Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) Jofi81 válasza FishAir (#16050) üzenetére


Jofi81
őstag

Megvagy! :) Olyan gyorsan sajnos nem tudok tekerni, de bízom benne, hogy kibírja...

(#16052) Lompos48 válasza Jofi81 (#16051) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Vigyetek magatokkal egy csereakkut. :K

(#16053) Jofi81 válasza Lompos48 (#16052) üzenetére


Jofi81
őstag

Ez sajnos nem megoldható, mivel egyrészt ha kikapcsolom a telefont, megszakad a tracking, így nem egy egész, hanem két fél köröm lesz, másrészt nincs csereakkum.Amúgy jó ötlet lenne... ;)

(#16054) FishAir válasza Lompos48 (#16052) üzenetére


FishAir
senior tag

Egyébként létezik dinamós usb töltő is.

iDontcare

(#16055) attisx válasza FishAir (#16054) üzenetére


attisx
addikt

Bizony: Biciklis töltőt mutatott be a Nokia

illetve van ilyen is: Nokia akkucsomag (gyak. hordozható töltő) ;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#16056) akos3 válasza attisx (#16055) üzenetére


akos3
addikt

ilyen bicajost még nem láttam elég hasznos kis kütyü :K

(#16057) Lompos48 válasza Jofi81 (#16053) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy csereakku máskor is jó szolgálatot tehet, de ezt nem firtatom. Ellenben a tracking-gel felpiszkáltad a fantáziámat. Milyen formátumú állomány, amit a folyamat generál? Feltételezésem szerint "majdnem" szövegfájl lehet, ami 2 vagy több darabból összeszerkeszthető. Olvastam valami .gpx vagy .csv formátumokról. Utóbbi Excel, összeszerkeszthető kell legyen. Az előző sem lehet nagyon más mint egy hosszó sorozat koordonáta meg időpont. Kíváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

(#16058) Jofi81 válasza Lompos48 (#16057) üzenetére


Jofi81
őstag

A sports tracker konkrétan .dat állományokat hoz létre. Nem tudom, hogy mit lehet velük kezdeni azon kívül, hogy feltöltöm a netre.

(#16059) Lompos48 válasza Lompos48 (#16057) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Megnézegettem, úgy néz ki, hogy nem fogtam mellé. Tehát ha valakinem megszakad a tracking felvétele akkor orvosolhatja. Megnézhető [itt]

Valószínű programtól függően a formátum választható is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16060) Degeczi válasza Jofi81 (#16058) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha más programok által emészthető, akkor pl. jól használható egy nyaraláson fotótaggelésre: beindítod a rögzítést, és utólag egy megfelelő programmal (több ilyen ingyenes is van) összepárosítod a közben készült képekkel, amik így GPS adatot kapnak az Exif-be, így automatikusan térképre pozícionálhatóak (pl. a Picasa is megmutatja a térképet, ha ilyen képet lát)

(#16061) Degeczi válasza attisx (#16055) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kompatibilis mellkaspántot látott esetleg vki?
(egy másik Nokia hirdetését láttam régebben, ami mellé csomagoltak ilyet - de külön még nem)

azzal valóban komplett megoldást adna a Sport Tracker

(#16062) Jofi81 válasza Degeczi (#16061) üzenetére


Jofi81
őstag

A shopban lehet kapni Polar mellkaspántot.

(#16063) FishAir válasza Jofi81 (#16062) üzenetére


FishAir
senior tag

Ugyanezt a Polar cuccost szerintem meg lehet kapni a Decathlonban is olcsóbban, csak kérdés, hogy kompatibilise. Ki kell próbálni.

iDontcare

(#16064) Degeczi


Degeczi
nagyúr

köszi!
Decathlon ugyan nincs a környéken, de persze az évszak miatt úgysem sürgős, majd szétnézek

(#16065) colin81


colin81
tag

Üdv mindenkinek :R

Nokia e52 telóra hogyan tudnék ingyenes navigációt tenni, a teló a sógoré nekem Samsung Galaxy Spica van azon nem nagy szám a telepítés :C de a E52-n :F részletes leírást megköszönném

(#16066) Jofi81 válasza colin81 (#16065) üzenetére


Jofi81
őstag

Felrakod a gépre a Nokia Ovi Suite-ot, azon belül pedig a "Térképek" menüponttal tudod telepíteni az ingyenes navigációt.

(#16067) Symbio válasza colin81 (#16065) üzenetére


Symbio
senior tag

Az ingyenes navigáció már rajta van (mondj ennél egyszerűbb telepítést :P )
Térképeket kell csak rárakni. Az Ovi Suite segítségével könnyen másolhatsz a telefonra térképet.

(#16068) szelidorzo válasza colin81 (#16065) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Esetleg körülnézhetsz a www.telefonodmárkájaprogramok.hu oldalon, hogy milyen programot, milyen módszerrel tudsz telepíteni, valamint a signózáshoz is találsz elegendő segítséget.
Ha itt valaki le akarja az egészet írni, lenne pár oldal.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#16069) Symbio válasza szelidorzo (#16068) üzenetére


Symbio
senior tag

Hányan fognak kattintani a linkre? :C

(#16070) akos3 válasza Symbio (#16069) üzenetére


akos3
addikt

;]

(#16071) #91574272


#91574272
törölt tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyan lehetne a legkönnyebben olyan állapotba hozni a telefont, mint amikor kivettem a dobozból? Tehát gyaluljon le mindent, de amit pluszban feltettek az is visszakerüljön, de más ne. (Gondolok itt a plusz témákra amik a memóriakártyán vannak, illetve a plusz szoftverek, stb.)

A választ előre is köszi.

(#16072) Jofi81 válasza #91574272 (#16071) üzenetére


Jofi81
őstag

(#16073) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Esetleg akit érdekelne, eladóvá vált az e52-m!

meg

(#16074) FishAir válasza peugeotmate (#16073) üzenetére


FishAir
senior tag

Hát gyönyörű ez a telefon, na. :))

iDontcare

(#16075) szelidorzo válasza Symbio (#16069) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem is akartam linket, picit dolgozzon meg az infóért, ha ez is bonyolult, akkor ne is fogjon bele a programok signózásába, térképek feloldásába, s egyebekbe, ha más navit akar használni ingyen a telefonján.

De legyen neked is igazad:

[link] :R

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#16076) Symbio válasza szelidorzo (#16075) üzenetére


Symbio
senior tag

Félreérted, jó poénnak tartom, tetszik az ötlet :K

(#16077) telefonbolt2


telefonbolt2
csendes tag

hello, elromlott a telóm:S véletlenül ráültem és a kijelző vezérlő ic filter letört róla, most nincs kép és nem tudom mit csináljak:S:S valamilyen értelmes ötlete van valakinek? előre is köszi! privátban írjon akinek van ötlete ,, fontos!

(#16078) szelidorzo válasza telefonbolt2 (#16077) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Ezt hőlégfúvós páka, szakmai ismeretek, alkatrész hiányában nem igazán fogod tudni megoldani.
Hivatalos szerviz nem lesz olcsó, maszek gsm lehet alkatrésznek használtból panelcserével megoldja olcsóbban.
De lehet, hogy akkor jársz a legjobban, ha veszel egy másikat használtan (lehet jókat kifogni), és nem ülsz rá.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#16079) colin81


colin81
tag

köszönöm a válaszokat :C :R :R

(#16080) peugeotmate válasza FishAir (#16074) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi, szerintem is! :)

meg

(#16081) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mi baja lehet a készülékemnek, h a géppel való komubikálása olyan szzinten tréé hogy az már nagyon! Én szerintem ez gyárilag hibás, mert akármit próbálo nem megy! Most csináltam eg hardrest és rádugom gépre minden fsza kiírja h szoftvertámogatási izé telepítése h fogadja el mindent a telón...chő jó is lenen ha bármit is kiírna erre sikertelen a telepítés akkor bemegyek h térképet tegyek rá erre kiírja h nem található a telefonon térkép nem is tudok letölteni rá..tiszta kába ez a telefon! pedig 0.51 szoft pörög rajta és szabad ram az meg mindig 48-50 tehát nem is lassú semmi! Ezért nem is értem, de már már tényleg kezd idegesíteni, hogy nem úgy működik ahogy én szeretném....

Vki tud nekem erre tanácsot adni?
Jaa op: win7 ultimate 32bit vki azt mondta h próbáljam meg másik géppel vagy xp-vel...ez hülyeség mert az nem megoldás rá itt is úgy is mennie kell nincs olyan h na most akkor ezt a gépet nem szeressük és it nem mükszik!

(#16082) Hovi


Hovi
aktív tag

Érdekes dolog van a telefonommal. Mióta az 52.003-as szoftver van rajta, nem hajlandó fogadni a töltést. Csak egy újraindítás után. Mindegy mit hova dugok először, nem reagál a töltőre. Másnak is van ilyen?

(#16083) Vhunter


Vhunter
tag

Sziasztok!
Olvasgatom egy ideje a fórumot, de pár kérdésre még nem találtam választ (biztosan ott van valahol, de mindent nem tudok végigolvasni...)

-Az akksi normál használat mellett meddig bírja? (azt írják, sokan, hogy amikor megkapták, akkor 2-3 nap, de akkor még mindenki nyomogatja, mint az őrült. Szóval ilyen napi pár telefon, fél óra net, néhány sms mellett mennyit bírhat?)
-skype-ot lehet rá tenni ugye?
-a telefonkönyv képes külön kezelni a sim és telefon névjegyzéket? (szóval, én szeretem, ha kb 100 név a sim kártyámon is szerepel, ha vmiért át kell tennem egy másik telefonba, akkor is elérjem őket, viszont nem szeretném kétszer látni mindet)
-Mennyire masszív? (egy két leesést, kis vízfröccsöt túlél?, kézben fogva széteső érzés, vagy stabil érzést nyújt?)
-a navigáció mennyire pontos?

Igazából ez, és egy SonyE. X10 mini (vagy mini pro) között gondolkodom. Esetleg ha valakinek mindkettővel van tapasztalata, az is írhatna. Az ellen a kicsi akksi szól, keveset bír.

Köszi a válaszokat!

(#16084) Timer válasza Vhunter (#16083) üzenetére


Timer
veterán

Helló!

Szóval, szép sorban:

- Az akkumulátor nagyon bika. Nálam egyfolytában online van a Nokia Messaging miatt, több órát mobilnetezek, ellenben csak napi néhány sms+pár perc hívást bonyolítok le. Legutóbbi periódusban mindez úgy jött ki a töltés szempontjából, hogy töltöttem egyszer hétfőn, azután meg péntek éjjel. Szerintem ez mindent elmond. Ha forszírozva használod, akkor sem hiszem, hogy 2-3 napnál kevesebbet bírna.

- A leejtést jól viseli, én sajnos már kétszer elhajítottam, de semmi baja nem lett, még a hátlap sem jött le.

- A GPS pontosnak tekinthető. Előtte egy ASUS PDA-m volt, ahhoz képest nem érzek késést a navigációban, igaz, ezúttal nem iGO a szoftver, hanem Sygic. A mobil mellé ajándékba adott szoftver talán még pontosabb is egy fokkal, egyetlen hátránya, hogy ezen a modellen nem fut fekvő képernyőnézet mellett.

- Skype van rá. Hogy beépül-e, vagy sem a telefonkönyvbe, bevallom, nem emlékszem, de úgy rémlik, hogy a telefon névjegyzéke elérhető a Skype-on keresztül. Majd jön Old Rocker, és elmondja pontosan, mi a stájsz, Ő napi szinten használja, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#16085) kkrisi


kkrisi
senior tag

valaki aki tud segítsen nekem h mi tévő legyek, mert mostmár tényleg frelidegel ez a telefon! :@ nem hiszem el mostmár odáig jutottam h az ovi fel sem ismeri h készülék van csatlakoztatva a gépre! Ez már azért tényleg betette nálam az ideget! Holnap megyek is T-be és úgy kiverem a balhét h szépen adnak nekem egy teljesen új telefont vagy ezt csinálják meg rendesre gariba! Mert múltkor is mi volt csávóka: hát az sokmindentől lehet lehet az oprendszertől meg a gép hibája is lehet....de kérem nem kell hülyének nézni engem biztos ma kezdtem a számítógépes ipart..mint ha ő olyan sokat értene hozzá! Most nem fogom elfogadni h hát náluk minden jól megy de nekem nem az kell h náluk jól működjön a telefon hanem az h itthon NÁLAM menjen jól!

(#16086) peugeotmate válasza kkrisi (#16085) üzenetére


peugeotmate
őstag

Mem. kártya nélkül is próbáld meg csatlakoztatni. Lehet akkor rendben megy végbe a folyamat.

meg

(#16087) kkrisi válasza peugeotmate (#16086) üzenetére


kkrisi
senior tag

És a mem kari miért zavarhat be? Térképet is szeretnék rárakni és ahoz kell sajnos mem kari...

vagy úgy érted h addig vegyem ki mig fel nem ismeri rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#16088) peugeotmate válasza kkrisi (#16087) üzenetére


peugeotmate
őstag

Szerintem a mem. kártyával van a gebasz. Próbáld meg csak magában a telefont PC Suite módban csatlakoztatni.

meg

(#16089) kkrisi válasza peugeotmate (#16088) üzenetére


kkrisi
senior tag

így most mükszik de azt írja h helyezzek be karit! meg mikor épre dugom akkor is kiírja h nem biztos h megfelelően fog működni kártya nélkül!

(#16090) Immy


Immy
őstag

Üdv

Van egy elég lassú gépem ahol még fontos, hogy milyen programok indulnak el automatikusan.
Feltelepítettem a nokia PC suite programot. Msconfigba belépés után kivettem a "PC Suite Tray" előtt lévő ikont. Rendszer újraindítás után nem is indul el a PCsuite. Viszont ha manuálisan elindítom a programot akkor újra berakja magát msconfigba és a következő reboot esetén már elindul PCsuite.

Tud valaki valamilyen regiszter módosítást ami orvosolja a problémát?

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16091) kkrisi válasza Immy (#16090) üzenetére


kkrisi
senior tag

A programon belüli beállításban szedd ki ott is a pipát h ne induljon a rendszerrel! Mert mindik mikor elindítod akkor a beállítást ő automatikusan csinálja....

(#16092) peugeotmate válasza kkrisi (#16089) üzenetére


peugeotmate
őstag

Keríts egy másik kártyát és próbáld meg azzal! Ha azzal jól megy minden, akkor a kártyáddal nincs rendben valami (99%, hogy az a hunyó).

meg

(#16093) kkrisi


kkrisi
senior tag

oké köszi! Még annyit hozzátennék, még próbálkoztam vele térképet tenni rá el is kezdi de kb a felénél azt írja h a memóriakártya megtelt! mi hazugság....előtte egy percel lett leformázva! Tehát lehet ténylega kari lesz a hiba! kerítek egy karit!

de amúgy ez sokaknak előfordul h a karival van vmi gubanc? és iylenor mi lehet vele? elszáll benne valami?

[ Szerkesztve ]

(#16094) kkrisi válasza peugeotmate (#16092) üzenetére


kkrisi
senior tag

Nah holnap viszem t-be mert sikrült vhogy felismerte a telefonomat, erre nyomtam egy szoftfrissítést, 051 volt rajta 052-re akartam, erre a felénél megszakad kiírta h nomyjak egy visszaállítást nah hát az is felénél megszakadt hagytam is a pi**ba és holnap szépen viszem be és nem leszek egy vidám hangulatomba azt már most látom! Ugyan ez vot a térképfrissál is feléig felment aztán szétkapcsotla telefon...ez mi ez ha nem teló probléma?

és ha megint azt fogja papolni, hogy próbáljam meg másik géppel vagy más oprendszerrel, megmondom neki h ne is próbálkozzon ezzel mert hülye nem vagyok! Rohadtul nincs ezek közt összefüggés amúgy is nehogy már azt mondja h másik géppel...az enyémen működjön ne más gépével!

na csak röviden ennyit a témáról!

Köszi szépen a segítséget!

(#16095) peugeotmate válasza kkrisi (#16094) üzenetére


peugeotmate
őstag

Lehet érdemesebb lenne egy Nokia Care üzletbe visszavinned, mert ott kifoghatsz nagyobb szakértelemmel rendelkező eladókat! Meg ott helyben is tesznek néhány próbát.

meg

(#16096) kkrisi válasza peugeotmate (#16095) üzenetére


kkrisi
senior tag

a t-ben nem folgalkoznak vele olyan nagy szakértelemmel mint egy nokia szervízben? ha ez így van akkor elég gáz egy szolgáltatóhoz képest....vagy legalább akkor ne mondanának ostabaságokat!

(#16097) peugeotmate válasza kkrisi (#16096) üzenetére


peugeotmate
őstag

A (kisebbfajta) szoftveres problémákkal helyben foglalkoznak, hardveres gondoknál persze felküldik a Nokia központba a készüléket. Egyébként értelemszerűen nagyobb eséllyel találsz szakértelemre egy direkt Nokiára specifikálódott helyen, mint ott, ahol több telefon problémáját kezelik egy helyen.

meg

(#16098) kkrisi válasza peugeotmate (#16097) üzenetére


kkrisi
senior tag

igen igen ez logikus, csak nekem a T lenne közeleb és az esik útba ...sajnos mind1 holnap megpróbálom ott és ha megint mondja h náluk teljesen jól ment meg minden akkor mit mondjak nekik? azt h küldjék el a nokiához és frissítség a az usb drivert vagy hardverileg nézzék át? mert én nem fogom megint így hazahozni vmi baja biztos h van szegénynek és már voltam 1x ezzel a problámával náluk! Tehát most nem jövök el úgy h nem csinálnak vele vmit vagy nem küldik el!

és ha el is küldik, akkor ugye adniuk kell cserekészüléket, és oylat adnak ami hasonló kaliberű a telefonnal, vagy cask adnak valamit h legyen?

(#16099) Immy válasza kkrisi (#16091) üzenetére


Immy
őstag

Köszi a választ.

Nem volt egyértelmű számomra, hogy a "behívás indításkor" ezt jelenti.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16100) old rocker válasza kkrisi (#16098) üzenetére


old rocker
veterán

csak kérdezem: nem lehetséges, hogy az OVI Suite programodban van a hiba? Régebben, amikor még a PC Suite volt, legalább 20-szor töröltem le és telepítettem újra; (és akkor az E52 még a fasorban sem volt) de az OVI is vagy ötször volt újra telepítve. Angol nyelvű oldalról letöltött működik nálam jól.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.