Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) liver válasza lorcsi (#10950) üzenetére


liver
tag

Vidd el egy szervizbe......
Találgatni lehet,de a távgyógyítás nehéz dolog :U

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10952) shteer válasza lorcsi (#10950) üzenetére


shteer
titán

így kapásból a lap :) de egy memtest-et egyszerű futtatni

..szerintem jónak tűnik

(#10953) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

-Van fűrészlapjuk?
-Az nincs momentán... és mostanában nem is lesz.
-Akkor hun lehet kapni?

MÉG VAGY 4X láttam a bolt előtt kavarni az alkeszt a kezében egy régi fűrészlappal.

(#10954) ollie válasza TheReMiXeR (#10953) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ehh, milyen számtek bolt az ilyen, ahol még fűrészlapot sem lehet kapni. :DDD

***

(#10955) mephi666 válasza TheReMiXeR (#10953) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért nem mondtad neki, hogy: "ha hoz nekem egy doboz sört, megnézem gugliban" :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10956) ML320


ML320
aktív tag

Telefon:
Szia! Nem tudsz valami kódot, vagy törést a Rapid Antivírushoz? Egy csomó fertőzést talált, és lassú is a gépem, csakhogy a full verzió tudja irtani...

No warez!!! Nem adtam ;)

Ember tervez, Isten perverz...

(#10957) shteer válasza ML320 (#10956) üzenetére


shteer
titán

legalább egy jótanáccsal elláttad? :)

..szerintem jónak tűnik

(#10958) Zolás válasza ML320 (#10956) üzenetére


Zolás
addikt

Ez valami netes okosságos víruskereső? Sose hallottam róla...
Netessel már volt dolgom. Feldob egy oldalt amin a Virus Ranger nevü programot reklámozzák és rögtön talált a gépemen(ahogy feljött az oldal) 150db vírust :DDD Bankkártyával fizetés után tölthető a fullverzió ami mindent visz :DDD Valami 20 dolcsi volt az ára. Sajnos kihagytam pedig biztos ütös lett volna a sok nod32 meg avira meg kaspersky mellett. :))

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10959) mephi666 válasza Zolás (#10958) üzenetére


mephi666
nagyúr

bírom az ilyen bannereket... (legszívesebben deportálnám a kitalálóit szibériába) hét elején jön a főnököm, hogy: "netezett és felugrott egy ablak, hogy: az ön gépe ígymegúgy fertőzött, stb... aztán lefuttatta a víruskeresőt, ami nem talált semmit... most mi van? valami vírus van a gépén, amit nem lát a kereső?" aztán mondtam neki, hogy nyugodjon meg, ez csak ilyen idióta "pánikkeltő" hirdetés... nincs vírusa... elég jó víruskeresőt használ a cég, ami kb. napi szinten frissül... erre megnyugodott... de ha belegondolok, hogy a naiv/hiszékeny embereket mennyire be tudják ezzel csapni, akkor elkap az ideg... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10960) ollie válasza ML320 (#10956) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szegény...

"Rapid Antivirus (also known as RapidAntivirus 2.7) is new rogue anti-spyware application which shows many falsified notifications about imaginary system risks and multiple virus infections. This is the way to push user into purchasing of RapidAntivirus full version. Usually parasite comes to computer with video codec that contains trojan in it. Once trojan is in computer it automatically downloads Rapid Antivirus or other rogue application."

***

(#10961) ML320 válasza ollie (#10960) üzenetére


ML320
aktív tag

elég neki egy anti malware
az legalább free, de ennek ellenére irtja is a sok trutyit...

Ember tervez, Isten perverz...

(#10962) bullseye


bullseye
addikt

Szigorúan szakmai kérdés: Kinek van kéznél Samsung 2494HM, aki viccből ki is hozná ma Bp. Kálvin térre. És mennyiért tenné?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10963) misirulez válasza bullseye (#10962) üzenetére


misirulez
senior tag

[link]+[link]

[ Szerkesztve ]

(#10964) misirulez válasza bullseye (#10962) üzenetére


misirulez
senior tag

Egyébként Kálvin térről kocsival 5 perc AQUA.

(#10965) liver válasza misirulez (#10964) üzenetére


liver
tag

Áááá...sokkal egyszerűbb beírni egy olyan topikba amit sok számtechboltos olvas...így még meg is lehet őket "versenyeztetni"........és tuti,hogy lesz valaki aki válaszol is neki

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10966) bullseye


bullseye
addikt

elnézést, de már jártam erre más ügyben is, reméltem kinézitek belőlem, hog ismerem a Goggle-t és Árgépet (mellesleg árgép raktáron jelzett cuccai sem a zigazigok).
De arra gondoltam megbízhatóbb, akit innen ismerek valamennyire, meg esetleg ha 230 Ft a napi forgalma éppen, akkor talán rá is ér a dologra, és talán érdekelné is egy 70k-s tétel, még ha nem is nagy százaléka van rajta...

Szerk.: Ha lenne kocsim, nem biztos, hogy kérnék házhozszállítást.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10967) tlac válasza bullseye (#10966) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor azt is tudhatnád, hogy ide kiborulni járnak a számtech boltosok :D

(#10968) mephi666 válasza tlac (#10967) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor borulj ki rajta, hogy ide jött ilyen kéréssel... :P

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10969) bullseye válasza tlac (#10967) üzenetére


bullseye
addikt

na jó, igazából azt terveztem, hogy amikor beállítjuk a monitort, akkor egy apróságot még rendberakhatnának a gépemen, max 6-8 óra meló...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10970) tlac válasza mephi666 (#10968) üzenetére


tlac
nagyúr

nem vagyok számtech boltos :P

bullseye:

apróság <> 6-8 óra :D

(#10971) misirulez válasza bullseye (#10966) üzenetére


misirulez
senior tag

"meg esetleg ha 230 Ft a napi forgalma éppen, akkor talán rá is ér a dologra"

Ez egy igazi gyökér. :U

(#10972) Akád


Akád
újonc

Az is kellemes perceket tud szerezni mikor a tizenhetedik kibontott doboz után megkérdem, mégis mit akar venni és közli: -Csak ötkor indul a busza, addig megnézne még pár dolgot.
Megroggyanhatott az arcom, mert köszönt és mégis inkább elment. A bölcs vezérünk szerint meg a K. vevő az első.

(#10973) stol válasza Akád (#10972) üzenetére


stol
addikt

Ha csak alaplap vagy VGA-val játszotta el, mákod volt.
Nálunk nem ritka, hogy TFT, vagy hangszóróval szaroznak ugyanígy.

Most egy 5005-ös Genius-t ki az aki origire vissza tud csomagolni kipróbálás után?

(#10974) Zolás válasza Akád (#10972) üzenetére


Zolás
addikt

Ilyenkor mindig elgondolkozom hogy mikor én bemegyek egy pc de általában akármilyen boltba akkor előtte utánanézek mit is veszek elolvasok pár tesztet-véleményt-kutyafülét és max a hentesnél kérdezem hogy friss-e Józsikám az oldalas. Más miből gondolja hogy neked kötelességed bármit megmutatni-kibontani-szétszedni anélkül hogy vásárolna? Egyszerüen nem tudom elképzelni magam hogy bemegyek egy pc-boltba és kibontatok egy-két-három hangfalat-hangfalszettet vagy bármi egyebet anélkül hogy meg akarjam venni. De lehet velem van a hiba.....

stol: fel kell venni kici olcó kinai embert neki simán menni fog :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10975) kisi válasza stol (#10973) üzenetére


kisi
aktív tag

Próbálják ki nálunk..

Itt tekergethetik, stb, a kutyát nem zavarja. Ha meg kell neki, akkor úgyis az olcsó helyet keresi.

( Kb egy tizessel drágább, mint nálad :) )

(#10976) TheReMiXeR válasza Zolás (#10974) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ma még mindig van olyan akinek nincs otthon internet... nem vesz se újságot, se semmit...
általában ezek azok a vevőnek kinéző egyedek, akik mindennap kérnek egy árlistát és pedzegetik, hogy hamarosan vesznek egy komplett új gépet, amiben még az internet is benne lesz...

ez olyan, mint amikor én a nyócvanas években sokáig lestem a keravill kirakatokat és álmodoztam, hogy nekem mikó lesz olyan videoton(akai) hifim...

szal abszolute megértem, hogy csorgatja a nyálát, de én anno ezért nem hazudtam nap mint nap, csak hogy a boltban kibonthassak mindent...

(#10977) szumo


szumo
senior tag

Nekem a pixelhiba amivel kiakasztom magam. Ha tehetem, csak pixelgaranciás készülékeket ajánlok.
Még szerencse, hogy a vevőim nagy része az alsó középkategóriából vásárolnak, és nincs határozott elképzelésük a típusokról (lehet őket terelgetni, a helyes irányba). Szinte csak a végösszeg érdekli őket és, hogy a gyereknek menjen az autós játéka, vagy valami hasonló. Csak mikor laptopot kérnek, főleg, ha azt is nagyon olcsót, és kibontás után világít a pixel szinte a képernyő közepén, na azt megmagyarázni a vevőnek, hogy az a class 2-es osztály szerint még nem hiba. és tessék vele együtt élni, amíg nem lesz 3-4 pixel hasonlóan hibás. Na az azért kemény feladat. Gondolom mindenki tudja milyen dolog is ez.
S a vevőt is megértem, hogy ő egy tökéletesen működő gépért fizetett akár 100e akár 300e magyar forintot.
Monitort, laptopot szinte félve bontok fel, imádságok közt, hogy ne legyen pixelhibás (megint).

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10978) ollie válasza bullseye (#10969) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

6-8 óra kevés? A nulláról összerakni egy gépet, oprendszer installálással, driverekkel, beállításokkal együtt is jóval kevesebb ideig tart.

***

(#10979) bullseye válasza ollie (#10978) üzenetére


bullseye
addikt

asszem nagyon rossz paszban postolgattam pénteken (nem is csoda, régi, halszemű sos monitorral....)

ezt pl. poénnak szántam, arra utalva, hogy voltak már olyan "apró problémák" itt történetekben, amiket aztán CSI szerűen kellett megoldani, napokon át.

Az ajánlatot meg tisztességes üzleti lehetőségnek szántam, nem akartam senkit megalázni vele, sem a 250 Ft-os bevétellel (amihez hasonlókat szintén itt lehetett olvasni néhanapján).

Bocsánatot kérek mindenkitől, akit megsértettem valamelyik résszel.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10980) Zofren válasza ollie (#10978) üzenetére


Zofren
aktív tag

igy van egy uj telepitésnél. de most pl egy konyvelő gépét piszkálgatom. adat nem veszhet, a programok installja nincs meg. tehát marad a lassu de biztonságos munka. ja és mi a baja? xp nem indul :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#10981) liver válasza szumo (#10977) üzenetére


liver
tag

Olyan monitort ami nem pixelhiba garis nem bontok fel már régóta.Nem véletlenül vannak olyan monitorok amiket már 1 pixelhiba után is cserélnek,ha kedves vevőnek ilyen igényei vannak válasszon olyan moncsit.Azt természetesen letesztelheti.

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10982) Ygg válasza Zofren (#10980) üzenetére


Ygg
senior tag

Pontosan!
Nulláról újrahúzni...
Bár mindig így mehetne...
:(

ML320
Azért a magyar user nem hülye...
Felkrekkeli még a vírust is!
:D

[ Szerkesztve ]

(#10983) diegho


diegho
nagyúr

Megint idepofátlankodok. Ha jól emlékszem CHS-ből van valaki. Érdekelnének a Dell szerverek árai, ha esetleg egy pár közelítőleges árat kaphatnék, az sokat segítene. 4 mag 4-8gb 1tb raid stb és linux-al ill. win server 2008-al is.

(#10984) szumo válasza Zofren (#10980) üzenetére


szumo
senior tag

Őszinte részvétem, volt már ilyennel dolgom. S miután mindent megmentettem, az összes elérési utat újra kellett írni, valamint az xp -t visszavenni, hogy 98-ként indítsa a progikat. Innen jött a köv. probléma, hogy miért olyan kicsi az ablak, de ne legyen full screen, se mert akkor hogy halgat zenét.
S, hogy mi az, hogy most már a d:\ -n van a program, és, így hogy találja meg a munkáit.
A hátam közepére sem kívánom megint.

liver: A probléma az amikor kiviszed a gépet, és ott kell felbontani, a zsír új monitort, mert nem tudja összerakni a gépet a user.

Ygg: akkor te nem tudod mis mire képesek a standard felhasználók, akik az enter-t is félve nyomják meg. :O

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#10985) Zolás válasza TheReMiXeR (#10976) üzenetére


Zolás
addikt

Nem lehet hogy aszerint bontogat hogy a karácsonyfa alatt mi üthetne jobban? Egy vidkari lenne a nagyobb show(3gb ddr2-vel) vagy egy 10.1 hangfalszett ötszázért?? Gyorsan bontassuk fel aztán kiderül :DDD :DDD :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10986) localhost válasza Zolás (#10985) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És létezik még a "Mozibajáró" kategória.

Bevásárlóközpontok műszaki nagyáruházaiban tűnik fel.

Ugye telefonon (emilben) előre rendel mozijegyet, amit az előadás előtt át kell venni egy órával, ezért ő már a biztonság kedvéért másfél órával korábban megérkezik, rendben! Aztán megeszik két hambuegert a MekDodóban, de még mindig van az előadás kezdetéig jó 40 perce, ezt ő elidőzgeti.
Bemegy az áruházba és mindenről információt kér, kérdezget, érdeklődik.

DE MÁR AMIKOR BEJÖN az ajtón látni, hogy semmit sem fog venni, ő tipikus Mozibajáró, gyakorlott szemmel felismerhető!

Tipikus Mozibajáró formációi:

Anyuka - Apuka - Nagyfiú - nagylány kombó érkezése szombaton 17:00 körül
Hapsi - csaj - másik csak - másik hapsi = érkezése szombaton 19:30 vagy vasárnap 19:00
Kissrác, meg még kettő másik kissrác (Ők végülis vesznek hárman egy darab DVD-lemezt, de ennek a kiválasztása jó bő félóra) - érkezésük vasárnap 15:30....

Folytathanám! :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#10987) sasa311 válasza localhost (#10986) üzenetére


sasa311
veterán

Hehe ez jó, én is így szoktam :DDD

Bár a múltkor vettem is nagyhirtelen egy 107 cm-es LCD tv-t, mert a rakodók leejtették mikor hozták ki, az üveglap ami a lába volt eltörött ripityára meg a jobb sarkán letörött a műanyagból kb 1 cm. ;]

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10988) Zolás válasza localhost (#10986) üzenetére


Zolás
addikt

Erre nem gondoltam :DDD de el tudom képzelni ahogy a kis család unalmában kibontatja a fél boltot mer a csipkejózsika mesemaraton még nem kezdődik csak 1 óra múlva és untakoznak :DDD
Részvétem minden moziközeli pcboltosnak :o

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10989) liver válasza localhost (#10986) üzenetére


liver
tag

A boltom egy gimivel szemben van és 13 órától 13:30ig nagyszünetük van az iskolásoknak.Na én ekkor tartom az ebédszünetemet :))
Meguntam,hogy ilyenkor ötös-hatos csoportokban jöttek be és előadták magukat,hogy ők milyen jól tuningolják a procikat és stb.....Venni persze sose vettek semmit....

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10990) Zolás válasza liver (#10989) üzenetére


Zolás
addikt

Pedig igy kihagyod az évszázad írható cd-dvd bizniszét amit nálad vennének :DDD
A csajoknak meg nagy kiszerelésben árulhatsz ezüstpasztát testfesték néven. Én akármikor kinyitom mindenhol ezüst leszek :D

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#10991) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ha valakinek gondja lenne a pixelhibás monitorokkal...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10992) zsid


zsid
senior tag

Üdv boltosok!

Kicsit OFF:

Honnan lehetne USB MINI-B csatlakozóhoz aljzatot szerezni? A GPSemé döglött meg, és így nem tudom tölteni. Előre is kössz az ötleteket.

<tRucKdriFteR>

(#10993) nyunyu válasza zsid (#10992) üzenetére


nyunyu
félisten

USB miniB aljzat

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10994) liver válasza Ariadne (#10903) üzenetére


liver
tag

mind1....

[ Szerkesztve ]

"Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

(#10995) zsid válasza nyunyu (#10993) üzenetére


zsid
senior tag

Köszönöööömmm

<tRucKdriFteR>

(#10996) Solad


Solad
őstag

buszon hallott tortenet, de ideillik, megtudtam belole mit ertenek masok verpistike alatt :D

gyereknek csorog a telefonja, felveszi:

Aha, TV-t akarsz venni? Hat ne plazmát, mert az még csak 3-4 éves technológia, vegyél lcd-t az van vagy 15 éves, kiforrottabb. Vegyél HD-set. De ne HD-readyt, hanem FullHD-t mert abban már benne van az mpeg2 is.

ilyen és ehhez hasnolnó mondások okoztak kellemes hazautat :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#10997) nyunyu válasza Solad (#10996) üzenetére


nyunyu
félisten

Vegyél HD-set. De ne HD-readyt, hanem FullHD-t mert abban már benne van az mpeg2 is.

Milyen jo, hogy MPEG4-re irtak ki a digitalis TV tendert, nem az oldschool MPEG2-re, igy kitorolheted a ...et a 2-3 evvel ezelotti plazma/LCD TV-k digitalis tunerjevel :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10998) Ygg válasza szumo (#10984) üzenetére


Ygg
senior tag

Dehogynem :O .

De az "Entert félve megnyomó" ezerszer jobb a "szakértőnél".

Kegyetlen nagy a fatestápolós javítás :D :DD

(#10999) szumo válasza Ygg (#10998) üzenetére


szumo
senior tag

Mondjuk ja.
Volt is valaha valahol egy írás hogy mi a különbség a felhasználói szintek között. Én már csak arra a részre emlékszem, hogy a profi felhasználó az aki más gépén is bátran nyomja meg az entert, hogy elrontsa azt. Vagy valami ilyesmi. :D

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#11000) Ygg válasza szumo (#10999) üzenetére


Ygg
senior tag

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.