Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:15

LOGOUT.hu

Sörtípusok erjesztési eljárás alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Tessék betárazni az Esthajnal 18-ból! Ha a skandinávokkal nem is veszi fel a versenyt, hazai viszonylatban mindenképpen best buy RIS 8-900 forintért. Itatja magát rendesen :)

(#16452) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Põhjala Szechuan Bänger imperial stout

Fekete test nagyon dus, marmar nitroszeru habbal. Kave, etcsokolade, gyomber, anizs, bors, tea, porkolt malata, vanilia, nemi brandy a hatterben.

Erzodik rajta a szeretet, meg hogy a cuccokat rendesen belefoztek, mindent erezni is rajta. Mondjuk az anizs miatt folyamatosan belga apatsagi quad / belgian strong dark flasheim vannak, a lecsengeseben pedig nemi gyombersor.

Nagyon ajanlott. Az olasz variansa a pohjala italo banger a fekete gyumolcsokkel jobb, ennel a reszletek nem allnak annyira jol ossze egessze. Lehet a kevesebb tobb lett volna. Viszont mindig jo latni, hogy egy kis eszt fozde vilagszinvonalu soroket foz a kiserletezokedvu skandinav vonal elen. Utobbi viszont azt is jelenti, hogy ez is megoszto sor lehet.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16453) jsk válasza Aranypatkány (#16451) üzenetére


jsk
Topikgazda

Csak ajánlani tudom én is. A biztonság kedvéért sajnos csak két üveggel vettem. El kell mennem még az Ogréba. Az egyik legjobb magyar imperial stout. Más magyar főzde (Mad...) ezért el kérne 2-3000 forintot. Ennyiért ajándék.

(#16454) L4D1K


L4D1K
őstag

+1 az Esthajnalra. Ennyiért kiemelkedő.

Tegnap OneBeerben kóstoltam a Hoptop Jameson Stout-ját. Nagyon sajnálom, hogy csak ezt a pár litert főzték, szerintem jól sikerült. Még lehet visszamegyek ma is érte.

# ANTAL Tuning #

(#16455) mekker


mekker
őstag

Fót 500-ast kóstoltam, eddig messze ez volt a legjobb tőlük.
Illatra és ízre is hozza az enyhe mézeskalácsos feelinget, kellemesen keserű, és állagra is selymesen csúszós.
Engem abszolút megvett, rég ittam már ilyen jó sört.

A Big Foot Chicago volt még maradandó számomra a kóstoltak közül.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16456) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Intersparban van Primator Antonín, 299Ft. Nagyon baba, főleg annak, aki szereti a kesernyésebb söröket. Így hirtelen a Budapest prémium lageréhez tudnám hasonlítani, de annál kicsit keserűbb, viszont gyengébb, csak 4%-os. Ennyiért szerintem megéri, simán veri a 200-250Ft-os tömeglager kategóriát.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#16457) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

A Põhjala Cherry Bänger új cucc? Mindenesetre kapni a Beerside-nál.

(#16458) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#16457) üzenetére


Ereshkigal
őstag

+ Põhjala Loits.

(#16459) jsk válasza Ereshkigal (#16458) üzenetére


jsk
Topikgazda

Mindkettő új sör a főzdétől.

(#16460) Nunder válasza jsk (#16453) üzenetére


Nunder
őstag

Tudom, hogy a kis boltokat kell támogatni, és én is azt teszem, de az Auchan polcán futottam bele az Esthajnalba 700 kemény forintért (vagy 799, most nem emlékszem), ennyiért ajándék. Nekem kicsit égetetten keserű utóíze van, valamint a szilva picit kilóg, de magyar vonalon így is kiemelkedően jó. Picit lehetne sűrűbb, a keserűség és a szilvaíz valószínűleg belesimul majd az alapba pár hónap után, adnék neki még időt, és még jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#16461) Aranypatkány válasza Nunder (#16460) üzenetére


Aranypatkány
tag

Adj neki pár évet, ha kibírod :)) Ezt a stílust sok évig lehet, sőt érdemes tárolni.
A 700 forint tényleg nagyon jó ár érte.

(#16462) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16461) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Azert az erlelessel vigyazzatok. Nem mindegyik IS-nak tesz jot, es 2 ev mulva kabe mindegyik elkezd gyengulni. Huvelykujjszabalyok:

- Nezd meg mennyi ideig volt hordoban erlelve, ilyenkor az erleles (adjunkt nelkul) max 2 ev minusz hordoban eltoltott ido.
- Kave adjunktos, a friss kaves izt hangsulyozo, espresso jellegu IS-t azonnal inni kell (pl Tree House - Double Shot)
- Boroshordoban erlelt IS-t hamar inni kell, par honap erleles max (pl Dark Lord Spaceforce)
- Vaniliasat max 1 evig erlelunk (pl BCBS Vanilla)

A lenyeg ugye az, hogy az adjunkt megmaradjon, ha van, mikozben osszeerik a sorrel. Adjunktol fuggoen ez valtozo idot vesz igenybe. Ismerni kell az adjunktot, vagy jobb esetben a sort. Az adjunkt nelkuli IS eseten a malata beereset es az alkoholossag visszafogasat akarjuk elerni, viszont ket ev mulva jellemzoen elkezdenek barleywine-osodni, ami nem jo.

[ Szerkesztve ]

(#16464) nextman válasza looser (#16463) üzenetére


nextman
aktív tag

Koszi, ez jol jott. :)

(#16465) Ereshkigal válasza looser (#16463) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Vártam, de elég nagy csalódás. :(

(#16466) looser válasza nextman (#16464) üzenetére


looser
addikt

Nincs mit :R

Ereshkigal: mert már elfogytak az 50%-os sörök... 10 óra körül beléptem és minden volt, kb. 20 féle sör volt fele áron. Sajnálom.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16467) Ereshkigal válasza looser (#16466) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Akkor elég gyorsan elfogyott a "készlet". 10:40-kor néztem rá, és már csak azok voltak, amiket most látok. :U

(#16468) looser válasza Ereshkigal (#16467) üzenetére


looser
addikt

Hát nem tartott sokáig sajnos. Az alábbi sörök voltak akcióban:

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16469) mekker válasza looser (#16468) üzenetére


mekker
őstag

És ezeket lehet még venni?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#16470) looser válasza mekker (#16469) üzenetére


looser
addikt

Hát gondolom teljes áron majd kikerül újból, bár a The white hag-ek már 15%-on voltak eleve. Gondolom készlet erejéig ment.

szerk.: most nézem, van még egy rakat 50%-os sör! A kis kép jobb felső sarkában jelöli.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#16471) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ritkán szoktam dícsérni magyar sört, de az idei Esthajnal nagyon jól sikerült. Egyből elhoztam 3 üveggel az Auchanból, de még biztos veszek vagy 3-at, 700-ért nagyon jó deal. Kicsit még fiatal, de minőségre akár lehetne egy 2x ennyibe kerülő, külföldi imperial stout is. Az elején nagy pofon volt a brutális füstössége, de a végére egészen megszoktam. Nekem egy kicsit jobban bejönne enélkül a füstösség nélkül, csak simán szilvával, de ezt már csak így zárójelben. Kíváncsi vagyok, milyen lesz néhány hónap múlva, egyet biztos elteszek.

[ Szerkesztve ]

(#16472) proci985 válasza Jhonny06 (#16471) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

esetleg probald meg szelloztetni, vagy kiserletezz szobaho / tulhutessel

ennyiert egyebkent nem nagyon van imperial stout. a samuel adamse volt anno ennyi, ott konkretan hetekig jartam vissza mert 2 euroert egy stabil, kiegyensulyozott bar picit kozeputas amerikai imperial stout volt. ja meg ar/ertekben azt hiszem a valaha volt egyik legjobb imperial stoutom, ilyen szempontbol olyan volt, mint a kek chimay.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16473) Aranypatkány válasza Jhonny06 (#16471) üzenetére


Aranypatkány
tag

Van az Auchanban Esthajnal?? Hol? Melyikben? Mióta? :O Azt hittem ezt csak kizárólag sörboltokba viszik.

(#16474) Jhonny06 válasza proci985 (#16472) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ez most elég sokáig állt a hűtőben, aztán kitöltve is nagyon sokat állt, nem igazán csúszott az elején. :D Nem tudom, hogy megszoktam-e a végére a füstösségét, vagy a hőmérséklet miatt volt-e, de a végére ihatóbb lett. :D

Aranypatkány: Az óbudai Auchan-ban nem találtam, de a budakalásziban van. Ez utóbbiban amúgy elég jó a sörválaszték.

(#16475) spe88


spe88
senior tag

Arról lenne valami infó, hogy melyik boltban érdemes ár szempontjából vásárolni? Olykor végösszegben 20%-os különbségek is vannak, ami nem kevés.

Ahogy elnéztem pl. a belga sörök a Belga sörmesternél a legolcsóbbak, Brewdog meg pár magyar kraft a Hudi Hudiban stb.

Erről valami tapasztalat? Összefoglaló nem tér rá ki, de szerintem lenne rá igény.
Persze nyilvánvaló, hogy csak egy csapásvonalat lehet megemlíteni.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16476) [CsuCsu] válasza spe88 (#16475) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Magyar sorok helyi arviszonyairol sajnos nem tudok tanacsot adni.

Ha jo kulfoldi kraft sorre faj a fogad, azt ajanlom, hogy szallj be egy GhostWhale-es rendelos csoportba (£125 felett ingyen szallit Magyarorszagra). Az araik szerintem versenykepesek a magyar kulfoldi felhozatallal, a valasztekot pedig egy lapon sem lehet emliteni.

(#16477) jsk válasza spe88 (#16475) üzenetére


jsk
Topikgazda

Nincs róla infó. A magyar kraft sörök terjesztése nem a legjobb. Kicsi a lefőzött mennyiség, és a főzdék sem jelzik, hogy hová szállítanak. Szerencse, ha találkozol valamelyik nagy áruházláncban bármelyik sörükkel. Az erre specializálódott boltokban is lutri, hogy épp melyik kapható. Az árazásuk is eseti. Az újdonság is hol az egyik boltban, hol a másik boltban kapható.

Így már nem is idegesítem magam velük. Ha épp van, akkor megveszem, ha épp nincs, akkor kimarad az életemből.

A belga sörök piaca állandó, oda nagyon új forgalmazó tudtommal évek óta nem lépett be.

A HudiHudi hivatalos forgalmazója BrewDog-nak, de nem nagyon hozza be a limitált szériákat. A szokásos alap szortiment kapható náluk.

A GhostWhale-t csak ajánlani tudom, ha pazar angol kraft sört akarsz inni (kb. 800 Ft-ról indulnak az árak, de a legtöbbször ez 0,44-et jelent, nem 0,33-at). Mi is ketten, most már hárman osszuk el a rendelést minden hónapban. 125 font felett ingyen jön, kb. 4 nap alatt itt van GLS-sel.

[ Szerkesztve ]

(#16478) spe88 válasza jsk (#16477) üzenetére


spe88
senior tag

Oh ez a GhostWhale jó tippnek tűnik a külföldiekre, 125 fontot nem nehéz összedobni 2-3 embernek, már csak vmi győri FB-csoportot kell találjak rá, mert haveri körömben a 300 Ft feletti sörár már sok :D.

Amúgy meg lehet ránézek az összefoglalóban említett oldalakra aztán csinálok egy gyors listát, hogy melyik söröket hol érdemes vásárolni itthon, ha valaki nem akar olyan nagyon sokat rendelni, akkor opció a magyar webshop is, pl. néztem a Bakelitet. ahhoz képest a Beerselection sokkal olcsóbb stb.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#16479) Aranypatkány válasza spe88 (#16478) üzenetére


Aranypatkány
tag

Beerside rendelős oldalt ajánlom. Magyar kraft nincs, viszont annál több külföldi cucc van, gyakran újul a felhozatal és 15K fölött ingyenes a szállítás!
A Beerselection a legjobb hely ha magyar sör kell.
Belga sörök esetén Venenum.

A Csakajóban is vannak érdekességek, viszont az utóbbi pár évben nagyon megdrágult.
Csak pár példa:
Alaskan Smoked Porter most 3500, ez 3000 volt 2-3 éve.
Hoppin Frog-tól a sima Boris the Crusher most 5K, én még 3500-ért vettem 3 éve.
Brewdog Cocoa Psycho 2000, szintén kb. 3 éve 1500 volt.

Nem akarom lehúzni a helyet, csak tényeket írok.
...

(#16480) proci985 válasza Aranypatkány (#16479) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sajnos a dragulas mindenhol megvan (cocoa psycho erre is eleg sokat dragult), amerikai fozdek egy resze foleg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16481) Aranypatkány válasza proci985 (#16480) üzenetére


Aranypatkány
tag

Az "Ugró Béka" brutális mostanság, tényleg ennyire jók, vagy túlárazottak?

(#16482) proci985 válasza Aranypatkány (#16481) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szvsz a hoppin az egyik leginkabb tularazott amerikai fozde a cascade es par esetben a lost abbey mellett. bar teny, hogy mostanaban BA / highend vonalon iszonyatosan elszallt par fozde, meg ha a normal soreik egyebkent meg elfogadhato aron mennek. mondjuk ez a kereslet/kinalat alapjan is mehet.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16483) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16481) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A hoppin eleg jo, de nem egetrengeto. Az ara miatt nincsen a BA verziobol hiany, ha eppen az kell. Megbizhato darab, konzisztens.

Brutalisnak azert nem neveznem az arat, mivel 650ml kiadasban jon az osszes. De teny, hogy kisse draga. A legdragabbak olyan 4000ft/uveg aron jonnenek ki 330ml kivitelben, ami manapsag eleg sztenderd az USA import BA cuccok eseten. Allitolag a sok kraft hozde miatt felment a Bourbon hordok ara.

Anglia szerencsere meg olcso, apropenzert lehet venni csucs BA sort helyi fozdektol. A Fierce BA Very Big Moose az ev vetele nalam, piszok olcso es felmossa a padlot a legtobb importtal.

(#16484) Dilikutya válasza Aranypatkány (#16479) üzenetére


Dilikutya
félisten

Százalékosan ilyen arányban a magyar nagyüzemi sörök is drágulnak. Csak ott 50-60 Ft-al hízott a Dreher, Borsodi, így kevésbé tűnik fel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16485) proci985 válasza [CsuCsu] (#16483) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, a very big moose az valami eszmeletlenul jo volt 3.7 eur korul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16486) [CsuCsu] válasza proci985 (#16485) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A nemreg kijott BA verzio azt is lapatra teszi :D Alig kerul tobbe, es valami isteni finom. Cognac es Bourbon BA 50/50 blend. Kulon tisztelet a Cognac hordoert, van ismeretem rola milyen mocskos nehez beszerezni.

Van itt egy amerikai baratom 8 honapos kikuldetesen. O minden hype sort kiprobalt mar, nagyon kritikus. Ebbol viszont hazavisz egy teljes rekesszel bottle share municionak (£6.5/can), ugy ledobbentette. Szerinte ha ezt a cuccot az USA-ban arulnak, reggeltol sorban allnanak erte, 1 ora alatt rabolnak le a teljes keszletet es $80 korul passzolgatnak a masodlagos piacon.

Itt 1 honapig elerheto volt a Fierce webshopon. Nalam is figyel meg 4 can.

[ Szerkesztve ]

(#16487) jsk


jsk
Topikgazda

Valamelyik kedves budapesti fórumtárs nem tervez mostanában rendelni a Beerside-ról?

Nekem a múlt héten jött egy csomag, de most érkezett két sör, ami érdekelni, de emiatt nem akarok külön rendelni. Társulnék valakihez.

(#16488) qltsar válasza jsk (#16487) üzenetére


qltsar
addikt

Ezt most nem igazan ertem. Ha budapesti vagy, miert nem kered a B2Gba, es onnet szerintem szallitasi dij nelkul elhozhatod, ha ez a baj, legalabbis en ezt tennem, mivel beerside - beertogo egy tulajdon alatt van, sot, lehet, hogy mar van is B2Gben amit szeretnel. Mik azok a sorok, ha szabad tudni?

(#16489) jsk válasza qltsar (#16488) üzenetére


jsk
Topikgazda

Ez nekem eddig kimaradt, hogy egy tulajdon a kettő. Köszi az infót. Egyébként a Tempest BA All The Leaves Are Brown ill. Mikkeller George, ami érdekel.

(#16490) Jhonny06 válasza qltsar (#16488) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem nem lehet oda rendelni, legalábbis nem látom az opciók között most.

(#16491) jsk válasza Jhonny06 (#16490) üzenetére


jsk
Topikgazda

Olyat én sem látok, de a facebook oldaluk alapján, ami jön a webboltba, az megy a Beer to Go-ba is. Azt látom, hogy Mikkeller George-t kaptak 21-én.

szerk.: Megkérdeztem őket, van nekik ami engem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#16492) [CsuCsu] válasza Jhonny06 (#16490) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Talan erdemes felhivni oket / irni nekik. Nem tartom elkepzelhetetlennek, hogy megoldjak.

[ Szerkesztve ]

(#16493) Aranypatkány


Aranypatkány
tag

Lehet ajánlani a Beerside-nak, hogy mit szerezzen be? Az Omnipollo Lorelei érdekelne, az se baj ha esetleg BA verzió hehehe :DDD
IPA-ból meg Verdant/Cloudwater ha össze tudnák valahogy gereblyézni őket... :P

(#16494) [CsuCsu] válasza Aranypatkány (#16493) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Lorelei nincsen mar gyartasban (sajnos en is lemaradtam rola). Ha lesz ujra, gondolom jon a szokasos Omnipollo adaggal.

Verdant az valoszinutlen, meg UK-ban is leraboljak, nincsen kulfoldi terjesztes. CW eselyesebb, ok szoktak neha exportalni, de szallitassal es magyar adokkal olyan 2500-3000 korulre jonne ki egy komolyabb 440ml IPA, amit necces bevallalni egy kvazi gyorsan romlo termek eseten.

Egyebkent ha hoznak is, meg akkor is olcsobban jonnel ki egy GhostWhale rendelessel, ahol nem rakodik ra az extra logisztika es nagyobb adok, pluszban meg garantaltan friss is. En jo parszor befurodtem otthon import IPA-kkal amig meg ott laktam.

Amugy en is hasonlo cipoben vagyok, mert nekem USA sorokre faj a fogam, amikbol szinte csak fesztivalon lehet latni. Neha rendelunk jo dragan kozosen, de ott ki is fujt.

[ Szerkesztve ]

(#16495) proci985 válasza Aranypatkány (#16493) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

loreleibol a sima is eleg nehezen beszerezheto svedeknel is (konkretan en is untappd checkin alapjan futottam bele). viszont az omnipollo soreinek nem feltetlenul all jol a hordozas ami eleg sokat el szokott mosni a komplexitasukbol.

Noabol a bourbon es a whiskey BA is kb hasonloan jo az alapsorhoz kepest, amit nyernek a hordozason azt elvesztik az intenzitasukbol. namost a Lorelei lenyege, hogy folyekony geil.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16496) jsk válasza proci985 (#16495) üzenetére


jsk
Topikgazda

A hordóérlelt Lorelei az egyik legjobb sör volt, amit valaha ittam. Annak ellenére, hogy az Omnipollo nem spórol az aromákkal :)

Más: Ma voltam a Beer to Go-ban. Meg is vettem mindkét sört, amit akartam. Ugyanakkor szomorúan tapasztaltam, hogy az árakhoz hozzátettek egy kis budapesti felárat. A Tempest BA All The Leaves Are 1800 Ft helyett 1890 Ft, míg a Mikkeller George 2000 helyett 2190 Ft volt.

(#16497) Jhonny06 válasza jsk (#16496) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is ma voltam és szintén meglepődtem, de gondolom azért brutális lehet ott helyet bérelni, valamivel kompenzálni kell. Ezeket hoztam:

Põhjala Cherry Bänger 12,5% Imperial Stout
Mikkeller George 12% Imperial Stout
Mikkeller X-MAS: Santa's Little Helper 10,9%
Tempest Rum Barrel Aged Mexicake 11,8%

(#16498) jsk válasza Jhonny06 (#16497) üzenetére


jsk
Topikgazda

Valószínűleg ez az oka. Mindenesetre szép sor. Készülsz az Ünnepekre :)

Tankolok én is. A maiakkal együtt már készenlétben van 13 üveg stout/porter :D

[ Szerkesztve ]

(#16499) Jhonny06 válasza jsk (#16498) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nekem is pont most lett 13 :DDD :DDD Főleg imperial stout-ok, meg 1-2 barley wine. Túl sok mindent már nem tervezek, szerintem ezek se fognak elfogyni. :))

Azért egy Speedway-re még fáj a fogam. Dániában ittam néhány éve és az nálam abszolút csúcs.

[ Szerkesztve ]

(#16500) [CsuCsu] válasza jsk (#16498) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nalam is befigyel egy beteg lista amit edesapammal es kuzinommal fogunk elfogyasztani. Olyan 20 sor van rajta eddig.

Impy stout-ok es porterek, plusz meg 1-2 kulonlegesseg. Atlag untappd rating olyan 4.35 korul van.

Befigyel tobbek kozott BA Sippin Into Darkness, 2017 es 2018 BCBS, 2017 KBS, BA Heavy Lord, BA Bible Belt, Parabola 2018, BA VBM, Pulse 8.

Hozzacsaptam meg egy Verdant x Equilibrium collab DIPA-t (Keep Left) es egy 3 Fonteinen Hommage-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.