Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

November 16, 18 órakkor nyit a Brúdog

ez a kedvenc aláírásom

(#16402) Luser2000 válasza ROBERTOH (#16401) üzenetére


Luser2000
addikt

Ha már a netre maguk is kitették, akkor talán lehet benne bízni. Hajrá!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16403) jookomak válasza Kergeboci (#16399) üzenetére


jookomak
őstag

Hát erre akkor menni kell. Mellesleg Zsófi a Cloudwaternél dolgozik, úgyhogy jó lesz.
Jelenleg 5 szobásban lakom egy ausztrál és egy svéd kosaras lánnyal. ;)
De addigra tuti elköltözöm, majdnem 2 óra eljutni a munkahelyemre, igazi agyhalál.

(#16404) L4D1K


L4D1K
őstag

Mai este is egész jól indul. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, de a Rice nagyon jól sikerült.

# ANTAL Tuning #

(#16405) kraftxld válasza L4D1K (#16404) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az esthajnal milyen? Gondolkozok, hogy megkérek valakit vegyen nekem egyet, de csak jövő júniusban tudom majd meginni :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16406) Luser2000 válasza L4D1K (#16404) üzenetére


Luser2000
addikt

Rice-rice és a "cerka" pár napja megvolt a Dezsőben. (Épp akkor jöttek a Vylyan srácok "fotózkodni").
Érdekes főzetek lettek.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16407) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Amager Hr Frederiksen imperial stout

Fekete test imperial stoutokhoz kepest szokatlanul dus mokka habbal. Porkolt malata, kave, csokolade, komlo. Elvileg nyolc kulonbozo komloval fozve (ami az osszetevok alapjan inkabb negy) centennial komloval (es tomahawk), gyakorlatilag izre ez inkabb egy amerikai interperacioju orosz imperial stout, mint egy skandinav.

Batch 1854. Kb 3-4 eve probalok egy uveggel szerezni, mert ez elvileg az Amager csucsa. Iden az orszagba 120+120 uveg jott ami kb 1 percen belul elment, ebbol sikerult lecsapni kettore.

Ajanlott (mar ha valahol talalsz egy uveggel). Alapvetoen egy jo sor felreertes ne essek, de az egyik skandinav zaszloshajotol ennel tobbet vartam. A stout variansa (fru fredriksen) ennel jobb volt, imperial stoutkent pedig hazon belul a la santa muerte korbefutja.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16408) L4D1K válasza kraftxld (#16405) üzenetére


L4D1K
őstag

Utolsóként ittuk meg, nekem ízlett, kellemesen füstös és jól kijön a szilva is.

# ANTAL Tuning #

(#16409) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

úgy látom, még nem volt róla szó, most pénteken nyit a brewdog.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#16410) jsk válasza ZavaBalazs (#16409) üzenetére


jsk
Topikgazda

Az első 100 ember sorsjegyet kap. Egy közülük egy évre ingyen sört kap.

(#16411) ZavaBalazs válasza jsk (#16410) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Az első 100 ember sorsjegyet kap. Egy közülük egy évre a legjobb barátom lesz. :D

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#16412) Luser2000 válasza ZavaBalazs (#16411) üzenetére


Luser2000
addikt

A második száztól már sör is van? :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16413) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha valaki megy, írjon mindenképp összefoglalót, hogy milyen sörök voltak csapon, valamint az üveges kínálatról is. Én sajnos nem jutok el ezen a héten.

(#16414) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16413) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Untappd-en es BD weboldalon fent lesz az egesz valoszinuleg mar aznap. Ceges policy a csaplista allando frissitese. Az Untappd-en mar be is vannak regisztralva.

(#16415) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Épp most kóstolgatom: To Øl - My Honningkage Is Bigger Than Yours 12,3% Barley Wine.
Azt hiszem megvan az új kedvenc karácsonyi söröm. Nyami. :K

(#16416) Jhonny06 válasza Ereshkigal (#16415) üzenetére


Jhonny06
veterán

LOL, 5 perce bontottam fel én is :DDD Nagyon jó fűszeres, teljesen más, mint a legtöbb barley wine, amit eddig próbáltam. Inkább hasonlít egy belga ale-re.

[ Szerkesztve ]

(#16417) Ereshkigal válasza Jhonny06 (#16416) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:D Akkor cheers. :) Igen, nekem is ez jutott eszembe.

(#16418) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16416) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Barleywine-okkal nekem is szerencsem volt eppen. Nem volt a kedvenc stilusom eddig, tul alkoholos.

Viszont penteken hozzajutottam egy uveg 2017-es Hill Farmstead Aaron-hoz (Brewdog Tower Hill TTO)...es hat aztamocskosrohadtelet. Ez a sor egy dobbenet. Kierleltek belole az alkoholt tobb mint ket even at hordoban mielott palackoztak!!! Es meg utana is ert egy evet az uvegben. Olyan selymes es ihato, hogy el sem hittem. Sotet gyumolcsok, dio, karamell, bourbon, hordo, csokolade... tokeletes egyensulyban, alkoholiz nelkul. Eddig en ugy voltam vele, hogy ezek a ritka Hill Farmstead sorok tuti csak tul vannak hype-olva. Mekkorat tevedtem. The hype is real guys!

[ Szerkesztve ]

(#16419) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Brúdog csaplista

ez a kedvenc aláírásom

(#16420) Jhonny06 válasza [CsuCsu] (#16414) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi, ezt nem tudtam. :) Én nagyon kedvelem a barley wine-okat, próbálok beszerezni, amikor tudok. Viszont a legtöbb eléggé egyenízű, még ha minőségileg jók is. Felüdülés, amikor szembejön valami átlag feletti. :)

ROBERTOH: :R Azok az árak bazz.. :(

(#16421) jsk válasza Jhonny06 (#16420) üzenetére


jsk
Topikgazda

Jah, én is most nézem az árakat...és nem csak a BD árakat.

Kb. ennyiért jobb söröket rendelek Angliából.

[ Szerkesztve ]

(#16422) leslieke válasza ROBERTOH (#16419) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Huh, nem lesz olcsó ott berúgni! :DDD :Y

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#16423) ZavaBalazs válasza ROBERTOH (#16419) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

weihen nyista? :F

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#16424) Luser2000 válasza leslieke (#16422) üzenetére


Luser2000
addikt

A BD sörök még csak-csak, na de már a Förszt is az egekbe szökik a Viktóriájával ...
Holnap mindenkit leb@szok! :))

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16425) ROBERTOH válasza ZavaBalazs (#16423) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Elvileg minden ki van írva, ami lesz.

ez a kedvenc aláírásom

(#16426) Aranypatkány válasza ZavaBalazs (#16423) üzenetére


Aranypatkány
tag

Főleg az ilyen 4-5%-os söröktől :)

El vannak ezek szállva de nagyon. Semmit nem tudnak a magyar fizetésekről...

(#16427) Dilikutya


Dilikutya
félisten

2 deci MONYI unikornis 1400... :Y

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16428) Luser2000 válasza Aranypatkány (#16426) üzenetére


Luser2000
addikt

Messzire vezető fejtegetés lehetne, de az Anker közben engem se nagyon izgatnának fel a magyar fizetések...
(Persze nyilván lehet, hogy a tapasztalatok alapján picit hangolnak majd az árakon, ha sikerül heti kb ezer litert kicsapolni, akkor lehet újraszámolni a matekot).

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16429) jsk


jsk
Topikgazda

A Különleges sörök kedvelői FB csoportban sokan kinyilvánították a nem tetszésüket. Vannak páran akik szerint korrekt az árképzés:

" pici belsős infó: a Brewdog bár már azokkal a szorzókkal dolgozik, amikkel működőképes és profitábilis tud lenni egy belvárosi bár. Ha ezt a szintet el tudjuk érni, akkor az elképesztő lökést adna a prémium kategória térnyerésének, hiszen lehetne olyan helyek számára is tartani, akik ezt nem szent küldetésnek tekintik.
btw tegnap én is lent voltam a friends & family megnyitón, és szerintem egy kifejezetten szép és igényes bár lett még a Brewdog bárokhoz képest is, amik szerintem igényesek és szépek.
Kővári Gergő nem azért tette fel 8 év után a helyét majdnem eladásra, mert olyan kibaszott sok pénzt keresett a sörökön, hogy már nem volt értelme dolgozni, hanem azért, mert kilátástalan sok termék számára a jelenlegi árszint. Nagyon nehéz, vagy közel lehetetlen megvalóítani, még akkor is, ha az ember maga csapol "ingyen" a saját helyén.
Én személy szerint nagy zászlóvivője voltam annó a "vigyük a sör lélektani határát 1000 forint felé" és most is üdvözlöm ezt a próbálkozást. Ami nyilvánvaló, hiszen hozzá kell tenni, hogy részt vettem az árképzésben és a straégia kialakításában, mint baráti tanácsadó. A brewdog bár árszabása és potenciális sikere nagy előremozdítója tud lenni a hazai piacnak."

" ja és még valami, szerintem kb minden 20. sörös eseményre jut egy darab résztvevő sörgeek jelenleg itthon. Mi az isten faszáért gondoljátok, hogy figyelembe vesznek titeket bármilyen döntésnél, mikor basztok az egész kibaszott piacra a netes fröcsögésen kívül. Ez még kikivánkozott"

[ Szerkesztve ]

(#16430) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Így is van! Akinek nincs pénze kenyérre az egyen kalácsot!
Amúgy röhej ez az árazás, Koppenhágában 15 koronáért vettem a Punk IPA-t/üveg. Igaz, hogy boltban, de az ottani fizetésekhez képest ez brutálisan jó ár volt (650ft kb.)

(#16431) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

A kontextus kedveert, en az az alak vagyok, aki szemrebbenes nelkul kepes kifizetni 10 rugot egy uveg ritka es kulonleges sorert.

Viszont ezek az arak meg szamomra is konnyfakasztoak. A nyuves Lost Lager 1920 Ft 4 deci? Ezeknel elmentek otthonrol? Kutya kozonseges mezei lager amit barmelyik magyar kraft fozde lefoz 500 Ft/uveg aron maximum. Nem hiszem el, hogy magasabbra arazzak, mint a Punk-ot, ami ugyszinten mocsok draga 1780-ert 4 deci. Ezek az arak ugy 30%-kal dragabbak, mint London kellos kozepen!

A magyar sorok arain amugy nem csodalkozok, hulyen nezne ki, ha fele annyiert mennenek, mint az alapsorok.
Egyebkent gondolom turistaknak arazzak, de ez meg nekik is draga. Kivancsi leszek, meddig huzzak.

A vendegsorok kinalata maga a kinkeserves szanalom. Hol vannak a kulfoldi sorok, amiket otthon nem igazan lehet egyszeruen beszerezni? Ez igy nulla. Amugy ez a helyi franchise sara, ha valaki ismeri, hogyan mukodnek a Brewdog barok. A barmenedzserek dontik el, hogy mit rendelnek be, nem a Brewdog felulrol (a UK-ban is igy megy, de ott nem franchise a rendszer, es kicsit szigorubbak a szabalyok, hogy mit kell arulni es nagyobb a kozponti beleszolas). A barmenedzser rendelhet a BD disztribucios halozatabol, es emellett engedelyuk van vasarolni a helyi kraft fozdek kinalatabol. Nos, ez azt jelenti, hogy a kedves helyi franchise partner cseszett egyetlen kulfoldi vendeget is hozni. A nyitaskor a csap kinalatnal ez talan megbocsathato, de az uveglista teren szanalmas.

Nem is ertem egyebkent mit pattogok itt, amikor engem nem erint kozvetlenul. Azt hiszem szeretem Budapestet es orultem volna, ha fejlodik hazam fovarosa, de ez csalodas. Ah, mindegy, most megyek Dark City-re, itt a sorlista, ez legalabb jo. Felek, mit fog ennyi 10%+ sor muvelni velem.

[ Szerkesztve ]

(#16432) Jhonny06 válasza jsk (#16429) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Kővári Gergő nem azért tette fel 8 év után a helyét majdnem eladásra, mert olyan kibaszott sok pénzt keresett a sörökön, hogy már nem volt értelme dolgozni, hanem azért, mert kilátástalan sok termék számára a jelenlegi árszint. Nagyon nehéz, vagy közel lehetetlen megvalóítani, még akkor is, ha az ember maga csapol "ingyen" a saját helyén."

Ezt nehezemre esik elhinni. Amúgy Budapest nem éppen egy csóró hely, rengetegen keresnek jól és sok a külföldi is. Nem az árazáson múlik, hogy jól működik-e egy hely. Akik ilyen pénzeket kifizetnek sörért, azoknak nyilvánvalóan nincsenek anyagi gondjai és az áraemeléstől se fognak elriadni. Gergő se tudom, hogy mit sír.. mindig brutális forgalma volt a helynek, már nem győztek hova bővülni. Akkor adja drágábban a söröket..

Én kicsit meglepődtem a Brewdog árazásán, de igazából számítottam rá. Nem fogom ezért kerülni. Mondjuk nyilvánvalóan nem a túlárazott Punk IPA-ért lesz érdemes bemenni, hanem a különlegesebb darabokért, amik üvegesen, importálva is ennyibe kerülnek és ott még az a lehetőség sincs, hogy harmad áron kikérj belőle csak 1dl-t kóstolóként.

[ Szerkesztve ]

(#16433) jsk válasza Aranypatkány (#16430) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez így van. Ha nincs rá pénzed nem veszed meg. Ugyanakkor ne takarózzon azzal, hogy ez az árképzés majd ilyen meg olyan lökést ad a prémium kategória térnyerésének. Az írás szerzője el akarja adni a saját főzdéjének a sörét. Profitot akar. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#16434) Aranypatkány válasza [CsuCsu] (#16431) üzenetére


Aranypatkány
tag

Arról nem beszélve, hogy én még egy tisztességes lagert nem ittam életemben, ami Untappd 4+ lenne, (tehát tényleg lehet benne bízni)
De aki tud nagyon jó pontszámú lager sört, az írjon már, mert az ilyen-olyan stout-ok, porterek, ipak, dipak, neipák, sourok... vannak komoly értékeléssel, de minthogyha az alsó erjesztés kategória nagyon távol lenne a geek-ektől.

Ennek mi az oka? Nincsenek kiemelkedően jó lager sörök, vagy alapból a már "újhullámoson" nevelkedettek nem értékelik ezt a vonalat?

(#16435) jsk válasza Aranypatkány (#16434) üzenetére


jsk
Topikgazda

Szerintem nincs is 4+-os lager az untappd-en (lehet tévedek). Viszont azt az ale hívők használják nagyrészt :) A karft főzdék nem is nagyon tudnak jó lagert főzni, én még jót nem ittam.

Maradok a cseh és német lágereknél.

szerk.: Megnéztem, 3,8-as a legjobb euro lager (Oak Aged Lagerbier). Persze csak 227 kóstolás után, tehát egyáltalán nem biztos, hogy ez a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

(#16436) Jhonny06 válasza Aranypatkány (#16434) üzenetére


Jhonny06
veterán

Most őszintén, egy lager-ből mit lehet kihozni, ami miatt érdemes lenne foglalkozni vele? Ez kb. olyan, mint a pale ale.

[ Szerkesztve ]

(#16437) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16434) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ahogy jsk is irja, a lager a sorgeek-ek koreben nem egy nepszeru fajta. Szerintem azert, mert nem egy izbomba, es egy kis eloitelet is tarsul melle. Ettol meg lehet jol elkesziteni a stilust. A Cloudwater Helles Tettnanger es a Weihenstephaner Original eleg jok a hozzaferhetok kozul. Ettol fuggetlenul nekem sem a kedvencem a stilus.

Untappd-en az ertekelest erdemes stilusonkent nezni egyebkent, es a helyi izlest is figyelembe kell venni. Itt Angliaban peldaul a saison es a sour nagyon nem jon be a kozizlesnek, ezert lehuzzak a fenebe a helyi fozdek cuccait. Es az amerikai sorgeek akivel talalkoztam pedig csodalkozik, hogy a fenebe van ennyi jo sor 3.8 korul mikozben az USA-ban legalabb 4.3 lenne...

@Jhonny06 En ittam 9 honapig sauvignon blanc hordoban erlelt lagert egy fesztivalon, ami eleg jo volt. Bar izre nem sok koze volt a lagernek. Kerdeztem is a fozot, ezt most hogy gondoltak. Valasz: viccbol.

Pale Ale-bol van sok nagyon jo, de nehez elkesziteni oket, nem eleg a ket talicska komlo, mint egy IPA-hoz. Kostolj meg egy 3 Floyds Zombie Dust-ot (Untappd 4.39 pont 169k ertekelessel), ha egyszer szerencsed van hozza.

[ Szerkesztve ]

(#16438) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#16436) üzenetére


Aranypatkány
tag

A csehek elég komolyan űzik ezt az ipart, és sok sörüket nagyon alul értékelik szerintem.

(#16439) Dilikutya válasza Aranypatkány (#16430) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én vendéglátós helyen vettem Szolnokon talán 800-ért a Punk IPA-t. Csapolva láttam 1000-1100 körül. Ez nagyon drága hely.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16440) Jhonny06 válasza Dilikutya (#16439) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az üveges 330ml 5AM Saint is ilyen 600-750 körül ment, itt majdnem 2000.. :D

(#16441) JoinR


JoinR
senior tag

Ha egy főzdének 1000+ Ft-ot kell kérnie egy korsó sörért, hogy megérje, akkor lehet megfontolandó lenne felvenni egy folyamatmérnököt, aki átnézi a technológiát, mert komoly gondok lehetnek...:DDD

(#16442) proci985 válasza ROBERTOH (#16419) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a punk kb annyiba kerul, mint göteborgban. a lager annyi/dragabb(!), mint a perikles az omnipolloban. (es a kingpin siman egy rossz lager, bar legalabb nem katasztrofa, mint a this.is.pilsner, ami valojaban egy gyenge lager).

a dog g es az ab kb ketharmada ha jol emlekszem.

ezzel azt akarom mondani, hogy sikerult beloni a cuccot a sved arakra. en utobbi ot evben kulfoldon egyetlen esetben nem flesseltem azon, hogy je milyen olcso a sor (pl: uk, nemetorszag, dania, hollandia, usa, nemzetkozi vizek(!), repulo(!)), az pedig a muszlim marokkoban volt egy hastancos barban.

[CsuCsu]: ja, ha jol emlekszem brewdog camden meg olcsobb is volt. bar az a "vasut kornyeki barok" utan volt es felig a hely miatt, felig a paradox miatt ugrottunk le egy sorre, ott mar faradtak is voltunk meg kozepesen keszen is.

de ha jol emlekszem a pony club szintjet siman hozta a 4fontos sor barhol.

Aranypatkány: Mikkeller American Dream (szigoruan a glutenes varians).

esetleg az imperial birra del borgo my antonia.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16443) qltsar


qltsar
addikt

Rohejek az arak, dehat egeszsegere aki ennyiert megveszi a BD-t.

Itt mar koncepcionalis problemak is vannak fokent, 'craft beer for people', 'equinity', meg a lof...

Az egesz penzhajtas, 0 karakter, lelombozo standard szortiment.

Nagyon sajnalom, hogy ez lett BD-bol, foleg, hogy jelentett szamomra valamit ez a nev par eve, amikor bar mar a BS-t elkezdtek hajigalni, es multisodtak, az alap szortiment meg valtozatos, es stabilnak mondhato volt. Kerdes sem merult fel, hogy egy Jackhammer az esti fogyasztas resze, vartuk, hogy jojjon az uj IPA is dead sorozat, majd meg kesobb az alpha-beta batchek.

Aztan jott a hanyatlas, kerdojelezheto sorok az alap sortimentbol, megvaltoztatott receptek (pl. Hardcore, Electric India, JH), majd kesobb a sorok kivezetese (HC, Alice porter stb.)

Durva, hogy ket utcaval feljebb mennyire masok az arak...2 napja a Wesselenyiben a Lost Lagert sikerult 800-ert beszereznem egy pubban, az 1920 Ft helyett.

A Kovaris reszre, meg gratulalok a kedves uriembernek, hogy egy ilyen, viszonylag szemelyesnek mondhato informaciot sikerult magabol kioklendeznie egy nyilvanos forumon, ami raadasul el is van ferditve
...kesobb Gergo le is irta, hogy mi a szituacio.

Ok voltak itthon az elso fozde akiket a magatartasuk miatt exkludaltam a listamrol.

(Na jo, a hullamvolgy alapszortiment, meg a ket hete release-elt uj sorok + az arkepzesuk is kozrejatszott:)).

[ Szerkesztve ]

(#16444) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Van olyan sör, amiért érdemes benézni a BD bárba? (lusta vagyok egyesével utána keresni, hogy melyik mennyibe kerül máshol, illetve van-e olyan, ami nem szerezhető be máshonnan)

ez a kedvenc aláírásom

(#16445) Jhonny06 válasza ROBERTOH (#16444) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dog G, AB:24 meg kb. minden különlegesebb darab. Ezek nem drágábbak, mintha megvennéd üveges verzióban. Sőt, ezekből kérhetsz ugye 1dl-t is, szóval nem kell egyből kifizetned 4 rugót egy üvegért.

(#16446) Luser2000


Luser2000
addikt

Ne gyertek, kurva nagy sor van kint az utcán.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16447) ROBERTOH válasza Jhonny06 (#16445) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Köszi!

Luser2000: várható volt; majd elmúlik a hype

ez a kedvenc aláírásom

(#16448) Kergeboci válasza Luser2000 (#16446) üzenetére


Kergeboci
tag

eszembe se jutott :N

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#16449) jsk válasza Kergeboci (#16448) üzenetére


jsk
Topikgazda

Most mé? Ezernyócé és egy jó punkipa?😁

Amúgy is megmondta bármenedzser, hogy itt is minden annyiba kerül, mint Berlinben, így pont a sör miért ne legyen annyi?

[ Szerkesztve ]

(#16450) qltsar válasza jsk (#16449) üzenetére


qltsar
addikt

Voltam a berliniben tavaly. Olcsóbb volt mint ez most. #frányainfláció.

Lenéztem tegnap, Johnnyval kell egyetértenem. Az eddigi brutál-drága Dog G, Abstract sorozatokat 1dl-el kb. annyiért lehet kóstolni, mintha üveggel vennéd.

Ettől még mindig jobb hangulata van egy ilyet megosztani Csakában vagy bárhol máshol :)).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.