Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nálunk is 0-30ezrek vannak naponta:(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10002) stol válasza Vangelis (#10001) üzenetére


stol
addikt

218 eddig :)
1gép és apróságok.

(#10003) Dzoli válasza Vangelis (#10001) üzenetére


Dzoli
tag

Meg sem éri már kinyitni. Ennyi kiveszek a tőzsdéből is, ahhoz még bolt sem kell.
Nem érdekel, egy kiadó üzlethelyiség? Olcsón megszámítom! :DDD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#10004) Vangelis válasza Dzoli (#10003) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mennyit fizetsz hogy oda menjek?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10005) vallas válasza stol (#9989) üzenetére


vallas
senior tag

Szóval ha levágom az első ide csati után, akkor jó lesz?
nem gond hogy nincs lezárva a vége?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10006) Lenry válasza vallas (#10005) üzenetére


Lenry
félisten

amúgy sincs... csak rá van forrasztva a vége egy műanyag csatlakozóra

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10008) vallas


vallas
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#10009) nyunyu válasza moha bácsi (#10007) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem is van ilyen levágott 80 eres IDE kábelem, mert olyan kellett.

Az nem kavar be, hogy 80 eresnel a master vinyo elotti csatinal el van vagva 1 er, mig a slave vinyoenal nincs?
Mert te pont a master veget vagod le, ha jol sejtem.

Nem mindegyik vinyovezerlo toleralja, ha a 80 eres nem megfelelo sorrendben van radugva az eszkozokre. (kek-vezerlo, szurke-slave, fekete-master)
40 eresnel meg mindegy volt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10010) stol válasza nyunyu (#10009) üzenetére


stol
addikt

Ez akkor lényeges, HA CS-ben vannak az eszközök.

(#10011) azbest válasza nyunyu (#10009) üzenetére


azbest
félisten

Ezt én is tapasztaltam, ha nem a végén volt a master, akkor hosszas gondolkodás után csak udma2 módban ment (nem cs volt hanem jumperes)... másnap hoztam is nagy helyre való winyó beépítő keretet, hogy rendes sorrendben be tudjam kötni :)

Egyébként... és ha elvágnád azt a szálat a slave előtt? :U

[ Szerkesztve ]

(#10012) nyunyu válasza stol (#10010) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez akkor lényeges, HA CS-ben vannak az eszközök.

Lattam en mar karon varjut. :DDD

Epia5000 IDE vezerloje pl. behulyult, ha nem a szabvany szerinti sorrendben volt radugva a kabel, hiaba voltak bejumperolva master meg slave-nek az eszkozok...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10013) stol


stol
addikt

Mai nappal is tele a tököm, meg a kedves "minden fost el kell adni, minél olcsóbban" kollégákkal is.

Bejön 2 ember, már eleve nagy hanggal és szeretnének venni egy házat tápegységgel.
DE nekik 10 ezerért kell a kettő és ne legyen 450-esnél kisebb, mert a *****s fiúk aszondták, hogy manapság már minden sempronhoz is 450-es táp dukál.
****s fijúk mondták és ők értenek hozzá! (Értem... mi meg hülyék vagyunk)
Ott ki is néztek egy szutykot 10 ropiért, de megvétel előtt körbejárják a várost.

Mutattam énis nekik szutykokat, aztán rátértem, hogy az a szutyok táp nemhogy 450W-os nincs, de még 200W-os se. Erre nagy döbbentség és csend.
Megkérdezték, menyibe kerül egy minőségi 450W-os táp és mit ajánlok xy összeállítású géphez.
Kiajánlottam egy giga 460 SperB-t és egy 450W-os Ct-t, de majd hasbaszúrták magukat az ár hallatán.
Aztán kiajánlottam a szokásos 350-es FSP-t.
Erre azt kapom a fejemre, hogy "biztos azért tukmáljátok ránk a szar 350-es tápot, mert anyi van belőle, hogy rátok rohad! És igenis, az a 350-es, hiába minőségi, kevé a mi gépühnkhöz." majd kisvártatva kirohantak. Gondolom, megvenni a fos tipusú házat fos tipusú táppal.


Ezúton üzenném az első mondatok közötti hozzáállású kollégáknak, hogy a szakma és törvények nem ismerése, nem mentesít a felelősség alól.
Nagyon kezd elegem lenni ebből az egész szarból, ami itt folyik, mint IT ipar. Elegem van abból, hogy egy szar ECDL-el felvesznek boltba eladót vagy szervizest és tudatlanul tudálékoskodik a témában. Halvány fingja sincs a hw-ek működéséről de osztja az észt.
Minimum egy 2-3 éves HW-informatikusi gyakorlat, egy elektronikai végzettség kellene ehhez.

Elegem van abból is, hogy a tudatlan észosztás miatt PONT AZ szopik, aki korrekten akarja ellátni az ügyfelet és korrekten akarja valódi műszaki tanácsokkal ellátni.
Én, aki valódi műszaki tanácsot szeretnék neki átadni, simán le vagyok hülyézve, azok a "kollégák", akik tudatlanul észt osztanak, meg felhőkig magasztalva...
Én, aki épít egy műterelést, avval fingatla a tápokat, grafikonokat csinálok a terhelésekről, pontosan számolt keresztterhelést mér, oszciloszkóppal mérem a kimenet zajosságát, nézem, hogy van-e védelme. Gyakorlatilag SEMMIT se érek vele, mert 10% talán aki meghallgatés 5% a 10%-ból, aki hisz is nekem. Miért? Azért, mert egy jó marketing sokkal többet ér, mint a valós tudás és szolgáltatás.

És jöhetnek a kollégák, hogy "De....." NINCS DE!

Bocsának az elmemenésért, de nagyon kikívánkozott...

Másik mai történés....
"Gépet szeretnénk hitelre venni.. Számla nélkül leheten?" :DDD

[ Módosította: philoxenia ]

(#10014) Peti78 válasza localhost (#9967) üzenetére


Peti78
őstag

Szarkavarásból jele vagy. Ha csak feleannyira értenél ahhoz amit csinálsz, nem lennél ilyen szánalmasan nevetséges
Stol 10013 "DE nekik 10 ezerért kell a kettő és ne legyen 450-esnél kisebb, mert a Csiplendes"
Megkérdezném Tisztelt Racecam moderátortól, hogy ez vajon nem ellenőrizhetetlen üzletrontás amit azonnal törölni kell a topicból?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10015) azbest válasza stol (#10013) üzenetére


azbest
félisten

azt mondják amit a vevő hallani akar: olcsón űberállat alkatrész... nekik csak megerősítés kell a hülyeségükhöz, amit a másik boltban szemrezzenés nélkül meg adnak nekik.

(#10016) Lenry válasza Peti78 (#10014) üzenetére


Lenry
félisten

ez most boldoggá tesz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10017) szumoo válasza Peti78 (#10014) üzenetére


szumoo
senior tag

meggondoltam magam...

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#10018) liver válasza Peti78 (#10014) üzenetére


liver
tag

Te vagy szánalmas..... :(

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10019) stol válasza Peti78 (#10014) üzenetére


stol
addikt

1. Fonetikusan írtam.
2. Szószerint idéztem a vevőt.
3. Szólás-szabadság!
4. Rólunk is leírhatják a véleményüket a vásárlók, ellenben elvárom, hogy én is leírhassam másokról, kimoderálás nélkül.

...kedves kolléga....

Aztán, ha aszondod, a sziliciumsziget a törzshelyed és ezért véded őket annyira, akkor megérdemled, mert ott baxnak át, ahol nem látod.

[ Szerkesztve ]

(#10020) Peti78 válasza stol (#10019) üzenetére


Peti78
őstag

1. nem a PH-ra járok boldogságot keresni.
2. Én is meggondoltam magam.
3. Biztos igazad van a szánalmasságot tekintve.
4. Tőlem kiírhattad volna a nevét a boltnak, csak a másik topicban ezt nem lehet, és akkor miért lenne szabad itt? Egyetértek a szólásszabadsággal, de akkor legyen mindenhol az. A vásárló topicban nemigen láttál még "konkrét utalást" egyetlen boltra sem, mert a nyitó hsz-ben kifejezetten meg van tiltva. Kerestem itt is a tiltást, de még nem akadtam rá. Azzal pedig egyet kell értenem, hogy az általad említett boltban minden van, csak nem szakértelem.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10021) eziskamu válasza Peti78 (#10020) üzenetére


eziskamu
addikt

Az a röhej (azon kívül, amit mondtak abban a bizonyos másik üzletben), hogy a te hozzászólásodból tudjuk, hogy a stol kolléga kimoderált utalásai kikre is vonatkoznak. :C :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#10022) stol válasza Peti78 (#10020) üzenetére


stol
addikt

"3. Biztos igazad van a szánalmasságot tekintve."

Nem is "szánalmas vagy!"-oztam :DDD

(#10024) Peti78 válasza eziskamu (#10021) üzenetére


Peti78
őstag

Szólni kell a modiknak
Stol azt nem neked szántam :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10025) zoltanz válasza stol (#10013) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Elegem van abból, hogy egy szar ECDL-el felvesznek boltba"

Még jó ha az van nem csak tudálokos okoska az illető. Végűl is ez az üzletelés szabálya azt adjuk el amit megvesznek és annyiért, amennyiért el lehet adni az adott terméket. Nem feltétlenűl jár jól vele a vevő, sajnos ez is egy ilyen példa. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10026) bullseye válasza Peti78 (#10014) üzenetére


bullseye
addikt

"Nem kötekedésképpen, de mi nem járunk offolni a másik topicba"

valóban, ez sem off... flame.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10027) Peti78 válasza bullseye (#10026) üzenetére


Peti78
őstag

Ennyi már ide is kijárt

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10028) Superman


Superman
nagyúr

Míg ütitek egymást, én kérdeznék valamit a boltosoktól: kaptam egy Belkin márkájú laptop hűtőpadot. Számla, minden megvan hozzá. Három napig örültem is neki, majd a negyedik napon valami történt a ventijével, mert alig forog, iszonyat módon elkezdett zörögni, mintha csapágyas lenne. Persze 3 nap alatt ez elég gáz, ráadásul meg se lett mozdítva, a laptop rajta van az asztalon. Néztem mindenhonnan, de csak szétszedni tudnám.

Kérdés: visszavihetem én ezt oda, ahonnan vették nekem (számlával), vagy el fognak hajtani?

A Cooling pad így használhatatlan, amint bedugoma noti valamelyik USB portjába, majdnem szétrázza a készüléket úgy zörög a venti és nem is forog normálisan. Persze nem nagy érték, kábé 7k, ezért is kérdem....

(#10029) Biznisz Elek válasza Superman (#10028) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Mi biztos kicserélnénk, ha normális helyen lett véve és van nekik raktáron szerintem ott se fognak xarakodni , kicserélik és kész. Elméletileg 2 vagy töb b azt nemtudom, de abban a 2 nagykerben (akik disztibutorok is) cseregaranciával árulják azaz viszik és cserélik is nekik.

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#10030) 04ahgy válasza Peti78 (#10014) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ne káromkodj a fórumon, ne becsmérelj másokat.
Racecam házigazda.
És kifelé ebből a topikból, mert offolsz és flémelsz, szítod a tüzet. A te kis topikodban legyél nagylegény.

UI.: Látom már sokan elküldtek.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10031) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Bejött egy ember, 19" LG monitorral. Még 5:4-es képarányú volt, oldalt a kezelőszervei, a monitor, kb. egy centiméter széles káváján a kezelőszervekhez rendelt piktogramok. A hiba, 3 napon belüli: még be sem kapcsol.

Tesztgépre feldugom, táp, VGA jel, benyomom, LED világít ---> bekapcsol, képet is ad. Gyorsan akkor már egy pixelhiba tesztet is néztünk. Emberem nyelt egy nagyot, és kibökte, hogy a gyereknek be sem kapcsolt, mi lehet a hiba, én hogy kapcsoltam be? Mutattam neki, hogy a piktogram alatt, hátul, jócskán benn vannak a gombok, elrejtve, és ott.

Jaaa, hogy ez nem érintős? – mondta. :DDD

UI.: Ez a történet az aranyos oldalról közelíti meg a dolgot, minden második Samsung és LG monitor érintős már, hát persze, hogy tapogatni igyekszik az ember. Mindketten mosolyogtunk egyet, aztán elbúcsúztunk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10032) 04ahgy válasza Superman (#10028) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Persze, hogy vidd vissza. A minőségi termékek korát éljük, láttam már olyan tápot, hogy vacsi új, Mercury házból való (embernek csak táp nélkül kellett a ház, meg is értem), és olyan csapágyas volt újonnan a ventilátora, hogy öröm volt hallani.

Tehát ez hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10033) Mr X válasza 04ahgy (#10030) üzenetére


Mr X
veterán

Azért az hozzátartozik, hogy akkor a tisztelt boltosok is tartsák magukat ehhez...

(#10034) Peti78 válasza 04ahgy (#10030) üzenetére


Peti78
őstag

Ebben a topicban folyamatosan a vásárlók becsmérlése folyik, még ha a nevük nincs is megemlítve.
Az hogy Racecam házigazda, nem azt jelenti, hogy nem lehet kérdéseket intézni felé. Localhost pedig jócskán kiérdemelte a kedves szavaimat.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10035) localhost válasza Peti78 (#10014) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a beírás téged minősít, nem engem... :)
Ne személyeskedj, érvelni próbálj!
Szerencsére nem vagy abban a helyzetben, hogy megítélhesd a hozzáértésemet. Vagy a küzépső ujjamat mutatom neked, vagy a kisujjamat! (A szakma ugyanis a kisujjamban van!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10036) Lenry válasza 04ahgy (#10031) üzenetére


Lenry
félisten

véletlenül nem egy LG L1918-as volt? pont most vettem olyat... nem tudom ki volt az a hülye, aki oda hátra tette a gombokat rajta :W

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10037) Balinov válasza Peti78 (#10034) üzenetére


Balinov
félisten

Peti78, mondd csak - es ezt a kerdest kulso szemlelokent, nem pedig erintettkent teszem fel Neked- olvastad a topik cimet??

En szemelyszerint az 1. hsztol kezdve olvasom a topikot, de itt csak a hulye vasarlokon borulnak ki a boltos forumozo tarsak,nem pedig hulyekent altalanositjak az osszes vasarlot. A masik topikban is szerintem ebben a szellemben kellene a postokat irni. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10038) leeate


leeate
senior tag

Egyébként már nekem is feltűnt ez a dolog. Az még rendben van, ha valaki számtech boltban biciklipumpát kér, és hülyének nézik, de ezeken kívül meg istenem - nem lehet mindenki kocka, hogy kövesse a számtech világ változásait. Most csak azért, mert valaki azt *meri* mondani, hogy netkábel (franc tudja, mi helyett, én is ezt mondanám) vagy mondjuk memória (merevlemez vagy HDD helyett - memória van az ébresztőórában, a memóriakártya is memória), szerintem nem kéne kicikizni.

Ha én számtech boltos lennék, inkább örülnék, hogy a Kedves Vásárlók nem ilyenekkel töltik el a szabadidejüket, nyugtázva, hogy még nem kockult el a világ.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#10039) szumo


szumo
senior tag

Hazajöttem kicsit pihenni, a nagyváros zaját feledni, és hogy ne lássak sz.gépet egy darabig.
Erre mi fogad, hogy faterom gépében a videókártya döglődik. Mondom neki, hogy beugrok a városba, és hozok egy olcsóbb darabot ideiglenesen.
Bemegyek a boltba, és mondom, hogy mit szeretnék, és hogy miért. Na itt hibáztam, hogy mondtam, hogy miért. :O A srác elkezd nekem okoskodni. Megkérdeztem, hogy melyik iskolában végzett, mert épphogy pelyhedzett az álla. Modja a sulit, ugyan az mint ahol én végeztem sok évvel ezelőtt. Megkérdeztem még egyszer, hogy amit kértem van -e, és hogy akkor eladja-e nekem. Mire kihozta a kártyát, csak nagy betűkkel rajta, hogy PCI-E. Mondom ha nincs másik ez nem jó nekem a csatlakozása miatt. Mondja, ez tuti jó a gépbe.
Csendesen mondtam, hogy egy kis szakmai tapasztalatot szedjen magára, majd elköszöntem, és továbbálltam. Sajnos a város másik boltja zárva volt mire odaértem.
Találtam egy Riva TNT2-eset nagy nehezen, az bírja majd míg nem lesz egy rendes a saját készletből a nagyfaluban.

Tapasztalat: Nem minden az, ha valakinek megfelelő a végzettsége, a rátermettség, és az elhivatottságtudat is kell ehez a szakmához. Ja meg a tájékozottság sem árt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10040) dave93 válasza szumo (#10039) üzenetére


dave93
őstag

De azt mondjátok meg hogy hogy lehet eladó egy számtechboltban egy olyan ember aki nem tud különbséget tenni PCI-E és AGP között? :( elkeserítő

(#10041) eziskamu válasza dave93 (#10040) üzenetére


eziskamu
addikt

Ilyeneknek kellene a PC Műhely könyvsorozat. Abban még a régi és egzotikus csatlakozótipusokró és hardverekről is szó volt.

[ Szerkesztve ]

(#10042) Lenry válasza eziskamu (#10041) üzenetére


Lenry
félisten

ez már régi???? meg egzotikus??? :Y :W

még megvan az a Gamestar, amiben először olvastam arról, hogy lesz ilyen, hogy PCI-Express... ha jól emlékszek 2004-es volt

aki nem ismeri az AGP-t, az ne menjen PC boltosnak... sőt... legalább PII/Win98-as korszakig visszamenőleg ismerje a rendszert. ha nem, akkor nincs keresnivalója a pult belső oldalán

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10043) eziskamu válasza Lenry (#10042) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem azért írtam a régit meg egzotikusat, hanem arra, ha az agp-t sem ismeri, mit kezd pl egy régebbi szerverrel? Mert ugye marha nehéz alkatrészt szerezni hozzájuk, de mondjuk egy bontóból már nem is annyira lehetetlen. Nálunk is van egy munkaállomássá fokozott szerver amit pénzhiányból toldozgatni foldozgatni kell. Dual slot1-es rambusos alaplapja van integrál (már nem tudom milyen) SCSI vezérlővel, a lezáró is integrálva. valami HP Kayak.
Nekem meg az utolsó Guru Gamer volt meg abban is írtak róla :) .

[ Szerkesztve ]

(#10044) eziskamu válasza eziskamu (#10043) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja és azon is van AGP port :)

(#10045) stol válasza Lenry (#10042) üzenetére


stol
addikt

Istenem, a régi szép idők.... AMikor a 386 utána millió jumperes 486 ismenverésének számított :DDD
aztán mégis volt ott is sikerélmény, mert elsőre butult 5640 jumper átdugása után.

(#10046) 04ahgy válasza Lenry (#10036) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valami olyasmi... Istentelen tervezés. :D

Peti78-cal nem egyetértve szerintem ezen a kedves vásárló is mosolyog egy jót, és együtt szidjuk az LG tervezőmérnököt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#10047) ML320 válasza leeate (#10038) üzenetére


ML320
aktív tag

Nem kell kockának lennie mindenkinek, de azért pár elnevezéssel legyenek már tisztában az emberek. Vagy legalább azok, akik megmondják, hogy mit kell venni. Vagy a reklámhoz megfelelően az adott cég gondoskodik a szórakoztatásunkról? Vegyen netkábelt, netkártyát, netelosztót.... És röhög a gyerek, ahogy beküldi a szerencsétlen véglényt a boltba?

Második pontként:
Csávó, kb 15-16 éves lehet, bejön hétfőn. Corsair RAM kell, DHX széria, DDR3, 9-9-9... időzítéssel, kitben. Lerendelem. Megjön. Átadom. Átadom?
Mert jön a kérdés: ezt most hogy rakom be a gépbe?
- :W .... Milyen az alaplapod?
- GSMDXMHZP45
- Jó, azaz P45... azon belül?
- Megnézem, mindjárt jövök
Éééééééés igen!!! Természetesen DDR2-t fogadó lapkája volt. Ne akadjak ki, ugye? Potyára, mert én hülye elhittem, hogy a vevők változnak... Végre utánnajárnak, mi is kell nekik, és az alapján rendelnek.
Nem félreérteni, nem az a gond, hogy egy memó most ott van a polcon. Eladható. De ha a következő emberke bejön ilyen igénnyel, és én meg merem kérdezni, hogy milyen a lapkája, akkor egy másik topikban kiszinezve olvashatom, hogy kioktatom őt, bunkó vagyok, stb... Nem az első eset, és sajna nem az utolsó. :O

Ember tervez, Isten perverz...

(#10048) bullseye


bullseye
addikt

Kicsit filozófiailag nézve a topikháborút, akadnak különbségek, de a gond mindkét esetben a tűréshatár és az általánosítás.

Vevőket egyszer, vagy X évente egyszer érte rossz tapasztalat boltban, de esetenként sokat vesztettek rajta, esetenként viszont nem is értik, hogy nem nekik volt igazuk. De ehhez mind joguk van, csak ahhoz nem, hogy ebből kikövetkeztessék, hogy minden boltos lop/csal/hazudik. Meg hogy ide átjárjanak megvédeni minden agresszív idióta vevőt. Holott ha csak a boltos túlérzékeny, akkor mink magunk is megvédjük őket :) amúgy meg a moderák dolga, nem a szabadságharcosoké.

Eladókat viszont heti/napi X rossz tapasztalat éri, és esetenként ők is vesztenek rajta pénzt, így alapból több joguk van panaszkodni, de tényleg hajlamosak a túlérzékenységre egyszerű tudáshiány esetén is, amire nincs joguk. SZVSZ eredetileg a topik csak az agresszív hülyék miatt jött létre. Az nem baj, ha egy néni memóriának hívja a HDD-t, amíg elhiszi, hogy mégsem az, s időben kiderül a hibája, nem utólag veszekszik cseréért. És persze ugyanúgy nem kell párbajozni a becsületért a szomszédban, a moderák majd kiszűrik a helytelen általánosítást...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10049) liver válasza ML320 (#10047) üzenetére


liver
tag

Pár hete történt.Fiatal vevő bejön a boltba és kér 1GB DDR2 800Mhz-es ramot.Le veszem a polcról a memóriát és felényújtom,megfogja,de mielőtt elengedném a szemébe nézek és megkérdezem,hogy biztos jó lesz e ez a memória az alaplapjába.Határozott igennel válaszol,én megnyugodok elengedem a memóriát és ő elteszi.(korábban már volt gond ezzel a vevővel)
Másnap hozza a számítógépét,hogy gond van,nem indul a gépe mióta belerakta a memóriát.Érzem,hogy megy fel a pulzusom,a szívem kezd a nyakamba dobogni,de nyelek egy nagyot és belenézek a gépbe szó nélkül.
És igen....szerintem már sokan kitaláltátok...sikerült a DDR1-es slot-ba a DDR2-es memóriát beletennie....
A memória túlélte(csódák-csodája),de az alaplap nem..az teljesen meghalt.
A srác korrekt volt,beismerte,hogy ő volt a hunyó...a számítógépét kedvezményesen megjavítottam ami ebben az esetben egy alaplapcserét jelentett.
De könyörgöm!Ha valamiben nem vagyok biztos,akkor minimum megkérdezem egy szakembertől és csak utána kezdek "barkácsolni".
A vicc az,hogy az elmúlt 1 évben legalább 10 ilyen esetem volt..igaz a többség nem erőltette bele a memóriát az alaplapba.Pedig mindig felajánlom,hogy hozzák le a számítógépet és én ingyen beleteszem a memóriát,de lusták az emberek :U

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10050) szumo válasza stol (#10045) üzenetére


szumo
senior tag

Ne is mond. Egy jó éve cimborám rendszer gazadaként volt egy kórháznál még, és mondta, hogy menjek nézzek szét, mert másnap mindent begórnak egy konténerbe, és viszik bezúzni.
Volt ott minden az olivetti-től a P2-es gépekig, scsi 100MB-os vinyók sorbafűzve 2x-es cd író stb stb ...... Aztán a jumper fosztogatás közben arra vetemedtem, hogy színek szerint gyűjtsem azokat :D S találtam a döglött vinyómhoz alkatrészt, amivel azóta is működik.
Kicsit keserédes volt az érzés, mert sajnáltam a működő gépeket, de az meg jó volt, hogy végre a kórház fejlődik és lépést tart a technikával. Azóta rengeteg színes jumperem van :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.