Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) proci985 válasza [CsuCsu] (#16347) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Experiment végül kimarad, messze van és a tegnapi oyster, bottleshop, magic numbers, Camden assembly, Camden brewdog utan szerintem nem akarunk több sort látni.

Volt csaprol jester King spon pitaya blueberry, letoltunk egy jester King omniscience 5ot, egy cloudwater aw18dipat, egy verdant/dugges liesölvet, egy magic rock BA de molét és egy brewdog Duke's paradoxot... Igazából amikor az ember ott van, hogy a beavertown, a deya és a magic numbers tokatlag soroket foz akkor ideje megállni mert magas a mérce.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16352) Dr.Zoo válasza atthany (#16349) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tudom ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16353) [CsuCsu] válasza proci985 (#16351) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ilyen ez a boseg zavara. A pozitivuma a magas mercenek, hogy az ember kevesebbszer erez kesztetest a sorivasra. A negativum, hogy ramegy a gatyad...

Azert remelem jol telt a napotok. A Jester King-et szepen megfogtatok, SPON csapon fesztivalokon kivul nemigazan elerheto. Es ez idei friss, meg jo gyumolcso kiadas.

(#16354) proci985 válasza [CsuCsu] (#16353) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Persze :), meg a világ rendje is helyreállt, ma már toltunk egy Buxton Rain Shadowot.

Igen, röhögtem is, hogy a helyi soroket mentünk aztán jester King kinggel nyitottam :). De volt legalább négy zseniálisan jó sör tegnap.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16355) Dilikutya válasza qltsar (#16343) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt lehet kapni az Auchanban is? Van ott dobozos Rychtar, de az ihatatlan felmosólé.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16356) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#16338) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez miben mutatkozik meg, hogy túl friss? Még nem értek össze az ízek, nincs meg az a full body érzés? Nem hiszem, hogy tapasztaltam volna ilyet, bár nem is szoktam ezeket a megjelenés után nagy hamar inni, valószínűleg ezért.

proci985: Neked is ez volt a tapasztalat? Köszi! :R

(#16357) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16356) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igen, konkretan ezt jelenti. A whisk(e)y/bourbon hordos stout-ok eseten peldaul legtobbszor tul markans es tolakodo tud lenni a hordo frissen. Paradox-okra ez kifejezetten jellemzo tapasztalataim szerint.

A fozdetol is fugg egyebkent, hogy mit tapasztalsz. Egyre tobb fozde hagyja par honapig allni az uvegeket mielott arulni kezdik oket.

@proci985 A Rain Shadow egy nagy kedvencem, az idei kifejezetten jo lett! Jo kis porkolt malatas testes darab. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16358) proci985 válasza Jhonny06 (#16356) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ha hazaerek este írok bovebben, de a duke tényleg fiatal volt. Nagyon jó, de én a compasst, a heaven hillt és a Tokyo*t is másfél év fölött ittam meg. A komplexitása megvolt, de még érnie kéne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16359) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

London2018, avagy "Bottleshop bermondsey crawl & co".

Backlog, zanzasitva. A soroket jellemzoen feleztuk a csapoltak kivetelevel (es volt amibol csak ket kortyot ittam de velemenyt mondani eleg volt). Azt hiszem most egy ideig megint kar belem a sor mert ugyse ertekelnem :) .

Mindenkinek koszi a tippeket :R

The good
Jester King SPON Blueberry & Pitaya 2018 BA lambic - fruit: Remek gyumolcsos lambik. komplex es kozepesen csuszos, kiegyensulyozott savval es hordoval. Nagyon ajanlott. Csaprol.

Founders Doom (2017) BA imperial IPA. Tavalyi egyszeri fozet, inkabb TIPA mint imperial. Hordo-karamella-brandy-vanilia-kokusz, a hatterben a komlo eltunt, a malata valamennyire tartja magat. Egy eves fozet, kb fel eve lejart papiron, valszeg az egyik utolsot fogtuk ki uvegben, de igy is finom volt. Kb a molotov coktail szintje. Nagyon ajanlott.

Jester King Omniscience & Proselytism (batch 5). BA Sour / Wild ale. Hordozott es eperrel megtomott sour. Tolgyfahordo-eper-sav, komplexen, kidolgozottan es lekerekitve. Nagyon ajanlott.

Brewdog Paradox Uncle Duke's BA imperial stout. Paradox, uncle duke's whiskey hordokbol amit viszont meg nem kostoltam. Nagyon friss fozet, tudja a heaven hill es a compass komplexitasat, de ennek meg ernie kene. Mondjuk csaprol ittam Paradoxot, igy nezve nem rossz azert. Nagyon ajanlott.

Magic Rock / De Molen BA De Molé BA (mexican) imperial stout. Egy kicsit csokoladesabb, chilis utoizu de molen ba imperial stout. Mondjuk eleg extrem darab, kb az Evil Twin Imperial Mexican Biscotti Breakje hasonlo, de ez edesebb, csokoladesabb, es nagysagrenddel csuszosabb, bar objektive igy se nagyon csuszik. Nagyon ajanlott. Viszont ovatosan vele, mert megoszto volt.

Buxton Rain Shadow Porkolt malata, csokoladeval, vaniliaval es kaveval ugy, hogy kozben az angol creme stoutok izvilagat is hozza. Nagyon ajanlott, ha szereted az angol creme stoutokat de elegedetlen vagy a testukkel, akkor ez a sor a megoldas.

Cloudwater A-W18 Brewed All Season DIPA Szuretlen, iszonyatosan tultoltott, komlos-gyumolcsos DIPA. Az egyetlen nem BA sor ami belefert a top tierbe, teljesen megerdemelten. Talan a Lervig Supersonicja es az Omnipollo Fatamorgana tud hasonlot. Nagyon ajanlott.

The ok

Verdant / Dugges Liesölve IIPA Komlos-malatas cucc. Egy jo IIPA, de tobbet vartunk. Ajanlott.

DEYA Break me into bigger pieces gyumolcsos es nagyon friss ipa. Jol kivitelezve. Ajanlott.

The kernel Pale Ale Centennial Mosaic american pale ale: remek ivosor, csuszos, kiegyensulyozott, komlos. Ajanlott.

The still would drink again.

Goose island IPA Ez eleg gyakori volt, viszont en mashol Europaban meg nem lattam es mar egy ideje meg akartam kostolni. Komlos, kiegyensulyozott, csuszos, erezni rajta, hogy ezt mar eleg sok ideje fozik es kiforrott. Ajanlott, egy alapvetoen rendesen osszerakott ivosor. Csaprol.

Beavertown neck oil - Session IPA: Konnyed, csuszos ipa, tokeletes volt angol tengeri herkentyus piehoz, egyebkent oke de semmi extra. Csaprol.

Brew by numbers 03/03 porter - traditional porter. Helyi porter, porkolt malatas. Finom volt, de nagyon semmi extra.

The rest
World's End Ale - English bitter: Csuszos angol bitter, kozepesen vizes es malatas nemi karamellaval. Csaprol.

Camden Hells Lager Malata es viz, egy laza lager. Ki akartam probalni egy helyi lagert is, nem hagyott mely nyomot. Csaprol.

----

helyek:
Bottleshop: kb 400 fajta sor, jellemzoen angol - usa - skandinav vonalon, illetve mutatoban lattam par belgat is. impressziv, de erdemes koran erkezni, egy korul meg van hely, olyan 4 korul megtellik, 5 korul meg mar mozdulni se lehet az emberektol.

Brew by Numbers: kis fozde, a porterjuk jo, de alejaik okesak.

Hawskmoor: nagyon jo angol steakjuk van, kellemes stilusban. a koktellistajuk impresssziv, viszont az uzleti negyedben levo helyuk szombaton delben nem volt nyitva (van masik, asztalfoglalas ot perc az oldalukon)

Oyster: kb az egyetlen kocsma ami nyitva van szombat az uzleti negyedben, kifejezetten jo a pitejuk.

World's End: tradicionalis pub Camdenben, semmi extra.

Borderline @ Soho: remek dnb djket lattunk akik kb 50 embernek jatszottak, szoval kb megvolt az SKC 2005ben Budapesten egy keddi nap feeling. Grooveridert sajnos lekestuk.

Fabric: Papiron 1600 fos, gyakorlatban telthaznal mar kicsit nehez mozogni cserebe telthaznal tenyleg nem engednek be tobb embert. A budapesti nagyobb house clubbokhoz (pl Bed, e-type) kepest meglepoen kicsi, a belepesnel az ellenorzes viszont tulzas nelkul feler egy repteri biztonsagi ellenorzessel. Cserebe nem lattunk durvan szetcsuszott arcokat.

Camden Assembly: Kis klub, hangulatos, van rendes soruk.

Brewdog Camden: Metal hely, eleg eles valtas volt a göteborgi / stockholmi brewdogokhoz kepest.

Roundhouse: Kozepes klub (fabric duplaja), oke hangositas viszont jol latni a dontott nezoter miatt.

Ami nem club de majdnem: Cyberdog: A trance es a rave reg halott, de errol a cyberdogban ahol meg mindig 1995ot irnak nem hallottak. Avagy amikor delelott 11kor rudtancos is van egy ruhaboltban (!) mikozben duborog a system f out of blue.

Es ami nem klub: British museum: Ha az elobbi soros lista muzeum lenne, akkor a british muzeum lenne. Tenyleg menjetek penteken, mert egyebkent 10-17ig keptelenseg rajta vegigmenni ha kozben meg kell allni kajalni, marpedig meg fog kelleni. Estere utana ne tervezzetek programot, mi is csak azert vonszoltuk ki magunkat, mert megvoltak a jegyek elore veve.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16360) [CsuCsu] válasza proci985 (#16359) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez igy szep kerek program, igazi London! :K

A Verdant x Dugges Liesolve nekem is kisebb csalodas, ez amolyan kiserletezo kollab volt. Kar, hogy nem tudtatok megcsipni egy Howl-t vagy Fruit Car Sight Exhibitiont.

A Camden Hells pedig oszinten szolva egy nagyipari lager miota megvette a Heineken, ugyhogy nem csodalkozom az ertekelesen. Regen jobb volt, de erosen olcsositottak azota, es mar csak a brandbol el. Nem is neveznem 'helyi' lagernek. Pont ezert megteveszto, mert olyan a marketingje, hogy az egyszeri laikus azt hiszi, hogy londoni kraft. Mikor mar regota nem az. A Beavertown Neck Oil is valoszinuleg hasonlo sorsra jut, miutan felfuttatjak a tomegtermelest. Legalabb ott megmarad a Tempus Project, ahogy a Goose is gyartja meg a Bourbon County-t.

(#16361) proci985 válasza [CsuCsu] (#16360) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi :), elegedettek vagyunk.

a Verdant X Dugges ugye itt relativ. egyik reszrol persze csalodas, masik reszrol egy kezemen meg tudom szamolni azokat a magyar craft soroket, amik hozzak ezt a "csalodas" szintet. meg elotte ittuk a cloudwatert, aminel konkretan azon agyaltunk, hogy akkor ez most hozza-e a frissen csapolt, "alpha batch" omnipollo fatamorganat vagy sem (aki velem volt ket nappal elotte kostolta azt, en meg ket eve) es nalam dobozos sorben felult a lervig supersonicja melle a tronra. plusz amennyit beszeltetek itt a topikban kb vilagmegvaltast vartam :).

Hellst azt mondta a csapos elvileg direktben a fozdebol hozzak az utca vegerol, bar amit leirsz az realis.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16362) [CsuCsu] válasza proci985 (#16361) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Vilagmegvaltast varni persze hogy nem kell, de attol fuggetlenul egyelore a CW es a Verdant a legjobbak Europaban IPA kategoriaban :) Nem mindegyik fozetuk bombasiker, de eleg sokszor hoznak ki combos darabokat. Feljovoben van a Northern Monk, Wylam es Burnt Mill.

Egyebkent ha azt nezed, amit probaltatok az egy alap Cloudwater volt ('brewed all season'), es ugye nalad mar ez is hozza a Lervig legjobb IPA-janak a szintjet. Nyilvan itt az a lenyeg, hogy fenntarthatoan egy egeszseges profitressel tudjak mukodtetni a fozdet. A masik oldalon pedig ott van a mindentbele alapon keszulo Chubbles, TIPA Citra BBC, stb, amik a valodi csucsot kepviselik naluk.

Ha azt nezzuk, melyik fozde hoz ki konzisztensen jo IPA-t, akkor az mindenkeppen a Verdant. Atlagosan havonta mindig foznek valami dobbenetesen jot, es ugy nez ki a jovoben meg ennel is gyakoribb lesz (hacsak szet nem cseszi a Brexit, amire minden esely megvan). CW ugy ket-harom havonta, viszont nemreg blogoltak, hogy jovore lesz EEA szallitas toluk, szoval be tudod majd huzni a nagyobb darabokat is, ha ahhoz van kedved.

A Hells eseteben pedig nem tulzott a csapos. Tenyleg itt fozik, de ugye a kerdes az, hogyan. Uj fozdet epitenek egyebkent London kulvarosaban, nagyobb kapacitassal. Muszaj Londonban maradniuk, ugyanis a 'Made in London' branddel nyomjak a nemzetkozi piacon.

(#16363) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az Anker közben a BrewDog mi a túróért nem bír már megnyitni?

KösziTenkjú, Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16364) Jhonny06 válasza Luser2000 (#16363) üzenetére


Jhonny06
veterán

December elején nyitnak, gondolom nem 2 perc összehozni egy ilyen helyet (főleg, ha akkora lesz, mint a többi).

(#16365) proci985 válasza [CsuCsu] (#16362) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Jaja, Northern Monkot es Wylamot is megvolt tobbszor itt, a moob szeria remek lett.

Hat, <150 checkinnel (ratebeeren harom ertekelesen all), 10(!) fontos dobozarral es "uj recepttel" nem tudom mennyire lehet alapnak nevezni, meg ugy is, hogy elvileg all season. a lervig is nagyon draga volt a maga bolti 6 eurojaval, osszehasonlitaskepp a fatamorgana 4 alatt marad, a Nebuchadnezzar meg 3.

Na az EEA jol hangzik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16366) [CsuCsu] válasza proci985 (#16365) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

10 fonttal teged jol lehuztak, ugyanis az a sor £5,5. Barokban sokszor eleg nagy a markup a nepszeru sorokon. £6,5 felett itt meg senki nem arult IPA-t, es az is ilyen TDH 32g/l szornyeteg.

Amugy te hol latsz 150 check-int? Nalam 900+-t mutat peldaul az untappd. Tenyleg 'uj' a sor, de a meglevo soreiken alapul, mindenfele csavar nelkul. Egyszeru, mint a bot DIPA az o reszukrol. Eddig nem volt alap sor vonaluk, minden one-off volt. Ez a 'brewed all season' dolog 1 honapja indult, es azota teritik is rendesen. Van a mogotte allo dontesrol jo nagy blog posztjuk, ha erdekel.

(#16367) proci985 válasza [CsuCsu] (#16366) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

osszekevertem a rain shadowval :B .

bottleshopban a verdant viszont biztosan 9pound volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16368) Luser2000 válasza Jhonny06 (#16364) üzenetére


Luser2000
addikt

Csak azért kérdeztem a BDBP-et, mert szeptemberben (Főzdefeszt) október elejét ígérték / hirdették, aztán októberben pedig október végét. Azóta meg csend.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16369) looser válasza Luser2000 (#16368) üzenetére


looser
addikt

Ne idegelj, hogy volt idén Főzdefeszt! Nyomát sem látom...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16370) Luser2000 válasza looser (#16369) üzenetére


Luser2000
addikt

Jajj, bocsánat. Ami a Maglódi úton volt, az mi is. Arra gondoltam.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16371) looser válasza Luser2000 (#16370) üzenetére


looser
addikt

Dehogy :-) Az a BPBW utánégető, vagyis amikor a megmaradt hordókat lehetett inni?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16372) ROBERTOH válasza Luser2000 (#16370) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Kraft sörfeszt

ez a kedvenc aláírásom

(#16373) Luser2000 válasza ROBERTOH (#16372) üzenetére


Luser2000
addikt

AZAZ!
(Közben írtak a Messengeren, nem tudják megmondani mikor nyitnak ...)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16374) Jhonny06 válasza Luser2000 (#16373) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az nem jó :( Közvetlenül a Brewdognak írtál?

(#16375) Luser2000 válasza Jhonny06 (#16374) üzenetére


Luser2000
addikt

Igen.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16376) kraftxld válasza Luser2000 (#16306) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ilyet már láttam New Hampshire-ben amikor végigjártam pár főzdét, nagyon jópofa, hoztam is pár dobozzal :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16377) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mostanában nagyon bejönnek a rozsos sörök, tetszik a nem szabvány egy nagyon picit édeskés maláta bennük. :)
Épp egy ilyet találtam az egyik helyi piaboltban, pont zárás előtt betankoltam pár sörrel estére :D
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16378) [CsuCsu] válasza kraftxld (#16377) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha valahogyan hozza tudsz jutni, akkor ezt probald ki: Lervig x Cloudwater There’s A Beer In My Fridge, And I Need A Drink. Isteni rozsos DDH NEIPA, nagyon eltalaltak.

De a linkelt sem tunik rossznak, jo kis Modern Times kollab, azt a fozdet pedig szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#16379) kraftxld válasza [CsuCsu] (#16378) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

ÚÚ.... ez jófajtának tűnik, csak felénk kb beszerezhtetlen, na majd jövőre megpróbálok keríteni ha Mo közelében leszek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16380) koxx


koxx
MODERÁTOR

Intersparban az Affligem 200ft/uveg ha 2db-ot veszel.

(#16381) Nunder válasza Luser2000 (#16363) üzenetére


Nunder
őstag

Két Equity Punk-tól is jött az infó, hogy a BrewDog Budapest November 8-án nyit!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16382) Luser2000 válasza Nunder (#16381) üzenetére


Luser2000
addikt

Ugyan csak ködösen tudom, hogy mi lehet az az E.P, de nekem a BrewDog ezt írta: "Sajnos még nincs végleges nyitási dátumunk, de amint meg van, a Facebook oldalunkon értesülhetsz róla."
Tekintve, hogy neked a holnapot jósolják, én tegnap kaptam a fenti választ, így mindjárt jól odamegyek és tiszta vizet öntök a korsóba ...

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16383) Nunder válasza Luser2000 (#16382) üzenetére


Nunder
őstag

Nem tudom, hogy kinek kell hinni, de ha Dobi Zoli írja, akkor annak úgy KELL lennie :D

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16384) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

MBCC 2019-re jon valaki? En kint leszek baratnommel, ma vettunk jegyet. Jo lenne osszefutni par magyar soros arccal is.

[ Szerkesztve ]

(#16385) ROBERTOH válasza Nunder (#16383) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Dobi Zoli is azt írta, hogy "nem lesz, majd szolnak ha nyitas van". Gondolom az indexen is majd frissíteni fogják -ismét- a cikket, az újabb helyesnek vélt dátummal ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#16386) Jhonny06 válasza Nunder (#16381) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gondolom azért lenne Facebookon valami megnyitó esemény és több helyen is reklámoznák, de eddig semmi. Kétlem, hogy ez valós dátum lenne.

(#16387) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

To Øl Let Cognac Mælk. Ez most csalódást okozott, teljesen mást vártam az előző két Mælk után. Erősen pörkölt malátás, kávés íz, ami percekig megmarad a korty után, de mégis vékony test; a konyakos ízt is nagyon keresnem kellett benne. :/

Amiket még mostanában kóstoltam: Dugges We are Beer Edinburgh, Dugges We are Beer Bristol. Ezeket imádtam. :) A Londonról most lemaradtam. :(

[ Szerkesztve ]

(#16388) Luser2000 válasza Luser2000 (#16382) üzenetére


Luser2000
addikt

Nincs itt semmi látnivaló, tessenek továbbhaladni ...
(Ebből ma szerintem nem lesz nyitás).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16389) qltsar válasza Jhonny06 (#16386) üzenetére


qltsar
addikt

Nem valós, majd kiírják, amúgy ennyire várjátok itt? Röhejes ez az egész, meg az is, hogy miért csúszik :DDD...

Na de majd jó lesz a külföldieknek 1500-ért a 3dl PunkIPA.

#csak5évetkéstekezzel

Meglepő, hogy Dobinak mekkora respectje van itt ;) ;] !

(#16390) Jhonny06 válasza qltsar (#16389) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én nem várom _annyira_, nem fogok a megnyitó előtt 2 napot ott kempelni, hogy elsőként bejussak, meg ilyenek, de ráfér a városra ez a hely. Biztos sok jó cuccot fognak behozni és kevesebbet kell külföldről rendelni meg ácsingózni a jó sörök után.

(#16391) [CsuCsu] válasza qltsar (#16389) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nyilvan a Brewdog nem a sor csucsa es nem is a legmenobb sorbar. Amugy sem a Punk-ert jar oda a legtobb sorgeek. A vendegsorok, Paradox, AB sorozat, Collabfest ami jova teszi. Sok helyre visznek el vallalhato kraft sort ahol addig nem volt kulonosebb jelenlet. Budapesten is kell egy kis kulfoldi verfrissites, mindenhol ugyanazok a magyar sorok es fozdek koszonnek vissza. Messiaskent varni persze nem erdemes. Legtobbszor a headlinerek es par magyar vendegsor fog visszakoszonni, 1-2 felejtheto kulfoldi tarsasagaban. A hutojuk sem egy was ist das.

Kesesrol jut eszembe, a Mikkeller mar a vilag minden tajan, koztuk Bukarestben es Varsoban is nyitott bart mielott Londonba jott volna. Nem kicsit kestek. Ja, es mocskosul kurvadraga, meg londoni viszonylatban is. Kifizettem 23 fontot egy uveg 2016-os BA Beer Geek Vanilla Shake-re... 100/100 ratebeer meg mittomen, de akkor is szivtam a fogam. Nagyon finom volt, de nem dobtam el az agyam. Egyebkent a varsoi valasztek fele sincsen itt az uveges sorok kozul.

[ Szerkesztve ]

(#16392) ZavaBalazs válasza [CsuCsu] (#16391) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én pl a (remélt) csapolt weihen miatt várom nagyon. :K

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#16393) qltsar válasza [CsuCsu] (#16391) üzenetére


qltsar
addikt

Nem ertek egyet, Brewdog = verfrissites?!?! Nemar...

Ugyanazok a magyar sorok vannak a helyeken? Csakajosor, Hopaholic, Hops, BeerToGo, Beerselection, Dezso de meg a Rizmajerben is vannak kulfoldi erdekessegek csapon, uvegben. (Elnezest, ha kihagytam valamit.)

A 'geekek' nyilvan nem a punk ipaert fognak menni, velemenyem szerint abszolut, vagy nagyonmax egyszer megnezik a helyet es ennyi. Meg azert eleg nagy idiotasag lenne a reszukrol erre alapozni a kinalatot, ami 99%, hogy csillagaszati aru lesz, es igen, jobban megeri majd rendelni, vagy akar kimenni Beerloversbe, vagy akar a BeerGeekbe bevasarolni normalisabb aron.

Warsaw Mikkeller bar: volt szerencsem, igazabol orulok neki, hogy igy jott ki, mivel ekkora epic failt meg nem lattam.

_Nem_Volt_ Mikkeller sor csapon (24) a Mikkeller barban, szerencsere pozitivan jottunk ki, ittunk 3 Artezan-t, majd megkerestuk az o helyuket:). Az arazas rendben volt szerintem (olcsobb, mint itthon).

(#16394) Jhonny06 válasza qltsar (#16393) üzenetére


Jhonny06
veterán

A magyar sörök nagy része nem túl érdekes, külföldi vonalon meg két út van: a Gergő által felépített Csakajósör/Hopaholic vonal, ahova néha érkezik valami különlegesség, de leginkább leszarják az egészet, mert így is jól fut a szekér.

A másik meg a Beerside/Beerselection nagyon hasonló kínálata. Itt kb. ki is merült a dolog. Ezen azért bőven lehet javítani. Kérdés persze, hogy a Brewdog kínálata mennyire fog ezektől eltérni, de ha néhány komolyabb sört behoznak havonta, akkor már bőven megérte.

[ Szerkesztve ]

(#16395) [CsuCsu] válasza qltsar (#16393) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az uveges soroket nem szamitottam ide. Azokat barmikor lehet rendelni akarhonnan, az egesz EEA nyitva all. Beergium, Ghostwhale, Mikkeller webshop, beerrepublic...

Most gyorsan vegigporgettem par helyet a listadbol, es azt latom, hogy csapolt kulfoldi kraft sor elegge kisebbsegben van. 1-2 kosza erdekesseg, a szokasos cseh sorok, par nemet es k-europai. Skandinav neha bekukkant. A csakajosor az, amire azt mondom, hogy hoz tenyleg jo amerikai, angol es menobb skandinav cuccokat csapra. A tobbi felejtheto. Dezsonel is peldaul szinte a teljes felhozatal magyar. Amivel onmagaban veve nem lenne gond, ha lenne tobb fozde es jobb soroket foznenek. De igy keves a valasztek.

A varsoi Mikkeller csaplistajarol egyetertek. A Mikkeller tul draga oda, nem fogy el csapon. Itt van eleg, viszont egy abszolut atlagos semmilyen pale ale vagy pilsner 7 font egy pint. Mashol 4 fontert kapsz ugyanolyat... Alapsoroket nezve abszolut versenykeptelen, tulhype-olt fozde. A top soreik jok, de azokhoz csak nagyritkan jut hozza az ember es akkor is mocsok draga.

(#16396) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Jön az új Békésszentandrási Esthajnal az ünnepekre.
Egy 10,5°-os aszalt szilvával főzött RIS lesz, hmm!
Szerintem kb. egy ezres lesz/üveg, de majd meglátjuk...

(#16397) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Szoval a Cloudwater ugy dontott, hogy inditanak egy fesztivalt jovo Marciusban.

Itt a felhozatal, es hat akad par gyongyszem:
https://www.friendsandfamily.beer/family/

En tuti ott leszek ;]

[ Szerkesztve ]

(#16398) divot


divot
veterán

Lidl: Urpiner exculise és extra hoopy. Szlovák sörök kétszázvalahány forintért, az exculise 7, a hoopy 6 százalékos. Utóbbi jobban ízlik, de ez a másik is elmegy. Semmi extra, nem térdelsz le tőlük (kivéve, ha betolsz hat-hetet), viszont ennyiért nyáron jó móka lenne.

(#16399) Kergeboci válasza [CsuCsu] (#16397) üzenetére


Kergeboci
tag

Es eme hirrol hogy maradtam le eddig?

@jookomak: csak szolok megeri a linkre kattintani. Manchesterben lesz. Hany szobas lakasban is vagyol?:)

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#16400) L4D1K


L4D1K
őstag

Kicsit rég jártam már erre, de azért nem unatkoztam.

WRCLW Raspberry Rye RIS. Nekem nagyon bejött, nem hittem volna, hogy ilyen sört találok Gdansk-ban. A kézi pumpás csapolás nagyon megadta a hangulatát.

# ANTAL Tuning #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.