Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) CSiPet2 válasza Diopapa (#8750) üzenetére


CSiPet2
tag

Upsz, elfelejtettem átkattintani, most nézd.

Az a gondom, hogy ez pont nem a hajó, hanem a hangár... Nem találok ilyen hibajelenséget a hivatalos fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#8752) Diopapa válasza CSiPet2 (#8751) üzenetére


Diopapa
addikt

Milyen driver, milyen hőfokok vannak (GPU/VRM)? BTW nem hasonló ehhez? [link]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8753) CSiPet2 válasza Diopapa (#8752) üzenetére


CSiPet2
tag

14.10-es legfrissebb catalyst (most frissítettem). Amúgy visszavettem mediumra és azonnal elmúlt. Ami a hőmérsékletet illeti mediumon és very high-on is 80 fok a max ameddig felment, akkor volt a venti 68%-on.
Slusszpoén: ha leteszem a tálcára a játékot, akkor eszi a legtöbbet... A kártya teljesítménye felmegy 70%-ra. Ha benn vagyok a játékban nem láttam 55% feletti értéket.

[ Szerkesztve ]

(#8754) SkyS1gn válasza CSiPet2 (#8753) üzenetére


SkyS1gn
félisten

14.10es catalyst? Te októberből jöttél vissza időben? :DDD

Amúgy nekem is 290X van és semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8755) CSiPet2 válasza SkyS1gn (#8754) üzenetére


CSiPet2
tag

Aha, megvan mit néztem be. A 14.10 az csomag verzió. Maga a catalyst 14.4.
És a jelenség nagyon hasonló ahhoz amit Diopapa linkel csak nálam az egész hangár esik így szét nem egy aurora.

(#8756) Diopapa válasza CSiPet2 (#8755) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem az IGP-vel jön elő, amikor túlhúzom az IGP-t, én annak tudtam be, hogy egyszerűen kevés hozzá. AMD-vel villogni szoktak az árnyékok meg a global illuminating-al vagy mivel szokott gond lenni. Ez meg ilyen z buffer hibának látszik. Remélem nem mondtam nagy hülyeséget. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8757) Menthirist


Menthirist
veterán

Nekem 7950-en wolfban fordult eddig egyszer elő ilyen, de újraindítás után elmúlt.

Én nem akarok még 290X-et venni :D meg kellene várni a váltással a 390-eket :D Nincs még egy éve hogy megvan a 7950-em, nem is gyenge, de semmiképp sem alkalmas kimaxolásokra :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8758) SkyS1gn válasza Menthirist (#8757) üzenetére


SkyS1gn
félisten

2-3 évente érdemes vga-t cserélni. Én 6950-ről jöttem :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8759) Menthirist válasza SkyS1gn (#8758) üzenetére


Menthirist
veterán

az oké, de jelenleg 1 év után sem vagyunk, mégis gondolkodom hogy egy 290x milyen jó lenne :D Ilyenkor veszek valami kisebb cuccot (pl joy-t), vagy belevetem magam a munkába, hogy elűzzem ezeket a káros gondolataimat :D

Viszont már tervezgettem, hogy hol rendezgessem a joy-t, a gázkart, a billt és az egeret hogy jó legyen :) Szerintem az asztalon lesz a bill+egér, két kisebb széket meg magam mellé veszek, és azon lesz a joy és a gázkar két oldalamon.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8760) Diopapa válasza Menthirist (#8759) üzenetére


Diopapa
addikt

hehe én is ma gondolkodtam, hogyan fogok elférni az asztalon. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8761) Menthirist válasza Diopapa (#8760) üzenetére


Menthirist
veterán

tényleg, gondolom nem túl hosszú az a kábel, amivel a két részre szedett joy össze van kötve. ez ugyanis mindenképp erősen limitálja, hogy tudom majd elhelyezni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8762) CSiPet2 válasza CSiPet2 (#8755) üzenetére


CSiPet2
tag

Nem tudom mi oldotta meg a problémát de megszűnt. Vagy a bios frissítés vagy a játék újratelepítés.
Úgyhogy kipróbáltam dual fullhd-ban very high-on... Valami kegyetlen hangja van a vga-nak (91 fok, 89% venti) de simán tartja a 40-50 fps-t. Van mit optimalizálni a játékon (ami érthető ebben a szakaszban).

(#8763) Szőrös  válasza Menthirist (#8761) üzenetére


Szőrös 
veterán

kb 40-45 centi az a kábel szóval egy nem túl széles szék két oldalán éppen hogy elfér.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8764) Menthirist válasza Szőrös  (#8763) üzenetére


Menthirist
veterán

Az én két oldalamra terveztem (tehát ülök az asztalnál, rajta a bill+egér, mellettem két szék mindkét oldalamon, és annál lett volna a joy és a gázpad csípőmagasság felett picivel), de ezekszerint ehhez nem lesz elég hosszú a kábel. kénytelen leszek azt is az asztalon tárolni...
Mindegy, holnap elvileg kihozza a DHL, úgyhogy meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8765) Diopapa válasza CSiPet2 (#8762) üzenetére


Diopapa
addikt

Az a 91 fok kicsit soknak tűnik. Tudom, hogy jóval komolyabb és melegedősebb mint a 280x, de én annál úgy lőttem be a ventiprofilt, hogy a 74 fok a GPU-n legyen a max amire felmelegszik és nem volt hangos így sem, a VRM nem ment 70 fok fölé, de inkább volt 64-66. BTW kíváncsi leszek mi lesz DFM-ben, de a Hangar tényleg nincs akkor optimalizálva, very high-on nekem is megvolt a 45-50 fps 280x-el. :F

szerk: Új TGNS videót láttátok? Elég jól állnak még a hajók, majdnem jobbak mint a "gyáriak".. :Y

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8766) SkyS1gn válasza Diopapa (#8765) üzenetére


SkyS1gn
félisten

link

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8767) Menthirist válasza Diopapa (#8765) üzenetére


Menthirist
veterán

A gyári hűtésű 290X ilyen hangos és forró volt, és a többiek hűtései sem mindig sikerültek ennél lényegesen jobbra. Nálam állítani se kellett semmit, a gyárilag 850/1200-as 7950-emet úgy hajtom 1100/1500-on, hogy furmark alatt sem megy 55% fölé a vapor-x hűtés ventije. Mondjuk nekem ez high-ra elég 40-55 fps köré, very high-on 20 és 35 között van.

TGNS: örülök hogy a Four Horseman jutott a döntőbe, nekem is az ő hajójuk jött be a leginkább. Konkrétan a bemutatón már olyan volt mint bármelyik CIG-es hajó :) A többi is nagyon jó lett, bár mindegyiken kifogásoltam pár dolgot, részletet :) Viszont mind nagyon tudnak textúrázni :) Meg elképesztő ötletek voltak a FH hajóján mindenre, ahogy nyílik valami, ahogy van a raktér megoldva, stb.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8768) CSiPet2 válasza Diopapa (#8765) üzenetére


CSiPet2
tag

Tesztekből úgy tűnik még a custom hűtős 290x-ek is simán felmennek 90 fok fölé és egyik se halk. Ez a teljesítmény ára ezen a szinten... Mondjuk valszeg csak egy képernyőn fogom tolni a dfm-et úgyhogy ennyire remélem nem fog melegedni.
Nameg most a szobában is meleg van, idle-be 50fokos a kártya (ház oldalát le is vettem), igaz ezen a hőfokon semmi hangja.

Személy szerint örülök a 4horseman-nek egyszerűen profibbnak tűnnek, mint a másik két csapat. A japánok hajója emellett még rusnya is volt rendesen...

(#8769) SkyS1gn válasza Menthirist (#8767) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Jaa... De az TNGS nem TGNS....

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8770) Menthirist válasza SkyS1gn (#8769) üzenetére


Menthirist
veterán

Dio sara, én csak copy-paste-eltem :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8771) Malibutomi válasza CSiPet2 (#8768) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor nagyon rossz teszteket néztél.
Nekem már három volt, az összes 290x custom hűtés ugyanolyan csendes mint mondjuk a 280X, vagy bármely más kártya és 75-80fok körül müködnek.

[ Szerkesztve ]

(#8772) Menthirist válasza Malibutomi (#8771) üzenetére


Menthirist
veterán

Igen, én is úgy néztem hogy noha van pár gyártó, akinek a hűtésével még mindig 80 fok fölött van, nem kevés olyat is találni, amivel 70 körül van, pl MSI Lightning vonala, Sapphire Tri-X, vagy akár a PowerColor PCS+-a (nem a normálja)
link

Viszont pl a Lightning hangos hűtéssel tartja magát ezen a hőfokon. Én szerintem TriX-et vennék, az nagyon halkan (relatíve) tartja még furmark alatt is 74 fokon a kártyát. lásd itt

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8773) Menthirist


Menthirist
veterán

Viszont ahogy olvasom az "ask a developer" fórumot: ahogy látom nem igazán fogjuk tudni testreszabni az irányítást, legalábbis nem ingame... könyékig lehet majd túrni a cfg-kben :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8774) Malachi válasza Menthirist (#8773) üzenetére


Malachi
addikt

majd divatba jönnek megint a papír sablonok, mint a régi szimulátorokhoz, amiket a billentyűzetre lehetett rakni. azaz köré, izé. kerestem képet, de sehol nem találtam olyat, amire gondoltam, de már C64-hez is volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#8775) Malibutomi válasza Menthirist (#8772) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ne offoljunk, a lightning nem hangos, az egyik leghalkabb és leghüvösebb.
Amúgy ami jó vétel az a Tri-X, MSI Gaming, Powercolor Pcs+

[ Szerkesztve ]

(#8776) Menthirist válasza Malibutomi (#8775) üzenetére


Menthirist
veterán

A review-ban azt írták hangos. Én ennyit tudok róla :)

"Temperatures are amazing - among the lowest of any R9 290X we've tested so far. However, The MSI Lightning does, however, achieve these results by producing a lot of noise. Other cards are significantly quieter and only a few °C warmer, a small difference that is in my opinion worth the noise reduction."

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8777) Diopapa válasza Malachi (#8774) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem is vót' :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8778) k4rL^


k4rL^
senior tag

Ti is kaptatok meghivó az Xplor orgtól? A levélben az áll, hogy a Liberum Arbitrium hasonló érdeklődési köre miatt kaptam.

(#8779) SkyS1gn válasza k4rL^ (#8778) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8780) vagabor válasza k4rL^ (#8778) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szintén kaptam tőlük invet, de előbb inkább jöjjön ki a PU. Mégazt sem tudjuk hogy fog kinézni ez az egész de már tonnaszámra invelik az ismeretleneket, csak hogy nagy legyen a guild org klán vagy nevezzék aminek akarják.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#8781) k4rL^ válasza vagabor (#8780) üzenetére


k4rL^
senior tag

Ja, hol van még a PU, jó ha 2017 elején. :DDD

Szerintem még a Squadron 42 legelső része is kérdéses, hogy jön-e jövő év végén.

Mindegy már csak párat kell aludni és lehet lövöldözni az AI-t Arena Commander-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#8782) Infrared16 válasza k4rL^ (#8778) üzenetére


Infrared16
tag

Én is kaptam :D De azért kaptuk mert a fő szervezet A Liberum Arbitrium szabadúszó tevékenységet folytat.
Ök ahogy nézem vallás szinten űznék :D

Star Citizen Original backer /Tábornok úr, baj van! Az ellenség körülvett minket. Nagyszerű! Akkor bármilyen irányba támadhatunk.// UEE Citizen Record #34880 //

(#8783) .tnm válasza Infrared16 (#8782) üzenetére


.tnm
addikt

én nem kaptam, magyar volt a meghívó?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8784) Malachi válasza .tnm (#8783) üzenetére


Malachi
addikt

angol, de kicsit ijesztő. az ember elgondolkodik, mihez kezdhet majd egyedül felfedezőként, ha már megjelenés előtt 1000+ létszámos felfedező orgok vannak, akik kiképzéssel, fegyverrel meg mindennel támogatják a tagjaikat.

mondjuk elég nagy lesz az univerzum, remélem. mindig ezt mondom. :D

(#8785) Diopapa válasza Malachi (#8784) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen Mrs Lipton, mindig ezt mondja.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8786) Infrared16 válasza .tnm (#8783) üzenetére


Infrared16
tag

Angol. már nemcsak 2000-en vannak...... https://robertsspaceindustries.com/orgs/XPLOR

:D nagyon megy fel a létszám... :D nem egész fél nap alatt 400 friss tag

[ Szerkesztve ]

Star Citizen Original backer /Tábornok úr, baj van! Az ellenség körülvett minket. Nagyszerű! Akkor bármilyen irányba támadhatunk.// UEE Citizen Record #34880 //

(#8787) Menthirist válasza Infrared16 (#8786) üzenetére


Menthirist
veterán

Én is kaptam eddig több meghívót is, de eddig 1-et elfogadtam affiliate-nek, a többit el se fogadtam, sőt egyről gondolkodom is hogy leiratkozzak. Most a main-em a Brown Coats, a Serenity-ét elfogadtam mint affiliate, ezen kívül ilyen még az itteni Liberum Arbitrium is, illetve a The Pack, amiről gondolkodom hogy leiratkozzak.

Ez a nagy tömeges invelgetés nem szimpi, jobb szeretem a picit kisebb (de azért kellően nagy), valamivel családiasabb orgokat :) No meg nem véletlen hogy a Brown Coats is casual. Fene akar WoW után megint olyan guildben lenni, ahol kötelező megjelenés, határidő és szó szerint munka van.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8788) .tnm


.tnm
addikt

hehe, na mostmár meg lettem hívva. mondjuk ez sztem kb spam, ilyen méretekben.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8789) Tnil


Tnil
tag

A legrosszabb érzés, mikor "beleszopódsz" egy ilyen játékba, mint ez, de várnod kell, amíg megjelenik, és még a vasad sincs meg hozzá. :O

(#8790) k4rL^ válasza Tnil (#8789) üzenetére


k4rL^
senior tag

Nézd a jó oldalát, van idöd gépet fejleszteni hozzá. Nyílván egy alap gép már most se árt, hogy ki tudd próbálni az Arena Commandert.

(#8791) Malachi válasza Tnil (#8789) üzenetére


Malachi
addikt

vasat ne is vegyél hozzá, amíg meg nem jelent. egyrészt anyagilag is jobban jársz, sokkal (gyorsan avul a cucc ha most megveszed, de hát ez nem kell mondanom) másrészt megjelenés után a lehető legoptimláisabb konfigot tudod összeállítani a játékhoz. túl se lősz, de gyenge se lesz ha már tudod, mi kell hozzá. most még senki nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#8792) Tnil válasza Malachi (#8791) üzenetére


Tnil
tag

Igen, igen, de ugye saját jövedelem nélkül nehézkes egy új gép előteremtése (fejleszteni szerintem értelmetlen, elég idős a vas, majdnem mindent cserélni kéne, egy élvezhető állapothoz). De 2015ig csak sikerül összeszedni valamennyi zsetont. (Nyári munka, szülinap, névnap, karácsony.. :D)

Ennek jó oldala, hogy így tuti minőségi játékot kapok, ha megjelenés első vélemények kritikák után szerzem be a cuccot. :)

[ Szerkesztve ]

(#8793) Malachi válasza Tnil (#8792) üzenetére


Malachi
addikt

legalább lesz miért melózni a nyári melegben. :) most úgy áll, hogy két szezont még biztos lenyomhatsz, szóval csak rajta. ;]

(#8794) Viper26 válasza Malachi (#8793) üzenetére


Viper26
nagyúr

Lesz az három is. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#8795) Menthirist válasza Viper26 (#8794) üzenetére


Menthirist
veterán

Még suliba jár, majd az első fizetéséből vesz rá vga-t :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8796) SkyS1gn válasza Menthirist (#8795) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Majd az öregek otthonába toljuk :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8797) .tnm válasza SkyS1gn (#8796) üzenetére


.tnm
addikt

SC csonag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed -.-

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8798) SkyS1gn válasza .tnm (#8797) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

De pálinkát nemlehet főzni belűle :(((

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8799) Menthirist


Menthirist
veterán

Gonoszak vagyunk :P

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8800) Diopapa


Diopapa
addikt

Bocs, de a 97-98-as kommentet aláírásba lopom ha nem gond.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.