Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) ROBERTOH válasza [CsuCsu] (#15696) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Szerintem nem a 250Ft/dl-en akadtak ki, hanem az 500-on. A Hedon magyar viszonylatban sem számít a legjobb kézműves sörfőzdének, nemzetközi viszonylatban meg pláne nem, ezért az 500Ft/dl erős túlzás szerintem is.

ez a kedvenc aláírásom

(#15702) jsk válasza ROBERTOH (#15701) üzenetére


jsk
Topikgazda

A 250 Ft és környéke remélhetőleg a magyar sörökre vonatkozik, és az 500 Ft felé közelítő árak pedig a cikkben említett külföldi sörökre.

Ugyanakkor a magyar főzdék is ugyanazt az alapanyagot veszik meg, amelyet a külföldi főzdék. Mivel a vásárolt mennyiség feltételezhetően kisebb, így drágább nekik, valamint a forint fantasztikus árfolyama is betesz az önköltségnek. Az általános adókörnyezetről nem is beszélve. Érdemes lenne összehasonlítani mennyi terhet kell fizetni itt egy liter sör előállításáért, és mennyit pl. Hollandiában.

(#15703) proci985 válasza [CsuCsu] (#15696) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Hollandiaban 3.5-4euro a La Trappe Trippel fancy etteremben csak ugy mellekesen megjegyezve.

azert elgondolkodtam, hogy szep meg jo a kisuzemi imperial vonal, de ar/ertekben azert neha borzalmas. najo, ebben lehet benne van az, hogy befurodtem egy decinkent 1500 forintos imperiallal ket hete.

erre 2 euro a boltban a punk, arra meg eleg nehez rafogni, hogy nincs rendesen megkomlozva. hollandiaban 1.5 euroert vettem de molen heaven and hopst (aka citra pale alet) es az is rendesen meg volt kuldve anyaggal. igen, hollandiaban olcsobb mind az ipa, mind a belga mint Magyarorszagon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15704) szőröscica


szőröscica
addikt

Paulaner lager (münchner hell) elég gagyesz sör. Egy 1895-ös Soproni kenterbe veri.

(#15705) Dilikutya válasza szőröscica (#15704) üzenetére


Dilikutya
félisten

A búza és az Oktoberfest viszont kitűnő! A Münchner Hell tényleg nem nagy eresztés.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15706) szőröscica válasza Dilikutya (#15705) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, a búzát szeretem. Azt is akartam venni, de siettem a bevásárláskor és csak leemeltem az első Paulanert, ami a kezem ügyébe akadt. Itthon szisszentés után jött a meglepetés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15707) jookomak válasza [CsuCsu] (#15700) üzenetére


jookomak
őstag

9 fontért veszem a helyi tescoban a 8*0,33 punk ipa-t. Kisboltban 2,50 alatt mindig van sierra nevada pale ale. Ezekhez képest mocskos drágák a magyar csúcs kézművesek, és nem biztos, hogy jók. :U

El se dicsekedtem még, legutóbbi rendelésem (merthogy ugye nyár van), 6 imp stout, és egy iipa.
founders cbs
founders kbs (x2)
omnipollo noa
omnipollo nebukanozodoror
mikkeller beer geek brunch
de molen hel & verdomenis

Eddig a kbs-t és az omnipollokat szűrtem be. Kbs szenzációs, sokkal jobban az én stílusom, mint a noa. Az már egyszerűen túl sok. Nebuchadnezzar most jobban ízlett, mint anno, pedig nem vagyok egy óriási iipa/dipa fan. San diego beer geek-re majd holnap kerül sor, némi bacon és tojás társaságában, természetesen bruncs időtájt.

(#15708) proci985 válasza jookomak (#15707) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

KBS tenyleg zsenialis es nekem a kedvencem USA imperial vonalon. van egy szenzacios alapsore (Breakfast stout) amire pont annyi hordot raktak ra, hogy mashogy legyen komplex, mikozben a hordo nem mossa ossze az alapokat a felismerhetetlensegig. a masodikat en tartogatnam par honapot, a 2018as fozetben meg van szvsz javulasi potencial. a CBS 2018 mar tobb mint fel eves fozet, az mar lehet jo, de az szvsz gyengebb egy hajszallal az alapsorehez es a KBShez kepest is. ez itt relativ, a KBS nalam 5/5, a CBS 4,75/5.

a Noa meg egy edesseg es borderline tul sok.

az utolso ketto is remek sorok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15709) divot


divot
veterán

Auchanban féláron kapható, annyit talán megér:

[link]

(#15710) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ejj, de rég jártam erre.
Szombati csakajósörös vásárlás eredménye.

Mikkellerből eddig még nem ittam rosszat, szóval kíváncsi vagyok milyen lesz.
A golden ticket brutálisan túlárazott, ennek az árnak a töredékéért megkapjuk 95%-ban ugyanezt az ízvilágot ha egy Primator D24-et vagy Kasteel Cuvée du Chateau-t választunk. Ettől eltekintve remek sör aki szereti ezt a vonalat.

(#15711) Kergeboci válasza koxx (#15710) üzenetére


Kergeboci
tag

Szeretném kifejezni teljes tiszteletben az egyet nem értésemet
(tudom, hogy ízlések és pofonok, és nincs sok értelme íz kérdésében "vitát" nyitni, de kifejezetten fáj, hogy ezt a remek imperial stoutot, egy quadhoz vagy egy dupla bock-hoz hasonlítják. :N)

Illetve szeretném még a potenciális Poppels Golden Ticket vásárlóknak jelezni, hogy ÉN azt javaslom, hogy ha pénze/kedve megengedi, akkor nyugodtan tegyen egy próbát a Golden Tickettel, mennyei csokis kávés, olajos sűrűségű krémes stoutot nyerhet az üzlettel (és bár egy kicsit alkoholos, de nem az émelyítő édes, inkább a száraz, enyhén füstösebb ízvilág) - én szerintem :))

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#15712) proci985 válasza koxx (#15710) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mennyi volt a golden ticket egyebkent?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15713) koxx válasza Kergeboci (#15711) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt is irhattam volna, hogy van ennel sokkal jobb ar/ertek/iz aranyu sor :)

Proci: 2000ft

(#15714) [CsuCsu] válasza koxx (#15713) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ar/ertek/iz aranyon felesleges szerintem vitatkozni ha kulonbozo sortipusok vannak osszehasonlitva, mert ez igy csak szemelyes izles kerdese, es nem ad valodi utmutatot.

A 2000ft/uveg egyebkent meg az olcsobb imperial stout-ok koze tartozik tapasztalataim szerint.

(#15715) jsk


jsk
Topikgazda

A Csakajósörben sok sör túlárazott, de a legtöbb budapesti boltban is ugyanez a helyzet. Viszont a Golden Ticket szerintem nem. Az 1900/2000 Ft-os áráért szerintem nagyon jó sört kapunk.

A Mad Scientist új imperial stoutjáért 2500 Ft-ot fizettem, de szerintem szörnyű. Másnak viszont ízlik.

(#15716) tomazin válasza [CsuCsu] (#15696) üzenetére


tomazin
veterán

832/0.33 normalis egy ipanal (meg tobb is)
De mivel a range alja igy ez valami apa vagy lager.

Es de draga a magyar piac, florenc mellett van egy kezmuves bolt (tehat turistaknak) 0.75 uveg (imp. pilsner, ipa) max 120czk. Es mindez csatosuvegben. Komarnoban a gentlemensben is 5eur volt egy 0.75os ipa (ami kocsma is).

(#15717) koxx válasza jsk (#15715) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze túlárazott, de vannak olyan söreik amiket itthon nem is nagyon tudsz megvenni máshol.
Az Evil Twin Molotov Cocktail Heavy se ér meg 4.000 ft-ot, de nagyon kipróbálnám. Szeretem a combosabb alkoholtartalmú söröket :)

(#15718) jsk válasza koxx (#15717) üzenetére


jsk
Topikgazda

Engem épp az alkoholtartalma tartott vissza. A 3500 Ft/0,473l még nem is annyira vészes a sok 0,33l-es sör mellett. Viszont nem tudom, hogy mennyire indokolt egy ipa esetében a 17,2% :) Már a Lite verziónál sem volt teljesen elrejtve az alkohol. Nem beszélve arról, hogy sajnos nem frissen jutunk hozzá.

Jövő héten héten végre újra lesz Evermind (+Peach Please) a BYM-nál a Neked csak Dezsőben. Ha friss ipa kell, akkor ott érdemes venni.

(#15719) proci985 válasza koxx (#15717) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en probaltam a simat es a liteot is, intenzitasban tertek el de nem volt hatalmas kulonbseg. a heavybe mondjuk nem futottam bele.

jsk: Molotov liteot en frissen ittam (jellemzoen ha jon a systembolagetbe akkor parhetes palackozasi datum van mindig), a sima tippre mar allt egy ideje a csakajoban, intenzitasban nem volt nagy kulonbseg.

a trademark festekhigito layertol eltekintve szvsz izre kozelebb all mindketto egy old alehez, azokat meg nyugodtan lehet tarolni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15720) [CsuCsu] válasza tomazin (#15716) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A cikk alapjan tippre a range alja a magyar sorok, a teteje a premium import (Omnipollo stb). Az eloszlas sem lesz valoszinuleg egyenletes a range-ben, a tobbseg gondolom az alsobb vegen lesz, a tetejet pedig par darab exkluzivabb sor kepviseli.

Mondom ezt az alapjan, hogy jartam mar jopar taproomban, es altalaban igy szokott kinezni. 10 csapbol 8 olcsobb, es van 2 dragabb sor. Mashogy nehezen lenne uzletkepes.

(#15721) truefx válasza jsk (#13446) üzenetére


truefx
aktív tag

3 Monts ügyben született eredmény? Én most szereztem be egyet - szintén Auchan - kíváncsi lennék, hogy mi is ez? :D

(#15722) Dilikutya válasza truefx (#15721) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem ízlett. Kicsit a belgákra hajaz, de a sok alkohol ellenére is frissítőbb, talán a savassága miatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15723) jsk válasza truefx (#15721) üzenetére


jsk
Topikgazda

Finom volt. Megérte megvenni.

(#15724) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a gulden draak brewmaster 2017 (whiskey BA) utan revidalom a nezetemet, tenyleg tudnak jo sort fozni. nem erzodik rajta az alkohol, komplex, karamellas, a hordo is pont annyit ad amennyit kell, kb igy kene ezt csinalni.

topikban tobbszor elojott, hogy az alapsoruket es a quadukat is alkoholos, kevesbe komplex megoldasnak tartom, a brewmaster viszont szuper.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15725) Dorian válasza truefx (#15721) üzenetére


Dorian
félisten

Belga jellegű francia sör. Egynek jó volt, de nem ér annyit amennyibe kerül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15726) jsk


jsk
Topikgazda

Szülinapomra:

(#15727) Ereshkigal válasza jsk (#15726) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Boldog szülinapot! :)

(#15728) jsk válasza Ereshkigal (#15727) üzenetére


jsk
Topikgazda

Köszönöm szépen. Már csak ki kell várnom, hogy hivatalosan megkapjam a feleségemtől. Addig becsomagolom magamnak :)

(#15729) tomazin válasza jsk (#15728) üzenetére


tomazin
veterán

csak nehogy bendőbe csomagolt a nagy igyekezetben :DDD
és buék :))

(#15730) proci985 válasza jsk (#15726) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hu, szep kor es boldog szuletesnapot!

aztan velemenyezd am oket!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15731) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Tudnátok olyan sörbontót ajánlani, ami nem gyűri össze a kupakot? Itthoni beszerzés előny. Külföldről lenne olyan, ami tetszik, de 20-30 dollárt nem akarok adni érte.

Más. Vettem egy kupac Põhjala-t, kóstolgatom őket. Nem tudom szakmai berkekben az Öö hogy teljesít, nekem nagyon bejön ez a csokis íz. Úgy érzem, ezt a sört bármikor meg tudnám inni. :) Nagyon szurkoltam, hogy a Pime Öö jobb legyen, de nekem ez már túl édes.

szerk.: a fele megvan még, de már érzem a fejemben. :D

[ Szerkesztve ]

(#15732) tomazin válasza Ereshkigal (#15731) üzenetére


tomazin
veterán

pl. kanál
én azzal bontom az olyat amit meg szeretnék tartani.

(#15733) szőröscica


szőröscica
addikt

Amugy irtam a soproninak az ipa minosegromlasarol, de meg csak annyit sem reagaltak, h koszonjuk a megkeresest, hamarosan felvesszuk onnel a kapcsolatot.

(#15734) papelado válasza szőröscica (#15733) üzenetére


papelado
aktív tag

nekem írtak.?
"Ugyanaz minden biztos romlott volt a targoncás miatt én vagyok a kopter"

Drágaszágom....

(#15735) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Ebben a topikban foglalkoztok házi sörfőzéssel vagy tudnátok ilyen témában más fórumot ajánlani (akár privátban is, ha nem akartok itt másik oldalt "reklámozni")?

Köszönöm

(#15736) fo_di válasza nzozz (#15735) üzenetére


fo_di
őstag

talán mintha a facebookon lenne valami első sörös topik vagy mi, de nem szoktam figyelni, ezért nem tudom pontosan a nevét, ha angol nem zavar, a reddit r/homebrewing is elég kiterjedt tudásbázis (én utóbbit követem)

[ Szerkesztve ]

(#15737) Jhonny06 válasza szőröscica (#15733) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én pont a napokban tapasztaltam olyat, hogy az eddig megszokott konstans minőségnél mintha sokkal finomabb, gyümölcsösebb lett volna. Nem haluztam, az egész üveg alatt éreztem, nagyon fura volt. Aztán bontottam egy másikat (egyszerre vettem), de az már a megszokott volt.

(#15738) proci985 válasza szőröscica (#15733) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyebkent fura, en iden ittam egy tavalyi, fel eve lejart dobozzal (igaz vegig hutoben volt), es az viszont teljesen jo volt meg ennyi ido utan is.

nzozz: ld itt

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15739) Jofi81 válasza nzozz (#15735) üzenetére


Jofi81
őstag

Facebook: Első Magyar Házisörfőző Egyesület

(#15740) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sorry előre is, nekem is kár volt megnéznem :DDD (Csakajósör)

[ Szerkesztve ]

(#15741) jsk válasza Jhonny06 (#15740) üzenetére


jsk
Topikgazda

A folytatás:

1 a keg, 5 az a doboz vagy üveg

[ Szerkesztve ]

(#15742) proci985 válasza Jhonny06 (#15740) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezek az erkezok?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15743) jsk


jsk
Topikgazda

Edge/Lervig Pure Decadence

Végül ezt nem raktam bele a szülinapi csomagba. Oda végül csak az Amager, Hoppi'n Frog és a Stone került.

Aki folyékony olajat vár, annak nem ez a söre. Közepesen édes, pörkölt malátás, kávés ízvilág. Száraz kortyérzet, keserű utóíz. Kicsit lehetne testesebb. A hagyományos stout-ok közé tartozik. 1800 Ft/0,33 az ára.

[ Szerkesztve ]

(#15744) Jhonny06 válasza proci985 (#15742) üzenetére


Jhonny06
veterán

Aha :)

(#15745) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Nem tudom, ezek azert eleg Tier 2 sorok a beer geek kategoriaban. A Speedway stout nem rossz, de gondolom tul lesz arazva.

(#15746) proci985 válasza [CsuCsu] (#15745) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azert vannak kozotte eleg nehezen beszerezhetoek, ld az armand cuvée vagy a hr fredrikssen.

Tier 1 arazas / elerhetoseg alapjan meg csaloka, az idei egyik (objektive) legrosszabb sorom eddig a Port Brewing Santas litte helper BAja volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15747) [CsuCsu] válasza proci985 (#15746) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A nehezen beszerezhetoseg tapasztalataim szerint nem egyenlo a minoseggel. A Hr Frederikssen peldaul szerintem tok atlagos imperial stout, tonnaszamra talalni hasonlot.

Masik kommenteddel egyetertek, nem az arazastol lesz valami Tier 1. Persze a durvabb imperial stout-ok es sour-ok neha nagyon dragak, de sok esetben viszont nem azok. Alap Cantillon-ok, KBS, Sippin into Darkness, barmilyen IPA a Verdant-tol (~£4-6), Prairie Bomb! peldaul mind massziv Tier 1 es nem kifejezetten dragak.

[ Szerkesztve ]

(#15748) proci985 válasza [CsuCsu] (#15747) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem meg mindig nem sikerult beszereznem bar lassan rafanyalodok a dan beszallitora.

tier1et Te hogy valasztod ki? pl szerintem a 3 Fonteinen Cuvée Armand & Gaston siman jobb a Cantillonnal a listarol, bar tenyleg nem sokkal. Viszont a Cantillonnal kiegyensulyozottabb es foleg kevesbe marja le az ember arcat.

KBS azert a 7.5 eur / uvegjevel erre mar van annyira draga, hogy ket-harom eve ket het utan meg mindig volt itt a varosban, en meg ketszer mentem vissza par uvegert :DDD

A sippin' into erre mondjuk 4 eur/uveg volt es gyakorlatilag az egyik legjobb ar/ertek aranyu sor volt amit probaltam. Viszont megint latom szereted a karakteres imperialokat :R

----

Sierra Nevada Hoptimum (2018)tripple ipa / iipa

Kozepesen dus feher hab opal testtel. Komlo, citrus, komlo, grapefruit, komlo, de foleg komlo. Illatra komlo.

Ha ugy gondolod, hogy igazabol a Jackhammer picit kevesse gyumolcsos es nem eleg komlos vagy a Nebuchadnezzar nincs elegge megkomlozva akkor ez a Te sorod. Ja es session apakat megszegyenitoen csuszik. Az egyetlen amiben egy NEIPA / wheat ipa veri, az a szine, de egyebkent ez a sor egy oda a komlohoz.

Nagyon ajanlott, IIPAbol ennel tobbet nagyon nem lehet kihozni szvsz, ha szereted a komlot. Mert ebben a tekintetben veri a szemelyes hazi kedvenceim, az Oppigårds Thurbo Doublet es a Jackhammert is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15749) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Brewdog Paradox Heaven Hill Imperial Stout.

Fekete test imperial stouthoz kepest nagyon suru feheres habbal. Porkolt malata, komlo, csokolade, szolo, brandy. Illatra brandy, kave, csokolade.

Kiegyensulyozott, reszletgazdag, kb azt tudja szolovel amit a Tokyo voros/tozegafonya helyett szolovel. Best before 2014/03/21, batch 79.

Nagyon ajanlott. A brewdog paradox szeriaja nem olcso, de imperial stout rajongoknak ennyiert is remek vetel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15750) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Pennyben lehet kapni most MaltMan Búzasört (0.25) 299 forintért, ha érdekel valakit.
Én kipróbáltam egyet kíváncsiságból. Nem vártam tőle semmit, de azt kell hogy mondjam, hogy nagyon bejött. Biztosan veszek még egy pár üveggel. :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.