Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) danih válasza eziskamu (#11949) üzenetére


danih
addikt

Nem is gondoltam hogy a kockahumor már idáig eljutott :)

(#11952) bullseye válasza eziskamu (#11949) üzenetére


bullseye
addikt

mikori lehet ez a jelenet?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11953) eziskamu válasza bullseye (#11952) üzenetére


eziskamu
addikt

Két-három évnél tán nem régebbi, de csak tipp.

(#11954) bullseye válasza eziskamu (#11953) üzenetére


bullseye
addikt

pedig reméltem, hogy ők vették át tőlem...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#11955) Chaser válasza TheReMiXeR (#11948) üzenetére


Chaser
titán

Én többször kaptam finom házipáleszt egy öreg úrtól, mert eldumálgattam vele a scannerekről, pedig nem is mondta hogy fog hozni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11956) mongi válasza Chaser (#11955) üzenetére


mongi
senior tag

HP, gyümölcs jött már cserébe szívességért nekem is :)
Más: Nálatok is pang a forgalom, vagy csak nálam?

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11957) Chaser válasza mongi (#11956) üzenetére


Chaser
titán

Én már -szerencsére- nem dolgozok számtech boltban, legközelebb majd esetleg egy sajátban:) A bolttal ahol dolgoztam tartom a kapcsolatot, nem nagy de nem is pang, sok szirszart be szoktam vinni és gyorsan elmennek még komplett gépek is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11958) dacccs válasza macilaci78 (#11943) üzenetére


dacccs
csendes tag

Nagyon tetszik ez a topik. Nekem is vannak hasonló érdekes sztoryjaim. :D :D

Itthon a netem úgy van megoldva (2008 márc. óta), hogy a szomszédból wifin kapom, nekem meg a wifis routerem cliens módra van állítva. (Tp-Link wr543)
Unokatesóm mondta, hogy ő is megbeszélte a szomszéddal a netet, és hogy neki is meg tudnám ugyan így oldani? Mondtam, hogy persze, semmi akadája.
Debrecenbe akkor pont nem jártam, szóval bemegyek itthon a legközelebbi számtekbolba, (környéken a legnívósabb). Mondom a csávókának, hogy olyan router kellene, ami tudja a kliens módot. Hát olyan nincs, nem értek én hozzá, ők még olyat nem láttak, stb. Emagyarázták nekem hogy működik a wifi, meg hogy kliens módot nem tudja egyik router sem. Mondtam jó, viszlát, kifelemenet még visszaszóltam, Tp-Link wr543. Mentem következő héten, mert kellet valami alaktrész, csak Tp-Link routerük volt.

Másik
Ugyan ez a bolt. Vettem egy pendrive-ot (még akkor nem igazán volt elterjedt 128Mb-os volt). Odaadtam rokonnak, hogy rátesszük a szakdogát, valahol meg csak tudnak erről nyomtatni. A városba sehol, mert "mi ez?". Be számtech boltba. Jött a fő májer. Van rajta egy dokumentum, azt ki tudnátok nyomtatni? Persze nem téma, öööö milyen kártyaolvasó kell ehhez? 20 perc próbálgatás és telefonálás után (rokon addig persze hülyére röhögte magát), rokon mondja, hogy csak dugd be simán az usb-be. A csávóka sűlyedt szégyenében.

(#11959) Thulcandra válasza dacccs (#11958) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Számtechboltban vásárlók memoárjai... [link]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#11960) mongi válasza Thulcandra (#11959) üzenetére


mongi
senior tag

Ööö... ez most hogy is jön ide koléga? :U Halott topicról jót vagy semmit :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11961) TheReMiXeR válasza mongi (#11960) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

:C :C :C

(#11962) ati012


ati012
senior tag

Téma: p5-ös / K7-es számítógépek.

a betű az tényleg nem számít, nekem anno a cig*ny kiscsajjal szemben K10-esem volt...erre neki P15-öse volt, és besértődve elment XD

(#11963) danih


danih
addikt

Na a hétvégén lámultam, megyek a patronoshoz oda és lököm:
- Szia, egy fekete-fehér patront szeretnék :W :DDD
Srác néz rám, mondja a nyomtatásnál a papír az, ami fehér :D
Nem is próbáltam kimagyarázni magam, csak röhögtem és a topikra gondoltam :DDD

(#11964) Zofren válasza danih (#11963) üzenetére


Zofren
aktív tag

Hehe :D

Én is szoktam ezzel viccelni, hogy az sajnos elfogyott, csak fekete vagy szines patron van :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11965) Zofren válasza Zofren (#11913) üzenetére


Zofren
aktív tag

Folytatása van a sztorinak.

Mikor bejött a gépért megkérdeztük, hogy telepíteni kell-e a gépet, mert legális XP jár hozzá.
Nem kérte, mert azt a haverja (persze hozzáértő) majd megcsinálja, csak a driver cd-t adjuk hozzá. Megtörtént. SŐT! Kapott hozzá XP lemezt is. Na ma behozta, hogy nem reagál semmire a gép, nem lehet feltelepíteni.
Nekem sikerült. Semmi ördöngösség nincs benne, még sata driver sem kell hozzá.

Más: nagykertől múlt hét kedden rendeltünk laptopot. Oks, van raktáron legkésőbb hétfőre nálunk lesz. Ma 3kor telefon nagykerhez, hogy ugyanmár hol a laptop, mert a vevő veri az asztalt. Ja még csak ma adták fel. Köszi. Vevőtől elnézést kérünk, mert marhára nem a mi hibánk, vmi kis pluszt meg én adjak a nagyker hibája miatt.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11966) danih


danih
addikt

Segítséget kérnék, találkoztam egy X-Aktás esettel, itt van

(#11967) philoxenia válasza Zofren (#11964) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs fehér patron? :Y Fekete papírra nem is tudnék nyomtatni? :F [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#11968) manoarc válasza danih (#11966) üzenetére


manoarc
senior tag

Nekem egy hibás sata kábel okozott hasonlót anno.

{。^◕‿◕^。}

(#11969) TheReMiXeR válasza danih (#11966) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ki kell b@szni a ge*ibe... ezt szoktam mondani mikor már nem bírom a tényeket...

(#11970) mongi válasza danih (#11966) üzenetére


mongi
senior tag

szeritem déli híd beteg a lapja, egy cserét megérne a dolog, kiderülne mi a kakis a gépben ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11971) johniee válasza Zofren (#11965) üzenetére


johniee
senior tag

Ezt az egyet nem értem...miért adjatok valami pluszt ilyenkor :U Ezt már jópár vásárló csak így elvárja? :F

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#11972) mongi válasza johniee (#11971) üzenetére


mongi
senior tag

Nem kötelező, de manapság nagyon ajánlott. A vevő megrendelt valamit tőled, amit igaz nem a te hibádból, de nem tudsz időre leszállítani. Ezt én úgy hívom, hogy vevő-megtartó/ kiengesztelő kedvezmény (ami vagy bejön, vagy nem, általában sikeres, én is szoktam alkalmazni ). Vásárláskori csipp-csupp ajándékoknak is nagyon szoktak örülni (Pl.: 20db cd/dvd vásárlásakor adok egy alkoholos fixet, hogy feliratozhassa azokat. Kis összeg, de visszajönnek vásárolni ;) )

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11973) danih válasza mongi (#11970) üzenetére


danih
addikt

Közben odaát a kálvária folytatódott, én az északi hidra gyanakszom (video szemetelés is indult). Ha lesz időm majd kipróbálom diszkrét vidkarival.

(#11969) TheReMiXeR: ez is lesz a sorsa :)

Más: egyik boltost sem érdekelne egy nV Quadro FX 3450 csere más vga-ra? Ha igen, nézz szét az aprók között, ott a hirdetésem...

(#11974) Zofren válasza philoxenia (#11967) üzenetére


Zofren
aktív tag

Sztem nem. Én még nem láttam árlistákba fehér patront. :) Vigye nyomdába, akinek ilyen kivánsága van. :)

johniee: nem mondja ki, de ahogy beszél kiderul. Meg ahogy irta más is, vevő megtartó jelleggel. Elmondja a szomszédjának, hogy igaz késtek, de kaptam tőluk kis ajándékot.

Más: megintcsak futárszolgálat. a héten meg vagyok veluk áldva. :((( Nagyker feladta a cuccot a futár nem jott meg, a kozpont meg azt sem tudja hol van. Mind1 már. Megrendeltem még1x, de ezért már felmegyek személyesen, ha meg a futár megjon, nem veszem át.

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11975) mongi


mongi
senior tag

Mai eset:
Reggel nyitom a boltot, látom egy kissác kint toporog az ajtó elött. Emlékeztem rá, ő az akinek az apukája tud TV-kábelt heggeszteni az N95-öshöz [link].Igazi kis ogre, sötét mint az éjszaka, és idegesítő sipító hangja van.
Berongyol a boltba, köszönés helyett elkezdi darálni:

-A múltkor vettem tőled egy memóriakártyát a telefonomba. A telefon besz@rt, elvittem XY-hoz (helyi lakos, ismerem), feltette neki a legújabb szoftvert rá. Azóta beszart a memóriakártya, nem visz semmit, nem tud rá másolni, nem is látja.XY mondta neki hogy sz@r az egész, cseréljem ki neki.Különben is azt mondta még, hogy a kingston a legszarabb márka.
Mindezt egy levegőre, és olyan hangnemben, hogy a bicska nyílt a zsebemben.

-Blokkot és a kártyát elhoztad? :F
Mondanom sem kell, blokk már nincs meg (2 hónapja vette, akkor is mondtam: blokkot megtartani 2 évig!), a kártya meg egy papírfecnibe becsavarva került elő a pénztárcájából, az aprók közül. :Y :W
-Minek a blokk, ő itt vette, az XY is azt mondta hogy ki kell cserélnem blokk nélkül is!Amúgy is XY azt mondta, hogy a Kingston memóriák a legszarabbak, ócska gagyik. :Y :K :Y (Na még mond el 3x , szarakingszton, szarakingszton...szara kingszton? :D )
-Akkor vidd el XY-hoz, majd ő kicseréli blokk nélkül, én csak blokkal cserélem ki.
-Márpedig ő ezt itt akarja cserélni!
-Akkor kell a blokk.Blokk nélkül nincs csere.
-Nem adod el olcsóbban az ugyanilyet cserébe a rosszért? :W
Ilyen nincs, mondom magamban.Na itt szakadt el a cérnám!
-Hagyd itt a kártyát, megnézem mit lehet vele tenni.
Kioktattam még arról, hogy a memkártyákat nem szedegetjük ki írás közben sehonnan, mert akkor így jár. Délután jön majd vissza.Kártya persze menthetetlen, RAW-formátumúnakt látja a gép, 0mb kapacitással (Kingston microSDHC 4GB volt a lelkem), se partícionálni, sem formázni nem lehet.

Esetleg ötlet ez ügyben? :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11976) deicide válasza mongi (#11975) üzenetére


deicide
veterán

Mondd meg neki, hogy a kártyaolvasód darabokban köpte ki, adj neki valami ócska törött műanyagdarabokat, a kártyát pedig vidd vissza a disztribútorhoz és cseréltesd ki.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11977) sutykuru


sutykuru
tag

User error, nincs gar. Intézze el a gyártóval. Ott majd értékelik, hogy szarakingsztonszarakingszton. :)

(#11978) mongi válasza sutykuru (#11977) üzenetére


mongi
senior tag

Na a kis Ogre újra lecsapott :DDD

Visszajött a memória kártyáért, de éppen voltak vevők is a boltban, ezért elviharzott.
10 perc múlva megint bejött. Úgy látszik beszélhettek mások is a fejével, mert már normális volt (mármint önmagához képest :)) ). Megértette, hogy bekapcsolt telefonban nem érdemes cserélgetni a kártyákat (elismerte hogy így volt az előzővel!), mert nem igazán szeretik .
És a változatosság kedvéért megint vett egy 4GB-s kingston micro SDHC kártyát (pedig a legszarabb márka, én fel is ajánlottam helyette adatát), megígérve hogy most már a blokkot is elteszi :DDD :C
Látni kellett volna, ahogy tépi-szakítja szét szerencsétlen csomagolást, mint az éhező az uzsonnás táskát :DD Mire előkaptam a szikét, ő már a telefonba gyömöszölte a kártyáját.

Kapott még egy bónusz fixet is, örült is neki :DDD (Én is mikor kiment végre :D)

Ha minden igaz Őróla beszélt a gyerek (Szara Kingsztón) [link]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11979) Zofren válasza mongi (#11978) üzenetére


Zofren
aktív tag

Szara Kingston. hát.. én cserélném le :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#11980) wwenigma válasza mongi (#11978) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kártyaolvasóba be, linux alatt bedug particiomanager létrehoz 1-2, majd töröl eztán windoz alatt leformazva örülünk.

mod: esetleg masfajta telóban leformaz. Nekem Motorola e398 evett meg egy kartyat, egy Nokia valamiben le tudtam formazni 1-2 honap mulva amikor mar megvolt a sandisktol az RMA address meg kód...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11981) Zolás válasza mongi (#11978) üzenetére


Zolás
addikt

Mjad egy hét mulva jön az elrontott kártyával meg a friss blokkal és mehet gariba :DDD Kicsi okos ogre hogy törne le a karja :DDD ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11982) themebuilder válasza Zolás (#11981) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezen az eseten jót bevettem :DD Hihetetlen mik vannak. Ha nincs érvényes gari akkor menjen a francba, ne fenyegetőzzön...

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11983) d-boy


d-boy
senior tag

Sziasztok, nekem is van egy aranyos történetem :)

Nem számtech boltom van az igaz, remélem nem haragszotok, hogy ide írom, jót mulattam az írásaitokon...
Egy üzletsoron van ékszerboltom, mellette egy mobiltelefonos bolt egy ismerősnek.
Nemrég bejött egy faszi, kikapja a telefonját, leteszi elém a pultra, és néz...
......
Mondom neki: - tessék, miben segíthetek?
Válasz: - sim kártyát kéne cserélni benne, de gyorsan

Mikor mondtam neki, hogy ez nem az a bolt, láttátok volna a döbbenetet az arcán,
mikor a tudat behasít neki, hát alig bírtam ki nevetés nélkül :DDD

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#11984) mongi válasza d-boy (#11983) üzenetére


mongi
senior tag

Bármennyire hihetetlen, de mellettem meg zöldséges van. Bejönnek, szétnéznek, és megkérdezik hogy a krumpli menyyié' van :C Mikor mondom ez nem az a bolt, akkor meg csak néznek: Téééényleg? Neki azt mondták itt van...

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11985) mongi válasza wwenigma (#11980) üzenetére


mongi
senior tag

Linux is csak 0mb-nek ismerte fel, format lehetőség nem volt :(

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11986) stol válasza deicide (#11976) üzenetére


stol
addikt

Csomagolás nélkül egyik forgalmazó se veszi át szinte, mivel minden SN azon van.

(#11987) themebuilder válasza stol (#11986) üzenetére


themebuilder
senior tag

ÉN úgy tudom, hogy a csomagolás nem feltétele a garancia intézésének.

Súlyosan átveri a vásárlókat egy rakás magyar webshop

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11988) mongi válasza themebuilder (#11987) üzenetére


mongi
senior tag

De Te csak a webshopokra vonatkozva jelentheted ki, hiszen üzletben pont ezért van a kibontom-kipróbálom-megveszem trió. Interneten ezt nehéz lenne kivitelezni, ezért is vonatkozik ez az elektronikus kereskedelemre főleg.De a csomagolást akkor is vissza kell kérni, ha csak azon szerepel az azonosításához szükséges kódok lásd e-bolt:
"Az elállási jog minden termékre vonatkozik, ami bontatlan, vagy bontott, de hiánytalan gyári csomagolásban érkezik vissza az eBolthoz."
Szóval a csomagolás megléte feltétel. No meg a blokk/számla... Anélkül a garancia nem ér semmit.
És hogy az online kereskedelemre vonatkozóan:
Mi az az elállási jog?

Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására, kipróbálására, illetve üzembe helyezésére.
...
Követelheti-e az eladó elállásunk esetén, hogy a terméket az eredeti csomagolásban és az eredeti okmányokkal (számlával) együtt küldjük vissza?

Nem, ilyen feltételektől nem teheti függővé az eladó az elállási jogunk gyakorlásának elfogadását, de javasoljuk, hogy a termék csomagolását óvatosan bontsuk fel és azt őrizzük meg a számlával és egyéb okmányokkal (például a jótállási jeggyel) együtt az elállási határidő lejártáig.

A termék esetleges rendeltetésszerű használatáért használati díjat és az emiatt fellépő esetleges értékcsökkenés (karcolások) megtérítését sem lehet a fogyasztótól követelni, de amennyiben a terméket nem rendeltetésszerűen használtuk, az eladó kártérítést követelhet a termék esetleges meghibásodása, károsodása és értékcsökkenése miatt.

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11989) themebuilder válasza mongi (#11988) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az emberek 60%-nak az az első, hogy a csomagolást kidobja a kukába. Nem csak webshopokra vonatkozik szerintem.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11990) mongi válasza themebuilder (#11989) üzenetére


mongi
senior tag

pedig ott van nagy betűkkel:
"Mi az az elállási jog?

Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését."

Pont. Ennyi.
Ha bemész a boltba, ott megtapizod, nézegeted, neadj isten kipróbálhatod amit meg akarsz venni, tájékozódsz az eladótól a termékről (megkérded, hogy ez az amire gondolsz, jó -e arra amire szánod, és ha megveszed akkor ha mégsem felel meg vissza veszi-e, és ha igen akkor milyen módon).
Ha az a termék az amit Te meg akarsz venni, megveszed. Ha hülye vagy a dologhoz, vigyél magaddal valakit aki ért hozzá, vagy kérj segítséget az eladótól ( nagyarcúak/mindenhez nagyon értők hátrányban :D ). Ha elrontottad a terméket, ne akard az eladóra verni az anyagi károd.
Ne az eladóban keresse a vevő a maga hozzá nem értésének anyagi kulcsát, ha szarul vett valamit a saját hibájából.Ez nyugaton sem így működik.

Speciel én minden vevőmnek elmondom a cserefeltételeket (szerencsére majd mindenki megérti), és hogy a doboz+blokk+garjegy nem dísz, garanciaidő végéig őrizgessék csak meg. Könnyebb gariztatni valamit, ha megvan az eredeti csomagolás.

Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szerint:
[link]

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#11991) themebuilder válasza mongi (#11990) üzenetére


themebuilder
senior tag

Garancia érvényességének feltételei:

* 12 hónapnál nem régebbi vásárlást igazoló számla,
* Eredeti garanciajegy (ha van) és cégünk által kiállított számla,
* Sérülésmentes garancia matrica.

[link]

Itt nem írják, hogy a csomagolás is kell.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11992) sasa311 válasza themebuilder (#11991) üzenetére


sasa311
veterán

Az senkit nem érdekel, hogy ott mit írnak, ez egy számtechbolt saját honlapja, ami ráadásul hibás információkat is tartalmaz.

A mérvadó a 49/2003 GKM rendelet, ami kimondja, hogy:

2. § Ha a fogyasztó szavatossági igényt kíván érvényesíteni a fogyasztói szerződés tárgyát képező szolgáltatást nyújtó forgalmazóval (a továbbiakban: forgalmazó) szemben, a fogyasztói szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni, ha a fogyasztó bemutatja az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot.

Tehát egy garanciális ügyintézéshez be kell tudnod mutatni a számlát / blokkot / szerződést, amit az adás-vételről kaptál az adott boltban. És slusszpassz. Ha ez megvan rendben van, ha nincs akkor viszont látás, halál nyugodtan elküldhet a bolt és igaza lesz.

Az eredeti, sértetlen csomagolás az internetes vásárláskor az elálláshoz szükséges, mivel ott nem hibás terméket adsz vissza garanciális igénnyel, hanem nem felelt meg a termék, így viszont az a bolt által újra értékesíthető, viszont problémás lenne az eredeti csomagolása nélkül...

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11993) themebuilder válasza sasa311 (#11992) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az eredeti, sértetlen csomagolás az internetes vásárláskor az elálláshoz szükséges, mivel ott nem hibás terméket adsz vissza garanciális igénnyel, hanem nem felelt meg a termék, így viszont az a bolt által újra értékesíthető, viszont problémás lenne az eredeti csomagolása nélk

11987/L] -es hsz-t olvasd el

Ehhez sok mindent nem fűznék hozzá, bár szerintem azért érthető, hogy eredeti csomagolásban kérik vissza, DE! ez nem lehet indoka annak, hogy visszautasítsa a termék visszavételét!

Tehát ebből következtetve pl valaki vesz például egy nyomatót egy boltban és a dobozát kidobja, de az érvényes garancia papírja megvan a készüléknek, akkor érvényesítheti a garanciát.

Érdekes hozzászólásokat lehet találni itt.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11994) deicide válasza stol (#11986) üzenetére


deicide
veterán

A Kingstont mi disztribútorként csomag nélkül is visszavesszük, a gyári szám a kártyán is szerepel, de legalább is a P/N.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11995) sasa311 válasza themebuilder (#11993) üzenetére


sasa311
veterán

1., A homár nem reprezentatív, nem is törvényhozás. Csak egy Blog. Én is csinálhatnék holnap egyet és azt írok rá amit akarok.

2., A 17/1999. (II.5.) kormány rendelet szabályozza a távollévők közötti szerződéseket. Az viszont a termék csomagolásáról egy kanyi szót sem ír. Sem azt, hogy szükséges, sem azt, hogy nem. Azt viszont írja, hogy a terméket visszaszolgáltatásáért a vevő a felelős. És mivel a legtöbb jogalkotó szerint a csomagolás a termék része....
Ettől függetlenül persze az nem várható el, hogy bontatlanul vagy lefóliázva küldjék vissza a terméket, hiszen pontosan azért jött létre ez a törvény, hogyha már a netes vásárlás közben nincs lehetősége a vevőnek megvizslatni / mgeszagolgatni / megnyalogatni a terméket akkor otthon legyen. De az igenis elvárható, hogy meglegyen a doboza és minden tartozéka.

Ezzel próbálkozhatsz vitába szállni, csak nincsen értelme, ugyanis egy mondattöredéket sem tudsz mutatni hivatalos jogszabályból idézni, ami megemlítené a csomagolást. Innentől kezdve patthelyzet.

3., Tisztán látszik, hogy neked még mindig nincs halvány fogalmad sem arról, hogy mi a különbség a GARANCIÁLIS ÜGYINTÉZÉS és a SZERZŐDÉSTŐL VALÓ ELÁLLÁS között.

Ezt ugyan már leírtam egyszer, de most mégegyszer leírom neked, mert látom átsiklottál felette: A garanciális ügyintézéshez CSAK a vásárlást igazoló bizonylatot (számlát, blokkot, szerződést) kell bemutatnod. A dobozt csak ajánlott jófejségből.

A szerződéstől való elállásnál viszont le van írva, hogy vissza kell juttatnod a terméket a forgalmazónak hiánytalanul mégpedig saját felelősségre, mivel az NEM garanciális ügy, hanem elállás, mivel nem felelt meg az igényeknek.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11996) stol válasza themebuilder (#11991) üzenetére


stol
addikt

Ott a válaz.

A "gari matrinca" sok esetben a memkártya csomagolásán van.

(#11997) themebuilder válasza stol (#11996) üzenetére


themebuilder
senior tag

És abban az esetben mi van ha a matricát átragasztom a termékre?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11998) sasa311 válasza themebuilder (#11997) üzenetére


sasa311
veterán

Ez olyan matrica szokott lenni amit nem tudsz leszedni mert elszakad.

De javítsatok ki ha tévednék.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#11999) mongi válasza themebuilder (#11997) üzenetére


mongi
senior tag

Már ha sikerülne, biztos jól mutatna egy microSD-n a matrica, mivel az vagy 8-10X nagyobb mint az egész kártya :DDD

Olyan mintha méreteiben megcserélnél egy borítékot és egy bélyeget ;)

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12000) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés. Egyik vevőm állítása szerint elvesztette a számlát amit tőlünk kapott, és most kérné a másolatát. Kézzel írott 3 példányos számláról van szó (1 példány neki, 2. a könyvelő, 3. mi) a kérdésem csak annyi,hogy köteles vagyok-e a mi példányunkból másolatot készíteni számára?

(még nem történt hasonló velem, ezért kérdezem)

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.