Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138851) Atomantiii válasza ngabor94 (#138850) üzenetére


Atomantiii
őstag

Semmit nem látsz belőle, mert kódoltak a csatornák. Pár ukrán csatit tudsz nézni erről a holdról.

[ Szerkesztve ]

(#138852) Crogan


Crogan
tag

Segítséget kérnék.
Optikai hálózat,1000/1000 net F@st 5655v2 AC ont és egy 12 éves (Asus K52JU)laptop.
A laptopnak gigabites hálózati kártyája van.Az ont kábelen 100Mbps sebességet oszt ki neki.Próbáltam már mindenféle kábellel,driverrel.
Az ontra a másik szobába került egy Xiaomi AX3200 router.Betárcsáz ez is.
A laptopot erre kötve majd 900-as Mbps sebességet hoz.Mi lehet a különbség?
Az ont és router beállításaiban semmi különleges nincs.Se dmz,fix ip.Az ontba a PPPoePassthrough van beállítva egyedül.
Mi lehet a gond hogy az ont nem ad neki gigás kapcsolatot?

Iphone 13,XboxSeriesX,Xiaomi AX3200,AW Ultra 2

(#138853) ngabor94 válasza Atomantiii (#138851) üzenetére


ngabor94
tag

De megfelelő irányba állítva, anélkül hogy a fejet cserélnél vagy bármit venni kéne, más műholdakról (Amos, Astra, Sirius, Hotbird, Eutel,Türk, Hispa, Hella) képes lenne fogni a Thomos antenna a kódolatlanokat? Nem mintha érdekelne a sok külföldi, csak előjöttek a régi emlékek amikor bejött vagy 1000 (más dolog 95% kódolt volt). Nem is tervezem hogy visszahozzam őket, elégedett vagyok a jelenlegi 115-tel. Csak elméleti szinten vagyok rá kiváncsi.

(#138854) Atomantiii válasza ngabor94 (#138853) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen ami kódolatlan, azt tudod nézni vele ha a megfelelő holdra állítod.

(#138855) #46824192 válasza ngabor94 (#138850) üzenetére


#46824192
törölt tag

Emlékeim szerint sem dvbs2 -t , sem mpeg4 -et nem tud az a box, ami manapság elég nagy hátrány.
Ami nem ebben van és fta ,azt tudod vele nézni.
Tapasztalat nélkül viszont csak úgy kezd bele a holdak felfedezésébe , ha türelmes vagy és van sok szabadidőd.

Viszont 10+ éve a jó kis nagra2 korszakban , okos szoftverrel értékes darab volt a cucc. Egyesek a lidl ár többszörösét is kifizették érte :)

(#138856) starchild


starchild
tag

Eurosport1(sd)-n eltűnt a közvetlen HD-ra váltás lehetősége. Más csatornákon (pl. ES2-n is van HD-ra váltás) nem tapasztaltam ilyet. Tapasztalta még vki ezt?

(#138857) #46824192 válasza starchild (#138856) üzenetére


#46824192
törölt tag

Többször is volt már ilyen ,más csatornákon.

(#138858) tobias40 válasza #46824192 (#138857) üzenetére


tobias40
veterán

Azt sem értem miért adják SD-ben amikor ott van a hd is belőle.A hd-t is tudja bárki nézni sztem :U (a nem hd tv-ken is)

[ Szerkesztve ]

(#138859) merqree válasza tobias40 (#138858) üzenetére


merqree
őstag

Azért, mert így duplán lehet számolni, hogy hány csatorna is van…. Markefing az egész… :W

(#138860) #46824192 válasza tobias40 (#138858) üzenetére


#46824192
törölt tag

Őskövület adsl iptv-n nincs HD. Oda kell az SD , ha meg kell ,akkor minek bajlódni vele hogy levegyék ahová nem kell.

(#138861) csacsi67


csacsi67
addikt

sziasztok ehhez keresnék tápegységet akinek van irjon privit vagy milyen jó hozzá akkor veszek,hozzá elöre is köszi.Sagemcom F@st3686AC v2

(#138862) snyper990 válasza csacsi67 (#138861) üzenetére


snyper990
őstag

Jelentsd le hibára, ad újat a szolgáltató

(#138863) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Sagemcom 3686-ról lehet továbbosztani valahogy TV-t és netet?
Tehát tetőtérbe is szeretnénk egy routert, ami fent szórná a wifit, rá lehetne kötni tv-t, gépet, stb... tehát a lényeg az, hogy csak egy kábelt kelljen felhúzni.

(Próbáltam csak simán rádugni... a net bazilassan ment róla (kb 10 mbps) tv pedig nem csatlakozott fel)

Köszönöm a segítséget.

(#138864) snyper990 válasza jel1 (#138863) üzenetére


snyper990
őstag

Ha a router tud IGMP snoopingot, akkor állítsd access point módra (vagy tiltsd le a DHCP-t, és LAN-LAN kapcsolat legyen), és menni fog a TV is.
Ha nem tud, akkor vegyél egy olyan access pointot, ami tud.
Bár a 10 Mbps-os sebesség gyanús, okozhatja kábelhiba is. Köss rá direktben egy gépet, és nézd meg, milyen linksebességgel jön létre a kapcsolat

(#138865) csacsi67 válasza snyper990 (#138862) üzenetére


csacsi67
addikt

Ezt tudom éni s de én egyéb okol venni szeretnék.

(#138866) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Magenta 1 kedvezménnyel lehet élni több egyforma otthoni szolgáltatás esetén is?
Jelenleg van egy otthoni internet, otthoni telefon és mobiltelefon előfizetés Magenta 1-ben és kellene még egy otthoni internetet hozzáadni, de a webes felületen nem látok erre lehetőséget.

(#138867) #46824192 válasza Stanley-B. (#138866) üzenetére


#46824192
törölt tag

Hívj egy ügyintézőt , rakja össze neked egy csomagba.

[ Szerkesztve ]

(#138868) snyper990 válasza csacsi67 (#138865) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor nézd meg, mi van ráírva a hozzá tartozó gyári adapterre. Bármilyen, ugyanakkora feszültségű, legalább akkora áramerősséget tudó, ugyanolyan csatlakozójú adapternek jónak kell lennie hozzá

(#138869) csacsi67 válasza snyper990 (#138868) üzenetére


csacsi67
addikt

Az a baj nincs meg sajna azár kértem l , a segitséget. Van itthon 15 db egyik sem jó hozzá.

(#138870) brazos válasza csacsi67 (#138869) üzenetére


brazos
senior tag


12V DC...2.5A

[ Szerkesztve ]

(#138871) csacsi67 válasza brazos (#138870) üzenetére


csacsi67
addikt

Köszi.

(#138872) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Emez meg netán majd jól jöhet másnak:

(#138873) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Van fixen bevált Bluetooth légegér Netflix-hez?
AliExpress link is jöhet.
(Android tv box)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#138874) snyper990 válasza _DiEGO_ (#138872) üzenetére


snyper990
őstag

Ha valaki nem az ügyfélszolgálattól kér adaptercserét, ott valami sumákolásnak kell lennie a háttérben szerintem. Ha az efi hibájából megy tönkre egy adapter, még mindig olcsóbb bevallani és azt kifizetni, mint egy esetleges HGW-meghibásodás esetén megpróbálni bebizonyítani, hogy nem a saját adapter okozta a problémát (merthogy a szolgáltató valószínűleg arra fog hivatkozni)... A HGW jóval drágább lesz...
Már ha egyáltalán ténylegesen előfizető, és nem valahonnan máshonnan jutott hozzá egy szolgáltatói eszközhöz (bár nem tudom, annak mi értelme lenne, legfeljebb access pointként lehetne használni, de annak meg nem éppen a legjobbak, illetve már viszonylag olcsón vannak fényévekkel jobbak)

(#138875) csacsi67 válasza snyper990 (#138874) üzenetére


csacsi67
addikt

Barátom kényszerböl költöztünk és az adapter ott maradt ennyi a történet . Nem jó szándékból jöttünk el január 19 ota nem tudunk bejutni a saját 1/1 tulajdon jogu lakásunkba. Rendörségi ügy is van belöle.

(#138876) snyper990 válasza csacsi67 (#138875) üzenetére


snyper990
őstag

Ezt valószínűleg megérti majd a szolgáltató is, és fog tudni segíteni.
Bár szerintem ezesetben hiába az adapter, a szolgáltatást csak az előfizetési címen fogod tudni igénybe venni. Máshol hiába kötöd rá a Telekom hálózatára a HGW-t, ha oda nem szól előfizetés, jó eséllyel nem fog működni. (Valószínűleg erről is tájékoztatott volna az ügyfélszolgálat, ha nem egyből különutas megoldásokat kezdtél volna keresni)

[ Szerkesztve ]

(#138877) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,
Telekom optikai szolgáltatásához lenne NAT-os kérdésem. Tavaly ősszel a szolgáltatás indulásakor sikeresen bekonfiguráltam a sagem 5670-et bridge módba egy ax86U router pedig PPPOE-n sikeresen csatlakozott, nem volt NAT szépen ment a port forward.
Kb egy hónapja elpusztult az AX86U elküldtem gariztatni és addig meg visszaálltam másik internetszolgáltatóra egy régebbi routerrel. Egy hónap után végül vettem egy másik router-t (AX86S), bekonfiguráltam ugyanúgy de már nem hajlandó NAT nélkül menni, csak a 100-as IP címet kapom a routeren akárhogy próbálkozom. Történhetett azóta valami változás? A sagemcom ugyanúgy bridge módban van ezt leellenőriztem.
Most újra visszaálltam a régi netszolgáltatómra, nem akarok ezzel már több órát vacakolni, lehet egyszerűbb visszaadni a telekom netszolgáltatást. De nem lehet hogy valamit kihagytam, vagy központilag történt valami?

fred

(#138878) snyper990 válasza freddirty (#138877) üzenetére


snyper990
őstag

NAT mögé csak „központilag” kerülhetsz. Ügyfélszolgálattal ki tudod magad vetetni NAT mögül.

(#138879) cherubion08 válasza snyper990 (#138876) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Ha már válaszolsz valakinek,talán nem kéne MINDIG benyomni valami okoskodást a végére. Gondolom szerencsétlenek van most ezer dolga,intézni valója,szêt van csúszva stb. Ez a meg,h hívja az ügyfélszolgálatot dumát mindenre rá lehet húzni,zárjuk is be a topikot. Senki se kérdezzen,informálódjon semmiről se.

(#138880) snyper990 válasza cherubion08 (#138879) üzenetére


snyper990
őstag

Igenis, főnök!
...
Pont azért írtam, mert sejtem, hogy milyen idegállapotban lehet. Ilyenkor még könnyebben követ el az ember hibát. Gondolom nem hiányzik neki még egy potenciális harc a szolgáltatóval is egy ilyen banális dolog miatt, főleg, mikor ilyen egyszerűen megoldható (mind az adapteres gond, mind pedig az, ha a szolgáltatást nem előfizetői helyen próbálja igénybe venni; utóbbinak egyébként akár jogi következménye is lehet, ha észreveszik).
És erre speciel pont megoldás az ügyfélszolgálat, méghozzá a legegyszerűbb és legjobb megoldás, hosszú távon legalábbis biztosan. Meglepő módon néha ténylegesen a szolgáltató ügyfélszolgálata fog tudni segíteni megoldani egy problémát, nem pedig egy nem hivatalos fórumon pár random idegen...

A tájékozódás egyébként egy dolog. De nem egyszer van, hogy mindenki előrébb lenne, ha inkább a problémát írnák meg közös megoldáskeresés érdekében, nem pedig a fejükbe vett megoldás megvalósításában kérnének segítséget.

Ha meg nem tetszik a - bár bevallom, néha kissé nyers, de legalább őszinte - stílusom, nem muszáj elolvasni a hozzászólásaimat. Különösen, mikor nem neked szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#138881) Winne


Winne
nagyúr

Urak ha ipv4 és 6 címet is kapok, de a tracert paranccsal csak egy sort kapok az ipv4-es ip címemre, akkor nem vagyok natolva?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#138882) snyper990 válasza Winne (#138881) üzenetére


snyper990
őstag

Honnan traceroutolod a saját címed? Mi az az egy sor?
Szerintem egyszerűbb megnézni a HGW admin felületén a kapott WAN IP-t és összehasonlítani mondjuk a https://whatismyipaddress.com/ által visszaadott címmel. Ha két cím egyezik, nem vagy NATolva.
IPv6-nál meg ugye eleve nincs NATolás. Egyik fő ok volt a szabvány kidolgozására, hogy ne legyen többé szükség CGNAT-ra

[ Szerkesztve ]

(#138883) Gyurka6 válasza snyper990 (#138876) üzenetére


Gyurka6
őstag

A digi-nél máshol is működik (legslább is még tsvaly), úgy gondolom élő vonalon máshol is mehet, ha nem adsl.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#138884) snyper990 válasza Gyurka6 (#138883) üzenetére


snyper990
őstag

Nem tudom biztosra, de szerintem legjobb esetben is jogi szürkezóna. A szerződés a szolgáltatóval tartalmazza a szolgáltatási címet.
Az áramszolgáltatónál sem úgy van, hogy előfizetek, aztán tetszőleges helyen vételezhetek a kisfeszültségű elosztóhálózatról...
Itt meg ráadásul egyből tudják, hogy ki csatlakozott és hol, bizonyíthatóan. Innentől meg a szolgáltató jóindulatán múlik a dolog, amire én személy szerint nem alapoznék

[ Szerkesztve ]

(#138885) snyper990 válasza snyper990 (#138884) üzenetére


snyper990
őstag

Lejárt a szerkesztési idő, de eszembe jutott még valami: máshol hogy csatlakozol fel? Ha nincs az adott címen élő előfizetés, eleve nem lehetsz bekötve az oszlopon. Azt magadnak be/visszakötni határozottan illegális. Ha meg van létező előfizetés az adott címen, mi értelme az előfizetéshez járó HGW-t lecserélni?

(#138886) BIT_ válasza snyper990 (#138885) üzenetére


BIT_
tag

Én próbáltam tavaly nyáron, hogy elviszem az androidos boxomat Balatonra, hogy az itteni előfizetésemet majd ott használom, mert ugye az androidos box megy wifi-n. Na, ez nem jött össze. Hiába csatlakoztam vele ott wifi hálózatra, nem tudtam tv-t nézni. Tudja valaki, hogy miért nem működik így?

(#138887) kakuk.tamas válasza BIT_ (#138886) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Telekomos net volt? Gondolom nem… (Meg helyhez kötött szolgáltatás az OTTHONI szolgáltatás)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#138888) taki01


taki01
őstag

Mostanában egyre gyakoribbak ezek a beszakadások a SNR-ben és az adásteljesítményben. Amikor beszakadás van akkor elég sok CRC hiba is keletkezik a ED3.0-s és ED3.1-es frekiken, bár anélkül is van CRC hiba bőven. Gondolom sokat nem tehet max hibára leadom.

(#138889) AnonymusX válasza BIT_ (#138886) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Multicast módban van kint nyilvánosan, így csak Telekom hálózaton megy olyan végpontokon, ahol van TV előfizetés.

Az eszköz amúgy képes unicast módban üzemelni, mint a streaming appok és így bármilyen internetes végponton üzemelni.

Kezdetben a belsős tesztelők unicast móddal kapták meg, így nem is volt szükség Telekom végpontra sem, bármilyen internet megtette.

(#138890) snyper990 válasza BIT_ (#138886) üzenetére


snyper990
őstag

Azért, mert a Telekom az IPTV adást multicast módszerrel terjeszti egy, a saját fizikai hálózatán létrehozott virtuális hálózaton. Nem telekomos hálózaton ezért 100%, hogy nem fog menni. Ki lett már vesézve itt párszor, ha rákeresel, részletesebb hszeket is találhatsz

#138889 AnonymusX: Mielőtt valaki megint elkezd OTT adás után epekedni, azért tegyük hozzá, hogy az elég komoly infrastrukturális fejlesztést igényelne a szolgáltató részéről, amibe pl. a Vodafonnak is kb. beletört a bicskája (pl. TV-nézők számának függvényében rontott minőségű adás, hogy átférjen a rendelkezésre álló sávszélességen; plusz ugye az az előfizető sávszélességéből is levesz a Telekom-féle multicasttal szemben), és meglehetősen pazarló megoldás a multicasthez képest

[ Szerkesztve ]

(#138891) kchris78 válasza AnonymusX (#138889) üzenetére


kchris78
veterán

a box nincs hozzakotve adott modemhez?

(#138892) Gyurka6 válasza snyper990 (#138885) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azt írtam, hogy élő vonal kell, több előfizum van, egyszerre egy helyen tudok lenni, port elérés beállítása volt nálam.

Gyurka

(#138893) snyper990 válasza Gyurka6 (#138892) üzenetére


snyper990
őstag

És a porttovábbítási beállítások miatt cserélted a HGW-t?

(#138894) Gyurka6 válasza snyper990 (#138893) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nem kell cserélni semmit, 4 port van a szolgáltatóin, mégegy router másik felhasználói adatokkal. Valószínű mehetne mind a 4 porton is. Sok értelme nincs, csak nem kell a mobillal szórakozni ilyenkor.

Gyurka

(#138895) snyper990 válasza Gyurka6 (#138894) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor végképp nem értem, miről beszélsz.

„A digi-nél máshol is működik” - Mi? :F
csacsi67 fórumtárs hálózati adaptert próbál szerezni a HGW-jéhez ( = „a szolgáltatói” ), amit - ha jól értem - nem a szerződés szerinti szolgáltatási címen szeretne használni. Innen indultunk.

(#138896) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok!

Nekem még a 2020-as 1gb gigaerős netem van. Viszont szerintetek van e értelme 2gb-os netre felmenni? 900ft lenne pluszban csak. Szóval észre fogom e venni a nagyobb csomagot?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#138897) #46824192 válasza Damage401 (#138896) üzenetére


#46824192
törölt tag

Böngészés és streaming közben biztosan nem.
Napi pár száz gigabájt letöltésekor biztosan , már ha bírja tolni a szerver, torrent , akármi és megvan hozzá a saját berendezésed ami kezeli ezt a sebességet. (lan,tárhely,cpu stb...)

(megjegyzés: ha erre a kérdésre nem tudod magadtól a választ, akkor nincs rá szükséged :) )

[ Szerkesztve ]

(#138898) RVR400 válasza Damage401 (#138896) üzenetére


RVR400
veterán

Ez erősen függ attól, hogy milyen hálózati eszközöket és mire használsz.

(#138899) enginev3.0 válasza Damage401 (#138896) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én +900at nem adnék érte
Nekem valami 400ft különbség volt, akkor váltottam, gondolva a későbbiekre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#138900) rekurzio


rekurzio
kezdő

Tegnap beszéltem egy Telekom szerelővel aki egyébként vicces módon Yettel othonnetet kötött be azon kívül hogy elmondta ne aggódjak 1 éven belül optika lesz nálam azt is elárulta, hogy a 2 gigabites csomagot valamikor fel fogja emelni a T 10 gigabitre, mert már a legtöbb helyen felkészítették rá a hálózatot. Ha ez igaz, akkor duplán boldog vagyok :DD :DD :DD Mondjuk a gépem max 5 gigabitet tud lekezelni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.