Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Norbi27 válasza btz (#58950) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Akkor is lesz, csak nem első körben

(#58952) btz válasza Norbi27 (#58951) üzenetére


btz
addikt

Igen, csak mikor lesz a második kör azt még gondolom senki nem tudja. Az is lehet, hogy csak 2020-ban.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58953) Norbi27 válasza btz (#58952) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Úgy tudom, 2018-ig befejezi a T az optikai fejlesztéseket. Nálunk a szomszéd településen idén kész lesz (ez már hivatalos) , a mi városunkban elvileg jövőre (ez még nem 100 %)

(#58954) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Hűség bontás lehetséges? Ha igen, akkor ennek milyen anyagi vonzata van?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#58955) havri1 válasza Phobion (#58954) üzenetére


havri1
félisten

Attól függ, mennyi kedvezményt vettél igénybe eddig, azt visszamenőleg ki kell fizetni.
Tehát minél kevesebb van már csak hátra a hűségből, annál többet fizetsz.

havri

(#58956) Phobion válasza havri1 (#58955) üzenetére


Phobion
őstag

jövő hónap novemberében járna le, itt a digi, bármi áron, de bontok :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#58957) btz válasza Norbi27 (#58953) üzenetére


btz
addikt

Szerintem te keversz valamit. 2018-ig a 30 megabitet juttatják el minden háztartásba, amihez nem feltétlenül kell optika.

ⓑⓣⓩ

(#58958) havri1 válasza Phobion (#58956) üzenetére


havri1
félisten

Jövő év november? Akkor 7 hónapja van csak meg? Az szvsz nem vészes, kérd ki a kötbér összegét hivatalosan.
A havi kedvezményeket kb ki tudod számolni. Pl hűség nélküli listaár a netnek 12e, 2 év hűséggel 6e, akkor havonta 6e a kedvezmény. Ezt kell felszorozni azzal az idővel, amennyit használtad.

Nekem így volt legutóbb, amikor érdeklődtem náluk. Azóta nem tudom, változott e..

[ Szerkesztve ]

havri

(#58959) Phobion válasza havri1 (#58958) üzenetére


Phobion
őstag

igen, bocsánat, jövő év akart lennie :B megérdeklődöm, köszi

(#58960) vazzz - ahol tud segít :DDD

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#58960) vazzz válasza Phobion (#58956) üzenetére


vazzz
őstag

"jövő hónap novemberében" ezen jót nevettem, köszi :R

(#58961) fradi81


fradi81
veterán

"T. Ügyfelünk, tájékoztatjuk, hogy nyilvántartásunk szerint még nem sikerült Öntől begyűjteni Telekom szolgáltatásához tartozó eszközöket.
-Miért nem jöttök ki érte retkek már egy hónapja?

Kérjük 7 napon belül, juttassa vissza hozzánk az eszközöket, ellenkező esetben az ASZF szerinti kártérítési díjakat kiszámlázzuk. Amennyiben időközben leadta, kérjük az SMS-t tekintse tárgytalannak."

-Majd a fogyasztóvédelem számláz nektek cigányok.

Aha és az új cuccot ki hozza ki helyette? Azt mondták várjak, vártam.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#58962) wmati válasza fradi81 (#58961) üzenetére


wmati
addikt

Neked kéne vissza juttatnod Posta vagy T-pont nem fognak érte jönni.

(#58963) btz válasza fradi81 (#58961) üzenetére


btz
addikt

Majd pont ilyennel fognak foglalkozni a fogyasztóvédelemnél :D Egyéni szoc problémákkal nem is foglalkoznak állítólag. A problémás ügyek megoldása érdekében a bírósághoz kell fordulni.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58964) bopeti98 válasza fradi81 (#58961) üzenetére


bopeti98
őstag

Hozzám kiküldték nem is olyan rég a futárszolgálatot, hogy elvigyék a le nem mondott szolgáltatáshoz tartozó eszközöket. :DDD
Szóval érdekes, hogy ha lemondod, akkor neked kell bevinni, ha nem mondod le, akkor tévesen kiküldik a futárszolgálatot. :Y

[ Szerkesztve ]

(#58965) DJ. Ru$y válasza bopeti98 (#58964) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem mondta le... Eszközcserét kért, vagy valami ilyesmi volt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58966) Norbi27 válasza btz (#58957) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Haverom T-nél dolgozik, műszaki középvezető beosztásban. Ő azt mondja, hogy nagyon gyorsan fognak haladni az optikai kábelezéssel, mivel légkábelen viszik,a meglévő oszlopokon. A minimum 30 Mb a hivatalos, de állítólag 80 % körül lesz az a terület, ahol a 120 Mb-et tudják majd biztosítani. Azokon a településeken, ahol optika lesz, ott az egész településen lesz, tehát még a legszélső házban is. A VDSL sávszélesség emelést állítólag nem nagyon erőltetik egyelőre. Elvileg az is lesz valamikor, de most az optika az első.

(#58967) btz válasza Norbi27 (#58966) üzenetére


btz
addikt

Egy manager ipse a másik fórumon azt mondta hogy nagyban fognak még támaszkodni a közeljövő fejlesztései során a vdlsre, bonding vektoring alapon ami a 120 megabitet is bírhatja. Ettől tehát lehet 80%-ban 120 megabit is réz alapon is, így ez még mindig nem igazolja azt hogy 2018-ra 80% optikai lefedés lenne. Meg ott van az ED3 koaxal. Azt se hinném hogy csak úgy 2018-ig levágják az oszlopról az optika végett.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58968) #78121280


#78121280
törölt tag

2. Műszaki okok miatt 2015. október 31-én megszüntetjük egyes analóg díjcsomagjainkat, s ezzel a változással összefüggésben új technológián biztosítjuk a továbbiakban a szolgáltatást az érintett elõfizetõk számára. A módosítás a következő szolgáltatási területek és programcsomagok elõfizetõit érinti:
Központi fejállomásról ellátott területek (kivéve: Csépa, Perkáta, Siófok, Szelevény, Tiszakürt,Tiszasas, Tiszaug)- Családi csomag;
Békéscsaba és környéke, Hódmezővásárhely és környéke, Szeged és környéke - Alap csomag,
Mindszent - Start csomag. A technológiaváltásra 2015. augusztus1-jétõl október 31-ig kerül sor, így az analóg kábeltelevízió szolgáltatásról ezen időtartam alatt folyamatosan térünk át az új kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra.
A módosítás nem érinti a programcsomagok kínálatát és havi előfizetési díját. Az érintett elõfizetõket közvetlenül értesítjük a változásról. (ÁSZF Törzsrész 2.3.3., 3.1., 3.3., 4.3., 5.2., 7.1.1.3. pont, 2, 3, 5/A, 6/C
Melléklet)

3, Megszüntetjük az analóg kábeltelevízió szolgáltatás értékesítését. A meglévő– a 2. pontban nem érintett - elõfizetõk részére a továbbiakban is biztosítjuk a szolgáltatás igénybevételét. (ÁSZF Törzsrész 3.1. pont, 2, 3, 5/A, 6/C Melléklet.)

Forrás: Aktuális számla

[ Szerkesztve ]

(#58969) fantest1 válasza Norbi27 (#58966) üzenetére


fantest1
csendes tag

Légkábelen? Én úgy tudtam, hogy azt már nem nagyon szokták engedélyezni az utóbbi időkben (rontja a táj összképét). De lehet, hogy ez csak Budapestre vonatkozik... :U

(#58970) Teaway válasza fantest1 (#58969) üzenetére


Teaway
veterán

Hát pedig itt Délbudán is kábeleznek veszettül az elmü oszlopokon (ráadásul a UPC kábel is ezen van :D).

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#58971) DJ. Ru$y válasza fantest1 (#58969) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyvárosokban. Falukban ilyen helyeken légkábel... Főleg, ha nem újat húznak, hanem cserélnek, ugyanis ahol most felteszik az optikát, ott nem sokára leszedik a rezet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58972) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Sziasztok!

Kötbérezéssel kapcsolatban kérném a segítségeteket.

2015. április 14-én rendeltem egy Netmánia M csomagot 1 éves hűséggel a meglévő telefonvonalamra. A rendszerek szerint létesíthető volt. 2-3 hét után érdeklődtem, hogy mikor jönnek létesíteni, de azt mondták, hogy valami informatikai probléma van, lesz szolgáltatás, amint megoldják a gondot.

Május 14-én letelt a 30 és még nem volt szolgáltatás. Ekkor mondták, hogy még mindig technikai probléma van, de dolgoznak a megoldáson.

Június 8-án érdeklődtem sokadjára, hogy mi lesz már a szolgáltatással, akkor azt mondták, hogy technikailag nem lehet nyújtani és még aznap törlik a rendelést és indul a kötbér számítás.

Június 9-én felhívtak, hogy nem tudják nyújtani, ezért a mai napon törlik.

26 nap telt el a május 14-hez képest és ki akarják szúrni a szememet 275 Ft-al!
A 1412-es telefonszámon jóval korábban érdeklődtem, hogy hogyan is számolják a kötbért a 30. nap után.
A megrendelt szolgáltatás árát elosztják 30-al, hogy meglegyen az egynapi ára, majd azt megszorozzák 8-cal, mert a napi díj 8-szorosát fizetik kötbérként. Majd megszorozzák a napok számával, esetemben ez 26 nap.
Én így számoltam: 4960/30*8*26=34389 Ft

Mindenesetre, ma telefonon elindítottam a kötbérrel kapcsolatban egy reklamációt.

Nem akarok nyerészkedni kötbéren, a szolgáltatásra lenne szükségem, de ami jár azt kérem.
Nálam van a gond, vagy náluk a számolással?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#58973) btz válasza fantest1 (#58969) üzenetére


btz
addikt

Amerikában persze engedélyezik. Na itt legyen a képben egy telekomos pékszakmunkás :D

ⓑⓣⓩ

(#58974) Gubek-Einste válasza btz (#58973) üzenetére

Japánban sem problémáznak ilyennel:

japán

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#58975) bopeti98 válasza Gubek-Einste (#58974) üzenetére


bopeti98
őstag

Romániában sem:

:D

[ Szerkesztve ]

(#58976) DJ. Ru$y válasza btz (#58973) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Képben lenne, mert itt a "szintek" a döntők, minden magasság más cégé vagy más infrastruktúráé, és a szinteket tudja, hisz a sütőben is van pár. :DDD Húzok a búsba, mert még a végén valaki lecsap közülük... Egy péklapáttal. :O

Tisztelet a kivételnek!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58977) btz válasza DJ. Ru$y (#58976) üzenetére


btz
addikt

Az igen. Én meg azt hittem hogy a SanFranciscoinál már nincs magasabb dimenzió, de ez a Japán odab**sz. :D De még a Román sem semmi.
Na itt már a szint számolás sem piskóta :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58978) vigyori78 válasza Gubek-Einste (#58974) üzenetére


vigyori78
őstag

A képből itélve itt nincs kábeladó :DDD

És szereld magad csomag van ,csak kimész a tetőre és behúzod a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#58979) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT a többi Japán kép is.

(#58980) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok, van egy DLink DCM-704-es routerem. Csak elfelejtettem a jelszavamat. Ha resetelem, akkor a Telekomos beállítások megmaradnak, lesz net, IPTV és csak azok a beállítások vesznek el, amiket én időközben átállítottam?

(#58981) wmati válasza gilfoyle (#58980) üzenetére


wmati
addikt

Pontosan, minden vissza áll az alapra mint amikor meg hozta a szerelő.

(#58982) gilfoyle válasza wmati (#58981) üzenetére


gilfoyle
őstag

Köszi, akkor nekifutok.

(#58983) fantest1 válasza bopeti98 (#58975) üzenetére


fantest1
csendes tag

Hát tényleg nem valami csábító :DDD

(#58984) adika4444 válasza gilfoyle (#58982) üzenetére


adika4444
addikt

Ha sok beállításod van és csak wi-fi jelszót felejtetted el nem adminosat akkor kábelen lépj be, és nézd meg a wi-fi jelszót.

üdv, adika4444

(#58985) gilfoyle válasza adika4444 (#58984) üzenetére


gilfoyle
őstag

Sajna az admint nem tudom... Amúgy abban sem vagyok biztos, h én felejtettem el, mert 3 verziót használok jelszóból itthon.
Járt itt egy szerelő kb 2 hónapja, azóta nem nyúltam a cucchoz, most kéne állítanom es nem tudok bejelenetkezni. Szóval lehet átírta...

(#58986) Land


Land
veterán

T-Home 1 hónapig ingyenes Mozi csomagot szeretném lemondani. Az ügyintéző szerint 1 hónap elteltével a TV-n is le lehet mondani. Tudtok ebben segíteni? Nem találtam erre utaló menüpontot.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#58987) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
ADSL szolgáltatásunk van már 14 éve. Arra lennék kíváncsi hogy milyen módon lehet kérvényezni azt hogy a T-com telepítsen már ide egy elosztóközpontot? Az előbb mentek el a szerelők mivel tegnap bejelentettem hogy ismét lassú a net. Kijöttek, mértek, központban törzset átkötöttek. Visszajöttek, ugyanaz. A T-com szerverén jó értéket mértek vonali sebességre de a géphez már nem jön ki csak a fele. Szóval nem csináltak semmit. Ja és hogy lássátok mekkora sebességnek a feléről van szó:

Mindezt tripla kedvezménnyel mivel náluk van a telefon és a tv előfizetésünk is, 6200 forintért. Tudom vicc a sebesség az ár pedig pofátlan de nincs más lehetőség. 5km-rel arrébb érdekes módon már betudták húzni az optikai kábelt is ott ahol van más szolgáltató is.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#58988) Teko001 válasza Land (#58986) üzenetére


Teko001
őstag

Ha a MoziKlub-ra gondolsz, akkor az alkalmazásoknál tudod lemondani (már ha épp működik)

(#58989) #65388800 válasza trassher (#58987) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Ott ahol nincs másik szolgáltató nagyjából lesz@rják az ügyfelet. Az is érdekes, hogy ahol van másik szolgáltató ott a net is olcsóbb.

Van másik szolgáltató:

Nincs másik szolgáltató:

(#58990) btz válasza #65388800 (#58989) üzenetére


btz
addikt

Ez már csak ilyen. Az élet más területén is így van.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58991) btz


btz
addikt

Szerintetek a szürke doboznál optikai kábelek vannak?
Ha az, akkor hogy lehet kideríteni, hogy melyik szolgáltatóé?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58992) xigris


xigris
őstag

Sziasztok,ha az otthoni gépről akarok filmet streamelni ahhoz milyen feltöltés kell(1.5gb bdrip) :R

(#58993) Intruder2k5 válasza xigris (#58992) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1500MB-ot elosztod 90 perccel, tehát ~16MB körüli adatot kell áttolni percenként, ami másodpercenként 266KB. Kilobit/sec-ben kifejezve 2128, ami ugye 2Mbps, de mivel illene valami tartalék is a vonalra, így azt mondom, hogy 3 megabit/sec kell hozzá.

Remélem jól számoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#58994) trassher válasza #65388800 (#58989) üzenetére


trassher
addikt

Akkor sokat nem tudok tenni úgy látszik. Aláírás gyűjtésbe csak nem kezdhetek. :U

Redmi Note 7

(#58995) bopeti98 válasza btz (#58991) üzenetére


bopeti98
őstag

A DIGI kötődobozaira például rá van írva a román anyavállalat ( RCS&RDS ) neve.

(#58996) #65388800 válasza trassher (#58994) üzenetére


#65388800
törölt tag

Milyen csomagod van?

(#58997) bopeti98 válasza #65388800 (#58989) üzenetére


bopeti98
őstag

Ott is lesz@rják az ügyfeleket, ahol van másik szolgáltató ( saját tapasztalat ). :U

[ Szerkesztve ]

(#58998) trassher válasza #65388800 (#58996) üzenetére


trassher
addikt

Netmánia XS.

Redmi Note 7

(#58999) btz válasza trassher (#58998) üzenetére


btz
addikt

Jujj :D
Ugye csak poén volt hogy ezen akarsz filmet streamelni :D

ⓑⓣⓩ

(#59000) Teko001 válasza btz (#58999) üzenetére


Teko001
őstag

Nem ő akar filmet streamelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.