Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Na ez az első topic amit full végigolvastam, rettenet jó! Csak így tovább! :R

(#3002) Bazsee71 válasza Antimatrix (#2995) üzenetére


Bazsee71
őstag

Véletlenül nem másik usered a Shadows nevű tag? Csak mert a Te írásodnál is pontok és írásjelek híján jóideig elemezgetnem kellett a szöveget... :DDD

(#3003) szepi79 válasza Bazsee71 (#3002) üzenetére


szepi79
őstag

ilyen alapon lehetne neki vagy 30 alteregója :D amúgy meg lehet szokni... én pl. már nem is látom a kódot, csak a szőkéket meg a barnákat.... :DDD :DDD :DDD

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#3004) finest válasza gforce9 (#2994) üzenetére


finest
őstag

Szerintem a kocka CD az SD kártya lesz! :))

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3005) eastsider válasza finest (#3004) üzenetére


eastsider
nagyúr

vagy CF kártya ;]

(#3006) TheReMiXeR válasza eastsider (#3005) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

itt a megoldás :

[kép]

(#3007) Bazsee71 válasza TheReMiXeR (#3006) üzenetére


Bazsee71
őstag

De mit keresne ez egy CD-s rádióban? :F Én a kazettára szavazok...ez olyan dolog mint a kockásfüzet. :DDD

(#3008) gforce9 válasza Bazsee71 (#3007) üzenetére


gforce9
csendes tag

nah mostmár belém vágtátok az ideget, hogy mi is lehet :D
ha látom a tatát újból , kifaggatom :DDD

Minden problémára legalább 2 megoldás létezik. Ezek közül az egyiket én mindig tudom! :)

(#3009) eastsider válasza gforce9 (#3008) üzenetére


eastsider
nagyúr

Már csak azért is mondani kellett vna neki, h vigye be neked :D

(#3010) robi0604


robi0604
őstag

Na csak, hogy ne maradjak ki...

Már voltak hasonló történetek, de leírok 1-2-t.

Ügyfél: Kérek 512 virtuális memóriát. :W
Mire elmagyaráztuk neki... :)

Ez kb 2 éve volt:
Ü: Kell egy 15.4'' noti. Legyen benne: 2Gb ram 2.13-as Pentium M, min. 100Gb winyó, 6600Gt, kékfog, wifi, DVD-RW, Win. Max 100e foritja van rá.

Ü: Neki egy nagyon olcsó és egyszerű gép kell. Csak játszik vele.

Ü:Videovágásra kell egy gép. Miért nem jó ez az amilo?

Ü: AutoCad-re kell gép. Mutatom... Ez neki drága. Kinézett egy Celeron M-et, 512, 40Gb, Integrál kari.

A szokásos kérdésektől én is kiborulok:

-Mennyit engedünk belőle?
-Ez miért ennyi?
-Ez miért nem jó arra? (ezt álltalában olyanok kérdezik, akik bevallottan a szakmájukból kifolyólag kenik-vágják)
-Benne van e a net?
-Hogy-hogy nincs?

És még sorolhatnám...

Viszont a legjobban a ''számítógépes ismerős''-től borulok ki. Mert neki ez azt monda és az biztos úgy van, mert nagyon rég óta ezzel foglalkozik...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#3011) -boyscout-


-boyscout-
tag

a kocka lemezhez szólva, esetleg ez? [link]

(#3012) adik


adik
őstag

Csak tudnám mi a bánatért veri a nyálát mindenki, hogy magyar nyelvű kézikönyv kell neki a szarjához, ha egyszer el sem olvassa???
Ott van, 5. oldal! Memória kártyát le kell formatálni, miután betetted a pékfényezőgépedbe, különben egyáltalán nem biztos, hogy működni fog.

:W :O :O

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3013) Djuree válasza -boyscout- (#3011) üzenetére


Djuree
félisten

biztos nem egy, nem elérhető oldal a kockalemez ;]
habár a mai világban...

szerintem kisfloppyra gondolt a trotty. :U

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3014) wwenigma válasza ML320 (#2992) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MM-bol kuldtem mar at vevot helyi kedvenc boltomba, amikor épp rakott volna a kosaraba valami 30ezres routert... (amott megkapta 12 körül... :DD )

antimatrix: ASUS doboz szorongat és garanciális csere lesz mert a dobozra ráv an írva hogy 3év garancia bizony nekem is ez van rajta, hiaba a szamlan az 1 ev, szvsz a torveny az torveny, ha baja lesz, biza cseréltetem...

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3015) sasa311 válasza wwenigma (#3014) üzenetére


sasa311
veterán

1 év kisker, 3 év gyártói, postázza ki az asusnak...
imo

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3016) erdey_a válasza sasa311 (#3015) üzenetére


erdey_a
őstag

szerződéses jogviszonyban a kiskerrel állok. Köteles átvenni. Tetszik, vagy nem tetszik, a kereskedő nem kurtíthatja meg a gyári garanciát. Persze értem én, hogy ezt jellemzően a nygaker miatt teszik, de akkor is.
Viszont ez ide off, van viszont garanciás topik.

Vérboci

(#3017) Pötyi válasza Thrawn (#2997) üzenetére


Pötyi
őstag

Nem lehetséges, hogy ha az öreg fószer hi-fi toronyra gondolt, akkor a kockalamez az MiniDisc, amennyiben pedig számítógépre, akkor floppylemez? :D


[kép]

[Szerkesztve]

QNX is cool!

(#3018) sasa311 válasza erdey_a (#3016) üzenetére


sasa311
veterán

Ja off, de már többször megegyeztünk a garancia topicban is, hogy mikor a szerződést megkötöd a kiskerrel, akkor 1 évet biztosít rá. Te ezt elfogadtad, mikor átvetted (elolvastad a garipapírt, stb..)
Az, hogy a dobozra rá van nyomtatva, hogy 3 év, a világon semmit sem jelent. Sokszor egy géppuskás csávó is van rajta, az mégse jár hozzá :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3019) Shadows válasza Bazsee71 (#3002) üzenetére


Shadows
senior tag

:((( én megtanultam írni te tanulj meg olvasni :DDD :DD

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3020) amargo válasza gforce9 (#2994) üzenetére


amargo
addikt

''kocka lemez''
Esetleg audio kazette? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#3021) gforce9


gforce9
csendes tag

Úgy látom ezzel a kockalemezzel beindítottam a fantáziátokat :D ígérem ha tudom kiderítem mi a fene az :DDD

Javaslom a szuper konfig leírását a következőképpen bővíteni:

1. Alalplap: kék
2. VGA: piros
3. RAM: 2db és piros
4. Legyen hozzá hosszú
5. Lehetőleg legyen kockalemez--meghajtója :DDD

Minden problémára legalább 2 megoldás létezik. Ezek közül az egyiket én mindig tudom! :)

(#3022) adik


adik
őstag

Újlipótvárosban vagyunk,
köszönés
- xy szkennert szeretnék venni
- 15.900 huf.
- a honlapjukon úgy láttam, hogy 13.900
odafordítom a monitort, nézzük a lapot, természetesen 15.900
megdöbben a user.
maga elé néz hosszan, lassan, mélyen. nagy sóhaj.
- biztos, hogy annyi?
- biztos.
maga elé néz hosszan, lassan, mélyen. nagy sóhaj. rámnéz.
- akkor köszönöm szépen nem kérem, zzz üzletben* megkapom 15.500-ért
- viszlát
- viszlát

zzz üzlet a Móricz Zsigmondnál van. Mennyibe kerül odaautózni a pesti dugóban? :DDD (aztán lehet, hogy egyébként is ott van dolga...)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3023) Zofren válasza adik (#3022) üzenetére


Zofren
aktív tag

Ezt én is szeretem mikor másik bolthoz hasonlitanak minket. Foleg pestiekhez. Mi komáromban vagyunk. SZoval ha vmi nálunk x ezer forint és pesten az x-1000Ft akkor drágák vagyunk és inkább megrendeli weben keresztul. Persze futárkoltség alapbol 2000Ft :D

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#3024) ML320


ML320
aktív tag

Tegnap esti sztori:
Bejött a gyerek, DDR2 RAM kell neki, a 3 éve vett gépébe. Furcsállottam, utánna megegyeztünk abban, hogy jó lesz neki a DDR is. Utánna még jött egy kis beszélgetés:1
- Emlékszel rám? Két hónapja ajánlottál egy gépet!
- Hogy a vacogó cápa... Nem igazán.
- Na kéne egy jó gép!
- Mennyiből hozzuk ki, milyen feladatokra kell?
- Hát jó legyen!
- 240.000 bruttó, ilyen formában. - és eléteszem a konfigok listáját. C2D, 8600GTS...
- Hát olcsóbbra gondoltam.
- Mennyire?
- 150
- 149.250 Ft, itt a másik konfiguráció (X2, 2x1GB, 320GB, NX8600GT...)
- De legyen olcsóbb!
- Akkor viszont kompromisszumot kell kötni, és valamiből vissza kell venni, így az a teljesítmény rovására megy.
Aztán szépen átszámoltatta a konfigot. Vagy nyolcszor... A végén integrált VGA-s lapnál tartottunk, 256MB-nál, 40GB-nél és nem volt hajlandó megérteni, hogy ez még jó, de nem arra, amit használni szeretne. Fél óra... És a szokásos: ''köszi, csak érdeklődtem!''
Imádom a határozott embereket!

Ember tervez, Isten perverz...

(#3025) ML320 válasza Zofren (#3023) üzenetére


ML320
aktív tag

A futárköltségen kívül még ott van, hogy hibás, vagy másra gondoltak, és félrenyomtatk, illetve a kért cuccok nem mennek egymással.
Meg szintén a felháborodás: Miért számolok fel nekik bevizsgálási díjat, ha valami probléma van a 200km-re vásárolt cuccosával, ami még garos?

Ember tervez, Isten perverz...

(#3026) Djuree válasza gforce9 (#3021) üzenetére


Djuree
félisten

bakker :Y
megvan a következő konfigom :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3027) erdey_a válasza sasa311 (#3018) üzenetére


erdey_a
őstag

Nyilván, ha megvettem, akkor elfogadtam, utólag nem igazán lehet vernyogni.
De a probléma már az elején van, hogy nem kurtíthatják a garit semmiképp. Én erre céloztam. Csak ugye ha nem elég körültekintő az ember, akkor szívás van, mert megetették vele a kefét. Ott van ni, aláírtad... :P

Vérboci

(#3028) Shadows válasza erdey_a (#3027) üzenetére


Shadows
senior tag

Kezdetben az ember a maga képére formálta szerszámait, így keletkezett például a bunkó.

:C :C :C :C :C

[Szerkesztve]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3029) gforce9 válasza erdey_a (#3027) üzenetére


gforce9
csendes tag

Mivel off rövien megpróbálom elmondani. mer' rendes vagyok :DDD
1. nem a kiskerek kurtítgatják a garidőt
2. ha a törvények nem engednék nem kurtítanák
3. azért kurtítják (nem a kiskerek, hanem inkább az importór-nagyker) mert így olcsóbban lehet adni mert +2év garbevállalás az költség, ennek az árát az 1 évesre ''kurtított'' alkatrésznél nem fizeted ki ----> olcsóbb.
4. azért adják 1 év garival és olcsóbban mert van rá igény, ha nem lenne nem adnák
5. ha neked a terméknél fontos a gar, akkor kérdezz rá, az ugyanolyan paraméter mint egy ramnál a freki.
6. ne gyere ebbe a topicba ilyen marhasággal mert itt max elküldenek a vérbe :)

remélem nem voltam sértő

Minden problémára legalább 2 megoldás létezik. Ezek közül az egyiket én mindig tudom! :)

(#3030) erdey_a válasza gforce9 (#3029) üzenetére


erdey_a
őstag

hát nem ezt pofázom én is?

Vérboci

(#3031) TheReMiXeR válasza erdey_a (#3027) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Ez baromság!

Mi minden vevőnek elmondjuk még a kiválasztáskor, hogy mennyi gari van a termékre.
50%-ban tudják a vevők, hogy mit kell választani és 25%-ban nem tudják de segítünk és 25%-át abszolute de nem érdekli a vásárlás pillanatában a garancia.

Senki nem etet meg senkivel kefét. Ezt csak a fanatikusan átb@szásról kurjongók gondolják így. A vásárláskor mikor átadják a garlevelet már rögtön kiderül, hogy mi a pálya és ha nem tetszik akkor simán visszacseréltetheti az ügyfél.


Én azt látom, hogy sokan azért járatják a szájukat, mert anno mikor bevásároltak spóroltak és az 1év garos cuccot vették meg mert így egy szopókára is tellett. Aztán amikor előjön a probléma a 13. hónapban akkor már rögtön átb@szásról kiabálnak... pedig ők voltak a balf@szok. Lehetett volna választani a drágábbat is.

Az is tetszik, amikor elmondod, hogy ez drágább egy picit és van és olcsóbb a patron de a májjer gyerek rittig erősködik, hogy már pedig ő lexmárkot vesz mert olcsóbb...
Utána meg fűhöz fához rohangál mert senki nem tart eredeti drága patront.
Nem fogják fel, hogy 1 nyomtatót vesz de 10patront használ el.

Szóval lehetne jellemezni az ilyen vevőket, akiknek nem ér semmit a szépszó.

[Szerkesztve]

(#3032) gforce9 válasza erdey_a (#3030) üzenetére


gforce9
csendes tag

hát már ne haragudj, de kurvára nem.
egyébként befejeztem, bocsi az eddigiekért is.

erdey_a ha folytatni akarod akkor kizárólag privátban

Minden problémára legalább 2 megoldás létezik. Ezek közül az egyiket én mindig tudom! :)

(#3033) Shadows


Shadows
senior tag

8 előtt 10 percel!! (fél 9-kor nyitunk)

nyitva vannak??
NEM!
de csak..(szavába vágok fél 9-kor nyitunki addig nem tudok adni semmit!!!!!!)
jól van na azé nem kell kiabálni
(sssssssííííííííípppppppp)Viszlát!!!!

fitymaforgató :B

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3034) eziskamu válasza Shadows (#3033) üzenetére


eziskamu
addikt

Miért nem zártad az ajtót belülről? Figyelj, még ha tudnak is olvasni a kedves vevők, a feliratokat (nyitvatartási idő pl.) inkább csak ajánlásnak tekintik, mint szentírásnak, lásd a sebességkorlátozó táblákat :D .
Vagy mondhattad volna, hogy te még otthon vagy, és ez csak az asztrális kivetülésed, a tested meg majd csak 1/2 9-re ér ide. Szerintem azért egy kicsit durva voltál. De mindegy, én is a félhülye vevők sorába tartozom, akik megpróbálnának bejutni, ha van már bent valaki, és még az ajtó is nyitva, hátha unatkozott a boltos otthon és inkább előbb nyitott :) .

[Szerkesztve]

(#3035) erdey_a válasza gforce9 (#3032) üzenetére


erdey_a
őstag

Szögezzük le:

Ha a gyártó 3 garit ad valamire, akkor ez jár nekem is.
Ez alól kivétel csak a vevő és az eladó közös megállapodásán alapuló garanciamegváltás.
És lássuk be, a gyakorlatban erről van szó (mármint garancia megváltást ''fizet '' a kereskedő nekem), mert ha 3 év gari helyett csak 1-el kérem, akor x forinttal olcsóbb. És ez jól is van így. Csakhogy mivel a garancialevelek 99,99%-án nem szerepel, hogy én lemondtam a 3 évről, így ezek támadhatók.
Általam ismert üzletek ezt úgy oldák meg, hogy eleve ugyanazon termék kétszer, más cikkszámon szerepel. Egyik 1 év garis, a másik meg 3 vagy 5 satöbbi.
És ez jól is van így.

Offnak vége, mert szaftos hülyevevős sztorikat akarok inkább olvasgatni, nem pedig azt, hogyan cukrozzuk mi itt a garanciáls mézet :D



[Szerkesztve]

Vérboci

(#3036) Shadows válasza eziskamu (#3034) üzenetére


Shadows
senior tag

a történethez hozzátartozik , hogy CSAK emelthanglejtésű kijelentés volt,és hogy az ajtóban egy 90%-ot területet felöllő parasztvakító tábla virírott amitől nem vagy egyáltalán nem lehet bejönni (majd hozom a nagy 2 méteres rokker csávó barátomat és akkor lesz majd nemulass de megmondtam neki hogy das ist mein meinkampf by bözsi)

asztrális kivetülés LOL

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3037) Djuree válasza Shadows (#3036) üzenetére


Djuree
félisten

kis OFF:

ez olyan mint amikor tegnap voltunk egy ált. iskolában klímát szerelni és elbarikádoztuk magunkat padokkal hogy a kis lurkók meg a tanítók ne zavarjanak a munkában.
erre az összes kis törpe meg a tanítók is átrágják magukat a fal és a pad közötti 20 cm-es résen vagy eltolják a padot :W holott kb. 5 méterrel arrébb van még egy ajtó, de azt már nem látják vagy messze van és nem akarnak addig elmenni :W
ezek nem látják hogy dolgozunk :F vagy leszarják ennyire az embert...
pedig ők sürgettek hogy menjünk már mert nagyon meleg van bent, erre meg nem hagynak melózni, a végén már olyan ideges voltam hogy namég (ráadásul létrán dolgoztam és minden ötödik gyerek belerugott egy kicsit ahogy elszaladt a létra mellett :O , több mint 100 kiló vagyok és 2 méter magas és egy szar műanyag létrán álltam, már hajlott rendesen :D ).

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3038) sycorax182 válasza robi0604 (#3010) üzenetére


sycorax182
tag

''Ü: AutoCad-re kell gép. Mutatom... Ez neki drága. Kinézett egy Celeron M-et, 512, 40Gb, Integrál kari.''

autocad-re még sok is

(#3039) Ygg válasza sycorax182 (#3038) üzenetére


Ygg
senior tag

Sok???

Hát ha csak vonalakat akar húzogatni, és abból is max 2-őt egy rajzon, akkor igen, de amúgy....

Nem a semmiért gyártanak HPGL2, 3-at etc támogató spéci kártyákat meg Quadrókat...

(#3040) Djuree válasza sycorax182 (#3038) üzenetére


Djuree
félisten

láttál te már komolyabb autocad rajzot? szarrá eszi a gépet... :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3041) Bazsee71 válasza sycorax182 (#3038) üzenetére


Bazsee71
őstag

A 2007-es verziónak meg végképp nagy a gépigénye. A régebbi verzió is meghúzza rendesen ha egy bonyolultabb 3D-s testet kell renderelni. :U

(#3042) Shadows


Shadows
senior tag

én az arhicadet ismerem de gondolom nagyábó ugyanaz annak elég a mobil cerka 1.5 de vagy 50 sorbakötva

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#3043) wwenigma válasza erdey_a (#3027) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Olcsóbban vettem 3 év garos ramom, mint 50 meterre 1 ev garral lett volna.

Csak azert vettem lapom 1 ev garral, mert mashol nem volt es kellett...

Coolerrel felretajekoztattak 6 év garos helyen, igy mashol vettem....

Torvenyt szeg, ha 1 evet ir a 3 ev garos cucc papirjara, igy a szerzodes semmis, kerem vissza a vetelarat.. ezekutan perceken belul lesz gar. ;]

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3044) szepi79 válasza wwenigma (#3043) üzenetére


szepi79
őstag

Torvenyt szeg, ha 1 evet ir a 3 ev garos cucc papirjara, igy a szerzodes semmis, kerem vissza a vetelarat..

linkeld vagy idézd légyszives a törvényt.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#3045) wwenigma válasza szepi79 (#3044) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
1. § (1) A Magyar Köztársaság területén fogyasztói szerződés [Ptk. 685. § e) pontja] keretében értékesített, a rendelet mellékletében felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: fogyasztási cikk) e rendelet szabályai szerint jótállási kötelezettség terjed ki.
(2) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek.
(3) A jótállási kötelezettség teljesítése azt terheli, akit a fogyasztói szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez (a továbbiakban: forgalmazó). A jótállási jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül (a továbbiakban: fogyasztó).
(4) Ha a gyártó a fogyasztási cikkre az e rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a forgalmazót megillető jogok a fogyasztói szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3046) sh4d0w válasza wwenigma (#3045) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ez így van, csak a problémát én ott látom, hogy ha a disztribútor/nagyker/importőr 1 évet ad a kiskernek, akkor a kiskertől ''átszálló'' jogok is 1 évre vonatkoznak. Mindez persze nem mentesíti a lánc kisker fölötti szereplőit a 2. bekezdésben foglalt törvénysértés alól. Ezért azonban kár a kiskeren leverni a port, ők az utolsó előtti láncszem a gépezetben... A kiskerek dolga lenne ellenben, hogy a fölöttük lévőket rákényszerítsék a törvények betartására - mondjuk vmilyen bojkott formájában - ami ugye megint utópisztikus elképzelés...

https://www.coreinfinity.tech

(#3047) TheReMiXeR válasza Djuree (#3040) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Pont most volt bent egy hölgy aki 3 tervező progit használna de sajnos nem indulnak el a gépén...

Kérdésemre elmondta, hogy a progik kb. 2-3éves kiadásúak és a gép meg 5-6 éves...

:C

(#3048) wwenigma válasza sh4d0w (#3046) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A gyártó által adott gari kötelezi a nagykert is, bárhonnan veszi, legyen akár Timbuktu vagy Tahiti. A fogyasztó nem a kiskernek a nagykertől adott garit kapja meg... sajnalom a kiskert, de nem izzadom a pénzt, így ha meghal valami ami ebbe a kategoriaba esik, akkor ez van, ezt kell szeretni.

A disztribútor/nagyker/importőr törvényt szeg, a fogyaszto rugdossa a kiskert, a kisker rugdossa a nagykert. Én nem mehetek a nagykerbe...

[Szerkesztve]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3049) TBC válasza sh4d0w (#3046) üzenetére


TBC
tag

Ez azért gáz, mert nem hiszem hogy egy nagyker-kisker kapcsolatot érdemes lenne eljátszani némelyik véglény miatt. Ilyenformán a kisker egy idő után feléli a kapcsolatait. Most őszintén: szerintetek nem tud a nagyker kiszúrni a boltossal?

(#3050) sh4d0w válasza wwenigma (#3048) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mi ezt megoldottuk huszárvágással; a cégnél az veszi a hardvert, akinek van egyéb vállalkozása - ezzel vállalkozóija.
Egyébként tény, hogy törvénytelen a helyzet, de addig nem fog változni, amíg nem lesznek ezekből peres ügyek - vagy bojkott.

TBC: ha megvalósulna a bojkott, miszerint az ilyen nagykereknél egyik kisker sem vásárol, hamar meggondolná a dolgot a nagyker. Persze - mint írtam - ez utópia. Egyébként meg semmiféle eljátszásról nincs szó, hanem a törvényes helyzet visszaállításáról. Kiskertől meg nem várhatja el senki, hogy a gyártó és a nagyker közötti garanciaidő különbséget benyelje. Amelyik benyeli, az kénytelen árat emelni... azaz kipusztul a piacról, mert ma még kevesen vannak, akik direkte ilyen helyen vásárolnának a hosszabb gari miatt.


[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.