Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16901) Winne válasza 105kacsa (#16900) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

A Voda bajos, mert Telenoros vagyok sajna. :( Amúgy mennyiben gondolnád?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16902) petya1968 válasza Winne (#16897) üzenetére


petya1968
csendes tag

Jogos a felvetés! :R

A lényegi része: törölni.
De időközben sikerült megoldani, köszönöm!

üdv,

(#16903) old rocker válasza KovácsGéza (#16894) üzenetére


old rocker
veterán

Egyébként van egy smart light nevű program, én telepítettem is anno, ami addig üzemelteti a kijelző világítást, amíg ki nem lépsz az össz menüből.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16904) 105kacsa válasza Winne (#16901) üzenetére


105kacsa
őstag

Szia!35-ért adnám. :K

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#16905) Winne válasza 105kacsa (#16904) üzenetére


Winne
nagyúr

Azt amúgy is sokallanám. :P

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16906) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Szeretném a környezeti zajterhelést mérni a telómmal, de az OVIban csak egy fizetős progit találni... esetleg tudtok ingyenes alkalmazásról ami képes lenne decibelben mérni a zaj szintet?

köszi: antilhu

(#16907) pilóta


pilóta
nagyúr

Nekem még mindíg nem ajánlotta fel az új szoftot, pedig próbáltam ovin és közvetlenül is.
Ti hogy raktátok fel?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16908) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

nálam hívás közben gyakran kikapcsolódik a mikrofon (utánna nyílván menüből visszatudom kapcslolni, de addigra általában lerakják:) )... tapasztalt valaki már ilyet? - az 54 T sw van rajta.

(#16909) Winne


Winne
nagyúr

Valamelyikőtök használt már 5800-t is, akinek E52-je van?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16910) old rocker válasza pilóta (#16907) üzenetére


old rocker
veterán

A telefonnal, saját magával, már írtam korábban.

Winne:
Nekem volt 5800 is, mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16911) Winne válasza old rocker (#16910) üzenetére


Winne
nagyúr

Gyakorlatilag egy tapasztalati véleményre lenne szükségem pro/kontra. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16912) pilóta válasza old rocker (#16910) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem úgy se találja.
Wifi kapcsolattal: vezérlőpult - telefon- szoftverfriss.
Vagy lehet még máshol is a telefonról?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16913) old rocker válasza Winne (#16911) üzenetére


old rocker
veterán

Valamikor régen, talán a keresővel meg is tudod keresni, egész részletes összehasonlítást csináltam. Azt írtam, a két telefon jól kiegészíti egymást. Aztán én az 5800-t nekiadtam a feleségemnek, mert a tapicskás telefonok kapcsán több érdeklődést tanúsított az okostelefonok irányába.
Nagyon rövid összehasonlítás: az 5800 előnye a nagyobb kijelző. Zenehallgatásra alkalmasabb, tehát valamivel jobban szól, mint az E52, bár üzleti telefonhoz képest az is nagyon korrekt.
Az E52 kamerája fix fókuszos, az 5800-é autó, ennek ellenére hátborzongatóan rossz képeket lehet vele készíteni.
Az E52 gyorsabb. A szoftverfrissítések során a navigációja is gyorsabb, csak persze a kisebb kijelző...
Van 1-2 dolog, amiben a tapicskás telefonokat könnyebb kezelni, és üzenetíráshoz ott van a virtuális qwerty billentyű. Az E52-es menüje a számkombinációk használatával gyorsabban kezelhető, plusz királyság, hogy nem kell a telefonkönyvbe belépni kontakt személy kikereséshez, pl. Peti: készenléti kijelzőn nyomsz 7, 3, 8 (4) és már fel is dobja a Petiket.
A tapicskás telefonon könnyebben mellé lehet tapintani, vagy a tapintás nem mindig kellő nyomáspontú...
Az 5800-t meg lehet "vadítani" az SPB Mobile Shellel, akkor már szinte a bőség zavara áll elő. Az E52 kezelhetőségét igen megkönnyíti egy Smart ÍSetting (start menü) és egy Handy Taskman telepítése.
Telefonáláskor az 58nn hangja topább; az E52 néha (a mikrofon túlérzékenysége miatt) - esetenként - recsegősebb.
Az 5800 átlag 3, az E52 átlag 5-6 napot bír egy töltéssel. De, ha pl. navigálsz velük, az 5800 egy nap alatt elvérzik, az E52 max. félárbócra ereszkedik.

Innen kezdve kinek a pap... Én egy kicsit az E52 felé húzok, mert mindennapos alkalmazásokra korrektebb - ha jó a telefon. 5800-t az vegyen, aki esetleg inkább videót akar vele nézni, zenét akar hallgatni -ennek megfelelően 2 naponta tölteni - és a tapicskás telefonokat preferálja.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16914) ro_bert17 válasza pilóta (#16912) üzenetére


ro_bert17
őstag

Független a telefonod? Egyik nap én is megnéztem az ovi suite-el, de csak térkép szoftver frissítést talált, és azt is alig tudtam feltuszkolni rá. (újra húztam az ovi suite-ot)
Aztán ma kíváncsiságból: súgó - tel.telepít. - szoftverfriss
19 MB-os telefonszoftver frissítés. Igaz nem próbálkoztam vele, mert nem volt rá időm.

[ Szerkesztve ]

(#16915) pilóta válasza ro_bert17 (#16914) üzenetére


pilóta
nagyúr

Független. Nekem térkép frissítést sem talál, sem az ovi, sem a telefon.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16916) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megpróbáltam beállítani a telefonon a Freemail-os fiókomat.Csak WIFI-kapcsolatom van.A varázslót elindítva megadtam a címet, és a jelszót, de a fiók nem jött létre.WIFI-kapcsolat mellett nem lehet létrehozni a fiókot?

(#16917) Winne válasza old rocker (#16913) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszönöm, amiket leírtál azokat teljesen osztom és én is így vagyok ezekkel. Nem volt szükségem az 5800-ra, csak okosba szereztem és nem lehetett ott hagyni. Zenét nem hallgatok, filmet nem nézek, nem nyomkodom feleslegesen a telefonomat, ha unom magam, nem netezek, nem navigálok, bár ez a kettő jó, ha van biztonság esetére. Ami fontos nálam egy telefonnal, hogy sokat bírjon az akksi viszonylag (1 hét körül) és bármilyen hihetetlen lehessen vele telefonálni. Kb ennyire használom. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#16918) Iga007 válasza old rocker (#16913) üzenetére


Iga007
tag

No most is tanultam: ez a 7-3-8 nekem teljesen új volt!
Pedig már használom egy ideje az enyémet.
Nekem a Ovi Maps nem jött be. Többször is sikerült kavarogni (volt olyan, h 3,4 km a célig fordulj jobbra és utána egy kis optimalizálás után 17km-re távolodott a cél...) igaz az optimalizáltra volt állítva az útvonaltervezés.
Most átállítottam leggyorsabbra és próbáltam használni, de félúton kikapcsolt a navigáció és kb 5 percig miután vissza kapcsoltam nem talált holdat - mivel külföldön használtam ki van kapcsolva GSM hálózati adatforgalom.

(#16919) old rocker válasza Iga007 (#16918) üzenetére


old rocker
veterán

Az qrva jó benne és igazság szerint ezért (is) szeretem jobban a tapifonnál. Navi: nekem eddig mindig hibátlan volt...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16920) tomi613


tomi613
aktív tag

Ha valakit érdekel. Nokia E52 RM-469 főzött ROM :
[link]

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#16921) old rocker


old rocker
veterán

Sokat veszekedtünk itt a Nokiáról.
Ma megnéztem ezt a filmecskét
avagy a valós Fight Club -ot.

Én megnézem ezt a filmet még egy párszor.

Most már azt is értem, hogy a legtöbb embernek és a filmipar kritikusainak a Fight Club miért eszement baromság és miért értelmetlen erőszak.
Mert egy fikción keresztül magát a valóságot fogalmazza meg: „mi mindannyian egy jól bevált fogyasztói szokás melléktermékei vagyunk.”
És: „amit birtokolsz, az előbb-utóbb téged birtokol.”

http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c&feature=player_embedded

Nézd végig. Érdemes. A végén a Ghandi idézet … ki gondolta volna, mennyi bölcsesség rejlik egy összetett mondatban.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16922) Snooker


Snooker
senior tag

Sziasztok!

Újonnan vásárolt E52-es készülékemhez ha csatlakoztatom a fülhallgatót sajnos nem szól belőle semmi (ha nincs csatlakoztatva akkor szól a zene). Mi lehet a hiba ? :(

(#16923) Gaabor80 válasza Snooker (#16922) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Nem dugtad be teljesen.. :DDD

(#16924) Snooker


Snooker
senior tag

pffffffffffff XD :D vegyétek úgy hogy nem írtam semmit :D

(#16925) Gaabor80 válasza Snooker (#16924) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Működik? Kicsit határozottan kell benyomni..

(#16926) Snooker


Snooker
senior tag

Igen-igen, sikerült. Samsung telóm volt régen annál nem kellet ennyire "határozottnak" lenni :D ááá de leégettem magam xd

(#16927) Gaabor80 válasza Snooker (#16926) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Szerintem ezzel először mindenki így járt :DDD

(#16928) Snooker


Snooker
senior tag

Akkor megnyugodtam :D

(#16929) Orlin


Orlin
addikt

Hello!

Úgy nézem szerviz-be kell vinnem a telcsim.2 éves és eddig semmi gond nem volt vele.Ma nem tudtam már bekapcsolni a gomb beszorúlt vagy nemtom....Nem reagál.Pedig nem is esett le :(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16930) GEPESZ66 válasza Snooker (#16926) üzenetére


GEPESZ66
veterán

1 hete én is írtam a fórumon, hogy így jártam.Én sem mertem először erőteljesebben benyomni, majd rászántam magam, s minden jó lett, jól szólt a rádió.

(#16931) naattila


naattila
tag

Sziasztok!
Tegnap sikerült szervizbe küldenem a
telefonom./Se kép se hang,nem lehetett
bekapcsolni./Rögtön akucsere,s már indul is.
Azt mondja a srác nem jól érintkezik az aksi.
Valaki járt már igy?Azt mondják az aksira nincs
gari csak a készülékre? :F :F
Assszony elhozta, egy óra múlva ránéz,
megint nem megy,nem tudja bekapcsolni.Ma
viszi megint vissza.
Másfél éves a telóm.Vegyek egy új aksit 10.000-t?

one+ 64GB fekete

(#16932) Ricardo válasza naattila (#16931) üzenetére


Ricardo
félisten

1+1 év garancia van. Készülékre 2 év, tartozékokra 1 év.

Nem teljesen értem. Az új akkuval sem ment egy óra múlva, vagy a szervizes megoldotta az érintkezést, vissza lett téve a régi, és azzal nem ment?

(#16933) naattila válasza Ricardo (#16932) üzenetére


naattila
tag

Igen a srác megmozgatta az aksi érintkezőjét,utána müködött,egy órát kb,a régivel.
majd semmi megint,de úgy hogy dobozban volt a telefon.Tehát semmi kocc vagy ilyesmi.

one+ 64GB fekete

(#16934) Ricardo válasza naattila (#16933) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha van a közeledben másik hasonló telefon, akkor mindenképpen próbáld ki annak az akkujával.

(#16935) naattila válasza Ricardo (#16934) üzenetére


naattila
tag

Sajna nem megy. Én külföldön vagyok,az asszony vitte a telot szervizbe,hirtelen
meg nem tudok senkit akivel cserélni tudnék aksit.De köszi,leghamarabb hétfőn
lessz estleg. :R

one+ 64GB fekete

(#16936) Ricardo válasza naattila (#16935) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért írtam hogy mindenképpen ki kellene próbálni mert gyanús, hogy megigazították az érintkezőt, és a dobozban elmozdult/elhajlott. Itt más gondnak is lennie kell. vagy az akku vacakol (tönkrement), vagy a telefon nem akarja felvenni az akku energiáját. Ez esetben hiába veszel másik akkut.
Másik megoldás lehet az után gyártott akku, ami ugyan nem az igazi, de 1-2 ezresért megvan. ha működik vele akkor nincs a telefonnal probléma.

(#16937) naattila válasza Ricardo (#16936) üzenetére


naattila
tag

Köszi a tanácsot,igazad van.Mindenképp kipróbálok egy másik aksit
mielőtt újat veszek.Nekem is hihetetlen egy kicsit,de mondom én nem
láttam mit csinál vele,mert külhonban vagyok.
még egyszer köszi

one+ 64GB fekete

(#16938) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a térképek frissülnek, akkor azt a PC Suite-val is lehet frissíteni, vagy mindenképpen az OVI-Suite kell?

(#16939) old rocker válasza GEPESZ66 (#16938) üzenetére


old rocker
veterán

a pécé szuítot felejtsd el...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16940) GEPESZ66 válasza old rocker (#16939) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az a probléma, hogy az OVI Suite a névjegyek szinkronizálása terén nem igazán jó.Nem tudtam rávenni, hogy szinkronizálás esetén a mobiltelefon, vagy az Outlook adatbázisát vegye figyelembe, attól függően, hogy mit szeretnék meghagyni.
Ha leírod, hogyan kell ezt megoldani, megköszönném!

(#16941) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Követketzőt olvastam a Technet-en.A telefon böngészője nem tudja ezt, amit az Opera?
Akinek 100 mega alatti adatmennyiséggel kell gazdálkodjon, szinte kötelező használnia, de legalább kipróbálnia az Opera Minit. Az alcím egyik értelmében arra utal, hogy az okosmobilok mellett minden Java-képes telefonon (azaz a jelenleg piacon lévő készülékek elsöprő többségén) futtatható, másrészt pedig arra, hogy böngésző túlzás nélkül forradalmasította a mobilról történő internetezést. A lényege, hogy a lekért weboldal nem rögtön a telefonra töltődik, hanem először az Opera szervereire, majd innen már csak a mobilos megjelenítésre optimalizált verziót tölti be telefonunk. Ezzel a lapok asztali verziójának betöltéséhez képest kb. 90 százalékos adatmennyiséget spórolhatunk.

(#16942) Jadro válasza GEPESZ66 (#16941) üzenetére


Jadro
veterán

Nem, a telefon böngészője ezt nem teszik meg, mait az opera szerverei. Tényleg jó és hasznos dolog az opera mini. Én még SGS-en is azt használom alapnak és csak akkor indítok másikat, ha kell valami olyan, amit a mini nem tud. Pl Flash megjelenítés. E52-n viszont az opera mini-t használom csak.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16943) Apollyon válasza tomi613 (#16920) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Affene, lehet hogy kipróbálom:D Van itt valaki aki felrakta már?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16944) cucinho válasza Apollyon (#16943) üzenetére


cucinho
aktív tag

Persze, amikor nem wifit hanem mobilnetet használok, mindig Opera Minivel böngészek.

Szerk.: Wifin meg az Opera Mobile-t használom. (A gyárit csak nagy ritkán veszem elő, pl amikor Ovi Store-ból akarom letölteni a telepítőfájlt.)

[ Szerkesztve ]

(#16945) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megtalálható-e valahol a menüben az a lehetőség, hogy a telefon tartalmáról (pl.névjegyek) biztonsági mentést lehessen csinálni a memóriakártyára? A 6303i telefonomnál megtudtam csinálni.

(#16946) Zsolt-74 válasza GEPESZ66 (#16945) üzenetére


Zsolt-74
csendes tag

Névjegyzék mentés:
Névjegyzék-> opciók-> megjelölés/elvetés-> mind megjelölés-> opciók-> másolat létrehozása-> telefont mem.kártyára.
Tel.mem. mentés:
Fájlkezelő-> opciók-> telefonmem. mentése.

(#16947) GEPESZ66 válasza Zsolt-74 (#16946) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!Hova rakja a másolatfájlt a memóriakártyán, mi a fájl neve, kiterjesztése?

(#16948) Zsolt-74 válasza GEPESZ66 (#16947) üzenetére


Zsolt-74
csendes tag

Egyebek-> névjegyzék, és itt mindegyik kontakt külön vcf fájlban van.

(#16949) ro_bert17 válasza Apollyon (#16793) üzenetére


ro_bert17
őstag

Egy ilyen tokot sikerült beszereznem a hétvégén. Ha valaki keres majd a telefonjához esetleg.

(#16950) GEPESZ66 válasza Zsolt-74 (#16948) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Mégegyszer megcsináltam a tel.memória mentését a kártyára, de az egyebek között nem találom ezeket a fájlokat, a mappa üres.Azt sem ajánlotta fel, hogy melyik fájlokat akarom menteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.