Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#2851) Nathan Boggs válasza Diopapa (#2850) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

fél hónapos kb :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2852) Tengo


Tengo
aktív tag

Full cmos reset, aztán újra be kell állítani a BIOS-ban ami nem alaphelyzet és kiderül, hogy BIOS-ban volt-e a hiba.

(#2843) Gróf... Én még mindig tartom az állításom, hogy nem futhat memória független órajelen. már 10 éve szerelek gépeket, egészen biztos vagyok hogy ilyen nincs, attól függetlenül, hogy az alaplap mit jelez ki és egyáltalán mikori vagy milyen márkájú. Egyetlen memóriavezérlő van a processzorban és az csak egy órajelen működhet, aminek a memória szorzóval bővített értékét kell követnie a memóriamoduloknak.

[ Szerkesztve ]

(#2853) Gróf... válasza Tengo (#2852) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Én meg ha tudnám sem fogom bebizonyítani az ellenkezőjét, úgyhogy elfogadom. Ha valaki konkrét tényeket tud felvonultatni ettől eltérő eredménnyel, akkor "újratárgyaljuk".
Már csak azért sem kötöm az ebet a karóhoz, mert baromirég jártam a biosban (háli-stennek). Ha legközelebb turkálni támad kedvem, akkor majd jegyzetelek. De elállítgatni senki kedvéért nem fogom!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#2854) Nathan Boggs válasza Tengo (#2852) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Ha hazaértem, majd teszek egy próbát, mert úgy emlékszem, hogy kb. akkor kezdődtek a problémák, amikor a KMPlayert letöltöttem, az meg érthetetlen módon felrakott valami optimalizáló cuccot, amit tegnap megtaláltam és letöröltem a halálba. Nem tudom, hogy lehetséges-e, hogy ez belenyúlkált a beállításokba, de hátha a leszedésével helyreáll a dolog.

Ha nem, akkor cmos resetet vajon lehet menüből is csinálni, vagy csak úgy a tüskék átpakolgatásával? Nem értek hozzá, csak olvasgattam, szóval ha lenne gyári reset, az lenne a legjobb. Meg ilyenkor fel kell tenni majd újra valamilyen drivert, vagy azt nem állítgatja, csak a beállításokat?

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2855) Menthirist válasza Nathan Boggs (#2854) üzenetére


Menthirist
veterán

szeretem a kmplayert, de évek óta figyelemmel kell telepíteni, mert százötvenezer rejtett pipa van itt-ott hogy mit telepít még fel extraként.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2856) vaakuum


vaakuum
addikt

Én ezért is álltam át többek közett VLC-re minden gépen, amihez közöm van...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2857) Menthirist válasza vaakuum (#2856) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem is a vlc amúgy az elsődleges lejátszóm, kmplayert akkor használok ha nagyon csúszik a kép és a hang, és sokat kell játszadozni vele.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2858) Nathan Boggs válasza Menthirist (#2855) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Jajah, nem is értem, hogy ez hogy csúszott át, mert kiszedtem mindent, amit láttam...

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2859) Tengo válasza Nathan Boggs (#2854) üzenetére


Tengo
aktív tag

Windowsos programok nagyon ritkán tudnak BIOS-ban túrkálni. Előttem is írta valaki, ha egy pillanatra akad meg a boot és aztán újraindul, az simán lehet egy önellenőrzés, de így az okát nem lehet megmondani látatlanban. Kár hogy leszoktak a mostani gyártók az állapotjelzésről. Az én lapomon még van kijelző ami mutatja a stateket, arról azonnal kiderül bármi.

(#2860) Yllgrim válasza Tengo (#2859) üzenetére


Yllgrim
őstag

ASRock lapokon az elejen az onellenorzes. Nalam is szokott olyat csinalni neha, erdemes vegignezni a BIOS-t mik vannak bekapcsolva, mekkora ertekek vannak beallitva, nekem van allapotjelzo is es hogy hol akad el a boot. 30 sectol a lap jobb also sarkan van (ez nem az en gepem)

Ja, es lehet lockolni a BIOS-t hogy "semmi" se ferjen hozza.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2861) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Na kérem ha még nem lett volna elég a scife pew pew akkor itt egy újabb Infinity: Battlescape.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2862) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Akkor ha hazaértem és még van probléma, akkor vajon próbálkozzak tolni egy bios alapértékre állítást? (persze ha egyáltalán megtalálom, hogy hogy kéne :D)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2863) Yllgrim válasza Szőrös  (#2861) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez nem tunik valami coolnak :( Oke kis koltsegvetes, de SC most elszivja a normalis space combatra vagyokat, nehez lesz versenyre kelni vele, ezert meg nem adok ennyi penzt...

(#2862) Nathan Boggs : az lenne az igazi ha tudnad mit kell keresni es korrigalni :) Sajnos nekem kiesel a normal utvonalamrol, karacsonykor baromi dragak a jegyek, British Airways olcsobb mint a fapadosok :) 200£ each way, uh nem megyek en sehova :)

Alap beallitasok sem az igaziak, mindent tultol, valoszinuleg a memoriaid nincsenek beallitva, akkor csinalja a leggyakrabban az onellenorzest.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2864) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Ezen miert nem lepodok meg...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2865) Tengo


Tengo
aktív tag

Átépítettem a gépet, betettem 2 új ventit. 86fokról letornáztam 70 fokra a burntest alatti maximum hőmérsékletet. Bár kicsit hangosabb lett a gép, undervoltolni kéne picit a ventiket.

(#2860) Yllgrim Nekem is olyan 2 karakteres kijelzőm van a lapon. Iszonyatosan hasznos, főleg hogy sokat tuningolok, próbálgatok mindenfélét, és a saját gépemben szoktam tesztelni a hardvereket, ha kell ismerősnek gépet szerelni. Nem tudnák nélküle meglenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#2866) Yllgrim válasza Tengo (#2865) üzenetére


Yllgrim
őstag

Szerintem is nagyon hasznos, a legnagyobb gondom vele, hogy nem adtak hozza leirast melyik kod mit jelent, ugy kellett osszevadaszni. En nem vagyok a hive az "egy gombos tuning"-nak, szeretem egyenkent allitgatni a dolgokat :)

Ventiket tedd ventivezerlore, de az a 16C az szep :C :R

Lehet felrantom a memoriakat majd 3000-re megnezem mennek-e ugy es mit teljesitenek, nem kell meg nekem DDR4 egy darabig...

Sokan szidjak az ASRock lapokat de szerintem en most megragadok veluk, ez az OC formula nagyon lecso :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2867) PhilBrick válasza Yllgrim (#2864) üzenetére


PhilBrick
őstag

Karáncsonyra azért visszakapjuk! :C

(#2868) Diopapa válasza Szőrös  (#2861) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez is készül már egy ideje...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2869) TESCO-Zsömle válasza Diopapa (#2868) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Készült. Ha jól látom, több mint egy éve semmi update...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2870) Tengo válasza Yllgrim (#2866) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nincs olyan venti vezérlő amit a gépről lehet irányítani? Nincs ODD hely a házamban, a vezérlőért nem nyitogatnám mindig.

Amúgy azzal értem el ezt a -16 fokot hogy a ház elejébe költöztettem a radiátort, és a házból minden más vennti kifele fújja a levegőt, így a negatív légnyomás minden levegőt előről szippant be keresztűvl a radiátoron. Sokat esett a víz hőmérséklete is így nem fogja befűteni az egész gépet. Olyan légáram lett a gépben, hogy itt ülök mellette és folyamatosan érzem hogy áramlik a gép felé a levegő.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2871) Yllgrim válasza Tengo (#2870) üzenetére


Yllgrim
őstag

De, a Phanteks ad ilyet a hazamhoz, dobozka nelkul, csak a nyak, ezt bent fel tdom casvarozni es csoki.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2872) Tengo válasza Yllgrim (#2871) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ez király. Az én házam,hoz is van fan hub, de az uncontrolled. Minden max fordulaton megy. Amit külön lehet venni hozzá, azt nem ismerem. Lehet az is PCről lehet irányítani. Meg is nézem.

# [link] 30 dollár viccnek is rossz.

[ Szerkesztve ]

(#2873) vaakuum válasza Yllgrim (#2871) üzenetére


vaakuum
addikt

Gondoltam megnézem a képeket a galériájában, erre mi fogad? :Y
Soon ;]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2874) Szőrös  válasza Yllgrim (#2863) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez már egy baromi régi projekt, ahogy látom a dizájn is változott egy picit. Inkább az Elitere hajaz semmint az SC-re.
A támogatáson még én is filózok.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2875) vaakuum


vaakuum
addikt

Beterveztem egy kellemse koraesti guggolásos edzést, hosszú hétvége, lehet regenerálódni, meg izomlázasan csoszogni odahaza... egy órája betoltam a koffeines multivitaminomat, és pörgök mint a kemotoxos-légy. Ha túlélem az edzést, bezuhanok a gép elé, és szíjjelszaggatomazösszesvandultakitmeglátok .....aztán majd holnap átbindelem a billentyűzetet.

Gyorsan össze kell szedni még RECET, amíg van ingyen hajó, hogy utána is tudjak játszani. Bár lehet ha az aurorára vennék csak két fegyót +rakétát, annak az árát folyamatosan ki tudnám farmolni...
A sima MR+ csomagomnál szerintetek lehet ilyet csinálni, vagy AC-ben a recből vett fegyvert és pajzsot csak recből vett hajóra lehet rakni? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2876) GypsFulvus2 válasza vaakuum (#2875) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nem tudom hány éves vagy, de az edzés előtti koffeinnel, meg a többi "bedurrantóval" qrvára vigyázz. A lehető legjobb módszer egy tartós kardiológiai probléma összszedésére. Persze, jobban megy tőle az edzés, de szívet már középtávon is kicsinálja.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2877) vaakuum válasza GypsFulvus2 (#2876) üzenetére


vaakuum
addikt

Igyekszem vigyázni. 2 kávéval egyenértékű, és egy héten maximum kétszer alkalmazom... ezen kívül 0 a koffeinfogyasztásom, és nincs más bedurrantás, csak sima multivitamin pakk. Talán ezért is tud megpörgetni még mindig. :U

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2878) Volfram42 válasza vaakuum (#2877) üzenetére


Volfram42
senior tag

Nekem szerencsére nagyon ritkán kell ilyesmit használnom. Nincs vele bajom, de nem érzem szükségét.
Monster Pack-ban van koffein és melóban azért lecsúszik néhány kávé is. Na azt kéne teljesen elvetnem. Nem tesz jót a csersav a gyomromnak.
A lényeg, hogy öt ét kihagyás után szombaton lesz az első lábazásom. Na arra lehet, hogy én is dobok be egy Hot-blood-ot, mert tuti meg fogok dögleni. talán a lábat utálom a legjobban kihagyni, mert utána az első egy-két edzés során nagyon hajlamos savasodni a combom. Szóval igazi bekakilás lesz a vasárnapom az tuti.:)

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#2879) GypsFulvus2 válasza Volfram42 (#2878) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ehhh. 1 éve én is abbahagytam az edzést. Pedig már egész messzire jutottam vele. :((
vaakuum: Csekkold azért le pulzusmérővel, edzés után mennyi idővel tér vissza a nyugalmi, 60-72 közötti pulzusod. Ha 1 óra, vagy több, akkor a használata nem ajánlott.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2880) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Jensen :) :K

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2881) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#2880) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak tudnám, hogy miért a legvégére indexelve osztotok meg videókat...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2882) Yllgrim válasza TESCO-Zsömle (#2881) üzenetére


Yllgrim
őstag

duplo :U

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2883) Yllgrim válasza TESCO-Zsömle (#2881) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hat nem tudom... :) En nem ertek ehhez, biztos a lelkesedes miatt van ez :B

Ne OFF-olj az OFF-ban, oke? ;]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2884) mrfire


mrfire
őstag

Most regeltem SG.hu-ra, de nem használhatom egy napig az accom. Viszont ma szeretném feltenni a kérdést, mert holnap már mindegy lesz. Megkérdezné valaki helyettem a The Forest topikban a következőt?

Úgy tudom egy-egy frissítés után nem lesz használható a korábbi mentés. Ez mindig így van? Mert most lesz egy frissítés nemsokára, amit elhalasztottak holnapra, és jó lenne tudni, hogy megmarad-e az állás. Köszi!

(#2885) TESCO-Zsömle válasza mrfire (#2884) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Done.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2886) mrfire válasza TESCO-Zsömle (#2885) üzenetére


mrfire
őstag

Köszi! :R

(#2887) vaakuum válasza Volfram42 (#2878) üzenetére


vaakuum
addikt

Én is egy monstert toltam tegap, nekem az az öszes koffein hetente kétszer. Öt napon meg multi pro pakkot szedek.
A lábazás jó volt teganap, a budira sem esett jól ráülni már reggel. Mi lesz itt még estére :Y Sajnos nekem mindig izomlázam van intenzív edzés után.
Ráadásul este asszonnyal azt is kitaláltuk, hogy szombat délelőtt családi programként elmehetnénk testvéreimmel is edzeni. Ennek mindig megvan a feelingje, amikor 3 csajjal bevonulok az edzőterembe :DDD
Csak nem tudom, melyik részem nem fog fájni. Max mellezek, abban úgyis csirke vagyok :O :F

szerk: pulzust utólag nem szoktam mérni :( de szerintem visszamegy, mert mire a bicajról leszáltam, már akkor is csak 100 körül járt, pedig ott is tekertem rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2888) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Derek ujabb szuper joslata :)

[link]

Szerinte Wingman jateka DOA (volt mar nyaron) ehhez kepest felkerult steamre :)

(#2889) TESCO-Zsömle válasza Malibutomi (#2888) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

[link]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2890) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

(#34629) Razzul válasza TESCO-Zsömle (#34617) üzenetére

A Talio-elv már kétezer éve kikopott a kultúrából.

Papíron?

(#34632) GypsFulvus2: Több olyan része is van a világnak, ahol még mindig így ítélkeznek.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2891) Volfram42 válasza vaakuum (#2887) üzenetére


Volfram42
senior tag

Az megszokott ha mindig van izomláza az embernek, de az elviselhetetlen savasodás az nagyon nem jó.
Ha jól kajálsz azzal tudsz segíteni rajta. Persze egyén függő a dolog. Szerencsére én nem nagyon szoktam. Még akkor sem amikor úgy széthajtottam magam, hogy majdnem elestem egy eldőlt vizes palackban, mert nem tudtam felemelni a lábamat. A parancs kiment, de nem engedelmeskedett az a fránya láb. Azt mondta, hogy fáradt.:) Mondjuk ilyen csak egyszer volt.
Várom a holnapot. Akkor tuti megdöglök.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#2892) Razzul válasza TESCO-Zsömle (#2890) üzenetére


Razzul
senior tag

Lebuktam a csúsztatásommal. A kikopott talán erős, de a lényeg, hogy az európai kultúrának már nagyon régóta nem része, nem veszik példának. De sajnos más helyeken tényleg igen. A lényeg, hogy nem ezt kellene alapnak venni. A rossz cselekedetek akkor is rosszak, ha valaki azért követi el, mert vele rosszul bántak. De ez már nagyon OFF.

Amúgy nem vagyok buddhista. Miből gondolod?

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#2893) TESCO-Zsömle válasza Razzul (#2892) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tény, hogy a jogrendszernek nem része a szemet szemért elv és a szó szoros értelemben az európai kultúrában már ritkán találkozni vele, de maga a megtorlás, a visszavágás bizony itt is része a mindennapoknak. Attól, hogy most önbíráskodásnak vagy "road rage"-nek nevezik, a dolog még nem lesz más. Engem például két hete szívatnak melóhelyen, mert szóvá mertem tenni valamit...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2894) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Szar van a palacsintában. Megkaptam az új MSI R9 380 4GB Gaming OC krátyámat. Bontatlan csomagolásban volt, új. Beraktam a régi helyébe, de a gép nem indul el. Egyetlen hangot sem hallat, nincs pittyenés, semmi, a monitor nem kap jelet. A Vinyók hallhatóan működnek, felpörögnek, de nem tölt BIOS-t semmit. Gondoltam biztos rosszul érintkezik, ki-be pattintottam, de semmi változás. Az alsó, 8 sávos PCI-Exress slotban is u ez a helyzet. Se kép, se hang. A kártya ventillátorai felpörögnek, a led-es logo világít. Két db 6 pin-es csatlakozóról kap áramot, pont, mint a régi kártyám. A TDP-je 190 W, a régi kártyámnak 180 W volt, a tápom 600 W-os. Visszatettem a régi HD 5870-et, az hibátlanul működik. Valami ötlet esetleg? :((

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2895) Razzul válasza TESCO-Zsömle (#2893) üzenetére


Razzul
senior tag

Igen, a mindennapoknak része az önbíráskodás, ez igaz, de nem véletlenül került ki a jogrendből ez a dolog. :K

Alapvetően szerintem az ilyen érzelmi alapú ítéletek nem helyesek, amiatt amit korábban is írtam. Természetes, hogyha pl. basztatnak a melóhelyen akkor dühös leszel. Vagy ha valakinek a hozzátartozóját megölik akkor bosszút akar állni és megölni a tettest.

De pont emiatt nem az, akit megsértettek ítélkezik az elkövető felett. Ugyanúgy megszívatnád aki téged piszkált, vagy az aki megölte valakinek a szerettét, halott lenne. De akkor te se lennél jobb az elkövetőnél, ahogy az sem aki a másik halálát kívánja. És ha ez a törvény, miután megölték a gyilkost, azt is végezzük ki, aki az ítéletet hozta? Vagy azt aki bosszút állt? Mert a rossz cselekedet akkor is rossz, ha amiatt követik el őket mert valakivel rosszul bántak. Emiatt van a bíróság és az állam, hogy az érzelmek felett állva, racionális ítéletet hozzon.

(Most téged használtalak példának, de nem rólad van szó, hanem a Talio-elvről. Csak példa volt.)

Stat crux dum volvitur orbis

(#2896) Diopapa válasza GypsFulvus2 (#2894) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudok másra gondolni, mint hogy beteg a kártya. Nekem 550w-os tápom van és simán elviszi a 280x-et, pedig az többet fogyaszt.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#2897) GypsFulvus2 válasza Diopapa (#2896) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Lehet, csak az a furcsa, hogy meg sem nyikkan a gép, ha benne van. A pittyenésnek el kellene hangoznia, aztán pedig annak pitty-piritty hangkódnak, ami a VGA hibát jelzi. E helyett olyan, mintha kifagyasztaná az egész gépet, BIOS-t mindent. Fura. Be is voltam xarva, hogy hazavágta az egészet, de régi 5870-el minden hibátlanul működik, hála az égnek. Létezik olyan, hogy a VGA-t mondjuk az alaplap azért nem tudja kezelni, mert nem a legfrissebb a BIOS? Vagy hogy BIOS resetre van szükség VGA csere után? Régen nem volt ez ilyen bonyolult dolog... :O

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#2898) Menthirist válasza Malibutomi (#2888) üzenetére


Menthirist
veterán

Derek jóslási módszere :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2899) Tengo válasza GypsFulvus2 (#2897) üzenetére


Tengo
aktív tag

Nem sok köze van a BIOS-nak a VGA-hoz, max a PCIe interface Bus speed-et lehet állítani amitől nem bootol be, de ahhoz nem hiszem hogy hozzányúltál. Nézd meg az összes kimenetet a kártyán amivel csak hozzá tudod kötni a monitorodhoz, DVI HDMI DP. Lehet valamelyik port kiment.

(#2900) Tengo válasza Tengo (#2899) üzenetére


Tengo
aktív tag

Illetve ha van 2x2 pcie 6pin a tápodon, rakd be mindkét kártyát a gépbe, a régi legyen a fő kártya hogy a hardverkezelő felismeri-e egyáltalán a kártyát? Más most nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.