Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) bladex73 válasza Sokimm (#50000) üzenetére


bladex73
aktív tag

Nekem nagyon bejön. Szeretem ezt a ipari jellegű kinézetet. ha jól láttam javítás,tankolás,újra fegyverzés. Ennyi mindenhez nem tűnik elég nagynak. Na mindegy gyere haza viszlek.:)

[ Szerkesztve ]

(#50002) SkyS1gn válasza bladex73 (#49999) üzenetére


SkyS1gn
félisten

egy hajó :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50003) Diopapa válasza bladex73 (#50001) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem is tetszik. Oldalról szerintem inkább egy BTR-80-ra hasonlít...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#50004) Vesa válasza GypsFulvus2 (#49997) üzenetére


Vesa
veterán

:R :C
Szuper leírás, köszönjük!

A tudomány a valóság költészete!

(#50005) Laox


Laox
aktív tag

Offtéma, de ebben a fórumban talán nagyon sokakat érdekelhet, ha nagyon nem illik ide, akkor bocsi és töröljétek.

Itt van újracsomagolt Thrustmaster Hotas Warthog Joystick 60e forintért, Árukeresőn a legolcsóbb ~110k.

Nagyon sokan szokták keresni, mert Star Cizizen-hez tökéletes, kitűnő ajánlat. :)

(#50006) macy válasza Laox (#50005) üzenetére


macy
addikt

Ez csak joy, gázkar nélkül, egyik fórumozó kollega küldte vissza valamelyik nap. Ő is azt hitte, hogy komplett cucc.

[ Szerkesztve ]

(#50007) Laox válasza macy (#50006) üzenetére


Laox
aktív tag

Na, most már nem tudom szerkeszteni, akkor tárgytalan.

(#50008) Vesa válasza Laox (#50007) üzenetére


Vesa
veterán

Ennek tükrében azért masszív, hogy továbbra is HOTAS verzióként árulják. Tipikus Emag...

A tudomány a valóság költészete!

(#50009) Dusty36


Dusty36
újonc

Üdv mindenkinek új játékos vagyok igaz már 2015-ben regisztráltam a játékba

(#50010) tom5598 válasza Dusty36 (#50009) üzenetére


tom5598
senior tag

Welcome to the madness! ;]

(#50011) SkyS1gn válasza tom5598 (#50010) üzenetére


SkyS1gn
félisten

*darkness, my old friend :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50012) Menthirist válasza Dusty36 (#50009) üzenetére


Menthirist
veterán

Részemről csak simán szevasz :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#50013) apatyas válasza GypsFulvus2 (#49997) üzenetére


apatyas
Korrektor

Jó-jó, de egy picit vitatkoznék egy szakasszal:
"Ha viszont egy mozgó vonat fülkéjébe állítasz egy 10 kg-os és egy 1 kg-os golyót, akkor a vonat fékezésekor a 10 kg-os golyó 1/10-ed akkora utat tesz majd meg, mint az 1 kg-os. A tehetetlenségi erők ugyanis függenek a kölcsönhatásban résztvevő tárgy tömegétől. Irányváltoztatás esetében hasonló a helyzet, csak ott nem egyenes vonalú mozgás lesz az eredmény, hanem egy köríven történő elmozdulás (ha a vonat balra kanyarodik, a golyók hozzád képest jobbra látszanak mozogni)."

A tehetetlenségi erők avagy látszólagos erők a megfigyelő személy gyorsuló koordináta rendszerben ülésének következményei. Ebből következően, a benne levő látszólag ok nélkül gyorsuló testek mind ugyanakkora gyorsulást fognak mutatni, mert a látszólagos erő ugyan különbözik de a tömegük is, így az a = F/m hányados állandó marad.
Szemléltetés: bent van a vonatban a nagy meg a kis golyó, halad a vonat, egyenes vonalú egyenletes mozgást végez mindenki, eddig ok. Aztán a vonat sebessége elfordul 90 fokot (gondolatban :) ), bent ülve pedig azt látom, hogy az addig nyugalomban levő golyók egyszercsak nekirepülnek az oldalfalnak és egyszerre érnek oda mert kívülről nézve tartják az addigi egyenes vonalú egyenletes mozgást, és én is érzem a testemre ható erőt ami oldalra nyom a székben. Ha nincsenek ablakok, akkor meglepődök és nem tudom hogy miért nyomott meg valami. Ha vannak ablakok, akkor látom hogy elfordult a sín és felismerem a helyzetet.
A tiszta helyzetet bonyolítja meg az, ha a golyók egy asztalon kezdenek el gurulni, mert akkor az impulzusmomentumuknak is kell felvennie energiát vagyis elkezdeni forogni-gördülni, de ez már független a tehetetlenségi erők viselkedésétől. (Pontszerű tömegű golyóknál az impulzusmomentum kiesik, pingponglabda közepén ólomsúly kb)

Az eredeti felvetésre viszont, ha van a hajóban gravitációs generátor, akkor valóban nem sok értelme van azt feltételezni, hogy nem lehet a nagyságát vagy irányát állítani annak megfelelően hogy a tehetetlenségi erőket kiejtse az utasokra nézve. De mivel ilyen nincs valójában, így ezt nehéz reálisan gondolkodva megkérdőjelezni.
Való életben az általatok említett forgó mozgással lehet valami súlyt szimulálni, csak az meg mindig más irányba fog mutatni a hajó mozgásirányához képest - általában véve élettanilag elég, de a jármű gyorsulásának ellensúlyozására nem alkalmas.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#50014) GypsFulvus2 válasza apatyas (#50013) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

itt válaszoltam mert ez már nagyon off.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#50015) pruzsi


pruzsi
őstag

Welcome!
Játszható/elérhető már a single player része a játéknak Squadron 42 ha jól tudom!?:
Esetleg ha igen valaki próbálta már?

(#50016) SkyS1gn válasza pruzsi (#50015) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem, nem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50017) tom5598 válasza pruzsi (#50015) üzenetére


tom5598
senior tag

amikor elérhető lesz észreveszed majd :)

(#50018) Vesa válasza pruzsi (#50015) üzenetére


Vesa
veterán

Év vége kb.

A tudomány a valóság költészete!

(#50019) Diopapa válasza Vesa (#50018) üzenetére


Diopapa
addikt

Csak az évtized bizonytalan... ;]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#50020) Vesa válasza Diopapa (#50019) üzenetére


Vesa
veterán

:D Lehet, hogy embert előbb látunk a Marson lófrálni IRL...

A tudomány a valóság költészete!

(#50021) Diopapa válasza Vesa (#50020) üzenetére


Diopapa
addikt

Addigra már a Tesla is odaér... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#50022) Szőrös  válasza Vesa (#50020) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ha azt nem is de a pálinka meglesz az biztos. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#50023) Alex Seba


Alex Seba
csendes újonc

Srácok!

Tud esetleg valaki megoldást arra, hogy ha egyedül játszom, hogyan lehetne lehívni két hajót úgy, hogy a másik is kint maradjon?

Amit szeretnék: Cutlass-ba bele szuszakolni egy dragonfly-t. Irány egy hold és végre csapathatnék egyet a felszínen.

Az eredendő probléma az, hogy ha lekérem a cutlass-t, leparkolom olisar mellé, majd eva-ben visszapiklikülök és lekérem a dragonfly-t, akkor a cutlass eltűnik.

:W

Csak a puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50024) tom5598 válasza Alex Seba (#50023) üzenetére


tom5598
senior tag

a nagyobb outpostoknál van bicaj lekérő

(#50025) Stilinski


Stilinski
aktív tag

Aegis Vulcan, elég rövidecske, de majd a Q&A izgalmasabb lesz :)

star-citizen.hu

(#50026) Diopapa válasza Stilinski (#50025) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszi! :R

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#50027) bladex73 válasza Stilinski (#50025) üzenetére


bladex73
aktív tag

Köszi szépen.

(#50028) tom5598


tom5598
senior tag

(#50029) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Mi van a starmappel? Se Edge se Chromeba nincs semmi csak feketeség.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50030) tom5598 válasza SkyS1gn (#50029) üzenetére


tom5598
senior tag

az egy elég rég óta jelen lévő bug. akkor történik amikor a starmap töltése közben átmész másik tabra vagy más alkalmazásra vátasz. lényegében amíg a starmap tölt ne csinálj semmit, várd meg amíg betölt. :)

(#50031) PhilBrick válasza tom5598 (#50028) üzenetére


PhilBrick
őstag

Welcome to Black Mesa Research Facility! :)

(#50032) Menthirist válasza PhilBrick (#50031) üzenetére


Menthirist
veterán

Welcome to City 17. It's safer here...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#50033) bladex73


bladex73
aktív tag

Felmerült bennem egy kérdés talán ti vágjátok mi a válasz. Hogy dönti el a rendszer ki a kalóz a játékosok közül? Amíg valaki csak lövöldözgeti valaki pajzsára gondolom az még nem számít csak ha kilövi. Ha meg megtámadnak, és megvédem magam kilövöm akkor én leszek a kalóz mert kilőttem?

(#50034) kraven54 válasza bladex73 (#50033) üzenetére


kraven54
aktív tag

Kalóz :F

Szerintem kevered a criminal status-al. Attól mert valakit megölsz nem kalóz leszel, hanem körözött személy. A kalózkodás az egy "foglalkozás" lesz, mint a bányász vagy szállítmányozás. (csak nem legális ;] )

[ Szerkesztve ]

(#50035) Drenadar válasza kraven54 (#50034) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Igen köszi a pontosítást a fogalmakkal, de igazából nem ez volt a kérdése.

Én úgy tudom hogy már a hajó lopás is criminal statust jelent, de hogy ez hajó csatában hogy van az passz. Tegnap mentünk megnézni a yavelin roncsot, ránk támadt egy Auróra, utána nem kaptunk semmit sztem... Bár Shed vezetett... 😀

(#50036) Stilinski válasza Drenadar (#50035) üzenetére


Stilinski
aktív tag

Nem kaptunk, de neki volt criminal státusza (narancssárga volt), az olyanra büntetés nélkül lehet lőni.

star-citizen.hu

(#50037) Szőrös  válasza kraven54 (#50034) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szerintem státuszban ez nem jelent majd különbséget, így is úgy is criminal leszel de amúgy jól leírtad.
Azért mert Józsika kupán vágja Pistikét még nem lesz kalóz, csak szimpla rossz fiú.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#50038) bladex73


bladex73
aktív tag

Igen a criminal státuszra gondoltam főleg. Ez egy jó kérdés lenne szerintem valamelyik műsorban. Ez azért kicsit aggasztó remélem lesz rá valami megoldás.

(#50039) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Brutál mennyire komplex az AI rendszer és az egész Idris...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50040) tom5598


tom5598
senior tag

network entity bind culling ismét........ csak a szokásos

(#50041) kraven54 válasza tom5598 (#50040) üzenetére


kraven54
aktív tag

Pff.... a network bind culling miatt vártam a 3.1-et, mert a többi kb totál hidegen hagy és persze ez csúszik. Akkor marad ez a remek "játékélmény" még fél évig. Emiatt nyilván OCS is csúszni fog. A 3.2ből tolódnak a dolgok 3.3-ba és a végén az lesz hogy év végén minden eltolódott 3.4-be amit természetesen nem tudnak betartani. Kezdek kiábrándulni ebből az egész projectből.

[ Szerkesztve ]

(#50042) Alex Seba válasza tom5598 (#50024) üzenetére


Alex Seba
csendes újonc

Köszönöm, sikerült találni :)

Csak a puffin adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50043) tom5598 válasza kraven54 (#50041) üzenetére


tom5598
senior tag

azt írták hogy hogy bármi csúszhat és fog is azok a dolgok amik annyira messze vannak az éves tervben pedig szinte 100% hogy a nehezebbje ide oda fog csúszni. a teljesítmény attól még javulhat hogy a bind culling csúszik(meg magában a jobb teljesítményt az sem garantálja hogy hirtelen mindenkine 60fps lesz de legalább a 3Mb/s letöltés helyett csak mondjuk 500Kb/s vinne az SC.exe)

A 3.x verziókat meg sztem érdemes lesz kipróbálni, (pár óra nem játékmaraton szinten).

annyira nem kell elájulni hogy nehezen megy meg csak szólok a biztonság kedvéért hogy a hálózati kód rendes kialakítása szerver meshingel meg mindennel évekbe fog kerülni(nem 1-2 ). :)

[ Szerkesztve ]

(#50044) Jack@l válasza tom5598 (#50043) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezzel nem is lenne probléma, ha nem 6 éve próbálkoznának vele. (nagyonszarul)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#50045) tom5598 válasza Jack@l (#50044) üzenetére


tom5598
senior tag

az eso mások mmo server meshing el egyzerűbb mint az SC eltervezettje pedig kb 7 év fejlesztés után még 2 évbe került mire normális szintre hozták, annak az MMo nak a startja pedig borzalmas volt pont amiatt mert a server meshing még nem igazán működött rendesen. szóval rendes szerver meshing (azóta fejlődtek a dolgok azért ezen a téren) Sc ben ami rendesen mukszik meg amilyet elképzeltek az majd 2020 ra lesz sztem.

viszont a + pont amit azért érdemes említeni hogy CIG most úgy látszik komolyan gondolja a negyedéves updateket. evocati elvileg már megy szóval igyekeznek.

[ Szerkesztve ]

(#50046) kraven54 válasza tom5598 (#50045) üzenetére


kraven54
aktív tag

Persze tartják a negyedéves updatet csak a kérdés, hogy mi kerül bele! Mert tök jó, hogy kapunk 4 fegyvert meg 4 hajót, de minek, hova? Még kiprobálni is nehéz mikor szétesik a játék ha komolyabb harc van. De legalább jön a terrapin mehetünk felfedezni.....mit is?
Szóval hiába negyedéves update ha kapunk 4 hajat, 4 fegyot meg 4 hajot ami lesz sztem 2 mert azis csuszik.

De legalább a concept sale-ek nem csusznak ;] De ha pénzt lehetne kérni a +fps-ért lehet az is jönne.

Rage off bocsi csak ki kellett adnom

[ Szerkesztve ]

(#50047) MerLinh


MerLinh
senior tag

Srácok nem láttam hogy volt e már, de ez érdekes lehet.
Lexip 3d egér.
Ennek van sima változata is ami már ugymond kijött, 3200 dpivel 3d pro vagy mi a neve.

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#50048) spank0309 válasza kraven54 (#50046) üzenetére


spank0309
tag

Én már rég refoundoltam a retekbe, kicsit ilyen DayZ érzésem van bejött nekik a bevétel elvannak a pénzel és kész szarnak bele hogy ti mit kaptok meg mit nem, a zsé már ott van :D Nagyobb a reklám anyag, mint maga a játék. Egyszer kész lesz lehet, de arra ti még várhattok éveket, ha nem évtizedet de addigra már más rég megcsinál belőle egy másik új játékot ami működik is.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#50049) Szőrös  válasza MerLinh (#50047) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem tudom mennyi értelme lehet egy ilyen hibrid megoldásnak. De majd valaki biztos leteszteli szimekkel.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#50050) MerLinh válasza Szőrös  (#50049) üzenetére


MerLinh
senior tag

Hát star citizennél pont van értelme mert ugye itt kiszálhatsz, és csapatod egérrel tovább, már csak egy gáz kar kell hozzá, helytakarékos :) csak kérdés mennyire használható a a joystickes része

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.