: Okozhat ilyen hibát tápegység? És ha igen, akkor hiba, vagy csak alulméretezett? Én nem látok összefüggést, de hát én nem is vagyok szakember, csak egy átlagos user.
Köszönöm a válaszokat! Azt is, hogy elolvastad. Bocsi, hosszú lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#21547) VIPowER válasza nincskanál (#21546) üzenetére


VIPowER
senior tag

Azt már próbáltad hogy beültetsz elé valaki mást, és nála is jelentkezik a hiba vagy sem? :D

(#21548) füstöltsonka válasza VIPowER (#21547) üzenetére


füstöltsonka
újonc

:)
Megjött az új táp. Holnap beszerelem. Onnantól ha megint előjön a hiba, akkor végképp nem tudom, mire gondoljak, mert onnantól az már egy teljesen másik gép lesz az utolsó alkatrészig. Soha sehol nem találkoztam ilyennel és nem is hallottam róla. Pedig elég sokat túrtam a netet, hátha valaki ír ilyet.

(nincskanál volt a régi nevem. Ez az új.)

[ Szerkesztve ]

(#21549) VIPowER válasza füstöltsonka (#21548) üzenetére


VIPowER
senior tag

Bevált a tápcsere? Vagy küldjek valakit helyetted aki használja? :D

(#21550) füstöltsonka válasza VIPowER (#21549) üzenetére


füstöltsonka
újonc

Még nem tudom, majd kiderül. Mint említettem, teljesen random időkben jelentkezik a hiba.
Köszönöm a hasznos és segítő hozzászólásodat. Cserébe küldök egy kedves dalt neked. Íme.
Néha még elkövetem azt a hibát, hogy elfelejtem, magyarokkal kommunikálok.

(#21551) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv. 1-2 hónapja elkezdett "nyivákolni" a tápom, változó frekvencián, elég zavaró tud lenni. Mit tudok vele tenni? Nem szívesen cserélném mert egyébként semmi baja nincs. Egy FSP Hyper M 700 félmoduláris táp ez. [link] Portalan, látszólag minden a helyén van a burkolat alatt.

(#21552) didyman válasza t72killer (#21540) üzenetére


didyman
őstag

Minden mai táp aktív PFC-s és általában universal AC-s, vagyis 90-264 V között bármit megeszik/nem lesz tőle baja (a PFC különben a 264 V csúcsértéke fölé tölti a primer tápkört, tehát igazából a magasabb feszültség kicsit jobb neki, hatásfok/veszteség kapcsán). Ebbe a 230 V hálózat tűrése szépen belefér. A naperőművek, generátorok hálózatra csatlakozásának feltétele, hogy a tűrésnél magasabb érték nem jöhet ki belőlük, különben a saját elektronikájuk leválasztja őket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#21553) Rowon válasza didyman (#21552) üzenetére


Rowon
veterán

Tehát a szomszédnál megy a napelem és visszatölt a hálózatra én meg 242 voltot mérek a konnektorban. Ettől nem degradálódik a tápegység?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21554) PROTRON válasza Rowon (#21553) üzenetére


PROTRON
addikt

A jobb minőségű tápegységek esetén ekkora különbség mellett nem szabadna csökkenni az élettartamnak.
A gond hogy ha állandóan 242V, akkor rengetegszer lehet hogy 250V feletti tartományban vételezel.
A 258 a lélektani határ, ennél magasabb értéket is el kellene viselniük, de sajnos Murphy bácsival értekezve, a gyakorlati tapasztalatok azt mutatják hogy a tartósan 252-258V tartományban üzemelő PC tápegységek hamarabb mennek ki a box utcába.

Erre a Te oldaladon amit hamar megtudsz tenni, hogy közepes kategóriájú szünetmentes tápegységet veszel, amiben már be tudod állítani hogy 230V-hoz képest +/- hány % eltérést engedjen meg a kimeneteken és mikor kapcsolja az automata feszültség szabályozót.

A legolcsóbb típusok is tudják az AVR, de én nem bízom bennük, a közepes kategóriában már be tudod állítani és akkor a kimenetre kötött PC-d biztonságban lesz.
Akárhány levelet írsz az áramszolgáltatónak, nem fognak ezzel foglalkozni.

A szünetmentes totyikban a PC pontos paraméterei alapján tudnak segíteni hány X0.000 forintot kell költeni a napelemes szomszédok miatt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21555) Atmil


Atmil
aktív tag

Sziasztok!
Nem nagyon tudom hova írjam a kérdésemet.
Beírom a VGA fórumba is.

Van egy Seasonic 750 w Tápom. Elromlott a bekapcsológombja. nem lehet ki-be kapcsolni. Állandóan bekapcsolva van kb. két éve.
Okozhat ez valamilyen áramingadozást a vga-nál?
Azért kérdezem mert idáig teljesen stabil volt a pc. Mentek a játékok is stabilan.
Viszont kb. 3 hete a játékok kifagynak + a 3DMARK teszt is.
Ha nem játszom, akkor megint teljesen stabil a gép. Pl. 4K videókat simán lejátssza, tudok böngészni szöveget szerkeszteni, zoom-olni stb.

Köszönöm.

Üdv! Atmil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.