Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14651) Psytech válasza ERPY (#14636) üzenetére


Psytech
senior tag

Bár nem az alap CM9-et használom (Resurrectiont), de a wifi beragadás az nincsen, fogyasztása szerintem nagyjából megegyezik a gyári romokkal (a saját cm9-es kernelével). Például egyik fogyasztási adatom az 34 h akksiról, abból 3 óra volt kijelző ami végig Opera Mobile volt 3G-n, természetesen desktop módban. Ezután állt 15%-on, itt adtam neki enni. Ez szerintem olyan átlagosnak mondható, nem feltétlen tud a gyári sem minden esetben többet, főleg nem netezéssel. Ami plusz mellette szól nálam, hogy szerintem smoothabb mint a gyári romok, testreszabhatóságban simán veri azokat, ami kinézeti plusz, hogy aokp romoknál a crt-off normálisan működik, nem villan fel. Videózásról nem nagyon tudok nyilatkozni, nem sokat videózok, de alapvetően azt tudom mondani, hogy megy rendesen.
Ami ellene szól nálam, hogy a fényérzékelő szenzor nagyon lassan reagál, automata fényerő szabályozással én nem tudom használni, mert akár 5-10 mp-es késése is van, ami azért sok. De fix 50%-on használva egész baráti... Röviden ennyi :))

(#14652) rossbrown


rossbrown
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget.
A vételről lebeszéltem a barátomat.

(#14653) C.Brigante válasza zack (#14643) üzenetére


C.Brigante
veterán

Ugy tudom te is 10.2 hasznalsz. Tegnap este feltettem a 10.9-et, merem ajanlani, ilyen jol meg nem futott a telefonom! Tenyleg meg a 10.2 nel is jobb! :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#14654) Rotate válasza rankesz (#14649) üzenetére


Rotate
veterán

nem nyomtam Deny-t, akkor meg tudnám változtatni a SuperSU listájában... ez az appnek lesz a hibája... csomóan írják ezt a hibát xda-n a topicjában, Playen is páran...

mert minden másra egyből reagál...
de nem is fontos má, TC jobb lesz :) köszi azért :)

(#14655) zseko válasza Gábor001 (#14646) üzenetére


zseko
veterán

Egyszerű, töltesd fel mással akinek ilyen telefonja. Vagy ha kapsz jiget, hátha meg lehet beszélni a töltést vagy aksicserét egy időre. Én anno rendeltem hongkongból tartalék aksit töltővel.

HR24.hu

(#14656) Varszegig válasza Gábor001 (#14646) üzenetére


Varszegig
veterán

igen, pontosan az a megoldás, hogy valakitől kérsz egy akksit, vagy más telefonjában feltöltöd. (Bár az első megoldás egyszerűbb.) Nekem van JIG-em, de a héten nem nagyon megyek be Bp-re Pécelről.

(#14657) doongoo


doongoo
addikt

Sziasztok,

látom, hogy itt a topicban a custom ROM-okból főleg a wanam fut, de esetleg érdekelhet valakit egy gyors és stabil másik eshetőség:

[link]

Full wipe után feltéve atomstabil (semmi FC) és nagyon gyors.

(#14658) zack válasza C.Brigante (#14653) üzenetére


zack
nagyúr

Ebben a pillanatban megy fel a V11... :DDD Pont amikor olvastam a hsz-ed akkor már telepedett. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14659) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.

Most van nálam egy S II-es! Még 2.3.4 van rajta. Ideadták hogy frissítsem és turbósítsam.
Melyik gyári rom-ot érdemes most letölteni hozzá, illetve milyen Custom RM-ot tegyek fel? Melyik vált be, melyik a legjobb szerintetek?

Szóval:

-Milyen gyári ROM?
-Milyen kernel mennyen rá?
-Milyen Custom ROM-ot tegyek rá véglegesen?

Köszönöm.

(Sajnos nincs idöm visszaolvasni.)

(#14660) futor


futor
aktív tag

SiyahKernel v3.1rc6

[link]

Changelog:

changed “format /emmc” and “format /sdcard” to “format internal sdcard” and “format external sdcard” to prevent confusion. In CWM Recovery, /emmc is internal sdcard and /sdcard is the external.
added back the vibration level setting (thanks to myfluxi for the fix)
fixed ntfs automount for usb sticks. it will be mounted to /mnt/ntfs
removed blnww temporarily because of the battery drain it causes

(#14661) rankesz válasza B.Ricsike (#14659) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem tegyél rá Wanam 11-et, Siyah 3.1RC5-el, ha kell a BLN, ha nem fontos akkor pedig sima CF-root kernel.

SZERK.:Illetve az előző hozzászólás tekintetében Siyah RC6-al :D

[ Szerkesztve ]

(#14662) kecsetihunor válasza B.Ricsike (#14659) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

Ha Gingerbread és nem fontos, hogy a hivatalos keretek között maradj, akkor a 3+1 fájlos XWKK5, majd rá az 1 fájlos XWLA4-et (sammobile.com oldalon megtalálod).
Ha erre szeretnél Custom ROM-ot, akkor én az Illusion 1.7.2-t ajánlom (mondjuk már beszerezni nagyon nehéz, de ha érdekel, feldobom valahová)

Ha ICS-t szeretnél, gyári kereteken belül XX(W)LPQ, azon kívül az XWLP8-at.
Custom ROM-ból válogass, van Criskelo v7, Wanam (egy csomó), én R2 romját használom a legnagyobb megelégedettséggel.

Az előttem hozzászóló konfigurációja jó, kipróbálhatod még a speedmod kernelt, az is király.

[ Szerkesztve ]

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#14663) ERPY válasza Psytech (#14651) üzenetére


ERPY
őstag

Köszi a választ neked is és másoknak is.
Rálesek akkor az általad ajánlottra.

(#14664) Psytech válasza ERPY (#14663) üzenetére


Psytech
senior tag

Nézz körbe azért, Hydrog3n ICS-je is hasonló és az is igen komoly. Nem tudom melyiküknek van későbbi buildje, de így látatlanban Hydrog3nre tippelek, lehet abban már több minden van. Az nálam hasonlóan működött mint ez.

Pontosítanék, most Westscripnek van egy 16-i buildje, 1.4-n, ránézek lehet én is mi változott :DD Pedig most akartam wanam 10.9-t felrakni, megnézném, hogy tényleg olyan gyors e mint sokan mondják :))

[ Szerkesztve ]

(#14665) gezatata


gezatata
aktív tag

Apex launchert használok,
- a képernyő előnézetben megjelennek az ablakok egymás mellet, de nem tudom mozgatni őket, hogy a sorrendjüket megváltoztassam
tud erre valaki megoldást hogy lehetne a képernyők sorrendjén változtatni?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#14666) Caaabi


Caaabi
senior tag

Szép napot :) Wanamlite 10.9 mellett szólván ha valakit érdekel amióta felraktam 2 amperes aksival elsőre saját kernelével : 1 nap 23 óra aksihasználatban volt 4 óra 10 perc kijelző ( Noled nem ment ) nagyjából google chrome, facebook, temple run, kis google térkép tette ki ezt a kijelzőidőt, telefonálás volt 48 perc, estére nem tettem repülőbe, csak feladatkezelőben mindent bezártam szépen és lezártam a billt. sztem egész jó aksiidő ICS hez képest eddigi legjobb kijelző használatban is nekem és készenléti időben is ! Szerintem én Wanamlite 11 re nem váltok egyenlőre csak ha valami nagy lépés van megint mint 10.6 ról jöttem 10.9 re és megérte, pedig a 10.6 al se volt gondom, de ez a rom már tényleg sokkal gyorsabb... Remélem a crt felvillanást javítják minél hamarabb és jkay is megérkezik hamarosan :)

(#14667) turika86 válasza Caaabi (#14666) üzenetére


turika86
aktív tag

Én sem cserélném le a 10.9-t 11re egyéb dolgok miatt mint pld tácsvíz.... meg több samsung (nekem) szemét került bele vissza.... én abyss kernel 2.1 el használom ezt merem ajánlani mindenkinek....kellemes kis kombó lett... :C :C

"Time is the fire in which we burn"

(#14668) szasza87 válasza zack (#14634) üzenetére


szasza87
tag

Én a gigatelnél vettem ott 3.999Ft volt! Igen a belseje pedig ilyen plüss szerű!

(#14669) Jadro válasza ERPY (#14636) üzenetére


Jadro
veterán

Én cirka egy hétig használtam. Remek cucc, egyetlen bajom volt vele. Használatkor jobban merül mint a GB romok. Nekem nap végére cinkes lett az akkuidő, ezért visszatértem gingerre tegnap este. Melóra is használom a telefont, fontos hogy bírja ha kell. Egyébként a deep sleep jól működött, nem merült az egész mint a Titanic. (Baromira zavart az is, hogy nem lehetett menü gombbal fogadni a hívást. :) )

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#14670) C.Brigante válasza zack (#14658) üzenetére


C.Brigante
veterán

töröld a v11-et, ezelött én is azzal kezdtem, 10.9 jobb! :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#14671) DBC


DBC
tag

Sziasztok!

A gyári ICS rengeteget hibázott nálam, az óra widgetek leálltak rendszeresen, a telefon magától kikapcsolt többször, illetve lefagyott, ezért visszaraktam rá a gyári Gingerbread 2.3.6-ot, az open europe verziót, magyart nem találtam.
Először airplane módban ragadt 2x, utána helyreállt és minden ment ÉS megy is, viszont ha rádugom gépre a KIES a következőt írja ki:
A készüléken nem sikerült a szolgáltatást elindítani. Bontsa a csatlakozást, majd csatlakoztassa újra a készüléket.

Kies letöröl, régebbi feltesz volt meg eddig.
Tudtok segíteni? :)

(#14672) rankesz válasza DBC (#14671) üzenetére


rankesz
veterán

Minek a KIES? Eleg gatya egy program, szerintem hanyagold a hsznalatat...

(#14673) DBC válasza rankesz (#14672) üzenetére


DBC
tag

szerettem volna rá visszapakolni a kiessel kimentett sms+telefonkönyv cuccokat, és más programot nem találtam ami megcsinálja :O

(#14674) sztrogoff19


sztrogoff19
tag

Srácok,

egy kérdésem lenne...

Cseréltem ROM-ot, gyári KI4-et ICS -VK-LP7-re, 4.5.3 verzió és amit észrevettem, azon felül hogy szuper kis ROM ez, hogy a médialejátszó halkabb lett, ez mitől van :F

Eredetileg speedmod kernel volt benne, most cseréltem cf-root-ra, de nem javult a helyzet. Van valami pluszban feltelepíthető progi, ami javít a hangerőn ?

Az biztos, hogy a kernelnek semmi köze hozzá :DDD

Morituri Te Salutant

(#14675) Caaabi válasza turika86 (#14667) üzenetére


Caaabi
senior tag

Nekem a nova launcher jött be nagyon... tw- ből én sem kerek es samus progikbol se nagyon xd a kernelt amit mondtal megtesztelem sztem :)

(#14676) chros


chros
őstag

Bocs, ha hulye (egyertelmu) a kerdes:
- fuggetlen S2-t lehet kulfoldon (pl. anglia, nemetorszag, hollandia) kulfoldi sim-el hasznalni?
Koszi!

(#14677) Soound válasza B.Ricsike (#14659) üzenetére


Soound
tag

Gondolom enduser-t annyira nem érdekli, hogy konkrétan milyen android verzió kerül rá. Ha az a cél, hogy rocksolid legyen a cucc, akkor:

Kernel: Siyah 2.6.14 (ha jól tudom ez az utolsó GB alapú kernel siyahból)

ROM: CheckROM RevoHD™ V6

ICS-t én nem javaslom.

Saját tapasztalatból (+használatból) én ezt ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#14678) Varszegig válasza DBC (#14673) üzenetére


Varszegig
veterán

ez elég nagy hiba volt. telefonkönyvet a google fiókban kell tárolni, akkor magától visszarakja. sms-t is lehet a google fiókba menteni az sms backup+ programmal. A KIES-sel menteni lehet, visszatenni nem nagyon, szóval én mindig azt mondom, aki KIES-sel akar menteni, és visszatölteni, az inkább töröljön mindent, hamarabb végez, és az adatai meg úgyis elvesznek :DDD

(#14679) DBC válasza Varszegig (#14678) üzenetére


DBC
tag

köszi :) egyszer mindent meg kell tanulni.

(#14680) C.Brigante válasza chros (#14676) üzenetére


C.Brigante
veterán

elég egyértelmű! :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#14681) Flashhh


Flashhh
tag

Most raktam fel az LP8 as VK ICS romot, az elozo verziora. Ezek elott pedig gyari ICS volt fent. Afelol erdeklodnek, hogy az alapsav verzional az normalis e ha LPQ t ir tovabbra is vagy van e ujabb? Es ha van akkor a cwm es telepito miert nem frissitette be azt is ?

(#14682) DBC


DBC
tag

pakolom vissza a gyári gingerbreadet, és párral feljebb írták, hogy érdemes először
XWKK5, aztán az egyfájlos XWLA4
ebből az XWLA4-ből melyik? német, szlovén, osztrák? vagy ilyesmi nem számít?
(nézzétek el, amatőr vagyok)

(#14683) chros válasza C.Brigante (#14680) üzenetére


chros
őstag

Koszi! :B

Es ha egy S2-es top-gurunak lenne ram 1-3 perce, dobna egy pm-et?
Elore is Nagyon Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#14684) Psytech


Psytech
senior tag

Tiszteletem uraim, mi a vélemény a mostani siyah kernelekről? Lemaradtam az utóbbi időben pár rc-vel :DDD Még mindig úgy merül vele mint a Titanic? Javult valamit? Köszönet :R

(#14685) zso73 válasza DBC (#14671) üzenetére


zso73
veterán

Ics telepítés után csináltál szám kódos törlést ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#14686) zack válasza sztrogoff19 (#14674) üzenetére


zack
nagyúr

Voodoo Louder a market-ből.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#14687) DBC válasza zso73 (#14685) üzenetére


DBC
tag

az miaz

(#14688) kriszpowa


kriszpowa
tag

Valaki tud ajánlani a mostani hivatalos 4.0.3 ICS helyett valami jó kis főzött romot, ami nem lassú, szép, és stabilan működik?

(#14689) agabe válasza DBC (#14687) üzenetére


agabe
addikt

Erős+Zu+et

(#14690) DBC válasza agabe (#14689) üzenetére


DBC
tag

én nagyon amatőr vagyok, nem tudom mi mit jelent :)

(#14691) Caaabi


Caaabi
senior tag

Naaaaah erről beszéltem még pár napja... most LG Camera Pro eljátja ezt a funkciót, de jó ha a gyáriban is bennevan.. "Camera Volume Up&down Shutter" új VK-ban bennevan, de csak belehet varázsolni valahogy a 10.9 es Wanamlite-ba is:D Annyi hogy az új VK LP8 as, de valahogy kilehet belöle szedni és működésre bírni LP7 alatt ?

(#14692) pestibenji válasza ForRedGlory (#14629) üzenetére


pestibenji
senior tag

Tényleg jól néz ki, hogy tudom házilag lecserélni a sajátomat és honnan vettél fehér keretet hozzá? :)

(#14693) agabe válasza DBC (#14690) üzenetére


agabe
addikt

kódos reset (hard reset) ... csak hülyültem ;)
tárcsázóba:

*2767*3855#

ez mindent töröl (nem úgy mint a gyári visszaállítás) a belső memóriáról.
A micro SD-t nem bántja.

(#14694) turika86 válasza Caaabi (#14691) üzenetére


turika86
aktív tag

kérdés ha volume up/down akkor hogyan zoomolsz?! a kikapcsoló gombra kéne inkább rávarázsolni szerintem... legalábbis ha én választhatnék akkor oda tenném.... :R

"Time is the fire in which we burn"

(#14695) Caaabi válasza turika86 (#14694) üzenetére


Caaabi
senior tag

zoom azthiszem a képernyőn állítható, én GB -n használtam már KK5 től a végletekig, de ics -re még nem láttam h lenne mostanáig, recoveryböl telepítős zip volt GB-n és nagyok sok rommer beleépítette már egy idő után a romjaiba..

(#14696) Caaabi válasza Caaabi (#14695) üzenetére


Caaabi
senior tag

hopp az kimaradt, és már szerk idő lejárt, de ezt lg camera pro-ban betudod állítani... mármint hogy kikapcs gombbal löjje a képeket ;)

[ Szerkesztve ]

(#14697) Flashhh


Flashhh
tag

Erdekes, csinaltam data es factory resetet, es ugy raktam fel ujra a VK LP8 at, de az alapsav verzioja maradt LPQ. Miért ? :O

(#14698) xefo


xefo
csendes tag

(B)(B)Sziasztok!(/B)(/B)

5 hónapja vásároltam meg újonnan a samsung gs2-es telefonom, és most az utóbbi 4 napban elkezdet folyamatosan merülni. Az üzemideje lecsökkent a felére ha nem a negyedére. A következővel próbálkoztam: csináltam egy gyári vissza állítást (plusz csináltam kód-os törlést is " *2767*.... "-gal), és mindent letöröltem a telefonról hát ha vmi olyan program került rá ami ezt okozná. De ezután is ugyan úgy merült, kivettem belőle az aksit, memó - sim kártyát , semmi sem segített rajta.
Ha újra raknám rajta az op rendszert azzal megoldódna a problémám? Vagy van vmi más megoldás esetleg?
Talán az elképzelhető h maga az aksija ment volna tönkre? :S :(

Ha már vki találkozott ilyen problémával, vagy tudja rá a megoldást akkor kérem írja meg! :)
Előre is köszönöm a választ! :)

Üdvözletem

[ Szerkesztve ]

(#14699) Ironing válasza xefo (#14698) üzenetére


Ironing
tag

Érdemes Google Play-ről beszerezni a BetterBatterystats meg CPU Spy progikat, legalább behatárolja, hogy beakadt-e valami, azzal már beljebb vagy.

(#14700) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Köszönöm a segítséget srácok: rankesz, kecsetihunor, Soound

A Wanam Lite V11-re esett a választás. Eddig jól muzsikál! Köszi mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.