Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic

Hozzászólások

(#1) .tnm


.tnm
addikt

Star Citizen rajongók (vagy éppen kritikusok) ide öntehetik ki a képzelgéseiket és álmodozásaikat, de a játékhoz nem szorosan kapcsolódó, társaság építő csevegésnek is ez legyen az otthona.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#2) Yllgrim válasza .tnm (#1) üzenetére


Yllgrim
őstag

Yuppe!!!!! Uj homokozo! :) Gyuljunk emberek ide mihamarabb :)

Szerk: 1! :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#3) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Na akkor most ezt is olvasnom kell !? Köszi a sokkkk offoLÓnak ! :(( :((( :O

;] :DDD :))

No sebaj ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) mrfire válasza .tnm (#1) üzenetére


mrfire
őstag

Köszi! :R
Jó ez, jobb és egyszerűbb megoldás is, mint az sc.hu-ra telepíteni egy fórumot. Tényleg mostanában a közösség körül forgott a fórum, és nem az SC maga volt a központban, úgyhogy érett a dolog egy ideje. PoeDameron-nak mindenképp adjátok meg ezt a helyet is. És ez után akkor kezdődhet a harc, hogy az offolók méltóztassanak ide fáradni.

Plusz jobb lenne, hogy ha a játékkal kapcsolatos nagyon alap kérdéseket is inkább itt tennék fel az emberek. Lehet elküldjük őket a FAQ-ba, de még mindig jobb, ha ide kerülnek a alap kérdések, amiket már milliószor kitárgyaltunk a másikon, és akkor az megmarad az érdemi információknak a játékkal kapcsolatban.

Ezentúl két oldalt frissítgethetek... :)) Ha jól fog működni, akkor gyanítom ez jobban is fog pörögni, mint a másik.

(#5) Menthirist


Menthirist
veterán

Így van ez rendjén, és itt Poe is eleresztheti a fantáziáját... és akkor így nem kell offolgatni össze-vissza ott :P

De gyerekek... hivatalosan is közösség lettünk, akiket nem csak egy adott azonos téma köt össze :D gratz mindenkinek :P :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#6) Volfram42 válasza Menthirist (#5) üzenetére


Volfram42
senior tag

Annyira, hogy idővel ide kell linkelni a játék híreit is, mert mindenki itt van.:)

Szerk.: Már majdnem szürkítette, de itt nem kell. :C

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#7) Menthirist válasza Volfram42 (#6) üzenetére


Menthirist
veterán

Itt akkor használjuk az off topic szürkítést ha ON topic dolgot mondunk? :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8) mrfire válasza Volfram42 (#6) üzenetére


mrfire
őstag

Ja, azért senki nem szólhat meg, hogy itt ON-olunk. Ezentúl itt történik minden beszélgetés! ;]

(#9) KO2


KO2
aktív tag

Akkor ez itt az új Star Citizen fórum ahol beszélhetünk továbbra is a játékról, csak mostmár szürkíteni kell :D

Felraktam a kipróbálható Cuttlass Black re a Hornet badger repeaterjeit a lövésztoronyra. így már 3 lett belőlük.Sajnos elég hamar túlmelegszenek, de addig nagyon király. Nagyon rövid idő alatt ki lehet lőni egy vanduult így.

És hogy on is legyek (vagy off?? most összezavarodtam :D..) : Meg kéne építeni nekünk is az egyik hajó pilótafülkéjét, az oculus Riftet meg beépíteni egy pilóta sisakba. :)

mrfire: Nagyot nevetnék, ha itt meg azért járna büntetés :) Jönne a mod és "ejj ez nem képzelgés, ez rendes játékinformáció !" és kibannol.

[ Szerkesztve ]

(#10) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Ez a Physix vajon mennyire lehet elterjedt, nem sok jatekban lattam, bar elso lepesnek jo ez az NVidiatol, johet szep lassan tobb is.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11) mrfire válasza Yllgrim (#10) üzenetére


mrfire
őstag

[link] Nem nagyon foglalkoztam vele, én a 3D vision miatt választottam NVIDIA kártyát. A listát nézve nem fog hiányozni, ha AMD-re váltanék.

(#12) PhilBrick válasza .tnm (#1) üzenetére


PhilBrick
őstag

Köszönjük, nagyon ideje volt már...

(#13) mrfire


mrfire
őstag

Iszonyat, mekkora volt a legutóbbi 10FTC, ennél hosszabb szövegelést még nem fordítottam le ebből a műsorból... :W De végre kész, átnézem, kellenek még képek, formázás, de pár óra múlva feltöltöm. :K

(#14) Yllgrim válasza mrfire (#13) üzenetére


Yllgrim
őstag

Helyes :) Megneztem a sneak-peak-et a tobbit majd kesobb, akkor ez a mobiglas?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#15) mrfire válasza Yllgrim (#14) üzenetére


mrfire
őstag

Úgy néz ki, de én úgy emlékszem, mintha a mobiGlas-on kéne lennie egy két dimenziós képernyőnek is, bár lehet, hogy tévedek. Valami kivetítő a feliratok alapján az tuti, és karra szerelhető az is tuti, sz'al mobiGlas-nak néz ki, csak nem hasonlít az eddigiekre, azok nagyobbak voltak. A zene mindenesetre jó a Sneak Peak alatt, Borderlandsos :) Ó, remélem lesz ahhoz hasonló környezet bőven a peremvidéken.

(#16) Volfram42 válasza mrfire (#15) üzenetére


Volfram42
senior tag

mobiGlas Lite.:) Volt róla szó, hogy lesz egyszerűbb és bonyolultabb fajta is. Lehet ez az egyszerűbb.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#17) mrfire


mrfire
őstag

(#24503) PoeDameron
Vigyél magaddal egy Starfarert! Egyszerűbb, mint bázisokat létesíteni mindenhol, de egyébként nem is lehetne tetszés szerint bárhol raktárakat, hangárokat, állomásokat létrehozni. Még azt sem teheted meg, hogy ott hagysz egy bolygón egy rakat üzemanyagtartályt, mert ugyanúgy, ahogy az űrben hátrahagysz valamit, ott is eltűnne egy idő után a gazdátlan cucc.

[ Szerkesztve ]

(#18) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem ebből nem lesz semmi és az egész egy kibaszott nagy átverés... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Na most tök jól ONozzátok az OFFtopikot :DD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20) mrfire válasza Szőrös  (#19) üzenetére


mrfire
őstag

Csak azért, hogy ezt a fórumot is kötelező jelleggel elolvasd, nehogy le maradj valami szándékosan itt elcsepegtetett lényeges dologról. ;]

(#21) Volfram42


Volfram42
senior tag

Valahogy odakerültem a Gamestar egyik híréhez ahol felsorolja az ott levő játékokat. Persze az SC kimaradt. Erre az ötödik hozzászólás az Paydogs-é Menthirist aki már jelzi is, hogy ilyen játék is lesz ott. :)

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#22) Menthirist válasza Volfram42 (#21) üzenetére


Menthirist
veterán

Én mindenhol ott vagyok ;] ;] ;] :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#23) mrfire válasza Menthirist (#22) üzenetére


mrfire
őstag

De jókedvű vagy a képen. :))

És nem hiszem el :Y Te vagy az aki mindenhez akkora litániákat ír. :C

[ Szerkesztve ]

(#24) Yllgrim válasza mrfire (#23) üzenetére


Yllgrim
őstag

Van ideje biztos :) En ma mar nem csinalok semmit, csak alibizek :) tegnap megcsnaltam amit masok egy het alatt, a fonokom csak rohog :) De varom ezeket az uj hajokat, ha mar PTU akkor lehet latni a Retit? valaki megnezte mar? Meg csinaljak a Vanguardot, Endeavour conceptelodik... ez a 3 hajo eleg is lenne nekem :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#25) mrfire válasza Yllgrim (#24) üzenetére


mrfire
őstag

Jó lenne a Vanguard nekem is, de most elgondolkodtam, és lehet inkább másba ölöm az árát. Annyi mindent szeretnék az SC-n kívül...

(#26) mrfire


mrfire
őstag

(#24517) TESCO-Zsömle
Bizonyos szinten már most is így van, mert a gravitáció egy tértorzulás, irányváltoztatás nélkül mész benne, tényleg egyenesen haladsz abban a térben, de mégis megtettél egy kört, és észre sem veszed.
Bár nem tudok mélyebben belemenni a témába, de az univerzumról is ezt hallottam, hogy így működik, persze az SC galaxis morzsa méretben bejárható világával kapcsolatban kár is ezt felhozni. Mondjuk el az egysejtűnek, hogy a földön bejárható 1mm-es táv egy nagy gömb felület része, akárhogy is tök nem számít abból a szemszögből.

(#27) Yllgrim válasza mrfire (#25) üzenetére


Yllgrim
őstag

Szerintem atalkitom a flottamat :) Egy jo Stealth hajo kellene igazabol, amivel bel elehet sunnyogni valahova, elvegezni a melot es tovabballni :) Vanguard-bol valoszinuleg lesz valami hasonlo varians, akkor... :)

Bringat tegnap elhoztam uh az le van tudva, fonokom jo hirekkel kecsegtet, meglassuk :) Sokat mar nem koltok SC-re, ez a terv, inkabb atalakitgatom a flottat.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#28) Menthirist válasza mrfire (#23) üzenetére


Menthirist
veterán

yepp, mint számtalanszor kifejtettem, buildidőben egyrészt általában van időm litániákat írni, másrészt rühellem a beböfögött félinformációkat. Általában igyekszek magyarázni illetve kifejteni azt amit tudni vélek a témáról (amiben persze lehetnek hibák vagy tévedések, én is csak vagy 8-10 másik site illetve hivatalos dokumentációkra építem a tudásomat. Tegnap pl amd gcn whitepapert olvasgattam, nem először :) )

kétmondatos véleményt bárki fel tud köhögni, de szeretem ha bárki meg is tudja érvelni hogy miért gondolja azt, amit.

Szóval általában igyekszem árnyalni a képet a legtöbb technikai hírrel kapcsolatos cikknél.

hű gyerekek, kezd beütni ez a sör :D A péntek nálunk sörnap, és érdekes tud lenni amikor az ember munkaidőben, éhgyomorra lenyom egy fél liter 8% körüli IPA-t :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#29) Volfram42 válasza mrfire (#26) üzenetére


Volfram42
senior tag

Hát még nem látunk el a "széléig" ahol még mindig az ősrobbanás határa van és robog tovább létrehozva a teret és az időt. Ezért van határa az univerzumnak, mert egy idő elérjük azt a pontot amikor már nem jön új infó, mert a fénynek nincs ideje idáig eljutnia.

(#24523) Cris99: A két gázkar miatt egyszer lehet beújítok egy ilyenre én is. VH-s szimekben is a nehézvadászokat szeretem és SC-ben is szerintem a Vanguard lesz nálam a végleges befutó. Így látatlanban is. Tegnap is egy ME-410-ben nem egyszer menekültem meg a két motornak hála. Persze leszállásnál mivel szétlőtték műszerfalam elmértem a sebességet és sikerült kitörnöm a futókat. :) Így is majdnem kirúgtam a ház falát annyira kellett a pedállal korrigálnom a sérüléseket.:)

(#28) Menthirist: mi ez az offolás itt kérem? :)

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#30) Yllgrim válasza Volfram42 (#29) üzenetére


Yllgrim
őstag

Amikor SC-rol irsz :)

A Saitek Hotas jo cucc, nekem az van, tudom ajanlani.

Vanguard szerintem baromira jo lesz, sajna nekem mindegyik az majdnem :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31) GypsFulvus2 válasza mrfire (#26) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Torzulásnak nem nevezném. Némi egyszerűsítéssel: egy adott pontban tapasztalható gravitáció a téridő-kontinuum görbületének mértéke. Ha egy puha lepedőre leraksz egy almát, az kicsit "behorpad" az alma körül. Ha egy golyót gurítasz az alma mellett, ezért a golyó az alma irányába tér el a pályájáról, "vonzódik" hozzá. Ezt csinálja minden tömeggel rendelkező test a téridő "szövetével". Ha alma helyett egy nagy görögdinnyét helyezel a "lepedőre" (csillagok), akkor a "horpadás" is nagyobb lesz. Kb. így kell elképzelni, de persze ez csak egy közelítés; mankó az agy számára, a fizikai egyenletek működésének elképzeléséhez.
A világegyetem a jelenlegi információink szerint nem végtelen, de határtalan. Ha elindulsz "egyenesen" egy irányba fénysebességgel, akkor nagyjából 15 milliárd év múlva visszaérnél a kiindulási helyedre. Persze lehet, hogy az asztrofizikusok tévednek ebben, ugye a tudomány egyik határterülete ez.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#32) Volfram42 válasza GypsFulvus2 (#31) üzenetére


Volfram42
senior tag

Végtelennek veszik. Ezért is volt fontos Einstein azon elmélete amikor rájött, hogy a világegyetem minden pontja egyben a középpontja is, mert minden honnan minden pont pontosan ugyanakkora a távolságra van az univerzum szélétől. Valahogy így volt, de már jó régen olvastam a témában.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#33) GypsFulvus2 válasza Volfram42 (#32) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nemnemnem. :N Fontos különbség. Ha végtelen lenne, akkor elég sok egyenlet értelmezhetetlen eredményt adna. Einstein ezen a téren elég sokat bakizott (lásd kozmológiai állandó). A jelenleg elfogadott elméletek és asztrofizikai mérések alapján nem végtelen, a tömege sem az. Ellenben határtalan, nincs "széle". Mint a Föld: nem végtelen a kiterjedése, még sincs határa. Az univerzumot is hasonlóképpen lehet elképzelni, csak egy dimenzióval "feljebb".

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#34) Volfram42 válasza GypsFulvus2 (#33) üzenetére


Volfram42
senior tag

Mondom jó régen olvastam már erről a témáról. Ettől függetlenül középpontot nem lehet venni, mert ugyan úgy nincsen határa és nem tudjuk, hogy mitől kéne számolni a közepet. Minden irányba ugyanannyi csak ennyit tudni. Illetve persze, hogy nem végtelen. Pont ez előtt írtam, hogy az ősrobbanás még mindig tart és azon túl nincs se tér se idő szóval még a túl kifejezés is értelmét veszti abban a régióban. Csak nagyon szétszórtan fogalmazok.:)

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#35) Yllgrim


Yllgrim
őstag

(#24552) Drenadar: Mert mindenre reagaltal, csak a Reti videora nem :) Cukkollak :)

Johetne valami kis izgalom, uncsi :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#36) Drenadar válasza Yllgrim (#35) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

jó és akkor hol is van az a videó? :(((

(#37) mrfire válasza Drenadar (#36) üzenetére


mrfire
őstag

A Reti videó: [link] ;] ;] ;]

(#38) Malibutomi válasza mrfire (#37) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tasli! :DDD

(#39) Menthirist


Menthirist
veterán

ejj de nem tetszik sem a retaliator, sem a gladius. Az aegis nem igazán az én gyártóm, legalábbis ami a kisebb hajóit illeti (reti, gladius, avenger). A reclaimer viszont jöhet :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#40) Drenadar válasza Menthirist (#39) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

és a romboló? :D

szerintem az összes nagyon szép :) a retaliator is :P

ui: te eretnek :(

[ Szerkesztve ]

(#41) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#39) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nagy a baj, ha a legszebb hajók nem tetszenek... Orvos látott már? :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Nem latom meg, pedig direkt huztam az idot, voltam venni par bringas cuccot, tesco-jarat, elszortunk egy valag penzt, most kaja, filmezes aztan este meglassuk azt a videot (ha lesz ) :)

Nem mindenkinek tetszhet amugy mindegyik hajo :) Nekem az Avenger nem tetszik pl, lehet a Reti is csunya lesz... akkor meg azert fogom szeretni, ez olyan h meglatod es vagy tetszik elsore vagy nem, kesobb mar sok melo megszeretni... :) Btw Gladius sem szep de ugy latszik hasznalhato lesz.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#43) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


Menthirist
veterán

Megmondom mivel hogy vagyok:
nem igazán tetszik: gladius, avenger, gladiator, retaliator
picit átlag alatt: M50, mustang-ok, aurora-k, merlin, herald
picit átlag felett: 300-as sorozat, hornet, connie, freelancer, cutlass, idris, khartu-al, javelin
nagyon: redeemer, starfarer, caterpillar, scythe, merchantman, carrack
piszkosul: 890 jump, orion, reclaimer

Alapvetően nem vagyok annyira nagyon oda a lopakodósra vett kinzetű hajókért, és nekem a nem igazán tetsző kategóriában lévőkről ez ugrik be (az avenger kivételével, de ott meg úgy érdekes részlet nincs rajta számomra)

de már megint szétoffoljuk az off topicot :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44) Drenadar válasza Menthirist (#43) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

nem vagyunk ugyanolyanok :) szerencsére...

de a hornet? az egy szögletes valami... meg az ipari gépek... hááát :)

a 300i az tényleg "szép" :)

(#45) Menthirist válasza Drenadar (#44) üzenetére


Menthirist
veterán

az orion és a reclaimer is ipari kinézetű :) Sok rajtuk a részlet, ami gyönyörködteti a szemem. Ahol kevés van, ott legalább a forma tetszen valamennyire, mint a 300i esetén.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#46) Drenadar válasza Menthirist (#45) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

én majd akkor mondok véleményt a retaliatorrol ha végre körbejárhatom majd a hangárban! :)

(#47) Yllgrim válasza Drenadar (#46) üzenetére


Yllgrim
őstag

Szepsegverseny egy urhajonal annyira nem relevans nekem, most az a lenyeg hogy birja az uteseket, sokoldalu legyen, a kis csapat jol erezze magat rajta. Egy Constellation nagyon bejonne, kis vadasz, rover... Endeavour-ra meglatok mi megy ra, mert egy cutlass mar elfer rajta, Az eleg hatekonyan erositheti a vedelmet.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#48) mrfire válasza Drenadar (#44) üzenetére


mrfire
őstag

Tényleg nem vagyunk ugyanolyanok. A 300i szerintem elég ronda lett. :P

Nekem az ipari gépek nagyon bejönnek. Úgy néznek ki ahogy kell, és nem csak egy áramvonalas fényesre polírozott gép nézhet ki jól. Persze nem azt mondom, hogy villogni lehet egy Reclaimerrel vagy Orionnal (mármint az árán kívül), de tervezési szempontból a szerepükbe nagyon eltalálták a külsejüket, ezért tetszenek.

Nem is tudom külsőre van-e igazi kedvencem. Nálam is sokkal inkább a hajó képességei a meghatározók és azok miatt fogom becsülni. Régen tetszett az Avenger külsőre, de ahogy lassan rájöttem, hogy elég gyenge hajó lett belőle, már megkopott bennem a régi szépségének a képe.

[ Szerkesztve ]

(#49) Yllgrim válasza mrfire (#48) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ki mivel jatszik mostanaban? Elunom az eletemet... :) SC most jon lefele, meg par nap es oke :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#50) mrfire válasza Yllgrim (#49) üzenetére


mrfire
őstag

Wasteland 2
Uncharted 3
Dying Light - bár egyre kevésbé vonz ez a zombiapokalipszis
Watch Dogs - csak multizgatni benne néha

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Star Citizen - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.