Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) miqlas válasza Synaptic (#54998) üzenetére


miqlas
őstag

Fura, mert neked a ram kivételével sokkal jobb géped van, mint nekem és én nem tapasztalom az általad említett bugokat. Sõt! A 3.17.2-vel high-ra tudtam venni a grafikát, ami ez a pecs elõtt lehetetlen volt, mert a városokban leesett a képkockaszám 10 közelébe, néha alá.

42

(#55002) Synaptic válasza miqlas (#55001) üzenetére


Synaptic
senior tag

Nem hiszem hogy csak beképzelem magamnak a dolgokat. Fent vagyok pár napja a Stoppos discordon és mindenkinek vannak hasonló bajai.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#55003) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#55000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Idén lesz CitCon? Szeretném már hallani a Mestert újra beszélni "érthetetlen" dolgokról. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55004) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#55003) üzenetére


Szőrös 
veterán

Olyan lesz mint tavaly.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55005) Menthirist


Menthirist
veterán

Én mindig csak leginkább a tech előadásokat hallgatom meg :D Grafika, háttérrendszerek, ai, ilyenek :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#55006) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#55005) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én őt várom leginkább. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55007) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#55006) üzenetére


Menthirist
veterán

Ó igen... :D Toni Z és Ali Brown ftw

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#55008) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#55007) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azzal a videóval, amit linkeltem, mai napig tudom riogatni az angolul tudó haverjaimat, mert nem értik. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55009) Menthirist válasza TESCO-Zsömle (#55008) üzenetére


Menthirist
veterán

Pedig megy az, csak koncentrálni kell, meg gyakran vissza kell tekerni hogy a tempót tartani tudd :D Nem egy kaja mellé meghallgatandó videó :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#55010) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#55009) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor most együtt, hogy a zöldségesnek is tudjuk mondani Londonban: Superposition of probabilities.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55011) Drenadar


Drenadar
Topikgazda

azért nem irigylem azt aki még 2013 körül vett BMMet, és az akkori képek a mostaniakkal köszönőviszonyban sincsenek... teljesen más a hangulatuk.

(#55012) miqlas


miqlas
őstag

Mi lehet az oka annak, hogy nem tudom használni a medpent (56%-on van az életerõm), nem tudom a backpack-bõl vagy az állomás/hajó inventoryból kézbe venni sem az ételt, sem az italt?

42

(#55013) m0h0senator válasza miqlas (#55012) üzenetére


m0h0senator
őstag

Válts szervert. A medpen már nem tolja fel az életet 100%ig ha jól emlékszem csak a sérültést szünteti meg.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#55014) miqlas válasza m0h0senator (#55013) üzenetére


miqlas
őstag

Volt szerver váltás is, a kaja / pia problémán nem segített! :(

42

(#55015) miqlas válasza m0h0senator (#55013) üzenetére


miqlas
őstag

Az Orison ostrománál még feltolta, azóta változtattak? Szoktak ilyet?

42

(#55016) m0h0senator válasza miqlas (#55015) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nem. Akkor az én infoim a tévesek. Bár medpen helyett a zöld trutyit használom és a hozzávaló fehér pisztolyt :DD

An odyssey through the realm of consciousness.

(#55017) Szőrös  válasza miqlas (#55012) üzenetére


Szőrös 
veterán

Használj inkább "Curelife Medical Tool"-t, ez a fehér medistukker, amivel tudod gyógyítani is magad.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55018) miqlas


miqlas
őstag

Azt is próbáltam, azt magamra tudom fogni, de az meg azt írta, hogy nincs bajom! Persze a kijelzõ, meg a karim vicsorgása mást mutat! ;]

42

(#55019) duvi válasza miqlas (#55018) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha megölöd magad és kórházban kelsz, akkor se jó? Persze előtte minden cuccodat pakold be a bázis ládádba!

[ Szerkesztve ]

(#55020) miqlas válasza duvi (#55019) üzenetére


miqlas
őstag

Az lett a vége! Ki mentem „levegõzni” egy szál gatyában Port Olisaron az egyik leszálló platformra! :R

42

(#55021) Diopapa válasza miqlas (#55020) üzenetére


Diopapa
addikt

Elég hosszan nyomni a BACKSPACE-t.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#55022) wollnerd válasza duvi (#55019) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nem tudom miért kell ezért megölni magunkat. :D Elég csak bemenni a kórházba, becsekkolni, és lefeküdni egy kórtermi ágyra és visszatöltődik az életerő. (és a szomjúság és éhség) Én párszor ezt csináltam, amikor játszottam a 3.17-tel. :D

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#55023) m0h0senator válasza wollnerd (#55022) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ez igaz viszont azt nem oldja meg, hogy tudjon a karakter inni enni bárhol máshol.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#55024) duvi válasza wollnerd (#55022) üzenetére


duvi
nagyúr

Mert nála bebugolt a gyógyítás és evés/ivás.

(#55025) miqlas válasza duvi (#55024) üzenetére


miqlas
őstag

Sõt! Még a gem depositok is be bugoltak mára! ;]
A hajó és a ROC jelezte, hogy ott van, de bele tudtam állni és a ROC bányászkarja már nem szkennelte és hevíteni sem lehetett!

42

(#55026) miqlas


miqlas
őstag

Nem volt valami javítás pár peccsel ezelõtt arra, hogy nem vesznek el a javaid, amiket szállítasz / kibányásztál szerver összeomláskor?
Igaz, nem gyakran fordul elõ, de ezzel a 3.17.2-es peccsel már második alkalommal jött elõ a dolog! Persze mindig akkor, amikor 150–200K aUEC-nyi gem van nálam! :W

42

(#55027) 3L1T3


3L1T3
addikt

Heyho,

Érdeklődnék, hogy jelenleg hol tart a játék? Amikor anno "megvettem" akkor még csak hangárban lehetet megnézni a hajókat amikkel rendelkeztél. Azóta van már olyan része a játéknak ami napi szinten játszható?

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#55028) Szőrös  válasza 3L1T3 (#55027) üzenetére


Szőrös 
veterán

PU-t lehet tolni azért, bár 3.18ig nem érdemes sok mindent gyűjteni. Amúgy gyere discordra, az aktív társaság ott lebzsel.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55029) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Na, akkor ez az a pont ahol elvesztettem minden maradék érdeklődésem e játék iránt.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#55030) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#55029) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez engem addig nem erdekel amig a valos kepessegeidre nincs hatassal, pl jobb celzas, jobb hajo vezetes. Az elmondottak alapjan ilyen nem lesz. A karakter testi ''kepesseget'' lehet novelni, ez meg talan belefer. Foleg ha az lesz amit mondtak, ha meghalsz akkor ez resetelodik.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55031) GypsFulvus2 válasza Szőrös  (#55030) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Technique skillekről is szó volt. Vagy pl az endurance kihat arra, hogy mikor ájulsz el egy szűk fordulóban versenyzés vagy dogfight közben. Részletek itt Ez így game changer. A többi tizenkettő egy tucat MMO-val teszi egyenlővé. Grindelj, szintezz és nyomd le azokat, akik egyébként jobbak nálad, de kevesebb az idejük játszani.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#55032) aerosmith válasza GypsFulvus2 (#55029) üzenetére


aerosmith
őstag

Hipotetizál a gyerek egy egy pár mondatos bejelentés alapján.
Biztos érdemes ez alapján döntéseket hozni.

(#55033) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#55031) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ez nem arrol szol, hogy a valos tudasod befolyasolja. Ha bena pilota vagy akkor az is maradsz, ez nem segit rajta. Ha bena vagy fps-ben, akkor az is maradsz, ez se segit rajta. Ettol ne lesz tizenketto egy tucat mmo.
Akkor lesz az ha valos tudasotad befolyasolo skillek jonnek be. Akkor viszont biztos, hogy jobban borul a bili, mert azt nagyon sokan nem szeretnenk.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55034) GypsFulvus2 válasza aerosmith (#55032) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nyilván nem fogok e miatt refundot kérni, vagy törölni az accomat, de azért ez kemény ütés volt. Eddig ennek az ellenkezőjéről volt szó: ha jobb akarsz lenni, fejleszd a te saját real life skiljeidet. Innentől kezdve viszont nincs sok reményem arra, hogy ez számomra is élvezhető játék lesz. Pont ezek miatt utálom és kerülöm az MMO-kat úgy általában. Azt hittem, ez a játék kivétel lesz. Tévedtem. Így megy ez.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#55035) Fred23 válasza GypsFulvus2 (#55031) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha nincs sok szint, és gyakorolhatsz eleget a játékban, nincs szerintem ezzel baj. Az npc-k fognak többet szívni miatta, nem az, aki sokat játszik.

(#55036) GypsFulvus2 válasza Fred23 (#55035) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Pont ez az, hogy nekem nincs sok időm már jétékokra. Csak hétvégén pár óra. Azt a keveset viszont szerettem volna nem esélytelenül eltölteni.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#55037) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#55034) üzenetére


Szőrös 
veterán

De tobbavra sem a te real life skilljeidet befolyasolo dologrol van szo :D
A testi adottsagok fejlodhetnek. Nagyobb terhet tud cipelni, gyorsabban fut, jobban birja a terhelest a te karaktered.
De ha te egy ketbalkezes pilota vagy, akkor az is maradsz mert nem befolyasoljak ezek az abilityk.

Legalabb is az eddig elmondottak alapjan.
Varjuk meg mig jobban reszletezik ezt az egeszet, mert azert olyan sokat nem beszeltek rola, ezert szerintem sokan mindent is belekepzelnek ebbe, olyat is amit a cig nem feltetlen.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55038) Szőrös  válasza Szőrös  (#55037) üzenetére


Szőrös 
veterán

Na kifutottam a szerkesztesi idobol de direkt kiemeltek meg a citcon alatt is, hogy a te kepessegeidet, pl jobb repules, nem befolyasolja. Konkretan itt beszelnek errol a skill temarol, erdemes megnezni.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55039) Fred23 válasza GypsFulvus2 (#55036) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nekem is kábé csak ennyi időm lesz rá, de nagyon remélem, hogy kevés szint lesz, és hamar ki lehet őket majd maxolni.

Szőrös: Az engem is zavarna, ha tartósan hátrányban lennék akár légiharc közben, mert mondjuk az én karim skillhiány miatt sokkal kevesebb G-től is elájulna, mint egy harcedzett, skillezettebb tag. 2-3 hetet még kibírok így, de ha úgy csinálják meg, hogy mondjuk nem 3-4, hanem akár 10 fokozata van egy-egy ability-nek, és évek alatt jut el egy átlagos játékidőt toló játékos a 10-es szintre, akkor ott erősen reszeltek a játékélményemnek. De tippre ilyet nem fognak csinálni, és inkább az embereket hozzák előnybe az npc-kkel szemben.

(#55040) Szőrös  válasza Fred23 (#55039) üzenetére


Szőrös 
veterán

Annyira keveset beszeltek az egeszrol, hogy nem lehet meg a fejlodes idejerol semmit se tudni.
Nekem egyelore nem tunik ez veszesnek, meg mindig rajtam fog mulni, hogy jobb leszek e egy masik jatekosnal vagy sem. Lehet jobban birja majd a g terhelest, de ha en tudom, hogy keruljem azt el, milyen manoverrel akkor a hajara kenheti. Lehet a masik karakter erosebb, picit nagyobb az eletereje, a fejloves az akkor is fejloves szoval a hajara kenheti. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55041) GypsFulvus2 válasza Szőrös  (#55040) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Jó, lehet hogy túlreagálom és keveset tudunk még. Mindazonáltal az nem valószínű, hogy egy skillrendszert úgy hoznak be, hogy súlytalan, jelentéktelen hatású/szerepű legyen. Bizonyos mértékig biztosan befolyásolja majd a játékmeneteket és a PvP harcot is. Bármekkora szerepe is lesz, nekem ez az irány nagyon nem tetszik.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#55042) Menthirist


Menthirist
veterán

Fogalmam sincs mit fog ez jelenteni a játékba, és mi marad meg benne, amire be is kerül :D Lehet kap 3-4 refaktort és nem is lesz benne semmi ilyen, vagy csak n agyon kiherélve :) Vagy az is lehet hogy tényleg ad hozzá majd valamit. Annyira más ez a játék mint amit 3, 5, 7, 9 éve mondtak, hogy én inkább maradok annyiban hogy amikor épp amilyen, attól függően épp élvezem vagy kevésbé :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#55043) Szőrös  válasza GypsFulvus2 (#55041) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nezd meg a citonos reszt amit linkeltem. 4:51:39-nel mondja a lengyeget, Nem arra mennek ezzel az ability/skill rendszerrel (nevezzuk barminek is), hogy 10el tobbet sebezzel vagy jobban repulj altala, mert az a te kepessegeden mulik. Na ez a lenyeg, direkt elmondjak. Amig ez marad addig nem lesz gond.

Ha idokozben valtoztatnak ezen, es tenyleges skillrendszert akarnanak ami mar a te kepessegeidet javitja...hat abbol sztem parasztlazadas lesz. Az ilyen skill rendszer nagyon nem kell ide, ez a jatek nem arrol kell, hogy szoljon. De szerintem Chris nem gondolja meg magat, az egesz jatek dizajn a jatekos valos kepessegeire epit.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55044) TESCO-Zsömle válasza GypsFulvus2 (#55041) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mindenképp kellett valami ilyesmi. Én személy szerint a proficiency-t és a nyelvtudást is ide tenném. Egyrészt azért, mert nonszensz, hogy egy játék 100%-os élvezetéhez meg kelljen tanulni 3-5 kon-nyelvet, másrészt valahol el kell választani a karaktert és annak tudását a játékostól, hogy súlya legyen az életének és azon túl a halálának.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55045) Diopapa válasza TESCO-Zsömle (#55044) üzenetére


Diopapa
addikt

Ebben mondjuk van ráció. Amíg kimerül abban, hogy ha sok súlyt cipelsz, akkor erősebb leszel és nem ad pl 1.25x szorzót a sebzésre a pewpew közben.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#55046) Szőrös  válasza Diopapa (#55045) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lásd #55043

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55047) TESCO-Zsömle válasza Diopapa (#55045) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én a nyelveket is el tudnám úgy viselni, mint mondjuk a No Man's Sky-ban, ahol a karakter tanulta a nyelvet és úgy látszott egyre tőbb a feliratból.

Karakterre is kell egy ilyen átmeneti/köztes megoldás, hisz valahogy az NPC-k fejlődését is meg kell oldani, aztán az hülyén vanné ki magát, hogy van egy NPC fiad, aki mondjuk Profdoktor kutató, te meghalsz, ő örököl, te meg ott vagy Profdoktorral anélkül, hogy egy mukkot is értenél a szakelterületéhez. Valahogy a karakter-proficiency-t külön kell választani a játékos skill-től anélkül, hogy túlságosan fájjon.

Értem én, amit pl Gyps is ír, de ez megint olyan, hogy teljesen mindegy van-e bármilyen skill-rendszer vagy karakterfejlődés, sose leszel képes ledolgozni az időkülönbséget. A hétvégi 2-3 órával számít, hogy azért nincs esélyed a napi 4-6 órás játékossal szemben, mert fullos a karaktere, mert 20x drágább/ritkább cuccok vannak a hajóján vagy csak azért, mert a te havi 30 repült órád feszül neki az ő havi 160-200 órájának?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55048) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#55047) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azert lehet eselye, mert vannak osztonosen jo pilotak, akiknek csak az adott rendszert kell megismernie, es kepes jol repulni. Az ilyeneknek joval kevesebb repult ido is eleg mint az atlagnak. Skillrendszernel meg lennenek love, ha viszont az o kepessegen mulik a dolog, mint most, akkor boven van eselye.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#55049) TESCO-Zsömle válasza Szőrös  (#55048) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez már a tehetség vs rászánt idő. Ha elfogadjuk, hogy a tehetség nem más, mint a fejlődésre való hajlam, potenciál, fogékonyság, akkor az mintegy arányszám jelentkezik a ráfordított idő és az elért eredmény között. Nem kizárt, de ugye minél nagyobb a különbség, annál kisebb hányada érintett a játékosbáziosnak. És ugye akkor most kizárólag a dogfight-ról beszélünk, esetleg precíziós repülésről egy törmelékkel veszélyesen sűrűn tarkított területen. (és nyilván a gép képességei itt is limitálnak, hisz pilótaként nem tudod felülmúlni a géped határait)

Ami a skill-eket illeti, én szinte mindet ilyen auxiliary funkcióba tenném. Olyan helyekre, ahol amúgy sem létfontosságú az emberi input. Bányászás, kutatás/fejlesztés, javítás, szerelés. Munka úgy általánosságában. Oda lehetne fejleszteni ilyen 5-10-20-30%-os buffokat, mint pl "Bányagépész - A mining laser 30%-al lassabban melegszik túl"; "Geológus - 30%-al csökkenti az ércek instabilitását" meg hasonlók.

Az a baj, hogy sokan vagyunk sokfélék. Nehéz egyensúlyt találni azok közt, akik tehetségesek, de csak kevés idejük van, akik sok időt tudnak a játékra áldozni és akik sok pénzt tudnak a játékra áldozni. Egyiküket se lehetetlenítheted, idegenítheted el. Úgy kell megoldani, hogy mindenki találjon módot, amivel a saját lehetőségeihez mérten boldogul lehetőleg olyan területen, amiben örömét is leli.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#55050) Szőrös  válasza TESCO-Zsömle (#55049) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mininghoz buffokat a kulonbozo mining headek, meg gadget-et adnak, midnenfele idiota skill nelkul. Egesz pontosan a jatekosra bizza, hogy mit pakol fel a banyaszhajora. Ez meg jol is van igy, a jatekos ertse meg a mechanikat, aztan a kepessegeihez merten alkalmazza. Ugyan igy minden masnal is. Ez van, ez egy ilyen jatek, ez a resze a citconon elhangzottak alapjan nem is fog valtozni.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.