Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) zolforg válasza Csaba_20_ (#2749) üzenetére


zolforg
tag

Akkor most már csak azt áruld el,hogy célszerű méricskélni?
Az összes csatit húzzam le és üresen mérjek vagy csak egyenként lehúzva a csatikat?
Vagy tök mindegy?

(#2752) skoos


skoos
őstag

Úgy fest tényleg tápegység...[L:http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=207][/L] ilyen módon rövidre zárva sem indul.

(#2753) Csaba_20_ válasza zolforg (#2751) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Természetesen terhelt állapotban célszerű elvégezni a mérést, hiszen arra vagy kíváncsi, hogy üzem közben milyen feszültséget kap a kártya. De azt, hogy mi történt, nem fogod tudni kideríteni. Csak azt tudod ellenőrizni, hogy jelenleg milyen feszültségeket ad le a tápod.

(#2754) bigdigit


bigdigit
addikt

olyan problémám lenne axxony p4-es gépe ha áramot kap magától bekapcsol :Y
ha használat után leállitom akkor is kis idő múlva megnit bekapcsol.szóval csak tápon tudom lekapcsolni ne menjen.
viszont ha visszakapcsolom nem lehet ám egyből elinditani:)de ha várok vele pár oercet nem is kell mer magától megteszi helyettem :W

abit aw8d max alaplap és azt hiszem 460-as chieftek táp.

mi lehet a gond?

(#2755) Csaba_20_ válasza bigdigit (#2754) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A Wake on LAN ki van kapcsolva a BIOS-ban?

(#2756) zolforg válasza Csaba_20_ (#2753) üzenetére


zolforg
tag

Na méricskéltem kicsit 5,18 és 5,21volt között mocog,nem tűnik kártyagyilkoló fesznek.

(#2757) bigdigit válasza Csaba_20_ (#2755) üzenetére


bigdigit
addikt

ki va kapcsolva:)minden élesztő funkció már rég.

(#2758) bigdigit


bigdigit
addikt

nos este vga-kat cserélgettem benne..
aztán egyszercsak C1 hibaüzivel nem indult..
12v-os ágatakat cserélgettem és volt olyan amikor nem indult el magától...
kb 1 órámba telt mire eltudtam inditani rendesen a reset folyamatos nyomkodása mellett egyszercsak tovább lépet C1-en..
lehet tényleg valami táp difi..vagy érintkezési probléma,abból is valami galád

(#2759) didyman válasza bigdigit (#2758) üzenetére


didyman
őstag

A C1 memória/cache problémára utal, itt kéne körülnézni először.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2760) st3v0


st3v0
tag

Sziasztok!

Eléggé furcsa problémám van mióta kicseréltem a 3000+ AMD-met (939) 1 X2 3800+-ra.
Alap beállitásoknál(200 fsb, 400DDR, 1000 HT, stb) ha elinditok 2 Orthos hogy teszteljem a stabilitást kb 50 perc - 1 óra után a gép kikapcsol. nem indul ulra, egyszerűen olyan minta áramszünet lenne. Szerintetek az 500W Sirtec tápom kevés lenne ehhez a konfig-hoz?
Foxconn nf4-sli alaplap
x2 3800+
2x512 DDR@400(3-3-3-8 1T)
8800GTS 640 Mb
2xSATA(80gb + 160 Gb)
1 nec DVD iró
2xventi + 1 a procihűtőn

köszi :R

(#2761) Kriza válasza st3v0 (#2760) üzenetére


Kriza
őstag

Elégnek kellene lennie, de ez függ a táp korától is. Mi a típusszáma?
Mennyi idős a táp és mennyire melegszik fel, mielőtt kikapcsol a gép?
Windózer eseménynaplóba kerül valami bejegyzés?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2762) st3v0 válasza Kriza (#2761) üzenetére


st3v0
tag

a táp kb 3 honapos, igaz hogy rossz helyen vettem(mistral :W , de sürgős volt akkor), ilyen:
[link]

az alaplapom nem méri jól a proci hőmérséklete, de a coretemp kb 51-52 fokot ir, ahogy a rivatuner és az speedfan is.
az EventViewer-ben mineke nézzek utánna? általában DCOM és Tcpip erorr-okat ir :F

(#2763) Kriza válasza st3v0 (#2762) üzenetére


Kriza
őstag

Ha a Windózer eseménynaplóba kerül bejegyzés, akkor nem táphiba.
Ennek a tápnak az 560-as változata van nekem is, én tökéletesen megbízom benne.
Egyébként a táp hőmérsékletét kérdeztem, mert a régebbi Sirtec tápok elég melegek voltak, de ez az új sorozat már nem forrósodik. A táp hővédelem miatt kérdeztem.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2764) Siffredi


Siffredi
senior tag

Üdv mindenkinek!

Visszaolvastam néhány oldalt, de a problémámra nem találtam választ, ezért is bátorkodok most írni.
Nemrégiben (kb. 2 hónapja) vettem egy Chieftec tápot (450W) a Codegány tápom helyett. Elég régi a konfigom, szerintem a táp bőven elég hozzá (Abit NF7-S, AMD Athlon 3200, 1 giga Kingston 400-as, 120+160 vinyó, 2 DVDRW, Gef6600GT, stb.).

Szóval, a probléma a következő: adtak az alaplaphoz még anno egy progit, amivel a hőmérsékleteket, illetve a feszültségértékeket lehet mérni. Namármost nekem a -5V-os ághoz valami 3,25 körüli értéket ír ki, és ha bekapcsolom a riasztást, akkor szirénázik is rendesen! :Y

Tehát a kérdés: vajon mi okozhatja ezt az átlagon aluli feszültséget? Bár van egy sejtésem, szerintem az alaplappal van valami, mivel elég valószínű, hogy a hangkártyával is történt valami (a bal oldali hangszóróból állandó, folyamatos zúgás hallható, olyan, mintha valami gerjesztené). Én arra gyanakszom, hogy valami feszültségingadozás odavert az alaplapnak, és amiatt jelentkeznek ezek a problémák...

A válaszokért előre is thx!

Üdv!

(#2765) bossvico


bossvico
senior tag

Sziasztok "táposok"! :DDD
Kérnék egy szakvéleményt, jól gyanakszom-e a tápra?
Régi konfiggal semmi gond nem volt, de újítottam.
P5K se alaplap, E2140, 8600 GE (+tápcsatis) .
Ennyi lett cserélve.1 vinyó 1 dvd író, meg 2gb ram.

Néha jön elő a baj, elkezd tölteni a win, és megmerevedik, a csík leáll és semmi.
Máskor halványan látszik a csík amikor töltene, de nem mozog, kb 20mp, aztán kiélesedik, és akkor folytatja a töltést.

400w-os táp, mercury, kb 3-4 éves.Lehet a 8600GE sokat szipákol és bizonytalan az indulás.
Ja és ez még nem 24 érintkezős, noha az alaplap igen.

:F

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2766) st3v0 válasza Kriza (#2763) üzenetére


st3v0
tag

és az EventViewer-ben minek nézzek utána? amugy igy néz ki a legfrissebb

megprobálom feljebb tekerni a hátsó ventinek a fordulatszáma (5 V-ról -> 12V-ra) hátha :O

(#2767) Kriza válasza bossvico (#2765) üzenetére


Kriza
őstag

A 3-4 éves Mercury tápot gondolkodás nélkül cserélni kell. És közben sűrűn hálálkodni, hogy eddig nem vágta haza a géped.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2768) Kriza válasza st3v0 (#2766) üzenetére


Kriza
őstag

Annak nézz utána, hogy akkor, amikor kikapcsol a gép, van-e bejegyzés.
Ha pontosan akkor van bejegyzés, akkor nagy valószinüséggel nem a táp áramtalanította a gépet, arról ugyanis a windóz már nem tudna naplóbejegyzést készíteni.
Egyébként elég sok itt a hibabejegyzés. Nem lehet, hogy teljesen más hiba miatt kapcsol ki a gép?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2769) bossvico válasza Kriza (#2767) üzenetére


bossvico
senior tag

Kösz a választ. :R
Nekem nincs 15 ropim egy jó tápra, de mit gondolsz,, láttam Mode Con 400w-os tápot
mindenféle csatis, 24 tűs... 3960-ér.Az is ennyit ér?
Milyet javasolsz?
THX

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2770) Kriza válasza bossvico (#2769) üzenetére


Kriza
őstag

Nem kell 15 ropi egy jó tápra, a konfigodhoz bőven jó egy 350-es FSP: TÁP

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2771) bossvico válasza Kriza (#2770) üzenetére


bossvico
senior tag

A vga leírásában 400-ast javasolnak, merthogy plussz áramforrás kell neki gondolm, ezekszerint egy FSP 400 már jónak mondható, és az meddig bírja élettartamra?

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2772) Kriza válasza bossvico (#2771) üzenetére


Kriza
őstag

Modecomot nem ismerem, de ha a Mercury bírta, ami kb. 200W valós teljesítményt bír, akkor a 350-es FSP (ami 350W valós teljesítményt bír, mondjuk nem mindet a 12V-on) bőven elbírja. Egyébként klasszisokkal jobb, mint a Mercury, és megaolcsó.
De ha megnyugtat, vegyél 400-as FSP-t, bajod nem lesz tőle csak a konfigodhoz bőven elég a 350-es is.

Egyébként egy jótanács: ne a tápra sajnáld a pénzt, mert a táp az egyetlen olyan alkatrész, aminek a meghibásodása az EGÉSZ konfigodat tönkreteheti. Én tudom: én már megjártam. Ráadásul egy tápot ritkábban cserél az ember, mint a gép többi részét.

De egyébként nyugodtan írj a "Melyik tápegységet vegyem?" topicba, ott is ezt fogják mondani. ;)

Ja... élettartam: a tápban lévő kondik mindenképpen száradnak, így veszítenek kapacitásukból, ezért 3 évente ajánlatos lehet újrakondiztatni őket. Ez persze az olcsó tápokban alkalmazott olcsó kondikra fokozottan igaz. Lehet, hogy több ideig is bírja, mint 3 év, de a stabilitás miatt megéri azt a pár ezrest.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2773) bossvico válasza Kriza (#2772) üzenetére


bossvico
senior tag

Köszi, megfogadom.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#2774) CPT.Pirk válasza didyman (#2743) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor mi a jelenség magyarázata? Szimplán csak túl keveset evett a gép?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2775) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Adott egy tronie 550w-os táp!
Haverom mondta hogy kell neki énmeg kirpóbáltam hogy jó e amúgy már régebben is ezvolt a gépembe ment is normálisan! Mostmeg berakom és a tápventi nempörög fel nemtudtam mira gondolni hogy mi lehet a baj!
lehúztam a ventit a tápról és a csatlakozóba maradt egy tű elvolt törve!
Szerintetek meglehet még forrasztani???
Linkelek képeket!
[link]
[link]

(#2776) Csaba_20_ válasza zolforg (#2756) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem tudom pontosan melyik feszültségről kapja a VGA kártyád a tápot, de szerintem nem a +5V a lényeges. Mérd meg a 3.3V-ot és a 12V-ot is! Minden esetre azért az 5.21V közel van a határértékhez. Mivel mérted? Milyen tápról is van szó?

(#2777) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Valaki tud válaszolni erre a kérdésemre? (#2775)

(#2778) Csaba_20_ válasza Siffredi (#2764) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem olvastál eléggé vissza, a probléma ott van, hogy szoftverre hagyatkoztál mérés helyett. A -5V-on nem lehet +3.25V. Ha gyakorlott lennél mérés terén, akkor egyből mérési hibára gyanakodtál volna. De mivel ez mégcsak eszedbe se jutott, így azt a következtetést kell levonnom, hogy lövésed sincs hogyan kell feszültséget mérni. Semmi gond, nem vagy ezzel egyedül. Nézd meg a tápod által leadott feszültségeket és látni fogod, hogy nem is szolgáltat -5V-ot. Hogy ezek után mit mutat a mérőprogram, az teljesen lényegtelen. Az említett feszültséget jóideje kivették a szabványból, ezért nem adják le az újabb tápegységek. Ha a feszültség hiánya egyéb üzemi hibákat okoz(nem jelzőprogramban), akkor van gond. De amíg csak akármilyen monitorozó program kiabál, hogy ő bizony ott nem tud megfelelő feszültséget mérni, ahol valójában nincs is semmilyen feszültség, addig nincs probléma. ;)

(#2779) Csaba_20_ válasza Rocko66 (#2775) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ne azt a tűt forraszd vissza, hanem a ventilátor kábeleit követlenül! Egyébként a bakelitnyák és a felhasznált alkatrészek arra engednek számomra következtetni, hogy egy gagyi tápról van szó. Ajánlott helyette normálisat venni inkább.

(#2780) Csaba_20_ válasza bossvico (#2769) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A ModeCom nem táp, használj inkább FSP-t!

(#2781) Rocko66 válasza Csaba_20_ (#2779) üzenetére


Rocko66
aktív tag

És úgy jó lessz ha a kábelt forrasztom közvetlenül?:)

(#2782) zolforg válasza Csaba_20_ (#2776) üzenetére


zolforg
tag

Digitális multiméterrel mértem és egy 460wattos Ultra Power nevezetű tápról van szó.
Mindenesetre inkább lecserélném ha lehet rá gyanakodni.

(#2783) Csaba_20_ válasza zolforg (#2782) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mit mértél a 3.3V-os és a 12V-os ágon?

(#2784) Csaba_20_ válasza Rocko66 (#2781) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Nem foglalkozom jóslással. :B Én nem szarakodnék a kis érinkező visszaforrasztásával, de ha neked ahhoz van kedved, tedd azt. Az égvilágon semmit nem módosít azon, hogy működni fog-e a tápventi, vagy se. Amúgy a lesz nem két sz... ;)

(#2785) zolforg válasza Csaba_20_ (#2783) üzenetére


zolforg
tag

3,33V és 12,3V-ot.

(#2786) Csaba_20_ válasza zolforg (#2785) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ezekhez képest az 5V túl közel van a határhoz. Terhelésre hogy változik? Csökken, vagy nő?

(#2787) zolforg válasza Csaba_20_ (#2786) üzenetére


zolforg
tag

Ezeket terhelés alatt mértem.

(#2788) Csaba_20_ válasza zolforg (#2787) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor megkérdem másképp: A terhelés növekedésével csökken a feszültség, vagy emelkedik? Egyenesen, vagy fordítottan arányos vele?

(#2789) zolforg válasza Csaba_20_ (#2788) üzenetére


zolforg
tag

Emelkedik a fesz 3,35V és 5,4V-ra.

(#2790) Csaba_20_ válasza zolforg (#2789) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Cseréld a tápot! Az 5.4V már a megengedett határon kívül van. :R

(#2791) zolforg válasza Csaba_20_ (#2790) üzenetére


zolforg
tag

Okés,köszönöm a segítségedet. :R

(#2792) tommy-gear


tommy-gear
tag

Sziasztok!
A problémám az lenne hogy mostanába amikor gépezek filmet nézek msn-ezek netezek stb bizonyos időközönként befagy az egész gép kb 1 percre és semmit nem lehet csinálni.
okozhatja ezt a problémát a tápegységem(Q-TECH 400W) mert mostanába az szarakodik nekem. (nem kap áramot a dvd olvasó stb)
válaszokat előre is thx!!!!

(#2793) #96302336 válasza tommy-gear (#2792) üzenetére


#96302336
törölt tag

Q-tech :Y
Azonnali csere javasolt.
Elképzelhető, hogy a vinyód sem kap rendesen tápot, akkor szokott hasonló hiba lenni

(#2794) tommy-gear


tommy-gear
tag

aha köszi szépen akkor jövőhéten veszek egy újat :)

(#2795) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Üdv Urak,

Antec Sonata házam furcsán kezdett viselkedni, több év hangtalan működés után:

Bekapcsolást követőn a gép hangját nem lehet hallani, ez a normális. Kis idő elteltével elkezd zavaróan zúgni, mintha túlpörögne a ventillátora. Direkt csendes konfig (2 SATA vinyó, D830-as proci gyári bordával+kereplővel, nincs VGA), a ház hűtő venti is kikötve.
Megnéztem, és a táp nagyon melegnek tűnik. Kiszedtem, szétszedtem, kitakarítottam (no nem csap alatt, csak ecset és porszívó), de ugyan azt produkálja.

Kérdezem, lehet hogy a táp ventillátora beteg? Hangosan pörög, de keveset? Vagy esetleg egyéb?

Köszönöm,

G.

(#2796) Kriza válasza ge.k.ko (#2795) üzenetére


Kriza
őstag

Ventinél idővel előfordulhat, hogy elkopik a csapágyazás és behangosodik. Régebben mobil rackben a kis ventit (asszem 4cm-es) 6 havonta cserélgettem emiatt.
Ha cseréled, akkor kb. azonos légszállításúra kell (+/-10%). Ha nem értesz hozzá, akkor érdemes lehet szakembert keresni.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2797) Kriza válasza tommy-gear (#2794) üzenetére


Kriza
őstag

Addig meg gondolj arra, hogy akárhányszor bekapcsolod a géped, az olyan, mintha oroszruletteznél. ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2799) tommy-gear válasza Kriza (#2797) üzenetére


tommy-gear
tag

:D :P

(#2800) Necc


Necc
addikt

Üdv.
Unokatesóm gépét diagnosztizáltam, mondanom se kell, hogy sulinetes - így a tápra már nem is térek ki (najó mégis: kodegány 300w 2004-es gyártású) - és a következőkre jutottam:
Kimértem, hogy a táp - molex csatin keresztül - kikapcsolt (készenléti) állapotban is 0.2V -ot ad le az 5V-os ágon, gép sokat volt használva, állandóan áram alatt volt (alaplapon a kondik rendben, külsőleg, így az nem okozhat bajt, látszólag)
Gép tünetei:
- nekem 1. alkalommal el sem akart indulni, nem is csipogott, fél perc és resetre már reagált (ventik, vinyó, stb pörögtek)
- beszámoló: a gép véletlenszerűen leáll, elmegy a kép

Mondanom se kell, hogy táphiba (és ráadásul 9 hibás szektor is van a merevlemezen, nehogy má örüljünk), és itt jön képbe egy hatalmas gebasz: unokatesómat ismervén csakis és kizárólag akkor hajlandó néhány petákot kiadni a gépre, ha az már végszükséglet (integrált videokarival és 256MB RAM -mal vették a gépet 2004-ben már akkor könyörögtem neki, hogy adjon ki szaros 5K-t egy használt videokarira, szart rá 3-4 FPS-el játszogatott (néhány ősrégi játéknál azé a 10-15FPS is ment), ráadásul játékra (is) akarta használni a gépet...
Mondanom se kell, hogy valamilyen csoda folytán 2007 elején beruházott +256MB RAM-ba és egy Mx440-be, ismétlem 2007-ben! De még persze mindig játék lenne az elsődleges, ma már csak DVD-t ír, amit asztalin megnéz, meg netre és annyi.

Mint off-ban olvasható "smucigság" a gépből van dögivel és addig nem hajlandó a tápot lecserélni, amíg végképp tönkre nem megy (és ha ez bekövetkezik akkor tudjátok hogy mekkora árat fog fizetni), amíg "működik" addig rendben van elvet követi.

Mást tehát nem kérhetek tőletek, mint jóslatokat, hogy meddig fogja bírni ez a táp, ugyanis nem tehetek mást, mint az utolsó kritikus pillanatban cseréltetem a tápot, vagy mondjatok olyan érveket amit egy haldokló gépnél egy "még jó, működik, amíg így van pénzt nem adok ki rá" elvet követő embernél is hatásosak.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.