Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138551) Essejó válasza user12 (#138550) üzenetére


Essejó
veterán

A 3686 sem engedett dhcp-n kívüli ip-t beállítani, viszont a nas meg simán le tudott kérni dhcp-n kívül statikus ip-t magának.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#138552) korren válasza snyper990 (#138547) üzenetére


korren
aktív tag

Technicolor-on van DHCP, már MAC alapján adtam az ASUS routernek fix IPt is....

UTP kábel csere nem lehetséges, amúgy CAT6 350 MHz, kábel teszterrel minden rendben.

Kb. 10 percre működött, megjelent a Devices alatt, a LAN4-be (2.5Gb/WAN) dugva, aztán azóta se láttam. Resi mindkét eszközön volt.

ASUS routeren a sima LAN portokba dugjam ugye, ne a WAN-ba?

Amúgy AP módban az ASUS.

Az átjáró és a DNS a Telekom router IPje.

:W:O

-I like the misery. -I like this world!

(#138553) snyper990 válasza korren (#138552) üzenetére


snyper990
őstag

Legalább egy próba erejéig vidd oda az ONT-hez az Asust, és csatlakoztasd egy patch kábellel. Így ki lehet zárni a kábelhibát. AP módban sok router tudja a WAN portot is használni, de jobb a békesség, LAN-nal próbáld.
Az Asusnak adott fix IP-n nem éred el az Asus konfigurációs lapját?

(#138554) korren válasza snyper990 (#138553) üzenetére


korren
aktív tag

Csináltam egy trükköt, rádugtam a laptopot ugyanerre a kábelre, csodásan ment, mind az általam, mind a DHCP által kiosztott IPvel. Ezt a kábelt egyből atdugtam az AP konfigurált ASUS routerbe és láss csodát működött, a Telekom sz@rja látta mindkét esetben a rádugott eszközt, bár fura volt hogy ami az ASUS wifibe jelentkezett be, azt is Wired device közé sorolta... :Y

Majd bedugtam egy másik UTP kábelt az ASUS ba, és már meg is szűnt létezni a Telekom frimwareből a Devices szekcióban a router.
Mintha kihúztam volna a kábelt a routerből....
Vagyis mintha szándékosan dobná el a másik routert....

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#138555) snyper990 válasza korren (#138554) üzenetére


snyper990
őstag

Az nem fura, hogy vezetékes eszközként jelennek meg az Asus wifijére csatlakozott eszközök, mivel az ONT ugyanazon a LAN porton éri el azokat az eszközöket is, mint magát az Asust. Az ONT „szemszögéből” neki azokkal vezetékes kapcsolata van.
És ami másik UTP-t bedugtál az Asusba, annak a másik végén mi van?

(#138556) korren válasza snyper990 (#138555) üzenetére


korren
aktív tag

Egy Xbox Series X.

-I like the misery. -I like this world!

(#138557) snyper990 válasza korren (#138556) üzenetére


snyper990
őstag

És amikor a laptopot dugtad be, milyen linksebességgel jött létre a kapcsolat?
És ha a laptopot kötöd az Asus után az Xbox helyett, mi történik?

(#138558) korren válasza snyper990 (#138557) üzenetére


korren
aktív tag

Első genes i3-as laptop, szóval 100/100 a link sebesség :DDD

Ezt rögtön kipróbálom!

szerk.: Jah, nem tudom kipróbálni... Az Xbox -hoz egy keystone-on keresztül érkezik az UTP, egy helyen van és a falban ez két kábel RJ45-ös vége...
Mármint ami a Telekom router től és a keystone-tól érkezik.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#138559) katsazoli


katsazoli
csendes tag

#138447 erre valaki?

Xbox live ID: Zolika21

(#138560) snyper990 válasza korren (#138558) üzenetére


snyper990
őstag

Rajzold már le, hogy van most a hálózat, illetve hogyan szeretnéd, hogy legyen, mert nem igazán látom át

(#138561) user12 válasza katsazoli (#138559) üzenetére


user12
őstag

A beltéri menüjében van opció, hogy letiltsd a feliratot (globálisan)?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#138562) RVR400 válasza katsazoli (#138559) üzenetére


RVR400
veterán

(#138563) Lazax


Lazax
csendes tag

(Törölni nem tudtam a hozzászólást, de megvan a meoldás: a hosts file routolt át a saját szerverre - ez csapott be -, mert az ONT nem tud hairpin NAT-ot.)

[ Szerkesztve ]

(#138564) korren válasza snyper990 (#138560) üzenetére


korren
aktív tag

-I like the misery. -I like this world!

(#138565) snyper990 válasza korren (#138564) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem csatlakoztatsz semmit az Asushoz az ONT-n kívül, akkor sem jelenik meg a devices menüpontban?
Ha az Asushoz (az ONT-n kívül) csak a laptopodat csatlakoztatod egy rövid patch kábellel, akkor létrejön a kapcsolat? Van rajta net?
Asus gyári beállítások visszaállítása után hogyan konfiguráltad? Csak a laptopot csatlakoztatva, és arról belépve?
Asuson a legfrissebb firmware van?
Az Asusnak adott fix cím DHCP-tartományon kívülről van?

(#138566) RVR400 válasza korren (#138564) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem ugyan Sagemcom van, meg egy RT-AC65P. A router WAN portjába dugva a kábelt AP-ként tökéletesen üzemel, bár tény, hogy nekem tartományon belül van fix ip-je a Sagemcomtól. A régi Cisco, meg az új androidos STB is tökéletesen megy kábelen egy TP-Link switchen keresztül, minden lát minden másik eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#138567) korren válasza snyper990 (#138565) üzenetére


korren
aktív tag

Kipróbáltam egy másik másik ASUS routerrel (RT--AC66U B1, régebbi egy RT-N18U), az például automatikus WAN IP mellett (192.168.1.xxx) csinált egy alhálót (192.168.2.xxx) és szépen ment egy darabig.
A Telekom cucc LAN4 ből az ASUS WAN portájba ment a kábel.

Az alhálón kiosztotta az IP-ket, aztán egyszer csak semmi. Mintha kihúztam volna a kábelt.
Egyik router se látta az UTP kábelt.

AP módban rácsatlakozni se tudok, nem ad IP, csak ha a kliens eszközön én állítok kézzel IP-t, de netre akkor se enged ki.

Továbbra is azt gondolom hogy szándékosan nem hagyja a Telekom router, vhogy megoldható ez egyáltalán? :F

Még egy ócska TP-Link 100/100-as switch-em van, azzal még adok egy esélyt a dolognak....
Aztán elengedem.

-I like the misery. -I like this world!

(#138568) seger


seger
addikt

Telekomnak van olyan smtp beállítása, amivel más hálózatból is lehet emailt küldeni?
Vagy van valami olyan beállítás amivel működik?
Gmail-t próbáltam, de akkor a küldő mail címe helyett a gmail jelenik meg.

(#138569) snyper990 válasza korren (#138567) üzenetére


snyper990
őstag

Pont az a furcsa, hogy nem tudok olyanról, akinél ne menne. Nálam is egy Asus router (RT-AC58U) van AP-ként egy Technicolor ONT-re kötve, semmi probléma nincs vele.
DHCP biztosan jól van konfigurálva az ONT-n?
Mikor elszáll a hálózat Asus felé menő része, a többi, ONT-re csatlakoztatott eszköz (ha van) működik tovább rendesen?
Próbáld ki, hogy nem csatlakoztatsz semmit az Asushoz, és nézd meg, úgy is elszáll-e a kapcsolata az ONT-vel.
Valami konfigurációs probléma ez szerintem, de így távolról, látatlanban nehéz rájönni, hol lehet a gond. Esetleg az otthoni hálózatos topikban kérdezz rá, hátha valaki találkozott már ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#138570) korren válasza snyper990 (#138569) üzenetére


korren
aktív tag

Például az IPTV röccenès nélkül megy közben.
A Technicolor gyakorlatilag szimpla konfig.
192.168.1.1 belső IP-n, DHCP ON (2-254), LAN4 (2.5 Gb/WAN) összekötve az AC66U B1 WAN portjával, de másik LAN portokkal is.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#138571) #46824192 válasza korren (#138567) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ap módban nyilván nem oszt ki címet ,mivel olyankor nincs dhcp a routerban.

Ebben a konfigban működnie kell. Én is így használtam.(sagemcom 3890v3)
Sőt a második routerban IGMP-vel azon az alhálón az iptv is megy rendesen.
A telekom routerban semmi szándékosság nincs hogy így ne működjön,hiszen neki a 2. router wan portja ,csak egy szimlpa lan eszköz,mint bármi más amit rádugsz.

Vagy eszköz hibád van, vagy konfig. Más nem lehet.

(#138572) snyper990 válasza korren (#138570) üzenetére


snyper990
őstag

DHCP tartomány kezdődjön .3-tól, Asusnak add fixen a .2-es IP-t. Asust AP módba/DHCP off.


„de másik LAN portokkal is”

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben?

(#138573) korren válasza snyper990 (#138572) üzenetére


korren
aktív tag

„de másik LAN portokkal is” - ha nem WAN-ba dugom, hanem a LAN-okba.

Ma kipróbáltam repeater módban és csont nélkül működik, a LAN portokon is...

De nem szeretem a Wi-Fi repeatert, nekem kábeles összeköttetés a cél.

DHCP tartomány kezdődjön .3-tól, Asusnak add fixen a .2-es IP-t. Asust AP módba/DHCP off.
Ezt ki fogom próbálni, köszi szépen!

boxoslaca, neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#138574) woodworm válasza korren (#138573) üzenetére


woodworm
veterán

Most akkor pontosan milyen beállítást használsz? Asus dedikált ap-mód vagy kézzel állítod be?

(#138575) korren válasza woodworm (#138574) üzenetére


korren
aktív tag

Volt már minden.
Eddig csak a repeater működött.

Automatic IP, Static IP, WAN/DHCP off, AP, egyik sem.

-I like the misery. -I like this world!

(#138576) snyper990 válasza korren (#138575) üzenetére


snyper990
őstag

Ha nem szükséges, hogy az Asus is szórjon wifit, lehet, hogy tényleg jobban járnál egy egyszerű unmanaged switch-csel. Meg lehet csinálni az Asussal is, de nem könnyíted meg a saját dolgod azzal, hogy egyszerre túl sok mindent változtatsz. Úgy tényleg nehéz kideríteni, hogy mi okozza a hibát

(#138577) #46824192 válasza korren (#138575) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha egyszer meglesz a megoldás vagy hiba,mindenképp írd le mert mmár komolyan érdekel mi lehet nálad.

(#138578) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Egy rövid segítség kellene tőletek, ismerősömnek segítek, vázolom, mi hogy van.
Családi házba Telekom optika lett kötve Sagemcom f@st 5670 router lett betéve + otthon van neki TP-Link Decoja amivel a távolabbi szobákba is tökéletes a wifije.

Kamerarendszerrel van egy kis gond, amit megoldottam neki, de valamiért belső hálóról nem tölt be neki a kamera oldala, csak mobilnetről. Ez mitől lehet?
Wifire mikor csatlakozik, a Tkom-os wifin lóg, nem a deco-n.
Amit csináltam neki:
- NAT-ot megnéztem, nincs Natolva, mert belső router WAN IP és whatismyipaddress.com-os cím is stimmel.
- Port fowardingnál a 80-as és 8000-as portokat kellett kiengedni.
- IPv6-ot letitlottam neki, mert szerintem felesleges(Ezt amúgy kapcsoljam ki neki végleg?)
- DHCP-ben a kameraranszer eszköze + a kamerákat lefixáltam fix IP-re.

A kamerarendszer eszköze LAN-on csatlakozik a routerhez, belső felületen mindnehol azt írja Online.
Ha Chromeban/Chrome inkognitóablakban nézem nyitom meg a linket, akkor nem tölt be az oddal. Sütiket és egyéb webhelyeadatokat is töröltem a chrome-ból + cache-t (CTRL+f5) is megtettem de belső wifi hálózatról nem elérhető a kamerarendszer.

Ez mitől lehet, van vakainek ötlete?

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#138579) snpetit válasza stigma (#138578) üzenetére


snpetit
aktív tag

Másik böngésző? Firefox?

(#138580) #46824192 válasza stigma (#138578) üzenetére


#46824192
törölt tag

A mobilnetes kapcsolat Wan oldalról megy, tehát nincs Nat és jó a port átirányítás.
Belső hálón használva egyébként ezeknek semmi jelentősége.

Könnyen el tudom viszont képzelni ,hogy ugyanaz a hiba előjön ,mint pl. nalam is (az enyém sagemcom3890v3) , mégpedig a sagemcomban a Lan és a Wlan random elfelejti látni egymást. Pl. ezért volt nálam szívás a Lanon lévő android boxokban a Chromecast elérés. Hol ment hol nem ment.
Ezt úgy oldottam meg hogy a Sagemcom után tettem egy AP -t , ami a Sagemcomra Lan-Lan kapcsolódik. Így ha az AP wifire csatlakoznak a telefonok , akkor a Sagemcom részéről már az boxok Chromecast-ja és a telefonok ,úgymond Lan-Lan kapcsolatban vannak. Ezzel kizártam a Sagemcom Lan-Wlan hibáját. +A Sagemcom wifit offoltam a francba, mert így fölösleges lett.

Esetleg egy próbát megérhet.... Illetve ha a tplink deco Lan kapcsolatban van a Sagemcommal és arról (wifin is)megy, akkor a Wlan/Lan abban a Sagemcomban is elfelejt működni/látni egymást :)
Köszönhetően a f..a firmwareknek amiket rápakolnak ezekre ,aztán sza.nak rá ,hogy javítsák.

[ Szerkesztve ]

(#138581) kchris78 válasza korren (#138564) üzenetére


kchris78
veterán

vegyél hardveres switchet. ezekben az eszközökben legtöbbször szoftveres a switch es terheli az asus procijat ahogy ramolja a csomagokat ide oda...

(#138582) woodworm válasza kchris78 (#138581) üzenetére


woodworm
veterán

Erre azért ne vegyél mérget. Szerintem legtöbbször ott az soc-ben, ha meg nem fér a wifitől, akkor mellette az alaplapon a hardveres switch.

(#138575) korren
Legegyszerűbb esetben, amikor menüből bekapcsolod az ap-módot, nincs szükség semmilyen más beállításra. A wan port gyakorlatilag lan portként lesz használható. A fő router klienslistájából kikereshető az ip-címe. Ha ez két router esetén is csak időlegesen működik, akkor én hardveres hibát keresnék. Pl. a csatlakozó környékén.
Ha ezt az automatikus dhcp címkérést akarod fixálni, akkor azt a fő routerben kell az address reservation, manual assignment vagy valami hasonló címszó alatt megtenned és mindenképpen a pool tartományon belülről.
Az ap-mód bekapcsolásakor választhatsz vagy később megváltoztathatod a beállítást és adhatsz fix ip-címet az ap-nek, ekkor a fő router pool tartományán kívülről kell ip-címet választani.

Ha valami szolgáltatás miatt manuálisan állítanád be az ap-módot, akkor ugye ki kell kapcsolni a dhcp szervert, ilyenkor nem használható csak a 4 lan port és a fő router pool tartományán kívülről kell az asus lan ip-címét beállítani a lan ip fülön.

(#138583) korren válasza woodworm (#138582) üzenetére


korren
aktív tag

Érdekes amit írsz a csatlakozóról.

Elég merev fali kábelt használtam (FTP), és RJ45-öt használtam hozzá.
Kollégám le b@szott hogy miért nem keystone-t használtam.

Megpróbálom mindkét végét azzal és patch kábel.

-I like the misery. -I like this world!

(#138584) vacs válasza #46824192 (#138580) üzenetére


vacs
veterán

Én is Sagemcom f@st 5670-et használok IP kamerákkal és hibátlanul működik távolról is!

(^)(>.<)(^)

(#138585) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Másnál is néha megakad az androidos box pár napja? Van, hogy fél-1mp-re megáll a kép ill. hang, és utána megy tovább. Visszatekerésnél ugyanott áll meg, mint az élő... Minden más megfelelően működik (net tartja a 940/940-et).

(#138586) katsazoli válasza user12 (#138561) üzenetére


katsazoli
csendes tag

De van és ugyanúgy visszakapcsolja magát egy idő után.

Xbox live ID: Zolika21

(#138587) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok.
Nem találtam topikot rá, de a Telekom routert kéne egy bútorra tennem hosszabbítóval. Erre találtam ezt ami jó lehetne:
ALLOCACOC PowerCube Extended
Viszont 90 fokos konnektorral kéne, de nem találok erről infót. Ha sima egyenes a csatlakozó a végén, akkor ugye nem fog bemenni a bútor mögé. Van valakinek tapasztalata erről? Sajnos üzletet se találtam ahol készleten lenne és meg lehetne nézni Budapesten. Köszi előre is :R

(#138588) madagaszkar válasza patrikcoc (#138585) üzenetére


madagaszkar
tag

Nálam is ez van. Van az 4-5 mp is, "de ki számolja"?

[ Szerkesztve ]

(#138589) patrikcoc válasza madagaszkar (#138588) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Néha igen, de a mikrolaggok gyakrabbak, nagyon zavaró… Talán pár hét múlva javítják, itt úgy szokás…

(#138590) #46824192


#46824192
törölt tag

Sagemre kötött alap 10/100-as ,nem IGMP képes 5port switch amire csak 3db iptv box lenne rádugva, az működőképes lehet?

(#138591) RVR400 válasza #46824192 (#138590) üzenetére


RVR400
veterán

Ezen már lamentáltunk a múltkor is talán itt. Nekem egy TP Link SF-1005 és egy LS1005G is tökéletesen működik IPTV-vel, pedig elvileg nem IGMP-képesek, viszont mindkét dobozon rajta van az IPTV is.

(#138592) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Youtube vanced telepíthető valahogy a TV boxra? Feltelepíteni fel tudom, de nincs fent az alkalmazások listájában.

(#138593) Voice24 válasza patrikcoc (#138585) üzenetére


Voice24
őstag

Nálam több napja a nem androidos box is csinálta, több adónál is elég sűrűn jelentkeztek 1-2 másodperces befagyások, kockásodások. Újraindítottam az ONT-t és a boxot is, úgy tűnik, segített.

(#138594) vacs válasza diegho (#138592) üzenetére


vacs
veterán

(#138595) Essejó válasza RVR400 (#138591) üzenetére


Essejó
veterán

Ha egy switch igmp képes az annyit tesz, hogy csak a tv vagy a box felé engedi a multicastot. A nem igmp képes switch meg az összes portjára, és így a multicast elönti a teljes hálózatot, ami érzékeny cuccoknál zavart okozhat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#138596) diegho válasza vacs (#138594) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez szép és jó. Nem az a baj, hogy nem tudom felrakni a vanced-et, hanem ugyanaz, mint ezzel. Felrakom, de nincs az alkalmazások listában.

(#138597) BrownB válasza abrtom87 (#138587) üzenetére


BrownB
tag

Szia, ha egyenessel adjak, akkor levagod es teszel ra egy foldelt dugvillat oldalso kivezetessel. :)

(#138598) diegho válasza diegho (#138596) üzenetére


diegho
nagyúr

Részlegesen megoldva. Konkrétan az alkalmazások és játékok listában csak 8 alkalmazás jelenik meg, amint leszedtem mindent, amit előtte telepítettem és újraindítottam már látszik is :W

(#138599) vacs válasza diegho (#138596) üzenetére


vacs
veterán

Android tv rendszeren nem fut rendesen a YouTube Vanced, azért írtam a Smart Tube Next-et, mert ez direkt oda van fejlesztve!

(^)(>.<)(^)

(#138600) #46824192 válasza Essejó (#138595) üzenetére


#46824192
törölt tag

Magyarul ,, működik. Ez jó hír mert ha csak iptv-t dugok rá akkor a multicast elöntheti az egész hálót, nem szamít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.