Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) kisi válasza liver (#11100) üzenetére


kisi
aktív tag

Nincs is lába... :DDD

Hogy sántít e az meg ki fog derülni, ment egy tesztszállítmányra rendelés.
Nem minden kínai gagyi azért.

[ Szerkesztve ]

(#11102) DBob válasza dave93 (#11096) üzenetére


DBob
őstag

Tudom ajánlani a sajátomat fele ennyiért :K

(#11103) kisi válasza DBob (#11102) üzenetére


kisi
aktív tag

Korrekt ár :R

(A linket javítsd ki)

Mik a tapasztalataid vele?

(#11104) DBob válasza kisi (#11103) üzenetére


DBob
őstag

Már nem tudom, lejárt a szerkesztési idő.

Tapasztalatok: nem induló gépeknél rá lehet vele jönni (legalábbis elindulni valamerre) hogy miért nem. Persze ha alaplaphiba, akkor úgyis forrasztani, javítani kell..vagy cserélni. Ezért ez inkább szervizes vagy bátor otthoni barkácsembernek való cucc, aki miután kiköpte hogy hol akad pl el a lap indulása, lehet próbálkozni immáron a hw-en tovább.

Átlag usernek felesleges dolog. Max szépen villog, ahogy változnak az állapotok, meg kiírja a 2*7 szegmenses kijelző a kódokat.

(#11105) ML320 válasza szumo (#11099) üzenetére


ML320
aktív tag

Szerda van, de már a második lejmolósnál tartunk...
1/
- Van egy netbookom, amibe nincs optikai meghajtó, meg nem is értek hozzá, újra kéne telepíteni a windowst.
- Megoldható, egy óra szoftver telepítési díj, és holnapra lenne meg.
- ÁÁÁ, az drága, meg hát csak egy image...
- Az lehet, de akkor a frissítések sem lesznek telepítve, adatmentést se tudunk csinálni, és akkor is legalább fél óra munkadíj ki lenne számlázva
- Akkor is sok, annyiból egy külső meghajtót kapok.
És még morgott egy sort, és elment.

2/
- Van egy laptopom, ami rossz, ingyen bevizsgálnátok?
- Ingyen max a töltő részt tudom megnézni, hogy ad-e ki feszt, de ha egy laptopot apró darabokra kell bontani, az időben nem 5 perc
- De az x cégnél ingyen bevizsgálják
- Bakke, akkor ha valahol igéreted van ingyen melóra, minek hozod be? Akkor ezt átengedjük nekik...

Egyik meló után se sírok. Ingyen minek?!?!?! Főleg ha még cuccokat se tőlünk vették....

Ember tervez, Isten perverz...

(#11106) SP!T


SP!T
addikt

- Jöttem a rendelésemért.
- Mit rendelet?
- Húú azt nem tudom, azt hiszem Acer-t!

Köszi, leszűkítetted csak 20 típusra...

A másik: a boltunkban valami nagyon jófej munkatárs lopkod a készletről... Nem tudjuk hogyan lehet kiszűrni. Kamera hiába, annyiszor teszünk veszünk, hogy nem tudni ki mit hova visz és miért. Valakinél volt már hasonló? Gyűlölöm az ilyen csóró, másokkal kibaszós kollégákat! :(((

There's a device that I've been using called a whoop.

(#11107) blueMerle válasza SP!T (#11106) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen volt. Nálunk szervizbol tuntek el kijelzok, panelek, mikor mi...sosem lett meg ki volt az, bár gyanú az van, de ugye az semmire sem elég. :(

(#11108) kisi válasza SP!T (#11106) üzenetére


kisi
aktív tag

Alapvetően, ha nincs lopásgátló rendszeretek, akkor csak a raktárkészlet figyelésével.
Nézni(írni) kell ki, mikor, mennyit, miből vitt ki. így be lehet határolni az eltűnés idejét.

(#11109) liver válasza ML320 (#11105) üzenetére


liver
tag

Ismerek olyan céget(nem kicsit) akik valóban ingyen bevizsgálják a notikat,de minimum 2szeres áron javítják...szóval jól hangzik ez az ingyenes szó,de a gyakorlatban SEMMI sincs ingyen!

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#11110) nyunyu válasza liver (#11109) üzenetére


nyunyu
félisten

Mikor tavaly a gyarto jovoltabol elflasheltem az ipariPC BIOSat, akkor kertem arajanlatot az agyhalott gep feltamasztasara par helyrol.

Egyik notidoktor ceg 24k+afat kert volna azert, hogy a kezebenyomjak egy IC-t, meg floppyn a beleirando tartalmat. :Y

125k-ert mar profi EPROM egetot kapsz szoftverrel egyutt, ami mindenfele formaju, labkiosztasu EPROMot, flashICt tud irni...

BTW: mivel lehet EPROMot torolni?
Szereztunk penzvizsgalo UV lampat, de sehogy sem akartak torlodni az ablakos EPROMjaim, hiaba szolariumoztattam oket 4-5 oran at :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11111) mrobi válasza nyunyu (#11110) üzenetére


mrobi
csendes tag

Szia,
Nem lehet akármilyen uv fénnyel törölni.
"An EPROM requires a specific frequency of UV 253.7 nanometers (2537 angstroms). In fact the high frequency UV light used will not pass through plastic or most glass."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11112) kisi válasza nyunyu (#11110) üzenetére


kisi
aktív tag

Elvileg..

Szerintem simán összepakolsz belőle egy törlőt, és nem drága.
Viszont óvatosan vele.egy 4W körüli bőven elég, és ne nagyon nézegesd.
(Annó legalábbis én oltári nagy nyakast kaptam érte kaptam érte, amikor nyitva hagytam a doboza ajtaját.)

(#11113) nyunyu válasza mrobi (#11111) üzenetére


nyunyu
félisten

Hopp, akkor ezt csunyan beneztuk, pedig kollega ismerose is penzvaltos UV lampat hasznal. (Allitolag, en nem lattam.)
Fonokom viszont nem akar ra kolteni, mivel alig egy-ket alkalomra kene csak.

De hogy ontopik is legyek, behoztak egy ipariPCt, hogy nem jo.
Kollega nezegeti, minden mukodik, kiveve halozat.

Szetszedi, fura feher dzsuva van az alaplap bekarikazott reszen:

Szagolgatja, bakker, ennek malatale szaga van, meg a halochip labai is korrodalodtak :Y
Ugyfel elismeri, hogy kiborult egy korso sor a pultban. :DDD

Uj alaplap ara legombol, csere.
Utana ugyfelnek megmutattuk, hogy ezert van az eggyel ujabb gepnek magasabb talpa, de barmelyik barkacsaruhazban talal ontapados gumitappancsokat, felragasztja, aztan akkor legkozelebbi baleset nem kerul ennyibe.

Masik kollega sem unatkozott

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11114) horvathd válasza nyunyu (#11113) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem teljesen néztétek be mert van UV-C-s bankjegyvizsgáló is. A papírpénzek egyes biztonsági elemei különböző színekben világítanak UV-A és UV-C fény hatására.

"The Kid just rages for a while."

(#11115) Zofren


Zofren
aktív tag

nem értem én a mai fiatalokat. 2 honapja vettek egy tápot. 2 héten belul visszahozták, hogy elfustolt. garba vissza. a héten visszahoztuk(volt egy kis adminisztrácios gond), erre most visszahozza, hogy ujra elfustolt. amit cserébe adtunk Codegen tápot, az meg birta neki. Most visszakapta azt.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11116) kisi


kisi
aktív tag

Nyunyu: Kb 3000 huf egy ilyen cső, nem akkora összeg.
A villanyszerelősre meg ment egy kis történet abba a topikba.

(#11117) nyunyu válasza kisi (#11116) üzenetére


nyunyu
félisten

Mar a 2k-s penzvizsgalo is olyan volt, mintha fonokom fogat huznak :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11118) nyunyu


nyunyu
félisten

Szamlazo kollega kuldozgetett fizetesi felszolitasokat hatralekos ugyfeleknek.

Ma reggel jon SMS az egyiktol:
"Túl vagyunk fizetve 1 hónappal. Erről írj SMSt köcsög."

Hasonlo stilusu valasz ment is vissza ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11119) localhost válasza nyunyu (#11118) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ideidéznéd, kérlek?

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11120) biker válasza nyunyu (#11118) üzenetére


biker
nagyúr

ismerős sztori :)

supershop kártyát bevonta a k&h, és egy hónapja várok az újra.
közben jön hetente 2x a reklám tőlük.
egyik emailre visszaküldtem:
"A kártyámat küldenétek már, ne a rohadt reklámot!"

pénteken meg is jött :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11121) bullseye


bullseye
addikt

énmár egyszer itt megégettem magam szakmai kérdéssel, úgyhogy előre is elnézést, de akad itt valaki boltos esetleg, akit érdekelne külhoni refurb Dell notesz/desktop/szerver árlista?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11122) proof88


proof88
addikt

félve kérdezem meg, mert nem erről szól a topik, de itt a boltosok közül mennyire álltok kapcsolatban a gyártókkal? vagy velük inkább a nagykerek állnak kapcsolatban? mit lehet tenni, ha egy gyártó nem hajlandó válaszolni nekem? bocs amúgy, de nincs jobb topik...

(#11123) szumo


szumo
senior tag

Úgy látszik, hozzám csak a barkácsmatyik szirszara jut el mostanság.
Hoztak, egy pavilion zt3000-et, és attól féltem. Pedig nem is ő a gonosz, és azóta már működik, nem volt túl sok baja.
Gép: Valamiféle ház, dizájnos, elég erős nem nyiklik nyaklik. Asus p5n32 sli premium, az emlegetett 4 magos proci everest után egy E6450 lett. A memóriák nem hogy nem kit, de még az órajeluk sem egyező. Az egyik egy 667MHz-es, a másik 800MHz-es, kingstone és egy melco (??? soha :( hallottam róla). Videókártya Asus 8600GT passzív hűzéssel táp Trust 420PSU. Hibaleírás, a gép nagyon lassú és valami vírus üzenetet dob ki.
Bekapcsolás után, a táp olyan levegőt fújt, hogy a nedves kezet megszárítja. Miután elindult a gép, minden ikon eltűnt, és a lejárt nod32 48 vírusról dob vörös keretes üzenetet. Megnéztem, minden volt ott, amit csak el tudtok képzelni. Kérdésemre mind a két vinyó formázását engedték, a vírustalanítás végett. Alap winXP felhúz majd jöhet egy everest. Érzékelőknél CPU 67 fokos, GPU 68fokos alaplapi érzékelő 48 fokot mutat, a táp már égető meleget fúj ki magából.
Néhány kép ami a gpu alatt fogadott, a fényviszonyok miatt nem a legjobbak. A cpu még most kerül sorra. De annyi kiderült számomra, hogy a világítós venti, tovább világít, ha már levegőt nem tud kavarni :)
Két kép, hogy mi fogadott a gpu környékén.

Szerk: A "paszta" természetesen betonkeményre volt száradva, mind a kétféle

A forrasztott alaplapi kondikról később beszámolok, az sem semmi :(((

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11124) ollie válasza szumo (#11123) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kétféle paszta volt rákenve a GPU-ra? :Y

***

(#11125) mephi666 válasza szumo (#11123) üzenetére


mephi666
nagyúr

szép látvány... mit kent rá? fogkrémet és rá is verte még a tetejére kicsit? :) gondolom nem hallott arról, hogy a paszta lényege az lenne, hogy a lehető legkisebb mennyiséggel kitöltse a gpu/cpu és a borda közti felületi érdességet... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11126) szumo válasza ollie (#11124) üzenetére


szumo
senior tag

Igen kétféle volt rákenve, alig tudtam levakarni mind a két felületről.

mephi666: szerintem az egyik valami grafitos, vagy ezüstös lehetett, a másik a coolink CA-I01TP vagy valami hasonló, bár ilyet még nem láttam beszáradva, csak faterom gépében a prescott cpu -ja felett. Arról meg tudjuk, hogy télen a 12 m3 befűti.

Megtámogattam egy 5V ról hajtott 9cm -es ventivel a passzív hűtést, és rögtön 10 fokot ment le az üresjárati hőmérséklete a gpu nak.

De hogy melyik informatikus rak trust tápot és passzív videókártyát egy gyári hűtésű E6450 hez, és nincs megcsinálva a ház hűtése. Törném el a kezét.

Na majd ha kezdem a forrasztott alaplapos gépet, azt is befotózom ;] mielőtt kidobom.
Abból a gépből a tápkábelt tartottam meg :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11127) szumo


szumo
senior tag

Hát délután szétszedtem a csoda videókártyás gép proci hűtését. Nem csalás, nem ámítás, jól látható, hogy a hűtés felkent pasztát még soha nem látott.

A proci szerencsésebb napjain azért valami csak volt rákenve.

Aztán egy másik gép tápja ugyanezen "informatikusnak" nevezett kókler keze alól. Kéretik a koppanó állakat alápárnázni az asztalon.

Igen kedves kollégák, az ott egy zuhanycső darabja ráhegesztve a 12V-os alaplapi csatlakozón.
Ne is kérdezzétek, hogy miért, de már nincs rajta. :)

S akkor a jobb napokat is megélt P3-as alaplap, amit valami gengszter elkezdett forrasztani. Igazából itt sem akartam tudni a miérteket, de elrémiszteni jó :D

Remélem mindenki élvezte a rémségek kicsiny palotájában a kirándulást, és bocsánat a nagyméretű hozzászólásért :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11128) Ygg válasza szumo (#11127) üzenetére


Ygg
senior tag

Hát ez odab@sz :D .
A zuhanycső befektetett az asztal alá.

(#11129) shteer válasza szumo (#11127) üzenetére


shteer
titán

nem kókler, modder :)

..szerintem jónak tűnik

(#11130) rep3at válasza szumo (#11127) üzenetére


rep3at
őstag

Egyesek mit nem művelnek egy géppel, durva :)

Forward thinking. كرر

(#11131) ronson


ronson
őstag

Qrva anyjukat a héten megbugáztak tőlem a boltból egy 701-es eeepc-t. :W

Buktam laza 35k-t, így karácsony előtt faxául jött. :W

Ezek profik az MM-ből minden héten elvisznek egyet.

Olyan ingerült vagyok tőle mostanában, hogy legszivesebben azt is agyonverném, aki "négyes" gépet keres, meg "egygigás" vga-t.

Hálistennek csak heti 8 órát dolgozok boltba, de nekem az is elég. :D

(#11132) szumo válasza ronson (#11131) üzenetére


szumo
senior tag

Semmi baj, én ma kaptam egy gyorshajtásos csekket 30e HUF.
Szülinapi ajándéknak nem épp a legjobb mára :O

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11133) D1Rect válasza szumo (#11127) üzenetére


D1Rect
félisten

Elég kemény sufnimod. :DDD

(#11134) tibicsokee


tibicsokee
csendes tag

Üdv!

A felől szeretnék érdeklődni (szerényen), hogy van-e valaki pécsi boltos, akinél vannak gamer laptopok.

Válaszotokat várom.

Előre is köszönöm!

(#11135) localhost


localhost
Közösségépítő

Az imént bejött egy hölgy, hogy orvosi vizsgálatra jött. :Y

Ha csak 5-6 évvel fiatalabb lett volna, mondtam volna neki, hogy először derékig tessék levetkőzni..., így simán kitessékeltem. :K

____________________________________________________________

Tibicsoki: itt

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11136) bullseye


bullseye
addikt

Tiszteletem
Továbbra is keresek refurb (és néha vadi új) Dell cuccok iránt érdeklődő viszonteladókat
+
Keresek komolyan mazochista/szuicid szervízeseket, akik szervíz/távgyógyító/tanácsadó fórumot működtetnének egy számtech portálon.

tessék szépen privátban jelentkezni sokan...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11137) stol válasza bullseye (#11136) üzenetére


stol
addikt

Szívesen jelentkeznék, de a csernus stílusomtól sírva menekülnek a parasztok :DDD

(#11138) szumo válasza stol (#11137) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem kicsit finomabb trollos stílusom van, de hát néhány embernek csak ez a jó :D
Főleg, ha olyan gépeket hoznak, mint odébb a képeken található.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11139) localhost válasza localhost (#11135) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ma bejött egy ipse, köszönt illedelmesen

Nagyon nehezen érthetően előadta, hogy ő nehezen beszél és hallássérült is, de csak azért tartana fel, hogy most ha vennék tőle képeslapot, ami kettő darab csak 300 Ft, ===> itt sikerült fejcsóválással félbeszakítanom:

"Nem, uram köszönöm, de nem kérek. Viszont látásra, szép napot, kellemes ünenepeket önnek!"

Erre szó nélkül és azonnal sarkon fordult - felszegett fejjel kiment. Mondom, hogy nehezen beszélt, kifelé menet vélhetőleg ezért nem köszönt!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11140) stol


stol
addikt

"-Jó napot!
-Kérnék 5db PAPÍR CD-tokot."

-blokkol kp-t kér 25HUF lesz...

"-Elnézést, számlát is kérnék..." :W

[ Szerkesztve ]

(#11141) szumo válasza stol (#11140) üzenetére


szumo
senior tag

Míg leírtad a számlát, meg a pénztár szallag többe került mint 25 HUF.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11142) badgirl


badgirl
csendes tag

Nagyker:

Ügyfél dob egy MSN-t:

Gyorsan mondj árat XY alaplapra, a vevőknek hagymaszaguk van :F

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#11143) Tomics válasza badgirl (#11142) üzenetére


Tomics
addikt

:DDD

PH! addikt since 2004

(#11144) proof88 válasza badgirl (#11142) üzenetére


proof88
addikt

:Y :C

(#11145) Josi válasza badgirl (#11142) üzenetére


Josi
aktív tag

badgirl te melyik nagykerben dolgozol?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11146) lesaux válasza Josi (#11145) üzenetére


lesaux
veterán

A nagybani zöldségpiacon.

(#11147) nyunyu válasza szumo (#11141) üzenetére


nyunyu
félisten

Míg leírtad a számlát, meg a pénztár szallag többe került mint 25 HUF

Na igen, Penztargep Bizottsag allaspontja szerint ha ingyen kezebenyomod, arrol is ki kell allitani a 0Ft vegosszegu nyugtat, hogy a konyvelesben bent legyen, miert hianyzik a raktarbol.

Ilyen draga lenne amugy a penztarszalag?
~200Ft korul van egy guriga 80x80-as hotapir.
Oldschool kalapalos nyomtatokba valo gurigak olcsobbak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11148) Integra válasza badgirl (#11142) üzenetére


Integra
titán

lol

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11149) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

sorry nem ide akartam. :DDD
De ha már írni kell, nagyon jó a totyik folyamat olvasom. Királyok vagytok miket ki kell bírni a hülye emberektől.
Én telóboltban dolgoztam, na hát ott jöttem rá igazán, hogy az emberiség 60%-át milyen emberek alkotják... :N
Kitartás mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#11150) Rover623 válasza szumo (#11127) üzenetére


Rover623
félisten

S akkor a jobb napokat is megélt P3-as alaplap, amit valami gengszter elkezdett forrasztani. Igazából itt sem akartam tudni a miérteket, de elrémiszteni jó
A "miért": ebben az esetben nem tudhatom, mert kevés infót adtál...de pl. már én is követtem el ilyet...
Vannak olyan helyzetek, amikor ez a legjobb (nekem is, az ügyfélnek is) megoldás egy "púpos kondis" tetszhalott vagy fagyogató rendszer feltámasztására.

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.