Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) wardemi válasza Dzseno (#23050) üzenetére


wardemi
senior tag

Én lollira még nem találtam ilyet, de ha van engem is érdekelne :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23052) assemble válasza Dzseno (#23050) üzenetére


assemble
addikt

En CM12.1-t (Ziyan kollegatol) [link]
Szerintem tok fasza, es nalam eddig konkretan gyorsabb is, mint CM11 volt elotte. 1-2 kisebb bug miatt nem hivjak meg hivatalos nightly-nak, de sztem mar full jo.

(#23053) Dzseno válasza assemble (#23052) üzenetére


Dzseno
tag

Akkor lehet ránézek. :R :R

(#23054) fokukac válasza wardemi (#23051) üzenetére


fokukac
nagyúr

bocsi, rossz topicba ment

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23055) raczkiz


raczkiz
tag

Üdv mindenkinek!

Múlt héten azt kezdte el csinálni a telefonom, hogy nem töltött fel csak 88%-ig. Aztán csak 86, most meg már csak 76%-ig tölti fel az akksit. Próbáltam több fajta töltővel, hasonló a helyzet. Arra gondoltam, hogy az akku öregedett el ezért vettem egy teljesen új eredeti Samsung akksit, de azzal sem változott a helyzet... :F
Kb. 4000mV-nál abbahagyja a telefon a töltést.

Találkozott már valaki ilyennel?

(#23056) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Urak, nem akarok kegyeletsértő lenni, de nem porosodik valakinek egy döglött, ámde ép kijelzőjű készüléke a sublótfiókban?
Van nálam egy repedt "majomüvegű" bár teljesen funkcionális példány, és szeretném visszahozni aktív használatba.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#23057) Atomcsirke válasza Atomcsirke (#23056) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Feladtam a Nexus-reanimációs projektet, bár lett volna alkatrész egy fórumtárs jóvoltából. Telenor-függő a kicsike, a T. Szolgátató 5k HUF-ért unlockolná a roncsot, úgyhogy sátáni kacaj kíséretében elküldtem őket a homályba ... :U

p.s. De azért átflasheltem 4.3-ra, pusztán kíváncsiságból, hogy elmondhassam, ilyen is volt az életemben! :DDD

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#23058) assemble


assemble
addikt

Ugy tunik haldoklik az USB csatlakozom.. Random toltest jelez a telefon (es ettol jol le is merul), kozben meg ha radugok valamit, sokszor nem erzekeli jo.
Vajon mibe kerulhet ezt cserelni, es mennyire macera?

[ Szerkesztve ]

(#23059) #53667584 válasza assemble (#23058) üzenetére


#53667584
törölt tag

Kb. négyszer cseréltem. Ebay-en 6-7$ körül van az ára.

(#23060) assemble válasza #53667584 (#23059) üzenetére


assemble
addikt

Aha, az meg nem hangzik olyan veszesnek. Nalad ennyiszer megadta magat? :Y

(#23061) #53667584 válasza assemble (#23060) üzenetére


#53667584
törölt tag

Két galaxy nexus volt a családban. Mindkettőn kétszer cseréltem.

(#23062) assemble válasza #53667584 (#23061) üzenetére


assemble
addikt

Mennyi macera amugy cserelni, mennyire lehet elrontani? :) Van valami leiras hozza, kell valami speci csavar? Nem nagyon csinaltam meg ilyet..

(#23063) #53667584 válasza assemble (#23062) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ennyi sem volt, mert itt teljesen szétszedi a telefont: https://www.youtube.com/watch?v=_AzUM6_HwWk
3 perc az egész, ha volt már a kezedben egyszer is csavarhúzó akkor nem lehet elrontani.

(#23064) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok Sp!t bejegyzését a nexus romolásról nem érem el a logouton. Be tudná vki linkelni esetleg??

[ Szerkesztve ]

(#23065) Dzseno válasza Dzseno (#23064) üzenetére


Dzseno
tag

Közben rájöttem, h nem is azt a cikket kerestem :))szal nopara

(#23066) gti3


gti3
csendes tag

Üdv! Szerintetek a gyári 4.2-es droid mennyire használható ezen a telón? Jól van optimalizálva?

(#23067) assemble válasza gti3 (#23066) üzenetére


assemble
addikt

Miert hasznalnal olyat? Hivatalosbol is van frissebb, 4.3, ami gyorsabb. Custombol meg mostanra mar eleg jo 5.1esek vannak (CM12.1).

(#23068) gti3 válasza assemble (#23067) üzenetére


gti3
csendes tag

Mondjuk ezt nem tudtam. Igazából olyan droidos telefont keresek, megfizethető áron (használtan), amin a lehető legjobban, minél kevesebb laggal, optimalizáltam fut a gyári rendszer. Jelenleg egy Lg L7 II-t nyúzok, szintén gyári rommal, de iszonyat idegesítő néha, ahogy egy netre való csatlakozástól is képes letérdelni, stb. Ez a Nexus a 4.3-al mennyire optimalizált?

(#23069) assemble válasza gti3 (#23068) üzenetére


assemble
addikt

Amikor kijott a 4.3, akkor tokre gyors volt, de azota nem hasznaltam kb, amikor kijott a 4.4, ami majdnem 2 eve volt (azota meg 5.1.1-et nyuzok rajta). Nem is az idotol lesz lassabb, hanem az appok tudnak ra kihatassal lenni, es a legtobb mai appnak (meg akkor is ha nem telepitesz ra kulon semmit, a gyari google appoknak is) nagyobb memoria (es egyeb) igenye van, mint a regieknek, ami eleg erzekenyen erint egy ilyen regi telot.
Szerintem a RAM a telo leggyengebb pontja manapsag, a ~700 mega felhasznalhato memoria egyszeruen nem eleg tobbre manapsag, hogy azon tul, hogy a rendszer benne legyen, nehany appnal tobbet a memoriaban tudjon tartani.
Hogy ez neked mennyire gaz, az alapvetoen a te igenyeiden mulik, hogy mennyire szoktal multitaskolni, stb. Altalanossagban hosszutavra en inkabb vennek telot legalabb 2 giga rammal meg az olcso kategoriaban is. Uj moto g-bol peldaul asszem a nagyobb tarhelyesben 2 giga ram van, es csak 220 dollar vagy valami ilyesmi. Mondjuk manapsag az sem olyan olcso ha beleszamolja az ember a mostani arfolyamokat meg rateszi az afat, valszeg alig all meg 100k alatt, ugy meg mar annyira jo vetel... Hasznaltan esetleg ha talalsz, vagy Nexus 4-5-6-ot (attol fuggoen h melyiket engedheted meg, N4 sztem eleg olcson megy manapsag, 5-ot is kapni 60k alatt).

[ Szerkesztve ]

(#23070) Just_Reboot válasza assemble (#23067) üzenetére


Just_Reboot
addikt

És most már 6.0-is van. Hatalmas köszönet érte Ziyan fórumtársnak. :R :R

(#23071) smisa válasza Just_Reboot (#23070) üzenetére


smisa
őstag

és hogy bírja a vas? menyire gördülékeny vele?

(#23072) Just_Reboot válasza smisa (#23071) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az én véleményem az hogy mar most jobb mint az 5.1.1-es romok bármelyike. Viszont a recoverym elszállt.

(#23073) wardemi válasza Just_Reboot (#23070) üzenetére


wardemi
senior tag

Merre, én eskü nem találom XD

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23074) assemble válasza wardemi (#23073) üzenetére


assemble
addikt

Szerintem ez lehet az: ZMoD
En azert meg varok vele, mert nagyon korai verziok ezek meg.

(#23075) wardemi válasza assemble (#23074) üzenetére


wardemi
senior tag

Köszi, igen lehet még én is várok egy ideig :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23076) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Mi a különbség a Maguro és a Tuna verzió között?

(#23077) assemble válasza Just_Reboot (#23076) üzenetére


assemble
addikt

A telefonnak 2 verzioja van: maguro (normal verzio), toro (usa lte verzio). A tuna egy kozos azonosito mindket verziora.

(#23078) Just_Reboot válasza assemble (#23077) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Akkor i9250-re mehet Tuna kódnevű rom?

(#23079) assemble válasza Just_Reboot (#23078) üzenetére


assemble
addikt

...meg van pl toroplus verzio is, most nezem..
En azert utananeznek/rakerdeznek, mert egy toro rom nem lesz jo maguro-n es forditva, nem eleg h tuna a rom, kifejezetten maguro kell.
A tuna altalanositast sztem kod szinten szoktak hasznalni, ugy hivjak azokat a kodreszeket, amik kozosek minden variansnal. De egy konkret ROM a driverek miatt sztem mindenkepp egy konkret varianshoz valo (maguro vagy toro). En legalabbis nem talalkoztam meg olyan rommal, ami minden variansra jo lett volna, nem tudom letezhet-e ilyen ha pl minden drivert beleraknak, de fura lenne...

[ Szerkesztve ]

(#23080) ziyan válasza Just_Reboot (#23078) üzenetére


ziyan
tag

Mehet, ez a legújabb fejlesztésünk (egy rom mehet mindhárom készülékre) :) egyelőre csak 6.0 van ilyenből (ami még koránt sincs optimizálva, itt főleg a memóriahasználatra gondolok), de gőzerővel tesztelem a 4.4-es változatot (az új GPU driverekkel, stb, jóval gyorsabb, mint a "normál" 4.4 romok) :)

(#23081) Just_Reboot válasza ziyan (#23080) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi. Én még az első Experimental android 6.0 alapú romodat használom, de akkor ma frissítek.

(#23082) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok! Egy ideje olyan problémával birkózok, hogy telefonálás közben elég rosszul hallanak a másik oldalon. Szétszedtem, kitakarítottam de kb egyre rosszabb a helyzet. Előfordulhat h szoftveres a probléma vagy cserés a mikrofon rész?Néztem ebayen hozzá után gyártott alkatrészt hátha megoldja a csere a problémát.Találkoztatok már hasonló problémával?

(#23083) assemble


assemble
addikt

Na lett egy n5-om, szoval valszeg mostantol arrafele leszek inkabb.
Koszi mindenkinek. :) Kulon koszonet Ziyan-nak a rom-okert, amik jocskan kitoltak a telo eletciklusat, a legutobbi zram-os cm12.1-el egesz sok ram lett, igy egesz hasznalhato volt :)

A gnex-el meg nem tudom mi lesz, talan megtartom, vagy megy aprora..

(#23084) wardemi válasza assemble (#23083) üzenetére


wardemi
senior tag

Használd egészséggel ^^. Én az enyémet sleeptrackernek használom most csak. Eladni kb szerintem nagyon minimál árért lehet, akkor meg már inkább használom valaminek. Amúgy is szép emlék meg szép telefon :D

Majd esetleg fesztivál idején lesz bevetve még meg ha olyan helyre megy az ember :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23085) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Imént rendeltem meg ezt az akkut innen.
Később nézem, hogy a képen az akkun "EB-L1F2HBU" felirat szerepel, majd Vaterán csak úgy rékeresve az akkuk-ra, az ott szereplő gyárinak nevezett akkukon elvileg "EB-L1F2HVU" felirat van.

Ezzel nem kell foglalkoznom ugye? Csak úgy felvetődött bennem kíváncsiságként.

Ja és hatalmas köszönet Ziyan és csapatának! :R
Anyum örökölte meg a telefont és úgy gondoltam egyúttal korszerűbb rendszerrel kapja inkább már meg (korábban mindaddig a gyári 4.3-as androiddal használta öcsém).
Szóval nagyszerűen működik és fut rajta a még tavalyi Cm 12.1 kiadásotok, minden tiszteletem még egyszer! :)

(#23086) #53667584 válasza fery02 (#23085) üzenetére


#53667584
törölt tag

Jónak kell lennie annak az akkunak is.

(#23087) fery02 válasza #53667584 (#23086) üzenetére


fery02
addikt

Értem, köszi!
Igaz, itthoni telefont is megnézhettem volna előbb, hogy abban milyen van, csak az most nincs a közelben.

Nagyon jó telefon ez még ma is, megérdemli az új akku-t kerek 3 év nyomorgatás után. Egyedül tényleg a fél gigányi RAM-ot lehet sajnálni.

(#23088) Just_Reboot válasza fery02 (#23087) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A GNex 1GB ramos.

(#23089) fery02 válasza Just_Reboot (#23088) üzenetére


fery02
addikt

Jézus, az de durva!
Egész 3 éven keresztül tévhitben éltem ezt illetően! :D

Nem baj, akkor is kevés az is. :D

(#23090) wardemi válasza fery02 (#23089) üzenetére


wardemi
senior tag

de tény amit végül használni tudsz az olyan 700mega körül van rom, kerne stb függő :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#23091) Just_Reboot válasza fery02 (#23089) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Na ez tényleg durva! :DDD

Más: Van hivatalos CM12.1 Nightly a telefonunkhoz. Akit érdekel itt találja. Ha jól sejtem Ziyan kollégának köszönhetjük. :R

[ Szerkesztve ]

(#23092) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok! Kéne egy kis segítség mert elég láma voltam. Formáztam az sd kártyám igy eltünt a korábban felmásolt custom romom róla. Factory reseteltem de mivel nincs meg a custom igy nem tudom visszarakni az os-t. Most jelenleg os nélkül van egy twrp recoverym viszont nem ismeri fel a gépem a telot igy nem tudok flashelni romot. Kérdésem az lenne, hogy tudom megoldani azt jelen esetben, hogy felismerje a telefonomat a gép és ismét fel tudjak tenni vmilyen operációsrendszert rá :/ köszönöm előre is. :F :F

(#23093) Just_Reboot válasza Dzseno (#23092) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ha benne vagy a recoveryben és úgy dugod gépre akkor sem látja?

(#23094) Dzseno válasza Just_Reboot (#23093) üzenetére


Dzseno
tag

Látja, csak nem ismeri fel, ezáltal nem tudom kezelni az sd-t. Vhogy drivert kéne telepiteni neki...

[ Szerkesztve ]

(#23095) Just_Reboot válasza Dzseno (#23094) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Rakd fel a Nexus Root Toolkitet. Az telepíti a drivereket.

(#23096) Dzseno válasza Just_Reboot (#23095) üzenetére


Dzseno
tag

Driver telepítést lehet végezni recoveryből is?

(#23097) Just_Reboot válasza Dzseno (#23096) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Szerintem nem. Nincs esetleg OTG kábeled?

(#23098) Dzseno


Dzseno
tag

Nincs sajnos. Sajnos ez a Root toolkites megoldás nem jött be.Vhogy pedig meg kéne oldani, hogy elérjem a telefon belső tárhelyét, mert igy kuka az egész:S Más ötleted esetleg?

(#23099) Just_Reboot válasza Dzseno (#23098) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Másik USB kábel, másik usb port. Esetleg másik számítógép.

(#23100) Tyca válasza Dzseno (#23098) üzenetére


Tyca
senior tag

Tedd fel a hivatalos romot factory image-ből

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.