Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) Hequila válasza Lenry (#15988) üzenetére


Hequila
őstag

Pentiumhatos... lámák. Az ötös (gy.k.: pentiumötös) gép utódja.
Mennyi félkegyelmű jön be hozzám a mai napig, hogy "ötös gíp kellene"...

mod:
És amikor olyan hangulatomban vagyok, hogy a korrekt tájékoztatás nevében próbálom elmagyarázni, hogy péöt nem létezik, akkor általában a következő kérdés: "de teljesítményre olyan, mint egy péötös?" Erre már csak egy határozott IGEN! válaszra telik tőlem.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#16002) Intelligencs válasza cbmfan (#15987) üzenetére

Szia!

Örülünk, hogy írtál nekünk. Szerencséd van, pont most kaptuk meg a legújabb FINGOM (finger memory) típusú memóriát, ami DDR6-nak felel meg, és kedvezményes áron tudjuk csak Neked csak most biztosítani. Ehhez természetesen le kell cserélni a hatos gépedet, hiszen a modern technológia már a kilencesnél tart. Ha szabad így mondanunk, hatost már csak az alantas férgek, a szubhumánok, és a baktériumok használnak. Mivel Te ilyen okos levelet írtál nekünk, szerintünk egyik sem vagy, ideje hát váltanod! A memória méretét tekintve is ki kell hogy javítsunk. Először is még a 8 gigabájt is nagyon kevés manapság, ráadásul már nem is bájtban mérik, hanem ún. T-pörtyűzsírban, vagy röviden hájban. 1 gigaháj megfelel 52,3 gigabájtnak. Ha ebből kettő darabot belepattintunk az új gépedbe, akkor az két gigahájas lesz, azaz 104,6 gigabájtos. Akkor aztán majd jaszkarizhatsz vele a spanok elött, ha szabad ezt mondanunk.

A 3000 gigahertzes processzor helyett pedig egy 30 000 vagy 300 000 literes professzort tudunk adni, eredeti NASA fejlesztés. Lényegesen gyorsabb lesz, mint a régi processzorod, és méregdrága áram helyett sima kenőmájassal is beéri.

Ha két napon belül jössz, akkor ajándék pacman programot is adunk, fatality és brutality opcióval, valamint díjmentesen feltelepítjük neked a híres gugl cég króm-vanádium programját, amivel sokat kereshetsz majd később.

Megkeresésedben bízva üdvözlettel,
A kedvenc számtech boltod

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#16003) MR_Joe válasza Intelligencs (#16002) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:DDD

Rég nem jártam erre, de látom a júzerek még mindig nem változtak meg :) Egy szép történet egy kollegámról. Vett korábban egy üzletnél (másfél éve) egy gépet. Nem volt vele teljesen elégedett, ezért nagyjából 3-4 hónapja rendelt ugyanennél a cégnél egy erős videokártyát, ami minden játékot visz. Kapott is 13k-ért egy gt210-et...Ezekután még mindig nem volt elégedett, ezért szeretett volna rendelni a géphez valami erősebb procit. Fel is hívta a céget, akik készségesen ajánlottak egy core2duo procit majd 20e pénzért...az egymagos amd athlon 3800+ helyett... Szerencsére időközben kollegák lettünk így meg tudtam menteni egy újabb átb@ßástól. Fura cégek vannak... most a srác tervezgeti, hogy megrendeli az ajánlott procit, aztán beperli őket valahogyan mert félrevezették szándékosan.
Nagy az isten állatkertje...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#16004) Vicoo


Vicoo
senior tag

helo !
usb kábel kellene!
jó! mihez?
hogyhogy?
hát mire kell?
miért?
öööö.... mert anélkül nem tudok adni . (B+!)
ja hát telefont tülteni !
akkor az nem itt lesz ( a hosszabbító stb kábeleket néztem neki )
mármint hosszabbítani !
akkor mégis itt lesz, tessék itt van !
ja de iphonet tölteni !
ok, ez jó hozzá!
nem jó, mert szürke , nincs fehérbeee?
nincs.
oké csak mert már máshol láttam, gondoltam itt is megnézem olcsóbb-e .
oké hello (kva anyád! )

(#16005) MR_Joe válasza Vicoo (#16004) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

:W

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#16006) Vicoo


Vicoo
senior tag

azt írja hogy tv tuneres monitor.
igen. ez az is.
és akkor ezen lehet tévézni ?
termsézetesen!
jó, de én tévét szeretnék venni.
de ez is tv,csak kisebb, mert elsődlegesen monitor.
ja, de ez 22 col, és 60000, 80ért meg van már 32es!
aha, és az jó monitornak?
igen ! hát nem tudja magaaaa? !
de, csak 32 col 40 centiről nem kényelmes.
jaaa, hát tényleg, akkor nem veszünk mégse akkorát. de akkor ez tv is?
iiiiiiiiiiiiiiiiiiigeeeeeeeeen teeeeeeeeee f@&#!
ok, akkor még szétnézünk a tv-k közt is .

fél óra múlva:
oké, és ehhez is van távirányító?

(#16007) LÁZ válasza Vicoo (#16006) üzenetére


LÁZ
addikt

részvétem, te aztán kapod az ivet :U

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16008) cbmfan válasza Vicoo (#16006) üzenetére


cbmfan
senior tag

tarkónb*szás, 'nnyéinnen! :DDD

viszont urak, kellene segítség!

ezer éves Compaq notiban tesztelném modemet. freestart, drótposta és hasonlók már rég kihaltak, tud valaki erre megoldást?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16009) blueMerle válasza cbmfan (#16008) üzenetére


blueMerle
veterán

Hm? [link]

(#16010) cbmfan válasza blueMerle (#16009) üzenetére


cbmfan
senior tag

nem nyert sajnos, mert digi van...

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16011) kraftxld válasza cbmfan (#16010) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bármelyik körzetből mennie kéne ha van élő telefonvonal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16012) cbmfan válasza kraftxld (#16011) üzenetére


cbmfan
senior tag

kene :) de legelső sorban ott áll ez:

"Szolgáltatási terület változás

A nyílt internet szolgáltatás 2010. március 1-től csak Magyar Telekom szolgáltatási területről érhető el, a társszolgáltatói területeken megszűnt az igénybevétel lehetősége."

szóval buktam.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16013) Ygg válasza cbmfan (#16008) üzenetére


Ygg
senior tag

hyperterminal
AT
ATDT valami telefonszám
Ha csörög, akkor legalább tárcsázni tud kifele...

(#16014) tlac válasza cbmfan (#16012) üzenetére


tlac
nagyúr

esetleg ez még ha megy

(#16015) Xero válasza cbmfan (#16012) üzenetére


Xero
nagyúr

PassMark - Modemtest
Ezzel egy local ellenőrzés és kész.

Kicsit off, de hátha valaki derül rajta:
Tegnap takarítottam a laptopomat (4.5 éves MacBook Pro).

[ Szerkesztve ]

(#16016) pulcsi


pulcsi
tag

Na biztonsági őr lettem bankban 1 év alatt nem találtam számtek melót, itt is vannak emberek de a zárás az a legjobb záráskor nyitó eltesz és bárhogy kalimpáll ember akkor se jöhet be és nem érti millókat tesz el a pénzszállító de ő csak gyorsan be akar fizetni. De hogy legyen gép is a pénzkiadó automata 100% rossz ha nem ad ki pénzt ilyenkor ha sokan vannak megy csatárláncban -rossz a gép
Hiba oka nem jó a pin nincs elég limit ez szokott lenni 90%ban igaz valamikor ha nincs eleg pénz vagy már csak 5 ezrest ad akkor be lehet jönni felváltani vagy ingyen lehet felvenn pénztárból. Mivel kis bank nincs hivo ha már 8an vannak bent nem túl kényelmes de sokan felháborodnak miért nincs minek egybol jonnek hogy segithetek ha penztar akkor ugyis varni kell mert az emberek 80 % pénztárra vár ha van hivószám akkor is ugyanannyit kell várni mintha nincs és álltalában 5 perc és kész van 4 ember ha nem állnak neki elmesélni milyen szemét a bank.

''A cmabrigde-i etegyemen kéüszlt eikgy tnuamálny áítllsáa sznreit a szvkaaon bleül nincs jlneestőgée annak, mkénit rdeeőzndenk el a btűek'' " Ezért a megrendelése teljesítése legkésőbb a hétfői (január 06) napon 15:00 - 18:00 óra között"

(#16017) Djuree válasza Intelligencs (#16002) üzenetére


Djuree
félisten

gigaháj lool :DDD :C le kell cserélnem a memókat azonnal, hogy menjen rendesen a krájzisz 3 :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16018) #21346560 válasza pulcsi (#16016) üzenetére


#21346560
törölt tag

Csinálj inkább egy "Biztonsági őrök memoárjai, azaz amikor kiborulunk..." c. topikot...

(#16019) cbmfan válasza pulcsi (#16016) üzenetére


cbmfan
senior tag

fogalmazásgátlóval le kellene állni :P

nyikhaj sukárcsávó be, hasonló gyémántos rajbabájával, oldalán egy "Dolse & Gabbana" (komoly) márkájú táskával. srác nézi monitorokat, kiscsaj - volt vagy 15 éves - játszik 10 centis műkörmével. meg se szólalnak, suttogva beszélnek egymással. odajön hozzám, és kérdezi: - tessó, az mi, táblet? - nem, monitorok. tableteket a vitrinben láthatod, illetve tudunk rendelni olyat, amit szeretnél. odamegy, bambul... két perc múlva kivonul. csaj még a sarokban elvan magával, srác sehol. egy perc múlva felnéz, kirohan ajtón, üvölt, hogy: GAZSIIIIIIIIIIII!!!!!!!! és elrohan balra. na ez mi volt?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16020) ati012 válasza cbmfan (#16019) üzenetére


ati012
senior tag

:DDD

Biztonsági kamera felvételt kiszivárogtathatnád.
Akár privátba :)

(#16021) LÁZ válasza cbmfan (#16019) üzenetére


LÁZ
addikt

na, erről a kép és hanganyagot megnézném :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#16022) cbmfan válasza ati012 (#16020) üzenetére


cbmfan
senior tag

na azt nem fogjátok. kaptam már lebaszást sztoriért, szárnyakat meg nem akarok :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16023) Djuree válasza ati012 (#16020) üzenetére


Djuree
félisten

érdekel a kiccsaj mi? :DDD

most csak felmérték a terepet, éjszaka mennek vissza majd, kell az a táblett :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#16024) ati012 válasza Djuree (#16023) üzenetére


ati012
senior tag

10 centis műkarmos pujjarrróóóó dócsegábánná r!bancz hogyne érdekelne :)
Az a legjobb az alábbi dolgokra:
[moderálom, mielőtt engem moderálnak] (köze van a hungarocelhez)
[moderálom, mielőtt engem moderálnak] (köze van a fához)
Bútorcipelő.

[ Szerkesztve ]

(#16025) föccer válasza cbmfan (#16019) üzenetére


föccer
nagyúr

OMFG :Y :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16026) cbmfan válasza ati012 (#16024) üzenetére


cbmfan
senior tag

ezt írd meg PÜben, kösz :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16027) SpeedR


SpeedR
őstag

Boltos Urak!
Ti milyen lépéseken mentek végig, ha azt a feladatot kapjátok, hogy szoftveresen rakjatok rendbe egy lassú, xp-s/w7-es gépet, ha a win újrahúzás nem opció? Vírusirtás, töredezettségmentesítés, egyéb...?

(#16028) kraftxld válasza SpeedR (#16027) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szutyok progik/toolbar-ok törlése, fölösleges dolgok kikapcsolása az msconfig-ban, töredezettségmentesítés O&O-val vagy Diskkeeperrel, spyware írtás, processek átvizsgálása, vírusirtó lecserélésre értelmesebbre.
Vinyócsere, plusz ram, és proci :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16029) cbmfan válasza kraftxld (#16028) üzenetére


cbmfan
senior tag

plusz egy tasli a drága ügyfélnek, hogy mit művelt :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16030) Argos válasza SpeedR (#16027) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nem szakiként, de:
- win frissítés
- virúskergetés
- Ccleaner-el tisztítás, regisrty pucolás
- bootolással induló alkalmazások átnézése
- gpedit, regedit átnézés

...elmúlik...

(#16031) stol válasza Argos (#16030) üzenetére


stol
addikt

"- win frissítés"

Szerintem ez a leg-leg-leg utolsó lépés kéne, hogy legyen.
Továbbá, ha nincs jogtiszta rendszere, ne frissítsen....

[ Szerkesztve ]

(#16032) kraftxld válasza cbmfan (#16029) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi órabérben vastagon kiszámlázzuk, tehát bármikor szívesen viszontlátjuk az elb@szott géppel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16033) Argos válasza stol (#16031) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ebben nem értünk egyet.
Ha, hozzám kerül egy masina elsők közt van, hogy megnézem mikor volt win update futtatva.
(persze, ha nagyon kotlik a masina, előbb futó/telepített alkalmazások átnézése, vírusirtás, ha kell csökk.módban, ccleaner, aztán uzsgyi win frissítés)
Mindez persze jogtiszta rendszeren.

Amennyiben virágboltos verzió, akkor nyilván vagy kihagyom, ha nem akarok vele szórakozni, vagy lementem a rendszer partíciót, majd végigbogarászom, hogy milyen frissítést teszek fel, milyet nem. S ha netán belebotlik az eredetiség vizsgálatba, akkor visszamásolom és hagyom békén.

Jah, persze mindez szoftveres részről, aztán igény szerint javaslat az ésszerű hw updatre.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#16034) #21346560 válasza Argos (#16030) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mi az a "virús"?

(#16035) Argos válasza #21346560 (#16034) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

:DDD
hejjesirásí hiba, ha úgy tetszik, elütés...
Valszeg, kicsit túlfutott az emlék-kéz koordinációs adatbázis hívás..

"vírus" akart az valójában lenni.

Régi történet, ám érdekes:

A cmabritgei emegyeten kéüszit eikgy tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon bleül nicsn jlneestögfée akann, mkénit rdeeözndenk el a btüek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen. Ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlö, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jlneeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals.

;)

...elmúlik...

(#16036) szumo válasza #21346560 (#16034) üzenetére


szumo
senior tag

Az olyan mint ami a PH_TV ben volt a múlt héten :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#16037) stol válasza Argos (#16035) üzenetére


stol
addikt

HeLYes, vagy nem heLYes? ;]

(#16038) Argos válasza stol (#16037) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

hejj-mentes ;]
but, pick one:
megfelelő, használható, korrekt, remek, nagyszerű, ideális

...elmúlik...

(#16039) cbmfan válasza Argos (#16038) üzenetére


cbmfan
senior tag

avagy f*sza, f*szányos, süti, király, stbstb. :D

előbb ötvenes hölgy varrónőt keresett. természetesen ő volt megsértődve, hogy nem tudtunk segíteni.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16040) tserrof77 válasza cbmfan (#16039) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hasonló szitu, bácsika betotyog.. Körbenéz...

- Ahogy nézem, kenyeret nem árulnak...
- ...(fuldokolva fetrengés a pult mögött, bősz fejrázással...)

Tudni kell, sok-sok évvel ezelőtt ez a bolt egy kis ábécé volt.. de vagy 10 éve...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#16041) Argos válasza cbmfan (#16039) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Úgy-úgy! Mennyivel jobban hangzik : helyesírás helyett - f*szaírás; sütiírás; :DDD

Kapcsolódva:

Műv.-ház/Könyvtár

Papper besompolyog..

-Kivánok'! Olyan műjanyagfelmosóvedrük vane?
-Jó napot kívánok! Jelenleg nem tartunk, de tessék esetleg visszanézni a holnapi nap folyamán és a másik ajtónál próbálkozni.

Az éppen benti gépeken lógó kölykök versenyszerűen kezdtek el visítani... :DDD

(Amit, tudni kell, hogy szokott lenni a művház nagytermében, időnként ilyen ~100 forintos feeling vásár, a bácsika csak az ajtót és a dátumot tévesztette el)

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#16042) cbmfan


cbmfan
senior tag

jött korábbi vérnyomásmérős mamika, hozott egy nagy tepsi meggyes-csokis piskótát :D itt hagyta tepsistől, 20 perc múlva nem maradt belőle semmi :D főnök lecsúszott róla, pultossal betoltuk :) ezer éve nem ettem piskótát, lehet, hogy csinálok hétvégén én is.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16043) localhost válasza cbmfan (#16042) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"tt hagyta tepsistől, 20 perc múlva nem maradt belőle semmi" -
Höööö ? Hogy tepsit enni? Meg nem bírnám enni :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16044) TESCO-Zsömle válasza localhost (#16043) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyelvtan. A piskóta volt a mondat tárgya, így a semmi is a piskótára vonatkozik. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16045) localhost válasza TESCO-Zsömle (#16044) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én még azt sem értem, hogy kiről vagy miről csúszott le a fönök ? :F

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16046) ati012 válasza localhost (#16045) üzenetére


ati012
senior tag

A ( néniről ) piskótáról.

(#16047) cbmfan válasza localhost (#16045) üzenetére


cbmfan
senior tag

a piskótáról, mert nem hagytunk neki semmit :D mamika meg holnap jön tepsijéért. kicsit odaégett, de betoltuk. ázik konyhában, azért koszosan mégsem illik visszaadni.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#16048) Zolás válasza cbmfan (#16047) üzenetére


Zolás
addikt

Milyen számtechbolt az, ahol piskótástepsitisztító is van?

:DDD :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16049) localhost válasza Zolás (#16048) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"mamika meg holnap jön tepsijéért. kicsit odaégett, de betoltuk. "
De nem érteeeeeeeeem!
Ki égett oda, kinek toltátok be ? :O És ki ázik a konyhában?
Már teljesen elvesztettem a fonalat! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16050) cbmfan


cbmfan
senior tag

röviden és tömören:

marhák!

:DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.