Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) TA68


TA68
senior tag

A tulaj elmondása szerint portalanította a gépet, azóta be lehet kapcsolni, de képet nem ad.

Kitaláljátok mi a hiba a képen?

[ Szerkesztve ]

(#35002) *Ropi* válasza TA68 (#35001) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mintha félig ki lenne jőve a VGA a foglalatából, de nem látom rendesen...Letörte a reteszt?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35003) MasterMark válasza TA68 (#35001) üzenetére


MasterMark
titán

Alaplapra nincs rádugva a molex.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#35004) TA68


TA68
senior tag

:N

(#35005) TA68 válasza TA68 (#35001) üzenetére


TA68
senior tag

Egy közelebbi kép:

(#35006) MasterMark válasza TA68 (#35005) üzenetére


MasterMark
titán

Mégközelebbit! :D

Fél órája nézem, más nem látszik.

Switch Tax

(#35007) *Ropi* válasza TA68 (#35005) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nyitva van a CPU hűtő lefogatásának a zárja (balra kellene állnia zártan, nem)?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35008) TA68 válasza *Ropi* (#35007) üzenetére


TA68
senior tag

Talált!

A proci rá volt sülve a hűtőre és kiemelte a foglalatából. Ezért nem volt bios kép sem.

(#35009) *Ropi* válasza TA68 (#35008) üzenetére


*Ropi*
félisten

És sikerült róla leműteni?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35010) TA68 válasza *Ropi* (#35009) üzenetére


TA68
senior tag

Nehezen, de sikerült. Rohadtul kel vigyázni közben, hogy el ne görbüljenek a proci lábai.

(#35011) Melack válasza TA68 (#35010) üzenetére


Melack
veterán

De ezt hogy lehet kivitelezni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35012) -=RelakS=- válasza TA68 (#35008) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én meg azt gondoltam már, hogy hirtelen zokon vette a rencer azokat a szép, változatos memóriákat a 3db foglalatban.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35013) TA68 válasza Melack (#35011) üzenetére


TA68
senior tag

Egy sniccer pengéjét beütöm a proci, és a hűtő közé.

(#35014) *Ropi* válasza TA68 (#35013) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerencsére ezeknek viszonylag masszív kupakja van, de még így is kell hozzá egy nagy adag bátorság. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35015) macilaci78 válasza TA68 (#35013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Legrosszabb esetben felső maróval leveszem azt az aludarabot. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35016) Sethdobaloah válasza *Ropi* (#35014) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

alkoholos mosás? 1l 99,8%-os isopropyl alkohol van vagy 1000 Ft... az összes szívás tisztításra is megoldás, ahogy ezt is leszedte volna egy kis áztatás után. Én mondjuk bedobtam volna az ultrahangos tisztítóba, de azt belátom, hogy az nincs mindenkinek kéznél.

...csak én vagyok helikopter?

(#35017) azbest válasza TA68 (#35010) üzenetére


azbest
félisten

Nem volt elég visszahajtani a záró kallantyút? Vagy újrapasztázás volt a cél?

(#35018) TA68 válasza macilaci78 (#35015) üzenetére


TA68
senior tag

:D :C

(#35016) Sethdobaloah: Próbáltál már rásült procit alkohollal leáztatni?.........

(#35017) azbest: Az a legrosszabb ilyenkor, ha az ember egy laza mozdulattal visszahajtja a kallantyút.
A gépet jól megmozgatják szállítás közben és lehet, hogy a proci lábai már nincsenek is a foglalat lyukaiban. Ilyenkor jó pár láb láthatja kárát.
Rásült procit soha nem rakok vissza újrapasztázás nélkül.

(#35019) *Ropi* válasza Sethdobaloah (#35016) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó, hogy említed: hol kapok ilyen tiszta isopropyl alkoholt? Gyógyszertárban csak 70%-ost adnak újabban, az meg vizes, nem túl bizalomgerjesztő. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35020) TaaT válasza *Ropi* (#35019) üzenetére


TaaT
veterán

Én sehol sem találtam izopropil alkoholt, helyette vettem denaturált szeszt :) [link] A célnak tökéletesen megfelelt.

Give them hell Ukraine!

(#35021) *Ropi* válasza TaaT (#35020) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, sajnos az MBAM ártó szándékú oldalként minősíti az users.atw.hu-t és nem nyitja meg. :N

A 70%-os egyébként kissé cseppesebben rakódik le és lassabban szárad (előtte 98%-ost használtam, ahhoz viszonyítva mondom).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35022) TaaT válasza *Ropi* (#35021) üzenetére


TaaT
veterán

Akkor máshonnan :B [link]

Mielőtt kipróbálhattam volna bebizonyította hogy jó cucc, a boltban beraktam a táskámba, fektetve, bontatlanul. De mivel a kupakja nem volt a helyzet magaslatán kifolyt pár deci, mikor észrevettem nem örültem neki, gondoltam tiszta szesz szagú marad a táskám, moshatom ki. Kimentem a konyhába, pár perc múlva visszamentem és a táska csont száraz volt, nyomtalanul elpárolgott a szesz. :)

Give them hell Ukraine!

(#35023) ViZion válasza TaaT (#35022) üzenetére


ViZion
félisten

"nyomtalanul elpárolgott a szesz."
Nálam a hűtőben tárolt, lezárt Hubis üveggel is megtörtént! :K
Szemetek ezek, már nem úgy zárnak a palackok, mint régen... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35024) TA68 válasza TaaT (#35022) üzenetére


TA68
senior tag

Ismerd be, hogy a táskába tartod a dugiszeszt. ;]

(#35025) qqcqqc válasza ViZion (#35023) üzenetére


qqcqqc
őstag

20 éve nekem a Jack D. párolgott furcsa módon a hűtőben, apám viszont nagyon beszélgetős kedvében volt :)

(#35026) *Ropi* válasza TaaT (#35022) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm!

Nálunk a Milka szokott nyomtalanul eldiffundálódni az asztalról... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35027) Mackósajt válasza *Ropi* (#35019) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Vegyszerboltban érdemes próbálkozni. Pl. Budapesten az Azur vegyszerboltban biztosan lehet kapni, de a laborvegyszerekkel a neten is kereskedik egy csomó cég.
Bár lehet, hogy ezek drágák, mert a célhoz fölöslegesen tiszták.

(#35028) *Ropi* válasza Mackósajt (#35027) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm Neked is! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#35029) Mercutio_ válasza *Ropi* (#35026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aztán a fejedbe száll a sok csoki!!! négy!!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35030) _bazsi_ válasza cbmfan (#34959) üzenetére


_bazsi_
csendes tag

Szia

Ahogy irták, más verziójú memtest kell. Nekem 5.xx-el (újabb intel platformon) már nem csinálta ezt a stack jelenséget, mig 4.20 verzióval igen.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bazsi_2/index.html

(#35031) TA68 válasza TA68 (#35013) üzenetére


TA68
senior tag

Ez így kicsit durvának tűnik, de 2-3 kis ütés a pengére és lepattan a proci. Az AMD proci kupakja egy fém lap, aminek az alján csak a processzor helye van kimarva. Tulajdonképpen olyan vastag ez a fém lap, amilyennek a szélén látni! Egyáltalán nem sérülékeny.

(#35032) TA68


TA68
senior tag

Két napon belül a második gép, amit lógó CPU hűtővel hoztak. Itt a rögzítő keret füle tört le.

(#35033) ViZion


ViZion
félisten

Tegnap kis híjján bevállaltam egy durva "Wolfman"-t ;]
Nyújtották a lapost, h vírusos, kergessem ki, de még jobb lenne ha újrahúznám az XP-t...
Nah, itt álljunk meg, ránézésre is vagy 10 éves vas, megfelelően lerobbanva. Mivel ismerős hozta, de nem az övé, így el kellett utasítanom. Nem nagy kedvem volt másnap reggelre (!!! ezt megüzenték vele) XP-s lapossal szopni, gondolom 3k-t már sokalltak volna, nyilván nem véletlen küldték az ismerősömmel.

XP már nincs, újabb nem megy rá, bocs. Nem tudnám frissíteni, nincsenek driverek dumával vissza is adtam azonnal. :D
Dat Face:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35034) TA68 válasza ViZion (#35033) üzenetére


TA68
senior tag

Majd visszaküldik, hogy jó lesz rá a Win10 is....

(#35035) oriic válasza TA68 (#35034) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Neeem, hanem majd valaki feltolja rá a Win10-et haveri alapon, aztán majd viszik vissza, hogy ugyan már nézd meg mert lassú valami miatt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#35036) biker válasza ViZion (#35033) üzenetére


biker
nagyúr

Jaja, hasonló volt két ünnep közt: gép becipel, ügyfél: lassú, nézzek már rá
Ok, délután nézem, no boot
Xp volt rajta
Próbáltam 4 linux live cdvel, egy xp és egy w7 telepítővel, mindegyikkel elkezd bootolni, majd megáll félúton

Felhívom, ez nem lassú, ez úgy szar ahogy van
Jaa, ezt reggel kezdte, ilyenkor ki kell szedegetni a ramokat, vagy a vga-t, és utána elindul, ismeri

Ok, akkor most jöhetsz érte és viheted :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35037) wolfman válasza biker (#35036) üzenetére


wolfman
veterán

Nem lenne az ilyen hiba eredet kereséssel, ha lenne minden perifériából egy jó működő eltéve, de nekem pl pont nincs. Ha meg lenne, akkor megcsinálnám hogy visszakeresem mi lehet a baj, de akkor kell a della, amt meg a tulaj nem szeret kifizetni.

Most nagybátyám gépe van nálam. 775-ös, 3Ghz dual core CPU, ASUS P5B, 512Mb memória. Korrekt, még lehet vele kezdeni valamit. sajnos 512Mb memória van benne amitől nem igazán suhan rajta semmi. Jövőhéten megyek egy emberhez Békéscsabára ram-ot venni (2x2Gb), de olyan jó fej, hogy felajánlotta, majd most nem jelentkezik! 2db Maxtor vinyó volt benne RAIDbe kötve, de mivel windows újrarakás után 4x is kiírta hogy azonnal készítsen biztonsági mentést mert HDD meghibásodás várható, ránéztem. 0 és 20%-os volt a kettő. Felajánlottam, hogy van egy 1Tb-os Samsung HD103UJ vinyóm, megveheti tőlem 10k-ért azzal jó lesz. Meg is vette. Tápegység egy Codegen 400w-os jószág, cseréltem a legelején. Egyelőre az én Seasonicom van benne, de már úton van egy FSP 400PNF.
Mivel a ház egy mezei rezgést pikk pakk átvevő és a fülednek továbbadó gagyiság, így egy pár cm bitumenlapot is kapni fog belülről.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35038) TA68 válasza wolfman (#35037) üzenetére


TA68
senior tag

Codegen táppal nem is csodálkozok, hogy behaltak a vinyók.

(#35039) biker válasza wolfman (#35037) üzenetére


biker
nagyúr

de, van baj a hibakereséssel.
alapvetően ennek az ügyfélnek olcsón dolgozom, 3.000Ft/óra
mire végigtesztelem, és még semmit nem csináltam, elmegy 3 óra, esetleg új windows, driverek, netről keresés, és máris elköltött egy 20-ast.
ez a gép a benne lévő anyagokkal ér kb 8.000-et
ilyen gépre nem költünk!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35040) biker


biker
nagyúr

Kollégák! Régen sok EPSON nyomtató tudott tálcában nyomtatni CD-re, vagy plasztikkártyára.
Van még ilyen? Kellene most kártyanyomtató. lehetőleg színesben tudjon általános plasztikra nyomni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35041) ViZion


ViZion
félisten

Haver írt, hogy egerének a duplakatt hibáját megpróbálta javítani...
...rendelt újat, a régit eltörte, forraszthatom befelé :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35042) Met válasza biker (#35040) üzenetére


Met
nagyúr

[link]
Ha plasztik kártyára akarsz nyomtatni arra spéci tinta kell, hagyományos nyomtatóhoz szerintem nem gyártanak olyan patront.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35043) biker válasza Met (#35042) üzenetére


biker
nagyúr

Ez a link engem egy arukeresőre vitt epson keresésre
Kártyanyomtatókat eddig csak 5 szín termotranszfer kivitelben látok, alig 300.000 + 12-15.000ft/100 nyomat :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35044) Aramir válasza biker (#35040) üzenetére


Aramir
őstag

Szerintem nem plasztikkártyára tudott nyomtatni, hanem ilyen írható névjegykártya cd-re: [link]
A régi Canon nyomtatóm is tudta, volt hozzá egy kis műanyag konverter, amit a cd-tálcára kellett tennem, és abba kellett beletennem a névjegykártya méretű nyomtatható felületű írható cd-t.
Szép hangja volt egy ilyen lemeznek a meghajtóban :D
Úgy nézem a mai napig kapni még ilyet: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#35045) LógaGéza válasza TaaT (#35020) üzenetére


LógaGéza
addikt

Pont csabai Praktikerben vettem utoljára :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#35046) TaaT válasza LógaGéza (#35045) üzenetére


TaaT
veterán

Hát az messze volt, oda nem mentem ki jaminából. :D

Give them hell Ukraine!

(#35047) TA68


TA68
senior tag

Sokadjára hoznak olyan gépet telepítésre, amiben a ventilátor olyan durva csapágyhangon üvölt, hogy szét megy az ember feje.

Felhívom a tulajt, hogy ventilátort is kellene cserélni a gépben:
-Hát oszt méé?
-Mert rettenetesen zúg, ki van kopva a csapágya.
-Tényleg???....észre se vettük.
:O :W

(#35048) macilaci78 válasza TA68 (#35047) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az öregedés is csak azon tűnik fel, akit ritkán látsz. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#35049) TaaT válasza TA68 (#35047) üzenetére


TaaT
veterán

Vagy megszokták, vagy nem hallottak még rendes halk gépet.

Nálam 400rpm-el forgó ventikkel, SSD-vel, bedobozolt HDD-vel, halványan világító power leddel nem mindig egyértelmű hogy mikor megy a gép. :)

Give them hell Ukraine!

(#35050) TA68 válasza TaaT (#35049) üzenetére


TA68
senior tag

"Vagy megszokták, vagy nem hallottak még rendes halk gépet."

Olyan, mint a ronda feleség. Az ember egy idő után megszokja, de amikor más meglátja, dob egy hátast.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.