Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138951) direwolf válasza #46824192 (#138950) üzenetére


direwolf
őstag

El tudod képzelni, hogy a csatolmány kezelés mekkora gondot tud okozni, ha valaki "rosszalkodni" akar?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#138952) #46824192 válasza direwolf (#138951) üzenetére


#46824192
törölt tag

El tudod képzelni hogy ez európa egyik legnagyobb internetes cégének gondot okoz megoldani?
(Mondjuk én el :))

Sok más egyéb terület ügyfélszolgálatainak viszont nem. De érdekes.

Mellesleg a link megnyitásától nincsenek besz..va , csak a csatolmánytól.... kb ugyanaz a kettő.
Futtatom egyiket és másikat is. Megfelelő infrastruktúrában garantáltan nem tud kárt okozni egyik sem.

Bár meglehet a védelem érdekében szándékosan esik szét a link is beküldés után :C

[ Szerkesztve ]

(#138953) direwolf válasza #46824192 (#138952) üzenetére


direwolf
őstag

"Mondjuk én el"
Én is ebből indultam ki :D

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#138954) snyper990 válasza #46824192 (#138950) üzenetére


snyper990
őstag

Hát, ha valakinek olyan gondja van, hogy nem fér bele a 3 hét szerencsétlenkedés az ügyfélszolgálat részéről, akkor az inkább tényleg a chatet válassza (mondjuk legalább az űrlap oldalán rögtön a 2. mondatban felhívják erre a figyelmet). Persze ott sem garantált a gördülékeny problémamegoldás, de legalább nem kell annyit várni (akár egy esetleges újbóli próbálkozásra sem, ha egy hozzáértőbb ügyfélszolgálatost szeretne valaki kifogni)

(#138955) #46824192 válasza snyper990 (#138954) üzenetére


#46824192
törölt tag

Engem az nem zavart mennyit kell várni.
Értelemszerűen ha 5hét lett volna ,az is belefért volna.

De hogy 3+2 lett , beiktatva egy bénázást , az már azért idegesítő volt.

(#138956) adika4444 válasza #46824192 (#138950) üzenetére


adika4444
addikt

Én kb egy vagy két éve használtam. Kitöltöttem, egy héten belül megoldották a problémámat. Nem kapott IPv6 prefixet a routerem, de azóta rendben megy szerencsére.

üdv, adika4444

(#138957) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Üdv Szakik!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Munkahelyemnél telephely bővítés van és lassan zárnánk a földmunkálatokat.
Mivel nincs még behúzva optikánk, így ahol később nem tudnánk és nem is szeretnénk bontani térkövezést, ott egy gégecsőbe elhelyeznénk egy optikai kábelt amin ha a szolgáltató bekötne akkor tudják azt használni. Értelemszerűen ez a kábel menne fel a szerver szobába.
Mivel a gégecsőbe több kábel (utp) is megy be, és elég hosszú (40-50m) így mindenképp egyszerre húznánk bele az optikát, hogy később ne kelljen ezzel szenvedni. Üres másik gégecső már nem opció.
Szolgáltató nem reagál a kérdésekre, szakit nem találunk aki meg tudná mondani pontosan milyen optikai kábelt kellene leraknunk ami használható lenne a későbbiek során, és még toldható is.
Tudnátok javasolni milyen kábelt vegyünk és rakjunk be?

Köszi :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#138958) norba69 válasza JoceeHunt (#138957) üzenetére


norba69
senior tag

Egy megoldás működik 100 %-osan, a külön gégecső kiépítése, benne behúzószállal.

(#138959) Audience válasza norba69 (#138958) üzenetére


Audience
aktív tag

Inkább nem bordázott Symalen csövet használnék, de amúgy egyetértek!

(#138960) Essejó válasza JoceeHunt (#138957) üzenetére


Essejó
veterán

A szolgáltató csak saját kábelt használ, nem köt rá a sajátra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#138961) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok, box nélkül van bármi esély telekom go-t belőni LG tévével (UJ701V)? Böngészőt próbáltam, de ott nem tölt be rendesen a weboldal sajnos.

(#138962) snyper990 válasza tobias88888 (#138961) üzenetére


snyper990
őstag

Szia! Nincs.

(#138963) kecsawi


kecsawi
senior tag

Üdv! Jelenleg magenta1-ben van egy 202009-es IPTV Szuper Családi HD csomagom 2 stb-al, amiből az egyik felvevő, 150/50-es nettel, amik augusztus 15-ig vannak hűségben. A héten fizetem ki az előző tv utolsó részletét. Mikor tudnék újabb készüléket rendelni részletre, és elég lehet csak a netre vállalni 2 év hűséget? Melyik platformon érdemes intézni, ha a régi tv-s csomagomat nem váltanám?
Előre is köszönöm. :R

(#138964) user12 válasza kecsawi (#138963) üzenetére


user12
őstag

Én úgy tudom, hogy a lejárat előtt két hónappal már tudsz. Ha meg már kifutott, akkor egész biztosan.
A hűséget meg tudod nézni az online felületen is, hogy mire fog vonatkozni és ha nem megfelelő, akkor nem véglegesíted. Ez esetben - ha megoldható - akkor inkább a személyes ügyfélszolgálatot javaslom, lehet ott még valami egyedi kedvezményt is adnak

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#138965) Kaba válasza kecsawi (#138963) üzenetére


Kaba
veterán

Készüléket azt tudsz most is vásárolni újabb hűséggel.
A meglévő netre és tv előfizetésre, viszont már nem tudsz újabb hűséget vállalni, mivel már nem aktuális csomagok, így egy jelenleg is aktuális csomagot kell választanod a 250-es netet és az IPTV M-es csomagot.
Ezt online is megteheted, akkor már látni fogod, hogy mit enged a rendszer. (a rendelést még ne véglegesítsd, ha valamit nem akarsz).
Amennyiben az általad kiválasztott készülékre nincsen extra készülékkedvezmény, akkor a 1414-en is rendelhetsz. Az is online rendelésnek minősül a 14 napos elállási joggal és hűségkedvezménnyel(viszont ilyenkor nem kapod meg az esetleges extra készülékkedvezményt).

[ Szerkesztve ]

(#138966) mgaben válasza JoceeHunt (#138957) üzenetére


mgaben
senior tag

Simán behúztok akármilyen (akár optikai) plusz vezetéket, és az működhetne behúzószálként. Nekem nemrég szükség volt lekötésre, majd visszakötésre az aknáról, és a bent lévő optikai kábellel húzott be egy másikat, majd azzal vissza a régit. A behúzú szál mindig megakadt egy ponton. Szóval nem kell ezt túlgondolni.

De ahogy írták, a szolgáltató csak saját vezetéket fog bekötni.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#138967) bestyen

Üdv!
Telekomnál van egy domainem regisztrálva és szeretném átitányítani egy facebook oldalra. Ez megoldható? Telekomos felületen milyen rekordokat kell létrehozni?

(#138968) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Dorogon nálam teljes otthoni szolgáltatás kimaradás van. Másnál nincs esetleg erről a környékről?

(#138969) R3laX válasza R3laX (#138968) üzenetére


R3laX
addikt

Bocsi, csak kifutottam a szerkesztésből. Egyébként itt a linket hogy tudom megnyitni?... Vagy az alkalmazásban hol érem el a folyamatot?

(#138970) R3laX válasza R3laX (#138968) üzenetére


R3laX
addikt

Rendbe is jött :), gyorsak voltak.

(#138971) Allihoppa válasza R3laX (#138970) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnénk telefonközpontot kialakítani a cégnél, ahol Technicolor ONT-nk, viszont ha jól sejtem nem ethernet jön ki az RJ11-es telefonportból. Milyen eszköz/átalakító kellene ahhoz, hogy, a telefonközponttal be tudjunk loginolni, vagy hozzáférni a szolgáltatáshoz?

Sajnos nem ismerem, hogy milyen protokolt használ stb, így nincs sok fogalmam arról, hogy egyáltalán mire keressek. :)

(#138972) snyper990 válasza Allihoppa (#138971) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Milyen eszközötök van hozzá?
Elvileg az ONT telefoncsatlakozóját csak csatlakoztatni kellene a saját telefon alközpont eszköz valamelyik fővonal aljzatához, az összes többi a saját eszköz feladata. Nincs „belogolás”, az ONT telefoncsatlakozójától egy analóg telefonvonal jön, ha ahhoz csatlakozol, máris „hozzáfértél” a szolgáltatáshoz. Minden mást a saját eszközön kell beállítani, valószínűleg egy számítógép segítségével. Vagy amit most néztem, azon pl. a rácsatlakoztatott telefon segítségével, annak a nyomógombjaival.
A saját eszköz használati utasítását elolvastátok?

[ Szerkesztve ]

(#138973) Schnorkel válasza bestyen (#138967) üzenetére


Schnorkel
tag

Csak domain-t rendeltél vagy tárhelyet, email fiókot is esetleg?
Neked egy weboldalt kellene átirányítani egy adott URL-re (lényegében mindegy hogy FB oldal vagy bármi más).

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#138974) korren válasza #46824192 (#138577) üzenetére


korren
aktív tag

Üdv!
Kissé megkésve szolgálok a megoldással, kérlek nézzétek el nekem, rengeteg más bajom is volt/van.

Nos az a tapasztalás az eseménnyel az lett, hogy FTP kábelt ne akarjunk RJ45-el krimpelni, csak keystone és patch kábel.

Azonnal megoldotta a problémát!

A kábel teszter hiába jelezte, hogy minden szálon oda-vissza van kommunikáció, kevésnek bizonyult.

Mégegyszer köszönöm szépen a sok segítőkész kolléga hozzáállását!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#138975) snyper990 válasza korren (#138974) üzenetére


snyper990
őstag

Na, örvendetes, hogy sikerült megoldani :)
(Tehát akkor a problémát leíró hsz-re adott első válaszomban lévő legelső, „próbáld meg másik kábellel” tanácsom alapján, amit egyébként utána is ajánlottam még legalább egyszer, kapásból be lehetett volna határolni a hiba okát. Jó érzés néha visszaigazolást kapni rá, hogy nem vagyok teljesen inkompetens :D)

[ Szerkesztve ]

(#138976) korren válasza snyper990 (#138975) üzenetére


korren
aktív tag

:R

(A konkrét másik vezeték kivitelezhetetlen lett volna, két ház részt köt össze, falakon és falban és kábel csatornákban. Egyébként az alapötlet teljesen jó volt.)

-I like the misery. -I like this world!

(#138977) snyper990 válasza korren (#138976) üzenetére


snyper990
őstag

Igen, írtad, de már akkor sem értettem, miért kivitelezhetetlen szerinted megfogni az Asus routert táppal meg egy biztosan jó patch kábellel, és odavinni az ONT mellé egy teszt erejéig, ahogy azt a #138553-os hszemben is írtam :)

(#138978) #46824192 válasza korren (#138974) üzenetére


#46824192
törölt tag

Legalább megtudtuk ,hogy a kábelteszter is átverhet.

(Feltéve ha csak esetleg a teszterbe csatlakozáskor épp úgy mozdult a kábel ,hogy pont élt minden láb)

Őszintén szólva , én krimpeltem már nem keveset magamnak és másoknak is, de ilyet egy sem csinált.
Maradok a krimpelésnél, nekem semmi gondom vele.

(#138979) Zeki


Zeki
nagyúr

Nem tudom hogy szól a hűégem, ami anno hosszabbítva lett, hogy mindkét tv boxra-e, de vissza lehet mondani a másik boxot kötbér nélkül?
Nem használjuk.

(#138980) Kaba válasza Zeki (#138979) üzenetére


Kaba
veterán

Igen. A felesleges boxot bármikor visszaadhatod.(boxra nincsen hűség).

[ Szerkesztve ]

(#138981) Zeki válasza Kaba (#138980) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

Hogy lehet visszaadni?

(#138982) Kaba válasza Zeki (#138981) üzenetére


Kaba
veterán

Postán, ingyenes, adnak egy telekomos dobozt, ráírod az MT azonosítót és kész vagy leadod egy Telekom üzletben(partner nem jó).

(#138983) patrikcoc válasza Kaba (#138982) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Én partnernél is le tudtam adni.

(#138984) Kaba válasza patrikcoc (#138983) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor szerencséd volt, viszont vannak olyan partnerek is , akik nem veszik át.

[ Szerkesztve ]

(#138985) studiod1 válasza patrikcoc (#138983) üzenetére


studiod1
tag

Én is a partnernél adtam le.Az egyik címemről mondtam le szolgáltatást ők ajánlották fel "itt is leadhatom".

(#138986) Zeki válasza Kaba (#138982) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm!

(#138987) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Albérletbe kell majd internetet bekötnünk a mi nevünkre. Ilyenkor kell a tulaj személyesen vagy valami papír tőle, vagy hogy működik?

(#138988) Renwick válasza Dinter (#138987) üzenetére


Renwick
őstag

Nem kell semmi tőle, nyilván ha szét kell vésni a falat, azért nem árt, ha előtte beleegyezik, de ez nincs kihatással az előfizetői szerződésre.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#138989) bestyen válasza Schnorkel (#138973) üzenetére

Van tárhely és email szolgáltatás is. Valami nagyon egyszerű megoldás érdekelne, annyira nem értek ehhez, csak nagyon alapszinten.

(#138990) .:ZS:. válasza Dinter (#138987) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Hali,

Ha kell fúrni/vésni vagy egyéb hasonló dolgot csinálni, akkor célszerű ha a tulaj jelen van bekötéskor vagy ad egy írásos beleegyezést (ez azért nehéz mert ritkán lehet tudni előre hogy mit kell majd csinálni). Ellenkező esetben a szerelő mondhatja azt, hogy nem csinálja meg, mert így ha a tulajnak majd valami problémája lesz akkor a szerelőn verik el a balhét és a szerelő meg jogosan nem akarja vállalni a felelősséget.

(#138991) Renwick válasza .:ZS:. (#138990) üzenetére


Renwick
őstag

A szerelőnek ez nem felelőssége, nem kell hogy érdekelje, hogy aki beengedte az ingatlanba, az bérlő/tulaj netán a szomszéd Lacika.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#138992) snyper990 válasza bestyen (#138989) üzenetére


snyper990
őstag

Itt a megoldás
Egyébként a szolgáltatónak semmi köze ehhez, teljes mértékben off topik

(#138993) .:ZS:. válasza Renwick (#138991) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Ez jogilag sajnos nem állja meg a helyét. A UPC-nél ütötte meg így a bokáját a szerelő, kifizettette a tulaj a helyreállítást a szerelővel, mert ő nem tudott róla és nem engedte volna hogy fúrjanak a lakásban. Anno nekem “jófej” volt a szerelő és elég volt neki ha telefonon beszélhet a tulajjal, hogy fúrhat-e a lakásban, de anélkül nem csinálta volna meg.

(#138994) Beni2360 válasza #46372352 (#138936) üzenetére


Beni2360
félisten

Barmilyen 12V/2A tap megfelel, pl amit egy 3,5" kulso hdd-hez adnak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#138995) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Androidos box beüzemeléséhez szeretnék segítséget kérni. Sajnos nem volt még meg a TV-m, amikor jöttek bekötni. Ma viszont meglett, így szerettem volna üzembe helyezni, de egyáltalán nem ad képet. Távirányítóra ki-be kapcsol, LED-ek rendben. Valami ötlet?

(#138996) snyper990 válasza megema (#138995) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Milyen HDMI kábellel csatlakoztattad? Próbáld meg másikkal, ha van.
(TV-n biztosan jó bemenet van kiválasztva?)

[ Szerkesztve ]

(#138997) megema válasza snyper990 (#138996) üzenetére


megema
őstag

A TV érzékeli, hogy be van dugva. Bemenet listában aktív lesz az adott bemenet. Viszont amikor kiválasztom, nincs jel a TV szerint. STB-hez kapott kábellel próbáltam, több bemeneten is. Másik kábellel is kipróbálom, köszi!

(#138998) Beni2360 válasza megema (#138995) üzenetére


Beni2360
félisten

Modemmel osszekototted lan kabellel?
Talan fel kellene hivni a 1414-t es majd ok aktivaljak. Be ke regelni az IPTV boxokat. Vagy ha betelefonalsz kuldi ki a szerelot ha te nem tudod aktivalni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#138999) #78121280 válasza megema (#138997) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ezzel a problémával már találkoztam Phillips TV-n. Vakon újra kell indítani a boxot tehát a box távirányitóján tartsd nyomva a box bekapcs gombját és utánna ok gomb újraindul a box és jónak kellene lennie ,vagy áramtalanítod a boxot. De ez csak egy átmeneti megoldás mert visszatér rendszeresen.

(#139000) snyper990 válasza Beni2360 (#138998) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem is kötötte volna össze, attól még lenne kép (pl. boot animáció), csak adás nem (de az meg úgyis csak az alapbeállítások után lesz, amihez viszont szükséges, hogy legyen kép).
Nem rémlik, hogy "aktiválni" kellett volna üzembe helyezéskor, és a telekomos videóban sem szerepel. Aktiválni legfeljebb a HGW-t kellhet, de a box elindulásától az is teljes mértékben független.
Szerelőt hívni erre szerintem rizikós. Ha nem készülék- vagy kábelhiba, akkor szerintem fizetős lesz a kiszállás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.