Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) Intruder2k5 válasza Ronam (#59148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Windows 7 esetén:

Vezérlőpult -> Hálózati és megosztási központ -> Adapterbeállítások módosítása -> Vezeték nélküli kapcsolatra jobb klikk -> Tulajdonságok -> TCP/IP protokoll 4-es verziója-ra klikk 2x -> alsó részben, a következő DNS kiszolgálócímek használata

Fontos, hogy azon a kapcsolaton állítsd be, amelyiket használod!

[ Szerkesztve ]

(#59152) Teko001 válasza icecave (#59149) üzenetére


Teko001
őstag

IPTV távirányítóját betudod hangolni a TV-re ;)

(#59153) icecave válasza Teko001 (#59152) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor ha végleg megszűnik az analóg adás, ezt fogom tenni, jó tudni :R

(#59154) kabelmania27 válasza icecave (#59149) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megszűnik az analóg lesz kódolatlan dvb-c.
Milyen osztóval van most elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#59155) icecave válasza kabelmania27 (#59154) üzenetére


icecave
nagyúr

[link]

Szerk.: szerelhetem egyedül? Mert akkor utána nézek, mit-hogy. Illetve ha szólok a T-nek, lecserélik, vagy csak panasz esetén?

[ Szerkesztve ]

(#59156) kabelmania27 válasza icecave (#59155) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy régi osztó érdemes lenne cserélni, ha veszel kettes splittert jobbak lesznek a ds értékek.
Igen, szerelheted csak az a lényeg hogy a régi osztó tévés ágáról a visszirányszűrőt helyezd át az újra.
Ha bejelented kimegy a technikus valószínűleg egy újabb mmwo-ra fogja cserélni aminek nem lesz rádiókimenete.

[ Szerkesztve ]

(#59157) Ronam válasza Intruder2k5 (#59151) üzenetére


Ronam
addikt

Ezzel sem változott semmi. Köszi minden eddigi segítséget! Kérek kölcsön egy routert a héten, megpróbálom azzal, ha az segít, akkor veszek egyet.

(#59158) Intruder2k5 válasza Ronam (#59157) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, más megoldás már nincs sajnos. Ezek szerint ennek a Speedport-nak nagyon gyenge a WiFi-je.

[ Szerkesztve ]

(#59159) Gézengúz válasza Intruder2k5 (#59158) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezektől a mütyüröktől sokat várni nem lehet...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#59160) vigyori78 válasza Intruder2k5 (#59158) üzenetére


vigyori78
őstag

És Ronam :

Speedport W724V-t használok én is és a wifi-je erős nem is átlagos erős :K , 1. például az udvar és a router között 4 fal van és kb 12-15 méter de hibátlanul megy a net még az udvaron is , 2. a tévém is wifi-n keresztül megy 50GB+ 3d blu ray filmek minden gond nélkül és akadás nélkül végigmennek , márkás 3 antennás routerrel akadt a film.

Nálam megy a tv,asszony és gyerek telefonja néha az enyém is wifi-n + az én és a gyerek PC-je kébellel egyszerre és még nem tapasztaltam semmi ilyesmit mint Ronam lassulás stb..

Ronam szerintem jelentsd hibára nézzenek rá :K

(#59161) Intruder2k5 válasza vigyori78 (#59160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem úgy értettem, hogy "hatótávolságra", hanem, hogy nem bírja a sok kapcsolatot, mint pl. a torrent.

(#59162) MY2K válasza Ronam (#59145) üzenetére


MY2K
aktív tag

A torrenttel megfekteted a hgw-t. Nem tud annyi szálat kezelni. Ha nem akarsz utána kötni routert akkor javaslom, hogy mentsd le a hgw-ből a beállításait és nyomj neki egy factory reset-et. Ha újraindult és összeszinkronizál töltsd vissza a mentést és próbáld ki hogy változott e valami.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#59163) Ronam válasza vigyori78 (#59160) üzenetére


Ronam
addikt

Nálam sem lassú, sőt még gyorsabb mint ami előtte volt ZTE router. A jelerősséggel sincs probléma, 4 szintes házban lakunk, és a legalsó szinten is majdnem maxon van a jelerősség telefonról. Hibabejelentés már többször is megtörtént. Az első után 1-2 nappal kaptam egy sms-t, hogy javították a hibát, de semmi nem javult, a 2. a héten történt, ma volt itt a Telekomos forma, átállította a csatornát a routeren, és ezzel le is tudta. Hatalmas "balszerencsémre", egész délelőtt gond nélkül ment wifiről minden oldal, ami igen csak ritka, de pont akkor volt jó amikor jött, így nem igazán tudott vele mit kezdeni. Intruder2k5 is mondott jó pár dolgot ami probléma lehet, de sajnos semmi nem javult. Megpróbálom a héten egy másik routerrel, ha azzal sem lesz jó akkor újra hívom őket.

(#59162) MY2K: Átállítottam délután a beállításokat a torrent kliensben, semmi javulást nem tapasztaltam. Kiléptem a programból, ugyanúgy fenn áll a probléma, és mint írtam, csak pár oldal nem jön be, rejtély!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#59164) MY2K válasza Ronam (#59163) üzenetére


MY2K
aktív tag

Amiket leírtam végezd el!

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#59165) adika4444 válasza Ronam (#59163) üzenetére


adika4444
addikt

dns átállítást megcsináltad? Most pontosan nem tudom hogy neked írtam-e vagy nem, de lényeg h pár hsz-vel korábban leírtam hogyan kell.

üdv, adika4444

(#59166) Ronam válasza adika4444 (#59165) üzenetére


Ronam
addikt

Routeren elvileg nincs ilyen beállítás, Windows-ban állítottam be, de semmi nem történt.

(#59164) MY2K: Jelenleg wifi-ről be se tudok lépni a config felületre :DDD. Holnap megpróbálom kábelről.

[ Szerkesztve ]

(#59167) Gubek-Einste válasza Ronam (#59166) üzenetére

Speedport esetén ha custom DNS van beállítva akkor nem tudod elérni az admin felületet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#59168) Sofian


Sofian
őstag

Július 1-től életbelépnek a telefonos és személyes ügyintézésnél az új ügyintézési díjak.. viszont neten továbbra sem tudok hozzáférni az otthoni szolgáltatásaimhoz.

Ezután minden alkalommal meg kell majd rekalmálni hogy jóváírják az ügyintézési díjat, mert nem tudok belépni? Mert nem sok jelét látom ,hogy Júli 1-ig megcsinálnák a netes üfsz-t.

Vagy ez csak mobilra fog vonatkozni?

Megannyi kérdés.. ;]

(#59169) Teko001 válasza Gubek-Einste (#59167) üzenetére


Teko001
őstag

Tedd be hosts fájlba, és menni fog.

(#59168) Sofian: Az otthoni árak nem változnak.

"A Magyar Telekom Nyrt. 2015. június 8-ai és július 1-jei hatállyal módosítja az egyéni előfizetők részére nyújtott mobil szolgáltatásokra vonatkozó Általános Szerződési Feltételeit (továbbiakban ÁSZF) az alábbiak szerint:
...
6. A csatolt részletes tájékoztatóban foglaltak szerint emeljük díjainkat, valamint új díjakat vezetünk be."

[ Szerkesztve ]

(#59170) btz


btz
addikt

Egyik Telekom admin azt mondta hamarosan a feltöltéseket is a letöltésekhez közeli szintre emelik.
Kiváncsi leszek, hogy ezt technikailag miként lesz kivitelezve. Pl az adsl2-n lévőknek vagy épp a kábelen 120 megabiteseknek hogy fognak nyújtani 120 megabites feltöltést, vagy ők kimaradnak?
Erre a hamarosan kijelentésre is kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59171) #78121280 válasza btz (#59170) üzenetére


#78121280
törölt tag

Sehogy!
Nincs ilyenről szó!

(#59172) DJ. Ru$y válasza btz (#59170) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A dinoszauruszokhoz képest a 2000 év is hamarosan van. Minden viszonyítás kérdése. ;) :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59173) btz válasza #78121280 (#59171) üzenetére


btz
addikt

De egy telekomos admin irogatta, hogy remélhetőleg a feltöltési sebességeket is a letöltési sebességhez közelítjük. Meg is kérdeztem tőle, hogy konkrétan mit ért az egészen. Még nem kaptam viszontválaszt.
Igaz ha 0.1 megabittel emelik csak, akkor is közelebb van :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59174) #78121280 válasza btz (#59173) üzenetére


#78121280
törölt tag

Admin biztos nem írta... ;) És a feltöltés igazítása a letöltéshez ilyent meg pláne nem hangzott el a fórumon!

[ Szerkesztve ]

(#59175) adika4444 válasza btz (#59173) üzenetére


adika4444
addikt

Én mondjuk koaxon egy
10/1
20/5
30/10
50/10 vagy 50/15
120/20
240/25
vagy vmi ilyesmivel akár meg is tudnék barátkozni, viszont például optikán nagyon jó lenne elfelejteni ezt a csomagegyesítős marhaságot, és értelmesen megoldani, minden technológiából kihozni amit csak lehet.
Akinél elérhető DSL-en is egy 100 megás kapcsolat...
Amúgy meg igaz a fenti, minden csak viszonyítás kérdése, a 30/5 is közelebb van a 30-hoz mint ha 30/3 lenne...

üdv, adika4444

(#59176) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#59174) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mert nem lehetett félre tájékoztatott / nem tájékoztatott admin ugye? Ennyire nem kell védeni a T seggét. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59177) wmati válasza DJ. Ru$y (#59176) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem csak valaki olvasott valamit és rosszul értelmezte.

(#59178) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#59176) üzenetére


#78121280
törölt tag

Talán azért mert azon a fórumon én is jelen vagyok... Az adminnal is szoktam/szoktunk pár sort váltani!
Az admin meg nem is szólt hozzá a témához,illetve mivel titoktartási kötelezettsége van nem is reagálhat ilyesmire...

(#59179) btz válasza #78121280 (#59174) üzenetére


btz
addikt

Nem a fórumon a facebookos hivatalos oldalukon.

ⓑⓣⓩ

(#59180) wmati válasza btz (#59179) üzenetére


wmati
addikt

Be tudnád linkelni ?

(#59181) btz válasza wmati (#59180) üzenetére


btz
addikt

Felmész a facebookra és a keresőbe beírod hogy telekom, és vannak az user postok, a kommentekbe írta egy Tünde nevű admin, de én is rákérdeztem egy postban hogy részletezze az állítását. Linket sajnos nem ismerem mert a facebook mobil applikációja az nem jelzi ki.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59182) wmati válasza btz (#59181) üzenetére


wmati
addikt

Kösz közbe vissza mentem addig hogy mire írta ezt a T hát érdekes.

(#59183) Sasos válasza btz (#59170) üzenetére


Sasos
senior tag

Ez már teljesült is, ha a mérés ellenoldanálak földrajzi helyét nem határozzák meg. ;]

Bármikor mérek ilyet XXL nettel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#59184) btz válasza wmati (#59182) üzenetére


btz
addikt

Igen. Érdekes. Néha ellőnek ilyen hangzatos kijelentéseket ott, mindenféle technikai alátámasztás nélkül, ezerféleképp értelmezhető módon. Kiváncsi leszek a válaszára, de szerintem már csak hétfőn fognak reagálni.

ⓑⓣⓩ

(#59185) #78121280 válasza btz (#59179) üzenetére


#78121280
törölt tag

Írtam egy helyen neked! ;)

(#59186) btz válasza #78121280 (#59185) üzenetére


btz
addikt

Ok. Megkaptam.

ⓑⓣⓩ

(#59187) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#59178) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Látod látod, nem is tudtad miről van szó, és máris azt hiszed, hogy... Közben meg semmi. Nyugi. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59188) bul07


bul07
nagyúr

Csoda történt, belépve az online már nem mindenfajta hibaüzenetet dob hanem behozza az adataimat
Csak 10hónap kellet ehhez az óriási bravúrhoz :C

Kaptam egy hír levett tőlük, na mondom ha ezt már tudja a rendszerük akkor nézzük már be tudok lépni és meglepetésemre sikerült és az adatokat is látom :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59189) fradi81 válasza bul07 (#59188) üzenetére


fradi81
veterán

Fejlődnek azért, bementem egy hete 3-jára tpontba, mondta az ügyintéző hogy ír nekik egy SOS-t, azóta sem történt semmi :DDD De mondta ha megoldódik menjek be és majd kártérítenek, évvégére szerintem össze is jön.

moto g72, Ninebot d28e

(#59190) btz válasza bul07 (#59188) üzenetére


btz
addikt

Üdv az "Azok akik már újból betudnak lépni a Telekom online felületére" nevű klubban :D

ⓑⓣⓩ

(#59191) DJ. Ru$y válasza bul07 (#59188) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valami történik! Nem kaptam hírlevelet, de be tudtam lépni. WTF? :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59192) #16695808


#16695808
törölt tag

helló mindenki!
Analóg kábel tv-m van.
nos az ígéreteknek megfelelően bejönnek a csatornák digitális kábel tv ként kódolatlanul és összesen talál 81 db DTV csatornát amiből csak azok kódolatlanok amik az az analóg alapcsomagomban benne vannak.
http://dtvnews.hu/hirek/valtozasok-az-mtva-altal-terjesztett-kozszolgalati-mediaszolgaltatasok-tekinteteben
a fenteket olvasva, nem tudom hogy júli 1-től hogyan lessznek a közszolgálati adók HD-ben nekem, vagy nekem nem?

(#59193) btz válasza btz (#59170) üzenetére


btz
addikt

Közben kiderült, hogy a kedves Telekom admin hát hogy is fogalmazzam "nem arra gondolt, amit leírt vagy nem tudta mit ír le". A lényeg hogy egy másik Telkomos admin tájékoztatott, hogy nem terveznek feltöltési sávszélesség emelést.

ⓑⓣⓩ

(#59194) adika4444 válasza btz (#59193) üzenetére


adika4444
addikt

Valahogy sejtettem, szerintem amikor a DIGI-nél meg UPC-nél 500 Ft lesz az alap netcsomag UPC-nél 100 meg DIGI-nél is, Telekomnál akkor az 5 mega már 3000 Ft-tól elérhető lesz...
Ja és majd a T-s gigabites net mellé 10 mega feltöltés fog járni, csupán 25000 Ft-ért....
(#59192) fjani1981: HD-ben valószínűleg.

üdv, adika4444

(#59195) Intruder2k5 válasza adika4444 (#59194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért már a Telekom-nál is beindult valami, vélhetően ez itt is a sebesség emelés előjele.

Az meg, hogy a feltöltést a letöltéssel egyenlővé teszik, vagy legalábbis annak közelébe emelik, egyértelműen nonszensz feltevés volt, ennek egyik ma használatos technológián sincs reális esélye. Mind az xDSL, mind a koax (DOCSIS), és mind az optika aszimmetrikus a gerinchálózatot tekintve, ergo várhatóan ez az előfizetőknél is így marad.

[ Szerkesztve ]

(#59196) Nemt0m12


Nemt0m12
tag

Mire beindul valami az emeléssel kapcsolatosan addig a T elfogja veszteni azon területen az ügyfeleit ahol jelen van a digi, mert azokkal az árakkal és sebességgel nem tudnak versenyezni. Még ha hozzá vesszük, hogy ahol van konkurencia olcsóbb akkor is még mindig kedvezőbb az ellen oldal sajnos.

(#59197) adika4444 válasza Nemt0m12 (#59196) üzenetére


adika4444
addikt

Hát max így jár a Telekom, engem különösképp nem érdekel, ha ideér akár DIGI akár UPC úgy el lesz váltva a Telekomról mint a pinty.
Intruder2k5: Úgy legyen, hogy tényleg legyen valami, és növeljenek. Mert aztán lehet hogy lekapcsolják az analógot, aztán marad a levegőben a kapacitás.
Ja annyit nyerhetünk rajta, hogy a PING tán alacsonyabb lesz, UPC-nél is új frekiken egy ideig alacsonyabb volt a PING 3-5 ms.

üdv, adika4444

(#59198) Intruder2k5 válasza Nemt0m12 (#59196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, de a DIGI sajnos meglehetősen kis területen van jelen, ezzel sokat nem lehet tenni, ez ugyanúgy igaz UPC esetén is, ahol van DIGI, ott az árérzékeny és/vagy sebességmániás előfizetők mindenképpen váltani fognak, tehát ez nem Telekom sajátosság.

(#59199) Intruder2k5 válasza adika4444 (#59197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"aztán lehet hogy lekapcsolják az analógot, aztán marad a levegőben a kapacitás"

Ezt erősen kétlem, mert ez senkinek sem érdeke. A Telekom-nak sem olcsóbb semmivel se a kábel fenntartása, üzemeltetése, ha vannak rajta üres tartományok, mintha a lehetőségekhez képest maximálisan kihasználják azt. Sőt, utóbbi esetben tudják a legtöbb előfizetőt megtartani, ne adj isten még újakat is szerezni, ergo így lesz alacsonyabb a fajlagos üzemeltetési költség.

Minél nagyobb a gépezet, annál lassabban mozog, ilyen multi cégeknél sajnos semmi sem megy egyik napról a másikra, az utolsó szarságig mindent jóvá kell hagyatniuk még az anyavállalat vezetésével is, de egész biztos, hogy már nincs messze a változás.

(#59200) bzoley válasza Intruder2k5 (#59198) üzenetére


bzoley
veterán

"...meglehetősen kis területen van jelen..."
Ezt már sokszor hallottam, de valóban így van?
Nem feltétlenül kell árérzékenynek, sebesség-mániásnak lenni. Nekem az iptv-től volt hidegrázásom, és azt sem a technológiai korlátok miatt lehet csak körülményesen használni. Szerencsére az analóg kitartott, míg ideért a digi(mondjuk azóta van T-nél is kódolatlan dvb-c), de egy percig sem dilemmáztam, pedig az a 30/5 eddig elégnek tűnt(nem is nagyon marasztaltak).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.