Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) OldMike válasza szilrobi (#59799) üzenetére


OldMike
őstag

Én is IPTV-s vagyok, de ugyanez van a Discovery Showcase HD csatornán, illetve időnként néhány másodpercre semmi sincs, csak a nagy feketeség. Nem tudom, hogy honnan kapja a Telekom a műsort, egyáltalán észreveszik-e a hibát.
Tudnék ajánlani valamelyik illetékesnek egy retrót:

"A hiba nem az Ön készülékében van"

(#59712) wmati
Ma is előjött az Ajánló, de most egy használati útmutató formájában leírták, hogyan lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#59802) ndave92


ndave92
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy néha amikor kikapcsolom az asztali gépet vagy néha akkor is, amikor elindítom, akkor megáll a TV adás (IPTV) és WIFI sincs, de a Cisco EPC3925 lámpái ugyanúgy égnek, mintha minden király lenne. Ha nem indítom újra manuálisan, akkor 5-6 perc után lesz újra TV és WIFI. Már szóltam a Telekomos ismerősömnek, aki nem tudta sajnos megállapítani a hiba forrását. Valakinek van vmilyen ötlete, hogy mi lehet a ludas? Ez a jelenség kb. 2 hete lépett fel először. Semmilyen hálózati beállítást nem állítottam át az utóbbi időben, szóval lövésem sincs, hogy mi okozza. :W

(#59803) r3dsnake válasza ndave92 (#59802) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az egy vacak. Pingeld meg az átjárót, biztos vagyok benne, hogy lesznek kimaradó csomagok. Ha szerencséd van kicserélik D-Linkre.

(#59804) spici


spici
tag

Üdv!
Az normális ha ennyi hibaüzenetet generált az elmúlt 26 órában? 1 feltöltési csatorna elég?
Este állandóan a kimenő csomagok elvesznek változó mértékben, de csak a kimenő (1% és 50% között)
Sokszor esténként a modem eldobja a csatornákat és újra kell csatlakoznia, valamikor 10 másodperc az egész valamikor eltart 4 percig is akár.

Nincs semmilyen splitter berakva, szerintetek így minden okés? (Nagy melegben utolsó 4 csatorna -16dBmv re is lemegy.

[ Szerkesztve ]

(#59805) Gubek-Einste válasza spici (#59804) üzenetére

Még elfogadható de azért jelentsd be, hogy nem minden oké.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59806) laccczka válasza DJ. Ru$y (#59786) üzenetére


laccczka
tag

Így igaz :K

Én voltam a birka :D

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#59807) Dezsike


Dezsike
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen írok-e, de remélem valakinek van tapasztalata e téren. A barátnőm a napokban hozzánk fog költözni. Náluk is és nálunk is T-Home TV van, de míg náluk IPTV, nálunk analóg (régi CRT tévén nézem, egy asztali DVD felvevőt és egy nálam is idősebb videomagnót használok felvételre, mindegyikben csak analóg tuner van, digitális nincs) és 30-as kábelnet Cisco kábelmodemmel. Az lenne a probléma, hogy az analóg kínálatban nincs benne egy csatorna amit a barátnőm szeretne nézni, IPTV-re pedig nem szeretnénk váltani, mert rossz a minősége és a további boxokért plusz díjat is kérnek, míg az analóg adást minden további nélkül szét tudtuk osztani a házban minden készülékre - ráadásul ha megy egy adás és egy másikat felvesznek a második boxon elmegy az adás, ez nálunk probléma lenne, mert van, hogy egyszerre két adást veszek fel és egy harmadikat nézek, miközben a nappaliban néznek egy negyediket. Ha elhozzuk a nem felvevős IPTV boxot hozzánk és rákötjük a kábelmodemre (és egy scart kábellel a CRT tévére) mennyi az esély, hogy működni fog? A UPC-nél a médiabox működik ilyen esetben és bejönnek rajta az eredeti előfizetés csatornái akkor is, ha nincs is TV előfizetés a másik helyen. Nem fogják lemondani a régi helyen az IPTV-t, mert a barátnőm anyja továbbra is nézni fogja a felvevős boxszal.

(#59808) r3dsnake válasza Dezsike (#59807) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"IPTV-re pedig nem szeretnénk váltani, mert rossz a minősége"

Wat? :D

(#59809) spici válasza Gubek-Einste (#59805) üzenetére


spici
tag

Több mint fél éve jelentem, azóta sem történt semmi, panaszbejelentés is volt, most elméletileg tesztelés alatt van, de semmi változás, minden egyes alkalommal ezt játsszák el.

(#59810) blg válasza Dezsike (#59807) üzenetére


blg
senior tag

tudom, ez nem válasz a kérdésedre, de az analóg kábelTV sok helyen még idén meg fog szűnni, lehet, hogy nálad is
[link]

(#59811) Dezsike válasza blg (#59810) üzenetére


Dezsike
tag

Budapest vonzáskörzetében vagyunk, valószínűleg ez a terület lesz az utolsó amit lekapcsolnak, de a napokban felhívom majd őket és megkérdezem. Elvileg még másfél év hűség van az analóg csomagon :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#59812) wmati válasza Dezsike (#59811) üzenetére


wmati
addikt

(#58968) Alap csomag marad még a központi fejállomáson.

(#59813) Teko001 válasza Dezsike (#59807) üzenetére


Teko001
őstag

Ha az esély érdekel, akkor a szokásos: 50%. Vagy megy, vagy nem. De jelen esetben nem fog menni elvileg.

(#59814) Saphirahick


Saphirahick
tag

Sziasztok!

Mostanában költözöm albérletbe, sajnos olyan házszám alá, ahol már pont nincs diginet. (182-ben még van, én meg 216-ba megyek.) ((UPC sincs))
Alternatív megoldásként az Externetet találtam, mint kvázi "olcsó" szolgáltatót.
Erről szeretnék véleményeket kérni tőletek!
2007-2009-es hozzászólásokat találtam fórumokon, ahol sokan szidták őket (ok nélküli tiltás, nemtörődömség, hanyagság, stb), de azóta nem találtam írásos panaszt róluk, ezért reménykedem bízni abban, hogy talán változott a lány fekvése.
Érdeklődnék, hogy van-e erről valakinek infója, tapasztalata; milyen a hozzáállásuk az ügyfelekhez, mennyire csorog a net "maxon" (pl. 120 Mbites netnek 10 MB körül simán kéne jönnie), vagy mennyire tartják épp csak a garantált sávszélt? (Ami amúgy 120 Mbites net esetében valami nevetséges 15 Mbit/s, de hát ez van :D )

Minden választ előre nagyon megköszönök!

Üdv,
Laci

Thinking sucks.

(#59815) Gedeon31 válasza OldMike (#59801) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ma is előjött az Ajánló, de most egy használati útmutató formájában leírták, hogyan lehet kikapcsolni.

Ezt kifejtenéd bővebben :U

(#59816) wmati válasza Gedeon31 (#59815) üzenetére


wmati
addikt

Nyomd meg a kék gombot és lesz egy olyan hogy beállítások ott ki tudod kapcsolni.

(#59801) OldMike Ma válaszolt vissza a T hogy volt egy kis gond az ajánlóval, ha még mindig tapasztalom akkor szóljak.

[ Szerkesztve ]

(#59817) Gedeon31 válasza wmati (#59816) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) remélem tényleg működik majd :)

(#59818) blg válasza wmati (#59812) üzenetére


blg
senior tag

a számlán nekem is azt írták, amit te belinkeltél, viszont küldtek egy külön levelet, amiben ezt írják:

"
...
2015. augusztus 1-jétől október 31-ig - ahogy arról már a júniusi számlájával is értesült - az ön körzetében az analóg kábeltelevízió szolgáltatás helyett áttérünk a kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatás nyújtására ...
"

Budapest

[ Szerkesztve ]

(#59819) wmati válasza blg (#59818) üzenetére


wmati
addikt

Az egy sablon levél ,minden érintett azt kapja,területtől függetlenül.

Augusztus 1.-től érvényes analóg ktv kiosztást nézd meg, ott jelölve van,hogy a családi csomag megszűnik, de a többi (start-alap) marad központi fejállomásról ellátott területeken.

Tv_aszf_6c_mell_analog_ktv_csatornakiosztas_20150801.pdf

http://www.telekom.hu/static/sw/download/TV_aszf_hird150630_hatalyba150801.zip

(#59820) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Most, hogy a T átáll analóg kábelről digitálisra így anyumék a vendégszobába nem tudnak majd TV-zni (CRT).
Bármilyen, boltban kapható dekóderrel megoldható a probléma?
Vagy mi a megoldás?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#59821) OldMike válasza Gedeon31 (#59815) üzenetére


OldMike
őstag

Remélem a wmati által javasolt mód működni fog. Sajnos nem fényképeztem le a tévén megjelent szöveget, de kb. ez volt:

Amennyiben a Tovább gombra kattint (ez ott volt az ablak alján) akkor egy részletes ajánló fog megjelenni. Ott a (bal oldalon lévő) Tovább gombra kattint, akkor a megjelenő Beállításokban beállíthatja, hogy kéri vagy nem az Ajánló megjelenését.

(én nem fogom kipróbálni a kék gombot, mert örülök, hogy eltűnt az Ajánló - még a végén újra visszajönne :DD )

42LM660S

(#59822) Gedeon31 válasza OldMike (#59821) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :) nekem nem hiányzik soha ,de mindig akkor jön elő mikor nem kellene :D ,de remélem lehet örökre száműzni.

(#59823) cs.david94


cs.david94
tag

Május 17-én írtam a telekomnak, hogy mégis lesz-e valamiféle fejlesztés itt kicsiny falunkban. Közel két hónap alatt, de válaszoltak. (még régebben írták hogy majd válaszolnak stb, de el is feledtem már)

Korábban küldött levele alapján egyeztettünk illetékes munkatársainkkal, akiktől az alábbi visszajelzést kaptuk.

Jelenleg sajnos nincs elindított fejlesztés xxx településen, ezért a most is igénybevett Otthoni internet szolgáltatástól nagyobb sávszélességű csomagot egyelőre a címen nem tudunk biztosítani. Számunkra is kellemetlen, ha Ügyfeleink igényeinek nem tudunk eleget tenni, de a címen a műszaki adottságok nem teszik lehetővé a 10 Mbit/s sebességtől nagyobb csomag biztosítását.

Értesítjük azonban arról, hogy xxx településen a mobil lefedettségünk megfelelő, ezért a mobilinternet szolgáltatás megrendelését javasoljuk. Ahhoz, hogy a mobilinternetet használni tudja, a következő eszközök valamelyikére van szüksége.
internetezésre alkalmas mobiltelefon
notebook
asztali gép
modem
mobilinternet csomag

Internetezési szokásainak megfelelően választhat mobilinternet adatcsomagjaink közül melyeket ezen a linken tekinthet meg. Figyelmébe ajánljuk a Net&Roll S csomagot, ami 8 GB adatforgalmat biztosít havonta túlforgalmazási díj nélkül, melynek havidíja bruttó 4300 Ft. Ez a csomag 30 Mbit/s sebességet biztosít.

Ajánljuk az elektronikus számla szolgáltatást is, mellyel kényelmesen kezelheti számláit az interneten keresztül, így nem kell többet bajlódnia a sárga csekkekkel, a számlaérkezésekről e-mail-ben tájékoztatjuk. A szolgáltatásról, ezen a linken talál részletes tájékoztatást.

Reméljük, hogy válaszunkkal a segítségére lehettünk, és a jövőben is bizalommal fordul hozzánk. Kérdése, kérése esetén a továbbiakban is készséggel állunk rendelkezésére.

Na de húzzák már az optikát, és én írtam hogy azt hallottam hogy vezeték nélkül fogják hozzánk eljuttatni a zinternetet. Közben az is kiderült hogy nem ez a rettenet(T) lesz a szolgáltató, hanem egy úgymond kis cég, a Z-net, így már csak azt várom hogy elkészüljenek, és le lesz mondva a net mindenképp, ne ajánlgassanak nekem 8 gigás mobilnetet, amivel még egy hétvégi sorozatigényemet se elégítem ki úgy hogy szombat-vasárnap dolgozok, csak esténként van rá időm, és nem is nézek sok sorozatot.
Lényeg a lényeg, már látok valamilyen fényt az alagút végén, igaz halványan, de látok.

(#59824) DJ. Ru$y válasza cs.david94 (#59823) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Majd meglátod milyen lesz az a wifivel szórt "retTenet" :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59825) cs.david94 válasza DJ. Ru$y (#59824) üzenetére


cs.david94
tag

Vezeték nélküli, de nem tudom milyen technológia. Légvonalban 100 méter ahonnan lőni fogják, és rálátás is van. Jó pár településen már van ilyen, nem hallottam még nagyon panaszt egy kivétellel, a padláson a 80+fokban megolvadt valami szerkezet, aztán volt net nincs net.

(#59826) btz válasza Tigi (#59820) üzenetére


btz
addikt

Igen. Nem fontos boltba, jó a kínai piac is.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59827) btz válasza cs.david94 (#59823) üzenetére


btz
addikt

Most a zoptikát húzzák vagy vezeték nélküli net lesz. Ha vezeték nélküli lesz akkor hova húzzák az optikát? De ha vezeték nélküli lesz az nem optikai netszolgáltatás (ftth).

Szerintem ezzel a wifis nettel sem fogod a napi sorozatodat letorrentezni az biztos :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59828) btz


btz
addikt

Kiváncsi leszek hogy a Telekom szélessáv fejlesztése mennyire fogja meglökni a grafikont. Ha meglöki.

ⓑⓣⓩ

(#59829) #41133696 válasza #41133696 (#59710) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként azon filóztam, hogy az ilyen esetekre igazán meghagyhatták volna a korábbi családi néven futó 15-ös csomagot :)

(#59830) Tigi válasza btz (#59826) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ.
Jó lesz nekem a bolti is. :)
Pl. egy Euronicsban kapható legolcsóbb STB.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#59831) dptrsk válasza Tigi (#59820) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

DVB-C MPEG4

Ezt a technologiát kell támogatnia az STBnek, ha jól tudom.

(#59832) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#59829) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És akkor sz@rt sem ért a csomag egységesítés, amit csináltak. Ennyi erővel megabitenként kérhessen mindenki olyat amilyen csomagot akar. Ez van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59833) Dezsike válasza Teko001 (#59813) üzenetére


Dezsike
tag

Közben rájöttünk, hogy elérhető a csatorna a TV GO-n, szóval ha összeregisztráljuk akkor a gépemen keresztül elvileg fogjuk tudni nézni (vagy a nappaliban az okostévén) - így lesz még 3 plusz csatornánk, bár azok nem érdekelnek.

(#59820) Ha jól olvastam a linkelt tájékoztatóban mindenkinek adni fognak egy dekódert ingyen. Még jó, hogy 3 scart bemenet van a tévémen :D (bár a nálam is öregebb videomagnót minden bizonnyal nyugdíjazni kényszerülök az átállással).

[ Szerkesztve ]

(#59834) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#59832) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igazából így van, nem ért. Azokat a VDSL2-es Efiket is megkötik, akiknek a jelenlegi L-es csomag többszörösét is bírná a vonaluk. Az jó, hogy bírna 50+-ot a vonalad, és 30-on mendegélsz?

(#59835) #41133696 válasza #41133696 (#59834) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként a Deutsche Telekom-nál a VDSL sebességek:

16-tól kezdődik

(#59836) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#59834) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ki mondta, hogy nem lesz 50 Mb-es VDSL csomag?

A német T-t meg kár idekeverni, mert amennyi DSLAM itt jut egy négyzetkilométerre, németben szerintem 2-3x ennyi, megnézném hányan tudnák kihasználni az 50-es csomagot itthon és mennyien németben.

Az meg, hogy nem tartják meg a régi csomagokat itthon, normális, de most te arról beszélsz, hogy 10 Mb és 20 Mb közé kellene a családi csomag, ennek mi köze a VDSL-hez? :U Ha mindenhol VDSL lesz, akkor sem lesz mindenhol 20 Mb, mert hiába a VDSL, ha horror messze vagy a központtól.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59837) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#59836) üzenetére


#41133696
törölt tag

A VDSL2-t azért mondtam, mert 20 felett már az van, és én már túljutottam a 10 és 20 közötti dolgon :) Egyébként T-nél ADSL2+ és VDSL2 van, Invitelnél van VDSL.

Ezt egyébként most úgy csak tippeled, hogy mennyi jut, ott is vannak kisebb falvak, települések.

[ Szerkesztve ]

(#59838) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#59837) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A VDSL-t, mint technológiát emlegetem, tudom, hogy a 2 van már a T-nél...

És ott a kisebb településen is több a DSLAM, mint itthon a kisebb településen. Mi sem vagyunk kis falu, de 1 központ van és kész, az nem baj, hogy a falu vége a központtól 2 km és ott még van ház illetve elvileg DSL is. Környékbeli szolgáltató megoldja, most húzták arra a koaxot, ha nem 30 Mb-nél állna meg a csomag maximum már rég nem lennék T-s, de náluk is 30 Mb a max, így meg árban jobban jövök ki a T-vel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59839) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#59838) üzenetére


#41133696
törölt tag

Arra írtam, hogy pár éve pont ebbe a topicba linkelte valaki, hogy nini a vidéki Ausztriában, Németországban is az ADSL2+-os sebesség dívik. Most nem kerestem elő a posztot, de egyrészt régen volt, másrészt tisztán emlékszem rá, harmadrészt a mondat első harmadából következik, hogy a pár év alatt lényegi változáson mehettek azok a területek is keresztül.

Szerk: Friss poszt a másik topicból:

A modem tipusa: ZTE ZXHN H168N (Tehát VDSL) Igen! 60/7.5-os VDSL.

[ Szerkesztve ]

(#59840) djculture válasza #41133696 (#59835) üzenetére


djculture
félisten

De az árak is elég drágák ha itthon egy 16/2.4 net+telefon 9300ft lenne kb összesz@rnánk magunkat

(#59841) Teko001 válasza DJ. Ru$y (#59838) üzenetére


Teko001
őstag

Ismerős "falujában" Németországban (olyan 25ezren laknak benne) ahol ő lakik a legnagyobb sávszélesség 3mbit, és az is nagyon instabil. Volt kint szerelő, ennyit tud, vagy ez, vagy semmi. Az egész faluban a leggyorsabb sebesség a szerencséseknek 16mbit. Még a helyi egyetemnek is hihetetlenül lassú az internete, van hogy az se működik.

(#59842) #41133696 válasza djculture (#59840) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az igaz, de ott ugye a fizetés is más :D

(#59841) Teko001 : Végre valaki, aki autentikus (gyakorlati) információkkal is bír, ami ráadásul alá is támasztja az én korábbi emlékeimet ebben a témában :R

[ Szerkesztve ]

(#59843) Teko001 válasza #41133696 (#59842) üzenetére


Teko001
őstag

Ha jól emlékszem van valami Hybrid megoldás emiatt kint, aminél egy másik fajta, SIM foglalattal ellátott speedportot használnak, és az LTE hálózatot használva kiegészíti/gyorsítja a sebességet.

(#59844) #41133696 válasza Teko001 (#59843) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez lehet:

Egyébként ez is egy Speedport.

[ Szerkesztve ]

(#59845) Andris837


Andris837
senior tag

Amennyiben Telekom IPTV előfizetéssel rendelkezem, abban az esetben tudok bárhol számítógépről is TV-t nézni a TV GO-n keresztül díjmentesen?
Édesanyámnál van otthon az előfizetés, a jelenlegi lakhelyemen pedig szeretném nézni a TV GO-n keresztül PC-n a TV csatornákat.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#59846) dptrsk válasza Andris837 (#59845) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Azthiszem annyi megkötés van, hogy magyar IPről lehet csak nézni.
De az, hogy az előfizetés Budapesten van, te pedig Pécsen néznéd azt lehet.

(#59847) Andris837 válasza dptrsk (#59846) üzenetére


Andris837
senior tag

Köszönöm! Bár egyelőre még nem tudom, hogy is tudom nézni az adást. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#59848) djculture


djculture
félisten

[link]
Szerintem más szolgáltatók is megfigyelnek úgyhogy nem újdonság az ilyen..

[ Szerkesztve ]

(#59849) Gedeon31 válasza wmati (#59816) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nyomom a kék gombot ,de nem történik semmi :U csak olyan van bezárás.

(#59850) wmati válasza Gedeon31 (#59849) üzenetére


wmati
addikt

Nekem bezzeg ott van most amikor nem kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.