Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16701) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Buxton Kentucky Woods imperial stout (BA) (2018 szeptember 20 bottle date)

Illatra bourbon. Izre komlo, porkolt malata, kave, csokolade, kokusz, bourbon. Utoizben egy BA imperial stouthoz kepest meglepoen jelen van a komlo, a pohar/uveg vege fele pedig nemi hamu is beszall.

Heaven Hill hordokban erlelve 12 honapig. Pont, mint a Brewdog Paradox Heaven Hill. A Heaven Hillen latszik egyebkent a Brewdog tapasztalata. Hiaba a Buxton az egyik forro angol fozde amig a Brewdog kezd mainstreamme valni, ez meg nem a Paradox szintje. Majdnem, de pont az a pici extra hianyzik belole leanben es komplexitasban, ami szamomra a Paradox Heaven Hill BAt az altalam kostolt egyik legjobb hordoerlelt sorre tette. Felreertes ne essek, ettol ez meg egy nagyon jo UK BA imperial stout, de van jobb.

Nagyon ajanlott. Ha talalsz egy uveggel meg tartogasd, idovel a komlo kevesbe lesz markans ami szerintem segiteni fog az osszkepen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16702) L4D1K


L4D1K
őstag

Mindig van valami újdonság :)) Utólag is boldog karácsonyt mindenkinek.

Pince projekt is szépen alakul :

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#16703) Vanir


Vanir
veterán

Sziasztok!
Guinness West Indies Portert latott valaki kis hazankban valahol? Irorszagban ittam nyaron, es brutalisan izlett, viszont sehol nem talalok itthon online feluleteken, illetve nem ismerek ilyesmi kereskedeseket. Ha valakinek van tippje leadna a drotot? :) Elsosorban BP vagy Gyor.
Amazonrol tudnek rendelni, de 28 GPB+szallitas egy nyolcas pakk, az meg nem keves.
Ugyanitt Brú Brewery Dark Side IPA is kerestetik. :)

(#16704) 14adam


14adam
addikt

üdv
Idén úgy döntöttünk barátommal,hogy unjuk a vidéki szilvesztert és felmennénk Bp-re szórakozni. Mind a ketten keressük a normális söröket és örömmel el is fogyasztjuk vagy épp a sajátunkat ha összejön egy-egy jó főzet :D
A kérdésem az lenne,hogy hova menjünk ahol kapni csapolt vagy üveges normális söröket? Mélypontba szoktunk járni mert szeretem az ilyen visszafogott helyeket de az most pont nem lesz nyitva. Csakajósör meg zárva lesz sajnos

(#16705) ROBERTOH válasza 14adam (#16704) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Esetleg ez: link

ez a kedvenc aláírásom

(#16706) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Most vettem egy nagyon poénos sört :D
[link]

Ma esete szilveszter alkalmából lehet megiszom :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#16707) [CsuCsu] válasza 14adam (#16704) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En a Neked Csak Dezsot kedvelem, olyan visszafogott. De nem tudom, hogy nyitva lesznek-e.

(#16708) jsk válasza [CsuCsu] (#16707) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nyitva lesz. De franc tudja, hogy mennyi asztalt foglalnak le előre, mert külön szilveszteri buli lesz.

(#16709) 14adam


14adam
addikt

köszi mindenkinek. Szimpatikus helyek. Valószínű,hogy meglátogatjuk őket aztán vagy szerencsénk lesz vagy nem :D Ha nem is most de a legközelebbi alkalommal mindenképp. Bedobtam a kedvencekbe :R :)

(#16710) koxx


koxx
MODERÁTOR

Mikkeller Santas Little Helper 2017
Jófajta erős belga ale, szeretem az ilyet :) igazából még nem ittam Mikkellertől rossz sört.
talán a Red/White Christmas az aminek lehetett volna kevésbé kesernyés a lecsengése, de nem volt rossz.

(#16711) qltsar válasza 14adam (#16709) üzenetére


qltsar
addikt

Javasolt maszkalni, mert lehet, hogy fullon lesz valamelyik, viszont egy korben vannak ezek: Hopa, Kispipa, Beerpoint, Rizmajer, Dezso, Hetedik Lepcso?, Liquid Rock, Kuzin, Hops, Legfelsobb beerosag, Beer brothers.

Kiraly utca - Blaha - Astoria bermudaharomszog...

Persze van meg akar a Krakn, First, Horizont, Lehuto, Brewdog is, ha nem szamit a penz:D.

Az elso reszben emlitett helyeket vegig lehet jarni gyalog 30-40 perc alatt, ha mas nem, egy setalossort el lehet hozni mindenhonnet, amig az ember ater egyikbol a masikba;)!

[ Szerkesztve ]

(#16712) 14adam válasza qltsar (#16711) üzenetére


14adam
addikt

Végül a legfelsőbb Beerosagon kötöttünk ki. Tetszetős volt nagyon :D Aztán annyira ittas állapotba kerültünk, hogy beültünk a brewdog-ba egy-egy sörre :D
Tegnap a józanítás serkentésébe betoltam még egy ilyet,de nekem nem nagyon jött be :U

:U

(#16713) koxx válasza proci985 (#16696) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rohadt jó sör a dán batman, azt nem mondom, hogy megér ennyi pénzt, de egy-egy ünnepi alkalomra nagyon király.

(#16714) [CsuCsu] válasza 14adam (#16712) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A Beerosag jo hely. A Brewdog-ban voltam en is apukammal amikor hazalatogattam (nagy impy stout fan az oreg), kicsit lelombozott. Az akasztott ki, amikor automatikusan odamentem a hutohoz, hogy meglessem az uveges valasztekot, es ram szoltak, hogy mit keresek ott, mintha lopni akarnek.

Nos, tudni illik, hogy az osszes angol Brewdog-ban ezert van kiteve a huto, hogy az emberek valogathassanak a sorok kozul. Ertem en, hogy mas orszag, meg minden, de amig a Dezso, Csakajo, stb helyeken nincsen ebbol problema, sot, eleve azert vannak a polcon a sorok, hogy az ember fogdossa, nezegesse oket. Megcsak nem is voltak huzosabb sorok a hutoben, a Csakajo-nal sokkal dragabbak vannak.

A Meantime eleg hurka miota megvette a SABMiller, tole meg az Asahi. Remelem nem fizettel tul sokat erte.

En par BYM sort probaltam otthon, illetve kihoztam magammal ket uveggel a Generations-bol (Red: Blackberry, Red), de azokat meg nem nyitottam ki. Faszak voltak, az IPAk siman megalljak a helyuket az angol masodvonalban (CW/Verdant meg magas lec azert). A Luckies stout pedig meg merem mondani a top tier UK szinten van. Ekkora olajos kaves izbombat csinalni egy 6% stout-bol mar tehetseg kerem szepen.

[ Szerkesztve ]

(#16715) nzozz


nzozz
aktív tag

Oh yes, oh yes! Semmi extra, de én örülök nekik és nagyon kíváncsi vagyok! :D

(#16716) koxx válasza nzozz (#16715) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Cuvée és a Tripel jöhetne :))

(#16717) [CsuCsu] válasza nzozz (#16715) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az Orval, ha friss, tedd el olyan 2-3 evre meg. Annak a sornek igazabol csak ugy van ertelme.

(#16718) nzozz válasza [CsuCsu] (#16717) üzenetére


nzozz
aktív tag

Hát ahhoz kelleni fog egy második üveggel, mert az első kóstolással nem bírok éveket várni, ha már a kézközelben van az "alany". :DNem vagyok valami alkoholista, mielőtt ezt fejtené vissza valaki ebből a mondatból. Ez az Orval 2018.10.17. -i palackozású, tehát tényleg egészen friss. Legrosszabb esetben is legfeljebb lesz egy összehasonlítási alapom, mert amúgy nem kóstoltam még több éve tárolt / érlelt (ha egyáltalán ez korrekt megnevezés ebben az esetben) sört. Legalábbis úgy biztos nem, hogy tudtam is róla. :D

(#16719) [CsuCsu] válasza nzozz (#16718) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Pedig sok ilyen belga tripel/quadrupel szinte eleve erleles celjabol keszul.

Sok jo belga sor azert all ilyen 3.7 korul untappd-en, mert a legtobb check-in a friss sorokbol jon, amik meg tul alkoholizuek. Belgiumban sok sorozo van, ahol ezeket erlelik es regi, akar 10 eves soroket is ki lehet kerni, €10 koruli arakon.

Peldaul ott a Westvleteren 12, amit sokan nem ertenek, miert van hype-olva. Nos, frissen is jo sor, de amit az erleles muvel vele attol lesz igazan jo. Az elesztokultura amit hasznalnak teszi kulonlegesse es egyedive, ami az erlelessel jon ki. Volt szerencsem egymas mellett 0-5 eveseket kiprobalni. A 4 eves volt a csucs, a friss labdaba sem rug mellette. Most eppen edesapam pincejeben erlelodik egy 12-es ladaval, amit az apatsagnal vettem.

(#16720) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kék Chimay-t miért nem tartanak elérhető boltok is? Fehér és piros van sokfelé, de kéket csak neten rendelőset láttam, meg egyszer egy kis italboltban dobozban pohárral.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16721) ROBERTOH válasza Dilikutya (#16720) üzenetére


ROBERTOH
őstag

link

ez a kedvenc aláírásom

(#16722) Dilikutya válasza ROBERTOH (#16721) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem neten rendelős?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16723) EmptyParadox válasza ROBERTOH (#16721) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Venenumnál és Belga sörmesternél is van elvileg.

(#16724) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Belga quad-ot, jó minőségű trappistát ti miből innátok ha nincs szép, formás kelyhetek? Teku? Vörös/fehér boros pohár? Esetleg kisebb konyakos??

(#16725) Dilikutya válasza Aranypatkány (#16724) üzenetére


Dilikutya
félisten

Abból, ami van. Szilveszterkor legközönségesebb vizespohárból ittuk a Delirium Tremens-t. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16726) Dilikutya válasza EmptyParadox (#16723) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem mindenki él Bp-n.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16727) nzozz válasza Aranypatkány (#16724) üzenetére


nzozz
aktív tag

A teku szinte bármilyen sörhöz ideális, szóval én egyértelműen arra szavaznék.

(#16728) proci985 válasza Aranypatkány (#16724) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vorosborospohar, lehetoleg valami nagyobb / gombformajubb. tipustol fuggoen egy reszuk gyakorlatilag teku / kehely / belgian strong.

szelesszaju pezsgospoharak is tokeletesek a celra, pl a Chimay / Kastel kialakitasa ilyen.

kialakitastol fuggoen mondjuk a feherboros poharak is siman elmennek imperial sorospoharnak.

esetleg a glencairn fele whiskeyspohar is elmegy tasternek, ha tenyleg nincs mas, viszont az pici.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16729) EmptyParadox válasza Dilikutya (#16726) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Bocsi, én ezekről tudok. :/

(#16730) ROBERTOH válasza Dilikutya (#16722) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Is-is. Én a boltjukban vettem személyesen legutóbb.

ez a kedvenc aláírásom

(#16731) jegenye77


jegenye77
addikt

Végre sikerült beszerezni párat :B

Egyiket se kóstoltam még, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16732) koxx válasza jegenye77 (#16731) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Roche 8 egyik nagy kedvencem. Az esthajnalt nemrég kóstoltam meg a csakajósörben csapolva, elég intenzív élmény, bőven elég belőle 2,5dl.

(#16733) proci985 válasza jegenye77 (#16731) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

delerium red nekem a kedvenc nyari sorom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16734) jegenye77


jegenye77
addikt

Akkor jó kis válogatás lett, ahogy látom :B
Remélem nekem is izlenek majd.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16735) Dilikutya válasza proci985 (#16733) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hamisítatlan könnyed nyári sör, az tuti. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16736) Dorian


Dorian
félisten

Esthajnal '18-ból elteszek egy vagy két üveggel egy évre, sosem csináltam ilyent, de ezzel sztem érdemes próbálkozni.
Szerintetek dupla IPA-t palackban érlelni van értelme, vagy inkább hülyeség? (MS Liquid Cocaine-re gondoltam)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16737) [CsuCsu] válasza Dorian (#16736) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nincsen sok ertelme. Ha jo barleywine-t akarsz csinalni IPA-bol, eloszor erdemes valami fahordoban tarolni minimum par honapig. Egyebkent 10%+ TIPA-kkal szoktak ezt, duplarol nem nagyon tudok.

(#16738) proci985 válasza Dorian (#16736) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nalam van egy belole ami erik par honapja, de az nemi vonatkaoszon mult, hogy meg megvan.

remelhetoleg meg birja.

----

TIPAt se nagyon szabad erlelni szvsz. Founders Doombol (BA TIPA) ittam olyat ami tippre akkorra mar masfel eve allt az uvegben, a komlot nagyitoval kellett benne keresni, de a malata se volt nagyon jelen. igaz az nem erlelesre volt kitalalva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16739) Dorian válasza [CsuCsu] (#16737) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, akkor ma este el is pusztítom ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16740) Jhonny06 válasza Dorian (#16736) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem is maradt 5 üveg Esthajnal, alig ittam valamit karácsonykor. :D Biztos jót fog tenni neki, nagyon vizes volt, amikor először ittam. Aztán meglátjuk, hogy kibírom-e 1 évig.. :D

(#16741) [CsuCsu] válasza proci985 (#16738) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Igen, az ilyeneket kifejezetten erlelesre fozik. A Founders Doom csak siman rossz, nem a koncepcio a hibas. Az Atom Mars, a Little Earth Project TrIPA-i rendre jol sikerulnek. Ott van meg a Dogfish Head 120 Minute IPA, azt is szoktak meg erlelni olyan 1-2 evig.

Az egyik legjobb barleywine amit ittam, a Harbour's Brewers' Reserve is TIPA-kent kezdte, ahogy sok mas barleywine is. Ezeket bevarrjak hordoba 1-3 evre es utana palackozzak.

(#16742) NoLF válasza [CsuCsu] (#16714) üzenetére


NoLF
addikt

a bristoli brewdogban nincs kint hűtő.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#16743) hkaroly válasza NoLF (#16742) üzenetére


hkaroly
csendes tag

a firenzeiben sincs, de szívesen kipakolták a pult mögött lévőt amikor kértük

(#16744) NoLF válasza hkaroly (#16743) üzenetére


NoLF
addikt

nyilvánvaló :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#16745) jookomak válasza NoLF (#16744) üzenetére


jookomak
őstag

A manchesteriben is van. Onnan sikerült kiemelnem egy Evil Twin Big Ass Money stoutot. Kicsit meglepődtem, mikor mondták, hogy 22 font. De hát #yolo, persze hogy elhoztam :D

(#16746) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Põhjala Cherry Bänger

Messze a legjobb sör, amit mostanában ittam. Brutális ízkavalkád, egy hangyányi része sincs, ami egy kicsit vizes lenne. A cseresznye totál likőrös beütést ad az egésznek, nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#16747) proci985 válasza Jhonny06 (#16746) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azt mondod ha az italobangert imadtam es bejott a cocoa/szechuanbanger is, akkor ebbol ket uveggel is akarok venni? :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16748) Jhonny06 válasza proci985 (#16747) üzenetére


Jhonny06
veterán

Remélem. :) Szerintem ez a sorozatból a legjobb.

Amúgy pont tegnap ittam Szechuan Bänger-t, nekem annyira nem jött be. Volt valami fűszer benne, ami totál ilyen orvosságízűvé varázsolta az egészet, de még az illata is olyan volt. Nagyon nehezen ment le.

(#16749) jsk válasza Jhonny06 (#16746) üzenetére


jsk
Topikgazda

Meghoztad a kedvem hozzá. Ma este meg is kóstolom.

Imp. stout vonalon most belefutottam két nagyon finom sörbe:

Neon Raptor Moon Rocks

ill.

Unity Annum Reserva 2017

Sajnos az utobbi sejtésem szerint limitált széria, és többet sosem ihatom :(

[ Szerkesztve ]

(#16750) Ereshkigal válasza Jhonny06 (#16748) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Szerintem a csillagánizs lehetett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.