Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#4001) Volfram42 válasza Yllgrim (#4000) üzenetére


Volfram42
senior tag

Jaja, bár a fehér rucit meg a botot azt nem a Balrog dropolta hanem quest adta a megöléséért. :)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#4002) Malibutomi válasza Volfram42 (#4001) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csocs lett volna ha egy warrior pajzs meg a egy egy rugo tor esik

(#4003) Nathan Boggs válasza Volfram42 (#4001) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Na és a mount az random rare drop volt a Balrogból, vagy az is q-item?

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#4004) Volfram42 válasza Nathan Boggs (#4003) üzenetére


Volfram42
senior tag

A mount az már megvolt neki. Úgy lootolta Rohanból ezért volt vele ellenséges anno az uralkodó, már az előtt, hogy megbolygatták a fejét.
Tuti Chaotic Good a jelleme, mert mindent összeharácsolt.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#4005) PoeDameron


PoeDameron
aktív tag

Közben az Expanse című sorozat valami hihetetlenül megtetszett. Az apró részletek. Például hogy figyelnek mikor van gravitáció, mikor nincs. De nincs kihangsúlyozva, csak hallani ahogy a csizmájában nehezen lépked, mert a kis mentőhajóban nincs gravitáció. Amikor már nem is kell a néző szájába rágni, hogy MOST NINCS ÁM GRAVITÁCIÓ, csak ráadják a hanghatást, hogy szuttyog a csizma. Ááá, csodálatos.

(#4006) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mondja meg valaki nekem miert jobb az oldalakon az mp4 a gif helyett??
Host szempontbol tudom nagyjabol, de felhasznaloi szempontbol nekem csak hatrany..nem lehet linkelni kepkent stb.

(#4007) Menthirist válasza Malibutomi (#4006) üzenetére


Menthirist
veterán

amennyire tudom, sebesség, színmélység (gif csak 256 színű lehet tudtommal), méret.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4008) duvi válasza PoeDameron (#4005) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha tetszik a sorozat, akkor javaslom, hogy olvasd el könyvben ;) LINK

(#4009) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Mikor kezdődik a The Division betaja?

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#4010) macy válasza Nathan Boggs (#4009) üzenetére


macy
addikt

Szerintem senki nem tudja. Csak annyi volt az infó, hogy 2016 elején.

(#4011) mettek válasza Nathan Boggs (#4009) üzenetére


mettek
addikt

Én ugy látom videók alapján hogy játékmechanikailag, fegyver viselkedésre egy az egyben Ghost Recon Phantoms ami ugye free to play. Próbáld ki és látni fogod hogy a division nem lesz túl élvezetes: egy tár egy ellenfélbe plusz ugy szór a fegyver mint bözsinéni mikor tyúkokat etet, nincs hasalás, guggolás csak automata módon ha fedezékbe vonulsz, az ellenfél itt is klóngyárból érkezett és valami hatalmas leárazás lehetett a tescoban mert mindenki ugyanolyan kabátban nyomja VAGY csöves katonák ellen harcolunk.

Nekem nagyon arcade szagú ami nem jó. Egy játék persze legyen inkább arcade de nagyon kellenek bele a szimulátor/életszagú elemek. Ebből ez hiányzik eddig.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#4012) Nathan Boggs válasza mettek (#4011) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Én most a Ghost Recon: Future Soldiert próbáltam ki, és az érdekes, nekem tetszik. Persze lehetne jobb, de ha ilyesmi lesz, csak több "szabadsággal", akkor nem lesz rossz :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#4013) PoeDameron válasza duvi (#4008) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Köszi de olyan ez mint a Game of Thrones, hogy nem akarom kispoilerezni előre. :) Viszont utána meg olvasni nem biztos hogy lesz kedvem. Eh... :)

(#4014) ttamashu válasza PoeDameron (#4013) üzenetére


ttamashu
aktív tag

GoT spoilereknek vége, az új évad előbb jön mint a könyv :D

Tea az élet!

(#4015) Menthirist válasza ttamashu (#4014) üzenetére


Menthirist
veterán

Mintha annyira ragaszkodna a sorozat a könyvhöz az elmúlt 2-3 évadban :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4016) PoeDameron válasza ttamashu (#4014) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Jah, most állt elő az a helyzet, hogy lehetne olvasni, de már minek. :D

(#4017) Diopapa válasza PoeDameron (#4016) üzenetére


Diopapa
addikt

Mondjuk mert mindenféle sznobizmust félretéve is sokkal részletesebb, "élőbb" a könyv és könnyebb is megérteni.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4018) ttamashu válasza Menthirist (#4015) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Ennyire nem vagyok otthon a témában, csak rám ragadt böngészés közben ez az infó.

/GoT-ot csak nézegetem, van mikor magyar szinkronnal nézem meg, amit a favoritjaimmal meg nem tennék :) . /

Tea az élet!

(#4019) Menthirist válasza ttamashu (#4018) üzenetére


Menthirist
veterán

Én fordítva. Sosem néztem magyarul a GoT-ot. És kb sosem fogom.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4020) Szőrös  válasza PoeDameron (#4016) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mert a könyvhöz képest a sorozat egy nagy rakás kakkancs.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4021) PoeDameron válasza Menthirist (#4019) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Igen a GoT-ot szerintem se szabad, mert annyira hangsúlyosak a párbeszédek és jók hozzá a színészek, hogy a kiherélése az egésznek, ha szinkronnal nézi az ember.

torzi, igazából az első könyvbe (Got) beleolvastam, és nem éreztem elég színvonalasnak a fordítást. Van egyébként erre egy elméletem, szerintem a régi műfordítók sokkal képzettebbek voltak, mert akkor maga az könyvolvasás és a fordítás is sokkal hangsúlyosabb volt, és a fordítók művészei voltak ennek a szakmának, manapság viszont felhígult ez a poszt, sok a wannabe fordító, és a munkájuk is olyan. Szóval az újabb fordításokkal én rendkívül elégedetlen szoktam lenni, nem abban a tekintetben, hogy angolról magyarra helytelenül fordítanak, hanem a lefordított magyar mondataik minőségét tekintve. Szókincs, fogalmazás, stílus, ezek szárazabbak, számomra olvasásra kevésbé értékesek. Persze nem lehet általánosítani, nyilván lehetnek nagyon jó műfordítók ma is, csak tudni kellene kik azok.

[ Szerkesztve ]

(#4022) PoeDameron


PoeDameron
aktív tag

Fú ez a Division is olyan lesz, hogy bázist kell építeni. Most néztem erről egy videót. Romokból kell felhúzni egy komplett társadalmat. Star Citizenben is tuti lesz majd ilyen, mikor saját űrbázist építhetünk. Tuti idővel lesz ilyen. Már előre látom amint egy aszteoridába épített kolónia napi ügyeit menedzselem, aaaah!

(#4023) Menthirist válasza Szőrös  (#4020) üzenetére


Menthirist
veterán

Szerintem nem, csak más. Én éppúgy élvezem a sorozatot ahogy a könyvet, két történetet mesél el, áthallásokkal :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4024) Diopapa válasza Menthirist (#4023) üzenetére


Diopapa
addikt

Kár, hogy egy rakás karakter kimarad a sorozatból, sőt, egész történetszálak is, egy rakás egyszerűsítés van, a belső vívódások / monológok simán ki vannak baszva az ablakon stb.. Ami meg meg van valósítva időnként az is röhejes (pl Királyvár ostroma) nem olyan monumentális mint a könyv. (Mondjuk ez valahol érthető) Kb mint ha Jimi Hendrixet Kis Grofó dolgozná fel. Tényleg más a kettő és nem jó értelemben...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4025) Szőrös  válasza Diopapa (#4024) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na igen, pont ezért hagytam abba a sorozatot a 3. évad környékén, ott már kezdtek eltérni a könyvtől és nem kicsit. Az tény és való, hogy egy az egyben nem lehet áthozni azt ami ott történik, de az az agymenés amit beletettek. Ehh.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4026) vaakuum válasza Diopapa (#4017) üzenetére


vaakuum
addikt

Könnyebb??? :Y :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#4027) Diopapa válasza vaakuum (#4026) üzenetére


Diopapa
addikt

Könnyebb, mert a film "vezet", tolja feléd a történéseket a saját sebességével. A könyvet könnyebb átlapozni a magyarázat részhez, visszaolvasni ha valami elsikkadt, plusz a saját olvasási / felfogási sebességed alapján haladsz vele. Szóval könnyebb jah.

szerk: Feltételezve, hogy a GOT olvasók között nincs szövegértési nehézségekkel küzködő.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4028) PoeDameron válasza Szőrös  (#4025) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Ó pedig akkor rengeteg epic jelenetről lemaradtál. 5. évadban például van egy olyan zombitámadás a jeges északon, hogy olyan színvonalon azt még sorozatokban nem csinálták meg, egyszerűen mintha a World War Z-t láttam volna kosztümös verzióban. Nem is értem hogy hagyhattad abba a 3. évadnál, hát Tyrion szövegelése neked már smafu? :D

(#4029) Szőrös  válasza PoeDameron (#4028) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szerintem nem maradtam le semmiről. A könyvek ott vannak a polcon, eddig kétszer olvastam el őket. Tyrion szövegeléséből is bőven akad bennük, nem tévedek nagyon ha azt mondom, hogy bőven több mint a sorozatban. :P

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4030) PoeDameron válasza Szőrös  (#4029) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Nem tudod megítélni miről maradtál le, mivel nem láttad miről maradtál le, viszont mi meg tudjuk ítélni, és hidd el lemaradtál valamiről! :D

De most megfogtad az isten lábát, berakom neked az ominózus részt az 5. évad legjobb epizódjából.

part 1
[link]

part 2
[link]

(#4031) Szőrös  válasza PoeDameron (#4030) üzenetére


Szőrös 
veterán

Kösz, de ahogy írtam már nem érdekel a sorozat szóval nem nézem meg ezt az izét.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4032) PoeDameron válasza Szőrös  (#4031) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Félsz hogy tetszene, és az bedöntené a világnézeted. Rájönnél, hogy tévúton jártál. Nem könnyű beismerni a tévedésünket és változtatni az úton, de én tisztelném benned, ha megteszed. Batman képes volt beismerni hibáit és új életet kezdeni, akkor neked is sikerülhet. Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld. Vagyis csak próbáld meg, ez egy hülye Yoda mondás. És ne tedd, hanem csak tedd.

(#4033) Szőrös  válasza PoeDameron (#4032) üzenetére


Szőrös 
veterán

Figyi, te el se olvastad a könyveket, akkor mégis miről hadoválsz itt már megint?
Ja, téged az nem érdekel.
Engem meg a sorozat.
Nehéz felfogni?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4034) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

[OSVR Hacker Dev Kit v1.3 ]

so this is OSVR 299$ from Razer, from keyboards to VR headsets...ppl tested it and said it was actualy better than the DK2, screen is oled 1080p but only 60hz refresh, the headset is made to be upgraded by swaping parts, and it's open source
this shows me that over time, the market will be flooded with headset like these, and unique features will be the selling point.

[ Szerkesztve ]

(#4035) PoeDameron válasza Szőrös  (#4033) üzenetére


PoeDameron
aktív tag

Csönd legyen, hitetlen lélek!

(#4036) Nathan Boggs válasza PoeDameron (#4035) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Olvastam az összes könyvet, sorozatot meg néztem az utolsó évad feléig kb. A sorozat tré. A könyv nagyon jó. A könyvben sokkal több az akció, sokkal nagyszabásúbb az egész, jobban van értelme annak, hogy ki mit tesz. A sorozatban pl. több kisebb karaktert belegyúrtak valamelyik nagyobba, mert érthető okokból drága lenne annyi színész.

Az egyetlen, amiben a sorozat jobb, az a szexjelenetek, a könyvben nincsenek képek :D

Szerk.: Jah, és nem hipszterkedésből mondom, hogy "a könyv jobb mint a film", hanem itt tényleg így van.

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#4037) Menthirist válasza Nathan Boggs (#4036) üzenetére


Menthirist
veterán

"több kisebb karaktert belegyúrtak valamelyik nagyobba, mert érthető okokból drága lenne annyi színész."
Talán 1: ha a könyvet akarnák megcsinálni, 15 évad kellene, évadonként 30 résszel
2: mivel nem Martin írja a sorozat forgatókönyvét, és szabad kezet adott az íróknak hogy saját dolgaikat is bevigyék a sorozatba, éltek a lehetőséggel

Olvastam a könyveket többször is, szeretem őket, de a sorozatot is. Nem ugyanaz a történet, de mivel szeretem a karaktereket és a világát, nekem csak jó hogy két módon is élvezhetem. Ugyanakkor képes vagyok elvonatkoztatni a könyvtől.

Emellett szvsz a színészválasztás általában nézve zseniális. Brienne, Tyrion, Jaime, Tywin, Lady Olenna, Margaery, Littlefinger, és legfőképp Ramsay... Egyszerűen tökéletes választások.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4038) Nathan Boggs válasza Menthirist (#4037) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Az 1 az ok, ez is biztos benne van.

A 2-vel nem értek egyet, mert akkor kapjanak szabad kezet, de ne legyen az, hogy valakivel történik valami, ami valaki mással történne. Akkor ne történjen meg senkivel :D Ha abban a világban játszódna, de egy másik sztori, az lehet, hogy tetszene, de így, hogy a téma ugyanaz, nem jön be. Persze nem azt akarom mondani, hogy ha nekem nem jön be, akkor most szépen te is gondold úgy, hogy neked se, szóval az pozitív, hogy te tudod élvezni mindkettőt :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#4039) Diopapa válasza Menthirist (#4037) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudom, de eleve a filmben a gyereket 3-5 évvel idősebbek mint a könyvben.. Nagyon nem mindegy.. Hol a Greyjoy-os szál? Hol van Lady Mormont? De mondhatnám Boltont is, a könyvben sokkal többet szerepel, ott teljesen egyértelmű az "átállása", itt meg jah, fogadd el.. De egy csomó apró részlet amitől zseniális a történet mert minden logikusan és aprólékosan van felépítve le van kerekítve, csonkolva, egyszerűsítve, silányítva.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4040) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Hmm most, hogy irkálunk róla kedvet kaptam hozzá megint. Azt hiszem harmadszorra is nekiesek. :D

Amúgy ez a világ ezzel a háttérrel tökéletes alap lenne egy jó kis pvp sandbox mmonak, kár, hogy amit terveztek ment a levesbe. :(

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4041) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#4033) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem értem miért hoztok fel könyveket, hisz tudjuk, hogy nem tud olvasni, csak írni. :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4042) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#4041) üzenetére


Szőrös 
veterán

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4043) Menthirist válasza Diopapa (#4039) üzenetére


Menthirist
veterán

Mondom hogy nincs benne minden. Sőt igen, összevonnak szálakat. Vannak olyan karakterek akik a könyvben több karakter, vagy épp csak megemlítik. Mindent nem bonthatnak ki, mert nincs annyi pénz a világon, hogy ezt leforgassák. No meg senki sem fogja 10 évig fizetni látatlanban, abból meg pláne lenne felháborodás, ha a 2. könyv közepénél (úgy a hatodik évadnál) mégis megszüntetik. Be kell látni hogy ahogy a Gyűrűk Urát vagy a Hobbitot vagy akár a Galaxis Útikalauz Stopposoknakot, úgy ezt is lehetetlen egy az egyben vászonra vinni (és van még jó pár ilyen könyv). Szerintem amíg a sorozat vagy film visszaadja a könyv hangulatát (nem részleteit, hangulatát), addig okés. Nekem pedig a Trónok harca NAGYON okés :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#4044) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Vegre egy jatek ami visszahozza az Amiga/C64 nem polkorrekt jatekmenetet

Nyuggerverseny kerekesszekkel, aki nyer eletben marad :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#4045) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Dragon's Dogmát ismeri valaki? Tényleg egy gyerekkel kezdhetünk és szépen lassan felnő? Valami ilyesmit hallottam, de őszintén szólva a wow után eddig még nem találtam jó MMO-t, az meg az idő során elavult.

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#4046) Malibutomi válasza Nathan Boggs (#4045) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Engem is erdekel, de ez szerintem nem mmo. Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#4047) Nathan Boggs válasza Malibutomi (#4046) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Nem tudom, de ha nem MMO, az akár pozitív is lehet, a Star Citizen mellé leginkább coopolható RPG-t keresnék :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#4048) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ezt ismeri valaki? Eleg jonak tunik [link]

Hasonlit az eredeti Syndicate-re

(#4049) Szőrös  válasza Malibutomi (#4048) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én kipróbáltam, igaz csak a virágbolti verziót. Jópofa, megvan a cyberpunk hangulat de egy kicsit még bugos volt anno. Most már lehet, hogy helyrerakták. Egy próbát megér.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4050) Malibutomi válasza Szőrös  (#4049) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

kiberpunk jee :)
Amugy tegnap megint elovettuk a GTA-t a haverral, csak ketten szoktunk friend sessionben baromkodni, de megint lejott a parom, hogy ne rohogjek k****hangosan mar mert felkelnek a gyerekek :)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.