Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

És akkor meddíg lesz tulajunkban a Hornet?! DFM-ben?

Mellette Aurorát is ki lehet majd próbálni?

(#8602) Diopapa
Hmmm, érdekes :)

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8602) Diopapa válasza SkyS1gn (#8601) üzenetére


Diopapa
addikt

Aurorát a következő verzióban. Szerintem még CR sem tudja, meddig marad bent a Hornet.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8603) szentvik válasza Diopapa (#8602) üzenetére


szentvik
tag

PAX-on az volt, hogy DFM v1-ben benne lesz az Aurora meg 300 széria is, nem? Az volt az egyetlen pozitivum PAX után ;]
Azóta történt ilyen fronton változás?

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#8604) Diopapa válasza szentvik (#8603) üzenetére


Diopapa
addikt

Történt. :) Első verzió Hornet, a következőben jön e többi single seat. A multi seat hajókra ősznél előbb ne számítsatok szvsz :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8605) SkyS1gn válasza szentvik (#8603) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én azthittem mindenki azzal repül amilye van, fasza hogy hornet elérhető lesz, de azért repkednék Aurorával és ha megveszem 300-at azzal is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8606) CSiPet2 válasza Diopapa (#8604) üzenetére


CSiPet2
tag

Afene, erről én is lemaradtam. Ezt hol nyilatkozták?
Meg voltam róla győződve, hogy a jövő hét végén már a 325-ösömmel irtom a botokat...

(#8607) szentvik válasza Diopapa (#8604) üzenetére


szentvik
tag

Ohh köszi...erről lemaradtam akkor :U
Azt tudtam h a multis hajók majd csak később jönnek...bár attól függően hogy milyen ütemben haladnak az emberek ráengedésével a szerverekre, nem tartom kizártnak, hogy a saját ladikomat is csak ősszel próbálom ki (315P) :DDD
Na de sebaj...időm mint a tenger, türelmem meg végtelen :))

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#8608) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

A Discount hangárba befér 2 hajó?!

1seater

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8609) vaakuum válasza szentvik (#8607) üzenetére


vaakuum
addikt

A május 12-16-i Reportban ez van: Goal is that every backer will have access to the single player “Free Flight” and “Vanduul Swarm” games modes on this day, and the very first batch of multiplayer testers will get access to the game’s multiplayer game modes. We will scale up the multiplayer as quickly as possible starting on that date, increasing the number of players as it is stable and stopping to fix bugs where needed.

Szóval szerintem singlebe minden backert beengednek, a multi lesz a sorbanállós...
de az kit érdekel, (400e+ sorszámom van :K )amikor singleben márlehet röpködni, meg setupolni, meg gyakorolni, meg lőni a botokat...táncsak nem húzódik el a multis rész 2 hónapig. :F

Mondjuk szeritnem a multi játék és a single hajóbővítések nem is feltétlenül kell, hogy összefüggjenek. Tehát ha nagy falba ütköznek a multival, és sokat kell kalapálni rajta, attól még a singlebe rakhatják be ütemesen a járgányokat.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8610) SkyS1gn válasza vaakuum (#8609) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudom hogy nem egy EA stb szerverparkjuk lesz, de azért félmilla játékos nemsok, itt nem többmillió startol el egyszerre, szerintem nem lesz hoszzú mire rászabadulhat mindenki.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8611) .tnm válasza SkyS1gn (#8608) üzenetére


.tnm
addikt

minden hangár dinamikusan nő a hajóidnak megfelelően, és az összes hajód ugyanabba a hangárba kerül, amelyik a legjobb csomagjaidban lévők közül. azaz ha van egy avengered, akkor minden hajód business-be kerül, ha van egy cutlass-ed akkor (egyelőre azok is, de később) mind az aszteroidába.

@(#8609) vaakuum

sztem megint az van, hogy CR hülyeséget mondott és senki nem nézi át, amiket ír, vagy nem meri kritizálni.
biztos vagyok benne, hogy nem kapja meg minden backer a SP DFM-et, csak akiknek van alpha access-ük, vagy AC pass-ük

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8612) szentvik válasza vaakuum (#8609) üzenetére


szentvik
tag

Na az király. Vagyishát annyira nem biztos, mert június 10.én az államvizsgát valahogy abszolválni kéne :DDD
De akkor legalább irányithatatlanul tudni fogok sodródni az űrben :P

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#8613) Szőrös  válasza .tnm (#8611) üzenetére


Szőrös 
veterán

Miért ne kapnák meg ? Azzal nem terheled a backend-et max csak a login servert. A multi a lényeg terhelés szempontjából. Jelen állás szerint csak arra kell várni majd.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8614) vaakuum


vaakuum
addikt

Asszem értem a zavar okát az erőben :B
A report valóban minden backerről szól, akkor viszont tényleg nem lenne értelme az alfa és béta slotoknak. Szóval ezt szerintem az Alfa slottal rendelkező backerekre kell érteni, úgy lenne logikus.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8615) Diopapa válasza CSiPet2 (#8606) üzenetére


Diopapa
addikt

Folyamatosan mondják már egy jó ideje. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8616) Revolit válasza Szőrös  (#8613) üzenetére


Revolit
senior tag

Mert akkor nem fogyna annyira arena commander pass 5 dodóért ;]

(#8617) Szőrös  válasza Revolit (#8616) üzenetére


Szőrös 
veterán

vaakuum helyesbített , alfla backerekre értendő ( logikusan ugyebár ).

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8618) .tnm válasza Szőrös  (#8617) üzenetére


.tnm
addikt

én meg pont azt írtam, hogy CR azt írta, hogy "every backer", és ezt tuti sokan félre fogják érteni (olyanok, akiknek nincs alpha-ja, vagy AC pass-e)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8619) Szőrös  válasza .tnm (#8618) üzenetére


Szőrös 
veterán

Lehet de most egy kicsit gonosz leszek : a "sorszámom" ismeretében igazából qrvára leszarom . ;]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8620) Menthirist


Menthirist
veterán

Ahogy én tudom a dolgokat:

-Minden alpha slottal rendelkező ember day one megkapja a single player dfm-et, illetve azok, akik megvették az arena commander cuccot 5 dodóért (és nem volt alpha-juk).

-A multi rész az, ami sorszám alapján lesz engedélyezve. Ehhez kellenek multi backend szerverek.

-Lehet hogy a single dfm részt mindenki tolhatja aki a hangárt is (ez ugye nagyobb subset, mint az alpha-val rendelkezőek). Szerver akadálya nem lenne, de ennek ellenére lehet hogy úgy ahogy van az alpha / arena commander cucchoz rendelik a dfm hozzáférést

-Nem csak a hornet lesz repülhető, de csak kevés hajó lesz az (Aurora, Hornet, meg talán 1-2). De én is úgy emlékszem hogy ezeknek viszont mindegyike repülhető, amíg a többi hajó nincs benn (mert akinek csak egy rongyos Connie-ja van, az várhatna egy ideig)

Ha találok rájuk referenciát, belinkelem, ezek egyelőre csak emlékek az elhangzottakból.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8621) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ez a zene nekem kell, most!

Csak a launcherét találom yt-on.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8622) Diopapa válasza Menthirist (#8620) üzenetére


Diopapa
addikt

Nyugodj meg, 30-án nem fogsz Aurorával röpködni.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8623) Szőrös  válasza Diopapa (#8622) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szerintem tök8 hogy Aurora vagy Hornet , örülhetünk ha egyáltalán valamivel tudunk majd röpködni akár még csak szólóban is. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8624) Viper26 válasza Szőrös  (#8623) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na igen..

Amúgy gyorsan ránéztem account-ra, tényleg ott az az alpha access, csakhogy jól emlékeztem. :DDD

iPhone 15 Pro | FR 955

(#8625) SkyS1gn válasza Szőrös  (#8623) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Mindegy hát csak hallanám már ahogy duruzsol :P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8626) Diopapa


Diopapa
addikt

Engem meg nem is érdekel ez az egész DFM-esdi.. ;] Megvárom míg lehet Cutlassel nyomulni.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8627) Viper26 válasza Diopapa (#8626) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor már nem fog menni...valahogy a járókeretet is fogni kell majd. :DDD

iPhone 15 Pro | FR 955

(#8628) Diopapa válasza Viper26 (#8627) üzenetére


Diopapa
addikt

Félek igazad lesz.. :( Haverjaimnak mondom DFM máj 29!! Válsz: "-Perszepersze"... Nem is tudom hibáztatni őket, kb az 5. időpontot mondom be.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8629) Menthirist válasza Diopapa (#8622) üzenetére


Menthirist
veterán

Megvan hol pl (többek között) láttam:
"first iteration: Players will be required to own a ship in order to fly it in Arena Commander mode. The first iteration will let players fly their Hornet, Aurora and 300i ships."

illetve máshol is olvastam:
"The only ships available in Arena Commander version 0.8 will be the Hornet, Aurora and 300i. Players who don't own any of the listed ships will get a loaner spacecraft that most closely matches their individual pledge level."

Mindegy, meglátjuk mi lesz benne, de én több forrásból is úgy néztem, hogy nem elképzelhetetlen hogy a 300i és az Aurora is benn legyen. Persze a nem elképzelhetetlen szerintem sem biztos, de nem is biztosan nem :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8630) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#8621) üzenetére


SkyS1gn
félisten

yaaay

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8631) Diopapa válasza Menthirist (#8629) üzenetére


Diopapa
addikt

Úgy legyen. :) (BTW Nem furcsa, hogy nem mutattak egyszer sem Aurorás v. 300i-s videót a DFM kapcsán? :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8632) .tnm válasza Diopapa (#8631) üzenetére


.tnm
addikt

lehet csak a WOW faktor, amire mindig is utazik CR. valamelyik weekly-ben szerepelt, hogy az aurora damage state-jei már megvoltak, sőt legutóbbiban az volt, hogy túl is lőttek a célon, túl sok, pixelnyi méretű vacakot hoztak létre

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8633) Diopapa válasza .tnm (#8632) üzenetére


Diopapa
addikt

Látom én ezt a wikis oldalt, de hónapok óta mondják, hogy a legelső verzióban nem lesz Aurora meg 300i. Viszont lehet az a bizonyos legelső verzió nem is kerül kiadásra, hanem már csak az úgymond V2. Mindenesetre míg egy képkockát sem láttam harcoló Aurórával meg 300i-vel, addig fenntartásokkal fogadom. De ugye megint itt jön az, hogy össze-vissza beszélnek, mert régen tényleg úgy volt, hogy ezek a single seat hajók egyszerre jönnek ki. Én nem bánnám mindenesetre, de kétlem.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8634) Szőrös  válasza Diopapa (#8633) üzenetére


Szőrös 
veterán

Csak a decemberi DFM state-re mondták azt hogy only Hornet , azóta ez 3-ra ( vagy 4 ? ) bővült.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8635) Menthirist válasza Diopapa (#8633) üzenetére


Menthirist
veterán

Igen, videóban én sem láttam, de pár screenshoton már lehetett őket látni. Hogy most ez jelent-e valamit (nem nagy dolog bedobni bármilyen map-ra a modelleket, ezt akár már most is megteheti aki leszedi a cryengine devkitet), az más kérdés :) De leghamarabb köv héten kiderül (reméljük tényleg tartják a 29-et :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8636) Diopapa válasza Menthirist (#8635) üzenetére


Diopapa
addikt

Azért nem annyi,hogy belevágod a modellt a lávás bolygó elé :D Ugye pl törésmodell, mondták mennyit melóztak a Horneten, Auroráról szó sem volt. Akkor energiamanagement, hajtóművek stb, ráadásul sztem PBR nélkül nem tesznek be a DFM-be már hajómodellt. Tudja valaki, hogy elkészültek az Aurora meg a 300i PBR-es modelljei? :) Mert a 300i-ről annyi infó volt pár hete, hogy át fogják dolgozni. Nemtom' előtte van-e értelme damage state-et rajzolgatni hozzá. No mind1.

@torz: Én pont fordítva emlékszem, de tényleg nem akarok ezen vitatkozni. :) De annyit dumáltak róla hogy milyen sok meló volt a Hornetet megcsinálni, ha közben előhúznak még 2 (3?) hajót a kalapból máj 29-re... Az nem semmi.

szerk: Kezdődik a WMH

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8637) Menthirist válasza Diopapa (#8636) üzenetére


Menthirist
veterán

Úgy értem én képeken láttam, és pár modellt összedobni a pályaszerkesztőbe, próbálni valami űrt összekattintgatni, aztán mehet róla a screenshot... na ez nem annyira nagy valami :)
Lehet hogy az Aurora és a 300i integrációját egy másik alcég csinálja, aki fele annyit se panaszkodik mint a CIG :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8638) .tnm válasza Diopapa (#8636) üzenetére


.tnm
addikt

viszont ennek a fejlesztése tényleg 100%-ig párhuzamosítható elméletileg, a tesztelése az már nem, de simán meg lehet oldani pár hajót azalatt a pár hónap alatt, amíg a szerveroldallal csúsztak.

ha az eddig elmondottakból csak a technikai infókat veszem alapul, akkor bármikor is jelenik meg a DFM (ugye ettől függhet, hogy milyen hajók lesznek benne induláskor), akkor a hangár is frissülni fog PBR-ra, azaz addigra az összes hajónal PBR-nak kell lennie, azoknak is, amelyek nem tudnak még belépni a DFM-be.

persze csak ha igaz, hogy a hangárból fog indulni a DFM, ha két külön telepítés lesz (akkor fölöslegesen fog tárolni sokmindent a HDD kétszer), akkor nem. de persze még azt is el tudom képzelni, hogy két külön launcher is lesz...

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8639) Menthirist válasza .tnm (#8638) üzenetére


Menthirist
veterán

Hát én eddig úgy néztem, hogy a hangárban a srác beszállt a hajóba, majd indult az arena commander :)

amúgy tudja valaki hogy pontosan mitől is pbr a pbr? a shaderek miatt? csak mert azok is megoszthatóak a hajók között. az objekt részletesség nem, de jó kérdés hogy attól hogy valami nem 1,5 millió poly, csak 1, akkor az nevezhető-e pbr-nek :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#8640) SkyS1gn válasza Menthirist (#8639) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#8641) Diopapa


Diopapa
addikt

Éééés az emberek még mindig arra kiváncsiak, hogy lehet-e egyedi uniformist csinálni meg mi a helyzet az orgokkal. Elképesztő :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8642) Viper26 válasza Diopapa (#8641) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mert az emberek 98%-a konzumidióta.

iPhone 15 Pro | FR 955

(#8643) Diopapa válasza Viper26 (#8642) üzenetére


Diopapa
addikt

Vagy a legjelentéktelenebb kérdéseket válogatják be, vigyázva, nehogy aknamezőre merészkedjenek. BTW most sem láttunk Aurorát a Vanduul Swarmban.. :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8644) Viper26 válasza Diopapa (#8643) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem is értem miért nem. :D

iPhone 15 Pro | FR 955

(#8645) .tnm válasza Menthirist (#8639) üzenetére


.tnm
addikt

nagyon leegyszerűsítve: ahelyett, hogy egy felületnek a színét és különböző fényvisszaverési tulajdonságát mentenék el, az anyagát mentik (pl. acél) és külön mentve van, hogy az anyag milyen anyagtulajdonsággokkal bír és a motor ebből számolja valós fizikához közeli képletekkel, hogy adott helyzetben milyen színű és csillanású legyen a felület. már amennyit megértettem a wikipedia-ból az egyetemi grafika alapján

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8646) Diopapa


Diopapa
addikt

Jelenleg nekem jobban tetszik a hajórobbanás itt mint az SC-ben.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8647) Szőrös  válasza Diopapa (#8646) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ja de itt nincs modul sérülés mint SC-ben .Az egész hajótest egyben van kezelve.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8648) Diopapa válasza Szőrös  (#8647) üzenetére


Diopapa
addikt

Tudom elfogult vagyok, de pöcsös koromban a CoV első számaiban olvastam róla a leírást, még meg sem volt, ott nyálazottam rá :D Hogy' örültem amikor sikerült beszerezni C64-en.. :) Amikor meglátom az Elite logot kész vagyok.. :DDD

Btw én csak a robbanás effektről beszélek, amikor elpukkan a hajó. SC-ben valahogy "mű" hatást kelt, pont ma is néztem a WMH-ban. Itt meg "természetesebb" vagy nemtom... :F A füst is szebb utána.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8649) Szőrös  válasza Diopapa (#8648) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én is ;) Mondjuk "csak" Pc-n ( XT :D ) játszottam de mai napig meg van bennem. Mint sok régi klasszikus.
Fura de sok mai játékról nem is tudok vagy szimplán nem érdekelnek.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8650) Malachi válasza Diopapa (#8648) üzenetére


Malachi
addikt

plus4-en, kazettáról betöltve! :D ha nem voltunk biztosak benne, hogy sikerül a mentés, napokig ment a gép.

teljesen el vagyok ájulva tőle, gázóriás gyűrűvel és ha belerepülsz a gyűrűbe, minden "kis" aszteroida ott van. és ilyenekből egy teljes galaxis. lehet, hogy hülyeséget fogok csinálni... :B

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.