Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#2151) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Na vajon igaz lesz a pletyka?
https://ipon.hu/hir/a_microsoft_az_amd_felvasarlasan_gondolkodna/34917
Gyorsan csinálják és lehet maradok AMD-nél :)

Tea az élet!

(#2152) Yllgrim válasza ttamashu (#2151) üzenetére


Yllgrim
őstag

Most nincs semmi gondom AMD-vel, valaki bevasarolja magat, dob egy kis zsetont, megindulnak fejlesztesek, de majd kialakul, jelen pillanatban ez nem nagyon erint minket.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2153) Menthirist válasza ttamashu (#2151) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez a pletyka kb évente bukkan fel. Majd csak akkor tudjuk meg hogy most igaz lesz-e, ha bejelentik. Az MS-nek mindenesetre nem kellene még egy trösztellenes per a nyakába. Ugyanez a helyzet az Nvidia és az Intel felvásárlásnál is.

Amúgy akár igaz hogy felvásárolják, akár nem, biztos hogy rövid úton nem lesz érdemi változás, eleve lebonyolítani idő, másrészt a pénzfrissítés hatása sem azonnali.

Egyébként nekem sincs semmi bajom az AMD-vel, kár hogy a Fury-k gyengusok fullHD-ben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2154) PhilBrick válasza ttamashu (#2151) üzenetére


PhilBrick
őstag

Akkor nyugodtan lecserélheted. Régi és rossz pletyka.
A Radeon lesz külön cég és lesz valószínűleg új befektető is. A proci üzletágért meg jelenleg senki sem adna pénzt...

(#2155) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#2153) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De miért lenne tröszt? A M$ semmilyen téren se konkurenciája az AMD-nek. Kivéve talán a Vulcan-t.

A nagyobb baj inkább az, hogy legutóbb a Nokia felvásárlásával sem mentek semmire.

Jobban örülnék, ha a Samsung vásárolná fel az AMD-t. Bár közvetlenül -relatíve- keveset tudnának felhasználni saját termékekben, de szereznének pár újabb platformot, ahol odapörkölhetnek a nagy rivális Intel alá.

(#2154) nowan: Az is ki lett tárgyalva. A Radeon nem lesz külön cég, továbbra is az AMD része marad, csak strukturálisan jobban elkülönítik.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2156) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#2155) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem az AMD-nek. Tudod, AMD, Microsoft, Xbox One, Sony, Playstation 4...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2157) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#2156) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És az mit számít? Erre a generációra már élő szerződések vannak, ha kekeckednek a versenyhivatal úgy megvágja őket, hogy belefeketednek. Arról nem beszélve, hogy azért egyrészt jó profit van belőle, másrészt nem ezen múlik, hogy valaki XO-t vagy PS4-et vesz. Sosem a HW-en múlt, max a PS3-nál, amit sokan a 2x drágább Blu-Ray lejátszók helyett vettek.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2158) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#2157) üzenetére


Menthirist
veterán

De lesz PS5 és Xbox Two is, és a Sony elég szar helyzetbe kerülne, ha nézhetne új architektúra felé (mert gyanítom már elkezdték a munkát a chipen, és könnyen lehet hogy az is AMD APU lenne)

A kekeckedés pedig sokféle lehet, a gazdasági versenyhivatal pedig megpróbálja nem utólag rendezni a helyzetet, hanem tenni az ellen hogy ki se alakulhasson a gyanúja, hogy a versenytárs ilyen hatalmat kaphasson. Nem kell nagy keresztbetétel, csak kissé magasabb megszabott ár, vagy gyártási priorizálás. Lehet jogilag úgy manőverezni, hogy hivatalosan ne legyen még jogellenes, de legyen kellemetlen a Sony-nak. No meg ha be is akasztanak, a Sony perel, az MS védekezik, elperelgetnek 1-2 évet, szerinted az mi kár? És nem feltétlen fok sokat jelenteni az sem, ha végül kárpótlást kell fizetnie az MS-nek.

A versenyhivatal szerintem emiatt is simán elkaszálná az ötletet. Vagy ha nem, nagyon nagyon komoly záradékok lennének a háttérben. Lényeg hogy nem lehetetlen, de nem túl valószínű.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2159) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Alakítgattam a klán TS-t. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2160) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#2159) üzenetére


Szőrös 
veterán

Akkor már kérek egy Drake csoportot is valamint egy Utáljuk közösen Poe-t is. ;] :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#2161) Yllgrim válasza TESCO-Zsömle (#2159) üzenetére


Yllgrim
őstag

Aki raer ilyenekre :P Faintos amugy, Anvil, Misc fontos :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2162) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#2161) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azoknak xar a logója 16x16-ra. Bár a MISC még talán megoldható, de egymagamnak egyelőre a két szoba is sok.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2163) ttamashu válasza TESCO-Zsömle (#2162) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Tegnap ketten voltunk :P
Bár közben el kellett tünnöm másik ts-re de lélekben ott voltam :D

Tea az élet!

(#2164) TESCO-Zsömle válasza ttamashu (#2163) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, mert ez nem az a TS, ahol ketten voltunk, hanem a régi WoT-os klánomé. :P

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2165) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Na ez tényleg off lesz:
Miért kell ezzel a minősíthetetlen pirosas címlappal próbálkozni. Srácok! Nyugodtan dobjátok a kukába, mert förtelem!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#2166) Drenadar válasza Gróf... (#2165) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Hol? ki? mi?

Tudnám hogy miről beszélsz sokat segítene :|

[ Szerkesztve ]

(#2167) Nathan Boggs válasza Drenadar (#2166) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Azt hittem, hogy csak én nem értem, gondoltam megvárom, ameddig valaki válaszol rá, de akkor nem erről van szó :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2168) Drenadar válasza Nathan Boggs (#2167) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Nagyon sokan vannak akik azt hiszik mindenki éppen arra gondol és azt látja amit ő, és mindenféle link, hivatkozás kép nélkül kezd el arról beszélni.

PL: hirdetéseknél: _(privátba)

Megvan még a "CUCC"? Cserélnéd egy 5 évesre?
És akkor találd ki mire gondol szerencsétlen észlény :D

(#2169) Menthirist válasza Drenadar (#2166) üzenetére


Menthirist
veterán

van egy olyan tippem hogy arra gondol, hogy a prohardver a fő fő reklámhoz igazítja az oldal palettájának színét. Most éppen piros, de ha a prohardver.hu-s star citizen topic linket átírja mobilarena.hu-sra, akkor ugyanide jut, de más színpalettával.

Próbáljátok ki:
http://prohardver.hu/tema/star_citizen_off_topic/friss.html
http://mobilarena.hu/tema/star_citizen_off_topic/friss.html
http://itcafe.hu/tema/star_citizen_off_topic/friss.html

de lehet másra gondolt, ennyiből nehéz kitalálni gondolatolvasás nélkül :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2170) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#2169) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na jó, de:
1 - Itt a fórumban minden a régi.
2 - Ha az oldallal van baja, miért a Star Citizen topikba jött
+1 - És miért hiszi azt, hogy ezért mi felelünk?*

* - Lehet azért, mert napok óta a Starcitizen.hu fórumáról diskurálunk és az oldal korábban ugye ide dobott fórum címén.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2171) mrfire


mrfire
őstag

Az új HSZ jelzését többé kevésbé sikerült megoldani a fórumunkon. Sajnos a fórumok kategóriában nem jelzi csak a témák előtt, de több, mint a semmi. Bár én már szeretnék áttérni inkább phpBB-re, ahogy javasoltátok, de addig is ez megvan.

(#2172) Yllgrim válasza mrfire (#2171) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ki az a PhilBrick? :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2173) mrfire válasza Yllgrim (#2172) üzenetére


mrfire
őstag

Nem tudom, gondolom valaki új.

(#2174) Drenadar válasza mrfire (#2173) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

érdekes mi? Olyan arcok tűnnek fel ott a fórumon akikről még nem is hallottunk.... valamiért ide a PHra már nem jutottak el...

(#2171) mrfire: hát akkor csináljuk... átimportáljuk az egészet, leteszteljük a login átírást, lehet hogy sokan nem is fognak észrevenni sok mindent...

[ Szerkesztve ]

(#2175) Gróf... válasza Menthirist (#2169) üzenetére


Gróf...
aktív tag

De nem volt lehetetlen!
Valóban megfeletkeztem róla, hogy mások nem feltétlen a PH címoldaláról érkeznek a fórumon keresztül, hanem direkt linken.
Hogy miért ide? Mindig az aktuális topic-ban szoktam jelezni, hátha valaki közelebb van a tűzhöz mint én és hatást tud gyakorolni a működtetőkre!

Elnézést kérek, hogy kizökkentettelek benneteket az off-olásból! :)

Azt észrevettétek már, hogy a böngészők helyesírás ellenőrzője nincs tisztában az igekötő és ige kapcsolatának szabályával? :D

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#2176) ttamashu válasza Gróf... (#2175) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Sőt azt is észrevettem, hogy sokszor az emberek sem :D

Tea az élet!

(#2177) PhilBrick válasza Gróf... (#2175) üzenetére


PhilBrick
őstag

Dehát a piros a klasszik!? :DD

(#2178) TESCO-Zsömle válasza Gróf... (#2175) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És azt észrevetted, hogy ezt a szót nem jelöli hibásnak: asszem? :W

(#2177) nowan: Forza Scuderia! :C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2179) Yllgrim válasza Gróf... (#2175) üzenetére


Yllgrim
őstag

Reg volt az iskola mar, 18 eve erettsegiztem, azota csak romlik a helyzet :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2180) Drenadar válasza Gróf... (#2175) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Senkinek itt semmi köze a PH lapcsalád marketing stratégiájához, hogy mikor hogyan mit hirdet... (nem hiszem hogy egy reklámszerződést azért felbontanak, mert nekünk nem tetszik az oldal kinézete emiatt)

Én special a logoutról nyitom meg a fórumot...

(#2181) mrfire válasza Drenadar (#2174) üzenetére


mrfire
őstag

Amint elértem Eyesist, de lehet más lehetőségek is szóba jöhetnek, mint az sc.hu-ra feltenni.

(#2182) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Kis olvasni valo, nincsenek benne UFO-k, de kis csillagaszat igen.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2183) Nathan Boggs válasza Yllgrim (#2182) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Lehet, hogy az összeolvadásukat már nem fogom látni...

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2184) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Engem már zavar Ben látványa néha, ennyire elhízni már nagyon nem normális. Még magához képest is.

(#2185) Nathan Boggs válasza PhilBrick (#2184) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Akkor neked szól a videónak ez a része :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2186) Yllgrim válasza PhilBrick (#2184) üzenetére


Yllgrim
őstag

Van hogy baromi nehez kimaszni egy spiralbol, neki aztan eleg sok melo meg elkotelezettseg kellene hozza. Meg kb 2 ev, de nem lehetetlen persze.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2187) PhilBrick válasza Nathan Boggs (#2185) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igen, részben ezért bukott ki belőlem....

(#2186) Yllgrim
Ok, de ez már az életével játszik kategória!

[ Szerkesztve ]

(#2188) Menthirist válasza PhilBrick (#2187) üzenetére


Menthirist
veterán

Az ember mindig az életével játszik, vagy így, vagy úgy :)

btw magamon is látom, hiába eszek egészségesebben mint bárki a családban, hiába igyekszek beszuszakolni némi mozgást is hetente 1-2x, a napi 9 óra munkahelyi és 3-4 (5-6) óra itthoni ülés (munka, hobbi, kikapcsolódás, stb), és az átlag 5-6 óra alvás bőven megteszi a hatását.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2189) Yllgrim válasza Menthirist (#2188) üzenetére


Yllgrim
őstag

Szinten zenesz, erosen gondolkodom hogy beiktatok 3 havi pakolos melot ket IT szerzodes koze.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2190) Menthirist válasza Yllgrim (#2189) üzenetére


Menthirist
veterán

Annyi hogy én nem :) Mármint én szeretem a munkámat, a hobbimat és a kikapcsolódásomat is, és ezekről nem akarok lemondani. Az alvásból már nem tudok többet elvenni, így kész, ennyi idő van :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2191) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Hát, az az igazság, hogy ez egy borzalmas dolog, valamilyen szinten én is benne vagyok, viszont szeptember elején elkezdtem lejárni kondiba, de most nem úgy mint legutóbb, keményen odatettem magam. Egy hetet voltam eddig, mert éjszakai kinti munka során megfáztam, meg lesz fizikai felmérő és nem totál kifáradva akarok menni, de az egy hét hatására leszaladt 5-6 kiló. Szóval fizikai után odab*szom magam :D És ugyanúgy kajálok, mint eddig, amivel ez előtt nem csökkent semmit. Szóval fontos a kaja is, de a lényeg tényleg a mozgás.

Persze még szerencsére olyan állapotban vagyok, hogy ezt könnyedén el tudom kezdeni, Bennek valószínű, hogy az elején szakember segítsége kéne.

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2192) Menthirist válasza Nathan Boggs (#2191) üzenetére


Menthirist
veterán

Azért ezzel óvatosan, mert ha ilyen gyorsan megy le 5-6 kiló, akkor az bizony nem zsírból ment le, hanem folyadékból és egyébből. Ami így megy le, az egy újabb héten vissza is jöhet.

#2193: nem feltétlen. visszajöhet egy hét múlva. Vagy a következő hónapban. Vagy ha tartod ezt a tempót, akkor lehet hogy nem jön vissza, de a lényeg hogy zsírból nem lehet egy hét alatt 5-6 kilót fogyni egészségesen.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2193) Nathan Boggs válasza Menthirist (#2192) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Én is arra gondoltam, de azóta már eltelt az a hét, amin vissza kellett volna jönnie :D

Egészségesnek biztos nem volt az, egy hétig nem tudtam megmozdulni utána :D A lényeg, hogy hosszú távon el kell köteleznie magát az embernek, anélkül nincs kiút, próbáltam már én is mindenfélét, másképp enni, stb., de sajnos szenvedni kell érte :( Majd meglátjuk, szólok, ha visszajött :D

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2194) Yllgrim válasza Nathan Boggs (#2193) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nekem volt egy jo edzestervem, azzal fogytam ugy 10-15 kilot 2-3 honap alatt, mar nem emlekszem pontosan, gondolkodom megint rajta.

Viszont vegre vannak ujra szepsegek a Bukk-ben! :)) Megyek oktoberben a szabimon Readingbe, itt van egy farkasnevelde, kivancsi vagyok rajuk eloben. Lehet egyet "adoptalok" is :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2195) Menthirist


Menthirist
veterán

Végre kiadta az Epic az Infiltrator demót is (ingyenes unreal motor esetén a learning alól lehet leszedni). Buildeltem magamnak egy pakkot belőle (3-4 giga), mivel amúgy már az editor is vagy 20 perc alatt indult el a projekttel (lebuildelte a shadereket), és maga a package készítés is volt vagy 40 perc :)

Mindenesetre 50-65 fps, kivéve a végét (3:10 körül), ahol sok a törmelék, beesett 35-re egy pillanatra. De leginkább 58-62 fps volt végig.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2196) Menthirist


Menthirist
veterán

illetve közben lett issue council-om.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2197) mrfire


mrfire
őstag

Hú, nem tudtam, hogy Ben ennyit hízott. Neki már zsírleszívás kéne meg gyomorgyűrű. :( De a Star Citizen miatt most nem hiszem, hogy elhúzhatna egy ilyenre. Bár én a helyében akkor már az asszonyt is elküldeném, ha én megyek. :D
Én heti 3x 40 perc szobabiciklizéssel letudom a mozgást. Barna kenyér, barna rizs, tönkölyliszt, inkább sali és -3 kanál cukor a napi teából (most már csak citrommal). Tavaly 1-2 hónap alatt fogytam 10 kilót, azóta nem nagyon megy lejjebb, de már elértem azt az átlagot, amit nem akarok mindenáron letornázni. Most csak 6-7 kilóval vagyok több, mint középiskola után, amikor volt rendszeres tesi.

(#2198) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Aki Warship-ezik, felvehetne, rupsz :)

Amcsi lvl1-es ladikom mar van :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2199) Malibutomi válasza Yllgrim (#2198) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En warshipezek :)

(#2200) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#2198) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én is, de T4 a legkisebb. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.