Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#98651) #65537792


#65537792
törölt tag

66%-KAL OLCSÓBB Battle of Frigates

33%-KAL OLCSÓBB Volt

66%-KAL OLCSÓBB Psi Project

(#98652) Samus válasza MrTwister (#98650) üzenetére


Samus
addikt

Normál esetben kizárt. Sok banki program el sem indul rootolt telefonon, a távoli hozzáférés pedig enélkül úgy, hogy ne tudj róla, nem megoldható. Én itt arra tippelek, hogy azt választották, hogy nem férnek hozzá az adott telefonszámhoz, ilyenkor elvileg emailben jön a kód, ahhoz viszont lehet hozzáfértek. Biztos, hogy van valami a sztoriban, ami nem lett leírva. Ezért egyébként érdemes legalább egy dobozos játékot tartani a fiókon (a dobozt és a serialt pedig biztonságban), azzal könnyű visszaszerezni a fiókot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#98653) KubanitoS válasza MrTwister (#98650) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha valóban ez lenne a szitu, akkor a bankok már régen nem engedélyeznék a mobilos applikációkat.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#98654) maross válasza MrTwister (#98650) üzenetére


maross
veterán

verzik ez a tortenet valahol...kb egyetlen modja, hogy valami nagyon csunya dolgot beszedett a telo, de akkor nehogy mar erre menjenek, akkor lapulnanak bankkartya adatokig vagy hasonlloig, szoval ezt is kizarnam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#98655) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Olyan kérdésem lenne hogy hogyan tudok dollárban fizetni a Steam-en? Mit kell állítanom ahhoz? Mivel jár?
Előre is köszönöm a segítséget!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#98657) Out


Out
addikt

Ha lehetne akkor előrendelném! :D

[link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#98658) Golden9 válasza Out (#98657) üzenetére


Golden9
addikt

Begolyóztál? Mire megjelenik, addigra ez a grafika elavult lesz. :)

[ Szeretkezve ]

(#98659) csaba951 válasza Potyka03 (#98655) üzenetére


csaba951
veterán

Legálisan? https://store.steampowered.com/account/ -> Update store country.

"Steam only accepts payment methods from the country that matches your Steam country setting. If you frequently move between countries, choose the country that is your primary residence, where you have a payment method."

Ha vásárláskor megbuksz a vizsgálaton -más régióból próbálsz vásárolni, mint amire jogosult vagy- azonnali (végleges) fagyasztást kapsz a fiókodra. Ezt a vizsgálatot nagyon szigorúan veszi a Steam, nem érdemes vele szórakozni.

Egyébként a Steam már nem engedi meg a más régióból ajándékba vásárlást sem, ha a két régió között 10%-nál nagyobb árkülönbözet van. Ezzel sok esetben megakadályozzák az US->EU ajándékozást is. Korábban a fejlett országok polgárait nem korlátozták semmiben. Csak a fejletlen országokkal szórakoztak, mert megtehették.

#98657 Out
Nem értem miért nem lehet megvásárolni! Csak ki kell írni, hogy EA, és ugye 4096-ig eleve nem is lehetne reklamálni a lassú haladás miatt. Utána meg csak simán kijelentik, hogy csúszásban vannak! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98660) Potyka03 válasza csaba951 (#98659) üzenetére


Potyka03
senior tag

Ez mekkora egy baromság... pedig simán lehetne jogom ahhoz hogy eldöntsem hogy mivel akarok vásárolni!!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#98661) Csapoati válasza Potyka03 (#98660) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Itthon a pékségben is tudsz dollárral fizetni? :)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#98662) Out válasza Csapoati (#98661) üzenetére


Out
addikt

Amilyen agresszív, szerintem tud ;]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#98663) Urguru válasza Potyka03 (#98660) üzenetére


Urguru
tag

Jogod nincs sajna csak lehetőséged...

(#98664) csaba951 válasza Potyka03 (#98660) üzenetére


csaba951
veterán

Én a török líra áraknak örülnék, de nem lehet! Sajna tudomásul kell vennünk, hogy mi a legdrágább (eu) régióba születtünk!:DDD

#98657 Out
Csak most esett le, hogy ez egy duplacsavar. Mert 4096 egyben 4K is! :))

[ Szerkesztve ]

(#98665) Potyka03


Potyka03
senior tag

Az egy dolog hogy személyesen boltba mivel fizetek...(értelem szerűen forint ha már itthon vagyok...) illetve ha elmegyek országba s ott is tiszteletbe tartom az ottani pénznemet,de online miért nem lehet rendelni bármelyik összeggel? Főleg ha egy nemzetközi applikációról beszélünk..... Akkor az ali-n,wish-en meg az ebay-en miért lehet más pénznemekkel fizetni?

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#98666) wjbhbdux válasza Potyka03 (#98665) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mert az ali pl. nembiztos hogy adózik minden országban a vásárlói után ;) míg a Steamen magyar adószámmal ellátott számlat kapsz minden vásárláshoz.
Egyébként meg ha dollárral fizetnél a Steamen, mint régen az Euro bevezetése előtt, a mostani árfolyam mellett sok játék drágább lenne ahol 1:1-ben áraznak, pl 50 dollár + 27% áfa 55.8 EUR lenne így meg 50-et fizetsz és a Valve állja az áfát az árból. Aztán vannak a becsületesen konvertáló kiadók mint a CDPR az új Witcher kártyajáték lenne 33.4 EUR ha dollárban fizetnél Magyarországról, de csak 25,9-be kerül, tehát majdnem 2500 Forinttal olcsóbb nekünk.

[ Szerkesztve ]

/s

(#98667) Solymi81 válasza Potyka03 (#98665) üzenetére


Solymi81
aktív tag

GOG-on pl. tudsz dollárban fizetni.
Amúgy meg ha egy adott országban nem azért fizetsz az adott pénznemmel mert tiszteletben tartod őket, hanem mert csak azt fogadják el. Plusz persze valutát is, csak épp váltásnál buksz :)

(#98668) Out


Out
addikt

Üdv!

Régebben a SteamTrade Matcher weboldalt használtam a kártyák cserélgetéséhez, de ahogy olvastam (és próbáltam) már nem működik. A Steam Card Exchange-n pedig nincs olyan kártya ami kellene nekem. Tud esetleg valaki egy másik hasonló weboldalt, ahol kártyákat lehet cserélni botokkal?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#98669) Out válasza Out (#98668) üzenetére


Out
addikt

Megjavult :C

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#98670) ollie válasza rasotamas (#98649) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

14 éves játék, nem reális elvárás, hogy fusson a mai operációs rendszereken.

***

(#98671) Robokutya


Robokutya
senior tag

Egy kis mikulás csomagba való
hátha még nincs meg mindenkinek:)
[url=https://www.steamgifts.com/giveaway/KMd4p/call-of-duty-4-modern-warfare][img]https://www.steamgifts.com/giveaway/KMd4p/call-of-duty-4-modern-warfare/signature.png[/url]

(#98672) lkristóf válasza Robokutya (#98671) üzenetére


lkristóf
senior tag

Ehhez melyik csoportba kell belépni?
You do not have permission to view this giveaway, since you are not a member of the required Steam groups.

(#98673) Tarokk79


Tarokk79
aktív tag

Unokaöcsémnek szeretnék karácsonyi ajándékba adni CS GO-t és Hearts of Iron IV-et.
Van steames fiókom, de nem tudom felvenni barátnak, mert nem költöttem az oldalon (vagy már nagyon régen). Így meg nem tudom ajándékba venni. Van erre valami megoldás?
Azon is gondolkodtam, hogy csinálok egy email fiókot neki és létrehozok egy steam accountot rá, és lényegében az email és steam accountot adom neki oda :).

Ha az Heart of Iron-t megveszem konzolokszervize honlapon, akkor azt be tudja regisztrálni a steamen?

(#98674) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

"This item cannot be added to your library because it is restricted from your country."

Tud erre valaki megoldást? UK-ből kaptam giftként egy játékot, de nem tudom aktiválni.
Nálunk is le van akciózva pont úgy, mint ott.
Több giftet is kaptam már ugyanígy, egyikkel sem volt gond.

(#98675) Segal válasza Tarokk79 (#98673) üzenetére


Segal
veterán

Persze hogy van :D
Nem muszáj költened hogy felold steamen ezt a korlátozást. Az is bőven elég ha a steames egyenlegedet töltöd fel. Ha jól emlékszem 5 euro kell de nyugodtan töltsd 10-el úgyis el fogod költeni.
Ha feltőltötted engedni fogja barátnak bejelölni unokaöcsédet és utána meg vásárláskor a steames pénzel fizetsz. Az sem baj ha nincs annyi az egyenlegeden mint amennyibe a játék kerül akkor megkér a steam hogy pótold a hiányzó részt pl bankkártyával.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#98676) KubanitoS válasza FoxiestFox (#98674) üzenetére


KubanitoS
veterán

Régiózáras játékot kaptál, ezt nem is fogod tudni aktiválni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#98677) FoxiestFox válasza KubanitoS (#98676) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nahát. Azt hittem, a régiózáras idétlenkedés már kiment a divatból. Na sebaj, ez legyen a legnagyobb bajom a Steammel.

(#98678) Tarokk79 válasza Segal (#98675) üzenetére


Tarokk79
aktív tag

Abból lehet gondom, ha megveszem az aktiváló kódot mondjuk a konzolokszervize honlapján? Be fogom tudni regisztrálni a steamen?

(#98679) Segal válasza Tarokk79 (#98678) üzenetére


Segal
veterán

Persze azt is be fogod tudni aktiválni de veheted valamelyik szürkeboltba is biztos olcsóbb mint a konzolok szervizénél.
A steam az egyik legdrágább hely ott akkor érdemes vásárolni ha el szeretnéd költeni a játékkártyákból, drágakövekből stb. szerzett steam pénzedet mivel kivenni nem lehet. :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#98680) ayo válasza FoxiestFox (#98677) üzenetére


ayo
addikt

azért nem találkozhattál ezzel, mert full zár van 2015 óta, tehát régiós trükközés ment ki a divatból :) :(

http://jateknaplo.blog.hu

(#98681) Golden9


Golden9
addikt

(#98682) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok,

A Steam letöltött, 50GB adatot a null mappába. Törölhetem, ideiglenes fájlok akartak lenni csak nem törölte? (CSM és CSD kiterjesztésűek)

(#98683) Golden9


Golden9
addikt

I am not a Monster Free for a limited time!

[ Szeretkezve ]

(#98684) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Euro Truck Simulator 2-höz akarnék DLC-t venni. Na most amit csak lehet dobozosan megveszem, de akad olyan amit csak digitálisan lehet, viszont ugye ezt utalással lehetne elérni. Na ez nekem nem pálya, mert ugyan akad bankszámla, de vállalkozói és arra ilyesmit nem vehetek.
Felfedeztem hogy van Steam feltöltőkártya is. Ha jól értelmezem akkor azt KP-ban fizetve kapok, és ezt a Steam pénztárcába aktiválhatom. Ezután pedig abból az összegből költhetek Steam áruházban, míg van pénz.
Aki csinált már ilyet leírná hogy ez pontosan hogy is megy? Több oldalon is láttam már ezeket a feltöltőkártyákat, de csak úgy nem merek beleugrani.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#98685) KubanitoS válasza Marci112233 (#98684) üzenetére


KubanitoS
veterán

Megveszed a kártyát és a benne lévő kódot aktiválod sztímben. Amúgy annyit megjegyeznék, hogy hatalmas mennyiségű és minőségű akciókból esel ki, csak mert nem szeretnél digitálisan vásárolni. Manapság ez már nem a jövő, hanem a jelen...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#98686) Marci112233 válasza KubanitoS (#98685) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a megerősítést.
Tudom hogy a jelen a digitális vásárlás, de csak ezért még nem nyitok egy új számlát is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#98687) eami válasza Marci112233 (#98684) üzenetére


eami
Topikgazda

PayPal. Csinálsz egy PayPal fiókot, bemész egy tetszőlegesen kiválasztott bankba és kpban befizetsz rá. Gyakorlatilag ez is utalás, csak kpval rendezed.

(#98688) Cyrin


Cyrin
addikt

letöltöttem a csgo-t a gyereknek win10-re intel 4600-as video van még csak a gépbe, de el se indul semmi. mi lehet a gond?

(#98689) chungee


chungee
addikt

Estét!

Váltottam SSD-re és a Steam nem hajlandó telepíteni játékot mondván a meghajtó írásvédett :( Mi a teendő:F

(#98690) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#98674) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Most pedig gond nélkül aktiválta ugyanazt a giftet. Nem változtattam semmi beállítást. :DDD

(#98691) SP4C3 válasza chungee (#98689) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha az SSD-vel minden rendben, akkor próbáld steamet admin jogokkal futtatni...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#98692) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
Tegnap megvettem az Artifact nevű játékot Steamen. Elindítottam, le kellett játszani 2 tutorial meccset. Ha ez megvolt, akkor már a menübe dob, megkaptam az alap paklit, lehetne játszani, meg kártyákat venni, meg nem tudom még mit, mert nem néztem meg semmit, kiléptem.
Mivel nem tetszett az egész, indítottam egy visszatérítés igényt.
Ma azt a választ kaptam, hogy:

Megvizsgáltuk a visszatérítési kérelmedet.
Jelen esetben nem tudunk visszatérítést nyújtani. E vásárlás játékbeli tárgyakat tartalmazott, amelyek felhasználásra, módosításra vagy átadásra kerültek.
Artifact - Játékidő: 84 perc
Call to Arms - Starting Items - Unpacked on dec. 7., 19:29
Megvásárolva: dec. 7. CET

Tehát nem adják vissza a játék árát, mert megkaptam az alappaklit a tutorial végén? Ez komoly? Nem adtam el, nem csináltam vele semmit.
Lehet ez ügyben tenni valamit, vagy ez tényleg így megy? Tavasszal kicsúsztam egy másik játéknál a 2 órából (2 óra 7 perc játékidővel), ezért elutasították, most meg ez... Van olyan eset, amikor tényleg visszafizetik a játék árát?

(#98693) edgR válasza hardline (#98692) üzenetére


edgR
őstag

Azért nem élhetsz a visszatérítéssel, mert elfogadtad, amit 60-as betűmérettel az arcodba toltak a 2 tutorial után, hogy "... ha elfogadod, nem élhetsz a visszatérítéssel ..."

Volt más gomb is, te az elfogadásra kattintottál. :U

(#98694) hardline válasza edgR (#98693) üzenetére


hardline
senior tag

Jah, mert ez egy teljesen visszafordíthatatlan valami. Tök logikus.
A választ köszönöm.

(#98695) sagem válasza hardline (#98694) üzenetére


sagem
addikt

Sokan azt szerették volna csinálni, hogy eladják a lapokat majd refundolnak, és/vagy megnézik, hogy jókat nyitottak e (eladás szempontjából), ha nem akkor refundolnak és megveszik újra. Add el a kártyákat amiket nyitottál, a játék árának fele visszajön kb, ha szerencséd van akkor akár az egész vagy több is :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#98696) edgR válasza hardline (#98694) üzenetére


edgR
őstag

Igen, teljesen logikus, hogy a döntéseinknek súlya és jelentősége van.

(#98697) csaba951 válasza hardline (#98692) üzenetére


csaba951
veterán

Ott van a figyelmeztetés a játék adatlapján, úgyhogy jogosan tagadták meg a visszatérítést.

Viszont suttyó dolognak tartom, hogy az alap oldalbetöltésen ez nem látszik. Csak ha már rákattintottál a READ MORE részre. Fogyasztóvédelmi szempontból valószínűleg aggályos, hogy a forgalmazó a termék lényeges tulajdonságát nem mutatja meg, szándékosan.

Refunds: Once you've claimed your Starter Decks and Card Packs you will be ineligible for an automatic refund of Artifact via Steam. Before claiming your Starter Decks and Card Packs, you will be able to play games against bots and other players using pre-constructed decks.

(#98698) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Mivel lehet most a kártyákat leggyorsabban kifarmolni? Milyen progit érdemes használni?

Előre is köszi! :R

HyperX

(#98699) sagem válasza csaba951 (#98697) üzenetére


sagem
addikt

Viszont ahogy írták is, maga a játék is figyelmeztet mielőtt kinyitod a paklikat, egyértelműen rá kell nyomni egy gombra, ezzel gyakorlatilag nyugtázod, hogy tudomásul vetted:) Szóval aki esetleg nem tudott róla az adatlap vagy a hírek alapján, az biztosan szembesül vele, így nem hiszem hogy szándékosan át akarnának bárkit is ezzel verni :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#98700) Samus válasza Skilly (#98698) üzenetére


Samus
addikt

Szerintem az ASF (ArchiSteamFarm) jelenleg a legjobb. GUI nincs hozzá, parancssorból fut, de jól teszi a dolgát.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.