Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Csaba_20_ válasza Geode (#2200) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az ott +5V és nem stand-by +5V, csak a kábelek színeire érvényes előírásokat nem tartották be. A DTK is ugyan ezt csinálja. Ne teljesítménynövelésen gondolkozz, hanem vegyél egy normális tápot! :R

(#2202) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Lehet nem jó helyre teszem fel a kérdést, akkor elnézéseteket kérem.

Tegnap vettem a gépembe egy X1950GT AGP-s karit, itt kezdödtek a bajaim.Ugy e a gépemben 2db 80GB IDE vinyo van, miota be tettem az uj videokarit azota van mikor a rendszerem nem látja a másodlagos vinyom,de ujra indittom akkor ott van.Miért?
Lehet sok minden van kötve a Chieftec 400W-os tápomra?
sorolom mit kötöttem rá:
Alaplap+Pentium D 9152,8Ghz@3,1Ghz+gyárihütö
2*512Mb ram
2*80GB maxtor vinyo(IDE)
1-1db DVD iró és olvasó
Sapphire X1950GT AGP
4db ventillátor.(1DB mobilrack az északi hid hütés miatt,1db glaciatech 9,2cm.es venti az alaplapra kötve, 1db 12cm-es CM elöl silent és 1db 12cm-es hátul Thermaltake 2000RPM-en menö venti.a 12cm-es ventik azok 4pines molex csatira van kötve.)
Valaki legyen szíves segítsen.

Elöre is köszi

WOT: kissio

(#2203) Geode válasza Csaba_20_ (#2201) üzenetére


Geode
csendes tag

De mégis, ha Macron beles, akkor hogy lehet ilyen gyengusz??? :(
Ennél még a 300w-os Codegen-ek is erősebbek..(Nem beszélve a füstjükről na meg a lángjukról :DDD )

[Szerkesztve]

(#2204) Geode


Geode
csendes tag

Azért az elég gáz, hogy még kb.140w (..a rendszerem) is nehezen jön ki belőle...
:O :O :O :O :O :O :O :O :W :W :W :W :W :W :W :W

(#2205) Geode


Geode
csendes tag

A 140w azért elég erős túlzás, bocsánat érte... :R
Ha PFC-s lesz a következő, és netán a hálózati áram ingadozik (mert nem tudom..), akkor az a táp segít ebben is? :F

(#2206) Csaba_20_ válasza Dr.Én (#2202) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem kontakt hiba lesz a mobilrack környékén.

(#2207) Csaba_20_ válasza Geode (#2203) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem éri meg módosítani, hogy több teljesítmény leadására legyen képes. Amiből megoldható lenne, abból már új FSP-t veszel. Ráadásul hiába is alakítgatod, nem fogod tudni elérni azt a minőséget, amit az új táp jelent. Se érdemi, se anyagi haszna nincs az átalakításnak. Értelmetlen dolgokban nem segédkezek. Ezzel egyrészt a te pénztárcádat is óvom.

(#2208) Dr.Én válasza Csaba_20_ (#2206) üzenetére


Dr.Én
veterán

Most nézem hogy rosszul irtam a mobilrack-et , a helye:1db mobilrack venti van az északihid passziv hütöjén...

WOT: kissio

(#2209) stol válasza JohnnyX (#2195) üzenetére


stol
addikt

MErt a Kodegány 480X-ben egy HPC-360-202 lapúl :DDD
Mondjuk ez már kissebb átbaxás és védelmekkel is rendelkezik ;]
Ahhozz képest, hogy 360W-ra képes és régi ATX szabványú, valamint heroindrága a 360-es HPC-hez képest, nem rossz kis táp :(

(#2210) Geode


Geode
csendes tag

Tettem fel még képeket a Macron beles? Q-tec tápról..A képek minősége olyan amilyen, de a
szakik remélem látnak benne lényeget..
Bármilyen észrevételt, véleményt légyszi osszatok meg.
[link]
[link]
[link]-Ez valami smps ic, egy halom tanusítvánnyal
[link]
[link]
Előre is köszönöm..
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[Szerkesztve]

(#2211) Szten Márs válasza Geode (#2210) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A smile nem sorminta, szerintem erre figyelj a forumozásod során, mert elég ömm... ''furán'' hat így...

(#2212) stol válasza Geode (#2210) üzenetére


stol
addikt

Ez valami smps ic, egy halom tanusítvánnyal
Nem, az egy hálózati zavarszűrő kondenzátor :D
Elég shit kapcsolástechnika amúgy, de ezen plussz ront a silány minőségű kondenzátorok használata.

(#2213) JohnnyX válasza stol (#2209) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Mit jelent az hogy ''régi ATX szabványú''?
6k-t kellett volna fizetnem erte, ujonnan kaptam.
A 360-as csifit anno 13k-ert vettem (kb 4 eve) ;)

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#2214) N_A_S


N_A_S
veterán

A másik tápos topikba is írtam már, sorry, h csak copy+paste :R

hali!

van egy ilyen tápom: silverstone strider st60f.

radikalmod cikkben [link] is említik negatívumként, hogy A periféria (HDD/floppy) csatlakozók fordítva is bedughatóak! Szerelésnél erre fokozottan ügyeljünk!

na most én ezt sajnos későn olvastam, és megtörtént a baj.

szerencsére csak egy dvd íróm bánta, és sztem azóta kontakt hibásak a 4-pines molexek.

kérdésem/kérésem a következő lenne:
valaki megtudná nekem javítani?

szerintem a venti hőmérséklet szabályzása sem műxik.

esetleg ha valaki közületek meg tudja csinálni, vagy ismeri olyat akinek vannak ehez képességei, az kérem itt, vagy inkább privátban jelezze nekem!

:R

https://tinyurl.com/phnas

(#2215) Hequila válasza N_A_S (#2214) üzenetére


Hequila
őstag

Vegyél normális tápot!
Hogy milyet, annak eldöntése érdekében olvasd el az 1. hozzászólást!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2216) N_A_S válasza Hequila (#2215) üzenetére


N_A_S
veterán

[link] Ezt?

És mt olvassak ezen?

36papír ez a táp, és ezen kívűl semmi baja. Ráadásul moduláris kábelezésű ami nekem nagyon fontos. Szóval ha lehet, akkor inkább megcsináltatnám.

Szvsz ez nem épp a gagyi kategória.

https://tinyurl.com/phnas

(#2217) Hequila válasza N_A_S (#2216) üzenetére


Hequila
őstag

:)

Rossz topicra gondoltam... Szóval a tápajánlós első hozzászólásában van tápajánló.
A szereléssel keress meg szakembert, de olyan a világon nincs, hogy ha fordítva dugod rá, attól kontaktos legyen utána az összes tápcsatlakozó.
Ha nem működik jól, akkor valami tönkrement a tápon belül.

mod:
[link]

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2218) Geode válasza stol (#2212) üzenetére


Geode
csendes tag

Igazad van stol!!!!
Hát még, hogy tl494-es pwm ic van benne egy lm339-essel..
Úgyhogy, szal új táp... :F
Köszönöm a segítséget mindenkinek..

(#2219) Geode


Geode
csendes tag

A HPC-széria milyen ic-ket használ vezérlésre, és mennyire megbízhatóak azok?
(Leszámítva a leégés-védelem hiányát,na meg néha lutyok kondikat, ha jól tudom.. :U )

(#2220) Malachi


Malachi
addikt

Helló. Most szereztem egy tápot, ami elvileg elég jó darab, de nem akar elindulni a gépben. Egy pillanatra felvillannak a ledek és megpörgeti a ventiket, de aztán le is áll azonnal. Létezik olyan, hogy egy táp nem működik bizonyos alaplapokkal? Gigabyte GA-K8N-SLI a lap, és xilence power a táp.

(#2221) Hequila válasza Malachi (#2220) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem ott valami zárlat lesz.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2222) Malachi válasza Hequila (#2221) üzenetére


Malachi
addikt

Elvileg más gépben működött, amíg kipróbálták én így vettem, mint egyszer használt darabot. Zavar a dolog mert jó lenne nagyon. Régi 300w-os táppal megy, ez meg 600as és semmi. De ha zárlat akkor zárlat.

(#2223) szeva000


szeva000
addikt

Van egy FSP 550W-os(FSP 550-60 PLN) tápom.Nem igazán tudom ez e a baj,mert még nem tudtam másik tápot a gépbe rakni.
Minden megy rendesen,de ha leállítom(akár hibernálás vagy készenlét) többé nem indul el a gép.Valamiért leáll a táp.Várok kb 5-6 percet és akkor már lehet megint indítani rendesen.
Szerintetek mi lehet a gond?

(#2224) didyman válasza Geode (#2219) üzenetére


didyman
őstag

SG6105 többnyire D, ez komplett anlage szekunder vezérlő+supervisor. Néha UC3842 primer oldalon és ahol aktív a PFC, ott UC3817. Leégés elleni védelem alatt a termisztorokat érted? Az van mindegyikben.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2225) Hequila


Hequila
őstag

Van egy Delta beles Chieftec tápom. Az lenne vele a gondom, hogy a 12V-os ágon csupán 11,65 - 11,75V-ot ad le terheléstől függően. Kérdeztem már korábban is itt, hogy mi lehet vele, akkor azt a választ kaptam, hogy a gépem nagyrészt 5V-ról kajál. Azóta cseréltem gépet (Socket AM2), de a helyzet változatlan. A PH!-s tesztben láttam, hogy ezek csak terhelve adják le a 12V-ot, de ez még úgy sem. Haveromnak ugyan ilyen tápja van, nála is ugyan ez a helyzet.
Kérdésem, hogy ennek lehet valamit csinálni? Gondolom a bennelévő vezérlő IC kap egy referenciát, ahhoz állítja be a 12V-ot. Nem lehet esetleg a referencián változtatni (de lehet hülyeséget beszélek)?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2226) didyman válasza Hequila (#2225) üzenetére


didyman
őstag

De minek? Hibásan működik? Messze tűrésen belül van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2227) Hequila válasza didyman (#2226) üzenetére


Hequila
őstag

A Hitachi vinyók híresen szeretik a pontos, stabil 12V-ot. Az enyéim tápcsere óta kattognak... Bár akár mástól is lehet, de nem hinném.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2228) zsiga667


zsiga667
addikt

Az utóbbi pár hétben (kb. mióta lecseréltem a procimat meg a videokártyámat, illetve megjött a nagy meleg) néha elég csúnya morgó hangot ad ki a gépem (egy másodpercig olyan mint egy kávédaráló, aztán 3-4 másodperc alatt fokozatosan elhalkul). Azóta sikerült beazonosítani, a tápból jön, ami egy TAGAN TG330-UO1 330W. MIt lehet ilyenkor tenni? Gari van rá még két év (Pixel), de nem hiszem hogy még aznap kapnék érte másikat, cseretápom meg nincs (a gépre meg szükségem van).

(#2229) rolko


rolko
őstag

Hali!
Van egy Chieftec CFT500W-s tápom, most az előbb elkezdett valami fura hang kijönni belőle, olyan mintha szikrázna benne valami :O Mitől lehet?

(#2230) Csaba_20_ válasza zsiga667 (#2228) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Vagy érvényesíted rá a jótállást és javíttatod, vagy elveszted és megjavítod magad. Előbbi esetben várnod kell. Utóbbi esetben valószínűleg csak ventilátort kell cserélned. Nézd meg, hogy a ventilátor zajong-e. Amikor zajong, állítsd le. Ha megszűnik a zaj, akkor biztos az.

(#2231) Csaba_20_ válasza rolko (#2229) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Sokmindentől.

(#2232) zsiga667 válasza Csaba_20_ (#2230) üzenetére


zsiga667
addikt

Egyértelműen az egyik ventinek van baja, más szerintem nem tud ilyen hangot kiadni.
Nem ismered véletlenül ezt a típust belülről? (Arra lennék kíváncsi hogy rendes 3pin-es csatlakozója van-e a ventiknek, vagy forrasztani kell. Ugyanis nincs itthon pákám, de egy sima venticserét valószínűleg meg bírok oldani úgy hogy később ne lehessen észrevenni.)

Tudja valaki hogy nagyságrendileg mennyi idő amíg megcsinálják vagy cserélik a Pixelnél?

(#2233) rolko válasza Csaba_20_ (#2231) üzenetére


rolko
őstag

:DDD :D :O :O

(#2234) lakisoft


lakisoft
veterán

sziasztok!

Egy tápnak mi az a hőmérséklet ahol reseteli a gépet?

üdv, lakisoft

(#2235) lakisoft


lakisoft
veterán

A gépem ebben a nagy hűségben folyamatosan rebootol... és nem tudok rájönni hogy miért.

Az alaplap és a táp volt a tippem. Az alaplapot sikerülkt kizárni de a táp mikor bemelegszik az egész házban ez a legmelegebb - szépen reseteli a gépem.

Mi baja lehet a tápnak?

üdv, lakisoft

(#2236) Chris_T


Chris_T
tag

Üdv.

Az mitöl lehet hogy a gép naponta többször beáll /mitha kikapcsolna a monitor/ nem válaszol, néha csak pár ujrainditás után indul be rendesen ill. kábeligazítgatás után
A tápegységgel/tápkábellel vagy az IDE kábellel lehet gond? Vagy valami mással?
(egy 3-4 éves 400W-os Mercury tápról van szó)

(#2237) didyman válasza Chris_T (#2236) üzenetére


didyman
őstag

Akkor mi a kérdés?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2238) dagijoe78


dagijoe78
csendes tag

Nagyon hangos a gépem! :( Elviselhetetlenül nagy hangja van! Mint egy 20 éves porszívónak! ;] A táp hibája lehet az elviselhetetlen zúgás? vagy más okozza a problémát? Segítsetek! Köszi! :R

Dag! j0E

(#2239) [CS]Blade2 válasza dagijoe78 (#2238) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Füled tedd melé, azt megtudod. Emelett lehet az akármi ami mozog. HDD, Venti, CPU cooler, stb...

(#2240) Hequila válasza lakisoft (#2235) üzenetére


Hequila
őstag

Első körben memóriateszt, de lehet, hogy mégsem úszod meg a táp újrakondizását :)
Egyébként olyan nincs, hogy ''x'' hőmérsékleten a táp reseteli a gépet, ha eléri a kritikus hőmérsékletet, akkor lekapcsol. Tehát nem túlmelegedési probléma.

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2241) Hequila válasza dagijoe78 (#2238) üzenetére


Hequila
őstag

Fogj egy vékony ecsetet (vagy bármi, ami puha, és befér a táp ventirácsán), és állítsd meg vele a táp ventillátorát. Ha csend lesz, akkor az volt a ludas, ha nem lesz csend, akkor másik a többi ventivel is meg kell próbálni ugyan ezt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2242) Hequila válasza lakisoft (#2235) üzenetére


Hequila
őstag

Illetve most olvasom, hogy EPoX lapod van. Mint már didyman is említette, hulladék kondival pakolják őket tele (GSC, ha emlékeim nem csalnak). Ha a tieden is GSC-k vannak, célszerű őket cserélni. Esetleg ez is okoz újraindulást, bár a fagyás jellemzőbb tünet lenne.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2243) Chris_T válasza didyman (#2237) üzenetére


Chris_T
tag

A tápegységgel/tápkábellel vagy az IDE kábellel lehet gond?

vagyis:
a kettö közül melyik hajlamos ilyen tüneteket produkálni: mintha kikapcsolna a monitor, a gép megy tovább , de nem válaszol (pl. ctrl-alt-del kombóra se)

(#2244) Hequila válasza Chris_T (#2243) üzenetére


Hequila
őstag

(egy 3-4 éves 400W-os Mercury tápról van szó)

didyman
(MODERÁTOR) Akkor mi a kérdés?


Olvasd így össze.
Nem IDE kábel...
Vegyél valami normális tápot, akkor nag valószínűséggel meg fog szünni a hiba.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2245) 100kg


100kg
tag

Hello!

Szerintetek az normális hogy a Chieftec gps400-as tápom kicsit nagyon hallkan zümmög ha ki van kapcsolva a gép? Csak most vettem észre nem tudom hogy eddig csinálta-e ezért is kérdezem hogy ez mennyire normális?

(#2246) Hequila válasza 100kg (#2245) üzenetére


Hequila
őstag

Teljesen.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2247) Hkim


Hkim
csendes tag

Hello!

Van egy 2,5 éves 420 wattos chieftec tápom, és a következő gondom van vele: hosszabb kikapcsolt állapot után ha bekapcsolom a gépet, akkor veszettül elkezd sípolni a táp, aztán ahogy melegszik átvált szaggatott sípolásba, és ha elkezdem terhelni a gépet, akkor teljesen abbamarad. Egészen közelről egy halk recsegés is hallatszik a tápból, ami szintén elmúlik.
Ha megszűnik a terhelés akkor pár perc után megint elkezd szaggatottan sípolni, ha a szobában elég meleg van akkor 1-2 óra után így is abbamarad.
A tápban hőszabájzós ventik vannak, ezért először arra gyanakodtam, hogy azok kezdik megadni magukat, de ha megállítom a ventiket, akkor is sípol tovább.
Más baj nincs a táppal, már jópár hete csinálja ezt, de csak most szántam rá magam, hogy utánnajárjak :DDD

[Szerkesztve]

(#2248) Hosszu20


Hosszu20
csendes tag

Sziasztok :)
A táp ventillátoromra tettem egy fordulatszámszabályzót mert nagyon hangos volt levettem a fordulatot a legalacsonyabra na most az a kérdésem ha tulmelegszik mi lesz? Kigyul a gép :F Egyépként Két nagy hütöborda van benne.
Előre is köszi :R

(#2249) Amazonas válasza Hosszu20 (#2248) üzenetére


Amazonas
senior tag

Gyorsabban száradnak benne az elektrolit-kondenzátorok, a teljesítmény-tranzisztorok nem tudják leadni a hőjüket, stb... egyszóval nem tesz jót.
Jó esetben csak a tápod élettartamát rövidíti meg.
Extrém esetben kigyulladhat, de csak miután hazavágta a fél gépedet (ha nincs benne megfelelő védelem).
Szerintem a tápventillátorokat jobb békénhagyni... Nem véletlenül olyat raknak bele, amilyet...

[Szerkesztve]

(#2250) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hy!

Remélem jó helyen kérdem és semmiféle virtuális lecsavarásnak sem leszek áldozata ha mégsem. No szóval egyszer csak elkezdett fagyogatni a gépem. Idővel kiderült, hogy vagy vga vagy mem vagy maga a lap vga slot-ja a ludas. Vga ment szépen más lapban hál istennek jó! 2x512Mb-ből viszont elpusztált egy. Semmi külsérelmi nyom nem volt látható. Mindegy mondom van ilyen megadta magát. Aztán egy ideig jó volt a gép. Semmi furit nem észleltem. Nemrég azonban nagyon sűrűn kezdett fagyogatni és kockázott csíkozta a képet. Na mondom megmarom magam ha meghalt a vga-m. Be megint másik lapba ment. Ajjaj akkor a lap slot-ja. Elöször azt hittem csak kontaktos a slot és állítgattam és így kis időre meg is oldódott a problem. Aztán megint kezdte a hülyeséget. Na mondom lap is elpatkolt. No és, hogy ezek után hol kapcsolódik a dolog a táphoz? Nohát lássuk. Egy másik gépbe talán keves a 300w-os chifi táp ami érdekes mert (nf7 v2,1800+ palomino, g4 mx440, 2hdd, odd). Proci csere után nem ad ki képet. Lecseréltem a lapot mert a régin nem volt 12v-nak helye a lapon. No helyzet változatlan. Proc jó, lap valszeg jó marad a táp bár érdekes. (Ja 3x raktam rá a hűtőt de csak jó mááá, de még ez lehet). No tehát mondom a másik gép ami érdekeseket csinál abból kiszedem a tápot (Sirtec chifi 420-212 + stol álltal készenléti kör erősítve). No leszedem a tápcsatit és :Y :Y :Y :Y No én nem értek hozzá szóval csak nagyon alpárian tudom mondani, de 2 narancssárga zsinnyeg :DDD némileg elfeketedet!!!!! :Y :Y Na bakker. És most a kérdések.

1. Ha kimondottan a táp a hibás akkor valszeg be lehet-e határolni, hogy mi okozta illetve mit kezdjek most
2. Konnektoraim nem igazán jók sok nem földelt dehát szülőket nem zavarja hiába mondom nekik, hogy csináltassuk meg. Szerintük amíg jön belőle áram addig nincs baja (LOL). Viszont még soha semmit nem nyírtak ki! Pedig arról a földeletlenről sok minden megy. Ergo mást is ki kellett volna nyírnia nem?
3. Na most gondolom ez kinyírta az agp portomat. Javítás lehetséges-e valahogy? Vagy temető? Ránézésre a lapnak semmi baja se kondi púpozódás se kifeketedést nem látok rajta sehol.

Teendők? (Szeretném ésszerű határok között menteni a konfigot mert nem állok most túl jól anyagilag)

Előre is THX minden tudornak! :R

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.