Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ma jött futár hoz lcd monitor-----

Vevő jön, mondom megjött.. bontom ki matrica rajta.. pixel hiba itt!!!!! nem betűvelk hanem egy ábra:)

mondom faxa... vevővel nézzük egymást....

no ez nem semmi....mondjuk.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2002) Rover623 válasza Vangelis (#2001) üzenetére


Rover623
félisten

Hogy pontosan értsem: a kijelzőn volt egy matrica ami a pixelhibát jelezte?:Y
Mondjuk egy karika a hiba körül...?:DDD
Végülis: hasznos...legalább nem kell bíbelődni a gépre kötéssel, kipróbálással...:C

primus inter pares

(#2003) Vangelis válasza Rover623 (#2002) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah hogy basssxxxxa meg...


sajze

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#2004) róland válasza ML320 (#1985) üzenetére


róland
veterán

Férfi volt a fogyasztóvédelemtől? (Mert ma majdnem náluk kértem a panaszkönyvet, pedig ők a hivatal és nem a bolt.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2005) ML320 válasza róland (#2004) üzenetére


ML320
aktív tag

Ja, egy törppapa kinézetű kis hivatalnok. Méretben és megjelenésben... Egy másik ügyben össze is rugtam vele a port, mert el akartam olvasni, hogy mit írok alá.
Bár már megszoktuk: A vevőknek jogaik vannak. Az eladónak meg joga van nyelni.
A legújabb ellenőrzési hullám az ÁNTSZ: levegőspray, tisztító folyadékok, forrasztóón...

Ember tervez, Isten perverz...

(#2006) róland válasza ML320 (#2005) üzenetére


róland
veterán

Előző hozzászólásom kicsit félreérthető volt.

Szóval csodálkoztam volna, ha nő lett volna az a fogyasztóvédelmis, bár manapság már minden elképzelhető.

A zárójeles rész nem a te esetedre vonatkozott, hanem a fogyasztóvédelem működésére. Ha akarnak, akkor tudnak intézkedni, de sajnos én tegnap dél körül értem hozzájuk, mikor már a hétvégére gondoltak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2007) net84 válasza róland (#2006) üzenetére


net84
őstag

én megtapasztaltam, hogyha egy nagyobbacska kft ellen küldöm őket, akkor a kezdeti segítőkészségből késöbb vállvonogatás lesz :(((
valahogy azaz érzésem, hogy megvan az a kör, akikkkel szemben nem akarnak igazán nagyon fellépni és annak ellenére, hogy 100%-ban jogilag alátámasztva is igazam van, a fogyvédes a kivizsgálás után már csak a vállát vonogatta, meg mondogatta, hogy ő már nem tud semmit tenni, megérti a problémámat, de ezt már csak bírói peres úton tudom rendezni... (nem számítástechnikai volt, csak kicsit fura, hogy míg a kiskereket piszkálgatják, addig egy másik szakterülettel, ahol esetlegesen nagyobbacska cégek vannak, azokat nem szeretik megpiszkálni)

Eddig sem voltam nagy véleménnyel róluk, de most már egyáltalán nem érdekelnek, és ezek után megoldok minent én magamnak.

Tehát: nappal is ''rémisztő'', ''kétajtós szekrény'' méretű alvállalkozókat keresek alkalmi munkára...bérezés jutalékos formában :DDD - najó! viccet félre, megoldom magam :)

Read only...

(#2008) róland válasza net84 (#2007) üzenetére


róland
veterán

Én is ilyen vállalkozókat fogok keresni magamnak. :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2009) _Gomba_


_Gomba_
tag

Kis reggeli szösszenet:

Nő bejön:
- Tintapatronnal foglalkoznak ?
- Természetesen... (Igaz, hogy az ajtón amin bejött sz*rrá van matricázva a nyomi márkákkal meg a kérdésére is ki van írva a válasz, tök mind1)
- Milyen típushoz kellene ?
- Ilyen vastag! (és mutatja az újjával) Vagy kellene ilyen szám is meg ilyenek ?
- Igen
- De ilyen vastag (és mégegyszer mutatja)

ááááááá :W


[Szerkesztve]

(#2010) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

HP CLJ 1600-ért jött egy nő...

-óóó ez ki van bontva...
-igen, mert a nagyker beletette a dobozba garjegyet...
-biztos? nem volt ez már használva?
-amint látja originál minden a dobozon belül...
-de szeretném ha kipróbálnánk...
-nos, sajnos ez nem lehetséges...
-hogy hogy?
-miért szeretné kipróbálni?
-mert ha nem tetszik akkor nem viszem el...
-sajnos hölgyem 2 lehetősége van, vázolom :
-vagy elviszi így
-vagy itt marad és a 10ezer Ft előleget elköltjük ebédre
- :Y :Y :Y
-nos, hogy döntött?
-hááát, akkor elviszem, de ha nem jó akkor visszahozom...
-nyugodjon meg, jó lesz...

f@szom kivan az ilyen emberektől, minek rendel olyan cuccot amiről azt se tudja mifán terem és hogy milyen színe van és hogy egyáltalán mire is jó...

(#2011) Djuree válasza NwL (#1996) üzenetére


Djuree
félisten

hát ez jó, én halottra röhögtem volna magam :C

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2012) net84


net84
őstag

mai nappal elegem lett a bolondokból és az analfabétákból - ha ma még valaki valami hülyeséget szeretne velem ''megoldatni'', és még meg is akar győzni, hogy az menni fog, akkor megcsapom, hogy hazáig száll :(((

1.
csávó bejön, hitelre szeretne gépet venni, milyen papírok kellenek - de akinek a nevn lesz a hitel, az nyugdíjas, ok, lebeszélem a bankkal, mi kell akkor... minden megvan, összenézzük a gépet, ok, megcsinálom a hitelt, elbírálás alatt van, amikor közli, hogy ő még ma, ha lehetne, most elvinné a cumót. :W közli, hogy nem baj, ha a papírok nincsenek most kész, majd bejön azt rendezni, de a gép kell neki - hát persze! Akkor nézhettem újra, hogy olyan legyen, amit el is tud vinni. Közben megjön a hitel engedélyeztetése, és kitalja, hogy legyen bent +1 mp3 lejátszó :W még mit nem... erről lecsúsztál! ezt a hitelt lerontom, és vagy elfogadják az újat, vagy nem... na mind1, ezt megoldottuk, a srác már el is vitte a gépet.

2.
- van otthon adsl internetem, és két gépem, hogyan tudom megoldani, hogy mind a kettőn lehessen netezni, egyik az egyik szobában van, másik pedig a másikban
- routerrel, két féle képpen, vagy be kell kábelezni a szobákat, vagy pedig vezeték nélküli routerrel, akkor viszont az egyik gép csatlakozhat kábelen, a másik pedig wireless, de akkor abba kell egy vevő egység...
- milyen árban vannak?
- a sima vezetékes D-Link router 9ezer párszáz forint
(közbevág)
- hűűű az sok! más megoldás? Van nekem 2 modemem, ha mindkét gépre felkötök 1-et, akkor az úgy mőködhet?
- Nem tartom valószínűnek, a szolgáltató egyrészről nem engedélyezi, másrészről, a vonal sem biztos, hogy alkalmas rá.
- De elviekben megoldható nem?
- NEM!!!! EZ TELJESSÉGGEL LEHETETLEN!!!!
- jó! most ugysincs nálam pénz, csak érdeklődtem. Köszi!
:W

3.
srác jön be, kezében egy géppel, majdnem kiköpi a tüdejét, megszólalni is alig tud
- behoztam, meg kellene nézni, hogy mi a gond vele.
- hibajelenség?
- elindítom, a táp áramot ad a gépnek, aztán nem történik semmi
- a ventillátorok pörögnek?
- igen. meg megnéztem a videokártyát, kipucoltam ecsettel, leporoltam, meg az alaplapot és a memóriafoglalatokat is. az alaplapon világít a zöld led, tehát az sem lehet rossz
- jó! megnézzük...
- mennyi idő alatt van meg?
- attól függ, hogy mi a gondja, holnap dél küröl kellene érdeklődni
- húúú, az nem jó, elöbb nem menne? holnapra kellenek róla adatok, meg még van vele munkám, amit meg kell holnapra csinálnom.
- a szervízünk 5 óráig üzemel, utánna nincs bent már senki, aki meg tudná nézni, le tudná tesztelni, meg tudná csinálni (negyed 5 volt)

szereztem neki szabad szervízest, aki bevállalta, hogy 5-ig megnézi, ha tudja akkor meg is csinálja...

- és mennyi a munkadíj?
- 5.952.- Ft bruttó/óra, ezt kell abban az esetben fizetni, ha nem kell bele semmilyen alkatrész, de fél órás intervallumokban számlázunk, ha pedig cserélni kell valamit, akkor ez az összeg akár el is maradhat (de szerintem ezt már nem halotta, mert azzal volt elfoglalva, hogy milyen drága)

megköszönte, és közölte, ha nem talál olcsóbb helyet, akkor visszahozza, én meg közöltem vele, hogy 5-ig van csak szervízünk, és az után már nem fogjuk megnézni sem a gépet, csak majd holnap

4
- operációs rendszert keresnék
- milyet?
- ezt az újat, a vistát!
- melyik verziót?
- nem tudom, melyiket ajánlod?
- mire szeretnéd használni?
- hát nem tudom, jól láttam, hogy 4 verziója van?
- hááát igen... hirtelenjében ami beszerezhetó, az 3 (ezek voltak a listán, én meg már nagyon kész voltam idegileg), egyébként 5 :DDD
- most van egy 4 éves gépem, de 1,5 év múlva le szeretném cserélni, ezért akarok most vistát venni
- akkor viszont nem ajánlom a vistát, egy 4 éves gépen nemigazán tudnád kihasználni, azt, amiért megvennéd (mielött megköveznétek, a vista egyelőre még nálam egyáltalán nem jött be, kb még olyan, mint a kezdetekben az xp...majd ha ez is túl lesz 1-2-3-4 service pakkon :DDD )
- akkor elég nekem egy XP Home?

no itt még beszélgettünk egy kicsit, a miértekről, majd pedig szeretett volna kártyával fizetni, de ez meghiusult, mivel hiába próbáltam beletuszkolni a pénztárgépbe, nem fogadta el :) lehet, hogy nem lehet nálunk kártyával fizetni? Nem lehet, hanem biztos!
Elment pénzért és visszajött, megvette...

...és akkor csak ezek, akiket meg bírtam jegyezni...

Még valami máról:
tudja valaki, hogy mi az a JAVA CARD 2.2.2 platform kompatibilis illesztett kártyaolvasó - az ügyfél, aki ilyet szeretne, az sem tudja, hogy mi ez, csak neki is előírták, hogy ilyen legyen a vizsgabázis kontrol gépén...

Read only...

(#2013) Debilon válasza net84 (#2012) üzenetére


Debilon
addikt

ööö..én nem értek hozzá, de a gugli ezt dobta:

http://java.sun.com/products/javacard/specs.html

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2014) róland válasza _Gomba_ (#2009) üzenetére


róland
veterán

De hát ha neki olyan vastagra van/volt szüksége? ;]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2015) Hequila válasza TheReMiXeR (#2010) üzenetére


Hequila
őstag

Ha elmész autót venni, és a kezedbe nyomják a sluszkulcsot, hogy ''Nesze! Fizesd ki oszt vigyed a rákba! Ha nem jó, majd visszahozod!'', az számodra természetes lenne?
Egy ~60000 Ft-os eszköznél teljesen normális, hogy ki akarja próbálni az ügyfél, mielőtt kiadja érte a pénzt. Jobb helyeken el sem engedig az ügyfelet anélkül, hogy kipróbálta volna a drága ketyerét (ezalól kivételt képezhet esetleg, ha zsúfolásig tömött a bolt).

No offens.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2016) Hequila válasza _Gomba_ (#2009) üzenetére


Hequila
őstag

Nem Takács Vikinek hívták? És azt mutatta, hogy max mekkora legyen? ;]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2017) Rover623 válasza Hequila (#2015) üzenetére


Rover623
félisten

Jobb helyeken el sem engedig az ügyfelet anélkül, hogy kipróbálta volna a drága ketyerét (ezalól kivételt képezhet esetleg, ha zsúfolásig tömött a bolt).
Hát mi már csak ilyen szar hely vagyunk...nem óhajtok bontott patronokkal foglalkozni...és veszteséget sem szeretnék termelni...:P
Egy készlet patron nemhogy többe van általában mint a lehetséges haszon, de olcsóbb nyomik esetén gyakran összemérhető a nyomtató árával.
Ezt nyeld be te ha akarod...:W

primus inter pares

(#2018) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hamár itt olyan sok számtech boltos van, akkor megkérdezném, hogy a fenébe van az hogy sok helyen bizonyos proci 20 ezer másik helyen meg 40?Mert erre nem igazán tudok rájönni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2019) Rover623 válasza Jégkokó (#2018) üzenetére


Rover623
félisten

Pl. úgy hogy nem ugyanarról a prociról van szó...;)
Sok kolléga nincs a topon szakmailag...az árlisták összeállítását pedig pláne nem a gyakorlati szakik szokták végezni...:DDD

További lehetőség: aki napi áron dolgozik, 20-ért adja...akinek tavalyról maradt néhány darab és nem képes józanul gondolkozni, az 40-ért kínálja...:C


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#2020) net84 válasza Debilon (#2013) üzenetére


net84
őstag

thx! ezt én is megtaláltam a sun-nál, de nekem azt magyarázza el valaki, hogy ez mi, mit adjak az ügyfélnek, amikor még a központban sem tudják, hogy mi ez, sw vagy valami ketyere...

JAVA CARD 2.2.2 platform kompatibilis illesztett kártyaolvasó

Read only...

(#2021) net84 válasza Hequila (#2015) üzenetére


net84
őstag

az autókereskedésnek van tesztautója, amit kipróbálhatsz, nekem nem ad a gyártó pluszba egy 60k-s motort a két szép szememért, amin megmutathatom az ügyfélnek, hogy hogyan, miként működik és milyen a minősége...
ha felbontasz egy 60k-s nyomtatót, felbontasz minimum 2 patront, és az ügyfél utthagyja, mert nem erre gondolt...vagy amit már velem is eljátszottak, kibontatták, elmagyaráztam nekik mit hogyan kell összerakni (hdd usb házikó), utánna közölték, hogy kérik, de lehetőleg egy olyat, ami még nincs kibontva :W

Read only...

(#2022) bullseye válasza Hequila (#2015) üzenetére


bullseye
addikt

ez ok, de az aki gyanakszik, mint a méhek, ha ki van nyitva a doboz de minden más légmentesen zárva, az 10mp-vel később ne akarjon mindent felnyittatni...

egyrészt télleg igaz, hogy miért ne próbálhatná ki, valszeg nem úgy gondolta, hogy ha a színe nem tetszik nem viszi el, hanem hogy műxik-e jól. ehhez azért joga van - hacsak nem kiszállásos a szervíz, vagy fizeti a taxit, hogy ne kelljen fölöslegesen kibehozni

másrészt meg nyomtatót (ha jól emléxem) telepítgetni kell erősen, meg minden, nem csak egy bekapcs-kikapcs.

műsrászt ezt én úgy szoktam megoldani, hogy leteszem a pénzt, és aztán kérem, hogy ellenőrizzük a működést, akkor a boltosok se reagálnak túl...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#2023) Daweee válasza Jégkokó (#2018) üzenetére


Daweee
őstag

nekem nemrég az verte ki a biztosítékot hogy pár hónapja 50K-ért volt kirakva a MM-ban egy natúr ''solocore'' 3gigás P4... dehát szemét cég mindig is tudtuk...

(#2024) TheReMiXeR válasza Hequila (#2015) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Mit próbálsz ki egy egy lézer nyomtatón?
Hol próbálják ki neked??? Ne viccejjé má...
Monitor és más ketyere az más, de nyomtatót még nem láttam volna demózni sehol.
Csak hepiből kibontasz 4db tonert és nyomtatgatunk annak aki bejön. Ez majdnem 1 havi fizetése egy embernek.

A másik fele, hogy ha még kis is lehetne próbálni majd hírtelen dobok össze a csaj kedvéért egy windózos gépet, mert amúgy nincs feleslegesen kimondottan baromarcú miatt összerakott gép...

Arról meg nem is beszélve, hogy kifizetted kipróbáljuk. Nem fizetted akkor az marad bontatlanul. Ez nem egy akkora bolt, hogy tizesével hevernek a színes lézernyomik, hogy ha ez éppen nem tetszik akkor van még 19db másik...

Én megértem az ügyfelet is... de ha valaki próbálgatni akar, akkor az olyan helyen vásároljon ilyen terméket ahol ezt meg lehet tenni és van is erre kapacitás na meg el is kérik az árát.

GÓÓÓ TESZKÓ / OSAN / METRÓ / CORA / MÉDIAMÁRK <--- itt is kapható...

NoKomment

(#2025) ML320


ML320
aktív tag

Szerintem meg itt kell bejönnie a képbe a BIZALOMnak!
Nálunk a helyi kereskedők összefogtak, és együttes kampányt indítottak azügyben, hogy ''A számítógépvásárlás bizalmi ügy. Szaküzletben javasolt!''
Bizalomnak pedig lenni kéne az ügyfél felől, és ami nagyon fontos: felelősség az eladó részéről.

Ha bejön valaki, megkérdezzük, hogy mit akar, milyen célra, milyen feladatra, mennyiből hozzuk ki... És nem azért mert unatkozunk, hanem azért mert a vevő felé egy megoldást akarunk tenni. A vevő meg legyen szives higgye el, nem átverni akarjuk, hanem magunkat megkímélni a panaszaitól :DDD A multiknál leveszi a polcról, és annyi. Szidja magát, ha szarba nyúlt. Nálunk viszont az eladónak kutya kötelessége kell, hogy legyen a termékek pontos ismerete (vagy legalább tudja a termékfelelős elérhetőségét). Még mielőtt lehordana a sárga földig, azért gondoljunk bele abba, hogy tényleg nekünk kell kiajánlanunk termékeket, amit az ügyfél megvesz, és ha nem tudja arra használni, amire szeretné, akkor jogos a felháborodása. A multik hozzáértését már kitárgyaltuk, de egy számítástechnikai boltban lévő eladó nehogy olyan ember legyen, aki látott már valakit, akinek az ismerőse bekapcsolt egy gépet. Ha elmondja az igényeit, hogy hány lapot nyomtat havonta, milyen intenzitással, van-e színes nyomat igény, blablabla... Nekem tisztában kell lennem olyan kérdésekkel, hogy terhelhetőség, lapköltség, nyomtatási minőség... Ezek alapján kell megmondanom, hogy melyiket ajánlom. Ha jól csinálom, akkor elégedett vevőim lesznek, és előttük is egyértelmű dolog lesz a bizalom kérdése. IMHO
Ha meg a vevő annyira hozzáértő, én maximum egy-egy plusz lehetőségre hívhatom fel a figyelmét. Pl mennyivel kerülne többe egy jobb reakcióidejű monitor, egy CD nyomtatásra képes nyomi.... Ha mérlegeli a helyzetet és neki megéri, akkor dönthet, elviszi-e... Vagy vegye meg a Metróban, rendelje meg neten...

Ember tervez, Isten perverz...

(#2026) Rover623 válasza ML320 (#2025) üzenetére


Rover623
félisten

rendelje meg neten...
Azért az sem életbiztosítás (nekünk:DD):[link]...utolsó sztori (gépboltos)...:O

primus inter pares

(#2027) TheReMiXeR válasza ML320 (#2025) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ez így rendben is volna szerintem.
...de addig amíg 100 vevőnek látszó emberből csak kettő azaz 2db emberke hiszi el azt amit mondasz neki és 8 gondolkodik el rajta a többi meg elmegy mert ''átvágom szitut gondol'', addig b@szhatod azt, hogy mi a bizalom.

Sokan tönkrevágták ezt a bizalmi ügyet, amikor tehénpásztor elment gépet árulni...
...és az is tévedésben szenved aki azt képzeli az eladókról, hogy a boltban és a világon található összes terméket kivülről és belülről ismeri. Olyan ember nincs és nem is lesz...
Ti is tudhatjátok, hogy miről regélek.
Amikor egy ügyfél aki mellesleg mechanikai műszerész technikus és doktor elmeséli az életét és azt, hogyan takarított ki egy ventilátort amit én nemes egyszerűséggel kicseréltem volna mert 3 órás b@szkurázás helyett vettem volna 400Ft-ért egyet.
Vagy olyan kérdések tüzében élni, amikor azt kérdezik tőlem, hogy az usb-s nyomtatókábel apa csatlakozójának belső üres térfogata mennyi...
Hát a csöcsöm nem kéne?

Mi vállaljuk a felelősséget a forgalmazott termékeinkért.
Segítünk a választásban az ügyfél érdeklődéséhez mérten, ha kell felvilágosítjuk is, hogy jobban jár ha ezt meg azt választja.
Célunk az, hogy mindenki jól járjon és nem az eladás...
Mi már léptünk a bizalom ügyében, már csak a vevők lépéseire várunk.

(#2028) róland válasza net84 (#2021) üzenetére


róland
veterán

S utána kéri a kipróbálási lehetőséget, mert próba nélkül nem hajlandó elvinni, de persze a bontott csomagolásút se. :DDD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2029) ML320 válasza TheReMiXeR (#2027) üzenetére


ML320
aktív tag

Egy kicsit régi, de jó szállóige a körülményes ügyfelek után:
- É tudod, mit mondott Öle Jörgerstörm svéd pénzügyőr, amikor a stockholmi gyorsvonat mindkét kezét és lábát levitte?
- ???
- F***om nem kéne?

Amit leírtam, az az elmélet. És persze ha azt hiszed szép napod van, bejön a régen látott, ''kedves'' kuncsaft...
Itthagyta a gépét, a munkalap alapján DVI-os VGA kellett bele. De olyan legyen, ami HDTV-re megy ki... És a HDTV-s DVI-os kimeneten tudjon x ezerszer valamennyi felbontást! És persze occsó legyen... Amikor már nagyon felhúztam magam, és nem volt kedvem vitatkozni sem, akkor nekiszegeztem a kérdést (amire már a választ is tudtam, mert már volt bent párszor):
- Milyen TV-je van pontosan?
- Háááááát.... A TV még nincs meg...
- Akkor mijabüdös... ...
Meg persze a szellemi fogyatékos páros is bent volt. Köszönés helyett mormogás, majd a kérdés - face to face módon: Új árlista?
Az ő módján lökjek oda egyet, hogy ne... ? Kutyának meg tessék...

Tehát pár emberke, akik miatt az a szépnek induló napocskád megint el van cseszve. És ha bejön egy olyan kuncsaft, aki a 3 kilót is jól meghaladó megrendelésénél sem alkudozik, akkor már biztos ez a közmondás is: Nagy az isten állatkertje

Ember tervez, Isten perverz...

(#2030) eziskamu válasza TheReMiXeR (#2027) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem kell hogy a világon mindet, csak a boltban lévő cuccokat ismerje, vagy legalább találja meg rajta, benne a leírást, azt értelmezve összefoglalva eltudja mondani a paramétereket :) . Jó persze én sokszor csak nézelődni, érdeklődni megyek be, de ha azt látom hogy ez egy normális bolt, akkor azt még a haveroknak is ajánlom, sőt tavaly unokatesóm gépét is egy általam perferált/ajánlott helyen vásároltuk össze és otthagyott vagy 90 ezret, de ha ezt keveslitek ..... :D (vinyó/dvd/hdd már megvolt otthon). (De mondjuk két héttel később én is vettem alaplapot ugyanott, igaz már régebben is onnan vettem kisebb dolgokat).

PS: mondjuk azt se szeretném ha ti boltosok átmennétek a McDöncis stílusra, ahol szerintem már plasztikázva van a mosoly az arcokra.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2031) ML320 válasza eziskamu (#2030) üzenetére


ML320
aktív tag

Mindenhol igaz, hogy a forgalom 80%-át a vevőkör 20%-a hozza...
Mifelénk vannak olyan boltok, akik teljesen leálltak a kiskerrel. Nincs benne már pénz. Ha beesik hozzájuk egy vevő az utcáról, csak néznek. A közületekért meg kíméletlen a harc...

Ember tervez, Isten perverz...

(#2032) TheReMiXeR válasza eziskamu (#2030) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:))

Legfrisebbbbb ajánlataink :

-McGémer zacsiba (OEM) : integrál videjós karis besztof játék gép 128meg essdé rammal megszórva, ajándék 5000Watt péempéóó-s mélynyomóval tűzdelten frissen szedve...

-McPuntzi tekerve : tuti besztof dobozolt kolink egérrel spékelt és usb-s öntettel ellátott billentyű, kellemetlen helyeken elhelyezett gonbokkal leöntve... frissen behozva...

-McViffi : a vikingek kedvenc csemegéje, amely már 108-as megabittel megszórva mindig frissen drájvercédével leöntve várja a polcon a leendő viffire éhes vásárlókat...

mára ennyi...

(#2033) eziskamu válasza TheReMiXeR (#2032) üzenetére


eziskamu
addikt

:D

(#2034) MTbc


MTbc
senior tag

Hali kéne egy kis segítség.Valszeg rossz helyen kérdezem akkor légyszi írányitsatok :)
Vettünk valamit, nem működött egyszer vissza vittem azt mondták hogy ez jó útána kipróbáltam 5 pc-ben 3 internet kapcsolattal gondolom sejtitek mi lehet ez.Sajna nem irtam fel az adatait.A javítási papíron nincs feltüntetve a gyári száma!(A számlát még nem látam).Kértema a szervizest hogy mutasa meg mit csinált Nála működött Majd egy garis náluk vásárolt termékre bevizsgálási pénz kérnek.Mit csináljak?Jöhet hideg meleg :O

(#2035) Rover623 válasza MTbc (#2034) üzenetére


Rover623
félisten

[link]
[link]
Megszenvedtem a keresővel...be kellett pötyögnöm hogy ''garancia''...:P

primus inter pares

(#2036) MTbc válasza Rover623 (#2035) üzenetére


MTbc
senior tag

kösz a nagy izgalomba ez a szó nem jutott eszembe :B

(#2037) C^^ válasza TheReMiXeR (#2032) üzenetére


C^^
őstag

Meg mindig osszekevernek titeket a pekseggel ? :D

(#2038) TheReMiXeR válasza C^^ (#2037) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ez soha nem fog változni :))

(#2039) ML320


ML320
aktív tag

Tudtátok, hogy a tízezer forintos kártyához az ügyfél elvárja a DVI kábelt, S-Video kábel, DVI-VGA átalakítót, plussz még jogosan elvárt dolog, hogy bejöhessen és letöltesse a legfrissebb drivert. Bár azzal lett tegnap felrakva és átadva a gép... Tuti, hogy mindent kiloptunk a dobozból, ezért délután még be akar jönni és beszélni akar azzal, aki megcsinálta a gépet. Hiszen még a gyári szám sem stimmel, amit a dobozról felírtunk azzal, ami a gépében van. Ez az egy jogos, de minden más aggályoskodás és szarkeverés.

Ember tervez, Isten perverz...

(#2040) Rover623 válasza ML320 (#2039) üzenetére


Rover623
félisten

Mai napi sztori:

Módos vevő (nagykövet, konzul vagy mi a szösz...:U) HP masinériát vett valamikor a mi bótunkba...használta is nagy-nagy örömséggel.
Ma viszont ránk riasztott a telegrácson, aszongya hogy elfogyott a ténta...mit is kellene neki most ilyenség csinálni, mert hogy ő piszkítaná a papérost serényen, de ez a fránya masina csak üzenget néki, hogy cserélje ki a patronyokat ollanra amellikben ténta is vagyon...:(
Hát kőne venni bele olyat amellik teli van..mondánk neki...másképpen magától az nem tellik meg...nem varázserszény az...;)
Oszt aztat ő bele tuggya tenni?
Oszt eztet honnan a nyavalyás kénköves istennyilából tudhatnánk mi..:F
Hát mi voltunk nekije az a szerencsétlen politechnika tanárja, vagy mi az anyám kínja...?:Y

No de tanult embör az, van neki fölsőbb oskollája, meg nyelveket is beszél...nem ördöngösség az...
El lett osztan küldve nékije a két patrony, egy ollan jó fekete, meg egy ollan színes, amivel szép színes fotográfiákat csinálhat, hogy bármelyik piktor elbújhat tölle szígyönében...:R
Hanem megint csörög az a fránya telegráf, osztan kérdezi a nagys' asszony (mert hát szígyön-nem szígyön, fehércseléd vóna a szentem;]) hogy most ő mitévő legyen a két kapszulával, merthogy a papérosbúl már kiforgatta őket, de hát van ezeken még mindenféle celofány, meg matrica, meg ollan aminek a nevét se tudja, meg van ő zavarodva teljesen...
Az avétos patronyokat kihuzigálta amúgy, csak hát ezek az újak fogtak ki az ő csavaros eszén...:U
Aztat a tanácsot adtuk nekije, hogy a fóliákat köllene lehántani mindenféleképp, oszt utána már lehet is beléje helyezni a masinériába azokat a fránya tintás tartályokat...:R
Rögvest meg is cselekedte ő aztat, de nem sok idő elmúltával nagy sírás-rívással panaszolta, hogy az a makacs szerkezet márpedig nem akarja a magyaroknak (vagy miket is mondok én itten, hát nem is magyar a lelkem:C) igazságát, nem akarnak benne a papéros lapok koszolódni...:O
No erre már mi sem tehettünk mást, javalltuk néki hogy kapja valaki a hóna alá az egész miskulanciát, ugorgyék bele egy ótómilba és szalaggyík el vele hozzánk, de üstöllést, oszt mi majd megcsinyáljuk jól azt a rakoncátlan téntaköpködőt...:DD
Így is lett vala, a fránya holmi hamarost a bótocskánkban termett...s aztán néztünk mi rá úgy, mint az a bizonyos bornyú az új kapuszerkezetre: hát a szerencsétlenje nem levakart gondosan mindent a két patronról ami rajta volt?
Fóliát, matricákat...komplett elektronikát...?:W


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#2041) Szabtom válasza Rover623 (#2040) üzenetére


Szabtom
senior tag

Fóliát, matricákat...komplett elektronikát

:C

És megvágtátok valami szaftos szervízdíjjal?

(#2042) Rover623 válasza Szabtom (#2041) üzenetére


Rover623
félisten

Elmondtuk neki hogy ez bizony ''user error''...tessék venni két másik patront és azt mi akkor ott rögtön be is üzemeljük neki.
Így is tett...aztán megkérdezte: a két sérült patronnal mitévő legyen?
Papírnehezék, fülönfüggő, testékszer tetszőleges helyre...ami tetszik a kedves vevőnek...:C
Csak el ne dobja, mert az környezetszennyezés...:(
No de a tinta benne, kérdi ő...?
Azt nem lehetne még használni? Nem töltenénk át neki valamibe...?:W
Tessék neked felsőoktatás...történjen az bármelyik országban, úgy látszik nagy különbségek nincsenek...a diploma még nem jelenti azt, hogy értelmes is az ember...:Y


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#2043) szepi79 válasza Rover623 (#2042) üzenetére


szepi79
őstag

inkább az elektronikát rakjátok át a régi, használt patronokból az elba... elbakterolt újakba. nem? :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2044) Gyuri27 válasza ML320 (#2039) üzenetére


Gyuri27
félisten

A gyári szám kérdése nem egyszerűen jogos! Mert amikor megy a halandó gariba cserélni, akkor majd jól nem lesz kicserélve mert ti nem azt raktátok bele.
Ugye???


[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2045) Ősember válasza Rover623 (#2040) üzenetére


Ősember
őstag

és léteznek ilyen emberek :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#2046) szepi79 válasza ML320 (#2039) üzenetére


szepi79
őstag

Tudtátok, hogy a tízezer forintos kártyához az ügyfél elvárja a DVI kábelt, S-Video kábel, DVI-VGA átalakítót, plussz még jogosan elvárt dolog, hogy bejöhessen és letöltesse a legfrissebb drivert. Bár azzal lett tegnap felrakva és átadva a gép... Tuti, hogy mindent kiloptunk a dobozból, ezért délután még be akar jönni és beszélni akar azzal, aki megcsinálta a gépet. Hiszen még a gyári szám sem stimmel, amit a dobozról felírtunk azzal, ami a gépében van. Ez az egy jogos, de minden más aggályoskodás és szarkeverés.

hmm... ha akkora xpert a juzer, hogy kibontja a házat, hogy ellenőrizze a gyári számot (+még a driver szó jelentésével is tisztában van), akkor mi a halál nyálkájáért nem ő szereli be magának? és akkor nincs ilyen baj, hogy kiloptatok ezt-azt belőle. (én minden cuccot magamnak szerelek, no nem azért, mert nem bízok a boltban, ahol vásárolni szoktam, csak az is időkiesés, meg a franc se fogja cipelgetni a gépet, meg amúgy is szeretem én üzembehelyezni a dolgaimat.)

az viszont, ha nem egyezik a gyári szám, az nem jogos panasz. az gáz. nektek. ezek után viszont jogos, ha az emberünk fantáziája/paranoiája beindul.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#2047) ML320 válasza Gyuri27 (#2044) üzenetére


ML320
aktív tag

Saját garcetlink van, bekódolva, kitől-mikor jött... :P Nálunk az a mérvadó, de mégse mondhatjuk az ügyfélnek, hogy ''azt a matricát ne piszkájja!''. Ezért kap egy különálló garlevelet, illetve a számlán tüntetjük fel neki.

Ember tervez, Isten perverz...

(#2048) ML320 válasza szepi79 (#2046) üzenetére


ML320
aktív tag

A story eleje az volt, hogy még pár hónapja kapott ajándékba egy gépet. Vett hozzá egy VGA-t, de az a piszok AGP 8x nem akart a 2x-s portban működni. Innentől már folyton bejárkált, telefonált, stb. És mindig tudni akarta, hogy biztos jó lesz-e az amit megvesz, te meg látatlanban mondd meg neki az okosságot. Most pl úgy hozta be a gépet, hogy cseréltek benne alaplapot, így most legyen benne olyan VGA, aminek van DVI-s kimenete, illetve kell neki egy USB kormány, ami ugye 2.0 USB, de az alaplapon USB1.1 van, és hát ő csak akkor viszi el, ha működik. A VGA be lett rakva, a kormány hozzá lett konfigurálva. Teszt ok. Nálunk vásárolt eszközök beszerelése, konfigurálása munkadíjmentes.
Erre kitalálta, hogy a kormány mégse kell neki. Semmi gond, de akkor van fél óra munkadíj. Erre meg háborog. Jelzem neki, hogy nem ''csak egy próba'', az, ha beviszem, felbontom, telepítem, kalibrálom, tesztelem..., így részünkről a jogos a felszámítás. Bocs, ez egy szarrágó, még ha vevő is. És itt áll előttem, gyököl, hogy milyen módon lesz neki olcsóbb. Ha itt mondjuk egy ezressel drágább a kormány, mint a multinál, de ha nem viszi el, akkor a munkadíjjal még drágább... Micimackó efektus: gondol, gondol, gondol, gondol, gondol, gondol ...
És a tipikus eset: megnézi a vásárlás után a neten a terméket, de nem tudja felfogni, mit jelent az ''optional'' felirat. Inkább visszajön, és kavar. Érződik a rosszindulat minden szavában, és remeg minden szarért. Sorry, lehet, hogy engem minősít, de csak megvetem ezt az alakot, aki amúgy segghülye, és csak olvas valamit, és kitalálja, hogy neki kell! Nem ért hozzá, nem tudja mit akar, és még sorolhatnám. De becsapva érzi magát.
Meg ha belegondolunk, miért a VGA kártyához adnának DVI kábelt? És ha kapna egy olyat, tuti azért lenne felháborodva, hogy a monitora D-Sub...

Bezzeg a régi szép időkben. Amikor még a főtéren... Nyilvánosan... Máglyán...

Ember tervez, Isten perverz...

(#2049) eddie17 válasza Rover623 (#2040) üzenetére


eddie17
addikt

Hát ez mekkora szöveg:D :R

(#2050) Rover623 válasza ML320 (#2048) üzenetére


Rover623
félisten

Minden tiszteletem a tied/tiétek...nem lehet ott egyszerű a ''végeken''....:R
De!
Az egész felháborodásod ott válik okafogyottá, hogy sántít az adminisztratív rész, rezeg a léc a gari körül...és kész. Innentől illik csöndben megkushadni, gyorsan korrigálni...;)

Tartozékok:
- DVI kábel...soha nem volt és nem is lesz tartozék a VGA karihoz...még a TFT-khez sem mindig...:C
- S-Video kanóc...szokott lenni.
- DVI/D-SUB adapter...szintén...feltéve hogy van DVI-I csati a karin...:DD
- friss driver...ha magában veszi a karit, l*faszt...ha kompletten, pláne oprendszerrel telepítve, akkor illik adni mellé egy CD-t azokkal a driverekkel (célszerűen a legfrissebbekkel) amikkel a telepítés történt...:U

Jótanács: az irányadó a VGA kari doboza/kézikönyve legyen! Ami azon/abban fel van tüntetve és nem szerepel mellette hogy ''optional'' meg hogy csak bizonyos országokban, az jár az ügyfélnek...akár benne volt amikor jött a nagykerből, akár nem.
Két választás van...vagy kipótolod saját zsebből a hiányzó tartozékokat vagy eltanácsolod a vevőt a termék megvásárlásától és ajánlasz helyette mást...a hiányos terméket pedig levered a nagykeren/kollégádon/alkalmazotton, később kipótolva eladod másnak, a tartozékok nélkül eladod full konfigba mint OEM karit, stb., ízlés szerint...de azzal nem védekezhetsz az ügyfél felé hogy te is így kaptad...:(((


[Szerkesztve]

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.