Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) ricsip


ricsip
addikt

Sziasztok,

legjobb tudomásotok szerint Isten mai szent napján (2015 Júli 3.) érvényes csillagállás alapján lehet új előfizetőként Bp. 3. kerületben digitális kábeltv (DVB-C) szerződést kötni a telekommal?

Az IPTV-t nem akarom beengedni a LAN-omba, mert ha jól olvastam az csak akkor működik jól ha T.-s a modem (eddig OK) meg T-s a router is. Én saját wifi-s routert szeretnék használni, és a szolgáltató ne másszon be közvetlenül a belső hálózatomba a dobozai révén.

-

(#59452) Intruder2k5 válasza ricsip (#59451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

III. kerületben ha jól tudom koax hálózata van a Telekom-nak, amihez HGW-t szoktak adni, tehát routerrel egybeépített modemet, amit nem is lehet bridge módba állítani, mert a funkció le van benne tiltva. Igény esetén persze mögé köthetsz saját routert, amivel védheted a saját LAN hálózatodat, de annak nem lesz publikus IP címe, csak a Telekom HGW fog osztani neki egy privát IP-t.

DVB-C rendeléssel kapcsolatban biztosat csak a Telekom fog tudni mondani, de állítólag ahol van IPTV, ott nem adnak el - szívesen - sem SatTV-t, sem pedig DVB-C-t.

[ Szerkesztve ]

(#59453) wmati válasza Intruder2k5 (#59452) üzenetére


wmati
addikt

Ha nem kér iptv-t akkor bridge módba lehet rakni telefonon kell kérni epc3925 nél biztos a többi koaxos hgw-nél nem tudom de esélyes hogy ott is.

(#59451) ricsip Úgy tudom iptv-s területen nem köthetsz már új dvb-c előfizetést. Sat tv esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#59454) Teko001 válasza ricsip (#59451) üzenetére


Teko001
őstag

Nem lehet, mivel a Digitális Kábel TV szolgáltatás értékesítése 2014. szeptember 1-jével megszűnt.

(#59455) OldMike válasza chester99 (#59448) üzenetére


OldMike
őstag

Nem nagy élmény úgy kívül maradni, hogy már közölték hogy belül vagy :O

Szeretném megkérdezni, hogy az emailt a Telekom fiókban megadott címre kaptad, vagy a T-online címedre? Én a T-online fiókot egyáltalán nem használom, ha arra írnának, akkor azt külön figyelnem kellene.

Egyébként én is úgy vagyok, mint a kolléga: se értesítés, se belépés :(

42LM660S

(#59456) Teko001 válasza OldMike (#59455) üzenetére


Teko001
őstag

Nekem a t-onlinera küldték

[ Szerkesztve ]

(#59457) chester99 válasza OldMike (#59455) üzenetére


chester99
aktív tag

helló,

Telekom fiókban megadott címre jött a levél.

(#59458) ricsip válasza Teko001 (#59454) üzenetére


ricsip
addikt

Mikor még 1 hónapja beszéltem egy környéken őrjáratozó telekomos üzletkötővel, akkor még IPTV és digitális kábeltv is tárgya volt a beszélgetésünknek.

-

(#59459) Teko001 válasza ricsip (#59458) üzenetére


Teko001
őstag

Hát nem tudom, de én ezt az ÁSZF-ből másoltam. Meglévő előfizetőknek már kedvezményt se adnak ha több boxot akarnak. Minden box egy előfizetésnek számít, tehát 2 box dupla díjjal jár.

(#59460) ricsip válasza Intruder2k5 (#59452) üzenetére


ricsip
addikt

"ahol van IPTV, ott nem adnak el - szívesen - sem SatTV-t, sem pedig DVB-C-t."

És akkor kit kell megfenyegetni, h. mégiscsak adjanak? Nem kell a kockásodós-lefagyós homegateway-es, "külön STB mind TV-hez" IPTV szarjuk, akkor itt megáll a beszélgetés? Elvégre is monopólok nálam, máshoz nem tudok menni se Digi, se UPC, egyéb kis garázscégekben meg annyira sincs bizodalmam mint a T-ben.

[ Szerkesztve ]

-

(#59461) ricsip válasza Teko001 (#59459) üzenetére


ricsip
addikt

én ezt az ÁSZF-ből másoltam

Tudom, kinyomtatva itt van előttem, még a jövőbeli (augusztus 1-i) átírata is.

-

(#59462) azbest válasza ricsip (#59451) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg sok múlhat az üzletkötőn vagy a helyi belső utasításokon. Nálunk két éve a meglévő hűség nélküli 10/1 netkapcsolat másik névre átíratásakor lett bővítve távé + telefon + 120/10-re és sikerült az analógra rábeszélni. Persze a tévét és telefont nem használjuk, de akkor állítólag úgy volt legolcsóbb a net. Ma már úgy láttam, hogy iptv + telefon + net helyett olcsóbbnak mondja a honlap a telefon + net kombót. Persze konkrét szerződéskor lehet az ügyintéző teljesen máshogy számol, mint amit a honlap mond a címre.

Szóval szerintem van rá esély, hogy mégis kérhetsz dvb-c adást, de az is lehet, hogy nem hajlandóak. Attól függ, hogy kell-e nekik a pénz a tévére... gondolom, ha iptv-re rá tud beszélni, akkor arra próbál.

(#59463) ricsip válasza azbest (#59462) üzenetére


ricsip
addikt

Kössz. Nyilván megpróbálom, mert tisztában vagyok az IPTV korlátaival, hátrányaival, szóval nekem nem fogja tudni eladni ha nem akarom megvenni.

-

(#59464) veghdavid92


veghdavid92
csendes tag

sikerült megoldanom az internet problémáimat, úgy hogy a Cisco routeren, ami közvetlenül a D link modemre van kötve, kilőttem rajta a DHCP-t. Viszont az IPTV is a ciscora van kötve, és így hogy ki van lőve a dhcp így nem működik. Van erre valami megoldás vagy mindenképp át kell húznom 50 méternyi kábelt a modemtől az IPTV-ig?

(#59465) #41133696


#41133696
törölt tag

Idegesíti, hogy átprogramozták a tévéjét? Mutatjuk, hogy játszhatja ki - HVG

Mondjuk sok újat nekem nem mondott, már régen megcsináltam, de lehet akinek jól jön :)

(#59466) lufi7 válasza #41133696 (#59465) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nálunk minden ugyan ott maradt. IPTV van.
Valakinek változott a kiosztás?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#59467) #41133696 válasza lufi7 (#59466) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hmm, nem tudom, de abból, hogy muterom nem telefonált, azt sejtem, hogy nálunk is ott maradt :)

TV GO-n nincs M3?

(#59425) ungawa & (#59426) wmati : nem állt célomban versengeni, főleg nem a harmadlagos T-s NetMánia S csomagommal, csak annak prezentálására tettem be a képet, hogy milyen "jófejség", még abból levonni az IPTV sávszélességét. Invitelnél ez külön van választva, egyébként ha már itt tartunk az elsődleges netem az ez:

(#59468) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#59467) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az az 5 Mb UP. :( Még 30 Mb mellé jó-jó, de 60 mellett...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59469) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#59468) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos a 59426os poszt szerint a Telekomnál is ennyi az 50-es csomagnál is.

(#59470) wmati válasza #41133696 (#59469) üzenetére


wmati
addikt

Annyi sajnos a T nél is, de legalább fixen hozza éjjel nappal.

(#59471) btz válasza Sofian (#59450) üzenetére


btz
addikt

Eddig is azt csinálták

ⓑⓣⓩ

(#59472) btz válasza ricsip (#59460) üzenetére


btz
addikt

Kifogják vezetni a DVB-C szolgáltatást is mint az analógot. Koaxon IP TV mellé kapsz ingyen DVB-C adást, amíg van nézheted azt is, az IP TV boxot pedig félrerakod egy dobozba.

ⓑⓣⓩ

(#59473) TomasV


TomasV
újonc

Pl. T-home Sat TV-nél valóban jobb a kép minőség mint az IPTV esetében (mert az tömörítve érkezik), a SAT pedig közvetelenül kapja műholdról! Ez valóban így van?

(#59474) havri1


havri1
félisten

ZTE HGW wifijét az N-es hálókártya nem látja. Mixed módba van, de ha onlí N-re teszem a HGW-t, akkor sem.
Mi lehet az oka?
Igazából az N-es hálókártzya az én HGW-met sehogy sem látja..a környezetembe lévő összes UPC-s wifit látja, de az enyémet nem.
WTF?

havri

(#59475) Intruder2k5 válasza havri1 (#59474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatornaszám legyen 1-11 közé állítva, próbáld meg úgy. Van több eszköz ami csak az USA szabvány szerinti 1-11 csatornákat ismeri, kezeli, a 12-13-mat nem.

(#59476) hzx0 válasza btz (#59472) üzenetére


hzx0
aktív tag

Dvb-c is kivezetik? Ez biztos? Végre a héten itt is kodolatlan lett a dvb-c. Pont most értem haza az új tv-vel. Direkt ezért cseréltem le a régi lcd tvm. Nem tudta a dvb-c/t

(#59477) btz válasza hzx0 (#59476) üzenetére


btz
addikt

Valameddig még biztos használhatod.

ⓑⓣⓩ

(#59478) villamos válasza hzx0 (#59476) üzenetére


villamos
őstag

Igen. Új előfizetést már nem fogadnak el dvb-c -re.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#59479) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan hibáról ZTE 931VII-nél, hogy a Wifi része lehal? Ha etherneten rádugom az asztali gépet ott megy a net ugyanúgy. Ilyenkor természetesen a telefonokon se megy a net és a laptopon is megjelenik a korlátozott hozzáférés felkiáltó jellel. Néha eltelik 40-60 perc ekkor magától helyreáll, vagy ha újraindítom akkor is helyreáll a wifi. Szinte naponta csinálja ezt. Alig van egy éves ez a HGW, még a VDSL-hez hozta a szerelő.

(#59480) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#59469) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt egy percig nem mondtam, hogy nem... És azt sem, hogy ez erről a részről is "szomorú". :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59481) btz válasza lukxy1 (#59479) üzenetére


btz
addikt

Telekom felhív, csere.

ⓑⓣⓩ

(#59482) adika4444 válasza lukxy1 (#59479) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem ilyen hiba csak nagoyn ritkán, de EPC3925-ben jön elő, bár rendszerint csak a lent netezők ha szólnak akkor tűnik fel, mert én külön TP-LINK-kel használom a netet...

üdv, adika4444

(#59483) ricsip válasza villamos (#59478) üzenetére


ricsip
addikt

Hétfőn-kedden kiderül, mert erre írtuk meg az üzletkötővel az igényfelmérőt.

[ Szerkesztve ]

-

(#59484) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Kaptam a T-től egy levelet, miszerint aug.1-okt.31 közt az analóg kábel TV helyett áttérnek kódolatlan digitális kábel TV-re. Nálam IPTV van, de a másik szobában lévő TV jelenleg csak simán analógon megy (nincs túl sokat használva). Írták, hogy ha a TV DVB-C tuneres, akkor nem kell semmi más. Egy LG M227WD TV-ről van szó, amiben netes leírások alapján sajna nincs ilyen tuner, tehát akkor gondolom venni kell egy vevőt (set-top-boxot). Ha a Telekomtól kérek, annak mennyi a díja? Ugyanolyat adnak, mint ami az IPTV-hez van? Mert azt akkor rá kell kötni a HGW-re, nem? Vagy így ennél a kódolatlan digitálisnál, ami az analóg helyett lesz, nem kell netre kötni? Vagy olcsóbb, ha inkább magam veszek egy ilyen DVB-C tuneres vevőt, és akkor nem kell rá havonta fizetni. Ez esetben tudtok valami olcsó, de azért használható, nem ratyi vevőt ajánlani?

(#59485) btz válasza Gabesz87 (#59484) üzenetére


btz
addikt

Nem ugyan olyat mint az iptvhez.
Felmész a vaterára és beírod hogy dvb-c tuner vagy vevő.

ⓑⓣⓩ

(#59486) Gabesz87 válasza btz (#59485) üzenetére


Gabesz87
veterán

Telekom honlapján ezt olvastam:

"Abban az esetben, ha EUROscart vagy RCA csatlakozóval ellátott (hagyományos képcsöves) TV-készüléked van, további jelátalakító, más néven médiakonverter beszerzésére van szükséged, amelyet a készülékedhez kell csatlakoztatnod. Egy darab ilyen digitális jelátalakító eszközt díjmentesen biztosítunk, melyet 2015. július végétől szeptember végéig postai úton küldünk el számodra.1 Ha több hagyományos képcsöves TV-készüléked van, akkor mindegyikhez rendelned kell egy-egy médiakonvertert.2"

Akkor eszerint ingyen kapok egyet? Vagy ez csak arra vonatkozik, akinek csupán analóg TV-re van előfizetése?

(#59487) #32577792 válasza #41133696 (#59467) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem sem :)

Ma visszaadtam a második boxot, mikor fog ez látszódni az online felületen?

[ Szerkesztve ]

(#59488) villamos válasza Gabesz87 (#59486) üzenetére


villamos
őstag

Szerintem csak arra vonatkozik, akinek analógja van. Kénytelen leszel bérelni 800 -ért egy újabb iptv boxot. (Vagy veszel egy dvb-c s tévét.)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#59489) OldMike válasza Gabesz87 (#59486) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem az IPTV mellé nem adják ingyen, csak annak akinek eddig analóg előfizetése volt. Érthető is, hiszen azt eddig akármilyen tévével nézhette, és nem kötelezhetik arra, hogy vegyen egy másik tévét vagy STB-t a szolgáltatás igénybevételéhez.

Te az IPTV mellé ingyen kaptad az analógot, ezt akár meg is szüntethetnék - vegyél még egy IPTV-t - de kegyesen adják ingyen digitálisan. Az már a Te gondod, hogy nézéshez nem jó az eszközöd :(

Egyébként guglizva ezt találtam, felelősséget nem vállalok érte, semmi fölös dolog nincs benne az ingyenes csatornákhoz képest, viszont lehet vele felvenni:

[link]

42LM660S

(#59490) btz válasza Gabesz87 (#59486) üzenetére


btz
addikt

Csatlakozom a többiekhez. Ha IP TV van, akkor marad a fentebb felvázolt lehetőség.

ⓑⓣⓩ

(#59491) Ronam válasza lukxy1 (#59479) üzenetére


Ronam
addikt

Nálam ugyanezt csinálta ugyanezzel a típussal. Kicserélték egy Speedportra, de ezzel meg más problémák vannak.

(#59492) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Köszönöm a válaszaitokat. Igen, én is úgy tippeltem, hogy csak annak jár ingyen, akinek analógra volt csak előfizetése. Bérelni nem akarok, akkor inkább veszek egy vevőt.

(#59489) OldMike: köszi a linket. Én is láttam ezt, csak nem tudom milyen lehet, mert többnyire 18-20 körül vannak. Gondolom azok azért jobbak valamiben, ha másban nem, minőségben, megbízhatóságban. Semmi sallang, csicsa nem kell, csak magyar menü, EPG, HDMI. Szétnézek, informálódom még.
Én ezeket néztem, csak nem tudom, mi a kül.

[ Szerkesztve ]

(#59493) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#59480) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont VDSL2-nél a 20/1 is gáz, vagy ha másként nézem akkor most eleve 5x annyi a feltöltési sebességem, pedig én nem is nagyon töltök fel :)

A 20/1 meg 4790 Ft/hó volt úgy, hogy minden szolgáltatás a T-től volt.

(#59487) ungawa: Az online felületükön nem tudom, de SMS-ben illetve írásban értesíteni fognak, amikor beérkezik.

(#59494) bopeti98


bopeti98
őstag

Ezen az online műsorújságos felületen komolyan csak azok tudják rendezni a csatornákat, akiknek van felvevős vevőegységük?
Beléptem, de csak szinkronizálni tudom a webes csatorna listát a TV-sel.
Ha rámegyek a "Csatornáim" felülre kiírja, hogy merevlemezes beltéri kell. :((
Ennek mi értelme? A merevlemezen tárolja a csatornalistát vagy mi?

(#59495) #32577792 válasza #41133696 (#59493) üzenetére


#32577792
törölt tag

Bevittem a boxot és megcsinálta a szerződésmódosítást azonnal.

(#59496) dptrsk válasza bopeti98 (#59494) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Boxon is lehet állítani a sorrendet.

(#59497) #41133696 válasza #32577792 (#59495) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, úgy más. Azt hittem a Postán adod le.

(#59498) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#59493) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A 20/1-hez képest, akkor legyen is kuss a 30/5-tel mi? :DDD Sajnos ez van.

(Most, hogy be tudtam lépni az online felületre és meg tudtam nézni az adatforgalmat [ami persze becsült], 28 nap alatt több volt az uploadom, mint a downloadom 30/5-ös nettel.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59499) havri1 válasza Intruder2k5 (#59475) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, ez volt a baj. A teszt során azonban kiderült, gyakorlatban semmivel nem gyorsabb az N-es wifi a G-snél. 54Mbit az egyik elméleti csatlakozása, másiknak 64 vagy 72Mbit, de 15Mbitnél egyik sem tud többet.
Lehet eszközbaj..

havri

(#59500) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Mamáméknál bekötötték az IPTV-t. Bekapcsolás után a jobb oldalon mindig felugrik egy hirdetés, hogy vegyek ezt azt kb 5-6 mp után eltűnik. Ezt hogy lehet kikapcsolni? Nekünk 2 IPTV van de egyiknél sincs ilyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.