Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) mongi válasza verser233 (#12000) üzenetére


mongi
senior tag

számítógépes számlát könnyen visszakereshetnéd ezt már macerásabb. Szerintem ha jó fej vagy megkeresed neki, ha nem, akkor meg elveszett számláról másolatot kiállítani nem áll módunkban...de ez szigorúan magánvélemény!
http://www.caddes.hu/dochtm/szamlaz.htm

Elveszett számla pótlása
Ha a kiállított számla elveszett . pl. a postázás során - akkor az eljárás a következő: az eltűnés tényét bizonyítani kell mind a számlát kibocsátó, mind a számla címzettje oldaláról. Ezért egy jegyzőkönyvet kell felvenni, amely tartalmazza azt, hogy melyik számla veszett el; milyen bizonyítékai vannak annak, hogy a kibocsátó a számlát postára adta, de az nem érkezett meg a címzetthez; hogyan és mikor pótolják a hiányzó bizonylatot, a másolat hitelesítésére ki az illetékes. Ez utóbbival kapcsolatban tájékoztatjuk Önöket, hogy a számla hitelesítésére a kibocsátó vállalkozás könyvvizsgálója, vagy közjegyző jogosult. A hitelesítési záradéknak tartalmaznia kell a másolat készítésének indokát. A jegyzőkönyvet a társaságok képviseletére jogosult személyeknek alá kell írni, és a hitelesített másolatot a jegyzőkönyvvel együtt a vevőnek átadni, akinél ez az áfa-törvény 35. § (1) bekezdése szerinti, az adó összegét hitelesen igazoló dokumentumnak minősül.

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12002) pilóta válasza verser233 (#12000) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én úgy tudom, hogy kell adni. Lemásolod, és ráírod, hogy "Az eredetivel mindenben megegyező másolat" + aláírás-pecsét.

De leginkább akönyvelődet kérdezd meg, mi mindenesetre így szoktuk.
(Egyébként ha nem kötelező, akkor is miért ne? Jó pont a vevőnél, legközelebb is hozzád jön esetleg...)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12003) mongi válasza verser233 (#12000) üzenetére


mongi
senior tag

Elveszett számlák pótlása

2004. január 1. napjától a számviteli bizonylat alaki követelményeinek körében történt változás eredményeképpen nem kötelező a számlák aláírása, azok aláírás nélkül is megfelelnek mind a számviteli bizonylat, mint az adóigazgatási azonosításra való alkalmasság feltételeinek. Ebben nyilvánvalóan szerepe volt a 2004. május 1-jével történt Európai Unióhoz történt (illetőleg akkor még csak előkészített) csatlakozásnak is, mivel az EU hatodik irányelvében szerepel egy olyan rendelkezés, mely szerint a tagállamok nem tehetik kötelezővé a számlák aláírását.

A számlák aláírásának kérdése azonban nem érinti az elveszett bizonylat, okirat pótlólag, másodlagosan történő előállítására, és ezen bizonylatnak abból a célból történő hitelesítésére vonatkozó előírásokat, amelyek az adó- és pénzügyi kapcsolatokban, számviteli elszámolásokban az eredeti dokumentumok pótlását szolgálják.

Az okirati bizonyításról, illetve az elveszett, pótolt okiratok pótlásáról, a polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény 190-197. §-ai rendelkeznek. A hivatkozott jogszabály 196. § (2) bekezdése szerint a gazdálkodó szervezet által kiállított okiratról készült felvétel, továbbá bármilyen adathordozó útján készített okirat teljes bizonyító erővel bizonyítja, hogy tartalma megegyezik az eredeti okiratáéval, feltéve, hogy a gazdálkodó szervezet, amely a felvételt készítette, vagy az okiratot kiállította, illetve őrzi, a felvétel vagy az okirat azonosságát szabályszerűen igazolta. Szabályszerű igazoláson a gazdálkodó szervezet bizonylati rendjében szabályozott módon történő hitelesítési, aláírási rendnek megfelelő módon és személyek által történő aláírás, esetlegesen bélyegzőlenyomat alkalmazását kell érteni.

Fentiek szerint azonban a másolatnak tartalmaznia kell azt a megjegyzést is, mely szerint a másolt okirat az eredetivel mindenben megegyezik, hiszen ez a megjegyzés különbözteti meg az egyszerű aláírást a hitelesítéstől. A gazdálkodó szervezet által kiállított, vagy őrzött okiratról így készült okirat bizonyító ereje az okirat tartalmát illetően - az eredeti okiratéval, közokiratról készült okirat esetében pedig a teljes bizonyító erejű magánokiratéval azonos.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12004) verser233


verser233
senior tag

Köszönöm nektek a segítséget!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#12005) stol válasza mongi (#11999) üzenetére


stol
addikt

Erről beszélek...

(#12006) mongi válasza stol (#12005) üzenetére


mongi
senior tag

Mai eset (éppen folyamatban is van):
Bekerült egy gép a szervizbe hozzám. Az előélete annyi, hogy állami pályázati csomagban kiosztott gépek egyike. Már 3x járta meg a "szakszervizet" Pozsonyban (több heti pihentetéssel persze), mindig visszaküldték, hogy a gép ok, semmi baja.
Amint hozzám került, feltűnt hogy a boot idő baromi sok. Ezután perszre a rendszer is dög lassú volt, pedig sata-s hdd csücsül a gépben, proci oldalon meg 3ghz-es p4. Egy szakszervizben azért illene észrevenni egy döglődő hitachi deskstar hdd-t nem?
Most cserélem épp a hdd-t WD-re, oprendszer install alatt.

Amúgy a költséghatékonyság magasiskolája a gép (alig 2 éves!):

- Asrock P4 775i65GV alaplap
- Prescott P4 3ghz cpu + alacsonybordás gyári intel coolerrel, hagy melegedjen szerencsétlen!
-120gb Hitachi Deskstar hdd (már akkor gagyi volt mikor kihozták)
- NEC DVD-RW
- 2x 512mb 333mhz DDR (persze különböző időzítéssel és márkával)
- Nonanemár, cimkén 350W-os táp
- aránylag masszív lemezház
- kisfloppy

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12007) Pörp válasza mongi (#12006) üzenetére


Pörp
senior tag

- kisfloppy

ez kemény 2008-ban egy új gépben, a blu-ray kapujában. :) Lyukszalag olvasó nem volt hozzá? :)

[ Szerkesztve ]

(#12008) mongi válasza Pörp (#12007) üzenetére


mongi
senior tag

akár hiszed, akár nem, a biztosító társaságok még máig ezen követelik a központjaikba beküldött anyagokat... :Y pár házigondozó imába foglalja a nevem mivel csak én tartok a környéken :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12009) mephi666 válasza mongi (#12008) üzenetére


mephi666
nagyúr

meg a zapeh-nál is még mindig azt használnak, nem? :) szerencsére már évek óta nem fogtam olyat a kezembe... esküszöm horrorfilmet lehetne készíteni "gyilkos floppy-lemezek" címmel... a tipikus kerregő hangja emelné szépen a pulzust, ami a meghajtó öregedésével egyre erősebb lett... badsector-nál meg a fej ugrált oda-vissza és az a hang sem volt kutya... (este nem fogok tudni aludni ezek után az emlékek után)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12010) mongi válasza mephi666 (#12009) üzenetére


mongi
senior tag

nemtom otthon mi van ezzel, itt Slovesko-ban máshogy müxik minden :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12011) mongi válasza mongi (#12006) üzenetére


mongi
senior tag

Gép összelőve, megy minden pöpecül. Ráengedek pár tesztprogit, csak hogy 100%-osan minden le legyen ellenőrizve :C Ja a "szakszervizek" bekaphatják :K :P

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12012) TheReMiXeR válasza mongi (#12010) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

itt is köll még a phlopika néha

polgi, könyvelés stb...

(#12013) szumo válasza mongi (#12010) üzenetére


szumo
senior tag

Ne hogy azt hidd jobb, az egyik kórházi software-t fejlesztő cég a frissítéseket a mai napig floppy-n borítékban küldi ismerőseimnek az informatikai osztályra. :Y

Más:
Ma hoznak egy gépet, hogy szereljem össze, mert megvették, és a kissrác/vérpistike rájött, hogy ez nem olyan egyszerű mint a lego. Kíváncsi leszek, hogy az alkatrészek legalább össze fognak -e illeni, és mit barmolt már el benne.
Én mondtam nekik 2 hete, ha nálam veszik, ajándék összeszerelés jár hozzá. Majd most óradíjba elszámolom.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12014) TheReMiXeR válasza szumo (#12013) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

ezt szeretem én is :D

karácsonykor kiadtam egy árajánlatot egy i7es gépre és mondtam, hogy a gépeket ingyen szereljük illetve ha van oprendszere vagy vesz akkor ingyen telepítjük...
valszeg drágább volt az árajánlat mint egy pesti bolt, mert nem nálam vették meg a cuccokat... (de hát ez vidék)

lényeg, hogy dec.23-án jönnek be nagy vehemenciával, dobozokkal alkatrészekkel és kérnék az ingyenes összeszerelést(!!!) :Y

kérdeztem kapásból ,hogy itt vették az alkatrészeket? --- nem
benyögtem 2 óra szerviz díjjat (ez 6000Ft) és hogy holnapra lenne kész mert hát tele vagyunk melóval...
...erra az volt a válasz, hogy nekik most azonnal kéne, meg hogy sok a 6ezer...

elköszöntem tőlük s kellemes karácsonyt kívántam nekik...

(#12015) szumo válasza TheReMiXeR (#12014) üzenetére


szumo
senior tag

Na ez az, de ha hozzák délután, akkor kiderül ami beborult :DD

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12016) mongi válasza szumo (#12015) üzenetére


mongi
senior tag

majd megkapod a csodálatos gépet:

cpu: akármilyen am2-am3-as
lap: LGA775-ös (jó márka, akciósan (mert kifutó modell) )
vga: agp-s (mer az vót ócsóért) a lap persze PCIE-s
ram ddr1-2 vegyesen (pistiattaaszomszébó' aszontaeznaonjóbele)
pata hdd
cd-olvasó pata
dvd olvasó pata
dvd író pata
és a lapon lesz 1 pata csati :C

Nálam vett gép detto ingyenesen összeáll, plus telepítek ingyenes legális progikat (openoffice , ashampoo 6, kodek pakkok, winamp, skype, legalább ingyenes vírusirtót). Vissza is hozza a volt vevőimet :K

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12017) mephi666 válasza mongi (#12016) üzenetére


mephi666
nagyúr

lehetne ezt cifrázni:

alaplap: valami metrós gépből guberált integrált atom-os mini itx lap :) és ebbe kellene beleszuperálni valami lga775-ös procit, hogy jó gyors legyen és vigye a gétájánégyet meg a krájziszt...
vga: mondjuk egy agp-s radeon 1600pro környéki, hogy hab is legyen a tortán :)

a többi mehet a te listádból ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12018) Josi válasza mongi (#12016) üzenetére


Josi
aktív tag

nem kötözködésképpen, de:
Oprendszert vesznek rá legálisan?
(mert ha nem, attól kezdve mindegy milyen egyéb, esetleg fizetős progikat rak fel az ember.)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#12019) bullseye válasza mongi (#12016) üzenetére


bullseye
addikt

aztat kihagytad, hogy miután ezt elmagyarázza, megvádolják, hogy hazudik, mert rájuk akarja sózni a saját vacak cuccait; ez a gép igenis már működött, ők látták, mennek a fogyvédhez! :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#12020) mongi válasza Josi (#12018) üzenetére


mongi
senior tag

nagy része megveszi, aki nem az kap linuxot :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12021) nyunyu válasza mephi666 (#12009) üzenetére


nyunyu
félisten

meg a zapeh-nál is még mindig azt használnak, nem?:)

Elektronikus naplos penztargepek eves zarasat mar vagy 5 eve CD-n kerik.

esküszöm horrorfilmet lehetne készíteni "gyilkos floppy-lemezek" címmel... a tipikus kerregő hangja emelné szépen a pulzust, ami a meghajtó öregedésével egyre erősebb lett... badsector-nál meg a fej ugrált oda-vissza és az a hang sem volt kutya...

ST225 vinyo fejmozgato mechanikajanak a hulye vinnyogasat is ide vehetjuk..
Raadasul az tobol ki is csavarja a karodat, ha kezben fogva probalod beinditani ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12022) nyunyu válasza mongi (#12016) üzenetére


nyunyu
félisten

és a lapon lesz 1 pata csati :C

Multkor ra kellett volna kotnom megegy IDE vinyot a gepemre, vagom be a 8 eves Promise Ultra100TX2 kartyat, erre Win7 x64 kozolte, hogy o ezzel a hardverrel nem all szoba, driver sincs hozza. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12023) TheReMiXeR válasza szumo (#12015) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

az a gond, hogy maga az árajánlat volt az alap, az meg elvileg összeillő cuccokat szokott nálunk tartalmazni... (láttam a dobozokat, dettó ua mint amit én összeállítottam, max ram+ház volt más)
csak hát 200 helyett 195re jött ki máshol... kábé ez történt...

(#12024) FehérHolló válasza TheReMiXeR (#12023) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az 20 doboz sör.

Skynet is real. It's called Google.

(#12025) sasa311 válasza FehérHolló (#12024) üzenetére


sasa311
veterán

viszont 2x3000 huf volt a benzin a rendelésnél és az elhozatalnál :P

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12026) mongi válasza sasa311 (#12025) üzenetére


mongi
senior tag

plusz 1x3000 amikor vissza is megy érte :DDD

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12027) szumo válasza TheReMiXeR (#12023) üzenetére


szumo
senior tag

Na behozták!
Darabokban, ahogy illik, a gépházba belegórva a maradék/többi alkatrész.

Q-tech táp nagy ívben kihajít, gép gond nélkül összerak egy FSP táppal
A proci alól a tubus paszta kitörlése.
"APUKA" 10g kerámiaszemcsés pasztát beleküldött a cpu és a hűtés közé.
Gép megy, bár egy extra házhűtő beillene neki.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12028) DeltaPower válasza szumo (#12027) üzenetére


DeltaPower
őstag

gond nélkül lenyelték, hogy kukásítottad a tápot? :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12029) bobsys válasza TheReMiXeR (#12014) üzenetére


bobsys
addikt

bazzeeee, ezt nem hiszem el, hogy ilyen van

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#12030) szumo válasza DeltaPower (#12028) üzenetére


szumo
senior tag

Az apuka nem, az azt mondta, hogy majd jól felteszi a régi tápot vaterára.
Mondtam neki, ha meg akar valakit ölni, akkor egész nyugodtan.
Erre mondja, hogy amit be akarok építeni, az csak 400W-os, neki meg 500W-os van benne.
Mondom az lehet, csak az a táp nem rendelkezik csak 20 pin-es csatlakozóval, és nincs a pocinak rajta külön 4 pines csati(Régi P3 hoz való volt), valamint 3,3 és 5 voltra lehet jobban terhelni, és nem 12 voltra.
Amúgy a config:

Gigabyte P45C-DS3
Intel E8200
Kingstone DDR2 2GB 800MHz
Hithachi 160Gb
Gigabyte 8800gt
Asus dvd író
Valami ház (nem vágta meg a kezem, de agyon volt matricázva, a szelőzése, meg kritikán aluli)
FSP 400W apn (ez származik tőlem)
Meg egy marék csavar, mert az persze nincs benne/hozzá.

A gép fut, gondolom, a gyerek meg nyomja a CS-t, vagy valami nagy agyfejlesztő game-t.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12031) szumo válasza bobsys (#12029) üzenetére


szumo
senior tag

De van, nekem tavaly volt ilyen még ősszel, meg ez most.

De ami legjobban kiakasztott, hogy mind a 10g pasztát beletolta a gépbe. Ráadásul nem is az olcsóból.
Az a mennyiség, ha duhaj vagyok, akkor is vagy 30 gép, ha a hidakat meg a vgat, nem kell átkenni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#12032) ati012


ati012
senior tag

A mai emberek nem értik meg hogy a hitel szó mit jelent?
Egyre több ember gondolja úgy, hogy ő márpedig nem fizet, és neki áll feljebb ha van pofám felhívni, és megmondani hogy a 2 hete túllépett fizetési határidő holnap lejár, ha nem fizet megyünk házhoz beszélgetni.

Megjegyzés: a beszélgetés valóban beszélgetés. Azaz a jogi következményeit részletezzük annak, ha nem fizet stb. Semmi tettlegesség...bár némelyikre ráférne.

A másik 1 hónapja rendelt 30ért P5-ös számítógépet (DVD-RW + 128MB vga + értelmes ház). Miszerint ő kp-ra kifizeti 2.án. Most alkudna 25ezret, és számoljunk be TV-t 12ért. Meg egy ajándék 17"-os CRT is legyen már. Vége az lett hogy hétfőn jön...

(#12033) boba6


boba6
aktív tag

no nekem is megvan a mai sztori

bejön az idős apóka és nekem szegezi a kívánságát röviden tömören köszönés nélkül:
- HAJVÁGÁS!
mondom neki kedvesen:
- a szomszédba, 1 ajtóval odébb
erre ő:
- és borotválás? (no itt majdnem elröhögtem magam :)) )
eléggé fel volt háborodva, hogy megborotválni sem akarom (no azzal nem járt volna jól az öreg mert még magamat sem szeretem)
próbáltam neki ecsetelni a szitut de nagyon nem akart leesni a dolog, úgyhogy kikísértem az ajtón és megmutattam az épp zárva lévő fodrászt...

múlt heti történet:
srác ajándékba kapott vhonnan friss gép-belsőséget és csak RAM hiányzott neki az összerakáshoz, RAM kifizet, utolsó kérdése:
- és csavarozni vagy ragasztani kell majd az alkatrészeket?
én: :Y :W :)) (kb. ebben a sorrendben)
kísérője kicsit jobban képben volt és tisztáztuk, hogy elég lesz csavarozni
(tápra természetesen rákérdeztem jó cserkész módjára - "ááá jó lesz az, vmi 450W-os" - itt jött a táp prédikációs rész részemről - hatalmas ellenállás hisz eddig is ment)

no tippeljetek 2 nap múlva ki hozta be a gépet mert kikapcsolgat? :C
leharcolt Mercury ki, legolcsóbb értelmes (380W Hipro) táp be, vmi még félre volt kötve az helyreraktam, hazaküld
2 nap múlva ismét megjelent, kiderült, hogy a CPU hűtő is alul van méretezve, úgyhogy kapott egy gyári de hőcsöves AMD hűtőt

mindez a kálvária mert anyuci sajnált pénzt kiadni, hogy egy szuszra tisztességesen fel legyen mérve a helyzet és normálisan össze legyen rakva

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#12034) danih


danih
addikt

Hajvágás pááázzzz :C Esetleg intim fodrászat?
Remixer sztorija betett, "azért ők kérnének az ingyenes összeszerelést"... Hülye az ilyen? Kérje inkább a tecsóban.

(#12035) macilaci78 válasza danih (#12034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha Neked az öregecske apókák a zsánereid. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#12036) poffsoft válasza boba6 (#12033) üzenetére


poffsoft
addikt

Ezt nem értem..
ha a kedves vevőnek erre van igénye, borotváld meg :)
Aztán elszámolod tisztítás-takarítás szervíznek ;]
Arcszesz helyett meg eladsz neki egy lapitopit :)

[ Szerkesztve ]

(#12037) csemberlen


csemberlen
őstag

Játékhoz milyen VGA kártyát ajánlanátok 35 körül?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#12038) Lenry válasza csemberlen (#12037) üzenetére


Lenry
félisten

fanatikus tagként annyit azért már illene tudni, hogy mit hol kérdezünk meg. ezt pl itt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12039) DeltaPower válasza Lenry (#12038) üzenetére


DeltaPower
őstag

lehet még mindig nem ismerik elegen a "memoár" szó jelentését :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#12040) eziskamu válasza DeltaPower (#12039) üzenetére


eziskamu
addikt

Dehogy nem, az aktuális RAM árfolyamot beszélik ki a számtech boltosok ;]

(#12041) ati012 válasza eziskamu (#12040) üzenetére


ati012
senior tag

Az is felment gyönyörűen...közel duplájáért tudjuk venni...

(#12042) poffsoft válasza ati012 (#12041) üzenetére


poffsoft
addikt

mint eladni? :DD

[ Szerkesztve ]

(#12043) TheReMiXeR válasza bobsys (#12029) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

hááát pont Neked nem kell ecsetelnem, hogy nagy az isten állatkertje :C

(#12044) TheReMiXeR válasza boba6 (#12033) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Hozzám egy öreg járkál be most már hetek óta, hogy vegyek virágot!!!

1., elmagyaráztam neki, hogy köszönöm de nem
2., mi itt eladnánk, nem vennénk
3., ha akarok virágot venni a feleségemnek vagy a lányomnak akkor elmegyek a virágbótba
4., csokrot veszek nem a bárhol bármelyik kertben nyíló virágot tépem le mint amilyet ő árul
5., stb...

Megértem én, hogy mindenkinek kell a pénz, mert abból élünk, de ez már az értetlenség határát is átlépte... 1-2 naponta bejön és megkérdezi, hogy nem veszek-e parajt.

De járnak ide digók húzókás szatyorral nájki pólóval, büdösödő zoknikkal és nem értik meg hetek, hónapok, évek óta hogy nem veszek (pláne) tőlük semmit.

Jönnek cserepes növényekkel, kürtös kaláccsal és a kihagyhatatlan rákosbeteges alapítványokkal. F@szom eldurran és még én érzem magam kellemetlenül, mert 1 hónap alatt nem szórom szét a kis fizetésemet a betérőknek.

:W :W :W

(#12045) TheReMiXeR válasza ati012 (#12041) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

rendszeres mostanában, hogy kérnek 1giga kingstont és mikor mondom, hogy mennyi alig kapnak levegőt a kontrájukhoz : "1éve 3ezer vót!!! mitő lett ez ennyi?"

Gyerekek, most tényleg, mi a tököm okozta ezt az irdatlan áremelést a memszi piacon?
Nem nagyon kerestem rá a témára, nem is igazán láttam válaszokat eddig...

(#12046) mongi válasza TheReMiXeR (#12045) üzenetére


mongi
senior tag

Röviden:
Eddig minden kókler dzsunka-balra kis cég, aki csak tudott memória csippeket, modulokat gyártott. Ezek gyönyörűen leverték az árakat, egészen addig, hogy egyszerűen gyártási ár alatt ment a kiskerekbe a ram (Pl.: előállítás 2,15 USD, eladás 1,5USD).
Túltermelési válság alakult ki, az userek meg vették az olcsó ramot mint a cukorkát.

Jött egy világválság, és a kis cégek becsődöltek a levert árak miatt, a nagyok is eléggé megszívták, közülük is pár régi nagy név búcsúzott a gyártó ipartól. Így a nagy kereslet kiszolgálása elapadt.

Aki talpon maradt, az 2 dolgot csinált (Pl.: Samsung,Nanya):
- mégjobban csökkentette a termelést, ergó még jobban kialakult egy hiány a ramokból.
- felvitte a gyártói ár fölé az eladási árat, visszahelyezve a reális árszintre azt.

Így aki ma kapkodja a levegőt, azzal közölhetjük, hogy ennek ennyi a "REÁLIS" ára, nem az a nyomott ár amit 2008 nyarán elért a piac.
Nem mellesleg, minden ami valamilyen memóriát alkalmaz (tv,telefon,mikró,usb kulcs...stb.) megemelkedett az ára (ha nem akkor benyelte az emelést a gyártó, de ez a ritkább).

"A tavaly ősszel megkezdődött termeléscsökkentések, valamint a Qimonda csődjének együttes hatására kisebb-nagyobb megülésekkel ugyan, de a DRAM lényegében folyamatosan drágul, és mára a mélypont több mint kétszeresébe kerül. A DRAMeXchange adatai alapján egy kitesztelt, 1 gigabites DDR2-chipre 59 dollárcentért is kötöttek üzletet, ami kevesebb mint az anyagköltség fele, míg ma napközben az 1,25 dollárt (290 forint) is elérte az ár. Jelenleg akár 2 ezer forint alatt is találni 1 gigabájtos DDR2-modulokat egyes hazai boltokban, de a brand modulok ára is 3 ezer forint alatt marad -- ezek a most gyártott modulok bekerülési költsége alatt vannak."
HWSW, 2009.február

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#12047) ati012 válasza mongi (#12046) üzenetére


ati012
senior tag

Személyes tapasztalatom az hogy amikor váltás van (SD-ről DDR-re, DDR-ről DDR2-re...stb) akkor az előző generáció árai megemelkednek a jövő generáció árai pedig csökkennek.
Pl.: amikor kijött a DDR3 b@szott drága volt, a DDR2 meg b@szott olcsó. Most majdcsak fordítva van. Így lehet a következő gen.-t piacra hozni és a régit kifuttatni a legegyszerűbben.

A DDR2 olcsósága pedig attól is volt hogy irdatlan nagy mennyiségbe gyártották, elvolt árasztva a piac és dobálták hozzád. Akkoriban a DDR1-nek még horror ára volt.

Remélem értelmesen írtam, most keltem még :)

(#12048) kmisi99


kmisi99
addikt

De a ddr3 is b*szott drága lett! Tavaly 20K ért vettem 4GB DDR3 mat Ma 35 000 ért tudnám megvenni!

(#12049) ati012 válasza kmisi99 (#12048) üzenetére


ati012
senior tag

Viszont ha jól emlékszem a 2 GB-sek árai lejjebb mentek.

(#12050) mongi válasza ati012 (#12047) üzenetére


mongi
senior tag

A váltást ne keverd bele ebbe a dologba, már lezajlott mire ide értünk árban. Ehhez sajnos semmi köze. A ddr2 árával arányosan emelkedik a ddr3 is, szóval ez sem teljesen igaz ;)
Egyébként jó reggelt, mert majd ugyan azt írtad le mint én :C

[ Szerkesztve ]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.