Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) btz válasza @TOM (#59749) üzenetére


btz
addikt

2 hónapra nem hiszem hogy sokat kéne fizetni. Nekem már 7 hónapom letelt a 24 ből, előtte is volt egy 24 havi hűségem. Javasolták hogy vállaljak innentől még 24 hó hűséget és 1 hónap után mondjam le, mert akkor csak 1 hónapot kéne állítólag kifizetni, de nem merem megkockáztatni.

ⓑⓣⓩ

(#59752) Intruder2k5 válasza btz (#59751) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem se kockáztasd meg, mert tudtommal ha felmondod, akkor a korábbi hűségből adódó tartozást is hozzácsapják a jelenlegihez, és mindkettőt ki kell pengetni. Ezt hívják hűségöröklésnek...

(#59753) dchard válasza PpenoO (#59748) üzenetére


dchard
veterán

Ha ez vigasztal nálunk a rózsadombon is 3 éve csinálták meg használhatóra a DOCSIS-t, 10 év után pont amikor a UPC is nekiállt. Ebből is tisztán látszik, hogy a piac egyáltalán nem önszabályoz: hiába lenne igény az IPTV-re, nagyobb sebességre, és ezekben a kerületekben ezt meg is tudnák fizetni, csak a konkurencia megjelenése volt képes fejlesztésre bírni a Telekomot.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#59754) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

6030 MT-A box esetén van lehetőség a csatornák sorrendjének saját kívánság szerinti beállítására?

A kedvencek részen "csak" annyit lehet megadni, hogy benne legyen avagy sem a listában :F vagy én nem találtam meg a mikéntjét :B

read-only mode on the forum

(#59755) PpenoO válasza dchard (#59753) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem vigasztal, már beletörődtem és megoldom máshogy az internet iránti széles sávval kapcsolatban fenntartott igényemet.

A témára visszatérve, nem vagyok tisztában azzal, hogy mekkora különbség dombos környéken fejleszteni, mint sík terepen, de van egy olyan érzésem hogy a többe kerül. Az előfizetők száma se lenne sok, ha az arányokat nézzük egy belvárosi kerülettel szemben és ez közvetlen hatással van a befektetés megtérülésére.
Drága terep ez (bonyolult terep- és telekviszonyok, fejletlen csomópontok).

A Telekom presztízs kérdést sem csinál a dologból, hiába elit környék, drágább csomagok esetében is hasonló kereslet lenne. Idáig még "okés" a dolog, , ha nem éri meg nem éri meg de, hogy a pofádba reklámozzák a fejlesztést enyhén szólva bicskanyitogató. Hiába az indított petíciók, a cég, a kerület is szarik rá magasról.

[ Szerkesztve ]

(#59756) zoli62


zoli62
addikt

T-Home-nál mostanában az a szokás, hogy a számlákra adott reklamációkat nem vizsgálják ki, hanem annak felvétele után egy nappal már küldenek egy automatikus választ, pedig erre lenne 30 nap.

[ Szerkesztve ]

(#59757) dchard válasza PpenoO (#59755) üzenetére


dchard
veterán

"mekkora különbség dombos környéken fejleszteni, mint sík terepen"

Nem a domb a probléma, hanem a f@sz önkormányzatok. Akik például egy közmű bontás után toronyórát akarnak lánccal, és előírják, hogy térkövezzen a szolgáltató (kvázi csinálja meg az önkormányzat munkáját) ott is, ahol a legszarabb állapotban lévő járda volt korábban. Vagy előírják, hogy csak föld alatt lehet vinni kábelt. Ezek mind brutálisan drágítják és komplikálják a hálózatok bővítését. És sajnos a dilettáns szabályokban a 12. és a 2. kerület is élen jár. Meg lehet nézni, hogy például a 16-ban szinte mindenhol ott a Digi optika, a UPC is vadul mikroszegmentál, tolják befelé az optikát a hálózatba, olcsó és jó is a szolgáltatás. Miért? Mert fel lehet dobálni a kábeleket a meglévő oszlopokra. Tavaly a fél kerületet optikázta be a digi egy nyár alatt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#59758) PpenoO válasza dchard (#59757) üzenetére


PpenoO
őstag

Itt a környéken 50 méterenként van Telekom aknafedő. Jó, tudom, nem ilyen egyszerű, de az alapok már megvannak, így nem kéne már annyit túrni nem?

(#59759) @TOM válasza @TOM (#59749) üzenetére


@TOM
csendes tag

Köszönöm mindenki válaszát. :R

TDI - Turbós Drága Igényes

(#59760) dptrsk válasza AtHoS (#59754) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Menü-beállítások-televizio-csatornák testreszabása-sorrendcsere

Kereséshez kulcsszavak: IPTV csatorna egyedi sorrend beállítás

[ Szerkesztve ]

(#59761) AtHoS válasza dptrsk (#59760) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi :R meglesem, ha a készülékhez kerülök :K

read-only mode on the forum

(#59762) dchard válasza PpenoO (#59758) üzenetére


dchard
veterán

Semmit nem jelent. Ezeket 15-20 éve csinálták, borzalmasan trógerül. A legtöbb helyen a közmű felújítások miatt a csövek összetörtek, nálunk például abban folyik az eső víz egy kiadósabb zuhé után. Abban behúzni úgy sem nagyon lehet semmit, ha a régi kábelt kihúzzák. Szóval pont ez a gond, hogy az alapok hiányoznak. Ezért is megy mindenki a kertvárosokba fejleszteni, mert ott fel lehet dobálni az oszlopra a cuccost, gyorsan és olcsón.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#59763) SASboy válasza DJ. Ru$y (#59742) üzenetére


SASboy
tag

Nem IPTV van.

(#59764) laccczka


laccczka
tag

Üdvözlet!

A következő problémám akadt:
IPTV + családi net előfizetésemhez kapott D-LINK routerre rákötöttem egy TP-LINK routert.
A TP-LINK-nek természetesen megadtam a D-LINK nevét illetve jelszavát, továbbá kikapcsoltam a DHCP-t rajta.

A gond az, hogy a kapcsolódni szándékozó eszközök (laptop, telefonok) nem kapnak IP címet a hitelesítéskor így nem is tudnak fellépni a hálózatra. :F

A D-LINK-et direkt nem szeretném használni a gyenge wifi teljesítmény miatt.

Ha számít a TP-LINK típusa: TL-WR541G

Ha valakinek lenne egy segítő ötlete azt nagyon szépen megköszönném.

üdv
laccczka

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#59765) DJ. Ru$y válasza laccczka (#59764) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A D-Link-kel ne csinálj semmit, hagyd úgy, ahogy volt, maximum kapcsold ki a wifit, ezután LAN-LAN kösd össze a TP-vel, aztán a TP-ben tiltsd a DHCP-t, így működni fog. Amúgy ez a routeres topikba való többnyire, érdemes átfáradnod oda, ha nem jön össze.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59766) dashed


dashed
senior tag

Ugyan ez a routerem van.

DJ. Ru$y leirasa tokeletes. Nalam is igy van belove. :K

(#59767) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Nézem a Paramount Channel-en a filmet és látom, hogy feliratozva van.
Kikapcsoltam de csatorna váltás után megint vissza állt. Újra kikellet kapcsolni. :W
Miért nem jegyzi meg ezt a beállítást?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#59768) laccczka válasza DJ. Ru$y (#59765) üzenetére


laccczka
tag

Köszönöm a tájékoztatást.
Sajna így nem megy a dolog...mehetek a routeres topikba. :O

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#59769) Ronam válasza SASboy (#59741) üzenetére


Ronam
addikt

Nekem ugyanilyen netem van, és 2 box mellett is 18-19 körül mértem az előbb. Ilyen wifi problémám a ZTE routeremmel volt, nekem lecserélték egy Speedport-ra, mondjuk ez sem a legjobb :), de legalább a routert nem kell folyton újraindítgatni.

(#59770) SASboy válasza Ronam (#59769) üzenetére


SASboy
tag

Köszi, holnap akkor felhívom őket.

(#59771) dr.bubo válasza laccczka (#59768) üzenetére


dr.bubo
őstag

A Tp-linkben beállítod a wifit, DHCP servert kikapcsolod. Ezután a d-link és a tp-link lan portját összekötöd.
:)
A TP-link és a D-link ne legyen azonos ip-n. Pl. a tp linknek 192.168.1.1 a ip cime, ha d-link-nek is az akkor a tp-link ip-jét írd át 192.168.2.1-re (elkerülöd így az ip cím ütközést).

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#59772) Intruder2k5 válasza dr.bubo (#59771) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyesebben mondva, ha LAN<->LAN porton kötöd össze a két eszközt, tehát switch módot használsz, akkor a két eszköz címe azonos tartományban legyen, különben nem fogod elérni az egyiket. Tehát, ha a D-LINK IP címe 192.168.1.1, akkor a TP-LINK legyen 192.168.1.2 és 192.168.1.254 közt bármi, de lehetőleg olyan, ami kívül esik a D-LINK DHCP tartományán. Mondjuk a 192.168.1.254 jellemzően ilyen szokott lenni, és könnyen meg is jegyezhető, így a két router a tartomány két végén lesz.

Ha 192.168.2.1 címet állítasz be neki, akkor nem fogod tudni konfigurálni a WiFi részét, mert másik alhálózatból nem fog engedni bejelentkezni a router.

[ Szerkesztve ]

(#59773) Razermazer válasza dchard (#59757) üzenetére


Razermazer
őstag

"Meg lehet nézni, hogy például a 16-ban szinte mindenhol ott a Digi optika, a UPC is vadul mikroszegmentál, tolják befelé az optikát a hálózatba, olcsó és jó is a szolgáltatás. Miért? Mert fel lehet dobálni a kábeleket a meglévő oszlopokra. Tavaly a fél kerületet optikázta be a digi egy nyár alatt."

Ez teljesen így van, és már be is indult a szolgáltatás, persze nem nálam(kiépítés már megvan fehér dobozok is az oszlopon). Minket a hév töltése elvág a falutól, Cinkota-újtelep, Ilonatelep kis zsákrész. A Töltés túloldalán tehát a faluban már van szolgáltatás, az üzletkötő szerint 1 hónap és minket is beindítanak. A próféta szóljon belőle.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#59774) tope válasza dchard (#59762) üzenetére


tope
addikt

Kertvárosba fejleszteni ?
Szívesen várnám bármelyik szolgáltatót, hogy kiépítsen akár egy sima 50Mbit-es kapcsolatra képes vonalat, pedig egy megyeszékhely kertvárosa lenne, és mégse jön egyik se.

(#59775) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

Jelenleg Netmania M csomagom van (ez a legnagyobb elérhető nálunk) ADSL2+-on, ami maximum 12-13 Mbps sebességet tud produkálni. A központ kb. 1,2 km-re van. Telekomos szerelő szerint ha átraknának VDSL-re, akkor menne a 20 Mbps. Hihetek neki? Csak mert az M-es csomag megrendelése előtt a 1412 váltig állította, hogy az ADSL2-őn is meglenne a 20, de 18 az biztosan. Jelenleg egy fekete D-Link 360R modemet és egy ASUS N65U routert használok. Ha átraknak VDLS-re akkor ugye ezek helyett lesz egy HGW. Megéri váltani?

Kíváncsi vagyok felénk mikor lesz fejlesztés, mert kb. 2 éve ideraktak a ház mellé DSLAM-nek való szekrényt, de mondta a szerelő, hogy még kábelezés nem történt és nem is tudja mikor fogják megcsinálni, bár mindenképpen jó lenne, mert az 1,2km-ből 20m lenne...

(#59776) DJ. Ru$y válasza Fernet (#59775) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

10-11 Mb-bol VDSL tud 20+ Mb-et, nagyjabol 1200 meter az a pont is, ahol ez a valtas tortent, szoval rakasd at magad es menni fog a 19-20 Mb

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59777) nylontacsko válasza Fernet (#59775) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Bátran válts.
Nálam is ugyanez volt a helyzet.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#59778) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Régebben írtam azzal kapcsolatban hogy szakadozik a net. Okot akkor megállapítottuk magas a feltöltési csatorna érték 50 felett is volt(kábelnetről van szó). Most láttam elérkezettnek az időt, hogy kihívjam a szerelőt.
Ne tettem volna, az erősítőn semmit nem csavart a jóember pedig mondtam neki, kicserélte a régi f csatlakozót az oszlopon, szarrá volt rohadva oké tegye, de mondtam neki hogy az értékek ugyanolyan rosszak.
Bejön nézi rámér, szerinte ez rendben van, kicseréli a modemet vagyis hwg-t megint mondom neki hogy a modemnek semmi baja nem azt kellene kicserélni, erre rak helyette egy d-link dcm 704-es kábelmodemet.
Állandóan baja volt a routerrel azt is mondom neki hogy semmi köze ehhez a szar értékekhez mert ha lehúzom és csak a hwg megy akkor is ilyen rossz.
Hát megmagyaráztam neki, hogy milyen értékeknek kellene lenni válaszra sem méltatott. Lezárta a hibajegyet és elhúzott.
Ezeket az értékeket kapom és sorba az errorokat

Normális ez?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#59779) kabelmania27 válasza Razermazer (#59778) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nem sok a hibás, csomag, elvileg működhetne rendesen.
Telefonálj be újra és nyittasd meg a hibajegyet.

(#59780) laccczka válasza Intruder2k5 (#59772) üzenetére


laccczka
tag

Ezeket már előbb a fórumtársak segítségével megtettem.
A TP-Link címét átírtam 192.168.1.2-re.DHCP off állásban.
(A D-LINK IP címe 192.168.1.1, a DHCP 192.168.1.10-től indul)

A TP-LINK WAN portjába vezettem be az ethernet kábelt a D-LINK 1-es LAN portjából, ha ez számít valamit.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#59781) adika4444 válasza laccczka (#59780) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor dugd át a LAN portok egyikébe.

üdv, adika4444

(#59782) kabelmania27 válasza laccczka (#59780) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a tplink wan portjába kötöd a modemet akkor a routered címét 192.168.2.1-re állítsd át és kapcsold be a dhcp-t.

(#59783) laccczka válasza adika4444 (#59781) üzenetére


laccczka
tag

Kipróbáltam és működik :Y

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét. :R

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#59784) azbest válasza Razermazer (#59778) üzenetére


azbest
félisten

Annó nekem olyan bajom volt a dlink-kel, hogy a felfele irányom túl erős volt, a lefele irány jeléhez képest.
(kommentek ömleszve erről [link])
Rendszeresen tizedére lassult a 120/10es netem, főleg a felfele irányban.

A szerelő átcserélte a felfele irányú csillapítás nélkülit olyan tapra, ami felfelé 8db-t csökkent. Meg is szűnt a probléma. Szerencsére rendes volt a szerelő, mert persze amikor panaszkodtunk sosem lehetett reprodukálni.

Aztán egy vihar után úgy tűnik megváltozott a helyzet és a felfelé irány 51db volt, nem is volt kapcsolat. Na ekkor visszacseréltem sima osztóra a tap-ot és megint jó lett.
Aztán később egy újabb vihar után megint erős lett a jel és megint átcsere.

Szóval azóta, pár havonta megesik, hogy cserélgetnem kell az osztót a csillapítós - nem csillapítós közül arra, amelyik épp jobban illik a szituációhoz (egy év alatt 3-4 alkalommal). Mostanában ritkábban kellett szerencsére. Pár hete kellett neki újraindítás, mert hiába volt kapcsolat, akkor sem élt a net.

(#59785) dashed válasza laccczka (#59780) üzenetére


dashed
senior tag

Semmi

[ Szerkesztve ]

(#59786) DJ. Ru$y válasza laccczka (#59783) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit írtam? LAN-LAN kösd össze, ott a hozzászólásomban. :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59787) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, a T-mobil kiküldte nekem is a levelet, hogy megszűnik a kábeles tv, programozzam át a tv-ket digitális adásra... Na nálunk úgy volt hogy a nappaliban van digitalis set-top box a többi helyen pedig ez a DVB kábel jön a falból és azt kell bedugni a tv-be és akkor azon jönnek a kábeles csatornák, ez kb olyan 40db a fönti set-top boxos tv-n meg olyan 120db de azok rendes digitálisak. Na már most az a kérdésem, hogy én elkezdtem szórakozni a tv-kkel az egyik LG tv-nek megadtam a Kezdő frekvencia: 370.000MHz Adatátviteli sebesség: 6952 Moduláció: 256QAM, így talált feljött a sáv jelerősség 60% jelminőség 100% és hozzád tudtam adni viszont nem talál semmi csatornát, nulla tv nulla rádio. Kérdésem, hogy esetleg valamit rosszul állítok be? Vagy szimplán hívjam fel a t-mobilt hogy mi van? Vagy pedig simán lehet, hogy az LG TV amivel próbálkozok 4-5 éves full hd sajnos most a pontos kódját nem tudom, mert a falra van szerelve és elég macerás levenni a távirányítója AKB72915207, szóval lehet ez nem képes a digitális jelvételre? Előre köszönöm.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#59788) Razermazer válasza azbest (#59784) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Nekem ez általában 12-17-naponta fordult elő a technicolor modemmel újraindítás általában megoldotta. Csak ez nem a normális állapot.
Tap-om nekem is ilyen van(sőt vettem 6dbi csillapításút azzal is ilyen gyalázatos), de én cseréltem sima splitter-re, a jobb értékek miatt, mmwo és osztás nélküli a kábelrendszer csak a tv irányba van zajszűrő.
Megjegyzem tap-al is baromi magasak a feltöltési sávok, tavaly október óta(hiába cserélgetem). Szerintem akkor szinteztek a rendszeren és feljebb csavarták a kakaót.

Ilyenek voltak a régi értékeimtap-al
2-way splitter

Látható a mostanin hogy elszálltak a feltöltési értékek, és egykét sávban még a letöltési érték is leesik 30 alá.
Rendszer nem változott csak egy f csatlakozót cserélt a muki az oszlopon, kalap kabát.
Én mondtam mit csináljon de tojt a fejemre, szerinte a lakásból rámérve jó, de ez relatív lehet neki megfelel, de nem ez a normális működés.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#59789) Teko001 válasza DonDennis (#59787) üzenetére


Teko001
őstag

Ez a távirányító egy gyors google alapján legalább közel 250 féle TV-hez jó. Ha meg tudsz adni ilyen adatokat, valószínűleg valamelyik digitális szabványt támogatja. A megadott adataid alapján szerintem csak rossz paramétereket használtál. Itt a táblázat.

(#59790) wmati


wmati
addikt

Mekkora problémát okozna ha a Telekom véletlenül 2 helyre osztaná ugyan azt a publikus ip címet ?

(#59791) Nemt0m12 válasza wmati (#59790) üzenetére


Nemt0m12
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#59792) Intruder2k5 válasza wmati (#59790) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Körülbelül olyat, csak kisebb kivitelben, mint amikor a UPC címeit Gattyán a sajátjaként hirdette. A visszatérő csomagok 50-50% eséllyel vagy jó helyre mennek, vagy nem. Tehát a géped / routered kiküldi a kérést, és ha nincs szerencséd, akkor a routerek a másik ugyanolyan címre fogják visszaküldeni az adatokat, nálad meg látszólag lesz net, de mégsem fog tudni betöltődni semmi.

[ Szerkesztve ]

(#59793) wmati válasza Nemt0m12 (#59791) üzenetére


wmati
addikt

Semmi más nem lenne csak ip ütközés és kész ?

(#59794) adika4444 válasza wmati (#59793) üzenetére


adika4444
addikt

Az lenne amit Intruder írt.
Egyébként miért kérded?

üdv, adika4444

(#59795) wmati válasza adika4444 (#59794) üzenetére


wmati
addikt

Oh tudod csak elméleti kérdésként felvetődött bennem. Hogy mi lenne ha ilyen történne szolgáltató hálózatán.

(#59796) adika4444 válasza wmati (#59795) üzenetére


adika4444
addikt

Ja értem, azt hidtem hogy esetleg belefutottál.:)

üdv, adika4444

(#59797) btz válasza wmati (#59790) üzenetére


btz
addikt

Én így írtottam ki a vállalati hálózatot :D Kipróbáltam amúgy már statikusra állítani az IP címem, de nem lett jó.

ⓑⓣⓩ

(#59798) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Sat tv-n másnál is villog a kép a 249.-es csatornán Discovery Showcase HD ?

(#59799) szilrobi


szilrobi
aktív tag

Kicsit nehezen igazodom el a t-home információk között...

Azokon a tv készülékeimen, amin analóg kábelt nézek augusztus 1-től nem lesz adás?
A digitális sugárzás már megkezdődött, ami lesz helyette? Mpeg2 vagy mpeg4 van/lesz?
Milyen beltéri kell majd ha továbbra is szeretném nézni azokat a crt készülékeket, ahova csak koax kábelen megy most az analóg adás?
T-home -nál is vásárolható ehhez beltéri?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni! :R

vigyori78: nálam iptv-n is szokott villogni

[ Szerkesztve ]

(#59800) Fernet válasza vigyori78 (#59798) üzenetére


Fernet
senior tag

Nálam is rossz...

Még valami, más téma.
Először is köszönöm a korábbi válaszokat!

Ma beszéltem a telekomos szerelővel, ritka normálisat sikerült kifognom, azt mondta, hogy átrak VDSL-re, de hogy biztosan tudjuk mit bír a vonalam, még a szerződés megkötése előtt ad nekem egy speedport hgw-t, vigyem haza, kössem be és majd holnap megnézni mennyivel megy. Ezek után eldönthetem, hogy akarom-e. Azt elfelejtettem megkérdezni tőle (nem tudom van-e jelentősége) hogy a splittert szedjem ki, vagy maradhat... Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.