Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) wwenigma válasza Rover623 (#11150) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

120W-os csehszlovák pisztolypákával, némi ónharisnyával, oldalcsípővel és 2 gombostűvel szebben megcsináltam a házi szerver-letöltő-jukebox gépem alaplapjában a 8 kondi cseréjét. :C Igaz nekem valamennyire szakmába vág. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11152) szumo válasza Rover623 (#11150) üzenetére


szumo
senior tag

Persze, lehet forrasztani, attól senkit nem lehet eltiltani, csak ne egy alaplapon kezdjen el az ember élesben gyakorolni.

wwenigma: Persze, én is forrasztottam már hasonló eszközökkel vékonyintegrált áramkört. Működött, de nem azt mutogattam, mint etalon forrasztást. Bár egy jó páka nagyot lendít, főleg, ha gyakorlattal is párosul a dolog :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11153) Móci válasza szumo (#11127) üzenetére


Móci
addikt

Anyám borogass! :Y Amúgy a gyári trutymó egész jól meg tud keményedni a 775-ös bordán... meg a procin.
Múlt héten egy ilyennel volt dolgom, elég nehezen tudtam levakarni körömmel(!) a felületekről.
Gyári hűtőt ne szereljen senki enyhén spicces állapotban, félő, hogy eltörik a lap... legalábbis nekem nagyokat pattant! :DDD Természetesen mindig sikerül jól rárakni, szakemberhez méltó módon, csak ebben az esetben kicsit nagyobb volt a bátorság...

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11154) szumo válasza Móci (#11153) üzenetére


szumo
senior tag

Megmondom az őszintét, nekem van egy McDonald's -os kávéskanalam, aminek egyenes a vége. Én azt használom az odaszáradt paszta lepattintására, bár megesett már, hogy a sniccert kellett bevetni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11155) johniee válasza szumo (#11154) üzenetére


johniee
senior tag

Én (ugyan nem vagyok boltos) már találkoztam 4-5 éves 478-as lappal-procival, amelyből kijött a bordával együtt a proci, utána pedig negyed óra alatt sikerült diszkréten szétválasztani az sziámi ikerpárt :D Mert valami alufólia-félével ötvözték anno a hőelvezetési módszert :U

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#11156) batmab válasza johniee (#11155) üzenetére


batmab
senior tag

igen csak azt ha jól emlékszem le kellett volna venni előtte a hűtőről... :W

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#11157) nyunyu


nyunyu
félisten

Hmm, most akadt a kezembe a 2 eves C2D procim bontatlan propellere, ossze kene raknom anyamnak.

Akkor azzal kezdjem, hogy WD40-nel 3 szurke csik levakar, aztan sima paszta?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11158) shteer válasza nyunyu (#11157) üzenetére


shteer
titán

az nem ugyanaz mint a P4-es hűtő alján a "fólia"

új hűtőkön nem rossz a 3 csíkos cucc, de ha van otthon jó minőségű pasztád akkor törölheted

..szerintem jónak tűnik

(#11159) szumo válasza shteer (#11158) üzenetére


szumo
senior tag

shift+delete :)) :)) :DD :DD :)) :))

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11160) radyn


radyn
csendes tag

Miután az egyik nagykerben sem találtam hp nyomtatóhoz dobegységet, gondoltam megpróbálom saturnba media marktba stb.
Hivom a saturnt mondom, hogy hp nyomtatóhoz keresek Q3964A dobegységet van e raktáron?

-Kapcsolom a HIFI osztályt beeeep

OMG

(#11161) Dany007 válasza radyn (#11160) üzenetére


Dany007
veterán

Hahah ez jóó : ) Bírom az ilyen Media Markt-os "szakeladókat" :)

(#11162) kisi


kisi
aktív tag

Kb egy hónappal ez előtt történt:

Kinézetre kétajtós szekrény méretű, kissé sötét "értelmiségi" emberke odaláp hozzám, majd köszönés helyett:
-Aggyá nekem antennát !!!!
-????

Mutogatok neki vagy 2-3 tipust(ő felettébb bunkó hangnemben magyaráz, közbekérdez, hülyének néz).
Majd az emberünk az antennák mellé kiállított LCD falikonzolok közül leemel egyet:
- Ez jó lesz !
Távozik...
Nem szóltam neki, hogy az nem antenna, hanem csak a TV falra fogásához fémkeret.
Különbenis, ki vagyok én, hogy eldöntsem helyette.

Meg az az igazság, kedvem sem volt kijavítani a tévedését, ennyire agresszív, és bunkó emberrel még nem találkoztam.

Gondolom, a Győzike(Mónika) Show jön rajta, mert nem jött vissza azóta sem reklamálni...

[ Szerkesztve ]

(#11163) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello bocs az off-ért,de ezt megszeretném éérdeklődni..
Szóval van egy alaplapom amiről úgy gondolom hogy rosz. :U
Ha visszaviszem gariba,és azt hozzák ki hogy kutya baja,ki kell fizetnem a szervíz djat?
A hibajelenség: Nem kapcsol be a gép (nincs sípolás) vagy ki-be kapcsolgat mad leáll.Van amikor beindúl és jó,de ez ritka! Más táppal ugyan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#11164) Balinov


Balinov
félisten

Boltos forumtarsak, mi van veletek? Annyira sok a birka, hogy nincs energiatok a nap vegen beirni a karacsonyi sztorikat?Szomjazom az uj tortenetekre :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11165) localhost


localhost
Közösségépítő

Használati utasítás {Maksa}

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11166) ML320


ML320
aktív tag

Üf telefonált:
- Kéne egy jó gép! Sok RAM, még több HDD, legalább 1GB-s VGA, négymagos processzor, meg egy 22-es moncsi. Úgy 100-120-ból. Mikorra lenne meg?
- 100-120? Akkor két év múlva :P

Még dolgozik a feldolgozással. :D

Ember tervez, Isten perverz...

(#11167) szumo válasza ML320 (#11166) üzenetére


szumo
senior tag

Most miért nem akarsz jót tenni vele? Nem is értem, hogy hogy gondoltad, hogy nem fizeted ki azt a min 200e -es különbözetet ;]

Delikvens: Kellene nekem egy játékos gép! Nem túl drága.
Én: Mégis mennyire gondolt?
Delikvens: Olyan 20-25e HUF.
Én: ööööööööööö

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11168) Zofren válasza szumo (#11167) üzenetére


Zofren
aktív tag

Ebből kitelik 5 db is:

a játékos gép

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11169) ML320 válasza szumo (#11167) üzenetére


ML320
aktív tag

Régi AT gép, és belerakod egy autógumiba
Rugdalhatja, gurithatja, húzhatja a havon...
Occsó játék hülye gyerekeknek :D

Sőt, ki is jön 20-búúúú :P

Ember tervez, Isten perverz...

(#11170) szumo válasza Zofren (#11168) üzenetére


szumo
senior tag

A búgócsiga tetszik. :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11171) szumo válasza Zofren (#11168) üzenetére


szumo
senior tag

A francba, már egy negyed órája a linkelt lapot nézegetem.
Kellett ez? Most jól megfertőztél vele :DD
A végén a sok színes izétől elkezdek gügyögni. :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11172) Zofren válasza szumo (#11171) üzenetére


Zofren
aktív tag

mai nap legjobbja:
- jó napot kivánok! csillag alakú süteményformát keresek.

:C

szumo: kellett hát. én is azt nézegetem azóta :D gügygügyü

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11173) Overlocker


Overlocker
veterán

E-mail-ben leadott rendelést követően vette észre az ügyfél, hogy pixelhibás monitort rendelt.

Így volt hirdetve..1db pixelhibával..

- Azt szeretném megtudni hogy mekkora ez a pixel hiba, ha nagy akkor a monitort nem kérem ! :))

[ Szerkesztve ]

(#11174) stol válasza szumo (#11167) üzenetére


stol
addikt

Nem miskolci vagy véletlen?
Nálunk is volt pont ilyen kérdés :DDD

(#11175) Barney™ válasza szumo (#11167) üzenetére


Barney™
aktív tag

Ez nagyon komoly :C

(#11176) stol


stol
addikt

Békés és boldog karácsonyt minden kollégának!

(#11177) Josi


Josi
aktív tag

Mindenkinek Boldog Karácsonyt és sokkal jobb Új évet mint az idei!

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11178) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Akinek van CHS-nél ismerőse légyszi dobjon egy privátott,nagyon fontos lenne!

(#11179) #21346560


#21346560
törölt tag

Nagyon várom már a karácsony utáni kiborulásaitokat :DDD

(#11180) bullseye válasza #21346560 (#11179) üzenetére


bullseye
addikt

true, true, jönnek a garanciális(nak vélt) esetek. És ezzel a szép átkötéssel szeretném megjegyezni, hogy lett ilyesmikről nálunk egy cikk, ahol igyekeztünk a boltosok jogait is említeni. Ha gondoljátok csekkoljátok le, és nyilatkozzatok mennyire objektív, gonosz, stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11181) Rootkiskacsa


Rootkiskacsa
csendes tag

A rászáradt / szétkent pasztákkal én is szívtam régen eleget. Nemrég vettem lakkbenzin hígítót a tesa ragasztó nyomainak eltávolítására, és kipróbáltam a pasztáknál. Gyönyörűen oldja mindet.

(#11182) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Jónagyokat, utólag bódog karit meg előre bujjék. Elég rég írtam már, úgyhogy jön néhány szösszenet az elmúlt időszakból. Helyszín továbbra is egy "műszaki hiper" irodatechnika részlege. Kezdem a tegnapi csodával, az vitte a prímet mindenben számomra.

Pultán állunk kollegámmal, odajön egy 40 körüli (feletti?) hölgyemény pár papírt szorongatva. Szokásos kérdés: -miben segíthetünk? - után előadja miért is jött- fénymásolni szeretne. Az hogy nem "fénymásolTATni" már nem is érdemelne szót, DE.
Lerakja az 5!! darab papírt és közli, hogy ezt szeretné lemásoltatni, de szeretne kedvezményt kérni a másolás árából. Alap hogy nem osztogatunk csak úgy kedvezményeket, de hát mennyiségi másolásnál rugalmasak tudunk lenni ezért gyorsan tisztázni akartuk, mennyi az annyi...kiderült, hogy egy példányt kér mindből, azaz 5 lapot összesen, ami kerek 50 jó magyar forintba kerülne, nos ő ebből az árból kér kedvezményt! Itt már kezdtünk furán ránézni, mire közölte, hogy korábban az áruházigazgató a 10 lapos másolásból is adott neki kedvezményt és hívjuk fel DEC 29-én este 6-kor az igazgatót, hogy az 50 ft-ból adjon neki kedvezményt... Ekkor én már szólni nem tudtam, csak a röhögésemet próbáltam elfordulva visszatartani, kollegám először a vevőszolgálathoz irányította, majd a másolatokkal együtt utánament és felajánlotta neki, hogy a cég dolgozói összeadják számára ezt az összeget és vigye el nyugodtan fizetés nélkül. A nő először meglepődött, majd egy "köszönöm"-öt nyekegve elvonult, mi meg röhögésben törtünk ki.

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11183) rep3at válasza MR_Joe (#11182) üzenetére


rep3at
őstag

Lepottyant az állam :Y

Még jó hogy nem részletre akarta lefénymásolni..

Forward thinking. كرر

(#11184) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Pár apróság még :

Egy hölgy a telefonban elmesélte, hogy vett egy illatosított pendriveot, de nem illatozik úgyhogy cseréljük ki... nem sikerült elmagyaráznom neki, hogy a garancia az adattárolóra vonatkozik nem az illatra. :)

Másik pendriveos história : úriember vett egy 8 gigás eszközt, melynek gyárilag két partíciója van, egy biztonsági és egy nyilvános (lekódolható). Miután DVD lejátszókat nézegetett átbeszéltük, hogy nem mindegyik kezeli a nagy méretű pendriveokat, ezt a típust külön átbeszéltük, hogy nem biztos hogy jó lesz. Az úriember ezután persze mégis elvitte, majd másnap jött a telefon hogy cseréljük ki más típusra, mert amit adtunk neki az nem jó arra amire használni akarja. Cserélni persze csak abban az esetben tudunk, ha a termék hibás, erre jött a kifogás, hogy "De én elmondtam mire kell és Önök ezt adták". Felidéztem neki a beszélgetésünket, hogy direkt felhívtam a figyelmét arra a tényre, hogy NEM használható minden készülékhez ezért nem is ajánlom neki ezt a típust. Akkor jött, hogy akkor miért adtam oda. Na itt majdnem elküldtem melegebb éghajlatra.

Másik fénymásolós sztori- színes fénymásolónk bedöglött kint volt a tábla, hogy ezen szolgáltatás átmenetileg szünetel. Betévedt egy csóka fekete-fehéret fénymásoltatni , majd miután kibogarászta a táblát elkezdte, hogy hogy merünk ilyet kiírni, javítsuk meg a gépet, mert ha ő most színeset másoltatna és nem tud, akkor beperelné a céget. Volt egy kis beszélgetés ezután a témáról, persze a végén mi voltunk a hülyék. A végén azzal búcsúztam el tőle, hogy próbálja beperelni a sarki pékséget, mert nem hajlandóak mondjuk motorolajat adni neki, mikor ott áll a pékség autója az udvarban...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11185) localhost válasza MR_Joe (#11182) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ugyanezen cégnél (nem igazi név!) Bilbolek úr volt a nagyvezér...

Amikor ott dolgoztam, szinte naponta jöttek vásárlók, akik nem mulasztották el megjegyezni, hogy Ő bizony Bilbolek úr szomszédja, vagy Bilbolek úr fia és az ő fia egy iskolába járnak satöbbi....

Egyszer valaki kifejezetten árengedményt akart "kicsiholni", amikor azzal hivatkozott, hogy én a maguk vezérével Bilbolcsik úrrak jártam egy osztályba ám!

Mondtam neki, ha tényleg osztálytársak voltak, illene tudnia, hogy nem Bilbolcsiknak hanem Bilbolek-nek hívják.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11186) MR_Joe válasza localhost (#11185) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:D Eeegen ez ismerős. Pár hasonlóba mi is belefutottunk már, volt hogy pont kint volt a főnökúr kb. másfél méterre az alkudozótól és rákérdezett, hogy honnan is ismeri a főnököt? Jóember vmi mesét előadott, azután közölte vele a főnököm, hogy hát ugyan onnan biztos nem, merthogy Ő az igazgató akit állítólag ismer... :Y

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11187) Fecogame válasza MR_Joe (#11182) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezen szakadtam :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11188) MR_Joe válasza Fecogame (#11187) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Sejtheted hogy mi is :)

Ma egy nénike robogott be egy fusi garjeggyel, hogy "ugyanmár pecsételjem le mert hogy itt vette" mondom igen? Akkor típusszám, szériaszám, blokk? -Ja az nincs...
mondom akkor sorry, de nincs pecsét. Nem nagyon lepődött meg csak mosolygott egyet és továbbrobogott. Kíváncsi vagyok mit vett és hol, ami bexart neki...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11189) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Lenne egy olyan kérdésem hogy beadtam a latapomat gariztatni, és a hátulja ezüstpasztás lett.E miatt elképzelhető hogy visszadobják a garit,hogy e miatt rosz a ram slot?

(#11190) localhost válasza MR_Joe (#11186) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Erre Ő: "István, Hát te vagy az??... hogy megváltoztál, mióta utoljára láttalak!"

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11191) MR_Joe válasza localhost (#11190) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:DD úgy valahogy...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11192) MR_Joe


MR_Joe
aktív tag

Juteszembe : BÚÉK a kedves kollegáknak!

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11193) Dzoli válasza MR_Joe (#11184) üzenetére


Dzoli
tag

Miért nem fújtad be ott az orra előtt WC illatosítóval a pendriveot? Azután adtad volna vissza neki, hogy: Tessék megjavítottam, most már illatos. ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#11194) MR_Joe válasza Dzoli (#11193) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:D Ez jó.. vagy ráakasztani egy wunderbaumot :)

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#11195) szumo válasza MR_Joe (#11194) üzenetére


szumo
senior tag

Ráakasztani, bedörzsölni vele, vagy az ambipúúr fiolából ráönteni a lityót.

Hoztak egy nemrég vásárolt gépet, azzal a hibával, hogy nem ad képet.
Kinyitottam, leellenőriztem minden a helyén van -e? Nyomtam egy BIOS resetet és utána Indít. A gép pöcc röff indul.
Visszaraktam az oldalát, és elkértem a megkezdett óra díját. A tulaj egy szót sem szólt.
Tuti mókolt vele valamit, csak nem merte megmondani. Én meg most jöttem a falvédőről. :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11196) liver válasza szumo (#11195) üzenetére


liver
tag

:(
szerintem ez így nem korrekt,de te tudod

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#11197) Kicsirics77 válasza liver (#11196) üzenetére


Kicsirics77
veterán

"a szerintem ez így nem korrekt"
na ezért egy boltban sem adnak kenyeret,és ha valaki balf*sz az fizesse ki a megkezdett óradíjat.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#11198) szumo válasza liver (#11196) üzenetére


szumo
senior tag

Tudod ha odaállít, hogy ez vagy az történt, vagy azt mondja, hogy a gyerek bűvölte, és nem tudja mit csinált vele, akkor nagyon nagy valószínűséggel ingyen is megcsinálom neki.

Soha nem vertem át senkit, az a korrektség. A hülyeség pedig nem tartozik a garanciális ügyintézés körébe. Legalább is szerintem. A hülyeségért fizetni kell. Még nekem is adott esetben.

Viszont másrészről az idő pénz, és a munkára fordított időt ki fogja kifizetni? Ne mond, hogy neked a boltban a mosolyodért adnak reggel kiflit meg tejfölt. Mert nekem sajnos nem. Pedig minden reggel ott vásárolok már évek óta. De benzint sem kapok a kúton mert szépen nézek a kutasra.
Egy ilyen világban élünk.

Kicsirics77: megelőztél egy hajszálnyit :)

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11199) sasa311 válasza liver (#11196) üzenetére


sasa311
veterán

Miért nem?

Hibásan hozták be a gépet és a hibát megszüntetve vitték el. :U
Ergo meg lett szerelve.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11200) liver válasza szumo (#11198) üzenetére


liver
tag

A részleteket nem ismerem!
De ha nálam vásárolnak egy gépet és pár nap múlva visszahozzák akármilyen gonddal(driver hiba,kábel lecsúszott,vagy csinált valami kicsi hülyeséget) és 10-15 perc alatt megoldom a gondot,akkor nem szoktam elkérni semmit.A vevő örül,hogy milyen korrekt vagyok ezt sok másik embernek elmondja.Örülök én is mert jó reklám és ő is örül,hogy milyen fasza helyen vette a géptét.Persze a windowst nem fogom újra felrakni neki de az nem is 15 perc.
Szerintem ilyenekkel is meg lehet fogni az embereket,de persze ezt mindenki maga dönti el!
Nem fikázni akartalak,csak furcsa nekem ez a hozzá állás.
Peace :))

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.