Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) eziskamu válasza Zofren (#11650) üzenetére


eziskamu
addikt

Gyorsposta, vagy Virtuális szerver :) , szólt a DHL-es ürgének a fia, hogy várjon már pár percet, mindjárt feltelepíti a Win7-et és viheti is vissza a cumót a feladónak :DDD . Ki telefonált, az ürge? Dicsekedett vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#11652) kraftxld válasza Zofren (#11650) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én is szoktam innen telepíteni Mo-i gépeket. Skype+alap install meg utána logmein, aztán megcsinálom a lényeget :)
Amúgy hála az égnek elég drágán melózunk, meg az utcára nem nagyon adunk el cuccot, így a hülyék elkerülnek minket :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11653) Balinov válasza kraftxld (#11652) üzenetére


Balinov
félisten

latom LogMeIn feletek is nepszeru. Most jott ki az Androidos beta, majdnem hogy gyorsabb, mint a desktop verza..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11654) ati012


ati012
senior tag

Hogy mennek felétek az eladások?

(#11655) mongi


mongi
senior tag

1 hét alatt elment:
- 2 használt de komolyabb gép
- 1 kisebb irodai konfig.
- 1 laptop
+ sok aprólék (tintapatronok, cd-dvd, elég sok javítás, vírusirtás)

Van nap mikor semmi forgalom, de van olyan is mint most, hogy egyszerre dolgozok 2 gépen +1 laptopon :)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11656) mongi


mongi
senior tag

Éljen a Medion cég és az ő különleges gépe! ;]

Számítógépet csak az @lditól :DDD
Most installálok újra egy medion p4-est, full intergrált minden rajta, mini-pci csatiban wifi kártya(!), és persze mini toronyban mindez.Hátlapon még euro-scart csati is van rajta :D
A honlapon szériaszám szerint dobta a drivereket, kíváncsi vagyok mi lesz belőle ;)

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11657) ati012


ati012
senior tag

Az elején game port csatlakozó van? :Y

(#11658) ati012


ati012
senior tag

XXX üzenete:
lene 1 kérdesém
nem számolsz bele 1 gépbe 1 pittbul kutyát?

(#11659) macilaci78 válasza ati012 (#11657) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gémer konfig. :o

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11660) szumo válasza mongi (#11656) üzenetére


szumo
senior tag

Nagggyon kemény!

Látom te is kikaptál a jóból :DD

Aztán érezd magad megtisztelve, hogy leülhetsz elé mint én :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11661) Zofren válasza ati012 (#11658) üzenetére


Zofren
aktív tag

Milyen monitor létezik, ami nem crt és nem is tft?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11662) ollie válasza Zofren (#11661) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

led-es

***

(#11663) sasa311 válasza Zofren (#11661) üzenetére


sasa311
veterán

lcd

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11664) mongi válasza szumo (#11660) üzenetére


mongi
senior tag

nah gép kész, gazdája elvitte :)
nem megtiszteltetés, hanem megkönnyebbülés volt :D
a fotó nem arról van, de ugyanígy néz ki

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11665) csemberlen válasza mongi (#11656) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs rajta valami kitömöritős install cucc a vinyón? A neetbokban olyan volt, elinditottam, félig rajta volt az XP, és néhény személyes beállitás után müködött.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#11666) mongi válasza mongi (#11664) üzenetére


mongi
senior tag

back panel (csak az érdekesség végett)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11667) finest válasza mongi (#11666) üzenetére


finest
őstag

Mhekkora királyság integrált SCART out!!! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#11668) mongi válasza finest (#11667) üzenetére


mongi
senior tag

"Aldi-PC Medion MD8008 XL Test" [link]
na a scartos képet már törölték is :( majd keresek másikat ;)

csemberlen: nemhogy recovery partíció de már eredeti hdd sincs ebben :DDD
legutóbb kapott tőlem egy fsp 350-es tápot, 1 évvel elötte egy 2600pro vga-t, meg 1 gb ddr400-at, nemrég sata vezérlőt és egy 500-as sata hdd-t a meglévő 80-as wd mellé :)

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11669) Badman 4ever válasza mongi (#11666) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ebbe kis híján minden integrálva van, csak a kávéfőző maradt ki. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11670) mongi válasza Badman 4ever (#11669) üzenetére


mongi
senior tag

tán az is ráköthető, @ldiban biztos adnak mellé gratis koffee-t :DDD

na van másik kép:

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11671) mongi


mongi
senior tag

Számítógép vásárlók típusai
szerző: Oldman
[link]
Igaz régi cikk de mégis naprakész, a régi cuccokat mindenki helyettesítse be a ma kapható alkatrészekre ill. gépekre.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11672) DBob válasza mongi (#11670) üzenetére


DBob
őstag

Ez nagyon jó!
Nekem kell egy ilyen. Persze hogy a tv-out miatt. :C

(#11673) mongi válasza DBob (#11672) üzenetére


mongi
senior tag

akkor itt van, csapj rá: [link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11674) mongi válasza Badman 4ever (#11669) üzenetére


mongi
senior tag

megvan a compatible kávéfőző! :DDD
medion_md_42655_automata_kavefozo
[link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11675) eziskamu válasza mongi (#11670) üzenetére


eziskamu
addikt

De belül hogy van megoldva a Scart? Spéci videókártya van benne, amiről lejön valami szalagkábel a Scarthoz? Esetleg integrált videókártya van és a DVI és VGA csatik egy hátlapi lemez, nem kártya? Vagy esetleg valami butított kártya, ami a belső buszon keresztűl kapcsolódik össze az integrált videóval?

(#11676) DBob válasza mongi (#11673) üzenetére


DBob
őstag

Kár hogy ez az 50khuf feletti minimálár kissé....odabasz...finoman szólva is, egy ilyen gépért.

Akkor még rakok hozzá ennyit és veszek tv-t helyette, vagy házimozi erősítőt ami jelet konvertál (és még szól is) :(

(#11677) mongi válasza eziskamu (#11675) üzenetére


mongi
senior tag

tv-tuner-ről megy át [link]
a őiros,sárga fehér csatira kell feldugdosni őket.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11678) eziskamu


eziskamu
addikt

Ja akkor kell hozzá a TV szoftver, kb mint a Hauppauge PVR-es hardveres MPEG-2-es kártyáin, élő adáshoz,a felvételek monitorozásához és visszajátszásához.

[ Szerkesztve ]

(#11679) DBob válasza eziskamu (#11675) üzenetére


DBob
őstag

Némi elektronikával kapuzással megfejelve előállítható. Nekem pár hónappal ezelőttig volt még scartos vga kártyám, isa-s. Kár hogy akkora volt, hogy nem fért bele minden gépbe. :))

(#11680) eziskamu válasza DBob (#11679) üzenetére


eziskamu
addikt

Sok értelme lehetett a Scartnak :) , filmekhez úgy is tetű lassú lehetett mégha egy P2-essel (P3-assal) támogatod is meg. Max prezentációkhoz tudnám elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#11681) mongi válasza eziskamu (#11680) üzenetére


mongi
senior tag

de akkoriban mikor még isa-s kártyák voltak, nem dobáltak az ember után 20"-22" crt moncsikat, viszont szerintem nem filmet néztek vele ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11682) eziskamu válasza mongi (#11681) üzenetére


eziskamu
addikt

Igaz, de az évtizedben már sok előnye nem lehetett :)
S-Video - Scart átalakító, ozt csókolom.

[ Szerkesztve ]

(#11683) DBob válasza eziskamu (#11680) üzenetére


DBob
őstag

Filmekhez? :U
Van videójel a filmeken túl is. :))

Egyik kedvencem a miroTiger, mögötte egy hozzá való monitorral (93-as IBM, 1600*1200, ~sík képcső, 21")

(#11684) Badman 4ever válasza mongi (#11674) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Hát ez nagyon kész, na de hol a csatlakozója a gépen? :C :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11685) mongi válasza Badman 4ever (#11684) üzenetére


mongi
senior tag

wireless ecsém, wirelesss! há ez mán a xxi század neeeem? :DDD :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11686) Badman 4ever válasza mongi (#11685) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tényleg, WIFI meg kékfog, hogy én erre nem gondoltam! :W :DDD
Amúgy én is PC boltban dolgoztam volna a nyáron, mert most 18 vagyok, azt diákmunkaként melóztam volna, de nem jött össze, nem is csodálom, még a szakképzett embereknek se jut mindig munka. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11687) #21346560 válasza mongi (#11674) üzenetére


#21346560
törölt tag

Gondoltam rá, megkérdezem az eladót, hogy az LCD kijelző háttérvilágítását át lehet-e kapcsolni más színűre, de aztán meggondoltam magam, a vatera mégsem PH fórum :DDD

(#11688) mongi válasza #21346560 (#11687) üzenetére


mongi
senior tag

:B :Y :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11689) ati012


ati012
senior tag

Hi!

Van egy ECS 690VM lappal szerelt gépezet.
Ha XP van rajta megyen mint a disznó, de ha Win7 van rajta akkor:
Verifying DMI Pool data error

Ötlet? :)

(#11690) mongi válasza ati012 (#11689) üzenetére


mongi
senior tag

szedd le a meghajtókat róla (hdd-dvd) majd egyenkánt tedd fel őket.
Ha sata hdd-s:
- a hdd legyen a sata0-án, többi utána szép sorban
Ha Pata hdd/odd
- a sata hdd sata0, dvd slave-ként a pata-n (na nem megy akkor masterre próba)
- a pata hdd master, sata dvd sata2 portra vagy akár az utolsóra

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11691) mongi


mongi
senior tag

ha meg feltelepített cuccnál fagy esetleg megpróbálkozhatsz azzal,hogy az integrált lant tiltáod.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11692) mongi


mongi
senior tag

legelső egy CMOS Clear/Reset legyen, vagy a bios alapra állítása.
Legrosszabb esetben új biost a lapnak...

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11693) kmisi99


kmisi99
addikt

Igaz nem vagyok számtech boltos de a helyi boltos írhatott már rólam :D Régen amikor úgy kb annyit értettem a gépekhez hogy van alaplap ram meg tudom hogy mi hova kell meg ilyesmik. Nagy bátran beszáguldok a helyi boltba mondom DVD írót kérek. Ok átadja. Hazamegyek berakom hát nem hajlandó indulni beviszem a gépet hogy nem jó aztán hát kiderült hogy nem jupmereltem. Most ilyen fejjel szégyen visszagondolni hogy ilyen hülye voltam a gépekhez :D

(#11694) ati012


ati012
senior tag

Mongi: egyik sem.
A nagykerem szerint a procit kell cserélni.
Saját tapasztalataimat előkotorván pedig nem szeretik egymást...
Majd kiderül...elméletileg ma behozza a pc-t a srác.

[ Szerkesztve ]

(#11695) mongi válasza ati012 (#11694) üzenetére


mongi
senior tag

Na akkor problem megoldva (bár nem írtad a cpu típusát) :)
Én Gigabyte _GA-M56S-S3 lappal jártam hasonlóan, ott a déli híd melegedett el minden ok nélkül egy x2 5200+ procival. A lap cserélve lett egy másik chipsetes gigára és onnan a gép 2.5 éve pöpecül jár.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11696) ati012


ati012
senior tag

Beszarás!!!

Nem a proci volt a gixer.
Cseréltem alaplapot, procit, memót, vinyót, odd-t, telepítő cd-t és egyik sem volt a hibás komponens ami miatt nem települ a win7.

Most akkor mi van? Ilyet még nem láttam hogy ne települne...

Ezen csak röhögni tudok :)

(#11697) kisi válasza ati012 (#11696) üzenetére


kisi
aktív tag

én már jártam úgy, hogy az emberke "picit" túlhúzta, és a gép elindult, ha volt rajta oprendszer, az futott is, de a win install nem szerette...
Akkor én is cseréltem tán még a kábeleket is, mire rájöttem...

(#11698) mephi666 válasza kisi (#11697) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi is jártunk már így kb 10éve jól megrángatott celeron300a-val :K emelt órajelen win98 install közben kihalt mindig, alap órajelen viszont normálisan feltelepült... húzva meg minden kékhalál és fagyás nélkül stabilan ment az előre feltelepített win is meg minden... érdekes... itt meg is tanultam, hogy: "wint felrakni csak alapórejelen érdemes"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11699) mongi válasza mephi666 (#11698) üzenetére


mongi
senior tag

Pont tegnap telepítettem egy "kétmagosított" sempron140-re win7-est :DDD stabilan fel is ment :)

Visszatérve a kérdéshez: nem lehetséges hogy nem win7 kompatibilis az alaplap? (tudom hülye kérdés, de vistaval már jártam így, egyszerűen nem kezelte rendesen az integrált cuccokat)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11700) mephi666 válasza mongi (#11699) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, de ott az órajel alap volt, csak a letiltott, de 100%osan működő mag is munkára lett bírva, nem? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.