Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) proci985 válasza [CsuCsu] (#15298) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a dipaval :P, mert az osszes tobbi elall.

lervig / sippin into zsenialis

a KBSt tartogasd 2-3 honapot ha tudod, meg nagyon friss es picit eres szvsz rafer (16-17es fozetek alapjan meg kell neki legalabb egy honap)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15302) [CsuCsu] válasza proci985 (#15301) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Koszi a tippet, a KBS-t elrakom pincebe! A Sippin alap verziojat csaprol probaltam, es nagyon jo volt. Akkor ezek szerint nem vagyok egyedul :)

(#15303) tomazin


tomazin
veterán

bpbw.hu
akárhogy szerettem volna megracionalázni sehogy nem éri meg (nekem). ha egy helyen lenne minden és nem fogyhatna el amiért odamegyek (mert ezt a pénzt nem a monyó meg uradalmi miatt fizeti ki senki) és mindenből csak 1dl-t innék akkor is 1000ft/dl-re jönne ki. de szerintem 2l sört sem lehet úgy meginni, hogy mindegyiket rendesen kiélvezd.

(#15305) Dilikutya válasza [CsuCsu] (#15300) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg van némi ingadozás a Duhaj IPA ízében. De mostanában a dobozos nekem ízlik nagyon, bár korábban is azt éreztem jobbnak.

A Dreher Pale Ale viszont egy közönséges Dreher, csak több meg más komlóval. Az ilyen-olyan komlósak ugyanilyenek voltak, sőt a citrás kukoricás Hidegkomlós jobb is szerintem. Vagyis jobb lehetne, ha nem kezdeném fejben érezni 3-4 után, hogy a sok komló rossz minőségű alapsört rejteget. A tárolást meg hagyjuk is szerintem, bele se merek gondolni, mit művelhetnek a sörökkel ott, ahol nem értenek hozzá (kb. mindenhol). Ezért iszok szerintem egy helyen következetesen mindig rossz üveges Pilsner-t.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15306) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Valaki kóstolta már az Argus Panaché-t? Lidl-ben 10x0,25l olyan 800-900 körül van. Minimális alkoholtartalom, inkább ilyen radler szerű cuccnak tűnik, mint sörnek.

(#15307) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, szeretném megkérdezni közületek valaki kóstola már-e a lidlből az argus alkohol mentes sört (ugy irja max 0,5% alkoholt tartalmaz), fél literes és 0,25 euro centbe kerül. Egyszer random vettem megkóstolni azóta teljesen ráfüggtem, nagyon picit édeskés az ize, nincs keserű utóiz, pont megfelelő a szénsavassága (nem tudom hogy ez-e a megfelelő jelző rá, bocsi :D ), az ára is tökéletes, szóval nekem nagyon bejön.

(#15308) zoli03 válasza Jhonny06 (#15306) üzenetére


zoli03
őstag

Ma gondolkodtam rajta, láttam a pénztárnál, de nem vettem. Ha nem ízlik, a maradék 9 kilenc pénzkidobás volt.

[ Szerkesztve ]

(#15309) Jhonny06 válasza zoli03 (#15308) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt írják, hogy limonádéra hasonlít, szóval nagyon nem lehet mellélőni vele.

(#15311) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#15309) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Errol jut eszembe, a Siren csinalt egy Limoncello IPA-t a Hill Farmstead-del.

Nem hittem el, olyan mint egy radler, citromos savanykas frissito, masreszt egy jo dupla IPA. Alkohol abszolut nem erzodik, full limoncello ize van.

Kollegak egesz este azt vedeltek, teljesen leraideltuk a pub hutojet, az osszes elfogyott :P Par alak nem eszlelte a 9% koruli alkoholfokot es total kiutotte magat rendesen. :))

[ Szerkesztve ]

(#15312) qltsar válasza Dilikutya (#15305) üzenetére


qltsar
addikt

Teljesen egyetértek. A Dreher-nek semmi köze egy Ale-hez, a legeső citrás-kukoricás hidegkomlós "jó" volt.

Soproni IPA meg valóban ingadozik -- azért ezt szép látni ;) :) -- de soha nem volt ihatatlan szerencsére.

(#15313) [CsuCsu] válasza qltsar (#15312) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egyetemista koromban, amikor az Arany Aszok volt az alapsor a tarsasagban, mit nem adtam volna egy Soproni IPA-ert. Azok a szombat reggeli kukoricas fejfajasok...

(#15314) qltsar válasza [CsuCsu] (#15313) üzenetére


qltsar
addikt

Hehe...jo kis arany pentek, 190-ert a korso Aszok a koruton. Regi szep idok:DDD!

(#15315) looser válasza qltsar (#15314) üzenetére


looser
addikt

Ha a Wesselényinél szállsz le a 4-6-ról, a Kertész felé elindulsz, ott jobbra van egy pincehelyiség, régebben ott is volt ilyesmi. Ha egy éjszakazáró quadrupel után vágytam valamire, ami visszazökkent a valóságba, beültem oda egy Ászokra :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15316) Dorian válasza qltsar (#15314) üzenetére


Dorian
félisten

Én Pécsen voltam egyetemista, nálunk ez a szerep a Szalon söré volt. Fú, már akkor is utáltam, amikor nem volt pénzem másra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15317) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hát gyerekek, én nagyon meg akartam védeni a Dreher Pale Ale-t.. aztán tegnap megkóstoltam.. :DDD Gyakorlatilag semmi íze nincs, komolyan. Az első korty utáni 0,1 másodpercben van valami halvány remény, hogy ebből lesz valami, aztán elmegy egy pilsner-es irányba, de az is csak egy nagyon rövid ideig hat, amúgy teljesen vízízű az egész. Az tuti, hogy a pale ale-hez semmi köze, de még pilsner-nek is nagyon rossz.

Marad a Soproni IPA meg a Pilsner Urquell nyárra. Kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#15318) tomazin válasza Dorian (#15316) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem a szalon nagyságrendekkel jobb az aranyásónál.
De amúgy 1895? Én egyetem alatt azt ittam.

(#15319) qltsar válasza Dorian (#15316) üzenetére


qltsar
addikt

Detto :)... Diákkal volt kedvezmény is a portánál...régi szép idők...Hangulat, Toxic, Kocka, Hörpintők, Papucs, Jobb Mint Otthon - Wellness Menü: Szalon + Unicum :O :(, sokszor visszasírom ezeket az időket.

[ Szerkesztve ]

(#15320) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Welnnesben ücsörgünk, tegnap este lesz ami lesz alapon kértem egy Dreher Bakot. Csapolt sört hoztak, gyerekek, ég és föld különbség a boltokban kapható fejfájós szarhoz képest. Csak pilláztam, annyira jó volt.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15321) [CsuCsu] válasza Dr.Zoo (#15320) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Vagy csak nem a radiator mellett taroljak illetve egyeb otvar helyen, es talan meg friss is volt. Nem tartom valoszinunek, hogy mas recept alapjan keszulne, mint a bolti. Plusz, a sor jol esese szituaciotol is fugg a szamomra, es a wellness tuti pozitivat ad hozza.

[ Szerkesztve ]

(#15322) Dorian válasza tomazin (#15318) üzenetére


Dorian
félisten

1895? :D Amikor én egyetemista voltam még nem is volt olyan. Most viszont szeretem, jó kukoricamentes ivósör.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15323) [CsuCsu] válasza Dorian (#15322) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Engem lesznoboztak amikor besokalltam az Arany Aszoktol es atalltam Pilsner-re (addigra volt osztondij is). :DD

(#15324) tomazin válasza Dorian (#15322) üzenetére


tomazin
veterán

Nem voltal eleg ideig akkor :DDD

(#15325) looser


looser
addikt

Egy jó cikk (GYIK/FAQ) a házi sörfőzésről

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15326) looser


looser
addikt

Mától egy hétig 150Ft a dobozos Argus Maestic.
Ha valaki kerti partit szervez vagy horgászni megy, ez egy remek választás a vízpótlásra :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15327) Dr.Zoo válasza [CsuCsu] (#15321) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Egyébként valóban a welnness faktor benne lehetett, de nekem a frissen csapolt nagyon adta...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15328) looser válasza Dr.Zoo (#15327) üzenetére


looser
addikt

Volt, hogy szaunázás után ittam egy sört és bealudtam a buszon :-)
Na oda ha Bakot nyomtam volna, még keringenék a dél-pesti garázs és a lakhelyem között :-D
Egy, a fent említett radler-féle pont elegendő lenne. Nekem annakidején a Dreher 24 is bejött, bár azt jó ideje nem láttam.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15330) [CsuCsu] válasza #68686080 (#15329) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Szerintem tobb sortipus (pl lager, egyes IPA-k) kevesebbet veszit magabol, ha keg-ben taroljak palack vagy can helyett. Szerintem nem csak a tudat van mogotte, legalabbis en igy tapasztaltam. A recept nyilvan ugyanaz, de a tarolas jobb minoseget eredmenyez.

[ Szerkesztve ]

(#15332) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

To All:

Sikerült vennem a teszkóban saját márkás sört, (DeHelder) félbarnát.
Az ára szvsz nagyon barátságos, 169 ft-ért mérik.
Nekem bejött, egy pici fémes íz azért ott van, de kukorica dara mentes, így fogok még venni.

A leírásban, a mocsaras illaton jót röhögtem... :)

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15333) Dilikutya válasza Dr.Zoo (#15320) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem fejfájós szar a bolti Dreher Bak. Mostanra a Dreher egyetlen jó söre.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15334) atthany válasza looser (#15326) üzenetére


atthany
aktív tag

köszi, 4 karton bezsákolva :N
már fogyóban a készlet, siessetek...

[ Szerkesztve ]

(#15335) looser válasza atthany (#15334) üzenetére


looser
addikt

Hajráhajrá :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15336) Daneeka válasza Dr.Zoo (#15320) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ne bántsd a Bakot mert támad a Bak Defense Force! ;] (érdekes amúgy nekem mennyire bejön a Bak, volt, hogy teszteltem más bock sörökkel (pl. Ayinger Celebrator ami most ratebeeren az első dupla bak) és nálam győzött de úgy egyébként is ritka, hogy olyat iszok amire teljes szívvel mondhatom, hogy jobban megérte mint egy bak. (untappeden 1000+ féle sörből is bent van nálam a felső 5-10%-ban.)

(#15337) looser válasza Daneeka (#15336) üzenetére


looser
addikt

A Gösser meg az Amstel Bock is hogy eltűntek, pedig mindkettő nagyon jó volt.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15338) jookomak válasza looser (#15337) üzenetére


jookomak
őstag

Az amstel szőrén szálán eltűnt, pedig komáltam. Igaz, az még alkoholista pályafutásom elején volt.
Én is ittam sört a minap "wellness" közben. De átkozottul nem esett jól. Két választás: borsodi és staropramen. Mondom magamban de jó, egyik szar, másik fos. Gellért fürdő, gondoltam lesz 800. Persze, hogyne, 1050 és 1350. Anyátok. Slusszpoén kötelező 10 % szervízdíj. Dobtam egy hátast.

(#15339) looser válasza jookomak (#15338) üzenetére


looser
addikt

Hát oda sajnos be kell csempészni a dobozost :-)
Apropó, remek volt a vasárnap este, jó volt újra látni. Elég rosszul voltam másnap :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15340) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Na gyerekek, irto szerencsevel szereztem egy ilyet. Probalta mar valaki? Erdemes meg erlelni? Ki szeretnem maxolni az elmenyt, nem valoszinu, hogy hozza tudnek jutni ujra belathato idon belul.

[ Szerkesztve ]

(#15341) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

To All:

Félre értés ne essék, nekem nagy kedvencem "volt" a Bak, de miután 4-5 palack ALU dobozostól másnap a fejem hasadt ketté, ezért tippeltem, hogy valami nem kerek vele.
Más, hasonló erősségű, esetleg dupla mennyiségű sörtől másnap semmi bajom.
Szóval lehet, hogy a hiba az én készülékemben van, de ennek úgy 2X futottam neki, és mindkét alkalommal ugyanaz volt a végeredmény.

Szóval felmérésem nem túl tudományos, és reprezentatív, de én ezt tapasztaltam... :R :R :R

Szerk:

Valentins búzasör akció van a Pennyben.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#15342) proci985 válasza jookomak (#15338) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

megoldas: aztatod magad egy jot aztan utana atmesz a belgaba egy sorre meg egy ebedre. tesztelt, mukodik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15343) jookomak válasza proci985 (#15342) üzenetére


jookomak
őstag

Asszony így is neheztelt kissé, hogy csak sörös helyeken voltunk. Pedig nem is szereti. :D
Mondjuk máshol ivott belle vue krieket, az bejött neki.

(#15344) proci985 válasza jookomak (#15343) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja nalunk konkretan igy nezett ki a gellert furdozes after :DDD

lett volna normalis vegakajajuk annak mondjuk foleg orultunk volna tarsasag miatt, de az Budapesten kb nem letezik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15345) jookomak válasza proci985 (#15344) üzenetére


jookomak
őstag

Most már azért van bőven abból is, legalábbis vega vegán, paleo mandulatejes-káposztaleves diétás hely is. A gond, mikor vegyes a társaság. Amúgy nálam nem vált be, pont úgy volt a csütörtököm, hogy nem ettem húst. Másnap valami átkozottul rosszul voltam. Ennek természetesen semmi köze az elfogyasztott 6 sörnek, és a hármféle felesnek...

(#15346) proci985 válasza jookomak (#15345) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vega vegán, paleo mandulatejes-káposztaleves diétás hely is.
miutan az ember azik par orat a vizben, megy ket kor szaunat es ket kor jegfurdot es az esti program 6tol kifulladasig Sziget, akkor nem fogyozas a terv hanem 2000kaloria bepotlasa, lehetoleg finoman :). ja es persze vegyes a tarsasag.

a kecskesajttol egyebkent rossz volt a gyomra annak is aki velem volt, aztan masodjara mar nem tudtuk meggyozni a pincert, hogy pls rantott sajt a gyerekmenurol. ez mondjuk nem az ettermen mult hanem ugy altalaban a kecsken, de megiscsak problema.

Budapesten egyebkent remelhetoleg 5-10 ev mulva eljutnak oda, hogy nem csak dietas vega hely van ezoterikus bizekkel, hanem lehet jo vega kajat enni amit az ember akkor is kikerne, ha esetleg hust enne aznap. pl ilyenre, ez a helyi meki / burger king varians svedeknel ami gyakorlatilag a csucs burgerjuk marha / csirke helyett sajttal. es a helyi nagyonfancy (ertsd 30 euro a burger) steakhazlancnak is van haloumibol keszult cucca a szep szal medium rare steak buciban kategoriajaban. ami kb egy valos problema, mert pl bezart az osztrak sorozo akiknek volt kajajuk amit mindenki szeretett meg normalis soruk. a belganak / krakennek meg nem igazan ment ez a kombinacio. ami amiatt volt baj, mert a kajalast egy jo sorrel akartuk lekuldeni, a szigetes dreher meg annyira jo volt, hogy egy ido utan atalltunk (a lenyegesen dragabb de legalabb finom) gintonikra.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15347) qltsar


qltsar
addikt

Esetleg valaki ma Szentendrén kint lesz innét :)?

(#15348) looser válasza qltsar (#15347) üzenetére


looser
addikt

Nem hangzik rosszul, de én nem tudok menni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15350) boci001


boci001
csendes tag

Mai gyűjtésem. Erős lengyel fölény némi cseh és szlovák beütéssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.