Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16549) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert a pakkert egy petakot nem adnek. AB-Inbev az osszes, es jol le is rohasztottak ezeket a soroket eredeti allapotukhoz kepest. Nem tamogatom ezt az uzletpolitikat. Vegyunk meg egy jol meno, jo nevu nagy multu fozdet, a brandet megtartjuk, de a sort leolcsositjuk. Belgiumban gyartjak oket az teny, de nekem ezek mubelga sorok.

Az olcsosagnak az az ara, hogy legkozelebb lehet az ember kedvenc kraft fozdejet daraljak be hasonlo modon. Beavertown felkeszul...

@spe88
Arany Aszokhoz kepest nem rosszak, de meg egy kozepes igazi belga sortol is messze vannak.

[ Szerkesztve ]

(#16552) spe88 válasza [CsuCsu] (#16551) üzenetére


spe88
senior tag

igen, ízlésen valóban felesleges vitázni, nekem pl. némely trappista belgánál is jobban ízlik a barna Leffe, na de kinek mi... Amennyiért adják a Leffe-t meg a Hoogardent, szerintem teljesen megéri. Persze az a lidls pakk nyilván nem a Stellák miatt. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16553) looser válasza zoli03 (#16547) üzenetére


looser
addikt

Miután vettem is belőle, tuti nem :-)
Nincs meg a blokk, de mintha 1995 Ft lenne.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16554) looser


looser
addikt

:-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16555) Ereshkigal válasza spe88 (#16550) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egy cég a kettő, viszont a webes/boltos árak között kisebb eltérések lehetnek.

(#16556) mekker válasza spe88 (#16550) üzenetére


mekker
őstag

Én egyszer megvettem, direkt a 2 Stella miatt, erre bőcsi, licenszes. Szóval így abszolút lehúzás volt az egész...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16557) [CsuCsu] válasza mekker (#16556) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Udvozollek az AB-Inbev vilagaban. Ahogy ismerem a folyamatos koltsegcsokkentesre epulo uzletpolitikajukat, ne lepodj meg, ha holnaptol a Leffe is a szomszedbol jon.

Nem azt mondom, hogy ne vegyen toluk az ember semmit, mert nehez megkerulni oket. De a Stella, Leffe es hasonlo markak vasarlasaval csak megerositest kapnak, hogy megeri a regi jol bevalt soroket megvenni es tonkretenni.

(#16558) zoli03 válasza looser (#16553) üzenetére


zoli03
őstag

Így más, de azt hittem, hogy országos akció, viszont inkább csak helyi.

(#16559) Dorian válasza spe88 (#16552) üzenetére


Dorian
félisten

A Leffe sem a régi íz. Nemtom mióta, de pl. már kukoricagrízzel is fel van ütve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16560) proci985 válasza [CsuCsu] (#16557) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mondjuk a lagunitas meg egesz jol tartja magat, ha jol emlekszem oket is par eve felvasaroltak.

egyebkent a la trappe is egy nagyobb halozat resze hollandoknal es rajuk tenyleg nem lehet mondani, hogy sporolnanak barmin is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16561) spe88 válasza Dorian (#16559) üzenetére


spe88
senior tag

Uhh komoly? Ezt nem vágtam. Én mondjuk még a régi Leffe-re gondoltam, hogy az nekem anno kifejezetten ízlett. Annyira nem követem ezeket a nagy multis felvásárlásokat, de akkor ezek szerint sajnos lefelé megy ott is a minőség. :/

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16562) Luser2000 válasza looser (#16554) üzenetére


Luser2000
addikt

looser!

Ha jól emlékszem, akkor talán Lőrinci, vagy Kispesti illetőségű vagy.
Találtam "neked" valamit! :-) . Ma vettem észre, amikor a Margó Tivadarról kanyarodtam a Lidl felé.

LŐRINCI Sörfőzde. Kszálltam, fotóztam, bekukucskáltam. Csak elvitelre van, 1 és 2 literes műanyag palackokban, talán 6 (vagy 8?) féle volt ma este, olyan 500-500 Ft/liter. Vasárnap kivételével minden nap 08:00-20:00.

Egy próbát megér, már csak azért is, mert helyiek. :-)

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#16563) looser válasza Luser2000 (#16562) üzenetére


looser
addikt

Hú, ez jól hangzik, köszi szépen! :R
Meglátogatom őket, de csak apránként :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16564) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Csórók figyelem!

Lidlis Argus Majestic akció.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16565) zoli03 válasza Dr.Zoo (#16564) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt még 100 Ft-ért se venném meg, úgy elbaszták, mióta dobozos lett.

(#16566) Dr.Zoo válasza zoli03 (#16565) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én inkább a barnát preferálom, így vettem egy karton Argus Strong 16' félbarnát, 175/palack áron. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#16567) jegenye77 válasza Dr.Zoo (#16564) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezt nem kóstoltam még ( lehet szerencsére :) ) de az biztos, hogy ami ott mellette van az ihatatlan :(
Én most egy tálca Soproni APA után visszatértem a kedvenc szűretlen Franziskaner búzára.
Nálunk most ez akciós :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16568) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na addig olvastam a karacsonyi rendeleseket amig karacsonyra jon ide is egy 3 fonteinen golden blend.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16569) [CsuCsu] válasza proci985 (#16568) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azt honnan? :DD

(#16570) proci985 válasza [CsuCsu] (#16569) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

systembolaget, a sved allampi alkoholmonopolium. az ehavi special release egesz jo volt, mellette meg jon egy oskar blues ten fidy, egy mikkeller göran es ujevre egy dupont avec les bons voeux.

ez mondjuk eleg draga uveg volt, de ugy neztem a 2018as release untappeden 4.5+on es ratebeeren 4,09en all (utobbi stilus top10), szoval rendeltem egyet. plusz 3 fonteinen a dupont es a rodenbach mellett a kedvenc spontan belga fozdem. es az 1-2-3mas fozetuket minden alkalommal nagyon szerettem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16571) [CsuCsu] válasza proci985 (#16570) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

En is imadom a 3 Fonteinent, a Golden Blend nagyon jo, nem fogod megbanni. En egy Hommage-t vettem egy honapja.

Szeretem meg a Bokkeryder, Cantillon, es De Cam fozeteket. Cantillonbol mondjuk csak a friss gyumolcsosek jonnek be, a sima gueuze tul arcletepos. Mult heten epp felraktak egy UK webshopba 2 lada Fou Foune-t, de lemaradtam rola.

(#16572) proci985 válasza [CsuCsu] (#16571) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat remelem. a gastonrol lemaradtam, szoval marad ez... bar eddig ahogy nezem ez a legdragabb fonteinen.

bokkerydert es de camot meg itt nem lattam.

a cantillon a lindemanshoz es a boonhoz hasonloan neha atmegy ecetbe. a komplexitasa mindharomnak jo, de az ecetsavat a gyomrom nekem kevesbe toleralja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16573) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A Cookie Monster-t próbálta már valaki? A Beerselectionben elvileg még van belőle bőven. Ahogy látom, még nem említette senki itt a topicban.

(#16574) jsk válasza Jhonny06 (#16573) üzenetére


jsk
Topikgazda

Sok jót nem hallottam róla, az ismerősök vékonynak, szinte vizesnek mondták. Viszont ezek az üvegek már állhatnak egy ideje a boltban. Lehet jót tett nekik.

(#16575) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Készülök az ünnepekre...

Brekeriet Berliner Spazz 5,3%
Brekeriet Berliner Raz 5,3% Berliner Weisse
To Øl Liquid Confidence
Mikkeller George IPA 12% Imperial Stout
Omnipollo Selassie 11%, Imperial Coffee Stout
Põhjala Cherry Bänger 12,5% Imperial Stout
Evil Twin/Two Roads Geyser Gose (cans) 5,5%
Dugges We are Beer Edinburgh 11% Imperial Stout
Tempest The Alligator Man 9,2%, DIPA
Mikkeller X-MAS: Hoppy Lovin' X-mas IPA 7,8%
The Bruery Or Xata 7,2%, Blonde Ale

A Bruery-re meg a gejzír gose-re nagyon kíváncsi vagyok. Jót tesz ezeknek amúgy ha sokat áll? A Mikkeller Gyurit meg egyenesen San Diego-ból röptették Európába, ottani főzet úgy tudom.

(#16576) Dilikutya válasza Jhonny06 (#16573) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sajnos elkerültem. De a Candyman-hez volt szerencsém, és nekem nagyon ízlett.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16577) proci985 válasza Aranypatkány (#16575) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az a blonde ale ha gyakorlatilag egy triple, akkor az rendesen tarolva birja. a goseben nem vagyok biztos. a tempestet meg ahogy nezem fel eves szoval annak mindegy.

Brekerietekre kivancsi vagy, mit szolsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16578) Aranypatkány válasza proci985 (#16577) üzenetére


Aranypatkány
tag

"Brekerietekre kivancsi vagy, mit szolsz."

Azokat se tudom mennyire frissek.

(#16579) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Pénteken a Lidl-ben találkoztam az Urpinerrel. Sose hallottam még róla. Hoztam egy Extra Hoppy Special Pale Lager 6%/14° és egy Exclusive Pale Lager 7%/16° dobozosat, 185 Ft voltak. A kisebbiket most megbontottam, és volt is nagy meglepetés! 185 Ft-ért ez a sör nem egyszerűen rendben van, hanem ár/érték bajnok! Simán párban van a 300Ft-os sörökkel ízben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16580) zoli03 válasza Dilikutya (#16579) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem csak az volt a furcsa, hogy cukor is van az összetevők között.

(#16581) spe88


spe88
senior tag

Szeretnék venni pár söröspoharat: IPA, Teku, búzasörös, korsó stb.

1. Van valami oldal, ahol nem horror áron vannak? Sajnos tud fogyóeszköz lenni nem szívesen adok ki 1000–1500 Ft-okat egy pohárra. Itt találtam párat viszonylag olcsón

2. Ha rendelek egy IPA-s poharat, annak mekkorát érdemes rendelni a 330-as nem túl kicsi a hab miatt? Ahogy néztem ezekből vannak 420-as meg 570-es is. Utóbbi nyilván a fél litereseknek szól, de kraftban az ritka, szóval 330-as vagy 420-as?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16582) jsk válasza spe88 (#16581) üzenetére


jsk
Topikgazda

A 420 ml-s Teku-t venném, az szinte mindenre jó véleményem szerint.

(#16583) Jhonny06 válasza jsk (#16582) üzenetére


Jhonny06
veterán

Fú én tavaly véletlenül berendeltem egy 420ml-es Teku-t (2dl-eset akartam) és szerintem borzasztó.. :D Megfogni se lehet normálisan, hülyén is néz ki és szerintem megöli a Teku lényegét, mert ennek a 420ml-esnek már nagyon nagy a szája, nem olyan szép keskeny, mint a kicsinek.

(#16584) jsk válasza Jhonny06 (#16583) üzenetére


jsk
Topikgazda

Akkor vegye a kisebbet :)

(#16585) [CsuCsu] válasza spe88 (#16581) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Teku-bol a kisebbet ajanlom. Az IPA tumblereknek nem vagyok a hive, ugyanis szerintem csak sima es session IPA-hoz jo. En tobbnyire DIPA/TIPA fuggo vagyok, es ilyen poharral vannak a legjobb tapasztalataim.

Imperial Stout-okhoz pedig vegyel snifter-t. Itt cognac/brandy poharnak irjak, de a stout is ebbol a legjobb. 505ml, de soha nem toltod tele, max felig. En is eppen ilyet vettem.

[ Szerkesztve ]

(#16586) Dorian


Dorian
félisten

Kóstoltátok már az új Lidlis stoutot?
Ennyiért sztem igen fasza. Nem finomkodó, hanem egyszerűbb, de határozott ízvilágú.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16587) spe88


spe88
senior tag

Hab miatt nem para a 330-as teku? Hogy van ez? Van egy csík 330-nál mondjuk és feljebb még fér a hab, magyarán a teljes térfogata nagyobb, mint 330?

Illetve sok helyen a stoutokat ilyesmi normál vizespohárból szolgálják fel. Ez szerinted gáz? Nem autentik? :D

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16588) [CsuCsu] válasza spe88 (#16587) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Sima stout eseten nem gaz (alakra ale pohar), imperial eseten viszont elegge.

(#16589) Dorian


Dorian
félisten

Sztem mindenhez a klasszikus sörös kehely a legjobb (max lager meg ilyesmi esetén felesleges).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16590) proci985 válasza spe88 (#16581) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem imperialokra egy feherboros pohar (alul) es egy whiskeyspohar (felul) szerelemgyereke van, kb 360mles meretben. szoval az aljanal kenyelmesen meg lehet fogni anelkul, hogy az ember felmelegitene.

elvileg a magyar coopban is lattam negyes csomagban es a masik harom (rendes 0.6os belga kehely, pintes pohar alekre es egy kb 350es szuk pilsner pohar) is hasznalhato.

de pl a Delerium Tremens kelyhe is szerintem nagyon szep, bar az inkabb belgakra.

lagerre meg van itthon egy 0,25os atlaszo Löwenbrau.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16591) [CsuCsu] válasza proci985 (#16590) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Mondjuk imperial stout-oknal es lambicoknal, wild ale-knel pont az a jo, ha melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#16592) proci985 válasza [CsuCsu] (#16591) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lambicok egy reszenel nem art, ha szellozik is.

jellemzoen ezekbol a stilusokbol nekem kb legalabb 10 perc egy deci, szoval van idejuk melegedni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16593) Dilikutya válasza proci985 (#16592) üzenetére


Dilikutya
félisten

Múlt héten legalább 2 órán át szürcsöltem egy 0,33-as Candyman-t. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16594) Ereshkigal válasza Dilikutya (#16593) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Előtte lefagyasztottad? :D

Poharas téma. Van itthon pár fajta, többnyire azért vettem meg őket, mert tetszettek. A sárkánytojás Gulden Draak jó példa erre. :) Viszont mindent kehelyből iszom. Jól szellőznek benne a sörök, és én többnyire úgy szeretem őket.

[ Szerkesztve ]

(#16595) [CsuCsu] válasza proci985 (#16592) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ezekkel mondjuk en is igy vagyok.

Akkor zavaro igazabol, amikor tobb sort szeretnel kiprobalni a pubban es jeghidegen lager homersekleten csapoljak. Markolaszhatod fel oran at mire ertelmes lesz. Volt Omnipollo TTO, ott ez nagyon idegesito volt. Az egyetlen megoldas, ha kikered az oszeset amit ki akarsz probalni es egyszerre bemelegednek egy ora alatt.

(#16596) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

A belga sörmesternél jó kis akció lesz: [link]

Más. Tegnap vettem pár üveg Esthajnalt, annyira dicsértétek. És tényleg jó. :) Az édességéből visszavennék, de ettől függetlenül betárazok belőle, ennyiért nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

(#16597) nzozz válasza Ereshkigal (#16596) üzenetére


nzozz
aktív tag

Most reggel láttam ezt én is, de sajnos nekem elég messze van.
Arról van valami infótok, hogy a belga sörmesternél mennyire megbízható a csomagpontos (elméletileg foxpost -os) kiszállítás illetve a csomagolás (azaz nem a csomag posta/szállító cég általi falhoz verése fogja kibontani az üveget, hanem én :D)? Múltkor rendeltem egy cégtől fali lámpát, postán maradó csomagként, aminek az üveg része kb. 8 darabban volt, mire átvettem...

(#16598) looser válasza nzozz (#16597) üzenetére


looser
addikt

Annyit mondanék, hogy 20db black friday-os sör vásárlásakor kosárba tettem, kifizettem, sajnos csak 5 nap múlva mentem érte és azt mondták, hogy lassú voltam (már az internetes vásárláskor), 5 sört nem tudnak adni a megrendeltekből. A fennmaradó összegért a teljes árúakból válogathattam. Sok jó volt így is benne, de nekem ez így nagy csalódás volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16599) spe88 válasza looser (#16598) üzenetére


spe88
senior tag

Ha előre kifizeted, nincs ilyen probléma, legalábbis nekem nem volt, vásároltam párszor tőlük.

A kiküldés meg szerintem nem gond ezek az üvegek elég masszívak alakjukból, anyagukból kifolyólag is. Legalábbis szerintem. Múltkor pl. járólapra ejtettem le egy teli üveget és nem tört össze, monduk az mák volt. :D
Szerintem nem lesz gond.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16600) Ereshkigal válasza nzozz (#16597) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nekem eddig mindig rendben voltak a csomagok. Viszont nem mindent hajlandók küldeni csomagautomatába (poharas készletek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.