Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#2501) Yllgrim válasza Nathan Boggs (#2500) üzenetére


Yllgrim
őstag

Na letamadtam Linus bacsit es lepacsiztam vele, tetszik hogy ilyen kozvetlen, mondjuk sok eselyt nem hagytam neki :)

IoT-re ( internet of things) nagyon oda kell figyelni, hasznos dolog, sok penz van benne es az osszeallt konzorcium le fogja tollni a torkunkon az elkepzeleseit... Elegge fura es szar erzeseim vannak ezzel kapcsolatban, du meg bemegyek par IoT eloadasra aztan majd meselek, bar az eloadasok anyagai fent vannak a neten, igaz az eleg kivonatos...

Van egy olyan erzesem ez az igazi trojai az eletunkbe, a mobil csak a kezdet...

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2502) Nathan Boggs válasza Yllgrim (#2501) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Hát ez a fractal ház akkora, mint a ház o.O Készül a telepítőUSB, mert persze ehhez az egy mozzanathoz kellett volna a CD meghajtó :D:D:D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2503) Nathan Boggs válasza Nathan Boggs (#2502) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Na hát valamit nem jól csinálok asszem :D Összekötöttem mindent, viszont a monitor nem érzi a gépet. Most olyan béna kis kábelem van a monitorhoz, aminek mindkét fele ugyanolyan, és nem oda megy, ahol az r390 van, annak van másik csatlakozója, viszont olyan kábelem meg nincs :D

A R390 csatlakozójából kéne mennie a monitorba a cuccnak? :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2504) Nathan Boggs válasza Nathan Boggs (#2503) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Na bocs a spamért, de későn jönnek a felismerések és már nem tudok szerkeszteni :D

Tehát, a monitor (most kiköltekeztem, úgyhogy ez egy átmeneti béna, ha nem jön be) VGA kimenettel van. Viszont a kártya, ha jól látom DVI kimenettel. Ez vajon lehet? Szóval ha veszek egy VGA DVI átalakítót, akkor minden gondom megoldódik?

Ok, nem minden, mert a határidők akkor is a nyakamon maradnak munkahelyen, de a képernyővel? :)

Többet nem spammolok egyedül.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2505) Yllgrim válasza Nathan Boggs (#2504) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ja, atalakito ha van, az olcso sztem, adnek ha itt lennel a kozelben :)

Ha kesz vagy, kepek... :)

Azt a videot majd megnezem otthon, ket ora...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2506) Nathan Boggs válasza Yllgrim (#2505) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Köszi :D

Na majd akkor holnap rendszergazdát megkérdezem, hogy nincs-e neki elfekvőben... persze amúgy, hogy holnap dolgozom fél 8-ig a világ végén, ahol alig van valami számítástechnikai bolt... Amúgy párszáz forint a cucc, ahogy néztem.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2507) Menthirist válasza Nathan Boggs (#2506) üzenetére


Menthirist
veterán

Igen, amíg dvi-ból akarsz vga-t, addig nincs gond. A bonyoldalmak (részben legalábbis) akkor kezdődnek amikor displayportból akarnál dvi-t :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2508) Nathan Boggs válasza Menthirist (#2507) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Most tudom, hogy miről beszélsz, mert a kártyához adtak egy füzetet, aminek a hátulján le vannak ezek *rajzolva :D Na akkor holnap este újabb próba :D

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2509) Yllgrim válasza Menthirist (#2507) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem tema, hegyekben all az is nalunk... Csak messze vagytok... :) DVI<->VGA egy kis lofutty, fillerekert kellene adjak, a hp 5300 desktopjainknal kellett sok, e700-asokhoz meg dvi-dp, thinpadekhez mdp-dvi monitorra kotni vagy dp-dvi... De jo hogy mar nem csinalok olyat... Lenovo tiny (m93p) egy fokkal jobb (dp-dvi) de a vdi a tuti ilyen szempontbol, ha jol van kitalalva, ahol most vagyok az szar, MS alapu ganyolt szar, de hat hozott anyagbol kell dolgozni :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2510) Nathan Boggs válasza Nathan Boggs (#2508) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Na a TV-re irányítva megy :) Legalább a windowst fel tudtam tenni, meg látom, hogy működik :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2511) Menthirist válasza Yllgrim (#2509) üzenetére


Menthirist
veterán

hát csak egyrészt árban marhára nem ugyanott van, másrészt pedig ugye bejön a passzív/aktív átalakító fogalma, mihez mikor melyik kell, vegye-e meg az ember a 6-8 ezer forintos jobb minőségű aktívat, vagy nem lesz gond a sóherkedéséből, stb. A 25 dolláros Sapphire átalakítóra is 90 nap (!) garit adnak, és nem kevés embernek halt meg fél éven belül. Ehhez képest dvi-vga átalakítót kapok 1-2 dolcsiért.

ráadásul a portnál is van kavarás, ott is kétféle van, a fury-n ha jól tudom két olyan van, ami elég befogadó az átalakítókkal szemben (szerintem ezek lehetnek passzívak is).
De elég megnézni, milyen átalakítókat ajánlanak az amd-nél:
http://support.amd.com/en-us/recommended/eyefinity-adapters

displayport to dvi dual link: 110 dolcsi és 2560x1600-ig bírja...
single link-es meg van 30 és 60 között...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2512) Menthirist válasza Menthirist (#2511) üzenetére


Menthirist
veterán

jah és azok főként csak 1920x1200-ig bírják. A hdmi átalakítók pedig ugye 1.4-et csinálnak belőle leginkább, tehát 4k@30 fps-t.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2513) Menthirist


Menthirist
veterán

Kiegészítettem két új feature-rel a telefonom tasker repertoárját. Itthon automatikusan kikapcsolja nekem a feloldó mintát (de amint elhagyom a lakást, visszakapcsolja), és újra összeraktam a wake-on-lan-t :P Ha délután hazaérek, kapcsolja is be a gépet mielőtt belépnék a lakásba :) De amúgy távolról is (pl munkahely) be tudom kapcsolni ha kell :P

már csak egy reggeli "jarvis" ébresztőt kell összehozni :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2514) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Napi amatőr kérdés: Ha a gép rá van kötve a TV-re is, meg a monitorra is, sőt véletlenül megy mind a kettő, az nem terheli meg külön a rendszert, ugye? (Ugyanazt a képet látnám mindkettőn, szóval nem új asztalt csinálok, vagy mit) :)

Menthirist: Jól hangzik, bár bnőm már így is kockának tartott, amikor átadtam neki a számlát (az ő nevére kértem) és meglátta az árakat, mi lenne akkor, ha elindulna a gép, ha hazaérek :D

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2515) Yllgrim válasza Menthirist (#2513) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ez az a funkcio, amivel sokra nem megyek, par mp utan ott ulne amig be nem utom a kulcsokat, amiket nem fogok semmilyen tavoli megoldasra bizni, max ha en irom meg, es csak az en rendszereim kezelik az egesz folyamatot.

Az IoT-vel sok erdekes dolgot akarnak csinalni, nagyon ki akarjak adni meg iden a szabvanyt, de szerintem eletveszelyes meg. A konzorcium megcsinalja a szabvanyt utana mar csak a $ erdekli majd, amikor a mernokoket kerdeztem par eletszeru security peldaval az elkodosodott tekintetekbol lattam nem is gondoltak rajuk...

Uh ha valaki sokat akar keresni gyorsan, hajra, IoT.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2516) ttamashu válasza Nathan Boggs (#2514) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Nem terheli.

De egyébként a kiterjesztett asztal sem igazán.

SC mérésem alapján nincs FPS különbség, ha be van dugva a 2. monitor, amin látom a TS-t, hőmérsékleteket, stb. (más játékok mellett 2. monitoron filmet is szoktam nézni SC-hez még kéne új VGA, mert az már sokk :D )

(#2513) Menthirist:
A Tasker az egyetlen app amiért majd egyszer talán lecserélem a Windows Phone-t.
Ha addig nem jön ki ide senki ilyesmivel :)
Viszont ahhoz javulniuk kell a droidoknak akku időben (lumia 2 egész napot bír, lenovo droidok közt talán már lesz hasonló üzemidő), meg nekem kellene egy kis extra idő (25-26.óra megoldás lehetne :D )

Ez a wp mikor bekapcsolod már jó, droid viszont magában hulladék de ha beleraksz egy rakás időt sokkal jobb lesz mint a wp.

Tea az élet!

(#2517) Menthirist válasza ttamashu (#2516) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem értek egyet, egyrészt ugyan nálam is gond nélkül kibírna 1,5 napot (de minek, amikor hazaérve rádobom a qi párnára és kész), illetve abban sem értek egyet hogy out-of-the-box szar lenne az android. Tesóm is csak olyanokat tett fel, mint facebook meg skype, semmi rendszerfelügyelő/tisztító/vezérlő appot, sőt az Arc-ját anno még nem is frissítette 2.4-ről, hiába jött ki rá a 4.0, és nagyon szerette, amíg a készülék fizikailag el nem halálozott.
Nekem pár munkatárs most hagyta ott a wp platformot visszaváltva androidra (900-as lumia-król), de persze voltak olyanok is, akik most az android helyett próbálták ki a wp-t (első próbálkozásként, tehát nem használtak wp-t android előtt).

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2518) ttamashu válasza Menthirist (#2517) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Anno szereztem pár hétre egyet (2éve?) nekem ez volt az érzésem. Nem is tartottam meg visszajöttem WP-re. Aztán azóta is sok minden változhatott.

Meg tudni kell, hogy én tizenx éve microsoft fiókkal emailezek, még a céges emailt is ráforgattam, nekem jobban kézre állt, hamarabb tudtam wp-ből használható eszközt csinálni.

iphone-t viszont még nem próbáltam, az valahol a kettő ötvözete lehet (remélem nem mindkettő rossz tulajdonságai :D ), egyszer lehet meg kellene próbálkoznom vele, csak az apple dolog nekem elég unszimpatikus, meg ugye itthon elég hülyén van árazva.

Tea az élet!

(#2519) vaakuum válasza PoeDameron (#2476) üzenetére


vaakuum
addikt

Alak rendbentartásához/vagy egy normalizált alak eléréséhez a napi 1.5 óra iszonyú sok... Az brutális túledzshez vezet, és a lelkesedést is igen hamar megöli. Nagyonmax 5*20-25 perc attól függően, hogy mit csinálsz, +5 perc nyújtás, és garantáltan helyrerakja az embert.
Nekem mostanában 3* van 20 perc, meg 2*15, majd most talán tudok emelni rajta kicsit...
De mondjuk az néha olyan összeesős-meghalós, 160-180-as pulzus közötti
[burpee+pushup]
amihez [Ezt a tabatát szoktam] használni, természetesen női hanggal.
Utóbbi időben 20 kört szoktam csinálni 33 másodperc munka és 27 másodperc pihit állítottam be, és azt variáltam, hogy a 33 másodperc munka alatt hány fekvőtámaszos burpee férjen bele. Ha csak 6, akkor ott lassú fekvőtámaszok mennek, a vállat és a kart, mellkast öli jobban, ha meg 7 vagy 8 ismétlésre megyek rá ennyi idő alatt, akkor viszi a pulzust a 180 környékére, és a lábat öli gyorsabban.

Szélsőséges esetben mostanában megy 6 másodpercenként egy burpee, ami percenként 10 darab, de ott a 15 perc után nekem halál.
Gyerekeknek kirakom a vacsorát az asztalra, megmondom, hogy egyenek, és aki előbb kész, induljon fürdeni. Mire végeznek, edzés, nyújtás lement, és már levegőt is szoktam kapni.

motivációs vdeónak meg [ilyet], [ilyet] és [ilyet]
kell nézni... :DD

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2520) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Na fokozódik a helyzet, most nekem AVI és DVI-D átalakító kéne, ha minden igaz

Most voltam valami kis szaki boltban, ahol azt mondták, hogy ilyen nem is létezik, viszont itt van előttem :D Nyugtassatok meg, hogy van ilyen, végül is itt egy kép róla...

Itt a jobb felső, ide DVI-D kellene, ugye? :D

Hm, megjegyzem, nekem alul van ez a csatlakozó, és felül a HDMI, meg a többi, nem lesz baja attól a cuccnak, hogy fejjel lefelé van? Lehet egyáltalán fejjel lefelé? :D

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2521) vaakuum válasza Nathan Boggs (#2520) üzenetére


vaakuum
addikt

szerintem ez hivatalosan a D-sub-DVI átalakító...hogy DVI-n belül hogy van, nem tudom, nem is értettem soha.
Nagyhirtelen [ezeket] találtam.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2522) PhilBrick válasza Nathan Boggs (#2520) üzenetére


PhilBrick
őstag

Hát, ha AVI-t kértél olyan tényleg nincs. :DDD
Szeretném megerősíteni: D-SUB és DVI kell neked. A csatlakozó tájolása pedig nem fontos. Ameddig jól dugod bele...

(#2523) ttamashu válasza Nathan Boggs (#2520) üzenetére


ttamashu
aktív tag

A fejjel lefele lét az jó, mondhatni üzemi állapot :)

Igen létezik ilyen átalakító, , de nem AVI.
(Régebben amúgy minden videokártyához amire már nem raktam VGA kimenetet adtak egyet, nekem is ezért volt készletem belőle, de már ezen is spórolnak.)

Sajnos valószínű az utolsó db-om volt amit néhány hete unokatesóm újdonsült videokártyájára nyomtam rá, azért meló után körbenézek otthon és ha találok szívesen bedobom egy borítékba neked.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#2524) Nathan Boggs válasza PhilBrick (#2522) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Már összefolyik minden :D :D Pedig tele van a gépem AVI-val :D Szóval VGA na... (Először amúgy nem is értettem, hogy honnan jött, aztán most néztem, hogy én írtam :D)

Tegnap bementem a boltba és kértem 10:9 méretarányú monitort is... :D

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2525) Nathan Boggs válasza ttamashu (#2523) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Amit linkeltél, az nem jó, mert a vízszintes pöcök mellett lévő 4 cuccnak nincs hely az enyémen, szóval ha minden igaz, akkor DVI-D/VGA kellene nekem.

Remélem találok valahol ilyet, a netet nézve elszórtan bele lehet botlani :)

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2526) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#2492) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tovább offoltuk a topicot a tumultákkal és mint kiderült az első ZEN nem is az a ZEN lesz, amit igazán várunk. Az majd csak 2017 közepe-vége...

Úgyhogy a kérdés akkor az, hogy jövőre Intel, vagy vegyek egy FX8350-est, rántsam meg 5GHz alá és próbáljak meg azzal belecsapni a lecsóba...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2527) mrfire


mrfire
őstag

Megrendeltem anno amcsi amazonról a fallout anthology-t. Aztán le akartam mondani mert megjelent itthon is, de végül elfelejtettem, és kiküldték. Még akkor azonnal lechateltem velük, hogy állítsák le a postát, amibe beleegyeztek. Ennek ellenére mégis kijött a cucc, a pénzt meg már visszakaptam. Írtam nekik, hogy most mi van, mert én nem kértem, és ezt elfogadták, megígérték, hogy nem jut el hozzám. Erre azt mondták tartsam meg, ráadásul az itthoni boltok közül egyik sem tudott már adni nekem. MEKKORA MÁK ÉS KINEK VAN INGYEN FALLOUT ANTHOLOGYJA? :D :C :C

(#2528) Menthirist válasza mrfire (#2527) üzenetére


Menthirist
veterán

pofám leszakad, mikor meg a rászorulóknak nem jut :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2529) Bibgr0 válasza mrfire (#2527) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Dúúrva :-)
Gratula! Jól néz ki.

War. War never changes... Várom már :-D

(#2530) mrfire válasza Bibgr0 (#2529) üzenetére


mrfire
őstag

:R Köszi. Most ennek nagyon örülök, mert nem is gondoltam bele, hogy mennyire jó cucc is lesz ez. A végén még kihagytam volna, de szerencsére a sors ellenem dolgozott. Néha jó, ha beüt egy kis szerencse, sokat szívtam már a gyűjtés során, de ez most jólesett. :))

(#2531) Malibutomi válasza TESCO-Zsömle (#2526) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem ha nem surgos, akkor vard meg amig kijonnek jovore, addig mindenki csak talalgat.

(#2532) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Ohh, egész más így vanduulokat ölni, hogy a hajó azonnal reagál a mozdulataimra :)

Asszem végre fogom tudni élvezni is a dolgot :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2533) Drenadar válasza Nathan Boggs (#2532) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

csak nem bejön az új gép? :D

(#2534) Nathan Boggs válasza Drenadar (#2533) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Hát, egész más világ ez így :D Most már jöhet is az FPS modul... fogom tudni használni :D

Arról nem is beszélve, hogy mind public matchbe, mind ArcCorpba egyből bekerültem :)

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2535) ttamashu válasza Nathan Boggs (#2534) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Ja, hogy eddig rád vártunk :D

Tea az élet!

(#2536) Nathan Boggs válasza ttamashu (#2535) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Nem akartam mondani, de mostmár írtam CR-nek, hogy jöhet, amikor neki jó :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2537) Menthirist


Menthirist
veterán

Derek Smart nem jó emberbe kötött bele, amikor Kevin Dent ellen hirdetett hadjáratot
Illetve nem csoda ha nem javul Smart játéka, ha napi átlag 178 tweetet nyomat. És ez még csak a twitter, van blogja, steam fórumja, stb. Ez az ember nem komplett.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2538) Yllgrim válasza Menthirist (#2511) üzenetére


Yllgrim
őstag

Vallalti felhasznalasra teljesen mind1 :) Legyen sok es olcso... A minoseget meg kell fizetni, vagy venni monitort/kabelt...

(#2527) mrfire: Ez nagyon lecso! :) Tetszik :) Grat hozza :) Jo fejek ezek a kulhoni boltosok :)

(#2526) TESCO-Zsömle: En nagyon kivancsi lennek 8350-re, 5GHz-en mar jol teker, ha belefer akkor azert egy I7 szerintem jobb valasztas, de ez fugg artol, szemelyes preferenciaktol... 8350 5.0GHz -> 4790K 4.6GHz eszmeletlen kulonbseg.

(#2532) Nathan Boggs: Most csak en maradtam le rola vagy tenyleg elfeljtettel valamit? :U ;)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#2539) TESCO-Zsömle válasza Malibutomi (#2531) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sürgősnek nem sürgős, csak addig 20-40 FPS-em van...

És pont az a baj, hogy ami jövőre jön az elvileg még nem a tuti, az majd az utána jövő lesz.

(#2538) Yllgrim: 5 GHz esélytelen. Ahhoz rendes AM3+ lap kéne.

Lényeg a lényeg, bármit is veszek, annak ki kell bírnia 4-5 évig minimum. És persze nyár előtt nemigen fogok tudni venni, ha rám nem szakad az OTP...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#2540) Malibutomi válasza Menthirist (#2537) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem is ertem, hogy van aki egyaltalan meghalgatja, azok utan amilyen hire van.
Mikor anno a sajat jateka kapcsan irt a forumokra az embereknek akik kritizaltak hogy kapjak be, meg dogoljenek meg es hasonlokat :)

(#2541) Nathan Boggs válasza Yllgrim (#2538) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

:D:D Jogos. Nem maradtál le semmiről, ha hazamegyek, fényképezgetek kicsit :D

Végül egy HDMI-VGA adapterrel sikerült megoldani a problémát, viszont csak 1 HDMI csatlakozó van a gépen, szóval most a TV-re nincs rákötve, úgyhogy ki kell találnom, hogy elosztót vegyek, vagy másképp oldjam meg :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2542) vaakuum válasza Malibutomi (#2540) üzenetére


vaakuum
addikt

Informatikai cölöb... hiszen most is megy róla a beszélgetés, benne van a köztudatban és a pletykában, mint sok érdemes társa...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2543) PhilBrick válasza Nathan Boggs (#2541) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nem rendeltél már monitort is? Azon csak lesz DVI.

(#2544) Nathan Boggs válasza PhilBrick (#2543) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Nem, egyelőre túlköltekeztem magam pl. a monitorpénzből is, szóval egy régebbi kis monitort szereztem most, ami a laptop után teljesen elég egy időre, később talán beszerzek egy jobbat...

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#2545) vaakuum


vaakuum
addikt

Szerintetek lenne olyanra lehetőség, hogy ha nem akarok mindenféle bill kombinációkat használni, akkor egy [usb-s numpaddal] kiegészíteni az egyébként numpaddal rendelkező billentyűzetemet? Létezik olyan program, amivel lehetne úgy bindelni, hogy a billentyűzeten a numpad 8 az ne ugyan az legyen, mint a külön rárakott numpadon a 8-as?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2546) PhilBrick válasza vaakuum (#2545) üzenetére


PhilBrick
őstag

Csak szoftver kerdese az egesz, de sima numpaddal kétségeim vannak.
En egy ilyet használok, ezzel nem problema a bindeles. :)

(#2547) vaakuum válasza PhilBrick (#2546) üzenetére


vaakuum
addikt

Na akkor egy tényfeltáró kérdés:
Az a pöcök az 8 irányú d-pad, vagy analóg minijoy?
Mondjuk az alapvető különbség a te megoldásod és az általam gondolt között nem sok, csak kb. 24-25eFt :Y

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2548) PhilBrick válasza vaakuum (#2547) üzenetére


PhilBrick
őstag

D-pad lesz, nem analog. Annak tul kicsi is lenne, bár joystick emulacio választható. En inkább egeret szimulálok vele SC-ben es azon van a freelook. Fps-ben általában a fegyvervalasztast teszem rá.
Ok, drága dolog, de már 6 eve gond nélkül használom. Kényelmes, jol konfigolhato, teljesen hozzamnott. Ha baja lesz, azonnal veszek egy ugyanilyet.

[ Szerkesztve ]

(#2549) vaakuum válasza PhilBrick (#2548) üzenetére


vaakuum
addikt

Annó éni s agyaltam ilyenen, de aztán megláttam, hogy a jobbak [EZT] csinálnak belőle, és akkor ledobta az agyam az ékszíjjat :O
Egyébként logi gampadom már van, ha egy g13 is kerülne, lehet nem tudnék ellenállni a kísértésnek :W

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#2550) GypsFulvus2 válasza vaakuum (#2549) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

És ezt az eszközt (bocsánat, ESZKÖZT) egy 8 karú, 4 szemű, két redundáns idegrendszerrel ellátott egyén tudja a legjobban használni. :D Szerintem ideje lenne kifejleszteni a gondolat alapú telepatikus irányítási rendszert...

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.