Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59901) ricsip válasza norti (#59895) üzenetére


ricsip
addikt

Nem szeretném a T betűs szolgáltatót a LAN-omban látni, ezért nem akarom h. az ő által menedzselt eszközük Layer2-n legyen az én belső hálózatomban.

-

(#59902) norti válasza ricsip (#59901) üzenetére


norti
addikt

Azon kívül, hogy úgyis minden forgalmat rajtuk keresztül bonyolítasz, nem értem ezt a szintű paranoiát (otthoni felhasználóként).

(#59903) ricsip válasza norti (#59902) üzenetére


ricsip
addikt

Ami az interneten megy keresztül, és nem HTTPS, azt oké hogy látják. Mivel lassan már minden end-to-end HTTPS, vitatkoznék h. olyan egyszerűen hozzáférnek.

Viszont h. a LAN-on fent levő NAS-omhoz v. egyéb elérhető eszközökhöz -még ha password-el is vannak levédve és az interneten esetleg sosem forgalmaznak- aztán végképp semmi közük.

Nyilván van akinek oké ha a privát levelezését olvashatja a fél ország, másnak meg esetleg több igénye van az ilyesmit a helyén -privátban- tartani.

Szóval továbbra is kérdezem: melyik márkájú és modellű eszköz ami buta kábelmodem+analogtelefon, és ezen kívül semmit nem tud?

-

(#59904) dptrsk válasza ricsip (#59903) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem ilyen már nem nagyon van.
Esetleg, ha csak internetet rendelsz talán modemet kapsz.
internet és IPTV és/vagy telefon esetén HGW-t kapsz.

(#59905) wmati válasza dptrsk (#59904) üzenetére


wmati
addikt

Ha szerelőt meg tudja győzni biztos kukáznak neki valahonnan modemet de abból se lehet már sok.

(#59906) Krystal_s válasza MY2K (#59884) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, én is ettől tartok, hogy szakadozni fog. Bár eddig stabilnak tűnik. A hibaszámláló mindig ilyen magas volt korábban is #56271 ,amikor 24-et tudott a vonal. Kötéseket? :) A ház körül minden cserélve lett, de a többi utcában több helyen is rosszak a kábelek/dobozok. Azokat nem csinálják meg.

btz: Igen, évekkel ezelőtt volt ADSL és max 14-et tudott.
Intruder2k5: Durva lenne, ha most meg nekünk kellene korlátozást kérni. :)
GoodSpeed: Igen, kicsit hiperaktív errefelé a rendszer.

Az sok error count miatt a letöltések is lehetnek majd crc hibásak? :U

(#59907) AeSDé Team válasza r3dsnake (#59899) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszönöm :)
Nekem vezetékesen 35ms, szóval az csodálatos :D

(#59908) kotya


kotya
csendes tag

Sziasztok!
Samsung Led tv-n Viadanetes körzetben CAM modulal nézem a HD adásokat digitális kábeltévén. Viszont az RTL klub HD nem találja meg a tv. Kézi kereséssel milyen frekvencián lehetne megtalálni?

(#59909) DJ. Ru$y válasza AeSDé Team (#59907) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rosszul kiépített rendszer esetén lehet az több is :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#59910) vans?


vans?
őstag

Udv,

Vidanetes CAM kartyaval neznem a HD musort (bar az SD se jo), es akadozik a kep, pixeles sokszor, neha a hang is, minden baja van. Mi lehet a gond?

hábm bábm

(#59911) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok!

Elkevertem a PPPoE jelszavamat, de a HGW-ben el van mentve. ZTE ZXDSL931VII

Szükségem lenne rá, mert ráakasztok egy másik router és ki kéne nyernem valahogy. Tudtok mondani tippet? Sokmindent próbáltam de nem sikerült. Telnettel fel sem tudok menni erre a gagyi zte-re...
firebug termeszetesen nem adja ki... stb stb.

köszi a tippeket

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#59912) dptrsk válasza F1rstK1nq (#59911) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1412 felhívni s megkérdezni?
Ha működik online felületen is fent van szerintem.

(#59913) F1rstK1nq válasza dptrsk (#59912) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Albérlő vagyok és a főbérlő elkeverte a telekom azonosítóját... :D
És csak jövő héten tudja azt is újrakérni. Azért kellene a már meglévő HGWből kinyerni. Jobb híjján.

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#59914) r3dsnake válasza AeSDé Team (#59907) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A pinget a két antenna közt értettem, nem az internet vonalra. Arra céloztam, hogy a válaszidő wifin nem fog számottevően változni.

(#59915) MY2K válasza F1rstK1nq (#59911) üzenetére


MY2K
aktív tag

Próbáld meg EZZEL.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#59916) bopeti98


bopeti98
őstag

Azért a Telekom igazán megoldhatná hogy a weboldala automatikusan titkosított, https kapcsolaton jelenjen meg, és ne kelljen kézzel beírni a https://-t.
Most beléptem a Telekom Gyorsfizetésbe hogy megnézzem, jó bankkártya van-e megadva, de csak belépés után tűnt fel hogy nem titkosított a kapcsolat. :U

(#59917) Teko001 válasza bopeti98 (#59916) üzenetére


Teko001
őstag

Használd ezt

[ Szerkesztve ]

(#59918) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Rosszalkodik a modem-em (Speedport W 724V Ci).
Megadtam a wifi jelszòt,de nem tudok semmivel ràcsatlakozni.Szerintem az ilyen b/g/n beàllítàssal lesz gond.
Hol tudom ezt a speedport menüjében megadni és milyenre kellene àllítanom?

(#59919) btz válasza Elims (#59918) üzenetére


btz
addikt

N-re ha lehet

ⓑⓣⓩ

(#59920) pakriksz


pakriksz
őstag

Ez tragikomédia, kb most 1 éve nem érhető el "ideiglenesen" a tré online ügyfélszolgálata :DD
Így hogy az istenben lehet az email címeket kezelni? Létrehoznék egy új aliast.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#59921) wmati válasza pakriksz (#59920) üzenetére


wmati
addikt

1412?

(#59922) pakriksz válasza wmati (#59921) üzenetére


pakriksz
őstag

nem találtam olyan menüpontot... ezt is csak ügyintézővel lehet?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#59923) Elims válasza btz (#59919) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!

És ezt hol talàlom benne?

(#59924) trassher


trassher
addikt

Az milyen már hogy napközben keresnek a t-től de édesanyám vette fel, az én nevemen van a szolgáltatás így vele nem közölnek semmilyen információt. Visszahívtam őket de nem tudnak semmi olyanról ami miatt megkerestek volna. Hálózatfejlesztés továbbra sincs a területen, meg is lepődtem volna ha emiatt hívnak.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#59926) #78121280


#78121280
törölt tag

További településekkel frissült a lista...
Link

(#59927) zoli62 válasza btz (#59828) üzenetére


zoli62
addikt

Érdekes, úgy gondoltam, hogy sokkal több az xDSL előfizetásek száma.

(#59928) zoli62 válasza djculture (#59840) üzenetére


zoli62
addikt

Azt vedd figyelembe, hogy a telefonálás német hálózatba korlátlan, nálunk a Telekomnál pedig a Hoppá díjcsomaggal 5000 percet beszélhetsz.

(#59929) bopeti98 válasza Teko001 (#59917) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi!

Most megnéztem, és ha a Telekom oldalán megyek rá a Gyorsfizetésre, akkor átáll https-re, de ha a Távszámlán keresztül akarom módosítani, akkor nem.
A jelszót a biztonság kedvéért át akartam írni, de természetesen nem lehet. Beírom az új jelszót, rámegyek a módosításra és semmi nem történik. A régi jelszó marad.

[ Szerkesztve ]

(#59930) Teko001 válasza bopeti98 (#59929) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem jelezd nekik, hátha javítják (persze lassan őrölnek azok a bizonyos kerekek, de... csak részletesen, pontos információkkal jelezd, hogy biztos tudják miről van szó)

(#59931) btz válasza zoli62 (#59927) üzenetére


btz
addikt

Eléggé stagnál a dsl már egy ideje. Jó lenne ha szépen zuhanó üzemmódba kapcsolna. Amúgy a koaxos előfizetők sincsenek feltétlenül jó helyzetben, mert ED3 sincs mindenhol, nagyrésze 2-es csak, de az egy másik grafikonból derül csak ki.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59932) btz válasza Elims (#59923) üzenetére


btz
addikt

Gondolom a wifi beállítások résznél valahol.

ⓑⓣⓩ

(#59933) Teko001 válasza btz (#59931) üzenetére


Teko001
őstag

Nagyon nem akarok vitába bonyolódni, de a másik grafikonból nekem az jön le, hogy 1.048.000db Vezetékes szélessávú kábelmodem internet-előfizetés van, ebből 599.000db 30 Mbit/s feletti internet-hozzáférésre képes Docsis 3.0 kábelmodemes előfizetés, valamint a DOCSIS 3.0 hálózaton további kb. 400 ezer előfizetés van, ahol a végberendezés (modem) csere esetén elérhetővé válna a 30 Mbit/s feletti hozzáférés, szóval nagyjából 49.000 előfizetés van, ami nem képes ED3-ra. A vezetékes szélessávú internet-piac maradék 8%-a, ami nincs ezekben az adatokban benne pedig szerintem nem változtatna jelentősen a számokon.

[ Szerkesztve ]

(#59934) Petari válasza azbest (#59259) üzenetére


Petari
csendes tag

Most van folyamatban a digitális átállás a Szegedi T-Home-nál. Emiatt adják azoknak, akiknél analóg TV előfizetés van párhuzamosan a digitális jelet is. Ami 27 csatorna az alapcsomagban. Per pillanat az analógon a Duna World helyett az M4 Sport csatorna megy. A digitálison nem tudom hogy van, mert nincs még vevőm.

De van háosz az informálásban. Pld. ma. az egyik emberük a Fekete Sas utcai központban azt mondta, hogy ez le lesz váltva az év végén IPTV-re mindenkinél, ami ellentmond annak amit mondott egy másik alkalmazott pár nappal azelőtt. Kérésemre rákeresett, de nem talált semmit arról hogy IPTV muszáj lenni :)
Ámbár, semmi sem lehetetlen, mivel az IPTV-t nyomják. Annyira, hogy sokaknál akadozik igen sűrűn.

Egy laikus kérdés a DVB-T és DVB-C-vel kapcsolatban : furcsának találom ezt a megosztást, és hogy a DVB tunerek számítógépekhez leginkább csak DVB-T-ek. Az analóg TV kártyák mind tudták a kábel TV csatornákat, amik alapjában véve olyan frekvenciák, amik az éterben másra vannak fenntartva. Vagyis, a tuner alapjában véve ugyanaz, csak nagyobb bemeneti frekvencia tartományt tud kezelni.
Ven-e valami + különbség a DVB-T és a DVB-C között ?

(#59935) xy2003


xy2003
tag

Hi.

A duna world kikerült a t-homos analog kábel tv családi csomagból?
A csatornakisztásban nincs és a tv-n is eltünt, M4et tesz be helyére.

Bár a csatornakiosztás nem mostantól indulna.

[ Szerkesztve ]

(#59936) Elims válasza btz (#59932) üzenetére


Elims
veterán

Megtaláltam.

Köszi! :-)

(#59937) alexander12 válasza #78121280 (#59926) üzenetére


alexander12
aktív tag

És ha ide felkerül egy település az mit jelent kb.?
Konkrétan Tapolca érdekelne, az y házak :)

kíváncsi, OP8T

(#59938) Teko001 válasza xy2003 (#59935) üzenetére


Teko001
őstag

Kikerült. (8. pont)

[ Szerkesztve ]

(#59939) xy2003 válasza Teko001 (#59938) üzenetére


xy2003
tag

Kösz.
remek:(

(#59940) btz válasza Teko001 (#59933) üzenetére


btz
addikt

Tehát akkor azokat akiknek lehetne 30 megabit az nem az 599000 közül van?
Így is sajnálatos hogy ennyi nemtörődöm ember van. Én ED3-on lennék, alap lenne hogy ED3 modemcsere lenne azonnal.

ⓑⓣⓩ

(#59941) Teko001 válasza btz (#59940) üzenetére


Teko001
őstag

Pontosan, ők csak azok, akiknél már ED3-as eszköz van.

[ Szerkesztve ]

(#59942) btz válasza Petari (#59934) üzenetére


btz
addikt

"Ven-e valami + különbség a DVB-T és a DVB-C között ?"

Ezen már én is elgondolkodtam, hogy vajon egy T tuner miért nem bírkózik meg egy C-vel. Hisz valószínű a működési elvek ugyan azok. Ki kéne próbálni hogy egy tető antennára kötöt koaxkábelre mit lép a T tuner.
Az analóg vitte :) Rányomtam a kis orosz zsebtévé antennarúdjára a koaxot és behozta a csatornákat.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59943) Intruder2k5 válasza btz (#59942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És minek ehhez a tetőantenna? Mármint, hogy kipróbáld... Rádugod a kábeltv koaxot az antenna bemenetre, és megpróbálod. A TV nem fogja tudni, hogy a koax másik végén nincs egy 91 elemes Yagi antenna. :)

(#59944) M_AND_Ms válasza btz (#59942) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Más modulációt használ a kettő más frekvenciasávon. És még vannak különbségek.
Amúgy emlékezhetsz rá(ha, kellően idős vagy), hogy az analóg érában is kérdés volt, van-e "kábeltuner" a tévében. A 80-as évek előtti készülékekben még nem nagyon volt és azokkal nem lehetett a kábelen érkező adásokat nézni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59945) Teko001 válasza btz (#59942) üzenetére


Teko001
őstag

Itt le van írva mi a különbség technikai szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#59946) dchard válasza M_AND_Ms (#59944) üzenetére


dchard
veterán

A frekvencia sáv lényegében ugyanaz, különbség abban van, hogy a DVB-T összetett digitális modulációt használ (OFDM), addig a digitális kábeltv egyszerű egyvivős modulációt (SC-QAM) használ, pont mint a DOCSIS.

Az valóban jó kérdés, hogy a komplex modulációt ismerő DVB-T tuner vajon miért nem tud DVB-C jelfolyamot is dekódolni. Szerintem itt is a nyilvánvaló gazdasági érdek a megoldás, mint a legtöbb hasonló esetben. :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#59947) Petari válasza M_AND_Ms (#59944) üzenetére


Petari
csendes tag

Köszi. Persze hogy emlékszem a TV-k esetében, de itt a poén a TV kártya volt, ami nyilván késübbi dolog - legelőször valamikor 1998 körül jelent meg PC-ben, és normális, hogy támogatta a kábel frekvenciákat.

Ami igazán furcsa, a hazai piac, keseskedők, akiknek a kínélatában a technikailag alig komplikáltabb, és már régen nem új DVB-C tuner alig szerepel.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy T-Home-os félfogadónak elmagyarázni hogy komputeren is lehet nézni TV műsort (okosan és nem elrontva a minőséget és képarányt) mit jelent :O

(#59948) Teko001 válasza btz (#59940) üzenetére


Teko001
őstag

Kicsit számolgattam még neked a frissebb adatok alapján (május). 1.050.263 db vezetékes szélessávú kábelmodem internet-előfizetés van az adatszolgáltatóknál, ebből 607.489 db 30 Mbit/s feletti internet-hozzáférésre képes DOCSIS 3.0 kábelmodemes előfizetés, valamint a DOCSIS 3.0 hálózaton további kb. 400 ezer előfizetés van, ahol a végberendezés (modem) csere esetén elérhetővé válna a 30 Mbit/s feletti hozzáférés, szóval nagyjából 42.774 db előfizetés van, ami nem képes ED3-ra náluk (vagy 30 Mbit/s feletti sebességre). A vezetékes szélessávú internet-piac maradék 8%-a (a becslésből kiindulva kb. 238.142 db előfizetés) nincs ezekben az adatokban. Ők pedig ha minden igaz a kábelmodemes szélessávú internet-előfizetések 17,2%-át teszik ki (ami kb 180.645 db).

[ Szerkesztve ]

(#59949) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata mit lehet tenni t-homeos "átverés" ellen? Eléggé behúztak a csőbe, tudom, hogy az én hiszékenységem és jóindulatom is benne van a dologban, de bosszant. Idáig fizettem havi ~12e-t, közepes internet, közepes tv és alap telefon volt a dologban. Telefont nem használjuk, tv-t nem nézünk max a hiradot, egyedül az internet maradt. Bementem hát a t-mobilehoz szokásos sort végigvárva egy teljes mértékben a világba beleszaró ügyintézőhöz kerültem (itt kellett volna eljönnöm, utólag tudom.) Én teljesen kedvesen elmondtam mit szeretnék, de azt mondta ez így nagyon drága lenne (hűségidő lejárt már az eddigi dolgaimon rég), nomeg azt mondta a alap tv az szinte semmi, telefonból van olyan díjcsomag ami pár száz forint (mondtam neki, hogy neten ilyen nincs, azt mondta, hogy nem tétel), lényeg, hogy kijött neki, hogy kb. 4-5ezret fogok fizetni alap tv, internet marad, telefon ez a nagyon olcsó és két év hűség. Megkérdeztem többször, hogy tuti ez így, de megmondom őszintén siettem is volna meg ekkor már ezer éve ott álltam, beleegyeztem. Semmi papírt nem adott, csak hívta a következő embert, én már sajnáltam is kicsit az életuntsága és undoksága miatt, semmit nem írtam alá, de ezen nem csodálkoztam mondván majd postán küldik volt már ilyen.
Ma meg is kaptam a postát, hát nem másolom be az egész levelet,(de ha szükséges vagy érdekel valakit megteszem szívesen) de lényeg, hogy alap telefon, közepes internet és alap tv-ért fogok ~11e-t fizetni szerintük, plusz a végén szerepel egyszeri 23ezer forint "feltételes kedvezmény visszavonása" tétel. Ez az új szerződés, 4 oldalas, semmi extra. Erről az utolsó díjról egy szó sem esett, nem is értem. Ilyen helyzetben milyen jogaim vannak vagy mit lehet tenni? Nem akarok úgy visszamenni, hogy rögtön elhajtsanak azzal, hogy két év hűség, miért nem akkor figyeltem. Figyeltem, csak épp nagyon nem erről volt szó.

Tanulságot ismét levontam, ne bízz senkibe főleg a t-homeba ne. Tudom, az én hibám, most utólag átgondolva mindig túl pozitívan állok a dolgokhoz, illetve a másik oldalon ülő idejét sem akarom rabolni, se szivatni még ha atom rosszkedvű is. Hiba volt.

(#59950) btz válasza Teko001 (#59948) üzenetére


btz
addikt

Még így is nagyon "keveslem" hogy csak ennyi 2-es előfizető lenne. Hisz komplett kisvárosokat tudok ahol xy kft 4-8 megabites neteket szolgáltat kábelon, amin csodálkoznék, hogy ED3-as lene.
Ezen a 400ezer modemcserére szoruló előfizető pedig végképp nem tudom hova tenni. Ki az a 400ezer aki 4-8 megabittel netezik, mikor a vonalán 30 megabit fölötti sávszéleség elérhető? És vajon miért nem csökken ez a 400ezer is rohamosan? Úgy tűnik ez a 400ezres szám is eléggé konstans lett, akár az xdsl 780ezres értéken való stagnálása.

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.