Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138451) Kaba válasza szalai112 (#138450) üzenetére


Kaba
veterán

Megfelelő eszközzel (600-800) mbit/s között.

[ Szerkesztve ]

(#138452) tide66 válasza #46824192 (#138445) üzenetére


tide66
csendes újonc

Nekem is sokkal szebb a kép a droidos boxon, az iptv-n volt fakó mosott xar volt. Nem tudom mitől függhet ez hogy egyesek másképp látják. Lehet tv függő is.

(#138454) KubanitoS válasza tide66 (#138452) üzenetére


KubanitoS
veterán

+1

Én is meg vagyok elégedve a box teljesítményével. A kép egyértelműen szebb és jelentősen gyorsabb is a csatorna váltás. Nem bántam meg a cserét az IPTV-ről.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#138455) #46824192


#46824192
törölt tag

Ezt a ....ságot :DD

(#138456) Voice24 válasza Kaba (#138449) üzenetére


Voice24
őstag

Na mindegy, közben megvolt a 3. chatelés is, ez a fickó már konkrétan azt mondta, hogy téves volt az információ az eszközcseréről, ha tudja a régi ONT a szükséges paramétereket, akkor szerinte nem cserélnek. A wifi dobálásra pedig azt mondta, indítsam újra hetente, vagy jelentsem le hibára.
Még meglátom, megpróbálom-e a 1414-et.

(#138457) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Tesóméknál szerintem az Xl csomag lehet melyet egy Sagemcom F@st 5655v2 csoda szolgál ki!

Ehhez az internetes szolgáltatáshoz is kell felhasználónév és jelszó gondolom pppoe kapcsolat épül fel?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#138458) patrikcoc válasza Bacusuz (#138457) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Igen.

(#138459) Bacusuz válasza patrikcoc (#138458) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi.
Hogyan lehet kihasználni a 2 GB sebességet ha azt szeretnénk hogy az ont mőgé rakott switch építse fel a pppoe kapcsolatot?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#138460) tuto558 válasza Voice24 (#138456) üzenetére


tuto558
tag

Én anno bementem Telekom üzletbe is személyesen, meg chat-en is érdeklődtem, mindenhol azt mondták, hogy nem kapok új HGW-t új hűség vállalása esetén, aztán itt a fórumon írták többen, hogy kaptak Sagem 3896AX-t, szóval hosszabbítottam én is, és hozta is a futár az új HGW-t. Azt el tudom esetleg képzelni, hogy ezt az egész "új hűséggel 1000-es netre új Wifi6-os HGW" programot teljesen leállították, amíg nem találják meg a hibát a 3896 AX-en, lehet emiatt nem viszik optikán sem 1000-es net hűség hosszabbításnál most az 5670-est, ki tudja milyen szerződése van a T-nek a Sagemmel... de ez csak tipp, lehet semmi köze nincs hozzá.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#138461) beteg


beteg
őstag

Sziasztok!
Van "régi" IPTV-m, netem tőlük. Tudtok valami jó megoldást arra, ha ki szeretném próbálni az új Box-ot, de csak úgy, hogy a régit ne kelljen leadnom és működjön párhuzamosan mondjuk 2 hétig a kettő?
Köszi!

Csak futni kell!

(#138462) Kaba válasza beteg (#138461) üzenetére


Kaba
veterán

Ez a lehetőség már megszűnt. Korábban még el lehetett álni és visszakapni a régit. Amennyiben most váltanál a Telekom tévére az új boxxal a régi IPtV-re már nem tudsz visszaváltani.

[ Szerkesztve ]

(#138463) Kaba válasza tuto558 (#138460) üzenetére


Kaba
veterán

Nemcsak Sagemcom van, hanem Technicolor ONT is ( többnyire ezt adják).
,

(#138464) dethroner válasza OldMike (#138432) üzenetére


dethroner
veterán

Ez az ügyintézők értetlenkedése azért hagy kivánnivalót maga után. Amikor muterék kérték a digitális jólét alapcsomagot, nem is hallott róla, felettesétől 9 percen át érdeklődött kért infót és engedélyt hogy tájékoztasson róla. Aztán persze mondta hogy van ilyen, igen. De akkor miért van lehetetlen helyre eldugva a weboldalon ez a lehetőség, és miért "nem tud róla" a telefont kezelő ügyfeles? Mert hazudnak :K
Köszi a tippet, megpróbálom kikapcsoltatni. A mi áramszámlánk terhére, előfizetésünkről ne szolgáltasson a megkérdezésünk nélkül a szolgáltató.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#138465) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni sagemcom fast 5670 port nyitásban?
Egyszerűen akármit csinálok nem nyitja ki.
Az IP cím egyezzik a router felületén és a my ip honlapon is.
Elméletileg nem natolt. 2000/1000-es optika.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#138466) patrikcoc válasza Bacusuz (#138459) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Switchhel nem fogod tudni a PPPoE kapcsolatot létrehozni (vagy ha mégis, nem lesz teljes a sebesség). Egy olyan router kell (ha az ONT-ot mindenképp ki akarod ikatatni), amin van 2,5G-s WAN port, és opcionálisan egy 2,5G-s LAN port is, amire rakhatsz egy 2,5G-s switchet.

(#138467) gabor9991 válasza dethroner (#138464) üzenetére


gabor9991
őstag

Én is tapasztaltam ezt :)
Belinkeltem a csetes ügyintézőnek a 3390 forintos 250/10 sebességű kábeles digitális jólét alapcsomagot és azt válaszolta hogy erre nem vagyok jogosult, kicsit később még már azt írta hogy ez a csomag nem is létezik a kollégái éppen most szedik le a weboldalról :D
Következő, 2. próbálkozás telefonon történt, az ügyintézés úgy tűnt hogy f@szán megy az ügyintéző képben van mindennel, de mielőtt beállította volna a digitális jólét alapcsomagot 3390-ért amit kértem azt mondta hogy ezt csak a legritkább esetben szokták megtenni mert van ennek a csomagnak egy lakossági publikus verziója, ha nekem nem gond akkor beállítja azt.Minden paraméter és az ár is ugyanaz lesz csak a csomag neve lesz más.
Belementem. :)
Pár nap múlva benéztem a Telekom alkalmazásba és mit látok?
Beállított nekem valami tök más csomagot teljesen más havidíjjal :D
Jött a 3. próbálkozás, itt végül sikerült megoldani ezt a hatalmas kérést hogy állítsák be azt a tarifát amit én akarok.Most a Telekom alkalmazás is azt mutatja hogy megfelelő a csomag és a havidíj is jó hozzá.
Tapasztalt: 3 ügyintézőből 2 annak ellenére hazudott nekem hogy tudatában voltak annak hogy tudom mit szeretnék és nem akarok semmi felesleges dolgot :)

És hogy miért van ez eldugva a Telekom oldalán?
Talán azért mert így 3390-ért kell adjanak internetet hűség koax hálózaton 250/10 sebességgel optikai hálózaton 250/70-nel, szerintem ez sok embernek bőven elég lenne amúgy.
A publikus csomag itt nálam 250/10 és havi 5950 :)

[ Szerkesztve ]

(#138468) RVR400 válasza gabor9991 (#138467) üzenetére


RVR400
veterán

Alapvetően nem kaphattad volna meg, mivel ezt nem arra találták ki, hogy Te olcsóbban juss hozzá, mert nincs kedved többet fizetni, hanem azért, hogy ahol eddig nem volt szolgáltatás, mert nem tudták megfizetni, ott rászorultság alapján biztosítsák.

(#138469) kchris78 válasza RVR400 (#138468) üzenetére


kchris78
veterán

tonkremenni nem fognak bele. nekem egy par eves spec2 dijcsomagom 4400 ft 250/25, csaladi hd tv csomaggal. erről max akkor váltok ha lerobbantanak róla...

[ Szerkesztve ]

(#138470) kis20i


kis20i
csendes tag

Kaon CG3002-n van valami trükkje a konfiguráció elmentésének? Rányomok a download gombra, de látszólag semmi eredmény. Egy idő után meg kiírja, h nem elérhető a webhely.

(#138473) gabor9991 válasza RVR400 (#138468) üzenetére


gabor9991
őstag

Részben igazad van, egészen tavaly év végéig ez csak a felzárkóztatás miatt létezett.
Ma viszont már bárki számára szabadon elérhetővé kellene tenni ezeket a csomagokat.

"2022. januárjától az Alapcsomagban foglalt otthoni szolgáltatás maximális letöltési sebessége legalább30 Mbit/s-ra emelkedik, míg a minimális (garantált) letöltési sebességet 7,5 Mbit/s-ban állapították meg. Megszűnik az a felhasználókat érintő feltétel, mely szerint az Alapcsomagra csak azok fizethettek elő, akiknek az azt megelőző egy évben nem volt internet-előfizetésük, így a kedvezményes internet elérés mindenki számára elérhetővé válik. Ugyancsak megszűnik az igénybevétel időtartamára vonatkozó korlátozás, 2022. elejétől már egy éven túl is hatályos marad az előfizetői szerződés."

Azt gondolom hogy nem fair hogy ezt az lehetőséget hazugsággal is megpróbálják az ember elől eltitkolni és ugyanazt csak más néven 3390 helyett 5950-ért eladni.

[ Szerkesztve ]

(#138477) Essejó válasza szalai112 (#138450) üzenetére


Essejó
veterán

Ha raknál bele egy usb3-lan átalakítót link pl. Akkor lenne teljes sebességed is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#138481) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Elég legyen! Aki nem bír magával az megy pihenőre!

(#138482) RVR400 válasza gabor9991 (#138473) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk nálunk 10% kedvezménnyel 3600 a 250-es net, mivel van mellette egy TV-szolgáltatás is. Viszont ha nem számítana egybe a kettő, akkor többe kerülne a leves, mint a hús. Hol adnak olyan drágán netet?

Szerk:
#138483 Kaba: akkor meg pláne. :)

[ Szerkesztve ]

(#138483) Kaba válasza RVR400 (#138482) üzenetére


Kaba
veterán

Tv+net az 20% kedvezményt ad.

(#138484) snyper990 válasza gabor9991 (#138473) üzenetére


snyper990
őstag

És ennek így mi értelme? Merthogy a szolgáltatás általános minősége biztosan nem fog javulni, ha kb. hatósági áras lesz ez is. Már a rendes konkurencia is hiányzik, egyik szolgáltató rosszabb, mint a másik, erre még az extra profit adta motivációt is elveszik. Persze, nem kell sajnálni a szolgáltatókat, marad mit a tejbe aprítani. Viszont én így nem tudom sajnálni az előfizetőket sem, ha az árszintnek megfelelő szolgáltatást kapnak...
Ez a kettősség furcsa nekem az előfizetők részéről: mindent azonnal, de olcsó legyen. Ha meg (többek közt ezeknek a hatására is) rossz a szolgáltatás, akkor elvárás a prémium ügyfélszolgálat :F

(#138485) Bacusuz válasza patrikcoc (#138466) üzenetére


Bacusuz
őstag

Alapvetően az a gondja, hogy néha nem tudja kívülről elérni az eszközeit csak ha manuálisan újraindítja az ONTot.
A belső hálózaton van NAS melyen sok torrent fut, pár tv, médiaboxok, laptopok, pc-k, és wifi eszközök, + okos otthon.

Elsőre azt gondoltam, hogy az ont(Sagemcom F@st 5655v2) nem bírja a kihasználtságot a sok szimultán kapcsolatot és ha csak átengedne jobban lehetne a hálózatot menedzselni.

Mit gondoltok?

Ezen az onton van 2,5gbe lan csati?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#138486) Kaba válasza Bacusuz (#138485) üzenetére


Kaba
veterán

Az 5655 nem rendelkezik 2,5 gigás porttal.

[ Szerkesztve ]

(#138487) gabor9991 válasza snyper990 (#138484) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem tudom mi az értelme én csupán azt látom ha ugyanazt megkaphatom 3390-ért mint publikus csomagban internet+telefon -20% kedvezménnyel -600 forint e-packkel 5690-ért.
Ekkor eléggé meg kell gondolnom miért is fizetném a drágább árat, ha ugyanezt havi -2300 forintért is megkaphatom.
Ha megnézed a konkurenciát akkor azt látod te is gondolom, hogy ez az olcsósított ár sem kirívóan alacsony a nyújtott szolgáltatásért cserébe.

#138482 RVR400 :

Itt az Alföldön nem nagyon tudsz válogatni van a telekom koax 30éves hálózata meg az invitel 50éves hálózata.Itt annyiért adják a szolgáltatást amennyiért nem szégyellik, itt nincs spec ár :)

(#138488) snyper990 válasza Bacusuz (#138485) üzenetére


snyper990
őstag

Van lehetőség PPPoE passthrough-ra, de ahogy patrikcoc is írta, abban az esetben sem switch lesz a helyzet kulcsa, hanem egy router. És mivel azon az ONT-n nincs 2,5 Gbites LAN port, így 2,5 Gbites porttal rendelkező router max. a belső hálózaton fog sebességnövekedést eredményezni, ott is csak azon eszközök között, amik szintén rendelkeznek 2,5 Gbites porttal (és amiknek a forgalma egyáltalán átmegy a routeren). Jövőállósági szempontból lehet értelme ilyen routert venni, de mire kihasználná az internet felé is a nagyobb sebességet, addigra valószínűleg fejlettebbek/kiforrottabbak/olcsóbbak lesznek az ilyen eszközök (hacsak nem vált a közeljövőben a 2 Gbites csomagra)

#138487 gabor9991: Persze, azt a részét megértem, hogy ha van rá lehetőség, mindenkinek szíve joga élni vele. Ez elég egyértelmű.
Magának a lehetőségnek a létezését nem értem, legalábbis ebben a formában. Ahogy eddig volt, úgy szerintem nagyjából jó volt.
Ha jövedelem alapján állapítanák meg a jogosultságot, azt megérteném (bár nyilván vissza lehet azzal is élni, de az meg az adóhatóság dolga lenne, hogy kiszűrje a munkavállalóit minimálbéren bejelentett, de nem annyiért foglalkoztató munkaadókat)

(#138489) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! Akinek van filmklubja,mennyire jó dolog? Van értelme?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#138490) #46824192 válasza snyper990 (#138484) üzenetére


#46824192
törölt tag

Prémium ügyfélszolgálat??
Ugyanmár....
Évekig havi26e fizettem , most 2 évig épp csak 20-21e között fixen. Ehhez képest az üfsz full sötét +mind mást mond , a szerelők sokszor igénytelen munkát végeznek vagy épp sáros bakancsal akar végigszaladni a házon ,legrosszabb amikor a kettő együtt van , az eszközök meg tudjuk milyenek. (akinek nem inge....)Még szép hogy én is addig ütöttem az asztal amíg kiharcoltam a jogosan járó spec kedvezményeimet.

Ennyi pénzért én nem várok semmilyen területen prémiumot, csak az elvárható minimumot. Amíg ezt is csak alulról súrolják , addig boldogabban fizetek pár ezressel kevesebbet, mint hogy rám tukmálnák minden esetben a drága ,de ugyanilyen csomagot. Mert ugyebár az üfsz a saját sajtóanyagaikat sem ismeri , semmilyen publikus pdf anyagot amit ők tettek közzé, ők soha nem tudnak semmilyen kedvezményről, nehogy már jóljárjon az efi. Állotom ,hogy erre szándékosan vannak kiképezve!

(tudom menjek máshová,,,,hát én lennék a legboldogabb ha megjelenne más is a területen)

Cry0 A nagyja ZS kategóriás gagyi film , ami jó azt garantáltan láttad már vagy 2-3* más forrásból. A minőség meg ránézésre max egy elcseszett 720p a legjobb esetben.

[ Szerkesztve ]

(#138491) Bacusuz válasza snyper990 (#138488) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi a választ
és a leírt külső elérési anomáliáról valamint az ont terheltség alatti megbízhatóságáról mit gondoltok?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#138492) prisz válasza Cry0 (#138489) üzenetére


prisz
aktív tag

Kb. Semmi...

(#138493) snyper990 válasza #46824192 (#138490) üzenetére


snyper990
őstag

Ha beleolvasol a konkurencia topikjaiba, azoknál sem valami rózsás a helyzet.
Nem értem. Ez is olyan szerintem, hogy ennyi pénzből és energiából lehetne akár jól is csinálni, de vagy 1) inkább az ügyeskedést választják a rövidtávú haszon érdekében, még ha hosszú távon hátrányt is jelent, vagy 2) egyszerűen ilyen szinten áll a munkavállalói állomány. Utóbbira a Postát is fel tudom hozni példaként: nálunk is tisztán látható a házszám, nagyanyám házánál is, mégis a szomszédok küldeményeit is bedobálják. Utóbbi helyen mikor átvittem a kettővel lentebbi szomszédhoz a leveleit, akkor láttam, hogy az ő házszáma konkrétan a postaládáján van. Eltekintve néhány szerencsés kivételtől, mindenki belesz*rik mindenbe, be van fásulva, ki van égve.
Nyugati viszonylatban még így is viszonylag olcsók a szolgáltatások, főleg a net (tudom, a fizetések meg nagyon nem ott vannak). Viszont ha (az efik szerinti) rossz szolgáltatásért kevesebbet hajlandóak fizetni, azzal hosszú távon legjobb esetben stagnálni fog a minőség (főleg ha elfogy a rájuk szánt az állami támogatás is), és újrakezdődik az ördögi kör

#138491 Bacusuz: Passz. Keress itt rá a típusszámra. Annyiféle szolgáltatói eszközzel van annyiféle embernek annyiféle problémája, nem tudom/akarom észben tartani.
Ha kölcsönrouterrel ki tudja próbálni, azt érdemes lehet megtenni. Saját router fölött mindenképp nagyobb lesz a kontroll

[ Szerkesztve ]

(#138494) Bacusuz válasza snyper990 (#138493) üzenetére


Bacusuz
őstag

viszont hiába veszünk 2,5 gigás wan portos routert az ont nem képes 1 gigánál többet kiengedni magából 1 csatlakozón.
cseréltetni lehet olyanra amin van 2,5gigás port?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#138495) zseko válasza snyper990 (#138493) üzenetére


zseko
veterán

Ó, a postával pont pár hete volt nekem afférom. Vagyis egész pontosan az MPL szállítással. Csomagot vártam, sajnos el kellett ugranom otthonról egy fél órára. Az emailben világosan le van írva, két egymást követő nap megpróbálják kézbesíteni, ha nem sikerül, akkor leadják a postán, ott öt napig átvehető. Ezzel szemben mikor hazaértünk, a csomag be volt dobva az udvarra, és simán beállította átvettként.

Na most még csak ez, de van pár 'apró' más problémám is ezzel: először is, olyan utcában lakunk ami tele van cigánnyal, egyszer még a lakatot is lelopták a kapuról 5 perc alatt, míg éppen nem volt rázárva, biztos mert szép fényes réz volt. A csomag egy méterre volt bedobva, és a kerítésünk nem teli hanem rácsos, tehát simán belátni, csoda hogy nem nyúltak be érte és vitték el (bár inkább a kutyánknak köszönhető, eléggé tartanak tőle).

Na de, mi van ha nem egy 10e-es csomagot rendeltem volna, hanem, túlzással élve, mondjuk egy másfél millás Apple laptopot? De legyen akár csak egy 400e-es eszköz. Azt is csak így simán bebassza az udvarra az a gyökér?? Tuti kifizettettem volna vele ha eltörik. Ugyanis be van kamerázva az udvar, nagyon szépen lehetett látni a kamerafelvételen mikor bedobta.
Kíváncsi vagyok legközelebb is ő hozza-e még, panaszt tettem.

HR24.hu

(#138496) RVR400 válasza Bacusuz (#138494) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem a 2Gb mellé alapból kellett volna másik eszközt adniuk, pl az 5655 helyett egy 5670-est.

(#138497) Kaba válasza RVR400 (#138496) üzenetére


Kaba
veterán

Alapból adnak is, mivel olyan eszközt nem is adhatnak amelynek nincsen 2,5 gigás portja, ebből kifolyolólag ő nem is rendelkezik 2 gigás netttel.

[ Szerkesztve ]

(#138498) Jimbo75 válasza #46824192 (#138490) üzenetére


Jimbo75
tag

Ennyi. Én se szarakodnék a T-vel, ha lenne itt más, de nyilván felosztották a várost kartellben, aztán más szolgáltató nem fog itt megjelenni...

(#138499) snyper990 válasza Bacusuz (#138494) üzenetére


snyper990
őstag

Csak úgy cseréltetni valószínűleg nem. Ezért is írtam, hogy „hacsak nem vált a közeljövőben a 2 Gbites csomagra”.

#138495 zseko: Ez van, ha egy cég nincs versenyre kényszerítve az állami támogatások miatt.
De legalább jól nevelt a kutyátok. A miénk biztosan megnézte volna, mi van a csomagban :D

(#138500) Bacusuz válasza Kaba (#138497) üzenetére


Bacusuz
őstag

2 gigás csomagra van előfizetése, most nézte mag az app ban

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.