Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) jsk válasza jookomak (#16099) üzenetére


jsk
Topikgazda

Pár hónapja kóstoltuk a 3. verziót. Pizzával és készpénzzel főzött stout. Nem volt rossz, de piszkosul nem éri meg az árát.

(#16102) Dilikutya válasza jsk (#16101) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pénzzel!?!?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16103) jsk válasza Dilikutya (#16102) üzenetére


jsk
Topikgazda

Igen. Az Evil Twin-es verzió dollárral, a Lervig verzió norvég koronával.

(#16104) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#16102) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Megaztatnak az alapleben par papirpenzt. Utana kiveszik es megszaritjak. Csak egy apro poen rituale, semmi hatasa a sorre.

(#16105) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#16104) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez már a faszság faszságának a faszsága.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16106) jsk válasza Dilikutya (#16105) üzenetére


jsk
Topikgazda

Marketing, még ha idióta is.

(#16107) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#16105) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Pontosan az a poen benne, hogy faszsag. :D

(#16108) jsk


jsk
Topikgazda

Most osztották meg Facebookon: BrewDog

[ Szerkesztve ]

(#16109) Jhonny06 válasza jsk (#16108) üzenetére


Jhonny06
veterán

Végre!! :Y

(#16110) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mai itóka, hétköznap estére pont ideális :D

[ Szerkesztve ]

(#16111) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Het Anker Gouden Carolus Cuvée Van De Keizer Imperial Dark (Blauw Label) 2018

Anizs, fekete gyumolcs, eleszto, bourbon, nemi csokolade a hatterben.

A 2018as varians meg picit friss, de talan picit elenkebb a korabbi evjaratoknal (2014-2017et kostoltam meg).

Nagyon ajanlott, a(z egyik) kedvenc belga apatsagi quadom iden is az elvarasok szerint teljesit.

Jhonny06: milyen volt?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16112) jegenye77


jegenye77
addikt

KB 5-6 év szinte csak német búza sörök után próbálok kikacsingatni más típusú sörök felé.
Otthon már kóstoltam a Soproni IPA t ami ízlett is. Egyedül az alap Soproni sör íze amit éreztem az nem ízlett annyira. De összességében nekem tetszett. Főleg annyi pénzért jó volt idogálni! :)
Most egy ilyen hármast vettem.
Ebből is az IPA val kezdtem. Itt is hasonló citrusos ízt érzek ami nagyon tetszik! Melyik elem adja ezt az ízt?
Lehet az IPA lesz az új kedvenc?!
Legtöbb IPA hasonló ízű?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16113) truefx válasza jegenye77 (#16112) üzenetére


truefx
aktív tag

Ha a citrusos íz bejött, akkor ez ajánlott: Omnipollo Nebuchadnezzar

(#16114) jegenye77 válasza truefx (#16113) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha lesz rá lehetőségem megkóstolom.
Ma felpattintom a másik kettőt is. Kíváncsi vagyok azok milyenek!
Aztán lehet összeállítok egy csomagot és rendelek pár fajtát.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16115) qltsar válasza jegenye77 (#16112) üzenetére


qltsar
addikt

Ezeket a Crafty-kat Magyarországon vetted?

(#16116) jegenye77 válasza qltsar (#16115) üzenetére


jegenye77
addikt

Németország - Lidl.
Túl vagyok a Pale Ale en :) nagyon hasonló az IPA hoz. Ugyan az a citrusos gyümölcsös íz! Nem tudom eldönteni melyik volt a jobb számomra. Mindkettő ízlik :)
Viszont most kóstoltam a Stout ot és az nem jött be annyira. De, ahogy iszogatom mégis csak van benne valami ami ízlik. Nem mondom, hogy ezt úgy elidogálnám egész este de azért érdekes. Ez a kávés íz elsőre nem annyira ízletes számomra de lehet csak a Pale Ale után.
Viszont jó kicsit kiszakadni a Paulaner - Franziskaner-Maisels Weisse Bermuda háromszögből.
Nem mintha ezekkel akkora baj lenne :) Sőt!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16117) qltsar válasza jegenye77 (#16116) üzenetére


qltsar
addikt

Ha mar buza, a sokak altal legjobbnak tartott buzasor megvolt mar? Weihenstephaner Hefeweissbier

Nem veletlen a pontszam:)!

Tobben is a Vitus verziot szeretik, szamomra a klasszikus verzio a nyero, ha buzasorbol kell valasztani. A fozde kozel 1000 eve alatt egesz jol kifinomitottak a receptet:)!

[ Szerkesztve ]

(#16118) jegenye77 válasza qltsar (#16117) üzenetére


jegenye77
addikt

Sok búzasört kóstoltam már de ez nem volt még.
Most már ez is benne lesz a következő csomagban :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16119) qltsar válasza jegenye77 (#16118) üzenetére


qltsar
addikt

Akkor szerintem csapj még hozzá párat a kínálatukból, talán még a barna búzát: Dunkel és a Korbiniant érdemes megkóstolni.

[ Szerkesztve ]

(#16120) jegenye77 válasza qltsar (#16119) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm az ajánlatot!
Megint búza !? ;]
Na jó belefér ;) és kíváncsi is vagyok milyen,de most majd inkább pár " alap " sört pótolok be ami eddig elmaradt.
Ez az IPA vagy Pale Ale vonal érdekel leginkább.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16121) looser válasza jegenye77 (#16120) üzenetére


looser
addikt

Szia Jegenye, rég jártál erre! Hadd ajánljak én is neked, a Schneider Weisse söreit, különösen a remekül komlózott TAP 5 darabot! A Vitus nekem is nagy kedvenc a Weihenstephanertől, azt se hagyd ki :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16122) jegenye77 válasza looser (#16121) üzenetére


jegenye77
addikt

Szia!
Köszönöm!
Lesz mit kóstolni :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16123) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

En most vettem 6 darab ilyet: Cloudwater x JWakefield Pulse 8

J Wakefield a legkeresettebb stout-okat kesziti amikhez alig lehet hozzajutni. Ez a £6.5/doboz araval a letezo legjobb uzlet.

(#16124) L4D1K


L4D1K
őstag

Ez éppenseggel nem volt rossz 😋

Tempest Brewing Co - Mexicake. 11% double stout.

Tetszik ez a soft serve, más sörrel is működne, lásd a tavalyi Mango Bay-t.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#16125) [CsuCsu] válasza L4D1K (#16124) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az Omnipollo es Buxton utazik ebben, ha tetszik a stilus. Vannak ezek a jegkrem soreik, amik kozul tobb ihatatlan, mivel eleve soft serve-hez keszultek, ugy viszont nagyon klafak.

(#16126) Luser2000 válasza L4D1K (#16124) üzenetére


Luser2000
addikt

soft serve ...

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16127) EQMontoya válasza L4D1K (#16124) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Mango Bay szerintem annyira jó lett, hogy nem is értem, miért nem csinálják folyamatosan.

Nyilván nem akarom minden nap azt inni, de ha csúszós, lágy sörre vágyik az ember, amiből meg lehet inni többet egy este, simán jó, főleg melegben. És még a csajok is szeretik.

Same rules apply!

(#16128) Dorian válasza EQMontoya (#16127) üzenetére


Dorian
félisten

Kóstoltátok rögtön a megjelenése után is? Na, az volt az igazi, ahhoz képest a további főzetek majdnem vizesek. Utána kérdeztem, direkt butítottak rajta egy kicsit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16129) jsk válasza Dorian (#16128) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nagyrészt egyetértek, hogy akkor volt a legjobb. Ugyanakkor csapolva még most sem olyan rossz. Legalábbis nyáron többször ittunk a Kupak és Dugó-ban, és nem volt vele gond. Üvegesben elkerülöm, abban gyenge.

(#16130) EQMontoya válasza jsk (#16129) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jónásban volt csapon a múlt héten, kifejezetten kellemes volt valóban.

Same rules apply!

(#16131) L4D1K válasza Luser2000 (#16126) üzenetére


L4D1K
őstag

Este 9kor már nem kértem a srácoktól, megkóstoltam de inkább maradtam a bagoly vonalon 😅

# ANTAL Tuning #

(#16132) Luser2000 válasza L4D1K (#16131) üzenetére


Luser2000
addikt

Ami nekem kint nagy felfedezés volt, az az Uradalmi-ék NEIPA-ja (Misty) volt. Remekül sikerült darab, az új kedvenc.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16133) L4D1K válasza Luser2000 (#16132) üzenetére


L4D1K
őstag

Ittam kint a Corvinon, szerencsére pont a Purple Rain után 😅

# ANTAL Tuning #

(#16134) looser


looser
addikt

Nincs kiírva a webshopban, de van a csakajóban egy Anderson Valley Hop Ottin ipa 1000 ft-ért, ez igazán remek sör ezért az összegért.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16135) Jhonny06 válasza looser (#16134) üzenetére


Jhonny06
veterán

Régi szép idők. :) Hop Ottin, Raging Bitch, meg az Anchorok.. :)

(#16136) looser válasza Jhonny06 (#16135) üzenetére


looser
addikt

Akkor ő ilyen új-klasszik amcsi, Hunter S. Thompson ajánlásával? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16137) divot


divot
veterán

Mit tudunk erről? Én úgy két éve ittam egy Budapest sört, Tescoban vettem, borzalmas volt. Ez ugyanaz a cég lehet?

[link]

(#16138) Dilikutya válasza divot (#16137) üzenetére


Dilikutya
félisten

Untappd szerint igen, az Urban Beer Kft. gyártja mindkettőt. Érdekes, azt a Budapest Sört nem láttam jó ideje, nem is emlékszem, hogy végül kóstoltam-e.
Többet nem tudok, de a héten járok Lidl-ben, lehet beruházok egyre, ha másért nem, a dobozért a gyűjteménybe. Rákóczi sört is ezért ittam (meg mert Rákóczifalván élek :D ), amúgy mint sör az is értékelhetetlen. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16139) Dilikutya válasza divot (#16137) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tesztelheted majd, jobb lett-e, mert úgy látom, lesz ilyen dobozosban láger és meggyes is. :) Bár a 400 Ft-os kisüzemi lágertől félek ám, de az IPA is necces ilyen áron fél literesen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16140) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Zwanze napon volt valaki?

Londonban fantasztikus volt, top 3 Fonteinen, Cantillon es Tilquin lambikok jottek uvegben es csapon.

Szamomra az Oude Pinot Gris Tilquin à L'Ancienne volt a nap csucsa. Gyonyoru sotet sarga massziv test. Hatalmas kenyeres funk illat, izre a feher szolo must nagyon jol atjon a visszafogott Tilquin alap lambic mellett. Ahogy melegszik egyre komplexebb izek jonnek elo. Hosszantarto mustos utoiz. Fantasztikus darab, nalam es az emberek nagy reszenel akikkel reszt vettem kenterbe verte a hype-olt Cantillon Lou Pepe es Fou Foune uvegeket amikbol szinten volt a helyszinen. Nagyon ajanlott, eletem legjobb lambic-ja es savanyu sore egyben. Ezt a lecet a jenkik meg sokaig nem fogjak megugrani.

[ Szerkesztve ]

(#16141) qltsar válasza Dilikutya (#16138) üzenetére


qltsar
addikt

Elvileg a Sörművek gyártja (Balatonszentgyörgy).

(#16142) Dilikutya válasza qltsar (#16141) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az még iható is, a Coopban is lehet tőlük kapni, az APA kimondottan kellemes volt.

Más: elvileg már kapható a Soproni Óvatos Duhaj márka új tagja, egy porter.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16143) qltsar válasza Dilikutya (#16142) üzenetére


qltsar
addikt

Wow, úgy tudtam, hogy várnak vele minimum 0.5 - 1 évet, hogy kereskedelmi forgalomba kerüljön.

Tehát akkor Augusztus végéig lehetett nevezni, mondjuk szeptember közepére eldöntötték, hogy hogyan is legyen nagyüzemesítve a házi-főző receptje, és 1-2 hét alatt lefőzték, és meg is érett a sör? Kissé hihetetlen, de hát láttam már csodákat :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#16144) Dilikutya válasza qltsar (#16143) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak kombináltam. Szeptember eleji cikket találtam, hogy a következő egy porter lesz, bár ott 2019-et írtak, de a Soproni ma kitette, hogy valami jön, és a szemfülesebbek már találkozhattak is vele a boltokban. Szóval ez csak a porter lesz.

"Hamarosan nagy bejelentéssel készülünk! Csak annyit súgunk: sok komló és izgalmas ízek játszanak szerepet a történetben... Ki volt olyan szemfüles, aki már kiszúrta a polcokon?"

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16145) qltsar válasza Dilikutya (#16144) üzenetére


qltsar
addikt

'Csak annyit súgunk: sok komló és izgalmas ízek játszanak szerepet a történetben...' - Ez még akár egy double dry hopped imperial IPA is lehet ;].

(#16146) [CsuCsu] válasza Dilikutya (#16144) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A porter-ben nincsen sok komlo, ez valami mas lesz. En egy pale ale-re vagy egy zuzosabb IPA-ra tippelek.

@qltsar Akkor mar legyen TDH NETIPA ;] Mondjuk 200 Ft-bol a budos eletben nem fognak ilyeneket csinalni. Kell ide valami Soporoni Brewer's Reserve sorozat vagy mittomen ami validalhat egy magasabb arkategoriat 350-400Ft korul ha durvulni akarnak.

(#16147) qltsar válasza [CsuCsu] (#16146) üzenetére


qltsar
addikt

Lehet, hogy megoszlik a költség, ha kollabban nyomják Borsodival meg a Dreherrel, erre nem is gondoltál :( ?

Simán kihozható a 200 Ft, bár nem szeretném, hogy elkraftosodjon a Soproni... :W

[Utóbbit komolyan gondoltam.]

(#16148) qltsar válasza Dilikutya (#16144) üzenetére


qltsar
addikt

Amugy valaszolt is a Soproni, hogy a porter majd 1 ev mulva lesz majd:)!

(#16149) [CsuCsu] válasza qltsar (#16147) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mibol gondolod, hogy kijonne mondjuk egy durvabb DDH DIPA 200Ft-bol? Az a massziv friss aromakomlo mennyiseg ami belemegy az izmosabb darabokba (pl 30g/L) nagyon megloki az arat.

(#16150) JoinR


JoinR
senior tag

Jó lenne egy APA, bár ha a PA-jukat IPA-nak hívják, lehet gyümölcslét árulnának azon a néven :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.